La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 967 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

51

Trafna opinia dr Sławomira Mentzena. Były kandydat na posła słusznie zauważył, że ironiczny uśmiech jest dużo lepszą reakcją na polecenie założenia maseczki niż bicie kogokolwiek. Właściciel kancelarii podatkowej wyraził również swój kategoryczny sprzeciw gdy został spytany o paszporty covidowe. twitter.com/Aynqa/status/1386726031852281862

38

@Quavosk

Co w tym trafnego?
Zwrócenie uwagi na brak maseczki w pomieszczeniu zamkniętym to się szeroko uśmiechnie, ale ani słowem że założy maseczkę.
I oni chcą aby obostrzenia zniknęły, ehhh

konto usunięte

38

@pax Pan Sławomir jest przeciwny noszeniu maseczek. Jednak spytany o osławiony incydent w kościele przyznał że pomimo jego sceptyzmu odnośnie noszenia maseczek to nie miałby ochoty nikogo bić kto by go poprosił o założenie maseczki.

11

@pax Obostrzenia znikną bo ta jedna osoba na sto, która nie zakłada maseczki zamiast się uśmiechnąć założy maseczkę?

15

@Quavosk Z tego co pamiętam pan Sławomir jest doktorem nauk ekonomicznych, nie medycyny. Czy podaje jakieś argumenty przeciw maseczkom? Oczywiście chodzi mi o argumenty o podłożu naukowym.

konto usunięte

4

@nwchades W internecie jest bardzo dużo materiałów jak posłowie Konfederacji Wolność i Niepodległość argumentują swoją niechęć do noszenia maseczek.

konto usunięte

17

@Quavosk Ufff, dobrze, że napisałeś, iż trafna, bo jeszcze bym pomyślał, że Śpiewak go zaorał.

konto usunięte

1

@Persyfl Do usług. Rozumiem, że to ironia. W takim razie co pan Mentzen powiedział niewłaściwego?

konto usunięte

6

@ShowMe Mniej niż 60% ludzi nosi maseczki w komunikacji miejskiej. Ile to jest osób na 100?

konto usunięte

7

@nwchades No, że nie chce "żydów, pedałów i UE". To nie wystarczy?

9

@Quavosk
Rozumiem, że Mentzen jest przeciwny noszeniu maseczki w pomieszczeniach zamkniętych i na zwrócenie uwagi osób które by taką postawą czułyby się zagrożone co najwyżej uśmiechnąłby się i maseczki nie założył.

konto usunięte

4

@Quavosk Raczej, co powiedział właściwego? @pax już wskazał, co powiedział niewłaściwego.

12

@Quavosk Oczywiście, ale są to głównie argumenty, parafrazując "Rozporządzenie jest niezgodne z prawem, nie możecie mi kazać nosić maseczki". I oczywiście, wszystko spoko, mają rację.
Ale argumentów naukowych brak. Natknąłem się na video właśnie, gdzie jakiś "chemik" przyprowadzony przez pana Dziambora próbuje udowodnić że maseczki zatrzymują dwutlenek węgla. Robi to jednak tak nieudolnie, że chemikiem go nazwać ciężko. Pan Berkowicz natomiast przyrównuje wiarę w maseczki do noszenia czapeczek foliowych, co jest zabawne, bo akurat skuteczność maseczek jest potwierdzona naukowo.
Więc ponawiam pytanie - czy posłowie Konfederacji mają jakieś naukowe podstawy do nienoszenia maseczek, czy są przeciw tylko po to, żeby zrobić na złość rządowi?

konto usunięte

5

@pax Cytując klasyków - a mógł zabić.

10

@ShowMe
Jeżeli osoba publiczna pokazuje pewien wzorzec zachowania, który na rambli ma wielu zwolenników i jest powielany to nie robi tego jedna osoba na 100.

konto usunięte

3

@nwchades A to nie jest u nich tak, że maseczka to kaganiec, kaganiec jest u psów, a konfederaci nie specjalnie lubią inne niż ludzie zwierzęta?

4

@Persyfl Może uda się wyciągnąć coś więcej. Bo o ile potrafię zrozumieć sprzeciwianie się lockdownowi, to sprzeciw przeciwko maseczkom (o szczepieniach już nie wspominając) jest dla mnie niesamowicie irracjonalny.

konto usunięte

3

@nwchades Największą naukową podstawą jest to, że ludzie noszą od roku te kagańce, a ludzie jak umierali tak umierają.

konto usunięte

2

@nwchades Ja odbyłem sporo dyskusji z konfederatami na ten temat i w skrócie sprowadza się to do tego, że no może i ludzie umierają (ale głównie ci słabi) i co mnie to?

konto usunięte

1

@pax To w takim wypadku administrator budynku wzywa policję i funkcjonariusze postępują według procedury.

konto usunięte

3

@Quavosk Ha! Kagańce! Wiedziałem.

