La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 362 Culés

30

Wysyp Prawicowców dziś widzę, ciekawe gdzie byliście wczoraj jak pokazywana była Konfederacji ze swoim anty Ukraina apelem. Zero komentarzy. :)

37

@tbas teraz się cieszą, bo nie do końca rozumieją do czego to wszystko zmierza. Cieszyć się, że w Europie do władzy dochodzą ludzie sponsorowani przez putina......, albo pożyteczni idioci, którzy mu robią dobrze za free.

10

@arasz1819 wczorajsze pokazanie prawdziwego oblicza prawicy poprostu przemilczeli, dokładnie tak jak włosi którym pewnie się gorzej żyje przez inflację itd.

10

@arasz1819 Jeśli mowa o tej babeczce z Włoch to nie znam dokładnie jej poglądów, ale wiem że akurat jest mocno anty-putinowska.

40

@arasz1819 w Niemczech czyli w kraju, który rządzi w eu już od dawna rządy sprawują ludzie sponsorowani przez Putina.

4

@tbas widać niektórzy mają jeszcze życie poza internetem. Sam spróbuj czasami wyjść ze swojej piwnicy

4

@TheNekro94 a co ma w kampanii wyborczej powiedzieć? Putin ok? Po wyborach się dowiesz jakie poglądy mają. @ObiwanKenobi oczywiscid że to prawda, ba w UE jest sporo osób które sobie załatwiało z nim biznesy, sama szefowa UE przyznała się ze nie słuchali Polski i innych krajów Bałtyckich. Tylko że teraz zrobili krok wstecz. To jest ta różnica. Co do drugiego pozostawię bez komentarza, tu jest tona Prawicowców oczywiście wczoraj wszyscy byli w pracy. I nie mierz wszystkich swoją miarą to że jedyne co się dorobiłeś to życie w piwnicy to twoje życie i poglądy.

6

@TheNekro94 a to się dopiero okaże. Mówić o sobie można różne rzeczy, a czyny wskazują na coś innego. PiS, Konfa, Węgry, a nawet Le Pen (pod koniec kampanii już nie był taka zakochana w rosji) też oficjalnie nie popierają swołoczy, a jednak to co robią jest na rękę putinowi.
Edit. gdzieś tu krąży jej wystąpienie, w którym mocno inspirowała się pewnym malarzem. To co tam mówi jest bardzo zbieżne z faszystowskimi poglądami putina.

2

@tbas Uważasz, że potem zmieni zdanie i zacznie być przychylna Rosji? W to akurat bardzo wątpię. Bardzo generalizujesz, bo nie każdy prawicowiec musi być związany z Putinem (ja prawicowcem nie jestem).

40

@arasz1819 czekaj czekaj. Które partie były na NS2? Które partie w Polsce podpisywały niekorzystne umowy na gaz? Nie PO z PSLem? To nie jest tak, że każdy współpracował z Putinem, często na Jego warunkach? Wskaż mi partie, polityków w Europie, które w 100% działało na korzyść swojego Państwa, a nie Putina.

0

@TheNekro94 otóż to. Zobaczymy jak będzie.

0

@TheNekro94 Nie każdy prawicowiec? Mówisz o rządzących? Bo ludzie którzy sa za prawica może i nie są, ale rządzący prawicowcy sa, a to jest istotniejsze.

26

@tbas Taki urok poglądów skrajnych jak prawica i lewica, że przede wszystkim w formie ekstremalnej są domeną ludzi młodych. A ludzie młodzi często żyją pustym romantyzmem i naiwnością, stąd na przykład takie teksty jak "oby to przyspieszyło rozpad UE".
Szczerze mówiąc, to chyba trzeba nie mieć wyobraźni albo zaburzony efekt skali - w czasach wielkich graczy jak Stany, Chiny, Rosja - cieszyć się i popierać dążenie do upadku związku mniejszych państw, który jakkolwiek powoduje zwiększenie konkurencyjności i bycia dla kogoś partnerem do rozmów.

7

@michal26 a czy widzisz różnicę we współpracy PRZED najazdem na Ukrainę, a chęci współpracy po niej? Który kraj się nie dał nabrać na demokratyczną rosję? Popełnili duży błąd z którego teraz większość chce się wygrzebać, a są środowiska, które po rozpoczęciu wojny są jeszcze głośniejsze w swojej prorosyjskiej retoryce.

1

@Amigo_Blanco oni żyją zasada, zagłosujmy na nowych, gorzej być nie będzie. Nie wiedzą co się tu działo przed UE.

7

@arasz1819 Piszesz jakby każda prawica była sługusem Putina, a to absurd, i puste slogany.

5

@tbas taki krok wstecz zrobili, ze rząd niemiecki wymusił/wyprosił na Kanadzie przekazanie turbiny do NS1, którą Kanada nie chciała wysłać ze względu na sankcje. Fajny ten krok wstecz.
Dla niektórych życie to nie tylko praca a wczoraj akurat była piękna pogoda.

6

@ObiwanKenobi ale ty rozumiesz ze na tą zimę kraje UE są tak uzależnione ze muszą mieć gaz? Nie da się odłączyć od razu. Tak się uzależnili.

Komentarz usunięty

27

@arasz1819 no i w tych środowiskach wymieniasz PiS, który co jak co, ale akurat wpiera Ukrainę aż za bardzo. Gdzie tu logika, gdzie sens? LePen co zrobiła po tej wojnie, że sugerujesz, iż działa na korzyść Putina?
To mnie fascynuje właśnie. Całe Niemcy, które rządzą UE, sami uzależnili swój kraj od Rosji i zasadniczo niemal nic nie robią, by to odkręcić. W dalszym ciągu są opieszali. Orban, który dba o swój interes i to mówią sami Węgrzy (mam znajomych tam), że tak jest odbierany, że dba właśnie bardziej o Węgry same w sobie. Typowy nacjonalista taki. Jeśli interes Koreą Północna byłby dla niego najlepszy, to by z nimi handlował.
Nie widzę w tym momencie w Europie nikogo we władzach, poza może Niemcami, którzy aż tak bardzo działaja na korzyść Rosji. No i Serbia, ale to o UE mówimy.

