La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 703 Culés

37

Około godzinę temu słuchałem ze zdumieniem rozmowy dwóch około 30 letnich kolesi w sklepie. Ten gadatliwszy żenująco chwalił się przed kolegą jak wyszedł z piekarni bez zakupów bo na ścianie wisiała kolorowa szmata.
Jaki był przy tym ubawiony swoim prymitywizmem. Oczywiście, radości nietolerancyjnych typków nie było końca. Ten troglodyta jeszcze dodał, że sprzedawczyni zamiast przyłbicy założyłby na głowę wiadro.

Jestem święcie przekonany, że widziałem przed sobą typowego przedstawiciela anty LGBT. Słabo z edukacją i wrażliwością na drugiego człowieka, stąd prymitywna radość z głupawego przecież bojkotu. Świerzbiło mnie żeby zadać typkowi parę pytań i wyjaśnić mu jakim jest nieukiem choćby z punktu widzenia biologii, ale ostatecznie wiem, że to robota skazana na klęskę. To jaki jest jest dla niego wystarczającą karą.

188

@Comentateiro świerzbiło to było trzeba wkroczyć i uświadomić go, a nie pisać na La Rambli. Czy na żywo już pary w ustach zabrakło?

121

@Comentateiro Jak w życiu by ci się nie udało, to na pewno uda ci się to zrobić na La Rambli xD

4

@Comentateiro on raczej by z Toba nie dyskutował :) użyłby argumentu siły :D

Komentarz usunięty

56

@Comentateiro a jakim jest nieukiem z punktu widzenia biologii?

89

@Comentateiro Skoro cię świerzbiło to mogłeś podejść a nie teraz płakać. Nie rozumiem.

32

@Comentateiro A kierowca wstał i bił brawo.....

4

@Kurkmen Mi nigdy nie brakuje chęci do ingerowania w sytuacji na ulicy czy sklepie. Po całym dniu oddycham rękawami, już nie mam specjalnie siły dzisiaj, ale odbywałem w życiu wiele rozmów z przedstawicielami strony nietolerancyjnej. Strasznie mnie to frustuje

2

@RobiS Jest ciężkim nieukiem. I człowiekiem pozbawionym wrażliwości na innych

4

@Comentateiro Pytanie co dla ciebie znaczy słowo "tolerancja"?

3

@Kwiatek67 Płaczę nad tym, że taka jest spora część społeczeństwa. Jeden sklepowy typek byłby do przełknięcia

32

@Comentateiro a co ma wspólnego z tym biologia? xd

3

@maciar A takie rzeczy trzeba wyjaśniać? Osoby otwarte nie mają wątpliwości co to znaczy, choć oczywiście możemy mówić o granicach

43

@Comentateiro spora część jadąca po osobach LGBT to źle
spora. część jadąca (często w jeszcze gorszy sposób) po politykach głownie z pisu to już dobrze
piekna jest ta twoja hipokryzja :D

7

@Comentateiro Pytam co dla ciebie oznacza to słowo. Bo nie każdy pojmuje to w ten sam sposób. Równie dobrze ty powinieneś tolerować tego gościa bo może nie jego wina że jest "głupi". Może tak go wychowali?

2

@RobiS Przeciwnik LGBT protestuje, że ktoś jest gejem. Równie sensownie można by protestować przeciw ciosom słoni, przeciw lataniu ptaków czy istnieniu żyraf. To jest bzdurne z definicji

69

@Comentateiro tak samo bzdurne jak to, że istnieje więcej niż 2 płci

6

@RobiS Są to sytuacje nieporównywalne. Gnojenie za coś niezależnego od człowieka jest prześladowaniem, więc LGBT-ki sa prześladowane w Polsce.

Gnojenie partii za bezprawne działania wobec państwa i obywateli jest przejawem troski o państwo. Wyborcy PiSu popierają organizację, która ma wszelkie znamiona zorganizowanej grupy przestępczej.

2

@RobiS Są to pochodne 2 głównych płci. Można by je nazwać podgrupami. A jak patrzysz na pewne osoby ze świata transów i innych jakkolwiek się nazywają, to widzisz różne cuda ale na pewno nie typową kobietę czy typowego mężczyznę.

6

@RobiS Nie ma co chyba dyskutować..

52

@Comentateiro "więc LGBT-ki sa prześladowane w Polsce." przesladowane? nie znajdą pracy? zostaną wyrzuceni na bruk czy co? są przeciwnicy LGBT i są nie tylko w Polsce, to samo np. z kościołem, pewną część społeczeństwa nie wierzy w Boga i jedzie po tych, którzy wierzą, w tym mnie, więc ja jako katolik tez czuje się prześladowany.

63

@Comentateiro pierwsze słyszę o jakichś pochodnych płci. Piszesz na wstępie o biologii, a teraz wyskakujesz z takim tekstem. Mnie już w podstawówce uczyli, że są dwie. Chyba, że masz na myśli społeczne wymysły? Może po prostu nie mam tak wysokich kwalifikacji w tej dziedzinie jak ludzie opowiadający się za tymi teoriami.

2

@raben24 Poczytaj trochę o różnicach między biologią a socjologią.

0

@anxted do czego dążysz i co to ma do rzeczy?

5

@RobiS To są Twoje prześladowania urojone. Katolicy są krytykowani a nie prześladowani. I słusznie. Odpowiadacie za gwałty na dzieciach, nie przekładacie słynnych wartości katolickich na życie codzienne, Kościół okrada Polskę z ziem i majątku wykorzystując uwarunkowania polityczne. Mało etyczności i moralności, dużo gadania bez pokrycia.
Za to bura, ale nikt Was nie wygania, nieprawdaż?

Za to realnie za bycie z LGBT można zostać pobitym, a władza oficjalnie stwierdziła, że część regionów w kraju jest strefą wolną od LGBT. Czyli wykluczono ich ze społeczności, co jest złamaniem konstytucji, praw i jest prześladowaniem grupy obywateli ze względu na orientację.

1

@raben24 Do niczego. Ale skoro nie uczyli Cię w szkole, o czymś takim, jak chociażby płeć kulturowa, to zawsze można się w tym temacie dokształcić. Zamiast tylko powtarzać te utarte frazesy o lekcjach biologii :)

2

@raben24 Masz 3 barwy podstawowe i 3 pochodne. Z tej palety barw możesz stworzyć miliardy kolorów, a przecież nie mówisz, że łącznie jest 6 kolorów a inne nie istnieją.
Na człowieka w oparciu o 2 płcie wpływają inne jeszcze uwarunkowania w organizmie. Czasami nie idzie stwierdzić kim jesteś ze względu na brak dominacji cech męskich czy żeńskich. I wtedy na różne takie sytuacje powstają odpowiednie nazwy.
Oczywiście jeszcze jest mowa o płci społecznej. Ja aż tak nie wnikam w to, ale co mi ci ludzie zrobili, żebym miał ich atakować?

