1

@kejdzi
Kontrakty sportowców są gwarantowane na określony czas niezależnie od okoliczności, a nie tak jak takich randomów na etacie o których piszesz.
I on nie odchodzi bo mu ciężko tylko kontuzja uniemożliwia mu grę.
Zachował się ok, bo mógł doić kasę jak np. Koeman.

0

@JarekS
Trochę się mylisz z tym, że na a Xaviego spadnie lincz jak na RK.
Dlatego, że to glownie sam Koeman nakręcił te sytuację że nie można już bo z nim wytrzymać.
Sportowo zawalił wszystko.
Medialnie popełniał co chwilę samobójstwa tymi swoimi wywiadami, konferencjami, zarzutami bez sensu etc.
On sam siebie wywalił z tego klubu, chociaż na dobrą sprawę nigdy nie powinien zostać tutaj trenerem.
Po prostu taki klub jak Barca to nie ta liga i nie ten rozmiar kapelusza dla tak słabego trenera i jak się okazuje małego, upartego, mściwego człowieka.
Dobrze, że został wywalony i niech ludzie pamiętają jako gracza bo jego okres jako trenera trzeba szybko zapomnieć.

0

Ok, wiec zgodnie z tym co mówił Laporta, że nie będzie zadłużać klubu, niech sprowadzi Haalanda ale za SWOJE pieniądze.

0

@HERORICH2



0

@mycha005
Ja rzuciłem tylko jeden temat poboczny do jakiejś uwagi i od początku tylko o niej mówiłem, nie o całej umowie.

0

@jordi70
Dlatego, że Laporta uwierzył Perezowi, że powstanie Superliga i wtedy Barca dostanie więcej kasy od funduszy inwestycyjnych i nawet nie będzie musiała walczyć w LaLidze o Top4 aby zakwalifikować się do Ligi Mistrzów bo będzie miała zagwarantowany automatycznie udział w Superlidze.

0

@basuza
Tebas ma kontrakt w LaLidze chyba jeszcze na 2-3 lata i nie ma żadnej możliwości aby Tebas kierował czymkolwiek więcej bo funduszu CVC który jest tylko inwestorem finansowym będą dalej pracować ludzie z funduszu CVC.
Nie pisz scenariuszy rodem ze strony zwolenników Pereza, który zaciekle zwalcza LaLigę, Tebasa i CVC, bo jest to niezgodne z prawdą.

0

@Chlebek23391
Wziął przez pomyłkę tabletkę żony, która zawierała niedozwolone substancje dla sportowców.
Tak pisano o tej sytuacji.
Dlatego skrócono czas dyskwalifikacji na 10 m-cy z początkowych 12.

0

@SzahMatt
Pewnie masz więcej racji ale mi chodzi o to że odpalili go od razu gdy zobaczyli hajs, a zostawili półprodukt który był chciany przez innych i dałby więcej siana.
Było wiadome że taki młodziak nie da rady u nas na tak ważnej i ostatnio zaniedbanej pozycji.
A teraz mamy problemy jeszcze większe.
Cena za Desta leci, a my mamy nóż na gardle żeby tam kogoś na poziomie mieć.
Alves może trochę pomoże ale i tak czeka nas drogi wydatek żeby ogarnąć prawa obronę na lata.

0

@SzahMatt
Nie wiem czy aż tak odstawał technicznie, bo w Betisie jakoś sobie jednak radził, i to chyba nieźle skoro chcieli go kupić Anglicy.
Myślę że mógłby dostać trochę więcej czasu na aklimatyzację.
Tak z pół sezonu conajmniej.
Dest na początku też sobie nie radził ale grał dalej.
Teraz Dest nie tylko się nie poprawił a wręcz nawet pogorszył.
Czekam na Alvesa bo z Destem to będzie tak samo cienko.

0

@SzahMatt
Tylko że Emerson trenował z zespołem ile? 2 tygodnie?
No i miał lepsze parametry fizyczne do wali na skrzydle.
Dla mnie jest niewiadoma jakby się rozwinął, no i zostawił bym go conajmniej na rezerwę.

0

Spoko jest, Joan :-)
Zaraz nagrasz jakiś filmik, że "jesteś zbolały", a później szybciutko na imprezę na jachcie do kumpla na Ibizie i będzie git!

Tak trzymaj.

2

@Striker
Wzieli Desta trochę na szybko, aby uprzedzić Bayern, który też go chciał.
Tylko że w Bayernie na początku byłby rezerwowym a u nas musi grać w podstawowym składzie.
A tym Dest sobie nie radzi bo nie jest jeszcze na to gotowy.
Powinien być powoli wdrażany do gry i plan Bayernu był sensowny a plan Koemana nie.
Taka różnica.

I teraz nie wiadomo czy nie lepiej było sprzedać Desta, zamiast Emersona który dobrze zaczynał się prezentować w Barcelonie.

