La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1297 Culés

Trzykrotny zakład bez ryzyka o wartości 100 zł! Wygrywasz lub zwrot pieniędzy z opcją wypłaty. Do tego freebet 20 zł i 10 zł!

18+. Fortuna to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

0

W życiu kasa jest najważniejsza - do jakiego stopnia identyfikujesz z tym stwierdzeniem w skali od 1-10, gdzie 1 oznacza "w ogóle się nie identyfikuję", a 10 "całkowicie"?

13

@Comentateiro takie 6 może 7. Jak to mówią pieniądze szczęścia nie dają ale lepiej płakać w ferrari

36

@Comentateiro przed pracą u @Luciano99 dałbym 10, ale dzięki niemu zrozumiałem, że kasa w życiu nie jest najważniejsza więc daje 1

5

2

18

@Comentateiro, zdrowie jest najważniejsze, ale pieniądze należy mieć na takim poziomie żeby móc żyć w spokoju i się o nie nie martwić. Takie 6-7 bym dał

4

@Comentateiro Może z 3,4

3

@Kgorecki2500 Sam się zastanawiam i pewnie trzeba byłoby wybrać coś co daje poczucie stabilizacji życiowej i poczucie bezpieczeństwa. Zatem pewnie jakieś 5,6.
I to trzeba uzupełnić inną tkanką.

5

@FCB_dimiC tylko w tym kraju jak nie masz pieniędzy to zdrowy też nie będziesz

2

8

@Comentateiro 6-7. Zdrowie najważniejsze, potem szczęście w związku, rodzinie... Dopiero potem dobra materialne jak dom, samochód.

2

@Comentateiro Dla mnie kasą jest nie ważna.. ale daje 10

2

@Comentateiro 6 lub 7. Wszystko zależy czy wyjściowa jest 5, czy 6. Kasa sama w sobie jest niczym. Ale jak masz pieniądze, masz gdzie mieszkać, i co jeść. Masz za co dbać o swoje zdrowie.

To nie jest tak, że mając kasę masz wszystko. Ale nie mając żadnej kasy, nie masz nic.

2

@Pressinho Pieniądze to nie wszystko, ale wszystko bez pieniędzy to nic.

2

@Comentateiro poza czasem, zdrowiem i relacjami, pieniędze są największą wartością w życiu. I pomijajac te kwestie są też walutą uniwersalną, za które kupisz całą resztę.

1

1

@Comentateiro 5, jakby nie patrzeć pieniądze są środkiem do realizacji wielu marzeń każdego z nas i życia w zdrowy sposób (dostęp do lekarza, życia bez zbędnego stresu, jedzenia zdrowszych produktów itd.). Drugą połowę stanowi dla mnie rodzina i najbliżsi mi przyjaciele, chociaż w moim przypadku raczej tylko jedną osobę mogę tak nazwać.

3

@Comentateiro pytanie sformułowano w taki sposób, że jeżeli uważasz że w życiu jest cokolwiek ważniejszego niż kasa - np. rodzina, zdrowie, miłość, szczęście, to z automatu jedyną prawidłową odpowiedzią jest dla Ciebie 1/10, bo nie zgadzasz się że kasa jest najważniejsza.

Jakby zapytać jak oceniasz w skali 1-10 ważność pieniądza w życiu, to już inny temat - w tym miejscu dałbym myślę między 6 a 7 punktów.

1

@Comentateiro a tak z ciekawości, jakie jest Twoje zdanie? Bardzo szanuję Twój punkt widzenia i interesuje mnie Twoja opinia na ten temat. Nie chcę oceny, tylko merytoryczną wypowiedź :)

1

@Comentateiro W zyciu najwazniejsze jest to by byc szczesliwym. Jezeli kasa daje ci szczescie tok ;)

1

@Comentateiro waznosc kasy w zyciu oceniam na jakies 4-5. Przede wszystkim zdrowie, bliscy, uczucia i czas. To nie jest zalezne od nas. Na cala reszte mozna sobie zapracowac.

1

@FrankliN7 Już napisałem wyżej, że 5-6 aby ta stabilność w życiu była. Masz kasę, to stać człowieka na lekarza, lepsze żarcie, większe dbanie o siebie - to są aspekty niezbędne. Brak kasy wyniszcza spokój człowieka, prowadzi do niskiej samoocen i degraduje społecznie. Z kolei myślenie tylko o kasie odziera z człowieczeństwa i przekierowuje priorytety, na tory, które dla mnie są mniej istotne.
Zatem pieniądze sporo ważą, ale trzeba je umieć wypełnić wartościami.

1

@Comentateiro 10, o ile jesteś zdrowy. Tyle że w chorobie też najważniejsza jest kasa.

1

@Comentateiro ogólnie się zgadzam, ale czy nie deprecjonujesz wartości majątku? Czy poza ludzkimi wartościami, takimi jak zdrowie, rodzina itd. pieniądz nie stwaomi kluczowej wartości? Okej, nie jest najważniejszy, ale czy nie zasługuje na wyższą ocenę. Dla niektórych cała reszta może być niczym, bo poza pieniądzem w życiu nie doświadczą niczego więcej, i to właśnie zerobki dadzą szansę na zdecydowanie lepsze życie, może lepsze niż 90% społeczności. Czy 5-6 to wystarczająca ocena?

1

@Comentateiro 7.5.
Co by nie mówić pieniądze nie śmierdzą, choćbyśmy udawali, że mamy je w d.

0

@FrankliN7 Jeśli poza kasą nie doświadczą niczego więcej, to mogę im tylko współczuć.
A może przeceniam tę wartość kasy? Perspektywy mogą być różne, a ja mogę odpowiadać tylko za siebie.
Świat duchowy czy intelektualny jest tak bogaty i potrafi dać o wiele lepsze bodźce do ciekawego życia, niż to co kupimy za kasę.

1

@Comentateiro 2, tak na zachętę
Powiem troszkę w ostry sposób
Pieniądz to największa *****, przez którą ludzie się szm***ą

1

@Prorokk A ja bym się nie zgodził. Wiesz dlaczego? Pieniądz jest neutralny, to ludzie pokazują swoje prawdziwe oblicze mając przed oczyma mamonę.

0

@Comentateiro Jak można się tylko w jakimś stopniu identyfikować z tak absolutnym stwierdzeniem? Albo jest albo nie jest NAJ.
Czyli 1, choć tak naprawdę 0.

0

@Comentateiro niech będzie, ogólnie pieniądze nie są mi potrzebne do szczęścia,
"nie umiesz bez pieniędzy to spróbuj żyć bez wody"
Ale jednak są potrzebne do życia, tym bardziej gdy ma się dzieci,

0

@Culers zawsze mnie bawi jak pokręcone jest to powiedzenie.
a może by tak nie płakać w ogóle, co ty na takie życie?

0

@YeastMoss Może być najważniejsza z ogromną przewagą na innymi aspektami życia, a może być minimalnie ważniejsza. I ta gradacja temu służy, żeby to "naj" ustalić.
Jakoś inni się domyślili

1

@Comentateiro Kasa jest ważna, ale bez zdrowia kasa jest do niczego.

1

3

@Comentateiro Jeden bo uważam, że nie jest i zawsze tak uważałem. To tylko środek, nie cel. Wyżej stawiam rodzinę, zdrowie, relacje międzyludzkie, godność i moralność. Nie kupisz sobie, ani prawdziwej przyjaźni, ani prawdziwej miłości. Materialiści mają według mnie płytką hierarchię wartości i nie otaczam się takimi osobami.

2

@MesQueUnClub_87 I prawidłowo, bliżej mi do ludzi tak myślących jak Ty

3

@MesQueUnClub_87 bardzo szanuje takie zdanie i zgadzam sie w 100% z tym co napisales. Pieknie ujete.

0

@Comentateiro 1 bo się nie identyfikuje, pewnie chodziło o co innego w tym pytaniu. Kasa jest ważna ale nie najważniejsza więc 1, w zasadzie to nie wiem po co skala do tego, Jak na to pytanie prawidłowo można odpowiedzieć tak lub nie.

2

@Comentateiro
Jeśli masz kredyt i nie masz zapewnionego dachu nad głową to jest ważna, nawet bardzo ważna by mieć spokojną głowę.

Ja np. mam gdzie mieszkać bez kredytu i to mnie już mega urządza. Mam kasę na lepsze auto a jakoś nie spieszno mi do zakupu, mam kasę na wywalone wakacje ale wolę jechać na rower pod namiot na tydzień. Na wypłatę w pracy patrzę pod kątem by być najlepszym w sprzedaży od innych, sama kwota interesuje mnie już dużo mniej. Od jakiegoś czasu wyleczyłem się z chęci posiadania niepotrzebnych rzeczy materialnych (jedynie rowery mnie jarają i na tym nie oszczedzam). Nie będę gonił ślepo za pieniędzmi narażając zdrowie, stres i czas.
Dlatego nigdy nie zrozumiem młodych piłkarzy idących do Arabii czy innych egzotycznych lig w pogoni za pieniędzmi.

