La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1499 Culés

20

Jak donosi Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, skazano Huberta P. za nawoływanie do eksterminacji osób nieheteronormatywnych oraz propagację nazizmu. W takich momentach jak ten żałuję, że w Polsce nie ma prawa precedensu - wszyscy narodowcy, którzy jawnie głoszą takie lub podobne merytorycznie hasła powinni zostać skazani. Jaka jest wasza opinia w tym temacie?


5

@wyjasniecie nie dość że się popisał ortografią to jeszcze wyrok dostał xD

74

@wyjasniecie myślę, że wystarczy tematów politycznych.

2

@MesQueUnClub96 Też uważam to za godne pożałowania.

1

@wyjasniecie chciał napisać "krowy" ale zamienił litery:D

9

@clyde Pojawiają się średnio raz na 20-30 postów, nie ma np. wężyków po 20-40 z rzędu jak z tenisem, a ten nikogo nie wkurza, chyba zaczne akcję #NieDlaTenisaNaLaRambli

8

@wyjasniecie ej ale Twój post zawiera błąd . On nie został skazany za " oraz propagację nazizmu " tylko jego zachowanie zostało tak zakwalifikowane. Moim zdaniem nie powinien głosić takich poglądów ale podciąganie tego pod nazizm to już przesada.

0

@escarabajo Powątpiewam. Druga część nie współgra z wulgarnością.

2

@Ls0811 Odsyłanie ludzi do gazu kojarzy się tylko z jednym procederem w historii.

41

@clyde wrócił z banicji i znów będzie syf

93

@wyjasniecie porownujesz tenis do politycznego ścieku? Zaraz będzie żużel, to ludzie będą się tym zachwycać i o tym dyskutować. Zimą zajmują się skokami, potem będzie Euro i IO. Nie widziałam żeby dyskusja o tenisie wywoływała tutaj takie szambo jakie wywołuje polityka, więc daruj sobie takie porównania.

2

@clyde Z mojego punktu widzenia Tenis bardziej zaśmieca La Ramble niż polityka. Postów jest więcej i zakłócają inne dyskusje. Potrafi być 30-40 postów z rzędu tylko o tym. Nie widziałem nigdy nawet 5 politycznych postów jeden po drugim.

2

@wyjasniecie popieram twoje stanowisko

4

@Croocers Banicja była, gdyż zostałem sprowokowany, ale uznaję karę jako słuszną. Nie powinienem był się odnosić do tego użytkownika tak jak się odniosłem, bo zszedłem do tego samego poziomu. Było to niedojrzałe.

1

@wyjasniecie mleko mu nie smakowało czy co;)

46

@wyjasniecie Tylko, ze Twoj punkt widzenia stoi w sprzecznosci z jakims 95% tutejszej spolecznosci i dalece blizej tenisowi do wpisywania sie w tematyke forum sportowego niz politycznym wpisom.

3

@JimMorrisonFCB Nadal uważam, że 40 postów z rzędu na głównej La Rambla, typu "ach mógł grać skrót" o wiele bardziej utrudnia korzystanie, niż 1 post polityczny co 10-20 wpisów. Nie trzeba wchodzić do dyskusji. Poza tym umówmy się, nikt nie napisze dość tej polityki pod wpisem prawicowym.

14

@wyjasniecie Masz prawo do takiej opinii.

Byc moze wpisy prawicowe nie sa az tak prowokacyjne i nachalne jak wpisy strony przeciwnej.

4

@wyjasniecie Ogólnie to ktokolwiek kto nawołuje do eksterminacji danej grupy społeczności powinien być skazany. Nie tylko narodowcy. Cieszy mnie to, że ta osoba została skazana za komentarz w internecie, bo z tego co widzę, to część osób wychodzi z założenia, że w internecie można napisać wszystko bez konsekwencji, a moim zdaniem pewne granice nigdy nie powinny zostać przekroczone.

0

@JimMorrisonFCB Czy ja wiem? To raczej wygląda tak, że one konfliktują z ładem w głowie, który ktoś sobie wyrobił, te wpisy naruszają trochę strefę komfortu, bo zawsze, to JP2 był święty, to AK było bohaterksie, to osoby nieheteronormatywne były złe w głowie - fakty są jednak inne i teraz następuje mechanizm obronny, żeby przywrócić strefe komfortu, podczas gdy każdy psycholog Ci powie, że z niej nalezy okresami wychodzić. Nie jest to prowokacja, tylko mówienie prawdy.

