La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 2378 Culés

39

Jak nie wuefista to dzban, jak nie dzban to beton... Czy wy próbujecie znaleźć słowo, na które moderator powie: 'o tak, tym słowem to wyjątkowo będziecie mogli obrażać sobie kogokolwiek ile razy chcecie'? Jeżeli tak, to podpowiem, że nie ma nawet takiego wyrazu dźwiękonaśladowczego, z którym wam przejdzie obrażanie innych w tym serwisie. Ludzie... Nie ta strona...

2

@wpwelement nawet dzban nie można?

10

@wpwelement Samo Valverde wyraża więcej niż 1000 słów. Więc tworzenie epitetów nie ma sensu.

0

@MatiVEB25 spróbuj. Powodzenia.

41

@wpwelement A Gargamel może być? Na Lucho mówiło się wuefista i jakoś banów za to nie było, to nasz Ernesto też powinien mieć jakąś ksywę. Oczywiście bez obrażania.

33

@wpwelement przy merytorycznym komentarzu nie można nazwać go "wuefistą"? Bez przesady. Przed chwilą usunięto mi komentarz za nazwanie Neymara Judaszem. Nie można dopuscic do zaniżania poziomu strony ale to się staje jakąś paranoją.

33

@wpwelement a np. miłosnik słowiańskiego przykucu lub chorwackiego blondynka to obraźliwe stwierdzenie?

konto usunięte

31

@wpwelement To już chyba przesada. Jak będziecie wlepiać bany za wypowiedzi krytykujące trenera, gdzie używa się słowa beton lub wuefista (podkreślam, krytykujące, nie obrażające) to życzę powodzenia. Beton lub wuefista to żadna obraza.

9

@wpwelement dlaczego mój komentarz został usunięty? napisałem tylko słowo wazon wtf XD

4

@wpwelement Ostatnio dostałem bana za napisanie ,,ja pierd,, po zmarnowanej 100% Suareza. Specjalnie tak napisałem żeby unikać przekleństwa.
Oczywiście nie można było się odwołać bo 24 h.

Dla mnie za dzbany itp nie powinno się karać ale ja jestem użytkownikiem a WY adminami.
Stąd pytanie jak odnosić się do memów: np tych popularnych w pizd* i wylądował czy np cytowanie Ćwiąkały Pola czy Stanowskiego z tweetera gdzie użyte są przekleństwa.
Ostatnio popularne stało się ,,kucajka,, w odniesieniu do naszego wybitnego trenera którego wszyscy mają dość to też będzie karane? Wolność słowa wypowiedzi to nie ta droga?

24

@wpwelement Od kiedy zawód wuefisty jest obraźliwym określeniem ? :D

2

@wpwelement bez przesady, przecież Ernesto nigdy tego nie przeczyta. A jak nie można wyrażać swoich opinii, to po co jest La Rambla? Żeby chwalić ludzi, kluby, partie, zdarzenia, które się podobają moderatorom? Zajmijta się szybkim reagowaniem na spamerów, którzy raz na jakiś czas wyskakują, a nie takimi pierdołami.

2

@daniel32778 nie można. Były również bany za to.

@Destiny w merytorycznym komentarzu użytkownik napisałby, że "Neymar zachował się jak Judasz", a w niemerytorycznym, że "Neymar to Judasz". Różnica niewielka, lecz jak pomyślisz dłużej to dostrzeżesz jej wielkość.

6

@wpwelement zastanowiłem się dłużej i napisanie "Neymar to Judasz", a co więcej nawet zamienienie słów "Neymar" na "Judasz" to zwykła aluzja do jego zachowania. Nie mogę dostrzec tu obrazy jakoś.

0

@Copernicus do tej pory przeważnie tylko ostrzegamy czyli usuwamy, chyba, że ktoś nie reaguje i codziennie 'dzbani'.

@jedrek7000 no i prawidłowo. O wolności słowa jeszcze musisz poczytać.

@IronSanHybrid od kiedy trener klubu z milionowym dochodem jest wuefista? Od wtedy jest obraźliwe.

@Blomqvist widocznie La Rambla jest dla tych co nie obrażają innych.