28

@Comentateiro To zamiast pisać na internecie "tolerancyjny" człowieku to trzeba było podejść i powiedzieć swoje zdanie... Sam tolerancyjny nie jestem ale skoro już masz jakis problem to trzeba było przedstawić swoje zdanie. Takie czasy nastały że każdy mądry w internecie. Tak samo jak jest jakaś bójka czy inna sytuacja gdy ludzie powinni podejść i pomoc w obronie innego człowieka to wola wyjąć smartfony i nagrywać.

2

@krajana Już to napisałem, z reguły jestem aktywny w różnych sytuacjach, ponieważ mnie pasywność społeczna irytuje. Ale nie mogę reagować na wszystko jak pierdal**ęty kundel. Czasami machnę ręka, tym bardziej, że ten człowiek kompletnie nie rokował. Do ściany po całym dniu pracy już mi się nie chciało zaczynać nawijki. Nie myśl, że ja jestem gadatliwy tylko na necie. W realu ciężko mnie przegadać, bo liczy się wiedza, a nie ma podpórek z Internetu

7

@anxted A na jakim przedmiocie niby uczą w szkole o "płci kulturowej"?
@Comentateiro Geje, lesbijki itd. = normalni ludzie, pełnoprawni obywatele Polski, nie mający nic lepiej ani gorzej w żadnej kwestii. Mimo, że skrót LGBT to akronim od wyżej wymienionych słów, to wiele osób interpretuje go bardziej jako ruch społeczny/polityczny, a nie samych ludzi.
Można nie mieć nic przeciwko gejom itd., ale jednocześnie być przeciwnym LGBT (według takiej definicji jak podałem wyżej) tzn. być przeciwnym nadmiernej seksualizacji społeczeństwa, "edukowaniu" dzieci i młodzieży o sprawach tak bzdurnych jak orientacje seksualne, podczas gdy te same dzieciaki mają braki w matematyce i reszcie przedmiotów ścisłych/przyrodniczych czy w językach obcych (a nawet ojczystym języku).
Strefy wolne od LGBT dotyczyły właśnie tego, nie samych ludzi. Nie było przesiedleń czy pogromów osób o odmiennej orientacji seksualnej na tamtych terenach, więc nie naginajmy faktów i nie mitologizujmy.

Na koniec odniosę się do początku twojej wypowiedzi. Myślę, że często i gęsto znajdzie się przykłady ludzi, którzy nie będą korzystali ze sklepu czy czegokolwiek innego, jeśli znajdą tam chociażby krzyż czy inne religijne symbole.

I jeszcze jedno, w kwestii "prześladowań". W łeb można dostać nie tylko za homoseksualizm, ale również za szalik Lecha w Warszawie (i odwrotnie), za krzywe spojrzenie się na kogoś itd. Mamy w społeczeństwie takie jednostki, które po prostu lubią dać komuś w łeb, a powód zawsze się znajdzie.
Znaczna większość osób na ulicy ominie, nie zwróciwszy uwagi, parę homoseksualistów trzymających się za rękę czy nawet całujących się na ulicy.
Nie żyjemy w jakimś strasznym kraju, gdzie na co dzień leją po mordach czy wieszają "zboczeńców". Nie naginajmy faktów.

I już absolutnie na koniec, bo trochę zastanawia mnie fragment "Słabo z edukacją i wrażliwością na drugiego człowieka...". Czy jeśli samemu jestem zdecydowanie przeciwny LGBT (rozumianemu tak jak napisałem wyżej)
to też jestem kiepsko wykształcony i mało empatyczny? Najbardziej zastanawia mnie kwestia biologii w tym temacie - jak biologia ma się do całej tej sprawy?
Jeśli już o edukacji mowa - jakie studia skończyłeś?

1

@Ghostface Wiele osób tak interpretuje jak mówisz i objawia swój fanatyzm. Są to raczej nie zbyt mądrzy, których można szczuć na "tęczową zarazę". Człowiek przyzwoity takich sztucznych rozróżnień nie robi.

Słowo seksualizacja społeczeństwa to wizytówka-określenie środowisk Godkowo-pisowsko-religijnych. Pokazuje ono obsesję i fałszywą pruderię, a często oderwanie od rzeczywistości. A już argument, że dziecko nie może uczyć się o seksualności bo ma braki w matmie to odlot w kosmos.

Twoja interpretacja stref wolnych jest niedopuszczalna, Porównanie do kibiców to już wyższa bzdura - kibice konkretnego klubu to nie grupa społeczna i nie prześladuje ich państwo. A co patola kibicowska robi między sobą to ich sprawa.

Pozornie nie żyjemy w strasznym kraju, ale faktycznie na poziomie traktowana obywateli wybranych grup społecznych, nasze państwo jest makabryczne i upadłe wg standardów cywilizowanego traktowania człowieka. Władza atakująca kobiety i gejów, uderzająca w samorządy, obsadzająca sądy swoimi, z gębami komucha i prymitywnej krzykaczki pod przewodnictwem niedoucznej szefowej w TK są obrazem dramatycznym.
Jeśli dla Ciebie nagonka na wybrane grupy jest ok bo ich hurtowo nie leją i nie napadają, to świadczy o Twoich standardach.
Jak się ma biologia do sprawy? LGBT - "to nie są normalne ludzie"-kolejne zdanie wizytówka nieuka, ktoś kto jest elementarnie wyedukowany, nigdy czegoś takiego nie powie.
Moje studia nie mają tu nic do rzeczy.

2

@Comentateiro tak machnales ręką, że aż musisz o tym napisać tutaj ;)
Tam z ciekawości, skoro tyle razy już umoralniałeś innych, nikt Ci jeszcze "maski nie oklepał"?

