La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1233 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

18

Miałem się nie odnosić do Mentzena, ale cóż.

Niesamowicie zastanawiające jest to,że redakcja przeprowadza wywiad z politykiem niedługo przed wyborami, co więcej dziwne jest to, że redakcja przeprowadza wywiad z osobą która ma sprzeczne poglądy z poglądami FC Barcelony i to z politykiem. Pisałem, że @semafor przesadza i że nie obraziłbym się na redakcję nawet jakby zrobili wywiad z Morawieckim, ale przemyślałem to i nie, takich rzeczy przed wyborami, takich ludzi którzy są odwrotni poglądowo od barcy (bo ja się Identyfikuje z tym klubem i z tym co wyznaje) i jeśli byłby przeprowadzony także wywiad z politykiem podobno poglądowym co Barca przed wyborami, też bym teraz skrytykował,nieważne czy by rozmawiali stricte tylko o piłce, ale krytyka byłaby przeze mnie użyta.

Dostanę za to krytykę? Trudno, ja co rusz dostaje tutaj krytykę i nawet nie raz ludzie mnie obrażają i jakoś się trzymam. W sumie to tyle co chciałbym napisać.

201

@Chwytliwy ale z ciebie męczennik. Wielce poszkodowany użytkownik.

28

@Chwytliwy Z żadnym politykiem nie powinien być zamieszczony taki wywiad. Czy to przed wyborami, czy w ogóle.

konto usunięte

2

@robsesh Nie robie z siebie poszkodowanego, stwierdzam fakt i tyle, jestem tutaj jedną z najbardziej krytykowanych osób i pewnie nie lubianych i czy robi to na mnie wrażenie? Średnio, bo dawno by mnie tutaj nie było jakbym się tak przejmował krytyką i obrażaniem.

konto usunięte

21

@Danny Gaucho @Chwytliwy Dokładnie tak, polityka powinna całkowicie stąd zniknąć bo tylko nas kibiców dzieli. Piszę to ja który ma w avatarze Trzaskowski 2020! Naprawdę byłbym zadowolony gdyby mi to zabroniono robić. Polityka to akurat problem naszego narodu bo jesteśmy niesamowicie podzieleni.

57

@Chwytliwy i Ty naprawdę myślisz że wywiad z Mentzenem był zagrywką redakcji przed wyborami? Oby więcej takich wywiadów, za tą partią nie przepadam natomiast Sławomir Mentzen znany jest szczególnie na Youtubie jak w każdej debacie niszczy polityków Pisu czy PO , strach z nim wyjść debatować bo nie dojdziesz do słowa. Fajnie wiedziec że ktoś taki jest kibicem Barcelony.

22

@Chwytliwy trzeba promowac ludzi rozsadnych , warto posluchac tego pana , nikt nikomu pod przymusem nie każe ogladac,kto chce zawsze moze wlaczyc tvp info ;)

97

@Chwytliwy Sprzeczne poglądy z FC Barceloną? Co ty piszesz gościu. Tam nie było nic o polityce, tylko sporcie. Wszędzie się doszukujecie czegoś, żałosne.

68

@Chwytliwy Pomijając fakt, że to strona sportowa to Twoja logika przypomina trochę logikę TVPiS i POTVN. Czyli dajmy się wypowiedzieć tylko "naszym", a innych postawmy w gorszym świetle. Anawiasem mówiąc Mentzen to bardzo mądry gość, takich w PO czy PiS brakuje.

konto usunięte

14

@Danny Gaucho Danny? Zawiodłeś mnie..
@wpwelement ja wam naprawdę współczuję :D

68

@Chwytliwy Ale Ty musisz mieć silną psychikę.

5

@Chwytliwy w jaki sposób sprzeczne poglądy? Wytłumacz proszę. I druga sprawa Mentzen jest bardziej opiniotwórcą. Do Sejmu się nie dostał, więc słowo Polityk jest przesadzone.