1

@verdant Oczywiście, że tak - zgadzam się, że każdej grupy to powinno dotyczyć, ale w przypadku osób nieheteronormatywnych statystycznie takie hasła rzucają najczęściej narodowcy.

3

@wyjasniecie dostał i tak ch..... nie wyrok. U nas brakuje skazywania na prace społeczne typu koszenie trawy zbieranie odchodów w parku w żółtej kamizelce z napisem pokutuje za winy. Po co utrzymywać np. alimenciarzy w więzieniach czy drobnych złodziejaszków czy ludzi robiących wały, wystarczyłoby skazać na roboty i odechciało by im się głupot.

1

@wyjasniecie Nie wszystko jest tu prawda, a wiele rzeczy jest sprytnie przedstawionych ukazujac tylko jedna strone medalu. I to sie tyczy obydwu stron barykady.

1

@QbAlca Dodam, ze na tej kamizelce powinnno byc napisane za co odbywa te kary spoleczne - niech sie wstydzi.

2

@wyjasniecie Konstytucja RP
Art. 13
Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową...
Pozdro

1

@wyjasniecie bywało lepiej, źle nie grali, zabrakło szczęścia trochę pecha

9

@wyjasniecie Tennis nie skłóca ludzi tak jak te twoje posty polityczne

Komentarz usunięty

5

@wyjasniecie Bardzo dobrze. W internecie jest zbyt duży chlew, ludzie czują się totalnie bezkarni, trzeba to ukrócić. Nie tylko, jednak osoby odchylone z prawej bym karał. Również karałbym za niesłuszne wyzywanie od np. "faszystów" a to w niektórych kręgach bardzo popularne zauważyłem. Jednocześnie nie zgadzam się co do tenisa i polityki. To normalne, że jak jest grany mecz to ludzie się ekscytują (choć nie rozumiem zamiast oglądania do pisania komentów). Ogólnie widać, że kolega @wyjasniecie tutaj nowy, bo sporo postów o polityce było np. gdy były wybory i ogłaszano wyniki. Wydaje mi się to najbardziej zbliżoną emocjonalnie rzeczą z kategorii polityki do rozgrywanego meczu z kategorii sportu.

1

@Muszynianka i cyk znowu lejesz wode myslac ,ze jesteś zabawny

2

@Heheszek71 Strażniku tekxasu ,a to twój prywatny folwark?

Komentarz usunięty

1

@Heheszek71 próbuj dalej
Guzik ci to da.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@wyjasniecie
Czyli trzeba jeszcze wiecej pisać o tenisie to może opuścisz całkiem tą stronę ;)

0

@wyjasniecie I zrobił coś w tej kwestii? Bo jeśli nie to nie popełnił żadnego przestępstwa. Wolności słowa w Polsce nie ma... I tak wolność słowa nie ma żadnych ograniczeń chyba, że ktoś zgodził się na jej ograniczenie jak w przykładzie z pożarem w kinie.

0

@clyde żużel już jest! I to od kwietnia :D
w szoku jestem, że do tej pory nikt o nim nie wspominał za bardzo ;d

ale Tobie pewnie chodziło o GP

0

@mrboom wiem, wiem że liga już jeździ ale jednak tutaj więcej ludzie przeżywają GP :D fani Zmarzlika np ^^

Komentarz usunięty

1

@clyde W tym roku Magic :)
Co gość lata w tym sezonie ;)

0

@BorzyKrzys Celna uwaga, ale zauważyłem, że konstytucja zaczyna podlegać wybiórczej interpretacji, myślę, że podział ala ST i NT miałby sens, bo można by zebrać co uznajemy, a czego nie.

0

@Muszynianka Proszę o wypowiedzi w temacie.

0

@Sysia11 Nie sądzę, by powyższy post mógł kogoś skłócić.

1

@Heheszek71 Nie rozumiem, LR jest multitematyczna, nie ma tematów o których nie można pisać w granicach rozsądku i nie spamując non stop.

0

@david89 Raczej nie, ale zwracam uwagę, że 40 postów o tym samym, typu: "ale teraz ją rozegrała", czy cokolwiek jest mało sensowne i ciężko przez to poczytać inne tematy, posty polityczne nie są aż tak nachalne w sensie ilościowym, ale i tak się je z tego powodu ostracyzuje (vide "kolejny post o polityce") - co prowadzi do wniosku, że to nie ilość.