2

@Comentateiro dziwią mnie te wszystkie komentarze zwłaszcza w tym miejscu:
1. "że to robota skazana na klęskę" i to wyjaśnia dlaczego kolega nie zareagował, prawicowe poglądy oczywiście tylko w sferze społecznej, stały się w Polsce religią ciągle podsycaną przez władze świecki i kościelne, a z religia się nie dyskutuje o ile nie chce się spłonąć na stosie
2. jak mniemam wszyscy tu obecnie to kibice Barcy, a to do czegoś zobowiązuje, przynajmniej do tolerancji
3. na koniec myśl którą zawsze raczę betonowe łby: jeśli to nie kwestia biologii tylko wyboru, to czy ktokolwiek wybrałby taką opcje w naszym kraju, przecież to gorzej niż bycie albinosem na czarnym lądzie
4. i jeszcze deser dla ksenofobów życzę wam żeby którejś pięknej niedzieli przy rosołku po kościółku i paru kurw... że makaron rozgotowany, wasz syn/córka powiedzieli: MATKO, OJCZE JESTEM ....." ha ha ha

konto usunięte

2

@Comentateiro "Kościół okrada Polskę z ziem i majątku wykorzystując uwarunkowania polityczne." Kłamstwo. Kościół miał ziemie legalnie nadane przez władzę. Te ziemie zagarnięto bezprawnie, w zamian za co uzyskali przywileje podatkowe. Swoimi tezami pokazujesz, że to prześladowanie, o którym wspomniał @RobiS wcale nie jest urojone, bo sam te postawę reprezentuje.

0

@CZaras gdzie ja prześladuje LGBT? xdaj mi jakiś przyklad

konto usunięte

0

@RobiS Nie zrozumiałeś mnie. Napisałem, że wspomniane przez Ciebie bodaj (chyba że pomyliłem) prześladowanie KK wcale nie jest urojone, tak jak twierdzi to twórca tej dyskusji.

konto usunięte

9

@Comentateiro Swoją drogą wydaje mi się to niesamowite. Ludzie tu dostają bany za czasem niewielkie rzeczy, a jakby kogoś nazwać choćby "mendą zawszoną" to bana na stówe by się nie dostało. Powiedz mi jakim cudem Ty takowych nie dostajesz? W końcu osobom, które mają poglądy inne niż Ty implikujesz bycie: głupimi, złymi, moralnie niepoprawnymi, nieetycznymi, niewrażliwymi, a ostatnio nawet mordercami. Osobiście ja wolałbym być nazwany mendą, niż mordercą, więc naprawdę dziwi mnie, że moderacja nie reaguje na Twoje wpisy, które obrażają (często w obrzydliwy i kłamliwy sposób) znaczne części użytkowników.

0

@CZaras ok, zwracam honor - faktycznie coś pokićkałem przy czytaniu :P

konto usunięte

0

@RobiS Żaden problem, bywa :D

16

@Comentateiro Kozak w necie, pinda w świecie.

6

@Comentateiro Katolicy nie są prześladowani? Zdejmij tęczowe okulary i poczytaj troszkę więcej.

Komentarz usunięty

1

@sokot Szkoda, że czytasz wybiórczo. Przecież wyraźnie stwierdziłem, że nie raz rozmawiam z niedouczonymi i nietolerancyjnymi osobami, ale ja nie jestem na misji zbawiania świata.

Przecież tamten nieuk nikogo nie zamordował. Po prostu pokazał mierność swojej egzystencji.

I nie oceniaj kogoś skoro nie wiesz jak jak żyję, co robię i jak reaguję na różne sytuacje

18

@Comentateiro "I nie oceniaj kogoś skoro nie wiesz jak jak żyję, co robię i jak reaguję na różne sytuacje"

spadłem z krzesła :)

Przecież twój komentarz to ocena :)

"Przecież tamten nieuk nikogo nie zamordował. Po prostu pokazał mierność swojej egzystencji".

18

@Comentateiro CIebie nie da się nie oceniać. Sam oceniasz non stop innych i uważasz ich często za nieuków + wyzywasz od troglodytów debili itp itd. Sam jesteś nietolerancyjny a uważasz innych za takowych i non stop zarzucasz to właśnie swoim rozmówcom. Jesteś tak płytkim człowiekiem żechyba jeszcze tutaj takiego nie widziałem przed tobą.

Komentarz usunięty

0

@sokot Podaj 1 przykład nazwania kogoś debilem. Zaprzeczam, jestem tolerancyjny, a walczę z patologią

4

@Comentateiro a daj mi spokój człowieku. baw sie sam ze sobą szkoda czasu na ciebie.

3

@Comentateiro W biologii płeć jest określona przez kariotyp chromosomów płciowych: XX - kobieta, XY - mężczyzna. Fakt, że np. osoba z XY czuje się kobietą nie czyni jej kobietą. I nie mówię tego, żeby dać podstawy do braku szacunku lub współczucia w tej z pewnością trudnej sytuacji.

19

@Comentateiro Ale musisz mieć smutne i nudne życie, aby pisać to na La bamba..

5

@CZaras Może @Moderacja i @wpwelement wypowiedzą się w tym temacie? Dlaczego tak jak @CZaras napisał w swoim poście, kolega @Comentateiro nie dostaje banów za swoje prowokacje i ewidentne trolowanie?

0

@Sensible
Dokładnie, może @Moderacja się odniesie do tego?

0

@Sensible Za zachęcanie do myślenia i refleksji mają banować użytkowników? Co Ty się człowieku w jakimś kokonie mamusinym wychowywałeś.

0

@Godlo To jest dość częsty tekst, że pisanie na necie oznacza smutne życie, ale bardzo ograniczony. Przecież nic nie wiesz o moim życiu w realu, więc dyrdymalisz beztreściowo

7

@Comentateiro Nie wiesz też nic o życiu ludzi, których spotkałeś w piekarni, a nazywasz ich nieukami. Jesteś bardzo ogranicznony.

konto usunięte

14

@Comentateiro Obrażanie wszelkich ludzi o innych poglądach, niż Ty nazywasz zachęcaniem do myślenia i refleksji? Jesteś równie radykalny i odklejony jak ludzie, których hejtujesz

0

@CZaras Ale agresji nie zwalczy się nadstawianiem policzka. Czas troglodytów wymaga odpowiedniej reakcji. Moja stanowcza reakcja wynika z prześladowań w naszym kraju, a takiego upadku standardów w życiu publicznym nie mieliśmy od wielu lat.

0

@longer01 To wynikało wprost z ich wypowiedzi.

5

@Comentateiro Cieszy mnie twoja wrażliwość na innych nazywając innych nieukami, ludzi których totalnie nie znasz i raz widziałeś na ulicy. Cieszy mnie twoje poszanowanie demokracji i praw wolnego rynku w wyborze odpowiadającego konsumentowi usługodawcy.

0

@Comentateiro Z twoich wypowiedzi wynika, że szybko wpisujesz słowa w słowniki i udajesz mądrego. Na spotkaniu f2f nie zdążył byś kartkować. I daję sobie rękę uciąć, że byłoby yyyyy eeeee aaaa ja tego nie pisałem ee yyyyy

konto usunięte

0

@Comentateiro Tolerancja znaczy ścierpieć coś nieprzyzwoitego, złego, nagannego, nie pasującego do rzeczywistości. Bądź co bądź ta osoba zachowała się tolerancyjnie, jeśli tylko wyszła z piekarni bez słowa. Złe jest tylko wtedy, gdyby powiedział jej coś złego. Co gadał między kolegami niech sobie każdy gada co chce, bo to jego sprawa. Czyjeś sprawy prywatne są bez znaczenia.

