La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1573 Culés

#Tiki-taka

Dziś na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Osób LGBT+, w związku z czym na Camp Nou zawisły tęczowe flagi.

4

Skandal. Jak oni smia...

91

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno.

23

Stąpasz po cienkim lodzie Julia...

1

Przecież codziennie świat świętuje xD

17

Czy w związku z tematycznym nickiem czekają mnie z waszej strony dzisiaj jakieś atrakcje?

55

'Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz, na obraz Boga go stworzył; stworzył ich mężczyzną i kobietą.' (Rdz 1:27)

33

@Pilka_jest_okragla 'jeden rabin powie tak, a drugi rabin powie nie.' (Chwdp 21:37)

3

@Pilka_jest_okragla ale biblia to fikcja

3

Piękna inicjatywa ze strony klubu

11

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@Pilka_jest_okragla A którego człowieka stworzył na swój obraz? Homo erectus? Habilis? Sapiens? Serio ludzie w tych czasach jeszcze wierzą w kreacjonizm?
Ludzie narzekają, że korpo angażują się w te kwestie, ale jeżeli co niektórym otworzy to trochę myślenie, to jestem jak najbardziej za. Nawet jeżeli robią to tylko dla pieniędzy. Super inicjatywa Barcy

11

I po co takie info? Ja się zastanawiam.

0

@Pilka_jest_okragla "Dawno, dawno temu... w odległej galaktyce..."

4

@Barca1922 w każdym środowisku znajdziesz skrajności. Tak samo jak powiedzieć że w marszu niepodległości idą kibole którzy biją ludzi

10

Mógł bym to skomentować inaczej ale dostał bym bana więc napiszę tylko pfff.

5

Barcelona zostawia sobie furtke wspolpracy w ten sposob z firmami,ktore flitruja z ta idealogia,bo przeciez wiadomo ze kazdy prywatnie drze łacha z feministek i jakichs tam bezkregowców .

4

@Pilka_jest_okragla zacytuj do kompletu biblijne mądrości jehowy o kamienowaniu kobiet za bycie zgwałconą

11

A kiedy jest międzynarodowy dzień rodziny ? (mężczyzna, kobieta i dzieci ) Czy wtedy Camp Nou też coś przygotuje ? Myśle że post dodany głównie dla prowokacji.

4

@Dariusz40 Gdyby "każdy prywatnie darł łacha", to te firmy, o których mówisz by się do tego odnosiły, bo się nie opłaca. Wyjdź czasem z domu, nie każdy myśli tak jak Ty

2

A o co kaman z tym lgbt+, co to ten plus jest ?

7

@Linghunter88 lesbijki, geje, łosie, jelenie, sarny, dziki, lisy, borsuki, kuny, jenoty, wilki i rysie; z ptaków kuropatwy, bażanty, dzikie kaczki, ...

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

0

@patyk_rl flagi zsrr sa w dzisiejszych czasach dosc popularne nie wiedząc czemu

5

Klub tolerancji i szacunku bez względu na wyznanie, kolor skóry i inne, w tym preferencje seksualne. Jesli ktoś ma z tym problem zawsze może pójść sobie kibicować jakiemus SS Lazio czy innemu prawilnemu klubikowi. Jeśli tego nie rozumie to bardzo mi przykro , bo już nigdy nie zrozumie.

2

@Pilka_jest_okragla Co to jest bóg?

3

Ale pięknie patrzeć jak ludziom na tej stronie rowy się pocą na wieść, że ich ulubiona druzyna wspiera "tęczową zarazę". Wieczna z Was beka :D

9

Nie wiem czy trzeba pomagać osobom LGBT, być może tak. Nie znam się. Wiem natomiast, że jeśli chce się znaleźć grupę której na prawdę potrzba pomocy to są sieroty, których nikt nigdy nie przytulił, osoby z porażeniem mózgowym, które załatwiają się w pieluchy od 30 lat czy inne dzieci z zespołem Downa lub sparaliżowane. Im na prawdę trzeba pomóc ale w to mało kto się angażuje bo trzeba by sobie ubrudzić ręce czasem w gównie. Osoby LGBT są z tego co widzę a paradach zdrowe, silne, pracujące i w porownaniu jednej grupy do drugiej nie widzę w ogóle potrzebny pomocy im w czymkolwiek. Co nie znaczy oczywiście, że trzeba je dyskryminować czy gardzić nimi. Podaję to jako coś do przemyślenia wszystkim zastanawiającym nad tematem.