4

@kamilop tu nie chodzi o prawicę/lewicę. Chodzi o skrajności, o postawę jaką się przyjmuje wobec wydarzeń na świecie. Co z tego, że ktoś o sobie mówi centrowy, lewicowy, jak jego poglądy świadczą coś innego. Ruscy cały czas mieli opinię antynazistowską, a dzisiaj co? Są czołowymi nazistami Europy mimo, iż sami tak siebie nie nazwą. Ja bym chętnie w ogóle skończył z jakąś nomenklaturą kierunkową i zaczął dzielić poglądy na normalne, przystające do XXIw i chore, bandyckie cofające nas jako ludzkość w rozwoju.

@michal26 no i tak jak Węgry tłumaczysz to można wytłumaczyć każdego sojusznika morderców. To oni zabijają, a nie my. My przy tym tylko zarabiamy i robimy dobrze sobie. Rewelacja. I to kraj członkowski...Pis który działa na niekorzyść UE w obecnej sytuacji również jest na rękę putinowi. Zaprzeczysz temu? W dalszym ciągu liżemy się z Węgrami czyli mamy asystę 2 stopnia do ruskich. Le Pen na szczęście przegrała i nie wiem co teraz robi, bo to nie ma znaczenia, ale jej finansowanie przez rosję jest jawne i potwierdzone. Rozumiem, że o Konfederacji nie wspomniałeś dlatego, że ich prorosyjskość jest oczywista i niepodważalna. I tu się zgodzimy. Co do Niemiec to nikt nie mówi, że to nie oni są w dużej mierze winni tego uzależnienia, ale teraz próbują sytuację odwrócić. Sami są w najgorszym położeniu. Jeszcze wrócę do Węgier i tego co mówisz. To po cholerę są w UE skorą cieszą się z grania na siebie i są samowystarczalni przy wsparciu wujka z rosji? Nie podoba się ten twór to cyk referendum i wychodzimy. Jedni już płaczą po takim "populistycznym" ruchu.

3

@tbas a co ma prawica do Konfederacji? :D

Konfe to należałoby wywieźć w autokarach do ich matulki rosji. Tam ich chętnie zmobilizują i wyślą na Ukrainę gdzie będą mogli walczyć o swoje wartości. Wprawdzie krótko ale za to wystrzałowo ;)

11

@Amigo_Blanco no bardzo zwiększa konkurencyjność xD zrozumcie, że my jesteśmy za UE, ale nie w takiej formie do cholery...przecież tutaj mamy do czynienia z instytucją, gdzie rządzi jeden kraj i narzuca swoją ideologię. Począwszy od regulacji prawnych, poprzez ideologię światopoglądową. Chcą, by wszystkie kraje były takie same, ale to Niemcy mają o tym decydować, wraz z Francją. Nie takie były założenia.

6

@michal26 kiedy Polska próbuje narzucać swoje ideologię grupie Wyszehradzkiej - dobrze!
Kiedy inny kraj próbuje kierować UE - źle!!!

Dla Konferencji typowe jest myślenie typu Kali ukraść - dobrze, ale jak Kaliemu ukraść to źle!!

8

@arasz1819 jak ja lubię rzucie takich haseł jak nazizm. Do tego ruskich czyli spadkobierców komunistów nadal chodzących z flagą ZSRR i wielbiących tamten ustrój nazywac nazistami. A z kolei Ukraińców, którzy otwarcie hołdują banderze i nazistom oraz otwarcie noszą swastyki nazywa się obrońcami demokracji. To już jest zupełne pomieszanie z poplątaniem i kolejna próba zmiany zmiany definicji.

1

@ObiwanKenobi Tu nie chodzi o Ukraine, a o to że Putin pójdzie dalej. Ukraina to nasz parasol i Putin musi sie tam wykrwawić. Nie chcesz na całej naszej granicy Rosji od Białorusi po Ukraine.

3

@ObiwanKenobi czyli nie rozumiesz ani słowa z tego co napisałem. Bo dokładnie o czymś takim wspomniałem. Najważniejsza dla ciebie jest nazwa i najlepiej jak ona przylgnie już na stałe żeby się wysilać nie trzeba było w określaniu. Otóż tak to nie wygląda. Mogłeś sobie być komunistą czy monarchistą, ale dzisiaj robisz takie rzeczy, że jesteś faszystą. Dzisiaj Ukraina jako demokratyczny, wolny kraj broni się (i przy okazji nas) przed najeźdzcą. To oni są faszystami? No litości. Już głupszego chyba nic nie przeczytam.

8

@Azi napisałem, że to jest dobrze? Uważam, że może być, a nawet powinien być lider, ale nie może to być wielki Pan Prezes, któremu nie wolno nic zarzucić, itp. tak jest z Niemcami. U nas kopalnie węglowe zamyka, a u siebie otwiera. Tacy są Niemcy. Lubią rządzić i dzielic. Mogę się mylić, ale chyba rola Polski w grupie Wyszehradzkiej jest...mniejsza?
Ale co do zasady narzucanie swojej ideologii jest złem z definicji. No chyba, że są otwarte rozmowy, by ustalić wspólny mianownik, ale nie wiem jak to od kuchni wygląda.

4

@tbas tez uważam, ze w naszym interesie jest, aby Rosja poniosła się jak największe straty. Ale mocna Ukraina tez nie jest w naszym interesie wiec najlepiej, gdyby oba państwa poniosły duże straty.
Do tego to jest tak naprawdę wojna USA z Rosją a my zachowujemy się jakbyśmy już chcieli wejść do tej wojny. Zgodnie z informacja od rządzących wydaliśmy już na pomoc Ukrainie ponad 1% PKB a rok się nie skończył, a na nasze wojsko wydajemy rocznie chyba 2% PKB. Co ciekawe USA nie pomagają bezinteresownie bo przejęli rezerwy walutowe Ukrainy i sporo ich złota. Ciekawe czy nadal będą pomagać jeżeli oddana Ukrainie broń przekroczy już wartość tych „zabezpieczonych” aktywów.