1

@Comentateiro
Połowa? Przesada. Ale ok 30% narodu ma poważne braki w edukacji. Nie potrafią liczyć, pisać, ale najgorsze że podważają fakty i logikę a dzięki internetowi mają posłuch i mogą szerzyć tą swoją "wiedzę" i mieć poklask wśród podobnych do siebie. A to powoduje, że czują się z tym jeszcze pewniej. Taka samonakręcająca się spirala.

konto usunięte

9

@Comentateiro "zas troglodytów wymaga odpowiedniej reakcji. Moja stanowcza reakcja wynika z prześladowań w naszym kraju" - powiedział człowiek, który nie zareagował xD

0

@Comentateiro Ale pewnie miał dzieci, więc jest spoko gość, bo wspiera ekonomię ;)

konto usunięte

11

@Comentateiro Nie mnie oceniać co zwalczy się czym. Prawda jest taka, że obrażasz bardzo wielu ludzi tylko dlatego, że mają inne poglądy niż Ty (do tego nieraz kłamliwie jak w przypadku domniemanego mordu) i nie ponosisz za to żadnej odpowiedzialności. Do tego jawnie naigrywujesz się z tych, którym się to nie podoba. Nie rozumiem czemu tak jest i tyle.
P.S. Żeś sobie znalazł miejsce do osobistej walki społecznej.

7

@Comentateiro No proszę i kolejna obraza. Poproszę o więcej tej twojej tolerancji.
Ps. Mnie to obraża, może nie miałem takiej możliwości, podobno jesteś empatyczny... Powinieneś przewidywać i hipotetycznie wziąć pod uwagę, że ktoś być może nie miał takiego szczęścia w życiu.
@Moderacja @wpwelement

17

@Comentateiro Studia mają wiele do rzeczy. Jeśli zarzucasz komuś braki w wykształceniu to pochwal się swoim, bo gwarantuję, że jestem lepiej wykształcony od ciebie.
Nie wiem kogo cytujesz, ale ja nigdzie nie napisałem "to nie są normalne ludzie".
Bardzo umiejętnie zmieniasz każdą moją wypowiedź tak by ci pasowało.
Nie słucham żadnych polityków, więc zdanie o seksualizacji nie wywodzi się z podanych przez ciebie środowisk, a z własnych przemyśleń. Jeszcze 15 lat temu dzieciaki w podstawówkach i gimnazjach nie zastanawiały się nad orientacją seksualną rówieśników, zmianami płci czy innymi głupotami. Nie potrzeba dzieci edukować w takich tematach. I tak - zdecydowanie nie można do szkół (które mają uczyć, a nie wychowywać czy tym bardziej ukierunkowywać politycznie pod płaszczykiem wyrabiania empatii) wprowadzać dodatkowych, nic nie wnoszących przedmiotów, podczas gdy większość dzieciaków wychodzi z tych szkół równie głupia jak gdy zaczynała. Poziom edukacji leci na łeb na szyję - poprawmy go, zamiast dobijać bezsensownymi lekcjami (tak, religia też jest dla mnie bezsensowną lekcją).

Zastanów się nad swoimi argumentami: "Władza atakująca kobiety i gejów, uderzająca w samorządy, obsadzająca sądy swoimi...". Czy to znaczy, że atakują kobiety i gejów właśnie złym doborem sędziów? Czy może w temacie o lgbt postanowiłeś wylać całe swoje żale dotyczące rządzących?
Wytłumacz mi jak atakowane są kobiety i jak atakowani są geje - jako nieuk i mało empatyczna osoba, dodatkowo nie mająca w otoczeniu żadnych osób homoseksualnych nie jestem świadomy.

Co jest niedopuszczalnego w mojej interpretacji stref lgbt jako miejsc, w których nie dopuszcza się promowania nowoczesnych przekonań zgodnych z lgbt, seksualizacji społeczeństwa itd.? Rozumiem, że masz inny pogląd na ten temat, ale czy to znaczy, że mój jest gorszy i nie ma racji bytu?

Co do kibiców - tak, kibice to absolutnie grupa społeczna - jak na kogoś "dobrze wyedukowanego" nie rozumiesz chyba pojęcia, którym operujesz. Po drugie, nigdzie nie porównałem osoby homoseksualnej do kibiców - napisałem jedynie, że pobitym można zostać nie tylko za bycie homoseksualista, ale również wiele innych powodów. A do bicia się odniosłem, bo jako argumenty potwierdzające prześladowanie osób homoseksualnych podałeś tylko pobicia takich ludzi, oraz strefy wolne od lgbt, do których już się odniosłem wcześniej.

Jeszcze raz spytam, jak ma się biologia do poruszanej przez ciebie kwestii? Nie odpowiedziałeś na to pytanie, mimo, że niby się do niego odniosłeś co pokazuje jak dużą wartość merytoryczną mają twoje wypowiedzi.

I na koniec - spojrzyj trochę obiektywniej na to co piszę.
Nie mam nic przeciwko osobom homoseksualnym, sam traktuje takich zupełnie normalnie i uważam, że znaczna ich większość jest traktowana w Polsce normalnie i ich życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od życia osób heteroseksulanych. Problem jeśli istnieje jest zbyt mały, by robić z tego afery na cały kraj, tak że 13 letnie dzieciaki mają już wyrobione zdanie na te tematy.
Jestem przeciwny LGBT rozumianemu jako ruch społeczny (i tu znowu zaznaczam - nieważne co ten skrót oznacza dla ciebie, ja używam go w podanym przeze mnie kontekście. Nie pisz zatem, że będąc przeciw lgbt jestem przeciw konkretnym osobom, bo wyraźnie zaznaczam, że tak nie jest).
Mimo to wciąż jestem bardziej tolerancyjny niż ty - piszesz, że katolicy odpowiadają za gwałty na dzieciach (tzn. moja rodzina odpowiada za gwałt na dzieciach bo są katolikami, czy jakiś konkretny ksiądz za to odpowiada? Bo chyba jest drobna różnica, którą ty ignorujesz), na moją stonowaną wypowiedź odpowiadasz zarzutami o fanatyzm, fałszywą pruderię, oderwanie od rzeczywistości, brak czy też niedostateczną edukację.
Jesteś typowym tworem dzisiejszych czasów i całej papki lecącej z każdych możliwych mediów. Zamiast zajmować się czymś ważnym dla ciebie, czy twojej rodziny i bliskich, wolisz zajmować się marginalnym problemem pewnej grupy ludzi. Wydaje ci się, że nawołujesz do empatii, że jesteś ten dobry, wyrozumiały bo taką narrację podają media, a jednocześnie nie widzisz, że ślepo powtarzasz utarte slogany i negatywnie odnosisz się do każdego, kto jakkolwiek nie zgadza się z twoimi opiniami. Gdzie tu tolerancja i otwartość? Jesteś otwarty tylko na to co ci się podoba - dokładnie tak jak każda inna osoba na świecie, nawet te, którym ten brak otwartości zarzucasz. Stanie po jednej czy po drugiej stronie barykady nie czyni cię automatycznie lepszym, choć zewsząd słyszysz pewnie, że tak jest i aż sam w to uwierzyłeś. Ty mądry, wyedukowany (na tyle wyedukowany, że studia nie mają znaczenia!), empatyczny - a reszta głupia i gorsza.

