Irmscher10
Dołączył/a: październik 2019
Gdańsk
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@MessiForeverTheBest pytanie referendalne z postawioną tezą.... I on ma tytuł dr
5
Podobno tam polecą głowy.... czyli Arbeloa weźmie to na siebie xD
5
Nie wchodzę raczej na stronę somsiada, ale tyle ciekawego sie dzieje, że zajrzałem i trafiłem taką perełkę:
https://zapodaj.net/plik-AR0x7k4Ben
5
@July_6_BcN ja przede wszystkim jak patrze na te dziewczyny to nie wiem czy ona ma 16 lat, 19, czy 40.... nakładają na siebie tonę szpachli i wyglądają mega sztucznie
1
@Kozinho. Pocieszę Cię, ze potem robi sie jeszcze ciekawiej... moi chłopacy maja w tym roku 6 i 8 lat. Od poniedziałku do piątku możesz granata odpalić koło łóżka i za uj ich z łóżka nie wyrwiesz o 8....
I wtedy przychodzi weekend.... godzina 6, a Ci zapieprzają jakby ich ktoś prądem raził od rana
1
@Kozinho. Ale ja mam przerąbane, ze nie mam szwagra...
0
Komentarz usunięty
1
@ProMILs zgadza się. Tu brakuje wyobraźni jednym i drugim. Tak samo jak taki motor potrafi jechać za autem dostawczym gdzie nie widać go w obu lusterkach, zaczynasz zmieniać pas, a motor wychyla sie przy dużej różnicy prędkości... to jest nie do ogarnięcia w tak krótkim czasie. Motocykliści musza sobie tez zdawać sprawę, ze manewrując przy dużej szybkości lewo/prawo są po prostu trudni do zauważenia
3
@Kuchar z tego wszystkiego zdaje sobie sprawę oczywiście, dlatego pytałem o logiczne powody tego weta, bo to ustawa gdzie naprawdę ciężko było wylosować weto. Dla obywatela ta Ustawa to same plusy.
1
@draxidox zapłacimy więcej za nowe urządzenie, bo importer / sprzedawca przerzuci ten koszt na klienta, to sie zgadza. Natomiast całą reszta zacytowanego przez Ciebie wpisu jest manipulacja i niedomówieniami.
Ta opłata, która musi odprowadzić sprzedawca / importer wynosi maksymalnie 1% od ceny netto sprzedaży, nie trafia w ogóle do budżetu Państwa, tylko bezposrednio do ZAiKS, SAWP, ZPAV, SFP, ZASP, Copyright Polska, Repropol albo KOPIPOL — zależnie od kategorii urządzenia/nośnika i tego, komu przypada dana część opłaty, więc nikt nie będzie decydował czy to Jaś Kapela ma dostać z tego pieniądze
6
Czy mógłby ktoś mi przedstawić jeden logiczny powód weta Prezydenta do ustawy "rozwodowej"?
Te weta już robią sie naprawdę memiczne. Uproszczenie prawa, działanie pro obywatelskie, odciążenie sądów, zmniejszenie kolejek w innych sprawach, ograniczenie formalności.... co Prezydentowi przeszkadzało?
2
@heniusss rajdy to ten sport, który najbardziej mnie kręci
4
@draxidox typ do utylizacji. Sam jestem fanem motorsportu i tez jeżdżę, ale kuzwa nie po drogach publicznych. To jest patokierowca
0
@FabianekMrozek możliwe, ze był to istatni celny strzał w tym meczu
5
Chłop byłby w koszulce Barcy z nazwiskiem Olmo i karnego by nie było
0
Przyzwyczaiło sie Atletico grając z nami, ze fauli przeciwko nim sie nie gwizdze.... a jednak
2
@NeroTFP1 przypomnij mi, czy my jestesmy jakos niebawem umowieni? Bo nie wiem jak sobie czas i priorytety na najblizsze dni ustawic
7
@Ryoumen poza tym, widzę, ze nie ogarniasz podstaw podając mi link, który ma zastosowanie w Ustawach podatkowych, a Ustawa zawetowana przez Prezydenta nie była ustawą podatkową. Ustawą zawetowana to licencjonowanie, nadzór KNF, obowiązki informacyjne, sankcje, rejestry, kontrola, wdrożenie MiCA
11
@Ryoumen to nie sa sprawy podatkowe.
A odpowiadając na Twoje pytanie, to na rynku estońskim do tej pory nie było ustawy stricte krypto, dlatego klienci nie byli zabezpieczeni w sposob wystarczający. Takie przepisy wprowadzili stosunkowo niedawno, bodajże 2 lata temu i byl okres przejściowy do 1 lipca 2026, z którego Zondacrypto korzystała.
14
@Ryoumen poza tym manipulujesz z datami. Nie przeczytałeś tej Ustawy, tylko zgrywasz sie tutaj. Ustawa miałaby w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia z wyjątkiem jednego przepisu o licencjach CASP, gdzie terminem ostatecznym mial być 1 lipca. Natomiast termin ostateczny znaczy "nie później niz", mogło to zacząć obowiązywać wczesniej
12
@Ryoumen o ile w sprawie samej Zondacrypto mogłoby być faktycznie juz za późno, o tyle pleciesz bzdury ze Ustawa by nic nie dała.
Wcześniejsze licencjonowanie, wymóg segregacji środków, kontrola KNF, ostrzeżenia, blokowanie nieuczciwych domen i wymiana informacji z Estonią. Mogła też zwiększyć presję, aby podmiot nieposiadający właściwej licencji CASP nie działał swobodnie wobec polskich klientów.
Gdyby szybko zadziałali to w tej sprawie jeszcze by zdążyli cos zrobić, ale gwarancji nie ma, natomiast ta Ustawa realnie zabezpiecza ludzi przed takimi schematami jak Zondacrypto
24
@Deathwing112 w Estonii, ale ta ustawa dawała możliwości kontroli działalności na polskim rynku. Sprawdźcie przepisy, projekt tej ustawy jest nadal w internecie, a nie powtarzacie linie partyjną
2
@Starrk o tym pierwszym nic nie mówię, ale ten wygląda dziwnie. Przynajmniej z tych informacji, które mamy do tej pory.
4
Kolejny zamach na Trumpa i kolejny nieudany.... co za przypadek. I to na imprezie dla prasy, żeby było dużo świadków
1
Dzień dobry La Ramblo.
Wybiera sie ktoś w tym roku na Motor Show w Poznaniu?
23
Przypomina mi sie kibic z meczu Finlandia - Polska, który ostatnie co w życiu usłyszał to "Probierz, Probierz wy********j"
0
@Roobo nie wygląda jakby sie zesrał
0
@agaFCB cos ściemniasz... żadna Aga nie odbierała ode mnie dzisiaj samochodu
1
@Tasde ciężko sie nie zgodzić
4
@Safrani ale jak to... przecież Donald Trump mówił, ze w Chinach nie ma wiatraków xD