1

@Johnson Wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Nie możesz komuś ubliżać i kogoś oczerniać, bo jest wolność słowa. Nawoływanie do czynów nazistowskich też przegracza granice wolności słowa.

0

@wyjasniecie w temacie ładnej pogody, wszystko było dobrze trochę pecha

2

@wyjasniecie Są różne poglądy i postawy polityczne, ale rasizm, serio? ...
Oceniać kogoś pod względem koloru skóry, to trzeba być ziomkiem nie z tej planety. :D

1

@Johnson Groźby to nie jest wolnosc słowa, no chyba ze lubisz totalnie prymitywne dyskusje albo jak Ci jakiś patus grozi

Komentarz usunięty

4

@wyjasniecie Chciałbym tylko przypomnieć, że tutaj pojawiają się podobne wypowiedzi i dostają zielone od takich użytkowników jak @victor

Złamanie regulaminu serwisu pkt. 9.3.3.

Komentarz usunięty

3

@Persyfl "Chciałbym tylko przypomnieć, że tutaj pojawiają się podobne wypowiedzi i dostają zielone od takich użytkowników jak @victor"
Chyba trzeci raz widzę jak się o to czepiasz, dlatego zabiorę głos i przypomnę ci coś.
Pod koniec kwietnia odnośnie zielonych z twojej strony (zarzuciłem ci jak to popierałeś pseudo ekspertów ds podejmowania interwencji; chodziło o casus 15-latki co rzuciła się z nożem na kobietę i została śmiertelnie postrzelona przez funkcjonariusza policji w USA) napisałeś mi:
"Nie wiesz komu za co daję herbiki, więc sobie dopowiadasz pod narrację."
Czepiasz się niesamowicie tego Viktora i Johna (ograniczę się do połowy jego nicku, bo jest banitą), samemu nie wiedząc dlaczego oni dali te zielone. Może akurat przegrali jakiś niewygodny zakład i musieli przez tydzień lajkować każdy wpis danego użytkownika. :P No i wypadło też na post o takiej treści. Może też był to miss-click. Może byli pijani. Może też są idiotami i w pełni popierają treści takie jak te autorstwa Huberta P. Tego nie wiemy - sam victor, czy John przed banicją nie wyjaśnili tego nigdzie. Pozostaje tylko "gdybanie".
Nie wcielam się tu w obrońcę victora, czy kogokolwiek innego, ale chciałem ci przypomnieć, jak to pultałeś się, że dopowiadam sobie coś pod narrację, a teraz idąc twoim tokiem rozumowania robisz dokładnie to samo.
Jeśli zaś ktoś w 100% zgadza się z treściami, takie jak te, które wypisywał Hubert P. to należy już chyba tylko współczuć.

@marcin62 "Groźby to nie jest wolnosc słowa, no chyba ze lubisz totalnie prymitywne dyskusje albo jak Ci jakiś patus grozi "
Zgadzam się z tym co piszesz, ale przypomnę, że były na forum jednostki co chciały pana Ikonowicza na RPO i broniły tą akcję w jego wykonaniu (https://www.youtube.com/watch?v=eIjANX3f7T8) tłumacząc, że wypowiedzane słowa "mam cię zabić!?" były jedynymi, jakie mógł zrozumieć ich adresat. XD
Więc chyba niektórzy lubią prymitywne grożenie innym.

@CZaras w punkt! :)

2

@Ojciec5tkidzieci Ja tylko chciałem powiedzieć, że pierwszy akapit wchodzi w czwartą gęstość i zakrzywia czasoprzestrzeń.

3

@Ojciec5tkidzieci Jak dobrze pamiętam, nie wypowiadałem się w temacie tej 15-latki.
Tutaj nie ma czego dopowiadać. Nie ma żadnego kontekstu, który by usprawiedliwiał lajkowanie komentarzy sugerujących eksterminację grup ludności. Nie ma na to żadnego usprawiedliwienia.
Możesz przytoczyć komentarze, które lajkowałem (zupełnie inny kaliber), bo ta twoja sławetna pamięć zbyt często sprowadza się do zbioru konfabulacji.
"Jeśli zaś ktoś w 100% zgadza się z treściami, takie jak te, które wypisywał Hubert P. to należy już chyba tylko współczuć."
Akurat współczucie nie powinno być ani jedyną, ani nawet pierwszą rzeczą, która przychodzi porządnemu człowiekowi do głowy w tej sytuacji.
I owszem, będę im to wypominał przy każdej możliwej okazji.
I to nie był komentarz Huberta (chyba, że to jego prawdziwe dane).

1

@clyde ale on po to tu zalozyl konto wlasnie

1

@wyjasniecie Nie wolno wzywac do mordowania kogokolwiek. A z prawem precedensu szkoda. Bo mozna by wsadzic spaora grupe tych z blyskawica

0

@MILOSZ_F22 Zgadzam się z pierwszym zdaniem, nie rozumiem tylko po co potem przeprowadzać atak słowny na ludzi, którzy walczą o swoje prawa. Co do zasady nie jestem zwolennikiem prawa precedensu, bo nie jest ono doskonałe, ale mówie, że w tym przypadku byłoby dobre.

0

@Persyfl "Jak dobrze pamiętam, nie wypowiadałem się w temacie tej 15-latki. "
Przecież napisałem ci "Pod koniec kwietnia odnośnie zielonych z twojej strony (zarzuciłem ci jak to popierałeś pseudo ekspertów ds podejmowania interwencji; chodziło o casus 15-latki co rzuciła się z nożem na kobietę i została śmiertelnie postrzelona przez funkcjonariusza policji w USA)".
Powtórzę raz jeszcze: chodziło o lajkowanie komentarzy pseudo ekspertów ds policyjnych interwencji (a nagle pojawiło się tu takich kilku) z twojej strony. Było tu kilku takich w okresie, kiedy na forum dyskutowano o postrzelonej śmiertelnie 15-latce w USA, czy w momencie, gdy opublikowano raport z sekcji zwłok Floyda. Nigdzie nie napisałem o komentowaniu.
Reszty nie cytuję fragment po fragmencie, tylko odniosę się do całości. Domyślam się, że chodzi ci o komentarz z forum pewnego usera (nicku nie pamiętam), że ludzi lgbt należy eksterminować, prawda? W całości nie widziałem tego komentarza, czytałem już jednak z trzy razy jak o tym pisałeś. Wierzę, że takie coś było, a nie jest to - jak to ująłeś wyżej - "zbiór konfabulacji".
I wracam do poprzedniej wiadomości mojego autorstwa. Nie znasz genezy przyznania zielonego przez victora i Johna, a ja napisałem ci wyżej, że mogą być różne powody, dlaczego ten zielony się pojawił (jednym z nich może być to, że rzeczywiście zgadzają się z tamtym wpisem i z pomysłem eksterminacji lgbt, czym są dla mnie idiotami).

To tyle słowem wyjaśnienia. Dyskusja i tak do niczego nie doprowadzi, bo ty dalej będziesz pisał w stylu, że victor to homofob (może i nim jest, ale dowodów nie mamy na to). Chciałem ci tylko przypomnieć, że teraz tak ochoczo powołujesz się na zielone ze strony innych userów, a kilka tygodni temu się o nie pultałeś jak ci to wspomniałem, odpowiadając, że sobie dopowiadam pewne rzeczy pod narrację.

1

@wyjasniecie Czy to dotyczy tylko narodowców? Ten koleś ma problemy większe niż bycie narodowcem :D

0

@Ojciec5tkidzieci Zostałem oznaczony, więc odpowiem,aby ulżyć innym i zamknąć niekończący się temat dyskusji.Jestem zwykłym idiotą.Pozdrawiam.

0

@Ls0811 on nawoływał do popełnienie przestępstwa, wykorzystując narzędzie w postaci wysyłania ludzi do gazu. Więc podpadał pod 2 paragrafy i został skazany na karę grzywny - 2500 zł. Oczywiście manipulacja jest, bardzo delikatna, ale jest. Idę o zakład, że gdyby zamiast go gazu napisał, zagłodzić na śmierć, to dostał by bana za propagowanie komunizmu, a gdyby napisał inny sposób mordowania, to sąd w ogóle by tego nie łączył z art 256. Autorzy tego postu wykazują pewną zależność, a raczej wynikanie, ale z tego co czytam, to nie jedno z drugim nie ma wiele wspólnego.


Oczywiście wyrok skazujący słuszny, kara śmiesznie niska do tego pewnie się odwoła. Obawiam się, że właśnie ta niska kara, nie zniechęci ludzi do pisania takich obrzydliwych komentarzy. z art 255 i art 256 można dostać po dwa lata, grzywna to najniższa kara.