3

@Ghostface no to czekamy na odpowiedź @Comentateiro

2

@Comentateiro człowieku Ty jesteś normalny?! Wątpię że ktoś protestuje z powodu tego że ktoś jest innej orientacji seksualnej. Ludzie protestują z powodu takiego że LGBT jest wciskane wszędzie gdzie tylko się da. Jakie u nas jest prześladowanie gejów czy lesbijek?! Dopóki nie robią tego na ulicy czy w sklepie a w swoim prywatnym pokoju nic nikomu do tego. Dopóki nie biorą się za adopcję dzieci też nic nikomu do ich wyboru życiowego. Niech sobie będą, tylko niech na każdym kroku nie obnoszą się ze swoją odmiennością.

konto usunięte

0

@Kwiatek67 gość ma dobre bajeczki.

0

@Comentateiro no niestety, żałosne prostactwo i życie dyktowane w rytm propagandy. Żyjemy w kraju w którym mamy koreańska telewizję tak ewidentnie zakłamana że trzeba być bardzo smutnym człowiekiem żeby tego nie widzieć. Ale spoko tęczowa zaraza, ideologie elgebete przyslaniają większości widzę, że płacimy podatki nawet za puszczanie bąków, w sklepie płacimy jak w euro zagranicą, a samochodem nie opłaca się powoli jeździć. Gratuluję sprzedaliśmy się za zasiłek od dzieciaka i jeżeli ktoś walczy tutaj z ELGEBETE a nie zna zamierzeń nowego ładu, ma własną firmę albo choćby kredyt to sorki, ale jesteście narzędziem które wyciera się żałosna duma za bycie posłusznym sługa pasterza kaczora. Bo prawdziwy Polak walczyłby o to żeby potop PiSowski nie kradł naszych pieniędzy i nie obrażał naszych kobiet, tak zachowuje się Polak/mężczyzna, a nie ma podniete że nie kupił bułki w sklepie przez kolorowa flagę. Też te wasze prześladowania kościoła katolickiego - jeżeli nie masz 13 lat to chyba czas dorosnąć i zadbać o swoją rodzinę albo chociaż bliskich, a nie wymyślać sobie problemy. Jezus podobno wszystkim wybaczal i umarł na krzyzu za ludzi którzy go nienawidzili. Czy któryś katolik wie o tym czy tylko miętosi różaniec powtarzając piękne modlitwy o miłości i przebaczeniu?

konto usunięte

0

@raben24 Tak z ciekawości, co według ciebie decyduje, że ktoś przynależy do danej płci?

0

@[Oli]
o commentairo, wcześniej chakalaka a teraz zmienił nicka na Oli i sam sobie odpowiada.
znajdź sobie dobrego psychiatrę zamiast wypisywać głupoty na LR

0

@Persyfl
"co decyduje, że ktoś przynależy do danej płci?"
zajrzyj do książki od biologii klasa 8 - tam jest to nawet narysowane

0

@Ghostface
szacun, że też chce Ci się tracić czas i pisać oczywistości :)

Komentarz usunięty

1

@Persyfl
zadałeś głupie pytanie to i dostałeś głupią odpowiedź.

2

@Comentateiro haha brawo nie przejmuj sie komentarzami widze ze tu konfederaNcja kroluje hahaha. Pozdro

konto usunięte

0

@gg156 Traf chciał, że trafiłem na człowieka, który idealnie się do tego zadania nadaje.

Komentarz usunięty

0

@longer01 Uważasz, że człowiek czytający ok. 25 książek rocznie i różne artykuły naukowe potrzebuje szybkiego wertowania po necie?

0

@Ghostface No to tyle się dowiedziałem, że seksualizacja dzieci to Twój własny wymysł, co w żaden sposób nie zmienia absurdalności przesłania. Sam wpadłeś na coś tak beznadziejnego. Gratuluję.
Propozycja reformy szkoły - jestem za, dodatkowy przedmiot nikomu nie przeszkadza, chociaż Twoja obsesja z seksualizacją każe Ci mówić inaczej

Jeśli twierdzisz, ze jesteś wykształcony i nie rozumiesz na czym polega atakowanie gejów i kobiet, tzn., że dobre wykształcenie nie jest tożsame z mądrością.

Co do reszty, teraz ja napiszę kim jesteś: człowiekiem z dobrym wykształceniem, który nie powtarza sloganów, ale tworzy świat swojej własnej patologii i obrzydliwej nietolerancji, ślizgając się między jednostką a grupą z której ona się wywodzi by udowadniać, że nietolerancji nie ma. Przedstawiciele tych grup wypowiadają się licznie w swojej obronie, ale fanatyk antyseksualizacji wie lepiej niż osoby z tych grup, że one nie są atakowane i prześladowane.

Głuchy, ślepy, niewrażliwy, odsuwający odpowiedzialność od siebie i chętnie się rozgrzeszający, bez zdolności do autorefleksji. Gratuluję dobrego samopoczucia.

Komentarz usunięty

1

@Comentateiro
Ale co w tym niezwykłego mnie tez denerwuja symbole tęczowe. Jak ktoś jest sobie gejem czy kesbijks niech sobie będzie nie widzę powodu aby się z tym obnosić. A ty jesteś strasznie nietolerancyjny na to ze im to przeszkadza. Niech każdy sobie robi jak uwaza i będzie mniej problemów

0

@lucca87 Facet wyszedł ze sklepu bo wisiała flaga, która nic mu nie szkodzi, nie reprezentuje nic złego, a ja jestem nietolerancyjny.

To się nazywa zmienianie znaczeń słów. Celują w tym od kilkunastu lat PiSowcy.

Tolerancja nie oznacza akceptacji nieuzasadnionej pogardy dla innego człowieka.