1

@michal26 Myślisz się - ten kto ma kapitał ten zawsze będzie rządził. Bo to pieniądz generuje pieniądz. Ten kto ma kasę daje jednak możliwość zarobienia tym którzy kasy nie mają i normalnie ludzie to rozumieją. Tymczasem u nas zamiast korzystać z tego że ktoś Ci daje zarobić to się psioczy na tego kto ma kapitał - co jest niestety typowo polskie. Ale jak multum ludzi z małych miejscowości jeździ pracować do Niemiec to problemu nie ma - paranoja.

3

@arasz1819 może jednak sprawdzisz czym jest faszyzm. Uważaj tylko, aby ci styków nie podpaliło.
Wyglada tez na to, ze według ciebie komuniści robili tylko dobre rzeczy i nie atakowali innych państw i ich nie mordowali. To jest według ciebie tylko domena faszystów? To powiedz w którym faszystowskim państwie było coś takiego? We Włoszech bo przyłączyli się do wojny?
Ale oczywiście najlepiej przeciwnika nazwać nazistą.
Pa. Nazizm to nie to samo co faszyzm.

11

@arasz1819 "poglądy na normalne, przystające do XXIw i chore"
A mógłbyś zdefiniować, jakie to poglądy są normalne? Takie, w których pewna grupa osób przypina się do bramki przed spotkaniem piłkarskim, albo do drzewa? Takie, gdzie ludzie głoszą antynaukowe tezy o 2137 płciach? Wiesz, fajnie się mówi, że to jest normalne, a to nie. Problem w tym, że inne na to spojrzenie mają poszczególne jednostki. Myślę, że zbiór rzeczy normalnych jest zgoła inny u Ciebie, w porównaniu z takim p. Olszańskim. :D

A teraz krótka odpowiedz ode mnie, która już nie jest skierowana typowo do Ciebie araszu, lecz jest komentarzem do sytuacji w Europie w zwiazku z tym, ze powstał taki temat. Po latach rządów ugrupowań lewicowych ludzie mają dosyć. Spadek poziomu bezpieczeñstwa w przypadku krajów basenu morza Środziemnego oraz Szwecji z powodu masowego napływu imigrantów w ramach polityki relokacji uchodzcow, wzrost inflacji, koronaparanoje (pomysły o ograniczaniu do minimum wolnosci jednostki w okresie szczytu pandemii), zdominowanie UE przez Niemcy, a to tylko kilka przykladów, powoduja, ze odżywają nastroje antylewicowe. Ludzie chcą zmiany, jeśli źle im się wiedzie. Niektórzy myślą, że ludzie ulegli papce propagandowej "anty LGBT" - no akurat to jest najmniejszy problem dla głosujacych na prawicowe ugrupowania, zaś przeciwnicy opcji prawicowych ten postulat wynoszą na piedestał. Mało kto chce przyznać, że polityka serdecznego przyjmowania uchodzcow odbija sie teraz czkawką przez np. spadek poziomu bezpieczeństwa w niektorych krajach.
Wygrana Macrona w wyborach prezydenckich we Francji była ostatnim zwycięstwem poglądów nieprawicowych w tym kraju. W nastepnych wyborach parlamentarnych wiekszosc zdobeda ugrupowania prawicowe lub centroprawicowe. To tak, jesli chodzi o silny, jesli chodzi o głos w UE kraj.

7

@ObiwanKenobi No i w każdym wpisie niechcący przyznajesz mi rację do ciebie :] z którego zdania geniuszu wywnioskowałeś, że komuniści robili dobre rzeczy? Jak mi to wyjawisz to może jeszcze coś odpiszę, bo jestem na granicy skoro i tak nic nie dociera, a klepiesz jakieś bzdury nie na temat.

@Ojciec5tkidzieci myślę, że jest pewien kanon zachowań normalnych i cywilizowanych pod którym powinien się podpisać każdy normalny i cywilizowany człowiek. Do takowych nie należy napadanie na sąsiedni kraj i mordy i gwałty na cywilach. Mogę się mylić, może mi wyjaśnisz że jednak są od tego odstępstwa. Ja mówię o bardzo ogólnych zasadach życia międzyludzkiego, a Ty oczywiście sprowadzasz to do dzielenia na lgbt, uchodźców itp. W przypadku ryzyka globalnego mordobicia to są pierdoły i ludzie zrozumieją to tradycyjnie po fakcie. To tak jak ze swołoczą, poparcie wojny rzędu 80%, no chyba, że to ja mam iść na tą wojnę to nie. Zaczną bohaterowie dostawać wezwania to zmiękną zapędy rewolucyjne i obalanie światowego ładu. To wszystko już było, wystarczy odrobinę się zainteresować historią i wyciągać wnioski.

9

@michal26 brawo. To jest właśnie ta podstawowa różnica miedzy zaślepieniem a realną oceną. Nie można w sposób bezrefleksyjny przyjmować, że jak Niemcy coś robią dla Unii, czy Polski to jest to dla dobra Polski. Niemcy robią tylko dla dobra Niemiec. Niemcy reprezentują tylko interes Niemiec i nikogo innego. Jakby w interesie Niemiec było popieranie Pisu to popieraliby Pis i tyle. Dlatego Niemcy w unii dążą do hegemonii i decydowania o wszystkich i wszystkim. Takie postępowanie, również ostanie wypowiedzi von Leyen, gdzie poucza Włochów na kogo mają głosować doprowadzi do tego, że stopniowo we wszystkich krajach unii będzie wygrywała prawica. Nikt nie lubi, a szczególnie dumne państwo jakim są Włochy by ktoś ich beształ jak dziecko. Powoli państwa mają już dość hegemonii Niemiec wraz z Francją. Założeniem Unii była Europa Narodów, a nie "ein Volk, ein Reich, ein Furher".

6

@tbas tak tak bo jak prawicowe poglądy to od razu że trzyma z Putinem, albo jak nie popiera się Ukrainy to od razu rosyjski trol. co za stereotypy... Po za tym jeszcze Europa może nie zginęła skoro tam prawica wygrywa.. Chociaż u nas wygrało prawicowy pis, a ten pis ma tyle z prawica wspólnego co po... Także zobaczymy dopiero co to za prawica włoska.. Bo wiadomo na razie na co stać tylko bungee bungee hehe..