18

@cules100pro Nie no pewnie wiceprzewodniczącego partii politycznej nie nazywajmy politykiem xD

1

@kerouac Nie pierwszy i ostatni raz :)

17

@cules100pro druga sprawa to wywiad dotyczy tylko Barcy nie ma tam nic o polityce, no ale oczywiście zawsze ktoś będzie szukał dziury w całym :P

54

@Chwytliwy Z jednej strony wolność słowa, z drugiej nie do końca? Nie interesuje Cię treść pewnych artykułów więc omijaj je szerokim łukiem. Problemem nie jest polityka sama w sobie, a ludzie którzy nie mają poszanowania do poglądów innych. Ludzie którzy doszukują się we wszystkim drugiego dna, dla których sprzeczność treści z ich poglądami jest nieakceptowalna. Poza tym nie trafia do mnie argumentacja 'takich ludzi którzy są odwrotni poglądowo od barcy (bo ja się Identyfikuje z tym klubem i z tym co wyznaje' jakie to ma znaczenie?

0

@Bykunn a widzisz, nie interesuje się aż tak ale mogłem sprawdzić, mój bład

0

@Explode mnie ciekawią te sprzeczne poglądy

konto usunięte

3

@SeeleyBooth Ma ogromne, czy Barca popiera takich ludzi? Nie, Barca takich ludzi nie popiera, nie robi z nimi wywiadu, co więcej nie dziwne jest to, że odcinają się od takich ludzi jak Maradona, pamiętasz, że R10 dostał bana za popieranie Bolsonaro? Ja dodam, że to jest wstawiane niedługo przed wyborami, a mnóstwo ludzi odwiedza tą stronę, ja nie mogę się zgadzać z tym co promuje ten fanpage, bo Barca wyznaje podobne wartości co ja, a gdzie ja nie akceptuje? Nawołuje do usunięcia? Nie, ja tylko krytykuje i mam do tego pełne prawo, to jest wolność słowa, ale widzę dla niektórych ona istnieje tylko w jedną stronę.

Zresztą @Danny Gaucho ma rację.

2

@Gacu95 no właśnie nikt nie zmusza. Czyli nie chcesz PIS nie oglądaj TVP, nie chcesz PO TVN, nie chcesz Konfederacji FC BARCA ?Rozumiem LR ale na głównej?

17

@Chwytliwy Redakcja ma prawo zapraszać kogo chce, wartościami Barcelony na tej stronie nigdy się jakoś nie przejmowano (nie mówię tego w formie zarzutu, to forum kibicowskie w końcu), natomiast za niepoważne uważam mówienie że nie ma ten wywiad nic wspólnego z polityką.
Szanujmy się, Pan Mentzen został zaproszony właśnie dlatego, że jest popularnym, zwłaszcza w internecie, politykiem i jego obecność na pewno nie przejdzie bez echa, co się oczywiście ma odbić w wyświetleniach i ruchu na stronie. Z tym że to działa w dwie strony - Mentzen promuje fcbarca.com, fcbarca.com promuje Mentzena. Nie ma się co oszukiwać że jest inaczej i że wywiad nie ma nic wspólnego z polityką - nie musi merytorycznie mieć nic wspólnego z polityką, żeby był reklamą dla polityka.

konto usunięte

3

@NGTRX Oczywiście że ma, nieważne, że on rozmawiał o piłce nożnej, to wciąż ma związek z polityką, jakby tutaj wywiad zrobił Trzaskowski miałbym takie same zdanie, bo to jest promocja polityki, tak jak piszesz, Mentzen promuje fc Barca, a fc Barca Mentzena.