0

@brzydal86 ciężko się nie zgodzić

1

@Pilka_jest_okragla
„Stamtąd poszedł do Betelu. A gdy szedł drogą, mali chłopcy wyszli z miasta i naśmiewali się z niego, mówiąc doń: Chodź no, łysy, chodź no, łysy! Obróciwszy się więc i spojrzawszy na nich, przeklął ich w imię Pana. Wtedy wyszły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały z nich czterdzieści dwoje dzieci.” 2 Księga Królewska 2:23-24

0

@denis9401
Rodzina to może być tez dwie kobiety i dziecko jednej z nich kolego

2

A kiedy będzie światowy dzień małżeństw i narzeczonych (kobieta i mężczyzna)?

1

@Sebolinho Druga niedziela lutego.

Komentarz usunięty

4

@Karokilla A też się odbywają parady ? Np. ze sztandarami , żona z mężem na smyczy itp ;)

Komentarz usunięty

0

@Sebolinho Jest jakiś tam marsz dla rodziny. Masz też procesje w tzw. Boże Ciało.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

A Putin śmieje się do rozpuku....

2

@SommelierVeB Patrząc na samą Polskę, to można powiedzieć, że stworzył "Homo fobus".

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

0

@Karokilla "Jest tam jakiś marsz" . Ja pytam konkretnie , czy są jakieś pochody dla małżeństw i narzeczonych. Nie odpowiesz konkretnie bo takowych nie ma. Bo małżeństwa czy narzeczeni nie chodzą i nie biadolą jacy to sa nieszczęśliwi i prześladowani. A jak ktos wybrał taki rodzaj życia a nie inny ,to niech zachowa go dla siebie, we wlasnym kręgu. Jestem tolerancyjny dla wszystkich ale sa pewne granice.
A procesje mnie nie interesują.

0

@Transu96 Oczywiście, że tak. Możesz liczyć na stary numer z mydłem :)

2

@Sebolinho Nie chodzę, więc nie znam szczegółów, ale konkretną odpowiedź dostałeś. Fajnie, że pewności siebie wystarczyło Ci, żeby nie sprawdzać.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marsz_dla_%C5%BBycia_i_Rodziny
Zatem chodzą i biadolą chociaż nie są prześladowani.
Gdyby polskie szkoły oferowały edukację seksualną na porządnym poziomie, dowiedziałbyś się w nich, że orientacja nie jest kwestią wyboru.
Dlaczego ludzie mieliby się kryć ze swoją orientacją?
Nie, nie jesteś tolerancyjny, niezależnie od tego, jak długo będziesz to sobie wmawiał, żeby poczuć się lepiej.
Z procesjami wychodzi taki paradoks, że ich bywalcy wybrali taki a nie inny rodzaj życia i nie zachowują go dla siebie.

1

@Linghunter88 Po to chyba żeby było cool. Jest canal+, 500+ :D I zawsze po plusie można coś dopisać, nowe schorzenia :/

1

@Karokilla I widzisz , jakie przesłania miały te przemarsze ? I porównaj sobie te przemarsze z paradami . Widzisz różnicę? Bo ja tak i to wielka. Załóżmy że od jutra wszyscy nagle są gejami i lesbijkami i co dalej? Gdzie świąt zajdzie ?

1

@Sebolinho Te przemarsze, których na pewno nie ma?
Czy gdziekolwiek mówiłam, że te marsze się nie różnią? Jakie przesłanie? Klasyczne "chłopak dziewczyna - normalna rodzina", „Stop dewiacjom”, „Człowiekowi tak – homoseksualistom nie”, „Homofobia jest OK”. Takie typowe przesłanie miłości i szacunku do drugiego człowieka.
Skąd ten pomysł, że wszyscy mieliby zostać homo nagle? Orientacja kształtuje się w fazie płodowej głównie, więc choćby dlatego taki przeskok nie byłby możliwy. Nikt nie chce przekonać wszystkich, żeby zostali homo. Nikt nie chce przekonywać nikogo, żeby został homo, bo to nie kwestia wyboru. Był kiedyś taki film ze Stuhrem, gdzie on chciał przygarnąć porzuconego wielbłąda z cyrku i urzędniczka użyła do niego tego samego argumentu:
- A co by to było, gdyby każdy chciał mieć wielbłąda?!
- Ale nikt poza mną go nie chce.
Gdyby to Cię nie przekonało, to problemy rozwiążą biseksualni.

