shinthps
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
19 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@VegetaPolska każdy chciałby mieć tylko takie problemy.
0
shinthps o Tomaszewskim: to jest po prostu lipa
1
@Kgorecki2500 Bilbao pewnie nie wejdzie : P
0
@Rewolucja123 a mi wszedł Espanyol : ) jeden zakład w tym meczu był praktycznie stuprocentowy i wcale nie remisy, zwycięstwa. Polecam w obstawianiu skupiać się na statystykach. Jest to bardziej +ev niż czyste jedynki, dwójki.
1
@gumaz nie zapamiętam : P
0
@Kazragore z III ligą
0
@AxelF KPS nie moja bajka.
1
@Smrodek RimWorld najlepsza gra świata. Bez wątpienia tytuł, który zabrałbym na bezludną wyspę : P
2
@Who_you_mam mi osobiście już Commandosi 2 nie podchodziła. Cenię za to mocno Commandosów 1 i dodatek, którym był dużo trudniejszy niż podstawka.
2
@Sulimo RimWorld, Stardew Valley, RDR 2
Nostalgia THPS3.
2
@michal26 ja doskonale wiem co się rozpatruje w kontekście plebiscytu złotej piłki, ale nie ma to nic wspólnego z twoimi tezami o dominacji Dembele nad takim Raphinhą, co było głównym przedmiotem mojego komentarza odnosząc się do Twoich. Jeżeli rzucasz tezami o wyższym poziomie gry Dembele nad resztą to ja jako czytelnik Twojego komentarza rozpatruję to, że wychodzisz poza ramy kryteriów zdobycia nagrody złotej piłki. W tym momencie mam takie odczucie, że bronisz swojej tezy właśnie przez pryzmat tych kryteriów, a nie stanu faktycznego, gdzie ten Raphinha nie ustępował poziomowi Dembele, a nawet w mojej ocenie był od niego lepszy na przestrzeni całego sezonu. Jednym słowem uważam, że sobie zaprzeczasz. Jeżeli uważasz, że kryteria złotej piłki świadczą o dominacji, lepszym poziomie gry, bo końcówka dla danego piłkarza się lepiej ułożyła na poziomie europejskich pucharów, no to sorry, ale nie wiem jak to ująć, ale mam odczucie jakbyś dopiero futbol poznawał i znał go tylko z opisów z internetu i odpalał tylko najważniejsze mecze sezonu i na tym bazował. Wcale by mnie nie zdziwiłoby jakby tak faktycznie było.
Generalnie jeżeli byś tylko napisał, że opierając się na tym jak przyznaje się złotą piłkę to Dembele jest raczej faworytem, a nie rzucał fragmentów o dominacjach, poziomie gry, podważając alternatywy do tej wygranej w tym plebiscycie to tej dyskusji by w ogóle nie było. Ale wyszedłeś poza ramy kryteriów do wygrania tej nagrody, a tezy bronisz jakbyś nie wyszedł. I stąd cały problem. Nie mam nic więcej do dodania. Miłego : )
0
@shinthps ja to też inteligentny zapominając, że w Ligue 1 jest mniej zespołów :P no, ale to i tak kwestia ewentualnego punktu, gdzie Marsylia uzbierała 65 punktów, a piąty Villarreal grając 2 spotkania więcej 70 punktów.
2
@michal26 "no nie miał lepszego sezonu, bo nie wygrał LM xD"
zapominasz o podstawowej rzeczy, że futbol to gra zespołowa i znając życie, gdyby Barca wygrała LM to byś pisał, że nikt nie miał tak dominującego sezonu jak Raphinha czy Yamal. Prawdą jest, że te parę meczów na krzyż zakrzywia ludziom niesamowicie rzeczywistość, czego dowodem jest właśnie cały plebiscyt złotej piłki i poszczególne miejsca. Oczywiście, Dembele zagrał świetnie na sam koniec LM, ale w plebiscycie złotej piłki z tego co wiem powinno rozpatrywać się grę na etapie całego sezonu.
No i generalnie można polemizować kto bardziej zasłużył, to nie ulega wątpliwości, bo nie da się tego w stu procentach zbadać, ale głoszenie, że Raphinha czy Yamal to półka niżej, nie ta skala dominacji niż Dembele w zeszłym sezonie to po prostu błędne stwierdzenie. Jeszcze w kontekście Yamala jestem nawet w stanie się zgodzić, bo jakby nie patrzeć jesień/początek zimy miał słabszą, gdzie tych liczb zbytnio nie robił. Odpalił na dobre dopiero w drugiej części sezonu.
