bady48
Dołączył/a: październik 2010
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@Chakalaka Myślę, że patrzenie na kościoły przez pryzmat gospodarki nie ma żadnego sensu, bo przecież rząd bez zmrużenia oka zamyka branże, które ów wpływ na gospodarkę mają ("in plus" oczywiście). Decyzje podejmowane są na zasadzie totolotka, bez jakiegokolwiek sensu czy logiki.
W pełni sią z Tobą zgadzam w kwestii przyczyn umożliwienia funkcjonowania kościołowi (kościół to głosy, to wskazywanie jednego kandydata i deprecjonowanie drugiego), szczególnie "temu", a więc nietolerancyjnemu, homofobicznemu, upolitycznionemu, dzielącemu naród, szerzącemu nienawiść, instytucji, która nastawiona jest na kasę i generowanie dóbr, ukrywa zbrodnie, "zapomniała" o swoim podstawowym sensie istnienia. Kościoła-instytucji, która n. dziś nie ma żadnego moralnego prawda do uczenia nas co dobre, a co złe, bo sam nie przestrzega obowiązujących reguł.
Nielogiczne jest choćby "zamykanie" amatorskiego sportu, który przecież bez problemu może działać w oparciu o nawet jak najbardziej restrykcyjne zasady, a jednocześnie pozwalanie ludziom najbardziej narażonym na spotykanie się w świątyniach, ale te przecież mają, cytuję: "wysokie dachy"...
Ech!
P.S. Nie mam nic przeciwko wierze, sam posyłam w tym roku dzieciaka do komunii, bo tradycja, kraj, pochodzenie. Uważam, że powinien isć, a kiedyś sam podejmie decyzję, co dalej. Ale TEMU kościołowi stawiam zdecydowane VETO!
0
To jest ta "bombowa" wiadomość?
A ja mam wrażenie, że jedynym "projektem" PSG są nieograniczone fundusze...
Na szczęście historii, osiągnięć, pozycji i klasy nie da się kupić za żadną kasę!
4
@Janiama Zdrowia, optymizmu, siły w walce o powrót do zdrowia!
27
Chłopak jest silny, szybki, ma technikę i siłę konia pociągowego, gra przebojowo i odważnie. Do tego jest wychowankiem i zna klub, a jakby było mało, już punktuje, więc warto i trzeba na niego stawiać. Inwestycja na lata.
Niewątpliwym wzmocnieniem pomocy i...finansów Barcy będzie pożeganie Pjanica, który koncertowo zawiódł Barce w każdym możliwym aspekcie.
49
@MarcinB Jak dla mnie to przede wszystkim gest w stronę Messi'asza.
0
@Maciek98 Już żałuję, że Ci odpisałem, bo ton Twojej odpowiedzi dobitnie potwierdza megalomanię i brak szacunku charakteryzujące zwolenników "królewskich". Bez odbioru!
3
@Maciek98 Co masz na myśli pisząc o "aktualnej sytuacji "?
Zauważ, że w Barcelonie trwa gruntowna przebudowa. Już w tej chwili drużyna jest znacznie odmłodzona, w pierwszym składzie grają młodzi perspektywiczni piłkarze, w tym wychowankowie, zdobywając doświadczenie "na polu" hiszpańskim i międzynarodowym. Odeszło również kliku graczy, a zmiany w składzie będą kontynuowane, zatem każdy przychodzący piłkarz będzie miał szansę współtworzyć "nową" Barcelonę i jej historię, grając wśród zawodników będących hybrydą rutyny i młodości, doświadczenia i witalności, gwiazd i graczy głodnych sukcesów.
Do tego mamy nowego prezydenta i zarząd, zatem będą następować zmiany strukturalne i instytucjonalne, ku lepszemu, mam nadzieję.
Jeżeli masz na myśli problemy finansowe, to poza klubami "katarskimi" mają je praktycznie wszystkie inne, bogate, liczące się zespoły (pandemia nie wybiera).
Nawiązując do Haaland'a, taki piłkarz przyjdzie do zupełnie innej organizacji, niż miało to miejsce za poprzedniego zarządu, na szczęście...
0
@Batys Właśnie, "nigdy nie mów nigdy" :-)
7
Font to ewentualna alternatywa na przyszłość, przynajmniej w kwestii startu w wyborach. Za 4 lata będzie bardziej doświadczony nie tylko życiowo, ale i w wyniku obserwacji poczynań i stylu zarządzania Barceloną przez Laportę. Ponadto nie będzie kandydatem anonimowym, a osobą postrzeganą jako jeden z architektów dymisji Bartomeu.
Działanie na rzecz Barcy w czasach prezydentury Laporty również będzie mu przysparzało zwolenników.
0
@ghost9612 Do tego pierwszą rzeczą, którą powinien przeprowadzić nowy Zarząd, to dogłębny audyt klubu. Nie ma więc możliwości, żeby szambo nie wybiło. Czy zatem Bartomeu jest również skończonym idiotą?
0
@LuisSalvano Myśląc o przyszłości (kolejne wybory), muszą grać do samego końca, nawet gdy polega to tylko na "robieniu dobrej miny do złej gry". Poza tym, przy ewentualnej przegranej, zawsze będą mogli powoływać się na swój program/pomysły, na zasadzie "a nie mówiłem?", jednocześnie punktując "dokonania" zwycięskiego konkurenta.
1
@ghost9612 Dziękuję. Smutne jednak jest to, że musimy komentować taką sytuację w związku z klubem, któremu kibicujemy...
0
@Avatarr Wiesz, może się okazać, że będzie bulił z własnej kasy (zasądzone kary finansowe, zwrot nielegalnie pozyskanej forsy z odsetkami, itp.). Poza tym, kto przy zdrowych zmysłach będzie chciał z nim współpracować w sferze biznesowej wiedząc, że również może zostać poddany zmasowanemu oczernianiu i inwigilowaniu, a także być okłamywany, oszukiwanym i okradanym...
70
Rysuje się obraz parszywej gnidy udającej świętoszka, zwykłego trutnia, złodzieja, kombinatora!
O ile to wszystko zostanie udowodnione, oby na lata wylądował w pierdlu za szkody sportowe, PR-owe, instytucjonalne i finansowe wyrządzone FC Barcelonie!
0
Zapewne do pierwszej bramki będą szachy, a potem rzeźnia...:-)
0
Trenerze Lopetegui, co Pan na to?
1
@VamosRakieta Bluzgałem, radośnie :-)
3
Pan Lopetegui powinien mieć pretensje do Ocamposa za zmarnowany rzut karny, i/lub do ter Stegena, za obronienie karnego.
Sevilla otrzymała szansę (uśmiech od losu), którą po prostu zmarnowała.
0
@FutbolToMagia Z wrażenia polubiłem powyższą odpowiedź.
0
@FutbolToMagia Rozumiem, że Twoje doświadczenie pozwala Ci podważać opinię i decyzję sztabu medycznego FC Barcelona... Szacun!
0
@FutbolToMagia Rozumiem, że masz wgląd w kartotekę medyczną zawodnika, a do tego dane potrafisz odpowiednio zinterpretować, zatem i doskonale znasz przyczynę i rodzaj urazu. Mea culpa!
0
@FutbolToMagia Trener wybiera do składu zawodników, którzy mają pozwolenie na grę od klubowego sztabu medycznego, co tym samym oznacza, że są po prostu zdrowi. Czego tutaj nie rozumiesz?
Uważasz, że trener powinien wchodzić w kompetencje lekarzy i przykładowo (przerysowuję) powoływać chorych i nie powoływać zdrowych, bo lekarze mogą się mylić? Super, więc Fati może zagrać, bo lekarze mogą się mylić. Ech...
1
@FutbolToMagia Decyzję podejmuje sztab medyczny, a nie trener. Gdy sztab medyczny daje pozwolenie na grę, jest to jednoznaczne z dostępnością zawodnika, zatem nie ma żadnych obiektywnych przesłanek, żeby nie skorzystać z jego usług, co dopiero w tym momencie leży w gestii trenera. Nie trener decyduje czy ktoś jest zdrowy, czy nie.
0
@FutbolToMagia A przed meczem Pedri po raz kolejny został zbadany i lekarze stwierdzili, że nie ma urazu i może grać, co wydaje sie logiczne...
5
@FutbolToMagia Na jakiej podstawie tak sądzisz? Skoro wcześniej trenował, a ponadto otrzymał pozwolenie oznacza to, że jego uraz nie był groźny.
Patrząc na jego błyskawiczną reakcję podczas ostatniego meczu (zgłoszenie potrzeby zmiany) uważam, że Pedri nie zdecydowałby się na grę, gdyby odczuwał skutki urazu.
0
@Iniesta19820815 Ciekawym którym numerem na liście byłby Bartomeu :-)
2
Z każdym doniesieniem medialnym (mimo wszystko pamiętajmy, że to media, a poza tym funkcjonuje zasada "domniemania niewinności") rysuje się przerażający obraz zaplanowanego oraz zorganizowanego działania i knucia, zorientowanych na oczernianie i deprecjonowanie przeciwników. Jakby było mało, do tego pojawiają się wątki korupcyjne i przekroczenie uprawnień "uprawiane" przez Bartomeu & Co.
Jeżeli to wszystko zostanie udowodnione, w biznesie Bartomeu będzie trupem, bo kto przy zdrowych zmysłach będzie chciał z nim współpracować po takich akcjach, będąc narażonym na powtórkę działania?
Sytuacja wydaje się wręcz niebywała, włos na łbie się jeży, bo przecież chodzi o klub FB Barcelona, a nie jakąś tam organizację!
8
Rakitic zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii Barcelony. Wzór człowieka i sportowca, uosobienie pokory, poświęcenia i pracy. Szacunek na zawsze!
7
Jak mnie irytują gadki typu "smutny, szczęśliwy, ma dobry humor, jest zły, musi pojawić się uśmiech, jest zadowolony".
Ludzie! Przecież to są dorośli faceci zarabiający fortunę za grę i tworzenie przedstawienia z prawdziwego zdarzenia, a tymczasem oprócz przewartościowanego bulenia im ciężkiej kasy, trzeba jeszcze wokół nich tańczyć i skakać.
Coraz mniej w tym sportu i prawdziwej rywalizacji, a coraz więcej podrzędnej tragikomedii...
1
"Krew Koemana zalewa", jak widzi nieskuteczność swoich podopiecznych...