@draxidox Xd - a cóż to za kuriozalne wymuszanie potępiania czegokolwiek? Przecież to jest niepoważne. Tym bardziej że to już są dwa osobne obozy. Od teraz tak to będzie wyglądać?
@Tasde To chyba oczywiste,że gdyby urząd przychodził i dopiero składałbys czynny żal to wielu by kombinowało i na to czekało. Samo zapłacenie zaległego podatku to jest zupełnie co innego niz złożenie deklaracji w terminie. Jesli nie dochowasz terminu, to popełniasz co najmniej wykroczenie, więc czynny żal za popełnienie wykroczenia to świetne rozwiazanie aby uniknąć kary za zaniechanie czy błąd.
@Tasde Weź bo opisujesz to tak jakbyś rzeczywiście na kolanach musiał błagać urzędnika aby ci wybaczył przeoczenie. Przecież po prostu składasz odpowiednie pismo i tyle. Zamiast się cieszyć ,że istnieje taka prosta procedura dzięki której można uniknąć kary za przeoczenie terminu czy jakieś proste niezawinione błędy to lepiej to krytykować? Co byś wolał w zamian? Brak procedury czynnego żalu i interwencję urzędnika? Nie wiadomo po jakim czasie i naliczenie jeszcze od tego odsetek?
@Tasde Upokorzenie,bo nie opłaciłeś podatku w terminie. No spoko. PS - wbrew potocznemu rozumieniu to nie jest podatek za kupno auta tylko za zawarcie umowy. I obowiązuje przy zakupie czegokolwiek (telefon,telewizor,gruz,paczka gwoździ) jesli kwota tej umowy przekroczy określoną kwotę, ale przyjęło się,że skoro zakup auta widnieje potem w innych rejestrach,to ludzie opłacają ten podatek tylko właśnie przy umowie kupna auta. Choć ostatnio typ w WK przechwalał się,że już kilka razy nie płacił PCC przy zakupie auta i nic mu nie zrobili. Kiedys chyba wymagali kwitek z US w WK aby zarejestrowac auto - teraz w to nie wnikają,ewentualnie poinformują że należy to opłacić.
@FcPortoFan1999 A ja myślę, że paradoksalnie właśnie ta sytuacja może zmienić ich nastawienie. Nie muszą już szukać bohaterów i autorytetów pośród banderowców,tylko mogą budować tożsamość narodową opierając się na tych współczesnych wydarzeniach.
@FcPortoFan1999 Ciężko? Jakoś Kwaśniewski potrafił przeprosić za Jedwabne, nie ma też w społeczeństwie jakichś oporów przed tym. Owszem - pewne środowiska krytykują,ale ogół to przyjął i nie neguje tego. Ba - nawet chyba Jelcyn przeprosił za Katyń.
@ArcziArtt Jemu chodziło chyba o to, że ta komora gazowa którą muzeum udostępnia jako eksponat to jest rekonstrukcja i nie była używana. Kiedyś popełnił artykuł na ten temat i na tej podstawie wysnuł dalsze wnioski, że komór w użytku tam nigdy nie było. Chyba o to mu chodziło. Ale z kolei nie przeszkadzało mu to także porównać na mównicy sejmowej selekcji zarodków in vitro do selekcji na rampie oświęcimskiej, więc przynajmniej nie do końca neguje w swoim umyśle to co się działo w Auschwitz
@Comentateiro Warto doceniać ludzi promujących ekologiczne rozwiązania. Niby niewiele, a takie drobne wybory i decyzje wpływają na poprawę sytuacji na świecie. Zdecydowane NIE sztucznym futrom. PS - ale za sojusz z AFD to splunięcie jej w twarz to minimalny wymiar kary.
@mmaciass Otóż to. A popularność osób które głoszą różne czy to bzdury,czy jakies niepopularne tezy wynika też z faktu,że ludzie głosując na takie osoby wyrażają swój sprzeciw przeciwko nakładaniu kagańca - czy to w formie medialnego cancellowania czy wręcz jak tu wspomniano za pomocą paragrafu.
@BorzyKrzys Braun? Ogólnie poza podobnymi odklejkami top. A mój poprzedni wpis miał być lekko satyryczny. Ale to jednak dwie całkiem różne sprawy - nazizm i holocaust. Nawet jeśli to drugie było skutkiem nazizmu.
@Criss18Barca Jeśli wystąpi jako obrońca nikotyny to gdzie tu wizerunkowa wpadka? Ja jako osoba niepaląca i przeciwnik palenia wolę aby osoba uzależniona przyjmowała nikotynę w formie saszetki niż paląc fajki i smrodząc w otoczeniu.
0
@th@les Tak ten system działa od wieków.
4
@draxidox Xd - a cóż to za kuriozalne wymuszanie potępiania czegokolwiek? Przecież to jest niepoważne. Tym bardziej że to już są dwa osobne obozy. Od teraz tak to będzie wyglądać?
1
@Kgorecki2500 Stop cieszynizacji Polski.
8
@Mixtape Nie udawaj Greka.
0
@Roobo Skoro juz to wiedzą to czemu nic z tym nie robią? Populacja bobrów jest zbyt wysoka, teraz kolejne szkodniki się rozpanoszyły?
0
@clyde Dokładnie. Wszyscy pamiętamy niedawny atak studenta z siekierą.
5
@jacobFCB Obok Kiepskich to nawet nie stało. Nie ta liga
0
@Kgorecki2500 Fajnie by było.
1
@mkord No coś ty. To przecież naziści z Nazistanu przywozili tam Żydów z Żydostanu.
0
@Tasde To chyba oczywiste,że gdyby urząd przychodził i dopiero składałbys czynny żal to wielu by kombinowało i na to czekało. Samo zapłacenie zaległego podatku to jest zupełnie co innego niz złożenie deklaracji w terminie. Jesli nie dochowasz terminu, to popełniasz co najmniej wykroczenie, więc czynny żal za popełnienie wykroczenia to świetne rozwiazanie aby uniknąć kary za zaniechanie czy błąd.
0
@Tasde Weź bo opisujesz to tak jakbyś rzeczywiście na kolanach musiał błagać urzędnika aby ci wybaczył przeoczenie. Przecież po prostu składasz odpowiednie pismo i tyle. Zamiast się cieszyć ,że istnieje taka prosta procedura dzięki której można uniknąć kary za przeoczenie terminu czy jakieś proste niezawinione błędy to lepiej to krytykować? Co byś wolał w zamian? Brak procedury czynnego żalu i interwencję urzędnika? Nie wiadomo po jakim czasie i naliczenie jeszcze od tego odsetek?
0
@Zoker Nie no - ten to nie. Zaś Masza? Top.
0
@Danny Gaucho To nie były darmowe konta - ludzie zapłacili za nie swoimi danymi.
0
@Tasde Upokorzenie,bo nie opłaciłeś podatku w terminie. No spoko. PS - wbrew potocznemu rozumieniu to nie jest podatek za kupno auta tylko za zawarcie umowy. I obowiązuje przy zakupie czegokolwiek (telefon,telewizor,gruz,paczka gwoździ) jesli kwota tej umowy przekroczy określoną kwotę, ale przyjęło się,że skoro zakup auta widnieje potem w innych rejestrach,to ludzie opłacają ten podatek tylko właśnie przy umowie kupna auta.
Choć ostatnio typ w WK przechwalał się,że już kilka razy nie płacił PCC przy zakupie auta i nic mu nie zrobili. Kiedys chyba wymagali kwitek z US w WK aby zarejestrowac auto - teraz w to nie wnikają,ewentualnie poinformują że należy to opłacić.
0
@BorzyKrzys Przecież nadal się mówi HaBeO.
0
Masza Putin czy Katia Putin?
0
@FcPortoFan1999 A ja myślę, że paradoksalnie właśnie ta sytuacja może zmienić ich nastawienie. Nie muszą już szukać bohaterów i autorytetów pośród banderowców,tylko mogą budować tożsamość narodową opierając się na tych współczesnych wydarzeniach.
0
@FcPortoFan1999 Ciężko? Jakoś Kwaśniewski potrafił przeprosić za Jedwabne, nie ma też w społeczeństwie jakichś oporów przed tym. Owszem - pewne środowiska krytykują,ale ogół to przyjął i nie neguje tego. Ba - nawet chyba Jelcyn przeprosił za Katyń.
0
@Comentateiro Serio? W takie absurdy zamierzasz brnąć?
0
@ArcziArtt Jemu chodziło chyba o to, że ta komora gazowa którą muzeum udostępnia jako eksponat to jest rekonstrukcja i nie była używana. Kiedyś popełnił artykuł na ten temat i na tej podstawie wysnuł dalsze wnioski, że komór w użytku tam nigdy nie było. Chyba o to mu chodziło. Ale z kolei nie przeszkadzało mu to także porównać na mównicy sejmowej selekcji zarodków in vitro do selekcji na rampie oświęcimskiej, więc przynajmniej nie do końca neguje w swoim umyśle to co się działo w Auschwitz
0
@Comentateiro Warto doceniać ludzi promujących ekologiczne rozwiązania. Niby niewiele, a takie drobne wybory i decyzje wpływają na poprawę sytuacji na świecie. Zdecydowane NIE sztucznym futrom.
PS - ale za sojusz z AFD to splunięcie jej w twarz to minimalny wymiar kary.
0
@Laminedependencia @ProMILs Nie rozumiem za bardzo tych porównań. Przecież to zupełnie inny klimat.
0
@norbi77 W następnych wyborach będzie lepiej. Nie ma co dramatyzować. 6,5 % na początek to nie jest zły wynik .....
1
@Marusek Ciekawe czy sam Braun był kiedykolwiek w tymże miejscu.
0
@mmaciass Otóż to. A popularność osób które głoszą różne czy to bzdury,czy jakies niepopularne tezy wynika też z faktu,że ludzie głosując na takie osoby wyrażają swój sprzeciw przeciwko nakładaniu kagańca - czy to w formie medialnego cancellowania czy wręcz jak tu wspomniano za pomocą paragrafu.
0
@BorzyKrzys Braun? Ogólnie poza podobnymi odklejkami top. A mój poprzedni wpis miał być lekko satyryczny. Ale to jednak dwie całkiem różne sprawy - nazizm i holocaust. Nawet jeśli to drugie było skutkiem nazizmu.
1
@BorzyKrzys I bardzo dobrze -niech się udławią tymi biletami. Za wszystko tylko płać i płać.
2
@BorzyKrzys Negacja nazizmu, a negacja Holocaustu to chyba dwie różne sprawy.
0
@Safrani Wszędzie pełno różnych szurów, ale że nawet w radiu Wnet tacy pracują to się nie spodziewałem...
3
@Criss18Barca Jeśli wystąpi jako obrońca nikotyny to gdzie tu wizerunkowa wpadka? Ja jako osoba niepaląca i przeciwnik palenia wolę aby osoba uzależniona przyjmowała nikotynę w formie saszetki niż paląc fajki i smrodząc w otoczeniu.