1

@arasz1819 "Do takowych nie należy napadanie na sąsiedni kraj i mordy i gwałty na cywilach. Mogę się mylić, może mi wyjaśnisz że jednak są od tego odstępstwa"
Pełna zgoda, ale rzuciłeś jednym, bardzo skrajnym przykładem. Liczyłem, że rozwiniesz bardzo szczegolowo temat, bo na zycie czlowieka skladaja sie takze takie rzeczy jak bezpoeczenstwo zywnosciowe, energetyczne, społeczne.
Skoro jesteśmy juz w temacie wojny. Pamietaj, ze współprace z Putinem inaczej odbieramy my, a inaczej Włosi czy Hiszpanie. My Rosje znamy - z historii, jak i to nasz blisko sąsiad, ktory ma imperialistyczne dążenia. Włosi, Hiszpanie (obywatele) nie postrzegaja tego aż w tak szerokim ujęciu. Co najwyzej "ok, wojna jest zła" i tyle. Inna sprawa, że wielu w Italii pewnie wyszło z założenia, że moralnością gęby nie wykarmią, ani sie nie ogrzeją, stad wolą zaglosowac na partie, ktora wspolpracuje z Silvio, ktory jest psiapsi Putina.

0

@tbas Ukraina powinna być pozostawiona sama sobie, bez pomocy i wszyscy ich obywatele w Polsce odesłani do siebie.

4

@arasz1819 sam klepiesz bzdury. Piszesz, ze w Rosji jest nazizm, a nie ma go na Ukrainie. Co lepsze nie wiesz czym jest faszyzm i mylisz go nazizmem. Jak typowy przedstawiciel lewej strony rzucasz rzucasz hasłami typu faszyzm, nazizm a nie masz pojęcia nawet czym jest jedno lub drugie. Typowe

5

@Ojciec5tkidzieci Ale mi o takie bardzo ogólne właśnie chodziło. Nikt mi nie karze ginąć w pojebanej wojnie, jestem wolny (oczywiście tu się można kłócić o zakres tej wolności, ale ja się czuję wolny póki co jeszcze). Podstawy.
I to jest kluczowe co napisałeś. Można by rzecz, że im dalej tym świadomość zagrożenia maleje. Fundamentalny błąd, który też znamy z historii. Teraz kiedy powinniśmy jak nigdy solidarnie ukrócić jednego agresora żeby innym, potencjalnym się odechciało, to politycy w Europie wykorzystują to żeby dalej społeczeństwa nastawiać wrogo między sobą, burzą porozumienia, które się sprawdzały przez lata. Nie było to idealne, ale moment na takie rzeczy jest najgorszy z możliwych.

@ObiwanKenobi no tak myślałem, że nie ma sensu z tobą rozmawiać. Już nie pierwszy raz. Mój błąd, że się dałem wciągnąć.

2

@ObiwanKenobi tak tylko wspomnę, że Włosi sami zaatakowali Albanię, Grecję i Etiopię. Mimo iż nie byli nazistami, to jednak totalitaryzm, który nie przebiera w środkach

6

@michal26 Ale PiS działając na osłabienie Unii odgrywa rolę pożytecznego idioty Putina. Podobnie przed inwazją sprowadzali rosyjski węgiel na potęgę.
Dewastowanie demokracji w Polsce, to również działanie na osłabienie pozycji Polski, zatem sprzyjanie doktrynie Rosji, która działa na rozbicie jedności Unii.
Macierewicz niszczący życie publiczne kłamstwami smoleńskimi, hodując całe grono bezmyślnych zwolenników pseudoteorii o zamachu.

Nie wiem dlaczego to wszystko miałoby być unieważnione, przez pomoc militarną Ukrainie. Pomagają i podcinają gałąź na której siedzą.

Podobnie jest z gospodarką. Przecież pomagają Polakom, dając kasę. To wersja dla idiotów, bowiem faktycznie, napędzają inflację, okradają Polaków z oszczędności, odbierają możliwość oszczędzania, więc skapitalizowania swojej pracy. A młodych okradają z możliwości kupna mieszkań z rozsądnym kredytem.
Teraz opodatkowują zyski firm energetycznych, które są państwowe, więc rozumiem, że ustanawiają podatek od własnego złodziejstwa.

Deklaracje, a rzeczywistość. Pozorne działania, a te które podskórnie są wręcz odwrotne. To trzeba widzieć.

0

@tbas
A co to za apel? Konfederacja nie jest promowana w mediach i się nie przebiło.

2

@Ojciec5tkidzieci Coraz częściej nasuwa mi się refleksja, że Twoje rozumienie świata jest ograniczające wobec ludzi, a nie otwierające się na nich.
Jakoś blisko Ci światopoglądowo do tych, którzy się okopują w rowach przeszłości i tzw. normalności.

Nie jest tak?

2

@lukasz222 Tu się zgodzę, ale totalitaryzm może być rożny np. Rządy Franco w Hiszpanii to ich najlepszy okres w ciągu ostatnich 100 lat, a teraz od 40 lat demokratycznie rządzi tam lewica i kraj się stoczył. Rządy Salazara w Portugalii to tez ich najlepszy okres w ostatnich 100 latach .
Ale w takim razie jak do tego wstawić np Anglię? Tylu ludzi wymordowali w Afryce, Azji w XIX i XXw a patrzymy na nich jak na uosobienie wszelkich cnót.
USA tez takie demokratyczne a od 100 lat brali udział chyba we wszystkich konfliktach zbrojnych i wymordowali sporo ludzi.

2

@arasz1819 myślałeś? To chyba było pierwszy raz. Jak klepiesz same hasła typu bo w Rosji jest nazizm i nic za tym nie idzie to nie ma o czym gadać.

1

@Amigo_Blanco Świetny komentarz, bardzo w punkt. Za dużo emocji, za mało rozsądku.