0

@Ojciec5tkidzieci
"Powtórzę raz jeszcze: chodziło o lajkowanie komentarzy pseudo ekspertów ds policyjnych interwencji"
No ale co konkretnie było w tych komentarzach i jakie to ma porównanie do lajkowania nawoływania do ludobójstwa?
"Było tu kilku takich w okresie, ..."
No nie. Na LR mało kto się zna na czymkolwiek, więc takie wypowiedzi to norma.
"czy w momencie, gdy opublikowano raport z sekcji zwłok Floyda."
Co ma Floyd do tego? Zdaje się oficjalna wersja jest taka, że zginął na skutek działań policji.
"Nigdzie nie napisałem o komentowaniu."
No to przedstaw konkretne komentarze (najlepiej z linkami), bo twojej pamięci nie można ufać, to może ci napiszę, dlaczego lajkowałem.
"Domyślam się, że chodzi ci o komentarz z forum pewnego usera..."
Komentarz zazwyczaj pochodzi od jakiegoś użytkownika.
"W całości nie widziałem tego komentarza,"
Ja widziałem, zgłosiłem. Mam nadzieję, że koleś już tu nie wróci. Podobnie zareagowali inni, z wyjątkiem dwóch użytkowników, którym się ewidentnie podobał.
"czytałem już jednak z trzy razy jak o tym pisałeś. "
I przeczytasz jeszcze nie raz.
"Wierzę, że takie coś było,"
Twoja wiara nie jest tu do niczego potrzebna. Trochę ludzi to widziało, w tym moderacja, screeny są. W cywilizowanym kraju, poszłoby zgłoszenie do prokuratury.
"Nie znasz genezy przyznania zielonego przez victora i Johna,"
I nie muszę znać. Nie ma kontekstu, w którym byłoby to w porządku.
"dalej będziesz pisał w stylu, że victor to homofob (może i nim jest, ale dowodów nie mamy na to)"
No bo przecież popieranie postulatu ludobójstwa jeszcze o niczym nie świadczy, LOL
"teraz tak ochoczo powołujesz się na zielone ze strony innych userów, a kilka tygodni temu się o nie pultałeś jak ci to wspomniałem,"
Zacznijmy od tego, że to ty się o nie pultałeś. I raz jeszcze, to zupełnie inny kaliber. Po trzecie, przytocz te komentarze, to pogadamy.

0

@Persyfl "Co ma Floyd do tego? Zdaje się oficjalna wersja jest taka, że zginął na skutek działań policji."
Cytując ten fragment należało przytoczyć całe zdanie (jak i poprzednie), które napisałem, a nie jego fragment, gdyż twoje odpowiedź wygląda jak wyrwana z kontekstu.
Odpowiadając, ma to do siebie, że były tu osoby, które to wypowiadały się jak powinna wyglądać prawidłowo przeprowadzona interwencja ze strony policjantów. Byli tu specjaliści, którzy pisali, jak powinno się obezwładnić tamtą 15-latkę i nie dopuścić do jej śmierci, ani osób postronnych, a jak ktoś używał argumenty przeciw, to był określany mianem rasisty. No i w jednej z wypowiedzi takiego "eksperta" zostawiłeś zielone, co ci potem przypomniałem, a ty odparłeś mi, że [cytuję]:
"Nie wiesz komu za co daję herbiki, więc sobie dopowiadasz pod narrację."

"No ale co konkretnie było w tych komentarzach[...]"
j.w.
"[...] i jakie to ma porównanie do lajkowania nawoływania do ludobójstwa?"
Po prostu piszę ci, że przypierdzielasz się do tych jegomości na każdym kroku, samemu wcześniej używając argumentu, że nie wiem za co dajesz herbiki. W tym przypadku też nie wiesz, za co oni dali herbiki.

""Domyślam się, że chodzi ci o komentarz z forum pewnego usera..."
Komentarz zazwyczaj pochodzi od jakiegoś użytkownika. "
Kolejna odpowiedź na zdanie wyrwane z kontekstu. Widzę Persyfl dalej w formie.

" Trochę ludzi to widziało, w tym moderacja, screeny są. W cywilizowanym kraju, poszłoby zgłoszenie do prokuratury. "
Fakt, takie coś powinno trafić do prokuratury. Zresztą wpisy innych osób, które chociażby obrażają innych nazywając ich hurtowo foliarzami.
Internet dla wielu pozostaje w dalszym ciągu miejscem, gdzie czują się bezkarni.