A co jest najważniejsze w życiu? Aby mieć satysfakcję ze swoich czynów i lubić po prostu życie.

1

@Comentateiro 6-7 - myślę, że jest zajebiście ważna, ale myślę też, że przychodzi moment, w którym warto mieć wolność i swobodę np. w kontekście swojego kalendarza i czasu, niż kasować kolejne miliony, ale być na czyjejś smyczy.

0

@Comentateiro Bo przyzwyczailiśmy się do takich językowych absurdów i nie zwracamy już uwagi na wysublimowaną manipulację, która się za nimi kryje.

Sam teraz zaktualizowałeś ankietę do "z jaką przewagą pieniądze są ważniejsze od innych aspektów życia", co jest już zupełnie innym pytaniem, niż zadane na początku. Pieniądze nie są nawet aspektem życia, a narzędziem, socjotechniką, której można różnorako używać.

Może właśnie zamiast się domyślać, warto się zastanowić co się chce powiedzieć albo jakie słowa ktoś chce włożyć w nasze usta. Dlatego Twoje pytanie podważam, a w skali od 1 do 10 daję 0. Myślę, że takie podejście może wielu osobom paradoksalnie pomóc w zarządzaniu swoimi pieniędzmi :)

1

@Comentateiro kasa nie jest najważniejsza, ale jest na tyle ważna, że dzięki niej możesz realizować dużo rzeczy które dają szczęście czy nawet zdrowie. Moim zdaniem jest to źle postawione zdanie, bo gdyby zapytać czy uważasz, że pieniądze dają wieksze możliwości w dążeniu do szczęscia w skali od 1-10 wszyscy wzięliby 10. Możesz stracić zdrowie na pogoni za kasa, a możesz również je stracić w pogoni za marzeniami.

1

@Comentateiro
Dużo zależy od innych wyborów życiowych i tego czy możesz też je tak łatwo zmienić :)
Ja najchętniej bym wyjechał z rodziną gdzieś w spokojne miejsce bez tego zapierdziela itp.
Wtedy w d… bym miał tą kasę wystarczyło żebym dobrze zjadł, napił się czasami wina i czas spędzał z rodziną :)
Uczył dzieci sam itp
Wtedy sądzę że 4.
Tylko to jest trudne.
Zostawić też swoich rodziców którzy są w wieku 70+

Niestety to nie takie proste jest, żeby wyjechać jak już się tą rodzinę ma i inne obowiązki :) dzieci w wieku szkolnym itp
Niestety system narzuca na nas to aby móc godnie żyć i wykształcić dzieci, trzeba zarabiać.
Szkoła szkoda gadać, potrzebne jakieś dodatkowe zajęcia.
Praca szkoda gadać, potrzebne też dla samego siebie dodatkowe zajęcia odprężająca.
Potrzebne wakacje aby uciec od tego wszystkiego i w tym okresie czuć się jak w pkt 1 :) mojej wypowiedzi.
Potrzebne też wypady weekendowe bez dzieci czasami.
To wszystko nakręca to aby zarabiać.
Więc niestety obecnie to dla mnie 8-9


1

@Comentateiro to znaczy może źle się wyraziłem, ale uznałem to za oczywiste. Nie chodzi mi o wartość pieniądza samą w sobie i wydawanie go na typowe dobra konsumpcyjne - sprzęt elektroniczny, duży dom, dobry samochód itd., ale pieniądze są pewnym biletem do tego, by zobaczyć świat, poznać inne kultury, doświadczyć kultury tu na miejscu - teatr, koncerty, świetne restauracje. Do tego dzięki pieniądzom możesz czynić dużo dobra, wspierając akcje charytatywne lub przesyłając je komuś potrzebującemu, kogo znasz.
Pisząc o tym, że dla niektórych tylko pieniądze będą szansą na doświadczenie szczęśliwego życia, miałem na myśli osoby, które z jakichś powodów nie mają rodziny, bliskich.
Z pieniędzmi trzeba się odpowiednio obchodzić, ale dają olbrzymie możliwości. Oczywiście to nie tak, że bez nich nie masz szansy tego robić, ale nie ma co ukrywać - ułatwiają znacząco sprawę i zawsze lepiej jest mieć ich więcej, niż mniej.

