O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Brak informacji
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od Brak informacji

Statystyki

  • Dni w serwisie 34
  • Liczba komentarzy 146
  • Polecenia 192

Komentarze

0

@monsterrize Zobacz na wszystkie zdjęcia, bo w trzech gazetach masz poklatkowo, całe zdarzenie.

0

@mikokarla Ale przecież oni nigdy nie mieli stylu i gustu ;p.

0

@mint W spotkaniach towarzyskich nie chodzi o bramki, tylko o zgranie. Przećwiczenie pewnych rozwiązań. Czasem celowo nie strzela się w światło bramki (albo strzela za lekko), aby za rok mieć sparing partnera. Co z tego, że ze słabymi zespołami nastrzela się 100 goli, jak przychodzi jeden silny i ... no już wiemy jak to wygląda.

0

@Dziomek Popatrz na mowę ciała. Widocznie na coś innego się umawiali, ale Leo widocznie robił jak zwykle po swojemu.

0

1. Zdjęcie Leo z Ronaldem mówi o chłodnych relacjach. Nie zdziwię się, jak już w następnym meczu posadzi argentyńczyka na ławce - "aby sprawdzić jak radzi sobie zespół bez kapitana". A pewnie chodzi o to, że zespół miał grać i strzelać bez niego. Zresztą w meczu było wiele sytuacji, gdzie Messi nie dogrywał do wychodzących na pozycję młodych zawodników.

2. Jak agent piłkarza (Bale) coś mówi, to nie zawsze musi tak być. "Niemal" - nic nie oznacza. Suarez był niemal w Juventusie a prawdopodobnie nie będzie.

Zobacz wszystkie

25

Można Bartka nie lubić, ale w kilka dni jego notowania w mieście Barcelona bardzo wzrosły. Bardzo dobrze to rozgrywa.

15

Tylko jeden argument z listy ma prawdziwą rację bytu -

Udowodnienie swojej siły

Messi, czy może jego prawnicy postawili klub pod ścianą. Zablefowali w brudny sposób, w czasie posiedzenia części zarządu, kiedy omawiano finanse klubu i strategię na najbliższy pandemiczny rok, wysłali nieszczęsny faks. I to był duży błąd.

W Hiszpanii panika związana z Covid19 jest nieporównanie większa niż w Polsce. Obraz lodowiska z trumnami zna każdy Hiszpan. Dlatego też, każdy obywatel tego kraju rozumie że ich świat nie wygląda tak samo jak rok temu. Oni są naprawdę wystraszeni, że może ich to dotknąć. Mają w głowach sytuację jaka powstała po meczu Atalanta-Valencja. I dlatego nie palą się do powrotu na trybuny piłkarskie. To powoduje, że biznes związany z piłką nożną będzie u nich wyglądał w najbliższych latach zupełnie inaczej niż było przed pandemią. Wpływy z gadźetów, praw telewizyjnych czy wizerunku piłkarza będą nieporównanie mniejsze - bo nie są rozgrywane mecze.

I w takim otoczeniu biznesowym znajduje się obecnie klub. I z takimi problemami próbuje sobie poradzić zarząd. I w takim momencie przychodzi faks od kluczowego piłkarza, że on zrywa kontrakt, bo jego prawnicy tak interpretują przepis. No to zarząd nie może podjąć innej decyzji, niż postawić ścianę, od której odbije się to żądanie.

Messi fatalnie rozegrał tą sprawę. Nie wiem, kto mu doradzał, aby tak to przeprowadzić, ale spowodował, że zarząd klubu zyska sympatię mieszkańców Barcelony. Bo oni muszą w tej chwili bronić honoru klubu. Swoim powstrzymywaniem się w publicznej ocenie działań piłkarza tylko zbierają (cichą) sympatię Hiszpanów. Nawet jeśli do tej pory narzekali na działanie klubu, to teraz będą ich popierać. Bo klub trzeba obronić w tych trudnych pandemicznych czasach.

11

Klub postępuje właściwie. Wreszcie.
Nie może ustąpić i pozwolić na jednostronne zerwanie kontraktu.
Prawnicy Messiego przeszarżowali na wielu frontach. Okazuje się, że nikt nie wyciąga pomocnej dłoni w odejściu z klubu. Szejkowie wiedzą, że w tak niepewnych czasach nadmierne inwestowanie w 33-letniego zawodnika w czasach pandemii nie ma racji ekonomicznych. Plotki o zainteresowaniu jakimś piłkarzem zawsze można napisać, ale jak to plotki ekonomiczne -one mają różne cele.
Negocjacje oczywiście powinny się odbyć, ale na warunkach zarządu. Klub powinien przeczołgać zawodnika, za to jak zaczął procedurę odejścia z zespołu. Jak teraz odpuści, to nic wartościowego za niego nie dostanie.

10

To chyba oglądałem inny finał ligi mistrzów. Zawodnicy świetnie przygotowani technicznie (piłka nie odklejała im się od nogi) i jednocześnie fizycznie (bo biegali i dawali z siebie wszystko).

8

Griezmann-owi pozostaje strzelić hat-tricka Realowi, aby się szanowni dziennikarze w Madrycie odczepili. Czego mu życzę.