44

Wolność słowa jest w porządku, problemem jest brak logicznej argumentacji, nie trafia do mnie zupełnie. Dla Ciebie nieważna jest treść, gdzie nie poruszono materii politycznych, a skupiono się na sportowej, która jest tematem przewodnim tejże strony. Oceniasz na podstawie tego kto kimś jest, a nie co mówi i to jest bardzo toksyczne.

konto usunięte

58

@Chwytliwy Politycy prawicowi w ogóle nie powinni mieć prawa kibicować Barcelonie. Jak oni śmią.

konto usunięte

21

@NGTRX Kompletnie nie rozumiem chwytaka czy janiamy. Dla mnie prywata, to rzecz święta. Jakby redakcja zaprosiła Trzaskowskiego, to kompletnie nie mialbym z tym problemu,choć go nie lubię. Pojawia się najpopularniejszy tutaj polityk (w sensie główny polityk najpopularniejszej partii) i krzyk. Wolność wyboru. Inna sprawa, gdyby to był wywiad o polityce, ale dotyczył stricte futbolu.

konto usunięte

6

@NGTRX @kerouac Zwróć uwagę na jedną kwestie, jest tutaj sporo osób, które popierają Konfederacje. Oczywiście jest to mniejszość użytkowników ale robią dużo szumu i często dodają informacje o tym ugrupowaniu. No i teraz te osoby są w szoku bo dowiadują się że Mentzen jest kibicem Barcelony. Znają doskonale tego człowieka, oglądają go na YouTube ale o kibicowaniu dowiadują się z tej strony. Zastanawiam się skąd dziennikarze wiedzieli o jego pasji?
Tak naprawdę nie mam nic do tego co mówił Pan Mentzen na temat Barcelony. Normalny wywiad bez polityki.

20

@Chwytliwy pogadamy trochę w paranoję. Polityk, listonosz, spawacz czy biznesmen - jak ma coś ciekawego do powiedzenia to niech mówi, tym bardziej że ten wywiad był po prostu ciekawy.

Już jestem zmęczony trochę tym wszystkim, wywiad nie był polityczny, Mentzen może być i premierem i nikomu nic do tego, żadnej agitacji nie było. Wiem że temat wyborów w naszym kraju jest już tak przemielony, że wciskamy je do każdej dziedziny naszego życia, ale zluzujmy.

Edit - chodziło mi że wywiad nie jest polityczny merytorycznie, że jest promocja to oczywiste. Ale trzeba się pogodzić z tym że różnie się ludzie zachowują żeby zwiększyć zainteresowanie swoją robota i tak to będzie niestety

konto usunięte

0

@Kajtek77 Zakazałem kibicowania? W ogóle co ty mi tutaj sugerujesz?

konto usunięte

2

@SuperPatsonFCB I oczywiście jesteś w błędzie, bo to wciąż promowanie polityki, on nie musi bezpośrednio rozmawiać na temat polityki żeby promować swoją osobę polityczną, ja jak napisałem, że nawet Trzaskowski jakby dostał taki sam wywiad dostałby teraz krytykę, bo przemyślałem o co tutaj chodzi niektórym użytkownikom i dlaczego padły głosy krytyki.

4

@kerouac Ja rozumiem właśnie z tej strony o której pisze. Inaczej rozumiemy prywate - wg mnie krytyka jak i chwalenie, czyli po prostu opiniowanie, jest nierozłącznie z nią związane, jeśli mówimy o czymś takim jak fora internetowe. Gdyby nie chodziło o polityka a jakiś felieton Ściacha, to nikt by nie miał wątpliwości, że można go krytykować, można krytykować redakcje, że w ogóle pozwala mu dalej pisać (takie głosy też się pojawiały), dlaczego przy politykach mamy zachowywać się inaczej? Czyli co, wypada tylko chwalić redakcje za pomysł, sprzeciw jest be? No chyba nie o to chodzi wg mnie.

@Janiama Jedynie w takich osobach to pogłębi sympatie do niego. Natomiast jeśli ktoś o nim nie słyszał albo słyszał mało, a jest kibicem Barcelony, to na pewno będzie to jakiś tam plus.

konto usunięte

3

@Chwytliwy Chłopie, a czy ja mówię, że ty zakazałeś?

konto usunięte

0

@Kajtek77 Chłopie, ale po cóż takie teksty xd.