7

@wpwelement rozumiem, żeby banować kogoś jak rzuca klątwą na prawo i lewo ale wlepiać bany za słowo „wuefista” „beton” czy „dupa” to jest po prostu żenua
To forum piłkarskie a zasady jak w przedszkolu

10

@wpwelement Czyli na Messiego nie można mówić atomowa pchła, bo się kojarzy z owadem. Na Suareza El Pistolero, bo się kojarzy z bronią palną?

1

@Destiny To nie będę Ci umiał tego wytłumaczyć. Dla mnie różnica jest ogromna. W jednym wypadku porownujesz jego zachowanie z zachowaniem Judasza, a w drugim obrażasz jego osobę. Ja bym nie chciał, żeby ktoś mówił tak o mnie, czy o moich bliskich. Dlaczego w takim razie mam uważać, że Neymara to nie dotyczy? Dotyczy to każdego tak samo.

7

@wpwelement Może ma zawód nauczyciela w-fu a potem zrobił sobie trenerke?

0

@daniel32778 a czy to ich obraża? Nie można obrażać, a nie pisać danych słów. Obrażać!

11

@wpwelement Wiesz, bo to wygląda tak samo jak Wf. Nauczyciel daje piłkę dzieciakom i grają sobie jak chcą. Rozwój tak samo możliwy jak na lekcjach wf, czyli zerowy.

15

@wpwelement Próbujecie być świętsi od Papieża ....

9

@Grzesior667 rozwój zerowy, a nawet regres bym powiedział.

11

@wpwelement To dziękuję za ostrzeżenie, bo ostatnio pisałem o Gargamelu i się dziwiłem dlaczego komentarze są usuwane. Przepraszam już nie będę, tak mówił o naszym kochanym trenerze.

1

@IronSanHybrid Czemu papież z dużej? Zawód jak zawód. ;)

0

@Grzesior667 gdyby tak pisano to nie byłoby tematu. Twoja opinia, masz prawo do krytyki i pisania, że to wygląda jak lekcja wuefu. Nic mi do tego póki nie piszesz 'wuefista' zamiennie z Valverde czy Zidanem.

9

@wpwelement Można porównać Neymara do pedofila? Czy za to też ban?

2

@wpwelement Muszę przyznać, że takie dyskusje z użytkownikami są na duży plus, bo jesteśmy uświadomiani, w którym momencie przekraczamy linię.

0

@plutonio Porównać tak, ale nazwać już nie. Porównasz Valverde do betonu spoko, ale nazwać go betonem już nie.

0

@daniel32778 Nie musisz go zaraz kochać, żebyś źle nie zrozumiał. Wystarczy używać jego imienia, trener, Mister, EV itp. Byle nie obrażać.

0

@Grzesior667 Trochę tytuł zawodowy jakby :D

2

@Grzesior667 wyczerpując temat - jeżeli napiszesz "Neymar zachował się jak kurwa", to nie dostaniesz bana za obrażanie, ale za wulgaryzm.
Jeżeli ktoś ma wątpliwości jakieś to zawsze zapraszam na priv.

0

@wpwelement To rozumiem, że jak napiszę, że jesteś głupi, to będziesz smutny i mnie zbanujesz? Tak jak ktoś wcześniej napisał - nie jesteśmy w przedszkolu, żeby słowa przypadkowej osoby robiły na kimkolwiek wrażenie.

4

@Blomqvist Nie, no co ty.. Będę szczęśliwy, że ktoś mnie obraża. Codziennie po to się budzę,zeby ktoś mnie obraził, a wtedy ja wyciągam panel i z bananem na ustach wlepiam mu soczystego bana. Potem razem się bawimy w przedszkolu z resztą redakcji.

1

@wpwelement Czyli od dzisiaj moi drodzy słowa klucz przy opisie Valverde to "Ten co jest jak..." a następnie dodajemy nasz wyszukane epitety typu wuefista/dzban/beton/Gargamel/pajac czy też miłośnik słowiańskiego przykucu i chorwackiego blondynka, jak to kolega wyżej pisał

0

@Cozzer od zawsze mój drogi, obrażanie jest niedozwolone. Można kogoś obrazić pisząc we frazie "ten co jest jak...". Mogę Ci wymyślić przykład jeżeli chcesz. Mam nadzieję, że się o tym nie będziesz chciał na siłę przekonać.

1

@wpwelement czyli jak napisze ze mazzari w Torino jest swego rodzaju betoniarzem to też dostanę bana?