0

@horang
I super doradca Enric Masip, były piłkarz ręczny :-(

1

@adukla
Ktoś wypisuje te bramki bo pompuje kandydaturę Lewego, to oczywiste.
Bo Lewy akurat w tym roku nastrzekwl ich najwięcej.
Ale to nie tylko bramki mają decydować, od tego jest Złoty But jako nagroda.
Tak, mogą i powinni gdy grają najlepiej.
Jaszyn, Maldini, Cannavaro dostawali Złota Piłkę.
I dla mnie tak powinno być.a żeby było najlepiej to już powinni wybierać gracza najlepszego na każdej z pozycji i tyle.
Moim zdaniem najlepsza nagrodą jest FIFA World Player of the Year
gdzie zwycięzcę wybierają trenerzy i kapitanowie drużyn narodowych a nie jakieś dziennikarskie randomy którzy robią plebiscyt popularności.

0

@Lucassito
Czytaj ze zrozumieniem.
Uwzglednia się też rozgrywki na kontynentach a nie tylko w Europie.
I bierze pod uwagę graczy występujących w ligach europejskich którzy grali turnieje w innych częściach świata a nie tylko z rozgrywek reprezentacyjnych w Mistrzostwach Europy jak sugerujesz.
Ronaldo z Brazyli wygrał w 2002 a grał na mistrzostwach świata w 2002 Korea/ Japonia i większość to były głosy z Azji oraz Ameryki.
Więc przestań pitolić.
To jest nagroda globalna, za wszystkie rizgrywki a nie europejska bo europejską przyznaje UEFA jakbyś nie wiedział.

"Nagroda dla Piłkarza Roku UEFA (ang. UEFA Men's Player of the Year), wcześniej również znana jako UEFA Best Player in Europe, jest nagrodą przyznawaną corocznie dla najlepszego piłkarza grającego w europejskim klubie."

0

@mycha005
Masakra...powtórzę kolejnemu.

Powiedziałem, że dla klubu jednorazowa płatność np. miesięczna czy roczna w mniejszej kwocie jest lepsza niż w kwocie wyższej.
Czego ty człowieku nie rozumiesz? Matematyki nie miałeś w szkole?

Nie odnoszę się do tych umów, jej wysokości, czasu spłaty i otoczki polityczno-sportowo-gospodarczej tylko podałem 2 przykłady co jest dla klubu lepsze w trudnej sytuacji.
Płacić mniej jednorazowo w trudnym okresie czy płacić więcej w tym samym trudnym okresie.
Jak tego nie rozumiesz i dodajesz nowe wątki do tego o czym mówiłem to wybacz ale nie będę ci dalej tłumaczył najprostszych spraw.

BTW: ile ty masz lat?

0

@Lucassito
A jakiś podobny no name w Azji, czy Ameryce mówi to samo o graczu z Europy który mógł dostać a nie dostał złotej piłki.

Człowieku, to jest nagroda dla najlepszego na świecie i wliczają się w to wszystkie rozgrywki, klubowe i reprezentacyjne.
Wiec jeśli wcześniej nie wiedziałeś to już wiesz i spoko :-)

2

@Lucassito
No najbardziej niesprawiedliwą, naprawdę.
Najlepszy strzelec i asystent w lidze w której grał czyli LaLidze, najlepszy gracz swojej reprezentacji z którą zdobył puchar kontynentalny którego jego reprezentacja nie zdobyła od wielu lat mając najwięcej bramek i asyst w turnieju.
No doprawdy niesprawiedliwie dali mu nagrodę ZP.
No bo nie dali jej Lewemu który był najlepszym strzelcem w swojej Bundeslidze ale już z klubem nie wygrał nic poza Niemcami a z reprezentacją na turnieju kontynentalnym nie wyszedł z grupy.
Miej człowieku chociaż trochę przyzwoitości i obiektywizmu w tych swoich ocenach.

Lewy zasłużył na ZP w 2020 za sukcesy klubowe, Messi w 2021 za sukcesy reprezentacyjne.
Nie umniejszaj i nie lamentuj bo to nudne.

2

@adukla
Dla najlepszego strzelca jest Złoty But, nieprawda?

4

Niemądre słowa Lewandowskiego o ie to prawda.
Wyglądają na skryte jakieś pretensje, że Messi wygrał i nie zrezygnował z nagrody na rzecz Lewego.
Jeśli Lewy ma pretensje to powinien je medialnie kierowac jedynie do organizatorów czyli France Footbol i dziennikarzy którzy czasami idiotycznie wskazują zwycięzców.
A tak to ciągle płacze, lamentuje i nakręca całą tę dramę że go nie wybrali.
Lewandowski chłopie, daj już spokój, brak ZP to nie koniec świata...