27

@Chwytliwy Mimo że za tobą nigdy nie przepadałem , myślałem że masz trochę oleju w głowie , przychodzi mądry gościu , wykształcony ekonomicznie , w wywiadzie nie ma ani słowa o polityce a tu atak , gdyby przyszedł ktoś taki z KO albo nawet z lewicy chętnie bym posłuchał , a jak ci nie pasuje to nie oglądaj proste.

konto usunięte

1

@Chwytliwy Bo jest wolność słowa. Utożsamiam się z "poglądami" klubu.

konto usunięte

2

@NGTRX Chodzi mi mniej więcej o to że robi się wywiady z ludźmi o których wiemy że kibicują Barcelonie. Gdyby ten Pan odnosił się z tym że jest kibicem Barcelony i wszyscy by o tym wiedzieli to wtedy nie byłoby żadnego zdziwienia bo jakby nie patrząc jest osobą znaną i przez część społeczeństwa jak widzę podziwianą. A tu nagle "ni z gruchy ni z pietruchy" ujawnia się nowy kibic Barcy.

konto usunięte

1

@Roobo Ahh, ale ja wyrażam swoją opinię, krytykuje, zresztą, nie musisz rozmawiać o polityce z politykiem aby promować jego personę, promocja nie musi być wyrażona bezpośrednio, tutaj redakcja promuje polityka popularnego w internecie I będzie zbierała za to owoce w postaci większej klikalności, a polityk dostanie większą aprobate, w końcu osoba z jego partii startuje w wyborach prezydenckich.

2

@Janiama No tak, to też ma znaczenie. Gdyby chodziło o jakąś osobę o której powszechnie wiadomo, że jest kibicem Barcelony, to miałoby to inny wydźwięk.

Chociaż jeśli chodzi o polityków to i tak byłaby to promocja, poza tym nie przypominam sobie w Polsce ludzi o których powszechnie wiadomo, że kibicują Barcelonie (na pewno JP2 kibicował i bodajże Tusk?).

konto usunięte

0

@Kajtek77 Mhm, ale dobra zostawię to, bo widzę nic z tego nie będzie.

konto usunięte

0

@Chwytliwy Zostaw, nie rusz!

konto usunięte

2

@NGTRX Okay rozumiem, czyli po prostu całkowicie inaczej patrzymy na kwestię wolności w tym wymiarze. Pozdrowki.

0

@Chwytliwy No to wprowadźmy całkowity zakaz udzielania wywiadów z politykami , jeśli każdy wywiad ma prowadzić do jednego czyli promocji .

konto usunięte

2

@NGTRX Dlatego dla mnie moment tego wywiadu jest nie do końca ok. Natomiast rozumiem redakcje i wiem o co w tym wszystkim chodzi. Być może później przedstawię swój punkt widzenia na ten temat,

11

@Janiama mówi że wyborcy Konfederacji robią dużo szumu to tak jakbyś mówił o sobie robiąc ciągle szum o wspaniałym PEŁO i najgorszym PIS

konto usunięte

1

@Roobo Ale czy ja Zakazałem? Nie,, ja tylko skrytykowałem, bo to działa w dwie strony, strona na tym zyska ludzi, a polityk zyska na tym poparcie od społeczności kibicowskiej. Tak to wygląda z politykami, zwłaszcza w sporcie.

Redakcję rozumieć rozumiem, ale czy się z tym zgadzam? Nie, nie zgadzam się.

konto usunięte

0

@draxidox Dokladnie tak jest

4

@Chwytliwy Myślę że gdybyś ten swój post inaczej uzasadnił, to byś się spotkał z innymi odpowiedziami. Bo niepotrzebnie pisałeś o tych wartościach, ludzie się tego doczepili. Piszesz że gdyby chodziło o polityka o innych wartościach, tych bliższych Barcelonie, to też byś skrytykował. Jeśli tak, to nie chodzi o wartości, a o fakt bycia politykiem i na tym powinieneś się był skupić.

