O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 266
  • Liczba komentarzy 531
  • Polecenia 514

Komentarze

7

Mecz był dobry. Wynik sprawiedliwy. Płacze na tej stronie nieuzasadnione. W styczniu nikt nie marzył o mistrzostwie. Trzeba twardo stać na ziemi.

0

@JaCules1211
Moje zdziwienie jest naturalne. Problemem jest brak drugiej linii, która jest odcięta. A skrzydła mamy słabe. Nie mamy "biegaczy" poza Dembele. Ale Francuz czymś się naraził i nie ma współpracy w drużynie.

7

@JaCules1211
A co on ma zmienić? Kogo?

1

Czekałem na ten ruch UEFA. To było bardzo potrzebne, aby utrzymać Europejski football. Świetnie, że kara finansowa opłaci szkółki młodzieżowe. To jest wskazanie UEFA, co jest ważne.

Co mnie martwi, to stanie w rozkroku przez Laportę. Powinien jak najszybciej zakończyć temat Superligi. Bez klubów angielskich ten projekt nie ma sensu. A właściciele klubów Premiership nie będą podskakiwać rządowi Wielkiej Brytanii. Oni chcą żyć - dosłownie. Już szybciej sprzedadzą kluby, niż wejdą w SL po raz drugi.

1

@Herbert
Leningradzie? - to by się musieli cofnąć w czasie ;)

Zobacz wszystkie

25

Można Bartka nie lubić, ale w kilka dni jego notowania w mieście Barcelona bardzo wzrosły. Bardzo dobrze to rozgrywa.

22

Jak piłkarze są zajechani na treningach wytrzymałościowych, to najczęściej skuteczność jest słaba. Dlatego teraz bym się tym nie przejmował.
Ważne aby stosowali pressing i więcej widzieli co się dzieje na boisku kiedy trzeba bronić. Na razie widać progres.

15

Tylko jeden argument z listy ma prawdziwą rację bytu -

Udowodnienie swojej siły

Messi, czy może jego prawnicy postawili klub pod ścianą. Zablefowali w brudny sposób, w czasie posiedzenia części zarządu, kiedy omawiano finanse klubu i strategię na najbliższy pandemiczny rok, wysłali nieszczęsny faks. I to był duży błąd.

W Hiszpanii panika związana z Covid19 jest nieporównanie większa niż w Polsce. Obraz lodowiska z trumnami zna każdy Hiszpan. Dlatego też, każdy obywatel tego kraju rozumie że ich świat nie wygląda tak samo jak rok temu. Oni są naprawdę wystraszeni, że może ich to dotknąć. Mają w głowach sytuację jaka powstała po meczu Atalanta-Valencja. I dlatego nie palą się do powrotu na trybuny piłkarskie. To powoduje, że biznes związany z piłką nożną będzie u nich wyglądał w najbliższych latach zupełnie inaczej niż było przed pandemią. Wpływy z gadźetów, praw telewizyjnych czy wizerunku piłkarza będą nieporównanie mniejsze - bo nie są rozgrywane mecze.

I w takim otoczeniu biznesowym znajduje się obecnie klub. I z takimi problemami próbuje sobie poradzić zarząd. I w takim momencie przychodzi faks od kluczowego piłkarza, że on zrywa kontrakt, bo jego prawnicy tak interpretują przepis. No to zarząd nie może podjąć innej decyzji, niż postawić ścianę, od której odbije się to żądanie.

Messi fatalnie rozegrał tą sprawę. Nie wiem, kto mu doradzał, aby tak to przeprowadzić, ale spowodował, że zarząd klubu zyska sympatię mieszkańców Barcelony. Bo oni muszą w tej chwili bronić honoru klubu. Swoim powstrzymywaniem się w publicznej ocenie działań piłkarza tylko zbierają (cichą) sympatię Hiszpanów. Nawet jeśli do tej pory narzekali na działanie klubu, to teraz będą ich popierać. Bo klub trzeba obronić w tych trudnych pandemicznych czasach.

13

Gdyby w styczniu, ktoś powiedział, że na 7 kolejek przed końcem rozgrywek, będziemy walczyć o mistrza, to byłby uznany za szaleńca.

Dlatego też, nie ma co pisać o najgorszym. Zespół się uczy. Z meczu na mecz staje się lepszy. Nie oczekujcie od młodzieży doświadczenia. Oni dopiero go nabywają.

Nie ma co narzekać na Pedriego, Desta, ponieważ oni są na początku kariery. De Jong zagrał wspaniały mecz, niemal zdobył dwie bramki. A przecież on jest niezniszczalny przez cały sezon - i oby tak do końca. Nawet obrona zaczyna się zgrywać.

W drugiej połowie oszczędzaliśmy siły. To jest najważniejsze. Dotrwać do końca na wysokim poziomie.

Barcelona idzie na mistrza. I uda im się.

11

Klub postępuje właściwie. Wreszcie.
Nie może ustąpić i pozwolić na jednostronne zerwanie kontraktu.
Prawnicy Messiego przeszarżowali na wielu frontach. Okazuje się, że nikt nie wyciąga pomocnej dłoni w odejściu z klubu. Szejkowie wiedzą, że w tak niepewnych czasach nadmierne inwestowanie w 33-letniego zawodnika w czasach pandemii nie ma racji ekonomicznych. Plotki o zainteresowaniu jakimś piłkarzem zawsze można napisać, ale jak to plotki ekonomiczne -one mają różne cele.
Negocjacje oczywiście powinny się odbyć, ale na warunkach zarządu. Klub powinien przeczołgać zawodnika, za to jak zaczął procedurę odejścia z zespołu. Jak teraz odpuści, to nic wartościowego za niego nie dostanie.