1

@Chwytliwy Jeżeli napiszesz, dlaczego tak uważasz i nie będzie to nikogo obrażać (nie mylić z krytyką) to nie. Wszystko zależy od kontekstu. Nie słowa są zabronione, a obrażanie. A co do samych banów, bo o to w sumie pytasz, to wyżej już odpowiedziałem.

0

@wpwelement no o to mi chodzi, a, czyli bez zmian, nie no racja, banicja za takie odzywki ot tak

0

@plutonio Zacytuj mi, gdzie w felietonie @ściah a padło takie porównanie, o którym napisałeś. Jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem?

4

@plutonio teraz Ty, wczoraj ktoś inny.

Ręce opadają.

Ludzie! Gdzie wy się uczyliście czytać?! I nie żartuję sobie, bo już cierpliwość tracę.

0

@Chwytliwy bez przesady. Chyba, że ktoś nie zna umiaru i nie reaguje na ostrzeżenia.

0

@wpwelement no o to mi chodzi, a parę jest delikwentow, ja nie zgłaszam takich, tylko tych co mi za skórę zajda, choć moderacja sama do tego dojdzie

8

@wpwelement Oj, moment, moment - sądzę, że czepianie się słowa "wuefista" jest jednak przesadą, Redakcjo. Poza tym w dłuższej perspektywie doprowadzi jedynie to braku szczerości na stronie i ciągłej obawy o bana - taki vibe chcecie mieć? W pełni rozumiem i popieram zakaz używania słów obraźliwych czy jednoznacznie pejoratywnych (z oczywistych względów nie będę przytaczał konkretnych przykładów), jednak słowa typu "wuefista", "pajac", to mocne eufemizmy oddające odpowiednio "trenera zawodzącego oczekiwania fanów i niszczącego potencjał drużyny" oraz "osobę, której zachowanie można uznać za groteskowe i niepoważne". W komentarzu @Destiny pojawiło się słowo "Judasz" - kulturowo przyjęty epitet zastępujący słowo "zdrajca". Przepraszam, ale jeśli nie słowami mamy wyrażać własną opinię na tej stronie to czym? Jeśli w czyichś oczach Valverde to wuefista, a Neymar to Judasz i pajac, to chyba ma prawo użyć tych słów, żeby przekazać swoje emocje (zakładając oczywiście, że te słowa nie są okolone określeniami właśnie wulgarnymi bądź obraźliwymi). Rozumiem, że chcecie trzymać pewien poziom tej strony, ale nie powinniście tego robić zakazywaniem coraz to większej ilości słów. Poza tym skąd przeciętny użytkownik ma wiedzieć, które wyrazy będą banowane? Macie konkretną listę epitetów i rzeczowników? A jeśli tak, to jakim kluczem je wybieracie? Decydując się na takie ruchy i ostrzeżenia, jak to, na które odpowiadam, sami zapędzacie się w lingwistyczny kozi róg bez wyjścia, bo język to żywy twór i każdy znajdzie sobie kolejne określenie oddające jego emocje i przemyślenia. Przykro mi, ale tego nie unikniecie.

1

@PJ777 dlatego zakazane jest obrażanie, a nie słowa. Pozdrawiam

0

@Copernicus Ty odrózniasz krytyke od obrazania czy masz problem? Dzban i weefista śa obrażliwe czy tego chcesz czy nie.

4

@wpwelement nie rozumiem, bycie wuefistą to jest coś złego czy jak? Nawet jeśli Valverde nie jest wuefistą, a ktoś uważa, że jako trener reprezentuje niski poziom, to dlaczego ma nie nazwać go wuefistą, wyrażając w ten sposób swoją opinię o nim? Przecież to nie jest kwestia nazwania prostytutki k***ą, tylko jednak użycie słowa wyrażające raczej opinie o niskich kwalifikacjach i poziomie trenera. Słowo beton w użyciu codziennym zastępuje raczej słowo "konserwatywny" w negatywnym tego słowa znaczeniu oczywiście, używają go nawet politycy w takiej instytucji jak sejm... jest sens być bardziej papieskim od papieża ?
I jeszcze jedna kwestia... dlaczego bezpośrednio po meczu na Anfield słowa beton i wuefista były tolerowane, przewijały się tutaj nawet inne takie jak miernota trenerska, które nie były kasowane... Jak to wyjaśnić ? Rozumiem, że moderacja to też kibice i jak im przejdzie wkurzenie jako kibicom, to zabierają się za robotę i dyscyplinę, ale moderacja nie powinna być uzależniona od nastroju i poziomu emocji. Proszę tego nie traktować jako zarzut. Ja uważam, że robicie dobrą robotę... Wydaje mi się, że warto jednak zostawić trochę looozu... tzn mam na myśli PRZYKŁADOWO kasować za dzbana, ale za wuefistę czy beton np już nie podciągać pod obrażanie, tylko zwyczajnie krytykę :)

