MaroBrd
Dołączył/a: sierpień 2019
6 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Onlikox Nie oceniam zasadności ewentualnej kary, ale wszystko wskazuje, że nie ma ku temu podstaw regulaminowych. Przyznam się szczerze, że ja tam jestem za tym, żeby jakoś ten beton sędziowski naruszyć. Tak długo jak będą się czuli bezkarni tak długo kibice każdego klubu będą na nich narzekali. Wychodzę z założenia, że jak się nic nie robi to trudno oczekiwać innych efektów. Czy ta forma jest właściwa... nie wiem, ale wiem, że przynajmniej jest o tych sędziach głośno. Każdy klub może robić to samo, może wtedy arbitrzy i komitet coś zmienią.
0
@Pawlak1992 Ale to był aktywny zawodnik. I przepisy, z tego co widać, na to pozwalają.
0
@AxelF Czyli sugerujesz, że jak Barca zostałaby skazana za korupcję sportową to wszyscy socios jako właściciele klubu powinni iść do więzienia? To tak nie działa. Federacja może wyciągać konsekwencje w ramach obowiązujących przepisów, które pewnie powstawały jakieś kilkadziesiąt lat temu i nikomu nawet nie przyszło do głowy, że taka sytuacja może mieć miejsce. Z drugiej strony nikt też nie ukarał Laporty kiedy ten mówił o ustawionej lidze. Ja tam uważam, że każdy klub powinien mieć takie filmiki, może wtedy ktoś by poszedł po rozum do głowy i jakoś ogarnął tych sędziów.
0
@Pawlak1992 Ale inne przepisy dotyczą piłkarzy, trenerów czy członków zarządu, a kary z reguły są w formie zawieszeń. Tutaj nie robi tego piłkarz ani członek sztabu, więc nie ma kogo zawieszać. To nie jest kwestia tego czy to jest dobre czy złe, tylko tego czy jest jakikolwiek paragraf, za którego złamanie mogliby ich ukarać.
0
@Onlikox To nie jest kwestia tego czy im się to podoba czy nie tylko czy jest jakiś przepis, pod który można to podciągnąć. Ja tam nie znam ich przepisów, ale wnioskuję, że nie ma skoro nawet śledztwa nie wszczęli.
0
@Xonar Ekspertem nie jestem i "na żywo" wydawało mi się właśnie, że Rudiger jest na spalonym, ale jak zobaczyłem powtórkę to zgadzam się z interpretacją sędziego, że Rudiger dość sugestywnie odbiegł od piłki i nie brał udziału w akcji, ani w momencie wrzutki, ani przy strzale.
0
@Fake69 Liga jest tak słaba, że top4 raczej murowane. Gorzej by pewnie nie było, a i to byłoby przez 2-3lata zanim sytuacja by się nie poprawiła.
0
@creativeopinion A najlepsze w tym wszystkim jest to, że MBappe samej podstawy ma podobno zarabiać 14mln netto :)
0
@matix19(2) Szczęście też odgrywa rolę, ale bardziej w pojedynczych spotkaniach. Trudno liczyć na to, że cały sezon będą mecze jak ten ostatni Barcy i szczęście będzie decydowało. Dodatkowo szczęściu trzeba pomóc - ot choćby faul na Yamalu - dużo szczęścia, ale po pierwsze ta piłka przynajmniej była w polu karnym przeciwnika + był zawodnik, który o nią walczył, im więcej takich sytuacji będzie w meczu, tym mniej szczęścia potrzeba.
0
@DonPancio Barca w meczach jest jeszcze zależna od przeciwnika, a Ci coraz rzadziej rozkładają przed nimi nogi wiedząc, że da się ich zranić. Kiedyś przeciwnicy na mecz z Barcą czuli respekt i raczej woleli się okopać licząc na najmniejszy wymiar kary. Teraz nakręcają się jeszcze bardziej, bo wiedzą, że to idealne okno wystawowe. Trudno będzie odzyskać ten wizerunek potworów w oczach przeciwników, więc każdy mecz będzie bardzo trudny.