0

@mrboom
Pewnie kilkacrazy juz dostal porządnie w czasem to się nie odzywa:)

0

@lucca87 ale tu się musi wygadac ;)

0

@Comentateiro 25 książek, naprawdę świetny wynik;) Panie oczytany i co Ty robisz wśród takiego motłochu? I jeszcze artykuły naukowe, no fenomenalnie. Powiedz mi jedno, dlaczego tak wspaniały i światły umysł jest taką pindą, powtarzającą jakże popularne w ostatnim czasie slogany?

0

@longer01 Ale dlaczego sądzisz, że miałbym zwracać uwagę na Twoje nic nie wnoszące do dyskusji pytanie?

Jak uważasz? Jeśli ktoś czyta bardzo dużo, to Twoje pytanie o pindę jest otwarciem ciekawego wątku, czy schodzeniem do chlewiku?

Odpowiedz sobie sam.

3

@Comentateiro czytam te twoje odpowiedzi i serio, albo trolujesz albo jesteś mur.

Biologia - są dwie płcie, koniec kropka. W razie pytań, zależne od narządów rozrodczych. Trafiają się natualnie obojniaki, ale takie przypadki to grube wyjątki od reguły. I nie, nie daltego, że mnie ktoś nauczył tego w szkole, mam własne dzieci i potrafię określić ich płeć tak samo jak mieszkaniec lasów amazonki bez podstawówki (nie obrażam mieszkańców lasów amazonki, chciałbym tam kiedyś pojechać i m do nich sentyment).

Ktoś jest gejem? Ok, niech jest, co mi do tego? Jestem zmęczony wyskakującą z lodówki i zewsząd nachalna propaganda lgbt. DAJCIE ZYC INNYM!!!

Wycierasz usta pustymi frazesami o tolerancji, ale sam dla innych nie jesteś tolerancyjny. PrY okazji tolerancja to nie to samo co akceptacja. Toleruje osoby nieheteronormatywne, ale nie akceptuje. Obv tylko "L" z klawiatury jakoś mnie kręcą.

Katolicy gwalca dzieci? No kaman, jasne że Kościół powinien dawać przykład, ale nawet jeśli są w nim jacyś godni potępienia zwyrodnialcy, to statystycznie znacznie bardziej patologiczne są zachowania osób posiadający h skłonności homonormatywne. Lol

Serio, nikt nie jest prześladowany w Polsce. Ktoś nie kupił bułek przez flagę LGBTQWERTY, ktoś nie kupi przez Polską. Ale to nie jest prześladowanie, to wręcz wyraz niebywałej wolności w naszej pięknej Polsce.


0

@mleczkoo Kolejny ślepiec, współczuję

3

@Comentateiro nie potrzebuje współczucia. Mam dobre, poukładane życie, zdrowa rodzinę, żonę, dzieci, powodzi mi się. Naprawdę wszystko się układa.

Coraz bardziej jestem przekonany, że zwyczajnie trolujesz. Ale ja jestem naiwny, całe życie byłem.

1

@Comentateiro serio, lubię pogawedIc z drugą stroną, chociaż ma teraz poczucie zmarnowanego czasu i bezsensowności pisania.

Nie wiem czyś gej czyś ojciec, powiedzmy że kibicujemy Barsie i zapomnijmy o reszcie. Wyjdzie każdemu na zdrowie, świat się nie wali, ważne, by jutro 3 pkt zdobyć.

VeB!!

0

@mleczkoo Gratuluję i się cieszę, że Ci się układa. Ale niedowidzący, ślizgacze i osoby z syndromem wyparcia strasznie mnie irytują a ich w ostatnich latach się namnożyło.
Uważam, że z takimi osobami nie należy się patyczkować

0

@mleczkoo A ja nie lubię tych rozmów bo pokazują tę gorszą stronę człowieka. A mimo to rozmawiam i zawsze dostaję to samo.

Po 3 punkty a po przerwie lecimy z Xavim. Niech to nas zawsze łączy.

1

@roniak123 a kto im tego zaabroni ty?
żałosna ksnofobia

W komentarzach widać ,że ceimnogród i braki w w edukacji dominuja. Tylko ludziom mocno ograniczonym przeszkadzaja inne orientacje.

3

@Comentateiro gorsza, nie gorsza, inna. Jeśli my mamy zrozumieć, to innych niech nas zrozumieją.

A normalsi nie oczekują niczego innego jak żyć w wolności. Bez narzucania poglądów, systemów ekonomicznych, sami sobie wybierają drogę.

Nie zaglądamy innym do łóżka. Co nie znaczy, że nie chcemy wychowywać dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Bez wtrącania się państwa czy innych organizacji?

Są gbury wszędzie, nie usprawiedliwiam, po obu stronach. Ale ogólnie każdy sobie żyje i daje żyć innym. Co z tego, że dwóch kolesi w piekarni gada? Tak samo psioczą jedni na RPP, drudzu na Tuska, trzeci na Jarka.

No i co? Żyj i faj żyć innym, nie uszczęśliwia się na siłę.

A propo dzietnosci. W interesie państwa jest zachowanie jest podstawowej komórki społecznej, jaką jest rodzina. Dzieci w niej (na szczęście) są wychowywali przez rodziców, zgodnie z ich światopoglądem. Teraz, jeśli on jest inny niż twój? To nie znaczy, że gorszy. To jest szacunek dla każdego człowieka, dla każdego światopoglądu. Jak facet chce z facetem, jego sprawa - ale nie mieszacie do tego mnie, tym bardziej moich dzieci.

Dlaczego zawsze dostajesz to samo? Nie cofasz się ani o centumetr, oczekując akceptacji swoich światopoglądów. Większosc ma je w nosie - ale pisze tu z nieznanych po dowód. Zastanów się, dlaczego większość nie akceptuje twoich.

6

@Comentateiro Brawo, na moje pytania i argumenty dalej jesteś ślepy, nie próbujesz nawet podjąć dyskusji, mimo, że piszę kulturalnie, zrozumiale i jasno przedstawiam swoje opinie itd. Zamiast tego klasycznie wolisz kilkukrotnie powtórzyć, że jestem za głupi i parę innych chybionych określeń. Jestem pewny, że gdybyśmy rozmawiali na żywo, podnosił byś jeszcze głos i czuł się zwycięzcą bo mnie przekrzyczałeś.

Napisałeś kilkanaście/ kilkadziesiąt postów, a poziom merytoryczny jest zerowy.
Kompletnie nic nie wnoszą każde kolejne posty. Dalej nie wiem jak jesteś wyedukowany (okazuje się, że już nie edukacja ma znaczenie, a "mądrość"). Dalej nie wytłumaczyłeś jak prześladowane są osoby homoseksualne stwierdzając jedynie, że jestem za głupi by zrozumieć. Argumentu o biologii również dalej nie poruszyłeś mimo, że już dwukrotnie o to prosiłem.

Nie jestem fanatykiem seksualizacji, ale ciężko rozmawiać o lgbt i nie poruszać takiej tematyki. Aż do tego posta słowo "seksualizacja" w różnych odmianach pojawiło się w moich wypowiedziach 2 razy (przykładowo w twoim ostatnim poście były to aż 3 razy, fanatyku). To ty podniecasz się kwestiami homoseksualizmu, transeksualizmu, edukacji seksualnej itd. Jako jedne z głównych swoich zainteresowań stawiasz seks, ale mi zarzucasz zafiksowanie na tym tle.
Wytłumacz mi zatem skąd się biorą te twoje zarzuty? Czy nie uważasz, że nakręcanie tematu lgbt w mediach prowadzi do tego, że nawet dzieciarnia (a może szczególnie dzieciarnia, bo jest najbardziej podatna na przekaz takich głupot) dyskutuje o płciach i ich zmienianiu, orientacjach seksualnych i innych mało ważnych tematach? Czy nie sądzisz, że często wraz z "normalizowaniem" homoseksualizmu (w świadomości ludzi, nie twierdzę, że homoseksualizm to coś nienormalnego) idzie w parze normalizowanie czy nawet promocja rozwiązłości? Bo w końcu trzeba korzystać z życia, kochać kogo się chce niezależnie od płci, w końcu poliamoria to tylko kolejna zupełnie normalna orientacja seksualna. W seksie się nie ograniczać, aborcja powinna być na życzenie by bez konsekwencji można było popuszczać hamulce. I jeszcze raz wrócę do tego co pisałem - gdy byłem w podstawówce czy gimnazjum, a nie minęło bardzo wiele lat, ani razu nie słyszałem by ktoś poruszał tematy z "kategorii" lgbt. Żadnych dywagacji o płci czy orientacji seksualnej. A dziś? Mam w rodzinie osobę w wieku gimnazjalnym i już zdążyłem usłyszeć, że 13 letnia dziewczynka twierdzi, że jest biseksualna, większość klasy ma jasno wyrobione zdanie na temat lgbt. Przeszkadza mi również fakt, że wiele z tych dzieciaków uważa prostytucję pod różnymi postaciami (pod wspólną, piękną bo pozbawioną negatywnych konotacji nazwą, sekswork) za w pełni normalną, godną pracę, która w żaden sposób nie umniejsza takiej osobie, która powinna być traktowana jako normalna praca, na równi z piekarzem czy lekarzem.
A co ciekawe nie mają wyuczonych podstaw biologii, chemii, matematyki czy języków.
To właśnie nazywam seksualizacją społeczeństwa i pytam czy zgodzisz się, że faktycznie społeczeństwo zmienia się w opisanym przeze mnie kierunku? Że podane przykłady nie są z kapelusza? Oczywiście nie pytam o twoją ocenę całej tej sytuacji, bo ta na pewno jest inna niż moja.

Na koniec - o jakiej odpowiedzialności mówisz, jakim rozgrzeszaniu, jakiej autorefleksji? Już chyba z przyzwyczajenia atakujesz każdego rozmówcę od najgorszych, tylko dlatego, że zadaję ci pytania oraz proszę o rozwijanie i bronienie swoich argumentów. Nie zacząłem się udzielać w rozmowie by wygłaszać swoje opinie w tej kwestii (choć ciężko było tego uniknąć w kolejnych postach jeżeli chciałem solidnie przedstawić swoją postawę względem poruszanych tematów), zacząłem się udzielać, bo chciałem uzyskać konkretne odpowiedzi na konkretne pytania:
1) Jaki ma związek wykształcenie z poglądami na temat homoseksualistów i ich prześladowań?
2) Jaki ma związek biologia z kwestią lgbt? Jakie "podstawy biologii" trzeba znać by odpowiednio ustosunkować się do całej sprawy i mieć zdanie podobnego do twojego (a zatem jedyne słuszne)
3) Jakie studia kończyłeś - z kontekstu kolejnych wypowiedzi rozumiem, że żadne - lub jaką inną edukację posiadasz?

Zastanów się czy jesteś w stanie napisać na temat, nie waląc na prawo i lewo różnymi określeniami z czapy, nie szukając na siłę we mnie wroga, którego trzeba zwalczać i traktować jako tego gorszego. Napisać prosto, konkretne odpowiedzi na powyższe pytania, jasno odnieść się do reszty mojej wypowiedzi, powtórzę do MOJEJ wypowiedzi, a nie twojej jej interpretacji. Jeśli jesteś w stanie - z zainteresowaniem czekam na odpowiedź, jeśli nie - nie pisz, szkoda czasu by powielać takie komentarze jak twoje 2 poprzednie "odpowiedzi" do mnie.

2

@Comentateiro I już na koniec, tak by dodać trochę pikanterii - jeżeli wszyscy katolicy odpowiadają za gwałty na dzieciach ze względu na jakiś % katolików, którzy są gwałcicielami, to jak odniesiesz się do faktu, że pedofilia jest częstsza wśród osób homoseksualnych niż heteroseksualnych? Jeżeli użyjemy twojego argumentu o katolikach i uznamy, że wszyscy geje (w ramach odpowiedzialności zbiorowej, która, na marginesie, jest kompletnie idiotyczna i może zrozumiesz to gdy przykład będzie szkodził grupie społecznej, której próbujesz bronić) są odpowiedzialni za pedofilię to ciężko będzie ci dalej skutecznie nawoływać do szacunku i tolerancji w stosunku do nich, prawda?


https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/1556756/

0

@Ghostface A propos ślepoty przypominasz mi nieco Zybertowicza z PiSu, który zawsze każdego nazywa inteligentnym jeśli ostatecznie zgodzi się z wizją Kaczora.

Ok, 25-ty raz opisałeś swoją obsesję nt. seksualizacji, ale po co? Z moich postów jasno wynika, że Twoja obsesja nie jest moją, więc jak oczekujesz, że potwierdzę, że świat idzie w złym kierunku? Mnie bardzie martwi uzależnienie od telefonów.
Jesteś niesłychanie jałowy w zamarudzeniu tematu.

Upór w chęci uzyskania odpowiedzi nt. wykształcenia, jest niezrozumiały. I nieuzasadniony. Po co ci ta wiedza, uzasadnij.

Trzeba mieć wiedzę podstawową biologiczną, o naturalności homoseksualizmu. Mądre podejście, do naturalnych preferencji człowieka nie wywołuje agresji.
To, że muszę takie oczywistości pisać chyba fatalnie o Tobie świadczy.

