0

@NeroTFP Niektórzy idą dalej i mówią "Witaj!"
Brzmi jak rozkaz, na kolana i witać :-)

1

@xVENUMx Poczęstuję Was moim ulubionym BOURBONEM Jim Beam.
Na zdrowie! W końcu dziś mamy "mały piątek" :-)

0

No i pięknie, o ile to prawda!

14

Messi lata jakby "zażył' podwójną dawkę Duracell :-)

0

@MESSIah16 A powinieneś mieć wątpliwości!
Średnio trafione porównanie, cytuję: " ....zwolennika związków homoseksualnych i orędownika szczepionek ... do polityka jasno wyrażającego swe poglądy, przeciwnika rozbudowanych podatków otwarcie opowiadającego się za otwartą debatą w sprawie szczepionek".

Ciekawe, jak byś "śpiewał", gdyby Twój bliski okazał się reprezentantem innej orientacji seksualnej. Wydziedziczenie? Wygnanie? Szafot?
A gdyby był w "słusznym" wieku, zagrożony chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną dla osób starszych? Żadnych szczepionek, lekarstw, wdrożenie programu "sześć stóp pod ziemią"?
Ech...

1

@ronni37 No chyba że pociągałbyś z "tulipana" :-)

1

@NeroTFP Czemu się dziwić? Wystarczy sięgnąć po badania dot. czytelnictwa w Polsce (link):
https://kultura.gazetaprawna.pl/artykuly/1471648,badanie-czytelnictwa-2020-biblioteka-narodowa.html

Kolejna badania dot. m.in. czytania za zrozumieniem (link):
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/niezaczytani-o-polakach-ksiazkach-i-alfabetyzmie,893289.html

0

@Chwytliwy JA! Wielu odmian, tj. thrash, death, sludge, stoner... :-)

0

@darek60 Nie ma się co pieklić. W obecnej sytuacji każda decyzja obarczona jest olbrzymim ryzykiem (ktoś, kto ją podejmuje, będzie wskazywany jako odpowiedzialny). Nikt nie wie, jaka decyzja będzie dobra, jaka zła. Nie wiadomo czy w ogóle powinno się wznowić rozgrywki, a jeśli tak, to kiedy. Krótko mówić, wróżenie z fusów...
Osobiście nie chciałbym być decydentem i stanąć przed takim dylematem.

0

@Cochise Unikalny styl i magia gry, wielkie nazwiska w klubie (gracze, trenerzy), "więcej niż klub" (póki co, hasło nieco zdewaluowane przez zarządzenie klubem, ale może kiedyś znowu będzie pięknym sloganem odzwierciedlającym rzeczywistość).

1

Obecnie media cytują hiszpański dziennik Marca, że Rakieta wraca do Sevilli za ok. 20 mln euro.

0

@Pyziol Poczytaj o TPO, a reszty nie komentuj, skoro realne zasady rządzące rynkiem sadla Ciebie niedostrzegalne. Pozdrowienia. Over.

0

@Pyziol Jak to nie decydują, skoro w dzisiejszych czasach właścicielami sportowców są nawet grupy kapitałowe?
Sportowiec sam decyduje? Chcą się go pozbyć, to posadzą na ławę. Jeżeli sportowiec ma ambicję to i tak odejdzie, nieprawdaż?
Inny świat? Ta sama planeta, ci sami kibice, ten sam sport, inne dyscypliny.
Zrozum, "bycie do dyspozycji" jest częścią zawodu sportowca. Dostaje za to ciężką kasę nawet wtedy, gdy jest bez formy. A to czy chce odejść, czy nie chce, zazwyczaj jest to mało ważne.
To ludzie zrobili ze sportu wielki biznes, przyprawili cynizmem i cyrk się kreci. Nawet długość kontraktu niewiele znaczy.

0

@Pyziol Nie bardzo rozumiem co masz na myśli, ale żeby było jasne: nie bronię zarządu, nie jestem ich zwolennikiem.
Natomiast zawód piłkarza czy też innych sportowców jest zawodem kontraktowym i każdy, kto decyduje się na taką karierę, musi być cały czas "spakowany", bo nie znasz dnia ani godziny. To w dużej mierze "strony trzecie" decydują o losie sportowca. Dziś masz kontrakt, jesteś podstawowym graczem, jutro ława, transfer, wymiana, itp. Normalka, zatem jest to faktycznie bycie swego rodzaju "pionkiem".
Zobacz jakich wymian i transferów oraz w jakim tempie i z jaką częstotliwością dokonuje się w ligach północnoamerykańskich. Tam również nie zna się dnia ani godziny...