0
@Uven Jakoś nie widać po Vinim, żeby źle zniósł to, że teraz jest też Belli, który z miejsca stał się idolem fanów RM. Ja wiem, że każdy fan Barcy chciałby mieć wizerunek butnego i aroganckiego chłopaka, który nie nadaje się do koegzystencji w środowisku, ale trudno znaleźć chociaż jeden argument na poprawcie tego jeśli chodzi o relacje wewnątrz Realu.
4
@DonPancio Wystarczyło, że Real nie straciłby frajersko punktów w końcówce meczu z Atleti grając bez 4 środkowych obrońców oraz strzelił chociaż jedną bramkę z kilku sytuacji, które miał w pierwszym meczu z Rayo. Na tym polega piłka nożna - to gra błędów i nie tylko Barca je popełniała, a z reguły ligę wygrywa ten, kto popełni ich najmniej.
0
@oper21 Zasmucę Cię - 8pkt a nie 7
1
@dziku77 Pytanie jak długo. Był Ansu, który ciągnął i przeciągnął, to samo z Pedrim, pytanie czy następny w kolejce jest Ansu. Wiem, że trudno posadzić go na ławce, albo zdjąć wcześniej, bo aktualnie bez jego wiatru z przodu jest dramat, ale nie można patrzeć tylko na tu i teraz, bo za chwilę będzie trzeba szukać kolejnego 16-latka, który będzie ciągnął.
0
@misiekbarca Zarząd przede wszystkim gra all-in, albo wyjdzie i Barca wróci na pewien poziom, albo wszystko będzie do zaorania i pewnie skończy się sprzedażą klubu, bo finansowo, wizerunkowo, wynikowo i za chwilę być może kadrowo będzie dramat.
1
@Barcamc14 Chcesz zastąpić gorszych zawodników lepszymi - sensowne i zrozumiałe. Logicznym jest również, że lepsi zawodnicy są drożsi i zarabiają więcej niż ci słabsi - skąd chcesz wziąć kasę, żeby pokryć różnicę? Kolejnych dźwigni nie będzie, ze sponsorami jakoś też dość krucho, kasy za Barca Studio dalej nie ma, więc klub jest pod kreską, a Ty chcesz wymienić pół kadry. W idealnym świecie pomysł dobry, w praktyce w najlepszym wypadku skończy się tym, że kadra będzie miała 15 osób, młodzi zostaną zajechani do końca i później nie będzie już nawet na kim odbudowywać. Taki kierunek aktualnie obiera Laporta jeśli się jakiś cud nie zdarzy.
0
@Arekvip Już pokazali to jak były oferty za Lengleta i co? Barca została z ręką w nocniku i dalej trzeba mu płacić. 60mln za gościa, którego klub sam chce sprzedać to całkiem rynkowa kwota. Nawet gdyby pozycja negocjacyjna Barcy była lepsza to FdJ nie jest wart więcej niż 80mln.
0
@misiekbarca A może widzi jak Barca postępuje z zawodnikami - on klub szanuje, ale czy klub szanuje zawodników? Po 1 wypychanie zawodników, którzy zarabiają tyle ile sam klub z nimi podpisał (nie mówmy, że poprzedni prezes, bo po Laporcie przyjdzie ktoś inny i też może mieć problem z kontraktami poprzednika). Dodatkowo to w jaki sposób są wypychani - ultimatum, przecieki kontraktów do prasy, itp. Po 2 żebranie o odraczanie pensji, bo klub jest w fatalnej sytuacji finansowej, a później wyciąganie tego na forum, że za dużo ktoś zarabia (z czego spora część to odroczona kwota) + zamiast spłacać długi i odbudowywać klub to za zaoszczędzone pieniądze ściąganie zawodników, którzy nie zarabiają mało, a za rok-dwa chce się ich wypychać.
Z punktu widzenia piłkarza - pracownika taki pracodawca nie generuje zaufania, a jak masz świecić oczami, że zarabiasz tyle ile Ci dali to też nie jest pewnie fajne.