"Zacznijmy od tego, że to ty się o nie pultałeś. I raz jeszcze, to zupełnie inny kaliber."
Cały czas tłumaczę ci, że ci to wypomniałeś, a ty pultałeś się pisząc: "Nie wiesz komu za co daję herbiki, więc sobie dopowiadasz pod narrację."


Do fragmentow wpisu o victorze się nie odwołuje, bo kolega napisał krótkie oświadczenie. :D

Reasumując, ja nie porównuje, że komentarze, które ty lajkowałeś to ten sam kaliber co komentarze polajkowane przez victora i johna (bo tak nie jest, ty lajkowałeś komentarze pseudo-ekspertów, a oni polajkowali komentarz nawołujący do ludobójstwa). Odniosłem się tylko do tego, że w przeszłości napisałeś mi, że nie wiem za co ty dajesz herbiki, co oznaczałoby, że może dajesz nie za treść, a za fajny styl pisania, może za avatar. Zaś w/w userów od razu obrzuciłeś gównem i to kilkakrotnie. Samemu nie wiedzać, za co oni dali herbika. Na szczęście kolega victor jak napisałem wyżej, zajął stanowisko w tej sprawie i wątpliwości rozwiazne. Dlatego też uważam, że nie ma sensu drążyć tego tematu, skoro on sam odniósł się do tego.

0

@Ojciec5tkidzieci Jakie wyrwanie z kontekstu? Twoja wypowiedź jest zaraz wyżej? Zarzucasz Mi bez większego sensu lajkowanie komentarzy, których nie jesteś w stanie wskazać i z każdą kolejną wypowiedzią, rozmywasz zakres tego, o co chodzi. Zrównujesz zielone dla bliżej nieokreślonego komentarza w nieoczywistej sprawie z zielonym dla ludobójstwa, żeby potem jeszcze rozszerzyć zakres o inną sprawę. Czyli schemat jest taki, że skoro lajkuję komentarze, których głównym grzechem jest to, że po prostu ci się nie podobają, to nie powinienem cisnąć po ludziach, którzy lajkują mordowanie ludzi. Przecież tego się nie da wybronić.
"Byli tu specjaliści, którzy pisali..."
Wątpię by byli tu specjaliści. Niemniej jednak z tego, co pamiętam, to w tego typu sprawach przeważają tu głosy, że policja powinna strzelać bez zastanowienia (choćby sprawa z babką, która wjechała w stację benzynową).
"a jak ktoś używał argumenty przeciw, to był określany mianem rasisty."
Moment, moment. "Specjalista" przedstawił metodę, dzięki której nikomu nie stałaby się krzywda, a Ja polajkowałem komentarz cisnący po kimś, kto chciał, żeby jednak ktoś ucierpiał? No skandal! Faktycznie to samo, co wspieranie propagowania ludobójstwa. Może jednak przedstawisz ten komentarz i skończymy dyskusję z twoimi konfabulacjami?
No i piszesz o 15-latce z nożem, wiec się raz jeszcze pytam, czemu mieszasz do tego zupełnie inną sprawę Floyda?
No i nawet gdyby twoje zarzuty były prawdą (jak rozumiem chodzi o polajkowanie bezpodstawnego zarzutu rasizmu), a nigdy się pewnie nie dowiemy, bo jak tylko możesz, uciekasz od konkretów (piszesz kto napisał, a nie co), to jakie to ma przełożenie na lajkowanie ludobójstwa?
"Po prostu piszę ci, że przypierdzielasz się do tych jegomości na każdym kroku,"
Tylko po co? Nie twierdzę, że tak nie jest, ba Moim zdaniem takim ludziom powinno się wypominać tego typu zachowania jak najczęściej. Skoro prawo nic z tym nie robi, to piętnowanie społeczne jest tym minimum, jakie mu się należy.
"samemu wcześniej używając argumentu, że nie wiem za co dajesz herbiki. "
To raz jeszcze proszę, wskaż Mi kontekst, w którym lajkowanie ludobójstwa jest spoko.
"Kolejna odpowiedź na zdanie wyrwane z kontekstu."
Kolejna wypowiedź wskazująca, że lejesz wodę, zamiast pisać konkretów. Cytowany przeze Mnie fragment był po prostu kompletnie zbędny.
' Zresztą wpisy innych osób, które chociażby obrażają innych nazywając ich hurtowo foliarzami."
Fanie by było, gdybyś zwracał uwagę na pisownię i w bardziej konkretny sposób nawiązał do poprzedniego zdania. Tak to pozostaje Mi zapytać, czy ty zrównujesz nawoływanie do ludobójstwa z nazywanie ludzi foliarzami i oba tego zachowanie według ciebie powinna ścigać prokuratura?
"Cały czas tłumaczę ci, że ci to wypomniałeś, a ty pultałeś się pisząc: "
Weź, mordo, jakiegoś korektora na zlecenie. Poza tym, to ty się pultałeś o te zielone, Ja tylko odpowiedziałem i nie zamierzałem tematu ciągnąć. To ty przyszedłeś do Mnie z jakimś zarzutem, a nie na odwrót, więc to ty się pultałeś.
"Do fragmentow wpisu o victorze się nie odwołuje, bo kolega napisał krótkie oświadczenie. :D"
Które nawet jeśli nie byłoby ironiczne, w żaden sposób go nie usprawiedliwia.
"Reasumując, ja nie porównuje, że"
Na Odyna i Mściwoja, weź czytaj, co napiszesz zanim to puścisz, bo to koszmarna składnia i potem znowu się będziesz pultał, że wyrywam ci z kontekstu.
" ty lajkowałeś komentarze pseudo-ekspertów"
I tu mamy kolejną wyraźną różnicę, którą warto zaznaczyć. Ja się odniosłem do treści konkretnego komentarza, a ty do autora.
"Zaś w/w userów od razu obrzuciłeś gównem"
Gdzie konkretnie?
"Samemu nie wiedzać, za co oni dali herbika."
To po raz n-ty, wskaż kontekst, w którym herbik dla nawoływania do ludobójstwa jest w porządku.
"Na szczęście kolega victor jak napisałem wyżej, zajął stanowisko w tej sprawie i wątpliwości rozwiazne."
A były jakieś wątpliwości?
"Dlatego też uważam, że nie ma sensu drążyć tego tematu, skoro on sam odniósł się do tego."
Ale to ty dzwonisz.

