0

@Patry10 to prawda. Ale to my się musimy postarać, a nie on. Przedłużanie przez niego kontraktu po to, żeby Juve mogło go wypożyczyć z obowiązkiem wykupu z jego perspektywy nie ma sensu. Tzn - OK, niech go Juve wypożycza a później on sobie podpisze kontrakt z kim będzie chciał i zgarnie hajs za podpis… nie wiem po co miałby iść na rękę klubowi do którego rok temu trafił za darmo i który po pół roku stwierdził, że jednak go nie chce…

0

@masik86 No nie do końca. Jasnowidzem to trzebaby było być jeśli chodzi o Umtitiego i w związku z tym nawiązywałem raczej do echa niż błędu jeśli chodzi o nieprzyjmowanie oferty. Natomiast w stosunku do Rakitica to był błąd. Oferowano (chyba psg) kupę kasy rok przed tym jak puściliśmy go za grosze… to akurat trzeba bylo przyjąć na podstawie tego jak grał…

0

@Elro1987 omg człowieku, co za farmazony to aż zęby bolą jak się czyta… trzeba było kontraktów takim Pjanicom czy Puigim nie oferować. Wywalenie zawodnika oznacza wypłacenie mu WSZYSTKIEGO co mu się do końca kontraktu należy… więc zazwyczaj nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie…

0

@Dojt to prawda, poza tym, że to był nasz drugi najlepszy obrońca ;)
Bardziej miałem na myśli pecha niż błąd. Tzn - błędem była kwota kontraktu, ale to akurat był dość częsty błąd. :)

2

No nie wiem czemu Depay miałby się na takie rozwiązanie zgadzać… przesadzają z kombinowaniem.

1

@Kibic3000 prawda, chociaż kiedy to byyyyyło. Pomyśleć, że zanim ten horrendalny kontrakt został mu zaoferowany można go było za gruby hajs do United opchnac…

0

Ehhh, coraz gorzej to wygląda. Chelsea dalej nic?
Na miejscu De Jonga byłbym sprawą całkiem porządnie wkurzony…

1

@el_dbano nooo, jednak trochę już Laporta zrobił w poprzednich kadencjach - na przykład postawił klub na nogi o zbudował Dream Team Guardioli…

0

@Mariusz85OL oj, pewnie spory hajs za podpis od Barcy przytulił… teraz chciałby przytulić znowu.

30

Prowokacyjne?! Przecież to jest REWELACJA!!
Jeśli lecimy zdobywać kibiców i wyciągać hajs, to właśnie w ten sposób!

0

@SirChuck No, ale Rustu to grał straszny piach zanim postawiliśmy na Valdesa. I tez były to trochę inne czasy ;)
Nie mówię, że Peña zły, ale skoro mamy dobrego MAtSa to nie ma co kombinować na siłę.

0

@SirChuck ojjj za wcześniej, żeby stawiać na Pene jako pierwszego bramkarza. MAtS może i ostatnie dwa sezony miał średnie, ale wcześniej był na topie. I druga połowę zeszłego sezonu tez miał wybitna…

Z tymi LO to ciekawa historia - Citi w tym oknie kupiło Cucurelle, Grimaldo tez sobie nieźle radzi. Już nawet nie ma co mówić o tym chłopaku z Andrelechtu…
Mam wrażenie, że Montoya nam zepsuł postrzeganie naszych własnych bocznych obrońców wewnątrz klubu… ciekawe co wyrośnie z tego Balde.

15

Neto widać pobierał korepetycje u Umtitiego. Nie chce mi się wierzyć w to co Mundo napisało, bo to by oznaczało, że się chłopu do reszty popierdzieliło pod czapką.
Na miejscu zarządu i Xaviego po takich akcjach rejestrowałbym do następnego sezonu w Barcy Athletic.

0

@Mroziu tak? Nie pamietam szczegółów, wiec mogę się mylić, ale myślałem, że Barca.
No jeśli Juve to przynajmniej tyle… :)

1

@Juniorhndrx trochę tak, ale faktem jest też chyba, że Pjanic zarabia więcej niż zarabiał Arthur… No i do całego tego księgowego zamieszania Barca dopłaciła kilka baniek…

0

No! Jak się uda opchnac Braita, Neto i Depaya to już będzie całkiem dobrze!

Jeszcze Puig, Pjanic i Mingueza. I Umtiti…ten ostatni pewnie na rozwiązanie kontraktu…

0

@jutroIV bo wiedza, że Barca jest na musiku, a samemu Depayiwi się kończy kontrakt ;)

0

@Yoshi94 nie na De Jonga tylko na brak jego transferu ;) No, APE to akurat jest fakt. Tzn - albo Alemany znowu wyczaruje jakieś rozwiązanie, albo nie będziemy mogli zarejestrować jakichś zawodników…

0

@Yoshi94 No to się mniej więcej zgadzamy… :)

0

@Marcinss10 zgadzam się. Największą wadą Laporty jest ciągle mlenie ozorem… dobrze byłoby gdyby zamknął usta i dał Alemanemu pracować w celu znalezienia rozwiązania, które przypasuje FDJ.

2

@Yoshi94 zgadzam się, że to nie De Jong jest winien. I zgadzam się, że jest to nieeleganckie.
Uważam, że niestety w ekstremalnych sytuacjach trzeba czasami zrobić to co najlepsze dla klubu.
To nie jest kwestia szacunku, tylko biznesu.
Lubię FDJ i fajnie byłoby gdyby mógł zostać, ale nie jako jeden 5 najlepiej opłacanych zawodników…

0

@Gangol oczywiście, że tak. To, że kończy mu się za rok kontrakt i, że jest w wieku w którym oferta Barcy jest świetna to inna sprawa.