0
@GucioH W umowach biznesowych jak jest kontrakt (a nie umowa o pracę) to z reguły jest zapis mówiący o możliwościach jego zerwania i obowiązkach jakie spadają na stronę zrywającą. Jeśli tego nie ma to zasada jest taka sama - albo wypłaca się wartość kontraktu, albo trzeba go respektować, także sytuacja wygląda dość podobnie.
0
@Fake69 Trzeba pamiętać, że jeśli część z tych zarobków jest odroczona, to oznacza, że w przypadku odejścia klub będzie musiał ją i tak wypłacić. Jeśli natomiast przedłuży kontrakt to można rozmawiać o rozłożeniu jej na całość nowego kontraktu.
Rozumiem podejście Barcelony (chociaż nie jestem fanem takiego zarządzania umowami z zawodnikami), ale trudno nie rozumieć podejścia zawodnika - podpisany kontrakt należy respektować i zawodnik ma pełne prawo go wypełnić. Tak samo klub ma prawo go zerwać jeśli mu nie odpowiada i wypłacić zawodnikowi całość pozostałą do zapłaty żeby się go pozbyć. Tyle w kwestiach praw, a cała reszta to ewentualne negocjacje, które jednak powinny być prowadzone w ciszy w klubowych gabinetach.
1
@Bastaray Zakładam, że gdyby Carva miał, zasłużoną, kartkę za faul w pierwszej połowie to w drugiej nie zrobiłby pewnie tego faulu taktycznego i puścił akcję. Tak czy inaczej trudno mówić tutaj o tym, że powinien być wyrzucony z boiska. Drugi faul nie wynikał z błędu tylko chłodnej kalkulacji - nie mam żółtej, więc warto zatrzymać akcję i ją dostać.
1
@adukla Może fajnie jest dyskutować z ludźmi, którzy mają inne zdanie niż ma się samemu? Wydaje mi się, że jak jedynie klepiesz się po plecach z tymi, którzy mają takie samo zdanie to raczej nie uda Ci się spojrzeć na sytuację z innego punktu widzenia. Oczywiście mówię o tych, którzy merytorycznie rozmawiają a nie szukają napinki.
2
@AnalizaTV Bramkarz się zatrzymał i równocześnie wpadł na siebie z innym zawodnikiem? Jeśli się zatrzymał to nie mógł na nikogo wpaść, a jedynie przeciwnik mógł wpaść na niego. Zgadzam się, że ten przepis jest dziwny w sytuacji kiedy bramkarz i tak nie ma szansy na dojście do piłki, ale teraz jest przynajmniej zero-jedynkowy i został tutaj zastosowany. Można narzekać na debilne przepisy ale nie krytykujmy sędziów kiedy je respektują.
0
Można się nie lubić, można cieszyć się z cudzych wpadek, ale to już jest przesada, żeby aż tak źle życzyć nawet odwiecznemu wrogowi :D
0
@BISHBASHBOSH Po 2 żółtych automatycznie jedno spotkanie
0
@Marcin43 Amen!
2
@Kamiloos Niestety tak to wygląda, wielokrotnie pisałem do twórców artykułu o tym fakcie, ale nigdy nie odniosło to skutku. Jednak fakt, że jest to strona jednej ze strony w odwiecznej wojnie "dobra ze złem" widocznie zobowiązuje do bardzo stronniczego przedstawiania faktów. Bardzo często spotykam się z tym, że jakiekolwiek błędy na korzyć Barcy/niekorzyść Realu są przedstawiane jako "rzekome", natomiast sytuacje sporne w drugą stronę są podawane jako "fakt". Widocznie jaki elektorat taka narracja.
0
@tervas Z rzutu rożnego nie ma spelonego. Tutaj spalony jest w momencie strzału Savicia kiedy zawodnik Atleti absorbuje bramkarza będąc na spalonym.
0
@macio_944 Nie zgodzę się, dalej Ołłowski w swoich komentarzach jawnie faworyzuje Barcelonę.
0
@macio_944 Real ma Labogę, a Barca Ołłowskiego. Zawsze trafi się ktoś kto ma problemy ze stronniczością.