0

@Persyfl "No i piszesz o 15-latce z nożem, wiec się raz jeszcze pytam, czemu mieszasz do tego zupełnie inną sprawę Floyda?"
Napisałem o wyniku sekcji Floyda i akcji z 15-latką by wskazać, w którym to było okresie (oba te wydarzenia miały miejsce w przeciągu kilku dni).

"Moment, moment. "Specjalista" przedstawił metodę, dzięki której nikomu nie stałaby się krzywda, a Ja polajkowałem komentarz cisnący po kimś, kto chciał, żeby jednak ktoś ucierpiał? No skandal! Faktycznie to samo, co wspieranie propagowania ludobójstwa. Może jednak przedstawisz ten komentarz i skończymy dyskusję z twoimi konfabulacjami? "
"Specjalista" podał taką metodę, która jasno wskazywała, że nigdy nie miał do czynienia z interwencją wobec osoby, która stwarza realne zagrożenie dla innych. I to było w tym zabawne, że były osoby, które to lajkowały (i jak napisałem, widziałem, że także ty byłeś wśród nich) wykazując, nie mają bladego pojęcia jeśli chodzi o takie sytuacje.

"No i nawet gdyby twoje zarzuty były prawdą (jak rozumiem chodzi o polajkowanie bezpodstawnego zarzutu rasizmu), a nigdy się pewnie nie dowiemy, bo jak tylko możesz, uciekasz od konkretów (piszesz kto napisał, a nie co), to jakie to ma przełożenie na lajkowanie ludobójstwa?"
Po pierwsze, nie mam potrzeby dowartościowywania się robieniem screenów czyiś treści z forum piłkarskiego i ludzi, którzy daną treść nagradzają zielonym.
Po drugie, ty widzę dalej sobie dopowiadasz pewne kwestie. W tym wątku przypomniałem ci (nawet zacytowałem dokładną treść) zdania, które mi napisałeś odnośnie lajków z twojej strony.
"Nie wiesz komu za co daję herbiki, więc sobie dopowiadasz pod narrację."
Analiza i interpretacja, co autor miał na myśli. Przypominam, że chodzi o polubienie przez ciebie komentarza osoby proponującej metodę przeprowadzenia interwencji wobec osoby z niebezpiecznym narzędziem (casus 15-latki) i bezpodstawnego zarzutu rasizmu wobec tych, którzy sądzą inaczej. Sama metoda jak napisałem wyżej, jest piękna tylko na papierze, ale nierealna do zrobienia w życiu. I ty odpowiadasz mi, że nie wiem za co dajesz herbiki, chcąc jakby wskazać, że nie musiałeś lajkować danego komentarza za jego całokształt.
No chyba, że cytowane przeze mnie zdanie twojego autorstwa ma inny sens, to możesz się tym podzielić, jako jego autor.
Ja w związku z tym zwróciłem uwagę, że nie wiadomo czy victor i drugi user nie działali podobnie - a ty nie wiesz za co oni dają herbiki.
Ja w żaden sposób nie usprawiedliwiam ich lajkowania postów o ludobójstwie, jeśli z ich treścią się zgadzają. Ten temat mamy jednak zamknięty, bo victor już się przyznał (zakładając, że napisał to poważnie, a nie ironicznie).

