Real Madryt wygrywa z Sevillą w meczu ze zmianą sędziego [WIDEO]

Mateusz Doniec

25 lutego 2024, 23:06

50 komentarzy

Real Madryt pokonał Sevillę 1:0 po golu Luki Modricia. Tym samym Królewscy utrzymali 8-punktową przewagę nad Barceloną.

Po intensywnym spotkaniu Real Madryt wygrał na Santiago Bernabéu z Sevillą. Wybawcą Królewskich okazał się Luka Modrić, który w 81. minucie pięknym strzałem pokonał Nylanda. Wcześniej, w 10. minucie meczu, do siatki trafił Lucas Vázquez, lecz gol został nieuznany przez wcześniejszy faul. Sevilla nie pokazała zbyt wiele i wynik meczu jest sprawiedliwy.

Pewne wątpliwości mogła budzić potencjalna pozycja spalona Rüdigera, lecz zdaniem Archivo VAR nie uczestniczył on w akcji.

Najciekawszym wydarzeniem meczu była jednak... zmiana sędziego. Arbiter główny De Mera Escuderos poczuł w drugiej połowie ból w łydce i musiał zastąpić go czwarty sędzia Fernández Buergo.

Tym samym przewaga Realu nad Barceloną w wysokości 8 punktów utrzymuje się. W następnej kolejce Królewscy zmierzą się z Valencią na Mestalla, a Barcelona odwiedzi San Mamés.

Ciekaw jestem opinii ekspertów odnośnie braku odgwizdania potencjalnego spalonego przy bramce Realu

@Xonar ale Rudiger biegł na piłkę czy odpuścił całkowicie i nie walczył ?

nie było spalonego, dziekuję.
pozdrawiam.
@Xonar

@Damiano095 Nie biegł, stał w miejscu.

@MichalRBB szedł sobie jak na spacerku, w ogóle nie walcząc o piłkę

@Damiano095 Dlatego napisałem o opinii ekspertów oraz o "potencjalnym spalonym". Niczego nie przesądzałem, bo sam mam wątpliwości

@Xonar Ekspertem nie jestem i "na żywo" wydawało mi się właśnie, że Rudiger jest na spalonym, ale jak zobaczyłem powtórkę to zgadzam się z interpretacją sędziego, że Rudiger dość sugestywnie odbiegł od piłki i nie brał udziału w akcji, ani w momencie wrzutki, ani przy strzale.

@Xonar a to nieszczęsne ArchivoVAR w końcu jest tymi ekspertami dla was Cules czy nie?