3

@wpwelement To jeszcze ja korzystając z okazji chciałem spytać dlaczego mój komentarz został usunięty, odniosłem się kiedyś do islamskich imigrantów, a mianowicie "...nie chcę ich w Polsce mijać na ulicy... " (oczywiście w kontekście obawy o własne bezpieczeństwo), pod jaki punkt regulaminu to podpada w Waszych oczach? rasizm?

0

@wpwelement Czy to jesteś tym modem co napisał że "Ernesto jest trochę upośledzony"? Jeśli nie to sorka, ale coś mi się tak wydaje ;)

Komentarz usunięty

0

@Destiny napisz po prostu,że Neymar to wizjer w drzwiach...
@wpwelement przesadzacie srogo, mnie to nie dotknie, ale uważam,że albo powinniście banować wyrazy popularnie uznane za wulgarne i faktycznie mowę agresji albo nigdy nie wyrysujecie linii, po której dany komentarz będzie jasno uznawany za merytoryczny a inny za obraźliwy.
Nie wiem jak można banowac za użycie słowa beton, drewno etc.
Wg Twojej logiki wpis "Ney to PiS-da" jest obraźliwy, ale "Ney zachowuje się jak PiS-da" już nie. To bardzo cienka linia - tylko oceniający taki komentarz wie, czy dane sformułowanie uznaje za obraźliwe czy tez nie, to bardzo, ale to bardzo niefair w stosunku do użytkowników.
Rozumiem karać mowę nienawiści "ty taki, owaki etc.", "wypruje Ci flaki" "znajdę Cię i spalę Ci dom", które nie są wymianą "uprzejmości dla żartu, ale bany czy usuwanie komentarzy za sformułowanie "Xiński zagrał jak drewniany pajacyk ( o przecież nie Pinokio - ban, o zgrozo!)" lub "taktyka trenera Nieporadzińskiego to istny żel-bet"?
Jak dalej tak to będzie szło to za tekst do zarywającej Cię kobiety: "sorry, nie jestem Tobą zainteresowany, nie podobasz mi się" będziesz uprawniony do dostania po mordzie.
Nie tędy droga w mojej opinii.

PS> Aczkolwiek idea słuszna, tylko przeciągnięta struna w druga stronę. :)

0

@El dominatore Albo Valverde i ofensywny styl gry.

0

@panczo dla mnie nie ma znaczenia jakiego epitetu ktoś użyje, aby obrazić kogoś innego. Nie wiem czym dysponujesz, ale zawsze takie coś jest usuwane, czy po Anfield, Romie czy po Anoeta, czy to dzban czy miernota. Każdy zbędny epitet. Jeżeli coś pomijamy, to tylko ze względu na obfitość i nieuwagę. Zawsze możesz pomóc i zgłaszać.

Komentarz usunięty

0

@ściah znasz ten ból, człowiek napisze cały artykuł/wypowiedź, a gdy ktoś uczepi się jednej frazy, to zniewaza całą resztę. Co więcej, najczęściej owa doczepka wynika z błędnego zrozumienia kontekstu.

0

@olav sorry, ale oba zdania są na bana. Musisz prześledzić dyskusję, bo już zawarłem tam wyjaśnienia. Jeżeli jest coś jeszcze niejasne, to śmiało odpowiem.

0

@kerouac Osobiście nic do samego doczepienia się nie mam. Jestem na tyle przyzwyczajony do krytyki i hejtu, że po tylu latach spływa on po mnie. Jedyne co wciąż budzi moje zażenowanie, to kiedy ludzie się czepiają, bo nie potrafią przeczytać i zrozumieć tekstu. No dramat.