11

@Quavosk Cóż, liczyłem na rzeczową dyskusję, widzę że się przeliczyłem.

konto usunięte

1

@nwchades Szkoda.

konto usunięte

1

@Persyfl Widzisz jaki przenikliwy jesteś.

19

@Quavosk
Czyli starsze osoby bojąc się dla nich groźnej choroby proszą o założenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym a on ma na to wywalone, bo co go inni obchodzą? Ważne, że on jest wolnościowcem a inni Polacy się nie liczą i ich zdrowie bo logika, zdrowie i zwykłą przyzwoitość byłyby zaprzeczeniem w tym przypadku jakieś złudnej idei?

5

@Quavosk Szkoda że się przeliczyłem, czy szkoda że w ogóle liczyłem?
Zresztą, tak czy inaczej, to Ty zawiodłeś, więc rzeczywiście szkoda.

konto usunięte

1

@nwchades Najmocniej przepraszam. Ale jak zauważysz mój główny post był odnośnie reakcji na prośbę o założenie maseczki, a nie o skuteczność i moralność ich używania.

konto usunięte

1

@pax To zależy w jakim miejscu. Wydaje mi się że do supermarketu bez maseczki nie wejdzie gdyż od razu upomni go ochrona, a jeśli nadal nie będzie respektował zasad to może zostać wezwana policja.

5

@Persyfl Śledziłem część Twojej gorącej dyskusji, ale temat szybko zbiegł na komunizm i oskarżenia o jego obronę, co już mnie średnio ciekawiło. Chociaż z tego co pamiętam, Twoja "obrona" komunizmu polegała na tłumaczeniu Marxa, a w tym chyba nie ma nic złego.
Ja osobiście lewicowy nie jestem, ale tak biorąc pod uwagę to z czym utożsamiane jest środowisko wolnościowe w Polsce, to wolnościowcem też ciężko mi się nazwać.
No i niestety, kagańce się pojawiły i szanse na dyskusję z Quavoskiem zniknęły, tak jak i jego naśladowanie Chakalaki.

12

@Quavosk
"Wydaje mi się że do supermarketu bez maseczki nie wejdzie gdyż od razu upomni go ochrona, a jeśli nadal nie będzie respektował zasad to może zostać wezwana policja".
Czyli tak jak mówię, woli nie założyć maseczki wbrew logice w pomieszczeniu zamkniętym i być może zagrażać zdrowiu Polaków. Typowe głupie zachowanie, na złość mamie odmrożę sobie uszy, tylko w tym przypadku może odmrozić też innym.
Dziecinne zachowanie.

konto usunięte

1

@nwchades Nie wiem o czym piszesz. Mam wiele lepszych autorytetów do brania z nich przykładu niż użytkownik Cha.

konto usunięte

1

@pax Długo w tym sklepie sobie by nie pochodził więc wydaje mi się że Pan Mentzen pomimo niechęci do maseczek zakłada je na terenie sklepów. Ja robię podobnie - najchętniej bym tego nie zakładał, ale w obawie przed mandatem robię to.

0

@Persyfl Skąd masz te dane?

1

@nwchades Masz link do badań, które potwierdzają, że noszenie maseczki całkowicie unieszkodliwia Covid-19?

9

@Quavosk
Przecież on jasno dał do zrozumienia, że na zwrócenie uwagi co najwyżej by się uśmiechnął., reszta to napisałeś jedynie "co Ci się wydaje".
Nikomu nie chce się chodzić w maseczkach, ale niektórzy czują się odpowiedzialni za innych, nie każdy z Polaków to rozumie.

10

@insp1re
Fajnie, że dodałeś CAŁKOWICIE. Jasne, że całkowicie nie unieszkodliwia, ale nawet jeśli zmniejszałby o 50% możliwość rozprzestrzenienia się patogenu to chyba warto? Czy tylko wynik 100% zadowala bo 99% to już nie warto zakładać maseczki?

