2

Skoro Barca nie ma kasy, ledwo, wręcz cudem, osiągnęła porozumienie z La Liga w kwestii restrukturyzacji zadłużenia, ta jakim cudem miałaby TU I TERAZ być w stanie pozyskać Messiego, skoro ten transfer dodatkowo warunkuje sprzedaż kilku zawodników za niemałą kasę, co wymaga czasu.
Przecież Laporta nie obiecywał pozyskania Messiego, nie twierdził, że na pewno się uda. Starał się, próbował, ale nawet Alemany nie jest w stanie "w sekundę" sprzedać zawodników za grube Euro, bo to nie handel ogórkami na targowisku. Negocjacje to podchody, uniki, cierpliwość i właśnie czas...
Panie Messi, powodzenia za "dużą kałużą", a Barca niech w cierpliwości pracuje nad wzmocnieniem składu.
P. S. A największą podłością jest obwinianie klubu (o ile faktycznie ma miejsce), który wszystko robił, żeby Messi wrócił.

0

Powinien podpisać z Miami długoletni kontrakt, a jednocześnie na sezon, może dwa, zostać wypożyczony do Barcy, żeby jeszcze popykać na europejskim poziomie.
Wydaje się też, że USA to lepszy kierunek niż arabski.

0

W depresję wpędziłeś księgowych Barcy, gdy mieli Ci regularnie wypłacać ciężką kasę za nicnierobienie (o, pardon, za siedzenie na tyłku w domu, u szamana, na ławce bądź widowni).
Ostatecznie chyba nie było tak źle, a nawet było wygodnie, skoro chłop nie chciał dać się wypchnąć z klubu (wypożyczenie lub transfer).

8

Na tym poziomie rozgrywek technologia powinna być obligatoryjna, a obowiązek jej stosowania unormowany odpowiednimi przepisami.

0

@Mns21 W pełni rozumiem i popieram walkę z rasizmem, natomiast jeśli gębą tej kampanii ma być błazen, cyrkowiec i prowokator, to słabo.
Pewne jest, że tym samym wielu jeszcze bardziej znienawidzi Viniciusa, a z jego "klasą i pokorą", daleko mu do "ambasadora" czegokolwiek.

0

@Rivaldinho11 To prawda. Poza tym piłkarz z taką historią chyba nie chce pozostać sam w "nowej Barcelonie". Alba, Busi i Messi razem w arabskim klubie za ciężkie petrodolce wydaje się bardzo prawdopodobną opcją.

0

@Rivaldinho11 Hmmm, rzekomo Alba deklarował "ustępstwa" płacowe, o czym często pisały media.

25

Przedmówcy słusznie zauważają, że sytuacja, w której odchodzi Busi i Alba, a pozostają Alonso i Roberto, jest co najmniej dziwna.
Alba, jako regularny zmiennik, pod warunkiem obniżenia kontraktu, nadal byłby w stanie coś zaoferować Barcelonie. Zapewne podobnie Busi. Inaczej jednak patrzy się na te odejścia przez pryzmat pozostania wyżej wymienionej dwójki.

1

@Kidd Pracuję w radiu, a jak coś gra, to Spotify :-).

2

Oby! Nie dość, że w ważnych meczach uratował wynik, to do tego gra w Barcy dopiero jeden sezon, zatem wydaje się, że w kolejnych rozgrywkach jeszcze lepiej może wykorzystać swój potencjał i możliwości.
Kontuzjogenność Dembele to kolejny ważny argument za pozostawieniem Raphinhi na kolejny rok.

8

Dla mnie bomba! Fachowiec, którego również wszyscy dookoła mają za profesjonalistę, więc świetnie, że zostaje.
Nie rozumiem poruszenia i oceniania, zamiast zadowolenia z "powrotu" MA do klubu.
Piłkarze z dnia na dzień zmieniają decyzje dot. umów czy transferów, więc i dyrektorzy, jak i sprzątaczki, mają takie same prawo.
Sytuacja może zadziałać "in plus", aktywizując MA do jeszcze ciężej pracy.
A i Laporta może tę akcję wykorzystać mówiąc, że ostatecznie każdy chce do Barcy...

1

Facet gada głupoty. Radość to emocje, które rzutują na sposób ich wyrażania, a tym samym celebrowania sukcesu. Wreszcie jak wiemy, niełatwo kontrolować emocje. Rozumiem, że piłkarze zaraz po meczu powinni biegiem pędzić do szatni? Kółeczko kogoś ubodło?
A może, Panie Prezydencie, kibice w ten sposób wyrazili swoje niezadowolenie z powodu sposobu prowadzenia zespołu, jakości, wyników i widma spadku?

1

Wirtuoz pozycji pozbawiony układu nerwowego. Niezastępowalny!

0

@Kengo Yellowstone, Most nad Sundem, Gomorra, Zakazane imperium, Fargo i wiele innych.

0

Jeśli to się wydarzy, to za chwilę i tak Xavi będzie musiał "strzelać peanami" nt. nowego, "niezbędnego, pożądanego" nabytku. Ot i cała polityka!

0

@MrPGG Ciężka sprawa z Ansu. Zbierał minuty, czasami grał ogony, ale niewiele pokazał, ani jakości, ani specjalnego zaangażowania.
Ja bym chyba spróbował go wypożyczyć na jeden sezon aby zobaczyć, czy w innym klubie złapie się do pierwszej jedenastki, a tym samym, czy się odbuduje.
Jak nie zadziała, adieu!