Bo teraz Twój post zostanie odrzucony i oceniony negatywnie na podstawie właśnie tych zarzutów które przedstawiłeś, tymczasem można wystosować takie zarzuty, które mają jakiś sens - jak chociażby moim zdaniem to, że redakcja "nie chce wziąć na klatę" tego, że robi wywiad z politykiem. Rozumiem rzecz jasna ich punkt widzenia - nie ma w tym polityki - z tym że tak jak napisałem, nie musi być polityki, żeby była to promocja polityka. I tutaj myślę, że nie da się z tym dyskutować za bardzo. Z tej strony jakbyś to ugryzł, to może byś się spotkał z inną reakcją - mniej prześmiewczą, bo teraz to Ci się zarzuca chęć cenzury i tego typu rzeczy.

@kerouac Żeby nie było - te zarzuty Chwytliwego są wg mnie po prostu słabe, co nie znaczy jednak, że nie można tutaj nic zarzucić. A no i ten aspekt o którym piszesz też jest ważny rzecz jasna - że można na swoim robić co się chce - z tym że jestem pewny, że co do tego też byśmy się zgodzili, że są jakieś granice (nie żeby teraz je przekroczono, ogólnie), ale to temat na inną rozmowę.

Komentarz usunięty przez użytkownika

konto usunięte

1

@NGTRX No niestety, źle uderzyłem, ale no niestety zauważyłes od kiedy tutaj jestem, że mam problem z ujęciem dobrze dyskusji, czasem za dużo dopowiadam i wychodzi ze mnie osoba nietolerancyjna, ale no za błędy trzeba płacić, a na klatę to przyjmę.

0

@Chwytliwy Jeśli chodzi o poparcie dla Bolsonaro i Maradonę to myślę, że każdy klub powinien się od tego odciąć, bo nie daje to dobrego przykładu i po prostu powinno się tępić takie zachowanie. Te przykłady nie wskazują, że jakikolwiek klub jest lewicowy.

konto usunięte

2

@fcbarcafan19 Tutaj nie chodzi o lewicę, ale zobacz, że klub zawsze jest sprzeciw wobec ludzi z tego nurtu, widziałeś twitter jakie klub wyznaje zasady i czego nie akceptuje?

13

@Chwytliwy Potrzebujesz wyjechać w Bieszczady chłopie ewidentnie.

2

@Chwytliwy Każdy ma prawo mieć poglądy, jednocześnie każdy powinien szanować poglądy innych.
Przechodząc do meritum, moim zdaniem, szczególnie biorąc pod uwagę fakt zbliżających się wyborów, zamieszczanie wywiadu z politykiem jakiejkolwiek opcji, nawet gdy rozmowa nie dot. polityki, jest w tym momencie "moralne i etyczne inaczej".
Myślę, że redakcja miała świadomość, iż ów wywiad nie przejdzie bez echa, a jednak.
Czyżby agitacja? Nawet jeżeli nie, w co wątpię, średnio mi się to podoba.
Na La Rabla mamy dużo polityki (w końcu m.in po to powstała, aby dyskutować, polemizować), ale na głównej? Nieładnie...

konto usunięte

0

@SkN Nawet nie wiesz jak potrzebuje odcięcia się, ale niedługo to zrobię, bo się wyprowadzam i powoli rozpoczynam nowe życie w Białymstoku i na La Rambla nie będzie mnie dużo.

konto usunięte

2

@puyol_presidend5 "Czyli dajmy się wypowiedzieć tylko "naszym""
Kapitan tutaj: kolega napisał "jeśli byłby przeprowadzony także wywiad z politykiem podobno poglądowym co Barca przed wyborami, też bym teraz skrytykował,"
Więc albo czytaj do końca, albo pomyśl zanim napiszesz.
"Anawiasem mówiąc Mentzen to bardzo mądry gość, takich w PO czy PiS brakuje."
I w wyżej wymienionym kontekście, twoja ocena nie brzmi zachęcająco.