2

@ObiwanKenobi nie odpowiem na pytanie o Anglię, bo sam tego nie rozumiem, tak samo jak nie rozumiem ogólnonarodowego podziwiania Japończyków za to jakim są wspaniałym narodem, pełnym szacunku (gdzie podczas drugiej wojny byli większymi zwyrolami od Niemców) i dyscypliny (której Polak z zasady nienawidzi, jesli ma dotyczyć jego bezpośrednio)

3

@Comentateiro Możesz rozwinąć? Jeśli dla Ciebie moje rozumienie swiata jest ograniczajace wobec ludzi, którzy szerzą bzdury, że normalnym jest w godzinach 7 - 19 czuć się kobietą, a od 19 do 7 mężczyzną to tak, uważam, że takie osoby należy ograniczać w ich publicznych wystapieniach. Są pewne absurdy, z którymi się nie zgadzam (zarówno ze strony światopoglądowej lewicy, jak i prawicy), są też takie, które dodatkowe uwazam za absurdalne, a nawet i niebezpieczne. Dlaczego mam się na nie otwierać? To by było jak świadome nadstawienie policzka. Jeśli chodzi Ci o cos innego, to rozwiń, bo jeśli nie do tego pijesz, to nie mam pojecia do czego na podstawie tego, co napisałem w tym temacie.

1

@michal26 bo prawda jest taka, że z Putinem wszyscy jako państwa robiliśmy interesy, bo to się nam najzwyczajniej w świecie opłacało.
I oczywiście było przymykane oko na to jakie rzady sprawuje.

0

@tbas a co komentować debila, który stoi sam na rynku i patrzą na niego jak na chorego umysłowo. Ciszej nad tą trumną. Szkoda słów.

2

@Ojciec5tkidzieci Sam podając te godziny prymitywizujesz temat niemiłosiernie, w tym widać negatywne intencje i to może uniemożliwiać uczciwe spojrzenie.
To jaką płeć ma ktoś o zewnętrznych cechach męskich, a wewnętrznych kobiecych? Albo o odczuciach psychicznych niezgodnych z wyglądem zewnętrznym? To nie jest temat do załatwienia zdaniami spod sklepu 24h.

6

@Comentateiro nie ma to jak zaklinanie nauk przyrodniczych i medycznych. Zewnętrzne cechy męskie, a wewnętrzne kobiece. Doprecyzuj o jaką hybrydę Ci chodzi, o osobę, która ma członka i jednocześnie pochwę. Nie ma czegoś takiego o czym piszesz. Jest hermafrodyta tj. osoba, która ma zatrzymany rozwój cech danych płci w wyniku nieprawidłowego rozwoju, ale nie jest to trzecia płeć. Jeżeli zaś piszesz o osobach, które psychicznie czują się przedstawicielem innej płci to jest możliwa medyczna zmiana płci. A tak się składa, że brałem udział w takim procesie sądowym i jest to czasochłonna i skomplikowana procedura nijak się mająca do cywilnego "uzgadniania" płci przed jakimś urzędnikiem np. w Szwajcarii. Gdzie idę i mówię, że czuję się kobietą więc teraz wpiszcie mi w akta stanu cywilnego, że jestem kobietą. To jest patologia i nijak się ma do rzeczywistych problemów osób, które posiadają cechy płci, których nie powinni posiadać. To jest trywializowane tego problemu. Robienie z ludzi rozchwianych emocjonalnie i psychicznie chorych, którzy powinni być leczeni, ludzi zdrowych psychicznie, którymi nie są. Ciekawe, że jak ktoś uważa, iż jest Napoleonem to każą go leczyć, a jak ktoś uważa, iż jest przedstawicielem jednej z kilkudziesięciu nieistniejących płci to jest normalny. Natury nie da się oszukać. Jest kobieta i mężczyzna i tylko w obrębie tych dwóch płci można zmienić medycznie płeć. I żeby było jasne rozumiem konieczność medycznej zmiany płci i to, że ktoś może nie urodzić się w tej płci w jakiej się powinien był urodzić. Tylko taka zmiana może dotyczyć osób pełnoletnich, a nie dzieci, osób zdrowych psychicznie i po długotrwałej procedurze potwierdzonej przez opinie psychologów i innych kompetentnych lekarzy. A nie bo mi się tak uroiło więc w poniedziałek będę kobietą a we wtorek facetem, a w środę muminkiem.

3

@Comentateiro Nie jest to temat do załatwienia zdaniami spod sklepu, jak i na LR. Jest wiele pochodnych, chociażby to, by rozpatrywać tego typu kwestie jako zaburzenia psychiczne (odrzucone przez WHO, wiem, ale to temat otwarty. Dawniej medycyna zmieniała z upływem lat podejscie do roznych zagadnien), a nie jako temat o istnieniu wiekszej ilosci, niż 2 płcie. Do tego należałoby podchodzić do danych przypadków indywidualnie, bo nie jest normalnym, że skazany wyrokiem sądowym mezczyzna nagle czuje sie kobietą, by isc siedzieć z żenskim zakladzie karnym, czemu przyklaskują pewne środowiska. Mnie najbardziej dręczą patologie.