1

@Janiama Życzę Zielińskiemu jeszcze większej pewności siebie, niezachwianej wiary we własne umiejętności, a nawet sportowej bezczelności.
Moim skromnym zdaniem poprawa ww. czynników będzie trampoliną w jego piłkarskiej karierze i wzniesie go na poziom spod znaku TOP.

1

Mam nieodparte wrażenie, że od dłuższego czasu Rakieta próbuje coś ugrać przy "zielonym stoliku" (czyt. poprzez media).
W sumie się nie dziwię, bo miasto, klimat, rodzina zadomowiona, a poza tym Barca i mega gaża. Kto chciałby się ruszyć gdziekolwiek?
Druga strona medalu to ambicja sportowa. Zamiast gadać niech pokaże, że jest lepszy od innych i zasługuje na pierwszy skład, że poprawił szybkość i dynamikę, że jest niezbędny.
Dobry gracz, ale lata lecą, a tempo jego gry spada. Jestem za sprzedażą, ale i zawsze będę doceniał wkład Rakitica w grę Barcelony. Byle tylko nie "rozmienił osiągnięć na drobne", bo doprowadzi do tego, ze kibice zamiast pamiętać jego grę, zapamiętają "medialny lament"...

2

Arthur - 23 lata; Pjanic - 30 lat.
Bez komentarza!

0

Powinien zostać, bo ma wielki potencjał. Musi jednak załapać schematy, co wymaga czasu, oraz przede wszystkim nie grać asekuracyjnie, a tym samym wziąć na siebie większą odpowiedzialność, aby pełnić decydującą rolę w zespole (w końcu to środek pola). Do tego trzeba jednak ustabilizowania formy oraz minut. Rolą trenerów jest wyciśnięcie z Arthurka siódmych potów, a nawet więcej...

1

@AmigoBlancos Powodzenia i szczęścia! 3mam kciuki!

0

Mam nadzieję, że z Arthurem to bujda. Sprzedaż Tobido również wydaje się mało sensowna, chyba że z opcją pierwokupu.
A może to zbiórka na Neymara?
Proponuję zatem Panu Bartomeu
wybrać się z kapeluszem pod Sagrada Familia...

1

@Piotr89Sand Otóż to! Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy dokładnie powstanie szczepionka i czy w ogóle powstanie. Jeżeli powstanie, to jaka będzie jej skuteczność, jak będzie oddziaływała na chorych i zdrowych, osoby z chorobami współistniejącymi, dziedzicznymi, jak będzie wpływała na ludzi w różnym wieku, etc. Istnieje taka ilość zmiennych, że głowa boli, więc byłbym ostrożny w przewidywaniu przyszłości...

0

@Piotr89Sand Pytanie, czy w ogóle ktoś będzie miał wybór...

2

Można oglądać w nieskończoność...
Statystyki Messi'asza wydają się wręcz absurdalne. :-)

0

@Colon
Hej, jako fanowi m.in, stoner, sludge, psychedelic rocka i metalu, ostatnio wpadła mi w ucho mega szalona płyta zespołu Night Goat (sludge):

https://www.youtube.com/watch?v=CJx9Ltc_C5w/

0

@Cochise Jasne, co nie przeszkadza Padre Rydzykowi naciskać rządzących (gdy tylko wyschnie źródełko) w spr. zaostrzenia przepisów, bo inaczej...

6

@IronSanHybrid Wg mnie większość polityków ma w poważaniu dobro kobiet czy też los nienarodzonych. Aborcja to kolejna waluta w kupowaniu głosów, ukłon w stronę instytucji pn. Kościół, która ma realny wpływ (niestety!) na podział głosów.
Gdyby Kościół pełni rolę, do jakiej jest stworzony, to i scena polityczna wyglądałaby zupełnie inaczej...

0

Ble, ble, ble...
Zobaczymy, o ile temat nie zostanie "przykryty" obecną sytuacją, jak będzie wyglądała sprawa sądowa przeciwko Rousaud.

Media

Liga typerów

1 swiergol2 26 pkt
2 paker 22 pkt
3 tylo92 21 pkt
4 lefreux 21 pkt
5 Skazun1ho 20 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Eric Abidal powinien zostać na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony?