0

@Roni_10 Jaki wpływ miał wysiłek fizyczny na nienaturalne skręcenie stawu kolanowego i zerwanie więzadła? Jak nastolatkowie zarywają ACL na orliku to też kwestia przetrenowania? Mięśniówki to zupełnie co innego. Sam zerwałem więzadło - to był moment. Rekreacyjna piłka i też ACL poszedł.
Poza tym Bernal grał 3 mecz w 1 składzie.

2

@konrad1661 Sam rezonans trwa z godzinkę. Potem specjaliści muszą go przeanalizować i zrobić opis. Poza tym świeżo po kontuzji może być opuchlizna, która utrudnia diagnozę. Na NFZ na sam opis się miesiąc czeka xD Ja na rezonans w trybie pilnym czekałem 3 miesiące, a na zabieg rok ;D

0

@Gaz Moim zdaniem on daje cokolwiek tylko na PS i na środku. Ma dobry timing a skuteczność można wypracować. Dużo napastników najlepsze osiągi ma koło 30. On gra głównie na lewej stronie gdzie zawsze gra słabo.

0

@ProMILs Bernal jest już potężny. Seniorzy się od niego odbijają. Kontuzje więzadeł to nie przeciążenia tylko nienaturalny ruch stawu. Nieważne jaki wiek - przy odpowiedniej rotacji kolana nawiększy koks nie uniknie kontuzji. Przeciążenia to kontuzje mięśniowe. Więzadeł nie wyćwiczysz. Oczywiście obudowanie nogi mięśniami pomaga, ale przy przypadkowych rotacjach kolana i siłach jakie w tym momencie działają na więzadło - czasem nie ma zmiłuj.

0

@AduŚ07 Akurat jak na 17 latka to ma chłop świetną posturę. Widać jak seniorzy się od niego odbijają. Nie wiem jakie mięśnie trzeba mieć, żeby przy nienaturalnej rostacji stawu uratować ACL. Niestety kolano przy takich skrętnych ruchach jest bardzo podatne na zerwania. Nie ma cudów. Popatrz ilu grajkow w Realu zerwało - tylko w zeszłym sezonie Militari, Alaba i Courtois.

1

@Derean To ta sama przypadłość co Fati? Może go zaraził ;)

1

@esem91 Rozumiem, że w komentarzach jest oburzenie na dzieciaka. Zdaję sobie sprawę, że takie zachowanie wymaga natychmiastowej reakcji. Niemniej nie rozumiem tym fantazji i wizji uderzenia tego dziecka przez starszego Pana. Przemoc nie jest rozwiazaniem! Myślicie, że jakby mu „sprzedał lepa”, „mógł uderzyć” to nagle nauczy się szacunku? Nauczy się tyle, że silniejszy może siłą, przemocą wywalczyć swoją rację. Dzieciak tak się zachowuje bo tak go wychowują (nie wychowują). To wina rodziców/opiekunow - zachowanie jest tylko efektem końcowym. Tam powinien być rodzic, który wytłumaczy mu przy każdym incydencie, że to niedopuszczalne i przekroczył zdecydowanie granicę poszanowania drugiego człowieka. Bicie nie edukuje! Poczytajcie sobie opracowania naukowe i badania na temat wychowania przez klapsy i krzyk. Oczywiście, to może być skuteczne. Dzieci bite „nie podskoczą” przy rodzicach. Jest jeden mały szkopuł- nie robią tego ze strachu, a nie ze zrozumienia sytuacji. Dzieci, które mają zaspokojone swoje potrzeby nie robią takich akcji. Smuci mnie to zamiłowanie do agresji, przemocy i chęć kopiowania szkodliwych metod wychowawczych z przeszłości. Zobaczcie ilu przestępców wychowalo się w domach z przemocą. Mieli szacunek i strach przed rodzicami. Jak opuścili dom to przenosili ta agresję dalej. Na koniec - czy jeśli starszy Pan uderzyłby dziecko za kretynskie zaczepki werbalne to wykazałby się inteligencją? Moim zdaniem brakiem Panowania nad soba. Nie mówię, że miał spuścić głowę, ale użycie siły wobec młodszego jest znakiem braku panowania nad emocjami. Na drodze jak ktoś Wam zajedzie drogę czy coś odwali to w ramach dojrzałości wyciągacie go z auta i walicie po mordzie to się nauczy? Żal mi zarówno Pana bo te słowa mocno go poruszyły, ale dzieciaka też bo widać, że chyba nikt o niego nie dba i może z niego wyrosnąć zły człowiek.

0

@JimMorrisonFCB Nie oglądałem, zbojkotowałem MŚ. Chyba tylko tego meczu żałuję bo Messi włożył koronę i zacięte spotkanie było z opisów na necie wynika

0

@Xaviball Walter Pandiani :) Niezły to był grajek

0

Wasze top 3 meczy, w których nie grała Barcelona? U mnie tak:
1. Manchester United 4:3 Real Madryt, gruby Ronaldo, Bekhamy itp
2. Liverpool 5:4 Deportivo Alaves, niesamowity Javi Moreno
3. Milan Liverpool 3:3 i zwycięstwo The Reds w karnych

1

@Fabik87 To jego ręka na cycku? Pewnie jakiś fejk

3

@Deltta Nie piję alkoholu i słodzonych napojów. Sprawdzam składy i staram się jeść jak najmniej przetworzone jedzenie - najczęściej bez szkodliwych dodatków. Im mniej składników w składzie tym lepiej. Ograniczanie słodyczy. Do tego aktywność fizyczna - ja dużo czasu spędzam na spacerach z dziecmi- lasy parki itp. Warto zadbać o sen i relacje z rodziną/znajomymi.