0

@tbas
Konfa to populistyczne g… a nie żadna prawica

0

@AbelKabel prawica, chcesz czy nie

3

@Ojciec5tkidzieci to o czym piszesz ma niestety jeszcze gorsze konsekwencje. Mianowicie ci faceci skazani m.in. za morderstwa, którzy nagle poczuli się kobietami i zostali w Anglii umieszczeni w żeńskim więzieniu (zgodnie ze swoją wyimaginowaną płcią) oczywiście nie podlegali żadnej zmianie medycznej i po umieszczeniu w żeńskim więzieni zgadnijcie co robili. Ano zaczęli gwałcić kobiety. Przecież i tak nie mieli nic do stracenia jak za morderstwo dostali dożywocie. Teraz Wielka Brytania ma dość dużo pozwów ze strony osadzonych kobiet o to, że zostały zgwałcone w więzieniu przez współwięźnia (pełnoprawnego faceta, który się poczuł kobietą) i że m.in. pozachodziły w ciążę. Super ta poprawność polityczna. Podobnie jest zresztą w Kanadzie. Inny przykład. W Stanach Zjednoczonych dla dzieci z biedniejszych rodzin szansą na edukację jest zdobycie stypendium sportowego. Obecnie stypendia takie zdobywają przede wszystkim chłopcy, którzy poczuli się dziewczynkami i startują razem z dziewczynkami. Jest oczywistością, że organizm chłopca jest inaczej zbudowany pod względem wytrzymałości, siły itd od organizmu dziewcząt. Dlatego stypendia dostają chłopcy, którzy zadeklarowali, że są dziewczynkami.
Innych przykład : Szwajcaria gdzie można "uzgodnić" płeć po 15 minutowej rozmowie z urzędnikiem. Tam kobiety przechodzą na emeryturę o rok wcześniej niż mężczyźni, bo w wieku 64 lat. Do szwajcarskiego urzędu udał się 64 letni Szwajcar (mężczyzna), który oświadczył, że czuje się kobietą i urzędnik zmienił mu płeć w akcie stanu cywilnego (bez żadnej operacji medycznej na zwykłe oświadczenie). Następnie tenże Szwajcar udał się do szwajcarskiego ZUSu z wnioskiem o przyznanie mu emerytury o rok wcześniej, bo jest kobietą. I oczywiście ją otrzymał, bo jest kobietą. Tak się rozwala system. Jak w Polsce będzie uzgadnianie płci tak jak np. w Szwajcarii to ja jak będę miał 60 lat idę zmienić płeć na kobietę i będę miał emeryturę o 5 lat wcześniej. Debilizm?, ależ nie to jest zasrana prawność polityczna i zaprzeczanie naturze. A ostatni gasi światło. Hehe

1

@tko
Zaprzeczenie naturze to zaprzeczenie temu iż są osoby inne kolego
Nie tylko wśród gatunku ludzkiego tak jest
A kim jest osoba która ma waginę i penisa, bo takie osoby się rodzą ?

Wiec podawanie jakiś dziwnych skrajnych przypadków jest chore !
Bo są setki tys osób które cierpią i nie chciałbyś być taka osoba.
Wiesz co jest ważne żeby być szczęśliwym

2

@tko "Jeżeli zaś piszesz o osobach, które psychicznie czują się przedstawicielem innej płci to jest możliwa medyczna zmiana płci."

Z jakiej na jaką? Z fizycznej na odpowiadającej psychice, czy z psychicznej dostrojonej do biologicznej?

A jakiej płci jest osoba przed zabiegiem? Mężczyzną czy kobietą? Czy ani tym ani tym? Czyli jednak rodzi się ktoś, kogo płeć jest trudna do ustalenia.

Z tego co czytam kryteriów płciowości w samym organizmie jest wiele: płeć chromosomowa, gonadalna, anatomiczna, genowa, chromosomalna, psychologiczna. Zatem płciowość to sprawa bardziej skomplikowana niż zoperowanie w jedną czy drugą stronę. Jeśli te kategorie się pokrywają, to ok, tak ma większość. Ale jeśli niezgodności dotyczą poziomu genów i chromosomów, a do tego dochodzi jeszcze inny czynnik, to tak łatwo tego nie zamkniesz medycyną.
Płcie wyjściowe są dwie, ale możliwości różnych niestandardowych połączeń między nimi całkiem sporo.

Zapytam Cię, ile jest kolorów na świecie?

0

@AbelKabel przecież napisałem kim jest osoba, która ma cechy obu płci - hermafrodytą. Osobą, która medycyna opisuje jako mającą zaburzenia rozwoju płci, a nie trzecią płcią jak sobie uroiła część osób. I ja temu nie zaprzeczam, a wskazuję, że medycznie jest to zaburzenie rozwoju, a nie kolejna płeć. Co do tego, że te osoby cierpią to takie obojnactwo prawdziwe można leczyć poprzez zabieg medyczny. Tak jak się zmienia medycznie płeć. Nie jest to jednak kolejna płeć. Jak rozumiem spotkałeś takie osoby i wiesz jak się czują. Lubię jak ktoś wypowiada się w imieniu osób o których nie ma pojęcia. Ja jak wskazałem brałem udział w procesach zmiany płci. Zapoznawałem się z dokumentacją medyczną i mogę powiedzieć, iż operacja zmiany płci to jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu takiego człowieka, który się na to decyduje. A obecnie temat ten jest trywializowany przez lobby, które uważa, iż tzw. "uzgadnianie płci" - sama nazwa trywializuje problem, to jak splunięcie, nic skomplikowanego. I pozwalanie na zmianę płci dzieciom, które poczuły się dziewczynką, czy chłopcem jest przestępstwem. Pozwalanie na cywilne uzgadnianie płci jest lekceważeniem problemu osób, które rzeczywiście tego potrzebują i dla których to jest bardzo ważna decyzja. Zatem co w mojej wypowiedzi Cię tak zirytowało. To, że podaję rzeczywiste, a nie wyimaginowane problemy z tzw. uzgadnianiem płci.

0

@Comentateiro dziękuję, właśnie potwierdziłeś moje zdanie. Bowiem powiedziałeś, że może urodzić się osoba, której płeć jest trudna do ustalenia. Zatem poza kobietą i mężczyzną możemy ewentualnie mieć jeszcze osoby, które urodziły się z cechami zarówno męskimi, jak i żeńskimi, a nie pięćdziesiąt kilka dodatkowych wymyślonych płci. Wszystkie te płcie (chromosomalna, anatomiczna, gonadalna) które wymieniłeś są cechami różnicującymi płeć męską i żeńską, a nie kilkadziesiąt innych płci. Płeć gonadalna to płeć dziecka, która powstaje w wyniku różnicowania się pierwotnych gonad zarodka ludzkiego w kierunku męskim lub żeńskim. Płeć chromosomalna, czyli genetyczna ustala się ona w momencie zapłodnienia. Jeśli do komórki jajowej (zawsze wyposażonej tylko w chromosom X) wniknie plemnik zawierający chromosom płciowy Y (męski), powstały organizm (XY) będzie z genetycznego punktu widzenia chłopcem, jeśli z chromosomem X (co da genotyp XX) dziewczynką. Płeć psychologiczna to wymysł lobby gender, który nie ma nic wspólnego z medycyną więc nie będę tego komentował. Zatem płeć to medycyna, a nie jakieś wyimaginowane 50 płci.

