La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1010 Culés

4

Zamknij wszystko na kilka miesięcy i zmniejsz popyt, a następnie wypłać ludziom kasę z tarcz pomimo, że niektórzy nie mieli tak naprawdę strat. Co złego może się stać kiedy popyt znowu wróci do normalnego poziomu?

0

@ShinobiQWE INFLACJA

0

@ShinobiQWE Inflacja za listopad wyniosła już 7,7%. Okazało się, że drukowanie pieniędzy, wprowadzanie kolejnych podatków i regulacji, zwiększanie zasiłków, zniechęcanie do pracy i inwestowania prowadzi do wzrostu cen. No kto mógł się tego spodziewać? Przecież najlepsze modele prognostyczne prezesa NBP Adama Glapińskiego przewidywały znaczący spadek inflacji, a nawet groziły nam deflacją.

Inflacja w okolicy 8% oznacza, że jeden miesiąc w roku pracujemy za darmo. Zbliżamy się w ten sposób małymi krokami do ideału, czyli państwa komunistycznego, gdzie cały rok pracuje się za darmo.

Na szczęście nie ma się co obawiać. Rząd ma już świetny plan. Należy tylko dodrukować trochę pieniędzy, wydać je na zasiłki mające zrekompensować wzrost inflacji. Kolejny krok to oczywiście ceny maksymalne, które wprawdzie spowodują niedobory, ale które pokonamy kartkami, a nie, przepraszam, oczywiście bonami, za które będziemy kupowali żywność. Wtedy pozostanie tylko wyłapywanie spekulantów, którzy będą sprzedawać spod lady po cenach czarnorynkowych oraz specjalne sklepy, gdzie za żółtymi firankami członkowie partii będą mogli kupić jakieś towary luksusowe.

Wszystko zgodnie z najlepszymi metodami wenezuelskiej szkoły ekonomii. To musi się udać. ~ S. Mentzen

0

@against_modern_football Stwierdzenie "jeden miesiąc w roku pracujemy za darmo" może i ekonomicznie się zgadza ale mi się nóź w kieszeni otwiera jak ktoś używa tego wyrażenia. To po Twojej stronie jest żeby za Twoją pracę Ci zapłacono więcej skoro koszty życia wzrosły.

0

@dziaraka Tylko czy jesteś w stanie walczyć o podwyżki w takim tempie jak rośnie inflacja?

0

@against_modern_football Raz w roku wynegocjować sobie to 10% nie powinno być problemem. Wiadomo, że gdzieś jest sufit i pracodawca nie zapłaci więcej za wykonywanie czynności, która nie jest tyle warta. Wtedy zostaje się przebranżowić albo otworzyć coś własnego. Na płakanie na inflację odpowiadam w stylu "wczoraj się urodziłeś?"

0

@dziaraka Ale wiesz, że jakby wszyscy jak leci dostali podwyżki do jeszcze bardziej nakręcimy spiralę inflacyjną?

0

@ShinobiQWE Ale ja nie mówie, że wszyscy mają dostać bo zdaje sobie sprawę z tego, że to jest jak dodrukowanie pieniądza. Są czynności, za które nikt więcej nie zapłaci, są czynności, których nikt się nie podejmie za psie pieniądze. To w Twojej gestii jest określić ile jesteś wart Ty i Twoja praca.

0

@dziaraka Zgadzam się z tym, że jak ktoś jest specjalistą i jego praca jest pożądana to pewnie bez większego problemu dostanie regularną podwyżkę. Jednak mnóstwo osób nie ma co na to liczyć albo dostanie jakieś marne grosze. I tak wiem, że można zmienić pracę, ale w tej sytuacji chodzi mi po prostu o szersze spojrzenie na tą sytuację, a nie tylko przez pryzmat swojej osoby.
Patrząc w ten sposób to po prostu to co napisał kolega wyżej, że przy takiej inflacji to tak jakby pracować jeden miesiąc za darmo jest po prostu bardzo trafnym stwierdzeniem.
Mamy obecnie taką sytuację, że większość osób albo z miesiąca na miesiąc traci swoją siłę nabywczą, albo co najwyżej ją zachowuje. Więc jako społeczeństwo po prostu biedniejemy.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Czy Barcelona powinna starać się jeszcze o podpis Ousmane'a Dembele pod nową umową?