0

@betonito już nie ;D

0

@Lokusekpl To czemu w newsie jest napisane, że musi poddać się leczeniu? Według mnie takie niejednoznaczne to jest. To sugeruje, że wcześniej tylko leczył objawowo, a teraz chce wyleczyć u źródła. Do tego słowa Flicka „Jest bardzo dobrym obrońcą i dla klubu ważne jest, aby był sprawny na 100%. Nie może nam pomóc, będąc gotowym tylko na 80%.” To jednoznaczne zasugerowanie, że nie leczył się do końca a teraz spróbują się za to zabrać.

0

Oby mu się wiodło! Trzymam kciuki:)

2

@BORO_12 Może planuje zastąpić talenty klientami Mendesa ;)

19

Niech to doleczy w 100% bo to się ciągnie już zdecydowanie za długo. W ogóle patologia, że grał tak długo z niedoleczonym urazem.

0

Czyli na stoperze będą wiecznie kontuzjowani Inigo, Araujo do tego 17 letni Pau Cubarsi i Christensen, który też ma sporo dolegliwości. Pewnie przyjdzie Portugolec na Po żeby Mendesowi było dobrze i przesuną Kounde, który dobrze ogarnął PO.

0

@Ronad10 Ka pamiętał jak był starterem i coś 8 kolejek pod rząd. Dawał radę.

0

@Zoker Kryzys Barcelony wybika ze złego zarządzania. Zawodnicy przychodzą i odchodzą. Real potrafił opylić Ronaldo i nie mieli zapaści. Potrafią wygrywać LM bez niego.

0

@Eto'o9 R10 A jak nie ograją, to jego wartość spadnie jeszcze niżej. Może nawet nie dostaniemy tyle co dawał sportowy. Nie mamy kontroli. Poza tym skąd pewność, że dostanie dużo minut?

0

@Michal1889 „Może będzie lepiej” w kontekście gościa za grube miliony to porażka i brak strategii. Tak to można robić z gościem za grosze- może się uda wybić albo nie. Bo jak się nie uda to kilkadziesiąt milionów euro będzie zmarnowane. Jest to ruch desperacji bo co im zostało? Liczą, że się odbije na wypożyczeniu. Poza tym trenerem Betisu jest Pellegrini. Czy on stawia mocno na młodzież? Nie śledzę.

1

@Eto'o9 R10 Wypożyczenie za darmo Roque to plus? Przypomnę, że gość przyszedł za grube siano, wystąpił nie wiem może w 5 meczach i 2 trener go nie chce. Poważne kluby nie chcą go odkupić, mimo wcześniejszego budowania narracji o wielkim talencie Vitora. Będzie ciężko odzyskać kasę więc ten ruch całościowo to ogromna porażka. Chłop nie dostał nawet 1! sezonu na pokazanie się.

4

@Reviven Uważam, że problem nie dotyczy tylko piłkarzy. Ktokolwiek kto będzie rozpatrywał wybór klubu pod kątem projektu i wizji na przyszłość- nie będzie brał Barcelony na poważnie. To jak Laporta traktuje specjalistów w swoich dziedzinach, trenera i piłkarzy świadczy o dziwacznym, emocjonalnym systemie zarządzania. Nie ma żadnej stabilizacji. Specjaliści typu Alemany odchodzą i w ich miejsce przychodzą szwagry. Szwagry świętują pozostanie Xaviego żeby później zwolnić go za prawdziwe zdania na konferencji prasowej (nawet nie były złośliwe). Jaki poważny trener będzie chciał tu pracować? Trzeba będzie liczyć na trenerów na dorobku. Flick się zgodził bo oprócz Bayernu mocno zweryfikowała go praca dla reprezentacji Niemiec. Rynek się o niego nie bił i wyniki z Barcelona zdecydują czy nie spadnie na dno listy pożądanych trenerów. Cieszyłem się z odejścia Bartomeu, ale Laporta to chodzące kolesiostwo i chaos. Mam nadzieję, że w kolejnych wyborach wyłoni się ciekawa kandydatura, a cules nie poleca na puste obietnice i wymyślone wizje o potędze, która Barcelona od lat nie jest.

0

0

Polecicie jakąś darmową apke w stylu dawnego endomondo? Rejestrowanie trasy podczas aktywności fizycznej (czytaj biegu) mnie interesuje.

0

@marcin62 Laporta to się może jedynie sprzedać. Kupować nie może nawet zawodników, a co dopiero klasy xD

0

@Ojciec5tkidzieci Może spróbuj przekleić tekst do przeglądarki internetowej i potem do translatora.

9

Choć jedna dobra informacja.

0

@JohnnySilverhand Casado i Bernal póki co to uzupełnienie składu. Kiedy i w jakiej formie wróci Gavi? Niewiadomo. Jak długo będzie grał Pedri patrząc na jego zdrowie? Niewiadomo. Człapal w City da radę presowac u Pepa, a u nas nie da? xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?