0

@Amigo_Blanco dobre, się uśmiałem.

0

@Azi Dużo jeszcze musisz się doinformowac a jeszcze więcej zrozumieć, ale w twoim przypadku będzie raczej ciężko.

0

@arasz1819 a czym według ciebie różni się faszyzm od komunizmu?

1

@tko Ale ze względu na wielość kryteriów płciowości można nie mieć możności określenia płci. Zatem jaką płeć ma taka osoba, która ma mieszane cechy i to w dodatku wg różnych kryteriów?

Płeć psychologiczna jest tak samo równoprawną kategorią jak anatomiczna. Od kiedy to psychologia nie jest częścią człowieka i biologii?

Ciekawe jest jak bardzo się wzbraniasz przed uznaniem form mieszanych. Od razu leczyć.

Brzmisz jak ci zapaleńcy, którzy kazali leczyć gejów. I po latach wyszło, że się skompromitowali.

0

@Comentateiro nie ma czegoś takiego jak formy mieszane. Płeć psychologiczna to zaburzenie psychiczne, które powinno być leczone. Jak będę uważał, że jestem kurą to będę miał płeć psychologiczną kury, czy jednak będę osobą z zanurzeniami. Tak samo z płcią psychologiczną, to jest co do zasady zaburzenie, a nie płeć. Leczenie gejów, czyli jak brakuje argumentów to zaczyna się obrażanie drugiej osoby.

1

@tko Nie wypieraj się udając urażonego - tzn. nie wpieraj się tego, że robisz dokładnie to samo co świat medyczny wobec gejów. Argumentacja wobec gejów też była taka jak Twoja. Przecież to było zaburzenie, mówisz dokładnie to samo. A czas pokazał, że ocenianie to okazało się błędne.

Dlatego zadziwia mnie to Twoje nie znoszące sprzeciwu i meandrów stanowisko.
Ciekawe jest to ile publikacji jest na temat płci psychologicznej bez uznawania jej za zaburzenie, a coś naturalnego. To, że Ty coś sobie ubzdurałeś w tej kwestii nijak nie ma się do rzeczywistości.

0

@Comentateiro ludzie którzy nie mają argumentów mówią przeważnie czas pokaże, że miałem rację. Ano poczekajmy i zobaczymy co ten czas pokaże. Myślę, że czas pokaże, iż ludzie zaczynają powoli normalizować swoje stanowiska. Ze skrajności w stylu mamy 50 płci, płeć psychologiczną, która zależy od mojego widzimisię świat powoli zaczyna ewoluować w kierunku, że jednak są tylko dwie płcie. Wynika to z tego, iż ludzie zaczynają dostrzegać patologię takiego myślenia zgodnie z którym płeć jest tworem społecznym, a nie biologicznym. Jednostki zaczynają weryfikować stanowiska, że jak moja córka nie dostanie stypendium sportowego, bo chłopiec, który czuje się dziewczynką je otrzyma to jednak nie tak powinna wyglądać sprawiedliwość. Biegacze w stylu Caster Semenya , gdzie normalne kobiety nie mają szans w starciu z wytworem poprawności politycznej. Poczekajmy zatem, masz rację, myślę że czas pokaże.
Widzisz problem w dyskusji z Tobą jest dość prozaiczny na rzeczowe argumenty rzucasz slogany w stylu płeć chromosalna, anatomiczna, czy gonadalna. Jak Ci udowadniam, że wg nauki to nadal dwie płcie - gdyż to znaczą te definicje to rzucasz kolejny slogan płeć mieszana. Niczego nie potrafisz przedstawić rzeczowo, a używasz argumentów sloganowych o których nic nie wiesz i myślisz, że jak rzucisz slogan to inni wymiękną. A jak mam na to odpowiedzi, gdyż prezentuję pokolenie, które stara się czytać cały artykuł, a nie tylko nagłówek to mówisz, że jestem osobą nieznoszącą sprzeciwu, czy obrażasz mnie porównując do tępiciela gejów. Fakt, że mam wyraźną osobowość i zdanie, które bronię, a które nie przystaje do Twojego powoduje, iż zaczynasz obrażać taką osobę, gdyż nie potrafisz uszanować odrębnego zdanie innej osoby. To się nazywa brak tolerancji dla odmiennego zdania drugiej osoby.

0

@arasz1819 ale Ty człowieku nie wiesz o czym piszesz. Moja rodzina pochodzi z Kresów wschodnich i tematem Ukrainy trochę się już interesowałem lata przed wojną. Jest tam i było wiele poglądów i wiele pomysłów na ten kraj, w którą stronę ma iść. Czy w kierunku Europejskim, Rosyjskim, Nacjonalistycznym czy zbalansowanym między wschodem, a zachodem. Niestety dla nas Polaków, mocno żywy jest tam kult Bandery, nazisty, kolaboranta, który jest odpowiedzialny za wymordowanie wielu tysięcy Polaków i nie tylko (setek tysięcy? Różne źródła, różnie podają). Nie kryją się z gloryfikowaniem tego zbrodniarza, promują jego kult. Wiem, że walczą z rosyjskimi faszystami i zbrodniarzem Putinem, ale zła nie zwalcza się złem. I Polska nie powinna stać za byłymi oprawcami, bo mamy jednego wroga. Nigdzie tutaj też nie napisałem, żeby im nie pomagać, ale pomagać w granicach rozsądku. Jak na tą chwilę nie mamy za dużych korzyści. Bo jeśli też uważasz że Rosja nas nie atakuje bo się wykrwawiła na Ukrainie to znaczy, że słuchasz bajek z ekranu telewizji.

