0

@RomanHoffer W takich kategoriach "złotej rączki" to też nigdy nie byłem prymusem. I nadal nie jestem, ale trochę się poduczyłem. Rada z mojej strony to nie podłamuj się i próbuj coś tam sobie robić, ale stopniowo. Ucz się na prostszych czynności to później będzie łatwiej zrobić coś trudniejszego.
A poza tym wcale nie musisz się na tym znać. Ja wiem, że nigdy nie będę mistrzem w majsterkowaniu i wolę więcej czasu poświęcać na rzeczy w których jestem dobry, a bardziej skomplikowane "prace" powierzyć fachowcom.

2

@pt9 To samo mam. Jak kiedyś kumpel kupił automat i chwalił pod niebiosa to ja na to, że co to za problem jeździć manualem. Odkąd sam kupiłem i pojeździłem więcej to powiedziałem, że nigdy nie wrócę do manualnej skrzyni.

1

Dom z Papieru obejrzany. Znacie jakieś podobne seriale albo filmy science-fiction?

7

Świetny towar mają w tym NBP :D https://demotywatory.pl/5105434

3

@DLFCB Przy takich temperaturach też go nie lubię. Śnieg to tylko jak jest spory mróz i trzeszczy pod nogami.

5

Polska scena polityczna mnie już najzwyczajniej świecie bawi. To co wyprawia PiS to jakiś kabaret, nagradzają sami siebie. Duda nagrodził Glapińskiego gdzie ten będąc prezesem NBP kompletnie nie ogarnia sytuacji. Glapiński non stop zmienia zdanie, nie można polegać na jego wypowiedziach, do tego próbuje wciskać taki banał, że robi mi się niedobrze.
Ale co z tego? Mamy tak beznadziejną opozycję, że PiSiory dalej mają poparcie i mogą wygrać. W tym kraju żyło mi się do tej pory dość dobrze i nigdy nie myślałem o emigracji. Ale jeżeli za dwa lata rząd się nie zmieni to chyba trzeba będzie się spakować.
Coraz bardziej zaczyna mi doskwierać życie w kraju w którym muszę z obawą patrzeć na to co wyprawia władza, człowiek chciałby iść robić swoje wiedząc, że nie rządzą nami kompletni idioci.

3

@Kusco15 Już pomijając ocenę rządów PO to z tego co kojarzę w latach poprzedniego kryzysu mieliśmy inflację około 4%, ale chociaż stopy były wyższe od niej i można było chronić swoje pieniądze trzymając je na lokatach, a nie kombinować jak teraz co zrobić, żeby oszczędności nie straciły swojej wartości.

10

Pandemia, teraz widmo obowiązkowych szczepień w przyszłości. A do tego jakimś dziwnym przypadkiem kryzys energetyczny który zbiegł się z tym wszystkim w czasie i straszą nas blackoutami. Coś dużo różnych zbiegów okoliczności w ostatnich miesiącach.

3

@NaFazieHitman Wypowiedź Morawieckiego idealnie pasuje do tego co PiS wyprawia.

0

Czy ktoś może wie z jakimi numerami Messi grał w całej swojej karierze w Barcelonie i Argentynie? Na pewno to było 10, 19, 30 i kojarzę jeszcze chyba 18 z reprezentacji, ale nie jestem pewien.

2

@NaFazieHitman Już powoli przychodzi patrząc na Austrię.

0

@dziaraka Zgadzam się z tym, że jak ktoś jest specjalistą i jego praca jest pożądana to pewnie bez większego problemu dostanie regularną podwyżkę. Jednak mnóstwo osób nie ma co na to liczyć albo dostanie jakieś marne grosze. I tak wiem, że można zmienić pracę, ale w tej sytuacji chodzi mi po prostu o szersze spojrzenie na tą sytuację, a nie tylko przez pryzmat swojej osoby.
Patrząc w ten sposób to po prostu to co napisał kolega wyżej, że przy takiej inflacji to tak jakby pracować jeden miesiąc za darmo jest po prostu bardzo trafnym stwierdzeniem.
Mamy obecnie taką sytuację, że większość osób albo z miesiąca na miesiąc traci swoją siłę nabywczą, albo co najwyżej ją zachowuje. Więc jako społeczeństwo po prostu biedniejemy.