1

za darmo tego nie wywiesili

0

@SommelierVeB
Czy myślisz człowieczku: że życie powstało w samo w sobie, że początkiem wszechświata był rzekomy wielki wybór. A co za siła go spowodował jak podobno perpetum mobile nie istnieje.
Zadaj sobie brutalne pytanie jak rodzi się człowiek? Ze spółkowania kobiety i mężczyzny. Można zadać pytanie a jak ten meżczyzna i kobieta wiedzieli, że by powstało nowe życie muszą zrobić tak a nie inaczej i to w określonym okresie. A podobno atomy nie umieją myśleć. A jak to jest, że jedni mówią takim, a inni innym językiem.
Musi być Ktoś kto to wszystko poukładał. Siła wyższa, mądrzejsza etc. Jednym słowem Bóg, stwórca wszeświata, którego znaczna część z Was odrzuca uważając się że pozjadali wszelkie rozumu.
A Pan Jezus mówił: co mądrością jest u ludzi głupstwem jest u Boga, a co głupstwem u Boga mądrością jest u ludzi.
I na koniec dla tych "mądrych" i negujących istnienie Boga, kary za grzechu, piekła pytanie: co będzie gdy się okaże, że jednak nie macie racji: przypomnę słowa Pana Jezusa o Judaszu "lepiej by mu było by się nie narodził..."

0

@Sebolinho Akurat dla dobra Ziemi przydałoby się, aby ludzie zaprzestali reprodukcji.

1

@Midast Nic nie będzie. Przynajmniej tej części na Ziemi nie zmarnowałam.
Widzisz absurd swojej argumentacji, która opiera się głównie na tym, że jak sam twierdzisz, czegoś nie wiesz?
A co do Wielkiego Wybuchu:
https://9gag.com/gag/aRrGRe2

0

@Pilka_jest_okragla bez spiny, nie uważasz, że to trochę "niebezpieczny" cytat?

0

@Midast
1. Dopuszczam istnienie w wyższego bytu, bo całkiem wygodnie uzasadnia to Wielki Wybuch. O żadnym wielkim wyborze od szanujących się naukowców nie słyszałem. To że taki byt istnieje nie oznacza, że ma on nas w jakimkolwiek poważaniu. Masz za duże mniemanie o sobie jeśli tak uważasz. Równie dobrze może go bardziej obchodzić życie świnek, które zjadamy na obiad i bardzo nas nienawidzi za to, że je zjadamy. Myślę, że jeżeli ten wyższy byt ma jakąkolwiek moralność zbliżoną do naszej, to powinno mu wystarczyć, że jestem dobrym człowiekiem i nie krzywdzę bliźnich. Nie muszę mu składać ofiar i tańczyć wokół krzyża.
2. Rozmnażanie się ludzi pięknie nakreśli Ci teoria ewolucji, polecam się zapoznać. Ludzie nie muszą wiedzieć kiedy można zapłodnić kobietę jeżeli robią co trzeba dostatecznie często, a ewolucja sprawiła, że zazwyczaj za sprawą hormonów chce nam się często.
3. Języki to naturalna konsekwencja tego, że kiedyś ludzkie społeczności były ze sobą zbyt luźno powiązane, aby mówić w tym samym języku, bo nie miały ze sobą kontaktu. Ręki boskiej bym się tu nie doszukiwał.
4. Tłumaczenie, że "to zbyt mądre na głupiutki umysł człowieczka", to nie argument, tylko uciekanie od dyskusji.

Wybacz, że późno odpisuję, nie wchodzę tak często na tą stronę.

0

@SommelierVeB Jak tak czytam Twoje przemyślenia to powtórzę to co już napisałem raz: co będzie młody człowieku jak Cię Twoja mądrość zaprowadzi na manowce, a ten wyższy BYT okaże się Twoim sędziom

« Powrót do wszystkich komentarzy