Co do korektora na zlecenie - spokojnie tu wystarczy odpisywanie na wpisy na kompie, a nie telefonie, gdyż tu strasznie niewygodnie redaguje się napisany tekst - zwłaszcza, gdy są one dłuższe, takie jak moje czy twoje w tym wątku. Przyznaje do tego, jednak czasem za szybko chcę odpisać będąc na telefonie i wychodzą takie "kwiatki".

"Ale to ty dzwonisz."
Memoznawstwo na naprawdę wysokim poziomie. Winszuję.

0

@Ojciec5tkidzieci "oba te wydarzenia miały miejsce w przeciągu kilku dni"
Nawet jeśli, to po co? Przecież nie negowałem, że wiem, o którą sytuację chodzi.
""Specjalista" podał taką metodę,"
To może się zdecyduj, czy to był specjalista, czy "specjalista".
"i jak napisałem, widziałem, że także ty byłeś wśród nich"
No to wskaż ten komentarz, bo bez sensu jest dyskutować z obrazami w twojej głowie. Hesus, w sytuacji, w takich sytuacjach, jak z tą dziewczyną zawsze będą dyskusje, czy policja postąpiła słusznie. Czy sugerujesz, że tak samo dyskusyjną kwestią jest, czy należy eksterminować grupy ludności?
"nie mam potrzeby dowartościowywania się robieniem screenów czyiś treści "
Nie jestem psychologiem z wykształcenia, więc zapytam. W jaki sposób robienie screenów dowartościowuje?
A wracając do tematu, rzucasz jakieś rozmyte oskarżenie, którego w żaden sposób nie jesteś w stanie potwierdzić?
"Po drugie, ty widzę dalej sobie dopowiadasz pewne kwestie."
Ja? Przecież to ty dyskutujesz z obrazami w swojej głowie. Ja tylko pytam, bo nie wiedzieć czemu zestawiasz ze sobą zupełnie inne sytuacje, z których o jednej nawet nie wiadomo, czy miała miejsce.
"nawet zacytowałem dokładną treść"
Mojej wypowiedzi, a nie komentarza, który miałem polajkować. I kolejny raz, w jakim kontekście lajkowanie nawoływania do ludobójstwa jest w porządku? Dowiem się kiedyś? Porwali użytkownikowi matkę i herbik był warunkiem jej wypuszczenia?
"Przypominam, że chodzi o polubienie..."
Nie przypominasz, tylko twierdzisz. Jakoś nie bez powodu nie ufam twojej pamięci. No i w ogóle jakie znaczenie ma cala ta sytuacja?
"I ty odpowiadasz mi, że nie wiem za co dajesz herbiki, chcąc jakby wskazać, że nie musiałeś lajkować danego komentarza za jego całokształt."
Nie, chcąc wskazać, że nie chce Mi się dyskutować z twoją narracją.
"Ja w związku z tym zwróciłem uwagę, że nie wiadomo czy victor i drugi user nie działali podobnie - a ty nie wiesz za co oni dają herbiki."
A Ja wielokrotnie pytałem, w jakim kontekście taki herbik były w porządku.
Mój nawet jakby nie był spoko, to tylko poparcie jakiegoś stanowiska w dyskusyjnej kwestii. Popieranie ludobójstwa taką kwestią nie jest.
"Memoznawstwo na naprawdę wysokim poziomie. Winszuję."
No ale tak to wygląda - sam do Mnie piszesz tylko po to, żeby napisać, że nie ma sensu dyskutować.¯\_(ツ)_/¯

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Który piłkarz Barcelony pokaże się z najlepszej strony podczas EURO i Copa America?