1

@Barca1992 To są tacy eksperci jak taki Hajto czy Tomaszewski są ekspertami w piłce nożnej.

1

@Barca1992 Myślisz, że Leo nie oglądał filmów z MCU?

2

@Janiama Ale to są zgony dodatkowe czy może większość z tych ludzi i tak by umarła jak nie dzisiaj to jutro?

0

@hayek A skąd wiesz kogo oni tak naprawdę zatrzymali?

0

@kaamil1910 Juve miałoby spaść do Serie B?

0

@dziaraka Ale wiesz, że jakby wszyscy jak leci dostali podwyżki do jeszcze bardziej nakręcimy spiralę inflacyjną?

4

Zamknij wszystko na kilka miesięcy i zmniejsz popyt, a następnie wypłać ludziom kasę z tarcz pomimo, że niektórzy nie mieli tak naprawdę strat. Co złego może się stać kiedy popyt znowu wróci do normalnego poziomu?

2

@tobiasson92 Przecież oni wszyscy tam nie ogarniają co się dzieje. Do tego Nowy Wał i rozdawanie kasy w ramach tarczy antyinflacyjnej. To się nie może skończyć dobrze.

1

@GeneralXavi Dzisiaj GUS poda wstępny wskaźnik inflacji za listopad. Myślę, że też możesz o tym coś wspomnieć, bo przecież każdy wie że to wina Tuska, że jest aż tak źle.

0

@vangoor Nie no Sprite to jest mega słaby, to już Fanta lepsza.

1

Nie przepadam jakoś super za Lewym, ale mi go trochę szkoda. Nigdy nie był jakimś wirtuozem futbolu, a dostał się na sam szczyt. Przy odpowiednim ułożeniu gwiazd mógłby mieć 2 ZP, a prawdopodobnie skończy karierę bez nawet jednej.
I tak wiem, że taki Xavi i Iniesta też nie mają, ale Ci to chociaż sukcesami reprezentacyjnymi sobie to nadrobili z nawiązką.

3

Swoją drogą to moim zdaniem taka gala zyskała by mnóstwo gdyby nie było żadnych przecieków wcześniej i Leo by nie wiedział, że wygrał. A tak siedział na luzaku i było to po nim widać.
W ogóle co to za głupi pomysł, że zwycięzca musi wiedzieć wcześniej? Brakuje w tym spontaniczności.

2

Bayern jako klub to też ma pecha do ZP w ostatnich latach. W 2013 powinien dostać Ribery, w 2014 próbowali przepchnąć Neuera, a teraz mają takiego kozaka jak Lewy i znowu nic z tego nie wyszło. Dla klubu to też działa jako prestiż i marketingowo to jest pożądane przez każdy klub.

14

Leo nacisnął przycisk i podobno zaczęła się wojna atomowa.

5

Messi powinien powiedzieć, że jego domem jest Barcelona i niech sobie w dupę wsadzą tą wieżę.

13

Wszyscy wiedzą, że Lewy powinien wygrać w 2020 tylko France Football odwaliło najgłupszą akcję z możliwych.

6

A Griezmann przy jakim stole siedzi bo nie zauważyłem?

0

@AlexDark00 Ale Modric był jedynym z liderów Realu i Chorwacji i nie byłoby tak łatwo go zastąpić. Za Jorginho to można byłoby wrzucić jakiegoś solidnego piłkarza i wyniki Chelsea jak i Włoch byłyby raczej takie same.

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna próbować pozyskać Alvaro Moratę?