Ps. No i niech LR doceni, że Messi się za nim ujął wskazując że to FF dało plamę (czego Messi nigdy wcześniej nie robił, przy innych wyborach) i taki przekaz medialny poszedł w świat, dzięki temu jest jakakolwiek dyskusja i Lewy ma cień szansy na przyznanie zaległego balona za 2020.
Bez tej wypowiedzi Messiego zobaczyłby Złota Piłkę jak świnia gwiazdy...za mała marka z niego, gdzie liczy się popularność w obecnych kryteriach francuskiej gazety.

0

Depay, Ty się najpierw naucz grać z Betisami i innymi Granadami zanim będziesz straszył Bayern rewanżami.
Bo na razie to się potykasz o własne nogi.

1

Tak to jest jak się chce grać tylko młodzikami i kupuje takiego za 30 baniek.
Później ciężko posadzić na ławę bo przyszedł za dużą kasę i ciężko sprzedać bo niby przyszlosciowy i może jeszcze odpali.
Gorzej jak mało inteligentny w grze i zamiast się rozwijać to się zwija z poziomem gry.

Nie wiem dlaczego nie szukamy graczy do obrony na rynku wloskim, który bardzo dobrze uczy grać w obronie pod względem taktycznym.
A my ciągle bierzemy jak nie Francuzów to Holendrów albo Portugalczyków.
Czyli z nacji, którzy bardziej stawiają na ofensywę niż defensywę.

Ps. Mówię o graczach formacji obronnych żeby mi tu zaraz jakiś ancymon nie wyskakiwał, że "Barca musi grać tylko ofensywnie, bo ma takie DNA".

0

@mycha005
Po pierwsze: to nie odnoszę się do opłacalności tych umów jako całości (bo to mogę zrobić jeśli chcesz) a jedynie do jednej sprawy.
Po drugie: to niezależnie który wariant zostanie wybrany to omówiłem tylko to co będzie moim zdaniem mniej kosztowało klub w jednorazowej płatności rocznie.
Po trzecie: rozszerzasz dyskusje na tematy poboczne a zapewniam cię że śledzę ten temat nie tylko na tej stronie i wiem o co chodzi w tym temacie, więc nie mów proszę że czegoś nie wiem lub nie rozumiem :-)
Możesz mieć inne zdanie niż ja i ok.

0

@michal26
Nie wątpię że Bronek grałby bardzo dobrze, ale...nie grałby lepiej niż najlepszy gracz w trudniejszych czasach czyli Jordan.
Dzisiejsze czasy to dla MJ byłaby jak gra zawodowca w collegu.

LBJ jest po prostu najlepszym graczem w łatwiejszych czasach.

Więc podsumowujac LBJ

0

@michal26
Właśnie Jordan dobrze grał za 3 pkt gdy musiał.
Ale wolal penetrujące wejścia pod kosz lub kontry co robił świetnie stąd nie musiał stawiać mocniej na 3 pkt.
Co do fizycznej gry to być może nie zrozumiałeś co mam na mysli.
W czasach Jordana LeBron byłby częściej faulowany i nie miałby tyłu rzutów wolnych ( bo sędziowie bardziej tolerowali fizyczna grę) i zareczam Ci że było wielu którzy by go fizycznie zatrzymywali.
Dziś nie ma takich twardzieli więc LeBron wchodzi latwiutko w strefę podkoszowe i kończy akcje, wcześniej by tak nie mógł bez konsekwencji w postaci impactu fizycznego z jakimś dragalem który miał właśnie to robić, kasować wjeżdżających.

0

@michal26
Zwróć uwagę, że teraz gra jest mniej fizyczną i faule są łatwiej gwizdanie niż za czasów Jordana.
Jest więc łatwiej zdobywać punkty, stąd te staty LBJ.
W erze Jordana, LeBron nie dominowałby tak jak w dzisiejszych czasach.
Albo mówiąc inaczej: dzisiaj Jordan robiłby miazgę na parkietach.

0

@marian_konopka
Nie, w jakiejś poprzedniej wiadomości podałem taki przykład co jest mniejszym obciążeniem gdy płacisz jakąś ratę w dłuższej i krótszej perspektywie czasowej od określonej kwoty.
Później ktoś mi wyskoczył z kredytem jako porównanie wiec się odniosłem.
Ale nie odnoszę się do TEJ konkretnej umowy i tych konkretnych warunków bo to sprawa wielowymiarowa, nie tylko finansowa w całościowej ocenie tych ofert.
Wiec może uprzejmie nie dorabiaj sobie czegoś o czym nie mówię :-)


0

@marian_konopka
No to odpowiedz mi nauczycielu, co będzie mniej obciążające dla klubu w określonym momencie spłacania 1 raty zobowiązania z tego dealu na 50 lat vs raty z dealu na 25 lat.
Która z nich będzie wyższa w chwili puszczania przelewu w określonym dniu?
Czekam.

Ps. nie mówimy o całym kontrakcie i kosztach tylko o tej jednej przykładowej operacji. Tak tylko wyjaśniam bo mam obawy czy rozumiesz o czym mówię.

1

Komentarz usunięty

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?