konto usunięte

1

@Explode A wywiad akurat z nim, bo losowo padło na anonimowego kibica.

konto usunięte

2

@SeeleyBooth "Oceniasz na podstawie tego kto kimś jest, a nie co mówi i to jest bardzo toksyczne."
Co jest toksycznego w ocenianiu polityka za to kim jest, a nie co mówi?
Nawet gdy nie mówi o polityce, to nadal jest promowanie. Koleś okazuje się "nasz" i mówi, to co ludzie chcą usłyszeć (chyba, zwątpiłem po tytule), więc jest większa szansa, że ludzie zagłosują na jego brunatnego ziomka.

1

@Chwytliwy Czy ten wywiad w jakikolwiek sposob przyczynil sie do tego, ze ktos z fanow Barcy bedzie glosowal na Konfederacje nawet jezeli ma inne poglady polityczne? Nie sadze. Fecet jest fanem Barcy, ma wiedze na temat biznesu. Ja osobiscie jest za takimi wywiadami. Ale zeby wszystkim dogodzic.... Droga redakcjo prosze o poszukaniu wsrod politykow partii lewicowych kogos kto jest fanem Barca i dysponuje odpowiednia wiedza w tematyce pilkarskiej I zaproszeniu go/jej do ciekawej rozmowy.

1

@Chwytliwy ode mnie masz mega propsy.

FCB od dawna sprzeciwia się promowaniu swojej marki przez osoby popierające dyskryminację i wykluczenia.
Zgadzam się z @NGTRX że to jest reklama i promocja polityka, a także tej strony i Barcy przez tegoż.
W obu przypadkach oburzenie ma pełne uzsadnienie, bo polityk ten porusza się w bardzo kontrowersyjnej przestrzeni.
To sa fakty, teksty o wolności słowa to zwykłe populistyczne bohomazye Nikt z osób które to krytykuje nie żąda usunięcia, choćby dlatego, że to strona prywatna.
Gbyby to była oficialna strona FCB ja był prosił o wyjaśnienie i rozważenie skutków takiej promocji.
Dlatego nie oznaczam redakcji, bo w sumie nie mam jej nic do powiedzenia, co ich obchodzi, że ktoś jest poważnie zawiedziony poparciem gościa który antysemityzm i homofobie uważa za doskonałe narzędzia w walce politycznej.

0

@semafor jaki masz dowód, że Mentzen popiera dyskryminację i wykluczenia? Jakie z jego wypowiedzi o tym świadczą?

@Chwytliwy jakie są te poglądy i wartości FC Barcelony? Z wyszczególnieniem tych, które stoją w dniu sprzeczności z poglądami Mentzena? Najbliższe wybory to wybory na prezydenta, w których Pan Sławomir nie startuje, więc jak ten wywiad miałby wpłynąć na ich wynik?

Piszesz, że najpierw nie widziałeś w tym problemu, a potem jednak widzisz i wywiad z innym politykiem też byś krytykował, niestety takie deklaracje są niemożliwe do sprawdzenia, a łatwo je wyartykułować celem 'wybielenia', lecz obserwując Twoje wypowiedzi szczerze wątpię, patrząc, jak bronisz Murzynów bijących staruszkę, to śmiem wątpić, ale nigdy tego nie sprawdzimy


P. S.
Jeśli ktoś miałby zagłosować na kolegę partyjnego osoby, z którą zobaczył wywiad na stronie kibiców ulubionej drużyny to lepiej jakby nie szedł na wybory

1

@cymek1 Nie chce już więcej tu cytować i powtarzać słów tego człowieka, sam sobie poszukaj przykładów, skoro masz wątpliwości.
Wmawianie sobie, że narracja tego polityka i jego partii nie ma nic wspólnego z dyskryminacją jest psychodelią. Tym bardziej, że sami oni to na każdym kroku podkreślają. "Tylko" jego poglądy ekonomiczne różnią to od znanych z historii prawicowych totalitaryzmów.
Koniec tej wulgarnej grafomanii. Nie odpisuje więcej na podobne argumenty.

2

@kkbarca Ludzie są nieznośnie głupi po prostu. Jak przed wyborami parlamentarnymi Sekielscy robili film o pedofilii w KK myśląc że takim tanim chwytem spowodują spadek poparcia PiS ("bo przecież bronią peodfilów!!!!") to większość teraz tych święcie oburzonych klaskała jak u Rubika. Hipokryzja tutaj wylewa się jak szambo...

2

@SeeleyBooth Najśmieszniejsze że oni nie mają problemów, gdy co drugi post smaku Afryki jest nacechowane prowokacjami i ma na celu nachalną agitację proPO i antyPiS. Wtedy slogany typu "wolność słowa" czy też "nie podoba się? nie czytaj" działają. A tutaj wielkie oburzenie jakby się krzywda komuś działa. A najlepsze że wywiad nie jest w ogólne nacechowany politycznie.

2

@Chwytliwy Mentzen jest przede wszystkim ekonomistą i być dlaczego tak nie spojrzysz na te sprawę, jako wywiad z ekonomistą. W świetle problemów Barcelony wywiad całkiem na miejscu. Kibic, ekonomistą, a że przy okazji i polityk prawicowy... Nie ma co drżeć szat, tym bardziej, że to nie jest jakiś głąb pokroju Suskiego, ktoś, kto Cię będzie przekonywał do słuszności takiej czy innej opcji. Sam chętnie go słucham, bo gada zwykle o ekonomii, mniej o polityce, przy tym to naprawdę rozsądny człowiek.

konto usunięte

0

@th@les Ja tylko skrytykowałem, a szaty drze większość popierających wywiad, a nie ja.

3

@Chwytliwy Promowanie polityki? Gdyby wywiad o Barcelonie przeprowadzić z Zenkiem Martyniukiem to by było promowanie Disco Polo ? Problem jest w tym że sami ludzie sobie we łbach układają taki ogląd sytuacji . Co po takim wywiadzie zyskuje sam Mentzen ? Czy on startuję w jakichs wyborach na najlepszego fana? To że ktoś go kojarzy z danym ugrupowaniem politycznym to jego sprawa bo tam żadnej reklamy partii nie ma. To Ty mieszasz tu politykę mówiąc i łącząc ludzi z ich poglądami i poglądami klubu. Jest wolność słowa i wywiad może ukazać się z politykiem, piosenkarzem, prostytutką i grupą z AA. Przecież to tak jakby żadna telewizja nie mogła przeprowadzić wywiadu z Tomkiem Hajto bo on wyznaje lub właśnie nie wyznaje innych wartości....

1

@Chwytliwy W moim przekonaniu to krytyka niesłuszna. Duża część Czytelników nie ma tak naprawdę pojęcia kim jest Mentzen. Ty wiesz, ponieważ interesujesz się polityką, ale większość tego człowieka raczej nie kojarzy. Ja sam wiem o jego istnieniu może że 3,4 miesiące. Gdybym spoglądał na niego, jako człowieka Korwina, pewnie nigdy nie odsuchalbym żadnej z jego wypowiedzi, żadnego wywiadu, bo za Korwinem nie przepadam, a polityka tak średnio mnie interesuje. Któregoś dnia otworzyłem jednak link podesłany przez jednego z Użytkowników konkurencyjnej strony i od tamtej pory czasem słucham Mentzena, bo chłop gada mądrze i rozsądnie, dlatego też nie dostał się do Sejmu, bo jest mało przebojowy, zbyt konkretny i mało rozpoznawalny jako polityk.
Natomiast będąc zupełnie uczciwym, pozwolę sobie wytknąć w Twoim poście coś, co mnie się z kolei nie podoba.
Piszesz o poglądach sprzecznych z poglądami Barcelony i to ze względu na te poglądy identyfikujesz się z klubem. W moim odczuciu mieszanie polityki i sportu jest niezdrowe, choć nie zamierzam w żaden sposób ingerować w Twoją opinie na ten temat.