0

@GucioH to prawda, że się zgodzili. Nie wiemy jednak jak dużo było tam „przekonywania”.

3

@Marcinss10
Moim zdaniem źródłem problemów Barcelony jest szalona struktura wynagrodzeń odziedziczona po poprzednim zarządzie i jedyna metodą wyjścia z tych problemów jest obniżanie kontraktów albo pozbywanie się zawodników którzy nie są ich warci.
Udało się znacznie obniżyć kontrakty SR, Umtitiego czy Dembele. Udało się podpisać nowe, sensowne kontrakty z Araujo, Pedrim i Gavim.

Udało się pozbyć kontraktów Coutinho, Gruezmanna czy wreszcie (na razie częściowo) Lengleta.

Zostały Busquets (kończy się za rok), Pianic (nie mam pojęcia jak się tej pijawy pozbyć), Pique i właśnie FDJ.

OK - nie musimy go sprzedawać do UTD, może być Chelsea czy cokolwiek innego… ale grożenie o braku rejestracji? Co w tym jest złego? Klub chce sprzedać zawodnika ro zapowiada, że już on nie jest potrzebny… czyli że najpewniej nie będzie grał. Problem polega na tym, że Laporta ma problem z bieganiem do mediów i opowiadaniem wszystkiego na prawo i lewo, bo jestem pewien, że takie działania mają miejsce w każdym klubie.

OK, możemy mówić o Mes Que Un Club, ale teraz nie stać nas na robienie wszystkim wkoło przysług i trzeba zrobić to co musi być zrobione.

W środę na C+ u Ćwiąkały było na ten temat - jest problem z limitem płac, więc MUSIMY się pozbyć pensji FDJ jeśli chcemy w przyszłym sezonie mieć mocniejszy skład - czyli grać o coś. A musimy grać o coś, jeśli chcemy utrzymać pozycję na rynku… wiec pozostawienie FDJ = topienie klubu.

Też mi się to nie podoba, ale czasami trzeba postawić skuteczność na urodą.

0

@koziar oj widzę, że z opornym mi przyszło.

Po pierwsze - wjeżdżasz AD personam z Fazmazoniarzem i później z geniuszem, podczas gdy, go geniusza, normalnie prowadziłem rozmowę.

Po drugie - jego pensja rośnie przed dodaniem zaległości. Po zaległościach jest jeszcze wyższa… i mówimy o tym jaka będzie pensja w sezonie 22/23. Pisałem o tym, że ZARABIA, a nie ZARABIAŁ więcej.

Więc daruj sobie wykwity inteligencji i popisy taniej erystyki, bo prubujesz przykryć fakt ze nie masz racji.
Dodatkowo - wspominałem o artykule tutaj - zawiera dodatkowe elementy wynagrodzenia. Ale ja to muszę wklejać, bo Ty nie bardzo wiesz o czym piszesz. Zakładasz ze naskakiwanie na rozmówcę załatwi sprawę. Życzę, żeby kiedyś się udało przebrnąć przez dojrzewanie.

https://www.fcbarca.com/105619-marca-ujawnia-szczegoly-kontraktu-frenkiego-de-jonga-w-barcelonie.html

4

@Yoshi94 OK. Czyli rozumiem, że jeśli zamiast transferów zostawia FDJ i znowu wylecą do Ligi Europy z grupy, to Ty jesteś z tym OK?
Jeśli tak, to spoko.

Moim zdaniem rola zarządu polega na tym, żeby do tego nie doprowadzić.

Rozumiem, że w takim razie byłeś tez przeciwko zmianie kontraktu Umtitiego, wypożyczeniu Lengleta czy o zgrozo Griezmanna. Przecież oni wszyscy maja ważne kontrakty. Rozumiem, że nie masz nic przeciwko Braitowi, Pianicowi czy Puigowi. Ewidentnie chłopaki chcą zostać a przecież maja ważne kontrakty.
Poczekajmy do 2025 ze zmianami.

Masz prawo do takiego zdania, nie odniosę się nawet do zaczepki o bystrości.

0

@koziar dobrze Geniuszu… swojego źródła nie podaje, bo znam a Ty nie pytałeś, ale masz tutaj:
https://www.capology.com/club/barcelona/salaries/

Jak widać Pjanic zarabia mniej niż FDJ, bez zaległych płatności Holendra.

Pensja FDJ rośnie co roku a przesunięte wynagrodzenia nie sa dodane. Z reszta był o wynagrodzeniu FDJ artykuł tez tutaj, jakiś czas temu, te zaległości to jest koło 9 baniek w pierwszym roku. Geniuszu.

Dodać należy, że jeśli sprzedadzą FDJ to zaległości będą mogli zaksięgować jako jednorazowa platnosc. Co zobaczę ze będę mogli je wyciągnąć poza limit płac. Geniuszu.

Wiec jak widać farmazoniarzem jesteś Ty, a na dodatek pozujesz na jakiegoś znawcę.

Nie pozdrawiam.

0

@bynek90 No Ten Haha z pewnością go chce. Ale przecież to jest FDJ - człowiek za którego połowa kibiców Barcelona jak widać chce topic klub. Z pewnością chcą go też inni trenerzy!

1

@koziar tak, pokaz jakieś źródło. Bo z tego co ja się orientuje to Pjanic ma jakieś 12 baniek euro BRUTTO. A FDJ w przyszłym sezonie ma zgarnąć koło 40…

1

@HavertzKai a gdzie masz, że Xavi chce? Xavi nie chce się mieszać w robienie dymu, i bardzo dobrze, ale z tego co widać chce tez Lewego i Raphinhe… ciekawe czy wolałby FDJ czy wymienioną dwójkę…

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?