Ale Raphinha to cały sezon grał na równym poziomie, strzelał, asystował, był wiodącą postacią Barcelony. Wiadomo, jak każdy miał słabsze mecze, nie pykło na koniec w LM, ale nie zmienia to faktu, że pod względem regularności był po prostu wybitny. Nawet w tym dwumeczu z Interem strzelił, asystował. Ja tylko przypomnę, że to całe PSG to rzutem na taśmę wyszło do fazy pucharowej LM, gdzie niby wiodąca gwiazda, dominator Dembele w międzyczasie dostał czerwoną kartkę osłabiając swój zespół. Dlatego proszę, wstrzymaj się z argumentem o dominacji, bo puchar LM to jedno, ale liczy się przede wszystkim gra danego zawodnika i Raphinha w niczym nie odbiegał od Dembele. Pod względem zdobycia tego najważniejszego trofeum w piłce klubowej oczywiście plus dla Dembele, dla samej końcówki również, ale pod względem samej gry, jakości tej gry, wpływu generalnie na wyniki jakie Barca osiągała na przestrzeni całego sezonu można postawić znak równości, a nawet parę plusów więcej na rzecz Raphinhi. No bo nie ukrywajmy czym innym jest rywalizacja z Realem, Atletico, czy nawet Athletic Bilbao a czym innym z Marsylią, Monaco czy Nice. Nie ta skala trudności. W la lidze nawet 5 zespół uzbierał więcej punktów niż druga Marsylia i nie ma to nic wspólnego z wyrównaną stawką pod względem wyższego poziomu gry w Ligue 1.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
0
@Who_you_mam wszystko zależy też na jakiej zasadzie budujesz relacje i na jakiej zasadzie kwestia wyjazdu/rocznicy się odbyła. Jeżeli propozycja wyjazdu padła wcześniej, a o rocznicy dowiedziała się później, no to dla mnie problemu nie ma totalnie. Nie trzeba być na wszystkich imprezach. Jeżeli sytuacja jest odwrotna to też trzeba rozważyć kwestię jak to wyglądało wcześniej, czy partnerka widywała się z potencjalnymi teściami, czy była na jakiś imprezach, świętach czy czymkolwiek. Dużo kwestii do rozważenia. I na tej podstawie wtedy można opierać red flagi czy nie.
Ja osobiście mocno cenię sobie totalny luz w związku z maksymalnym zaufaniem do drugiej osoby. U mnie praktycznie zazdrość nie istnieje. Chce gdzieś iść, śmiało. Jeżeli mamy coś zaplanowane no to liczę, że to realizujemy. Proste zasady, bez komplikowania sobie życia. Jeden wyskok = out. Człowiek jakoś sobie poradzi.
1
@adamek20151 Wy to zawsze mi współczujecie, a ja generalnie jestem mocno szczęśliwym człowiekiem. Jeżeli partnerka widzi często Twoich rodziców, a jest opcja jakiegoś ciekawego wyjazdu to w czym problem. To tylko rocznica ślubu. No fakt, wyjątkowa, bo 30, ale bez przesady. Nawet jak nie widzi rodziców partnera to tym bardziej. Takie uwiązywanie partnerów do każdej rodzinnej uroczystości jest np. totalnie nie dla mnie. Na dłuższą metę jest to męczące.
A tak swoją drogą to czas wspólnie to się spędza praktycznie non stop. Związek nie polega na tym, żeby się uwiązywać na amen przy każdej okazji, a iść na kompromisy.
5
@Who_you_mam jaki red flag? dla mnie przykładowo to akurat mocny plus, że pary nie ingerują mocno w życie rodzinne swoich partnerów. Czym mniej tym lepiej. To my tworzymy związek, a nie reszta ludzi. Ja osobiście lubię tę przestrzeń, w której nie ma nic na siłę. Jeżeli plany wyjazdu były wcześniej to nie widzę powodu by to zmieniać.
co do głównego pytania wątku to ja osobiście nie miałbym z tym problemu. Jeżeli ufam to ufam, a nie bawię się w sceny zazdrości. Jeżeli stawiasz przed sobą takie pytania to znaczy, że albo jeszcze jesteś młody, lub jest to świeża relacja, albo nie ufasz jej na tyle by puszczać ją samą w świat.
1
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
@Roobo chcesz nam wmówić, że żul zgubił 50 złotych?
2
@draxidox podejrzewam, że Majka jest ciekawsza do wszelakich aktywności, więc dla mnie wybór prosty. Wybieram Majkę.
1
@fcbarcafan19 włoskie, nerkowce + jeszcze migdały : P
1
@gumaz orzechy, woda
33
@addept jeszcze go nie kupiliśmy, ale już bym go sprzedał
2
@Pawlak1992 jak powiesz, że Twoja żona/dziewczyna jest najpiękniejsza na świecie to nie znaczy, że tak jest. Po prostu dla Ciebie jest, tak dla mnie Messi jest najlepszy w piłkę we wszechświecie.
1
@spiderman1899 tę kwestię przemilczę : )
1
@spiderman1899 to aż dziwne, że konta na LR nie usunąłeś : P
1
@spiderman1899 prawo "domyśl się" zarezerwowane już dla kobiet.
1
@spiderman1899 no niestety, prawo nie opiera się na domysłach.
1
@spiderman1899 bardzo prosty sposób. Ciekawe jakbyś go egzekwował : P alkomatem przez sprzedawcę? ja stojąc za ladą ni cholery nie chciałbym tego robić, bo niby z jakiej racji. Jeszcze weźmie cię jeden z drugim złapie za rękę czy kij wie co wymyśli, choćby groźbami.
3
@Hasszz co nie wejdę w temat wojny na Ukrainie, dronów w Polsce to zawsze widzę Twoje agresywne zaczepki jakbyś był jedynym oświeconym z potężną wiedzą. A w sumie nigdy nie zobaczyłem od Ciebie żadnego naprawdę wartościowego, merytorycznego komentarza. Zawsze jest to próba deprecjonowania tez użytkowników i w większości przypadków nazywania ich NPC-ami, jakbyś dopiero odkrył to słowo. Oświeć nas w końcu, napisz co tak naprawdę się dzieje, bo wszyscy potrzebujemy rzetelnej wiedzy eksperta wojennego.