konto usunięte

0

@th@les Identyfikuje się, a co do mieszania polityki ze sportem, niestety polityka i sport ze sobą same się mieszają, zobacz co się działo pomiędzy Salwadorem i Hondurasem za mecz.

2

@Chwytliwy Ale przyznaj, że nie chciałbyś wiedzieć takich sytuacji na boiskach.
To jasne, że polityka nieustannie ingeruje w sport, ale my jako kibice nie powinniśmy " angażować" się w tę politykę. Barcelonę pokochałem za styl, konkretni piłkarze też mieli wpływ na "wybór" drużyny, z którą się utożsamiam, nigdy polityka. Choć pewnie miałbym niemały ból głowy, gdyby Barca miała jakieś konotacje faszystowskie. Dla mnie cała polityka jest przesiąknięta obłudą. Tak naprawdę nie ma wielkiego znaczenia, kto rządzi, bo wszystkie rządy , jakie pamiętam skubały ludzi z pieniędzy, wszystkie okazywały swoją arogancję, choć PiS złamał wszystkie bariery przyzwoitości. Jeszcze PO w początkowym okresie swoich rządów, czyli 2007-2009 była znośna, potem jednak pojechali po bandzie. O dziwo, czasy Kwacha też wspominam nie najgorzej. PiS od początku swojego rządzenia wprowadził 35 nowych podatków i planowane są kolejne. Żaden z rządów nie postawił się kościołowi, bo wiedzą jaka jest siłą.
Wystarczy "przelecieć" internet, by posłuchać mądrości ludzi, którzy nami rządzą. Ja gardzę polityka i politykami. Mam nawet w rodzinie byłego ministra sportu z czasów PO. Uwierz mi, nasłuchałem się...

konto usunięte

0

@th@les Hah, ja akurat nie mam politycznej głowy prócz mnie w sumie w rodzinie całej, serio, u mnie mało kto interesuje się polityka z całej rodziny.

0

@Chwytliwy chłopie jak się praktycznie najwięcej odzywasz na tym portalu to ludzie mają analogicznie więcej okazji żeby cię krytykować

konto usunięte

0

@jakub1906 No tak, bo tylko za odzywanie się samo jest krytyka.

0

@semafor Po 1: skoro komuś coś zarzucasz, to brzemię dowodu ciąży na Tobie. Znam wypowiedzi tego człowieka nie słyszałem żadnej na potwierdzenie tego co piszesz, stąd uważam, że po prostu manipulujesz albo nie wiesz o czym piszesz. A patrząc na zdanie o poglądach ekonomicznych widać, że jednak używasz słów, których znaczenia nie znasz (o dowód na potwierdzenie tych słów już nawet nie pytam).

Po 2: Wulgarna grafomania? W którym miejscu?

Po 3: Żadnych argumentów nie przedstawiłem, jedynie zadałem pytania Tobie i autorowi chcąc zrozumieć podstawy Waszej opinii, lecz widzę, że to tylko rzucanie pustymi hasłami, merytoryki brak...

1

@Chwytliwy Nie bądź skromny, dużo odnosisz się do polityki, ale wcale nie mam Ci tego za zle. Może to jest jakiś pomysł na przyszłość, czemu nie. Bardzo często piszesz rozsądnie, masz swoje zdanie, nie ulegasz presji i za to szacunek.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Jaką ocenę wystawił(a)byś Lewandowskiemu w dwumeczu z PSG?