A na pytanie nr.1 znajdź sobie ankietę. I nie rozumiem czemu to pytanie ma służyć?

1

@Ghostface Katolicy odpowiadają bo nie rozliczają władz kościelnych, z tuszowania jej. Władze Kościoła prowadzą proceder, dają pedofilom pole do działalności, wierni o tym wiedzą i nie wzywają ich do odpowiedzialności.

Np. w Irlandii uczciwi katolicy opuścili Kościół, zareagowali uczciwie i moralnie. Polskich katolików nie stać na żadne działanie, umywają ręce i chowają głowę w piasek. I ubolewają - moje ulubione słowo. Są bankrutami moralnymi, wydmuszkami podszywającymi się pod osoby religijne. Z nielicznymi wyjątkami

Co do artykułu - to jest streszczenie nie wiadomo czego. Może te dane są prawdziwe, a może to lata jako fejk po necie.

2

@Comentateiro W piekarni wisiała tęczowa flaga? Przyłbice jeszcze ktoś teraz nosi? Przy wymyślaniu historyjki następnym razem postaraj się bardziej.

0

@BorzyKrzys Ale co? Zastrzeliłeś mnie. Idź spać lepiej : )

0

@Comentateiro ten upór o s3ksualizacje jest punktem widzenia - nie odnosząc się do niego, ignorując go, nie zrozumiesz drugiej strony i sam wystawiasz sobie świadectwo.

A bez tego i dyskusji nie ma, i, mam nadzieję, długo nasze państwo pozostanie normalne.

Relatywizujesz fakty, jak ustrój miniony. Im bardziej fakty nie zgadzają się z narracja, tym gorzej dla faktów. Taki punkt widzenia przegra.

Nawet jeśli w Irlandiikazdy ksiądz gwałci, i tak więcej gwalca lgbtqwerty w Irlandii, po prostu

1

@Comentateiro Ty też i nie grzesz więcej

0

@Comentateiro Artykuł naukowy na bardzo rzetelnej stronie to fejk latający na necie. Gdybyś skończył studia wiedziałbyś jak szukać odpowiednich źródeł, czemu ufać, a czemu nie. Na resztę nie odpowiadam - znowu nie odpowiedziałeś nijak merytorycznie. Jesteś jedynie błaznem, który bał się doczepić na żywo do ludzi w sklepie, więc wylewasz frustrację i podbudowujesz ego w internecie, a głupota się wylewa na lewo i prawo. Koniec.

0

@Ghostface i po co inwektywy, na pożarkę? Albo siie odniesie i będzie dyskusja, albo dyskusji nie ma i daliśmy się strollowac.

0

@mleczkoo Odniosłem się do niego, stwierdziłem, że dla mnie nie ma problemu. On ma swoje spojrzenie, ja swoje. Co to znaczy relatywizuję fakty, podaj przykład a nie wygłaszaj hasła.

LGBT w Irlandii nie poucza o moralności jak Kościół, dlatego Kościół tam upadł. Bezsensownie mieszasz porządki. Jeśli chcesz pouczać kogoś o szacunku do faktów, sam zrób porządek ze swoim myśleniem.

0

@BorzyKrzys Rozbrajasz mnie w chwili obecnej. Idę idę, jutro pobudka o 7. Pozdrawiam

0

@Comentateiro " kibice konkretnego klubu to nie grupa społeczna "

grupa społeczna - jedno z podstawowych pojęć socjologii. Grupa społeczna jest zbiorowością ludzi zespolonych więzią społeczną, przejawiającą się w poczuciu łączności, przynależności grupowej i działaniu na rzecz realizacji wspólnych celów.

W takich chwilach wychodzi, gdy ktoś używa pojęć, których znaczenia kompletnie nie rozumie. A wyłożyć się na tak prostym jest kiepską wizytówką. Potem taki człowiek zgrywa eksperta od wszystkiego oferując takie ciekawostki jak ten post uzależniający wysokości emerytury od ilości posiadanych dzieci.

"Są to raczej nie zbyt mądrzy" - nie jesteśmy w szkole ale nazywając kogoś niezbyt mądrym raczej wysiliłbym się, aby nie zrobić w tym zdaniu błędu z podstawówki.

Czytając Twoje posty (nie traktuj tego jako atak, bardziej jako taki mój strzał o człowieku którego nigdy nie widziałem) wydajesz mi się gościem, który czuje, że jest wysoce inteligentny ale "zbyt inteligentny aby uważać w szkole". Jak to często mówili "zdolny, ale leniwy". Pytanie czy rzeczywiście zdolny. Na pewno nie głupi. Tylko mam jakieś takie doświadczenia, że ludzie epatujący głośno o tym jacy są inteligentni (przebija się to w bardzo wielu wypowiedziach) często nie mają wiele mądrego do powiedzenia. Ale może to mój pech :)

0

@Jacob94 Kibice to przypadkowa i tymczasowa zbieranina ludzi, którzy spotykają się na meczu. Więc moi zdaniem naciągasz tę definicję. Gdzie tu jest jakaś trwałość i permanentność cech. Czy pójście na mecz siatkówki i oglądanie go sprawia, że z pozostałymi uczestnikami stajemy się grupa społeczną.
Czy dziadkowie w klubie szachowym to grupa społeczna?

Choć oczywiście może i definicyjnie da się to podciągnąć pod grupę społeczną. Miałem na myśli grupy społeczne przez duże G o dużej wadze społecznej, których problemy są w centrum uwagi społecznej.

Robisz jeden podstawowy błąd w ocenianiu innych, wyciągasz z morza wypowiedzi jeden błąd (o ile takim on jest) i eksploatujesz go jakby ten błąd stanowił o całym zasobie wiedzy człowieka. To podejście trola. Idź zatem na uniwerek, wyłap błąd profesora i powiedz mu potem, że śmie wykładać skoro popełnił błąd.

Kolejny atrybut trola, z morza wypowiedzi wyłapujemy błąd ortograficzny by atakować rozmówcę. Wiadomo, że pisząc na laptopie czy telefonie, często szybko człowiek pomyli się, czasem przy podstawowych słowach, czasem skoryguje a czasem nie. I tu napiszę, na necie człowiek kulturalny nie wytyka innym błędu wynikającego z niewiedzy dot ortografii.

Czyli co potrolowałeś i zadowolony? Tylko nie pisz, że nie ma słowa potorolować. Jest podkreślone na czerwono a je zostawiam.

Powiedz mi jak to się dzieje, że ja nic nie mówię o swojej inteligencji a tacy jak Ty piszą elaborat na temat, czego to ja o sobie nie sądzę?

PS. I patrz napisałem eleborat, musiałem poprawić, jaki ze mnie nieuk.

« Powrót do wszystkich komentarzy