1

@Comentateiro dodam jeszcze, że jeśli ktoś faktycznie maskuje swoją pustkę w życiu wydawaniem pieniędzy na proste dobra i jest to jedyna wartość w jego życiu, to również mocno mu współczuję. Ale pieniądze dają dużo lepsze możliwości, jeśli potrafi się z nich korzystać i niestety czasem są konieczne, by w pełni realizować się jako człowiek. Tak jak chociażby wspomniałeś, odnośnie służby zdrowia. Wychodzi na to, że nawet zdrowie można poniekąd "kupić". Kasa to tylko środek, ale ma sporą moc.

2

@Comentateiro
W życiu kasa może nie jest najważniejsza, ale co to za życie bez kasy. Stawiam na mocne 8 na 10.

1

1

@Comentateiro
Poza oczywistymi potrzebami, które trzeba sfinansować takie 2-3 w skali czyli jedzienie, lokum, itd. to kasa jest wuja warta. Fajnie mieć wielki dom, fajne samochody, sprzęty itd, ale jak człowiek to zdobędzie to się dowiaduje, że bez tego da się żyć i na pewno nie jest to sens życia.
Najważniejsze to zdrowie, kochana osoba u boku, no i dzieci czyli sens życia na całe życie.
Znam wiele majętnych osób 50plus, które poświęciły się pracy, mają miliony i pytają mnie "i na co mi to teraz?"
Uprzedzę, że już się wyjeździli po świecie, mają super gadzety, mieli piękne kochanki, ale im się to znudziło i mentalnie są 20 lat starsi.

1

@Comentateiro Uczciwe 7. Pieniądze po części dają zdrowie, np prywatna służba zdrowia,ubezpieczenie europejskie na wypadek ciężkich chorób (polecam zapoznać się z tematem)

1

@Comentateiro 10 zdrowie wiadome 9 rodzina 8 pieniądze , chociaż w dzisiejszych czasach żeby mieć zdrowie i utrzymać rodzinę to trzeba mieć hajs

0

@YeastMoss A moim zdaniem nadinterpretowujesz. Koledzy tutaj nadgryzają ten temat wedle własnego uznania i nikt nie twierdzi, że cokolwiek im wkładam w usta.

Ja uważam 5 za punkt w którym kasa przestaje być najważniejsza.
Bo jeśli np. kasa ma wagę 2, to zostaje 8 na pozostałe aspekty życia.
I tak inni to zrozumieli.

Oczywiście nie mam nic przeciwko Twojej drobiazgowości, ale czasami nadmierna nadgorliwość jest naprawdę zbyteczna.

0

@Comentateiro Ja też nadgryzłem według własnego uznania :) Jak Ci tak to przeszkadza, to po prostu mnie zignoruj.
Odpowiadanie na takie pytanie zgodnie z założeniami jest siłą rzeczy akceptacją tych założeń. Jak już wspomniałem, pieniądze nawet nie są aspektem życia, tylko narzędziem. To tak jakby za aspekt funkcjonowania silnika uznał śrubokręt, którym wkręcono w niego śrubkę.
Nie martw się, taki jeden zawsze się trafi :P

0

@YeastMoss Dlaczego sugerujesz, że Twoje wpisy powodują u mnie zmartwienie?
Nic z tych rzeczy.

No nie wiem. Słyszałem w życiu o aspekcie finansowym, więc nie rozumiem dlaczego uparłeś się, że "kasa" nie może być tu rozumiana jako aspekt finansowy.

0

@Comentateiro To była wstawka ironiczna. Nie powiedziałbym, że kasa nie jest aspektem finansowym, to absurd. Mówiłem, że pieniądze nie są dla mnie aspektem życia. To znaczy na przykład, że nie rozpatruję wartości życia przez wzgląd na czyjś majątek. Aspektem życia nazwałbym raczej związki z innymi ludźmi, zdrowie lub chorobę, cierpienie, spełnienie zawodowe, życie kulturowe itd. Pieniądze mogą być narzędziem w wielu aspektach, ale ostatecznie pozostają tylko narzędziem.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy Barcelona powinna pożegnać się z Frenkiem de Jongiem?