0

@tko ja mam wrażenie, że skrajna lewica chce wymyślać kolejne skrajne debilizmy albo nie pamiętamy czego uczyli nas na biologii albo to jest uleganie właśnie tym sloganom. W tym aspekcie nie ma czego już ulepszać. Były, są i będą dwie płcie, reszta to bajki, które tylko szkodzą.

0

@Lukas82 Nie ma to jak przyjść z bezsensownym komentarzem nie wiadomo nawet do czego ale za to z przekonaniem że jest się "taky mondry" :D

Wygrałeś nową odznakę zuchu :)

0

@tko Wow, nie chce wchodzić tutaj w dyskusje i czy się ktoś z Tobą zgadza, czy też nie, ale chciałbym tylko napisać, że mega szanuje za olbrzymią merytorykę w tych kilku postach. Nie zdarza się to zbyt często na tej stronie dlatego brawo dla Ciebie i oby więcej takich treści :)

0

@tko
Mam siostrzeńca który zmienia płeć

Koncze temat szkoda czasu

1

@Xpert77 dziękuję. To bardzo sympatyczne co napisałeś. Lubię dyskusję. Nawet bardzo. Tylko najbardziej lubię dyskutować z osobami, które potrafią, nawet pomimo przeciwnych zdań, uszanować zdanie drugiej osoby. Nikt nie jest nieomylny. Kiedy ktoś mi wykaże, iż się mylę to powiem, że się mylę i tyle. Korona z głowy mi nie spadnie. Myliłem się tysiące razy, to jest ludzkie. Tylko Putin się nie myli. Jednakże niech to będzie dyskusja merytoryczna, a nie rzucanie sloganami. Wtedy pierwszy przyznam rację i powiem, że się myliłem. My Polacy niestety nie potrafimy się pięknie różnić. A przecież każdy człowiek jest inny, wyrastał w innym środowisku, w innej rodzinie, z innymi doświadczeniami się stykał. Wystarczy zaakceptować to, że ktoś inny może mieć inne zdanie. I tyle.

0

@AbelKabel to życzę Mu by przetrwał ten bardzo trudny czas. Tę olbrzymią ilość rozmów z psychologami, terapię hormonalną, zabieg chirurgiczny i by był szczęśliwy ze swoim wyborem. Widziałem na własne oczy np. dziewczynę, która wystąpiła o zmianę płci do Sądu. Dziewczynę, która nigdy nie powinna się urodzić dziewczyną. Natura popełniła błąd. Ta dziewczyna miała 1,90 wzrostu , szerokie ramiona, wąskie biodra. Klatkę piersiową jak facet, a nie jak kobieta. I to wszystko jeszcze przed operacją i przed hormonami. Zatem zdaje sobie sprawę, że ktoś może urodzić się nie w tej skórze co powinien. Nie wiem jak jest obecnie, ale jak ja brałem udział w takich procesach, około 25-30 lat temu, to wtedy ta dziewczyna musiała pozwać swoich rodziców o błąd w aktach stanu cywilnego. Zatem na rozprawie była ta dziewczyna z jednej strony, a po drugiej stronie byli jej rodzice jako pozwani. Para staruszków po 60-70 lat, z małej zapadłej wioski, którzy byli pozwani o to, że pomylili się przy narodzinach i błędnie określili płeć. Widok straszny, przeżycie straszne zarówno dla tej dziewczyny, jak i dla Jej rodziców. Stąd dla mnie najbardziej przerażające jest to trywializowanie zmiany płci, traktowanie jako remedium na wszelkie niepowodzenia, czy modę. Gdy tymczasem to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja z konsekwencją na całe życie. Zatem życzę Twojemu siostrzeńcowi by był szczęśliwy ze swoim wyborem, by ludzie go zaakceptowali i by wszystko przebiegło najmniej problemowo jak to się da.

0

@tko
Bliscy akceptują.
Hormony już bierze i niedługo sprawa w sądzie.
Jedno co mi się nie podoba nie chodzi już do psychologa i widzę ze nie do końca sobie radzi. Ona bo już tak powinien pisać, pracuje u mnie w firmie.
Chce wyjechać z kraju.
Zmienić otoczenie.
Patrząc na to wszystko jak to przechodzi sadze ze to dobry pomysł.

1

@michal26 trzymając się faktów, to akurat PO z PSL zaczęły budowę gazoportu i negocjowało balticpipe żeby się od gazu ruskiego uniezależnić.

0

@tko świetnie powiedziane. To jest problem polityków, że w swej rządzy władzy zapominają o podstawowych aspektach, jakim jest odbiór danej wypowiedzi, czy decyzji przez inne osoby, instytucje. Lekceważenie przeciwnika jest pierwszym krokiem przed upadkiem

0

@AbelKabel nie chciałem tego pisać aby nie wyjść na panikarza, ale również uważam i zmiana otoczenia jest dla Niej najlepszym rozwiązaniem. Nikt nie zna, nikt nie ocenia. Łatwiej sobie poradzić z każdą przeciwnością, jak otoczenie nie ma wiedzy na ten temat. Psycholog jest bardzo ważny, gdyż tak naprawdę to jedyna osoba, która potrafi rozmawiać na ten temat. Bliscy nawet jak akceptują, co nie jest częste, to nie potrafią o tym rozmawiać. Próbują rozmawiać, ale to częściej jest wchodzenie z butami a nie umiejętne wspomaganie w pojawiających się problemach. Trudno się zresztą dziwić. Ilu z nas spotkało się z taką sytuacją i ilu potrafi o tym rozmawiać bez podtekstów, krzywych uśmiechów, czy zwykłego litowania się. A to nie ma być litowanie, a wspomagania i utwierdzanie tej osoby w słuszności decyzji. Wybrała zatem trzeba Jej w tym pomóc. Stać przy tej osobie na dobre i na złe. Szczególnie gdy są chwile zwątpienia. Dlatego tak istotna jest pomoc psychologa. Jest bardziej kompetentna. Cóż tyle paplania z mojej strony. Bardzo życzę Jej powodzenia, wytrwałości i wiary w to, iż może sobie jeszcze szczęśliwie życie ułożyć. Warto o to walczyć. Pozdrawiam

« Powrót do wszystkich komentarzy