Sulimo
Dołączył/a: listopad 2020
Lublin
40 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Kur Ter Stegen... Nowy bramkarz potrzebny bo Marc nie wyrabia i sabotuje
0
Xavi ball o boze :0
3
@equwesta Neutralnosc ukrainy to dobre wyjscie dla obu stron. Oby sie dogadali bo szkoda Ukrainy
4
@Kgorecki2500 A ja tam bym nie szedł w tym kierunku. Mozna nie lubic Niemiec ale oni tez nie beda stac wiecznie bezczynnie. Polska moze byc ich buforem wiec w ich interesie jest nasze bezpieczenstwo
3
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/8/8d/Eyjafjallajokull_volcano_plume_2010_04_17.jpg/800px-Eyjafjallajokull_volcano_plume_2010_04_17.jpg
Tak wygladała erupcja wulkanu na Islandii w 2010 o sile VEI 4,która uziemiła samoloty w całej europie :)
0
@Khajio Subdukcja to ciekawy temat zwiazany z magma i powstawaniem wulkanow
0
@Khajio Mozna ale nie chce mi sie tego potem w komentarzu umieszczac
6
Magma a Lawa
Lawa oraz Magma to 2 pojecia zwiazane z działalnoscia wulkaniczna lecz nie sa do konca tym samym.
Magma to w skrócie roztopiona skała z dodatkiem wody i gazów znajdujaca sie w górnyn płaszczu ziemi oraz pod skorupa ziemska. Magma osiaga temperature ok 600 do 1200 stopni i cały czas jest poddawana ogromnemu cisnieniu. Gdy magma znajdzie odpowiednia cienka warstwe skorupy ziemskiej to kieruje sie ku górze i wydobywa sie na powierzchnie w postaci lawy z erupcji wulkanu.
Lawa różni sie tym od magmy,że gdy sie porusza ku górze przez wulkan zmienia swoje własciwosci i nie jest poddawana tak ogromnemu cisnieniu. Lawa osiaga temperature od 1000 do nawet 1400 stopni a gdy wydobywa sie na powierzchnie powoli krzepnie tworzac skały wulkaniczne jak np bazalt czy andezyt.
Lawy dzielimy pod wzgledem ilosci dwutlenku krzenu SiO2:
Lawa kwasna-Zawiera duzo SiO2 przez co jest lawa lepka i wolna i krzepnie bardzo szybko co w konsekwencji blokuje komin wulkanu i rosnace cisnienie doprowadza do gwałtownej erupcji
Lawa Zasadowa czyli przeciwienstwo kwasnej. Jest szybka i nie tak lepka przez co wydobywa sie w sposob łagodny. Ta lawa charakterystyczna jest dla wulkanow z Hawajów
Lawa posrednia czyli cos pomiedzy kwasna a zasadowa
@kuz @AssisMoreira @kazbychu @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121
0
@kuz Teraz wiem bo dobrze to w sumie wytłumaczyłes z wyjatkiem magmy bo przez chwile myslałem ze tam gdzies jest ognisko magmowe. Potencjalna erupcja pid czarnobylem zrobiłaby wszystkim z dupy jesien sredniowiecza
5
@Pawel13sz Jedzie mi tu czołg? Boniek to sie do tarcia chrzanu nadaje
0
@kuz No okej ale termin magma nijak tu nie pasuje.
4
@Michu94 Jak bedzie grał za ok 5mln netto za sezon to ok
1
@kuz Jaka magma? To tam jest stopiona skała? Myslałem ze to betonem zalali
10
Dziwaczne nicki LR
@pasztet92
@TraktorMessiego
@kiszona_kapusta
@szczawiola
@piescirogi
@sHitman
@Sextasy1991
@Gnojarz
@Viagra69
@Jajafest
2
@Kusco15 Akurat Borek to od dawien dawna jest zwykłym pajacem. Teraz tylko utwierdził ludzi w tym
2
@TR3YWAY Rosja NATO nie zaatakuje bo w konwencjonalnej wojnie dostana lanie
4
@Momals11 Karma dziody karma :)
0
@Comfortable_ Brawo. Przeciez czuc na kilometr ze nie pisałem tego na serio
0
@Encore Dawno po dupie nie dostała to stroi fochy :]]
0
@barcelonaLM Estonie tez mogliby przyjac itp panstewka
8
Dziwne nicki na LR
@jezusekcytrusek
@sutek(L)
@Pierdaldo
@SMRODEK123
@smrodwtwoichgaciach
@Skarpetka
@Bebech
@dupciamaryna
@Ogorinho1974
@Klocekbarcafan
0
Harry Pioter Maguire w formie :)
1
@John_Doe Raczej żałosna
8
@Vebrol No i ui a mieli spasc ;(
1
@Ojciec5tkidzieci nie wiem xd
11
Dziwne nicki na LR
@cycejakdonice
@spoconymichalek1
@spiewamtanczepomarancze
@dziurka177
@MASTURBINHO
@PorucznikFrankDrebin
@Pierogizkapusta
@kubarozpruwacz
@bobroczochracz
@bimber97
1
@MarioVeB! Dzieciak juz i tak jest skrzywdzony po co go dobijac :(
9
Dziwne nicki LaRambli
@baba_jaga
@moczymorda
@smietanapl
@Kapucyn
@sexipupka
@czerstwa Terenia
@Jajajakberety
@WielkieUcho
@marszczyserano
@stara_faja
0
@Unikatowy Oj duzo tego. Trzeba bedzie wrzucic kolejny post ale to wieczorkiem
2
@Kapitan hawk wpisywałem co mi do głowy wpadło i pewnie jest tego wiecej ale duzo jest zbanowanych wiec trzeba uwazac