0

@bartas97 A wcześniej tak nie było? Jak nie masz bogatych rodziców, a chcesz mieszkać sam, to albo wynajem, albo kredyt. Różnica to dostępność i koszt kredytów oraz nienormalne ceny nieruchomości.

0

@esem91 Jasne, bez niej nie byłby w stanie grać, jakby był pozbawiony systemu nerwowego :-)

6

Świat pędzi dalej, ale Busi to piłkarz o charakterystyce jak żaden inny, za którym osobiście bardzo będę tęsknić. Członek złotej hiszpańskiej generacji, który tyle lat potrafił sie utrzymać na świeczniku, i to w takim klubie jak Barca, na którym wielu "połamało sobie zęby".
Nieco pokraczna, patykowata fizjonomia, od zawsze brak szybkości, ale za to piekielny umysł i zmysł taktyczny oraz spokój, cechy, którymi potrafił skutecznie maskować swoje braki, niejednego wpędzając w kozi róg. Za nim piękna, naznaczona sukcesami kariera. Gratulacje!
Dziękuję Busi! Powodzenia!

14

Kurde, mam mieszane uczucia, gdyż Busi wciąż wiele potrafi i może by się przydał w roli zmiennika.
Jasne, nie ma szybkości, zdarzają się błędy, ale i nadal potrafi zaskoczyć zagraniem, odbiorem, ustawieniem i sztuczką niejednego, a do tego ma olbrzymie doświadczenie.
Oby Barca nie została z czarna dziurą w środku pola, a kolejne zakupy nie skończyły się tak, jak ze zmiennikami Alvesa...

0

Tutaj nie ma oczywistego i pewnego rozwiązania. W sumie każdy z nich mógłby być w Barcelonie przez sezon, a może i dwa, ale: obniżka kontraktów + akceptacja ewentualnej roli zmiennika.
Messi rzekomo mialby generować + 25-30 procent przychodów, więc sprawa zarobków kształtuje się nieco inaczej, natomiast pierwsza jedenstka również musiałby być warunkowana jego formą.

5

I jak tu, w kontekście tego typu "kontrolowanego przepływu informacji", nie spoglądać w stronę Madrytu?

0

Kandydatura wydaje się znacznie lepsza niż Deco.
Wykształcenie, doświadczenie i udokumentowane wyniki, a do tego człowiek Barcy znający klub.

3

Mam nadzieję, że kandydatura Deco to tylko i wyłącznie medialny fake.
Bez doświadczenia, najlepiej popartego stosownym wykształceniem i wiedzą, wreszcie kontaktami i relacjami na każdym poziomie piłkarskiego świata, sukces wydaje się praktycznie niemożliwy.

1

Rayo można pozazdrościć organizacji gry w defensywie (blisko siebie, zamknięte przestrzenie), odwagi, waleczności, zaangażowania. Grali jak wściekłe pitbulle, nie dawali wiele czasu na przyjęcie piłki czy rozejrzenie się.
Barca nie tylko nie miała pomysłu na grę, ale i popełniała niemało błędów w sferze indywidualnej.
Zasłużone zwycięstwo Rayo, natomiast Barca nadal w drodze po upragnionego mistrza La Liga 2023 AD.

2

@Miszak Obudowa klubu w sferze organizacyjnej, finansowej, marketingowej, a przede wszystkim sportowej, klubu, który został doprowadzony do ruiny przez nieodpowiedzialne (na wszelkich polach) rządy Bartomeu, wymaga czasu, ciężkiej pracy i cierpliwości. Do tego dochodzi kwestia zmian pokoleniowych w zespole, doświadczenia zdobywanego przez młokosów na arenie ligowej, jak i międzynarodowej.
Zmiany nie dokonują sie w miesiąc, kwartał czy rok. Choćby w lidze NHL, najmocniejszej i najbardziej "poukładanej" lidze hokejowej na świecie, proces zmian w danej organizacji trwa nawet kilka lat!
Tym samym oczekiwanie, że z dnia na dzień Barca powróci do swoje wielkości, jest co najmniej naiwne. Uważasz, że zdobycie pucharu oraz sytuacja w La Liga, nie dowodzą zachodzacych, "in plus", zmian? Serio?

0

@Rewolucja123 Widzę dwa powody, dla których Messi powinien wrócić:
1) Prognozowane zwiększenie o 25-30 % przychodów klubu w sferze marketingowej
2) Godne pożegnanie Messiego
Patrząc przez pryzmat sportowy, zespół jest w przebudowie, zatem obawiam się wpływu Messiego na projekt, o ile Xavi zagwarantuje piłkarzowi miejsce w pierwszym składzie i mecze "od dechy do dechy", a więc wyłączenie z rotacji.

2

Susza? Raczej pustynia, i w pomocy, i w ataku.
Okno transferowe będzie pracowite. Mam nadzieję, że Barca już przygotowuje wyprzedaż, a nawet specjalne promocje...

1

Na jego miejscu bym odszedł. Wg mnie, powinien to zrobić dla samego siebie. Nie dość, że nie narazi się na nie zawsze uzasadnioną krytykę, to jeszcze być może zarobi sporo kasy na koniec kariery.
Odejście Busiego wymusiłoby również na Barcelonie wykonanie konkretnych ruchów w kierunku zabezpieczenia pozycji defensywnego pomocnika, i teraz, i w przyszłości.

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?