2

@MesQueUnClub_87 musiałem się przeklikac przez setki komentarzy, bo nie mogłem znaleźć u ciebie nic o islamskich imigrantach. Za to jak wpisałem 'bydło' to znalazłem odrazu. Jeżeli dla ciebie to są synonimy to pomyliłeś strony.

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.6.

1

@ściah no właśnie o to mi chodziło :)

Komentarz usunięty

0

@ściah Ludzie sa teraz bardzo delikatni, wiec kiedy zastosowales tak kontrowersyjne porownanie, w ich mozgach nastapilo przesilenie i widzieli tylko "Neymar-pedofil, Pedofil-Neymar". Byc moze od nadmiaru emocji nie doczytali.

0

@wpwelement No najwyraźniej bo właśnie tak się zastanawiam czy jestem na stronie dla sympatyków Barcelony czy na stronie TV TRWAM, swoją drogą to ciekawe jakbyś się do nich odnosił, gdyby realnie zagrozili Tobie lub Twoim bliskim, czy dalej propagowałbyś taką nieskazitelną kulturę, szczerze wątpię, ale może nie kontynuujmy już tej dyskusji bo coś mi mówi, że to nie ma sensu.

0

@wpwelement Czytając tą dyskusję odnoszę wrażenie, że wprowadzacie tak daleko idącą cenzurę słowa, że wypowiedź @MarioVeB! o użytkowniku @El dominatore również można byłoby uznać z obraźliwą, ponieważ w wielu środowiskach "ten typ" w odniesieniu do konkretnej osoby często uznawane jest za pogardliwe i obraźliwe.

Dlatego jeśli użycie słowa "wuefista" względem Valverde jest oznaką obrazy to rozumiem, że jeśli ktoś do mnie napisze "Typie!" to powinienem oczekiwać, że taka osoba również zostanie należycie ukarana? Rozumiem bany za "dzbana" bo w dosłownym tego słowa znaczeniu nijak ma się do człowieka (dla porównania słowo "wuefista" jest jakimś określeniem wykonywanego przez człowieka zawodu). Piszesz, że "wuefista" jest słowem obraźliwym w stosunku do EV bo jest trenerem w wielomilionowej instytucji, idąc tym tropem jeśli ktoś jest programistą, który zarabia 20 tys. miesięcznie i nazwę go informatykiem to powinienem dostać w twarz?

Mnie ta cała cenzura ani grzeje ani ziębi, ponieważ i tak napisałem na tej stronie może 5 komentarzy (wchodzę tutaj jedynie poczytać dyskusje i artykuły), ale uważam, jak wiele tutaj wypowiadających się użytkowników, że banowanie za nazwanie trenera "wuefistą" jest delikatną przesadą.

Peace.

Komentarz usunięty

1

@Jondam a psy lubisz? Takie fajne zwierzątka. A jak ktoś mówi np do twoich bliskich 'ty psie', tolerujesz? Nie doczytałeś tej dyskusji, bo już pisałem kilka razy, że nie chodzi o słowa, tylko o obrażanie.

@MarioVeB! @El dominatore przestańcie obaj

Peace

2

@MesQueUnClub_87 Ale co Ci przeszkadza zwykły Mohamed, który wychowuję się zgodnie ze swoją religią? Nie mówmy o radykałach, bo to największe ścierwo jakie istnieje na tym świecie i nieważne czy to katolik czy inny muzułmanin.

0

@Grzesior667 Nie chcę zaczynać tego tematu bo ja Cię nie przekonam, Ty mnie nie przekonasz, a naprodukujemy się tu tylko bez sensu. Pozdrawiam.

0

@MesQueUnClub_87 Bo jesteś uprzedzony i to nie to samego islamu tylko do ich radykalnych wyznawców. Tak samo jak radykalni się wysadzają, tak parę set lat temu chrześcijański papież wysyłał dzieci na krucjaty krzyżowe. Nie ma co oceniać całej grupy po przez występki paru ludzi. Jak chcesz porozmawiać z kimś kto jest wyznawcą tej religii to @Eto'o9 R10 może byłby chętny.

0

@wpwelement A można pisać Failverde? Czy to też za ostro?

0

@wpwelement To on zaczal przepana :D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 maryjan240282 47 pkt
2 Marjando 47 pkt
3 piotrtrzebinia 44 pkt
4 biczu 44 pkt
5 nsx90 44 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co powinna zrobić Barcelona w związku z kontuzją Luisa Suareza?