9

@insp1re Skąd pomysł, że noszenie maseczki unieszkodliwia Covid-19? Nie mówiąc już o całkowitym unieszkodliwieniu.
Noszenie maseczki ogranicza rozprzestrzenianie się kropelek i drobinek śliny, a wirus Sars-CoV2 przenosi się głównie drogą kropelkową. Wniosek chyba jest prosty.
Badanie które lubię podawać, bo jest proste i przejrzyste:
https://advances.sciencemag.org/content/6/36/eabd3083

konto usunięte

2

@ShowMe Z badań SW Research dla BISAF.

konto usunięte

2

@insp1re A ktokolwiek twierdził, że całkowicie unieszkodliwia? XD

konto usunięte

2

@pax Każdy ma własne sumienie. Tak jak dr Sławomir powiedział, jeśli ktoś ma ochotę nosić maseczkę niech nosi, ale zmuszać nikogo nie można. Jeśli wirus byłby tylko na wysokości powyżej jednego metra to mielibyśmy chodzić na rękach?

1

@pax Rozumiem że co roku w sezonie grypowym nosisz maseczkę aby nie zarazić kogoś? (wirus przenosi się tak samo)

6

@Persyfl W Japonii - tak dla przykladu - ludzie czesto nosza maseczki, nie tylko, aby sie chronic, a czesto aby chronic innych.
Opinia Slawomira mnie kompletnie nie dziwi, czlowiek ten nie jest zainteresowany skutkami swojej bioemisji, co jest zupelnie spojne z jego wizjami spolecznymi i politycznymi. Nie jest zainterwsowany tym, ze ktos w jego otoczeniu moze byc wrazliwy na jego wlasne zarazki, tak samo jak to ze ktos inny moze ucierpiecz powodu siania homofobicznego przyzwolelenia. O sprawach gospodarczych sie nawet nie zaczne wypowiadac, gdyz pan ten tez bije czolem przed ideami sprzed polwiecza, jak nie bardziej.

Chroniczny brak szacunku do drugiej osoby mozna wciaz uzasadniac sowietyzacja naszego spoleczenstwa, ale tak mlode osoby maja dosc danych, aby podjac choc okruszki refleksji.

konto usunięte

4

@Hopner15 Rozumiem, że jeśli będziesz miał kiedyś dzieci nie zaszczepisz ich przeciw Polio, bo ma śmiertelność niższa niż covid?

konto usunięte

4

@Quavosk Czy wy prezerwatyw też nie używacie? W końcu to kaganiec na penisa.

1

@semafor Trzebabyć naprawdę ślepym żeby wierzyć w skuteczność masek.90% wymienia maskę co kilka dni, poprawia ją rękami 10 razy itd.. , maska być może byłaby skuteczna gdyby nikt jej nie dotykał palcami i wymieniał dezynfekował codziennie a jest to niemożliwe , a więc noszenie maseczek to głupota.Samo WHO mówiło że maseczek nie powinnno się nosić ,ale jak widać u nich wszystko się zmienia "Nie ma dowodów naukowych na to, że noszenie masek przez populację na masową skalę przynosi jakiekolwiek korzyści. Wręcz przeciwnie - są dowody, że nieprawidłowe użycie masek wyrządza szkody." Dr Mike Ryan, WHO

2

@Hopner15
Jest inna śmiertelność tej choroby. Podaj dane, ale nie wymyślaj to się przekonasz.

6

@Quavosk
Czyli jednak brak odpowiedzialności Mentzena zrzucasz na jego sumienie. Czyli jak ma wyrąbane na zdrowie Polaków to niech ma, jego sprawa. Co go obchodzi naród Polski, ważne że on jest wierny ideałom antymaseczkowym, a że mogą cierpiec Polacy, kto byś tym przejmował, przeciez nie Mentzen.

4

@Hopner15 czyli ogolnie maskinochronne sa wielkim spiskiem
producentow masek i nie tylko w przypadku pandemii, ale tez na salach operacyjnych nie ma sensu ich uzywac.

Pomijajac juz fakt, ze nie wdaje sie w irracjonala dyskusje o stopniu w jakim maska ogranicza emisje kropwlek z mojego wlasnego aparatu. To pewne rzeczy mozna i nalezy robic z szacunku do drugiej osoby.

Wszelkie te bzdety o wolnosci sa absolutnie absurdalne, kazdy wolnosciowiec wie ze szacunek do drugiej osoby jest podstawa, punktem wyjscia. Formacja ktora reprezentuje ten polityk w najmniejszej mierze nie realizuje tego postulatu, swoich wyborcow tez ma gleboko, to tylko biomasa dla ich krier, w tym zreszta nie roznia sie od establismentu z ktorym ponoc walcza.

konto usunięte

1

@Persyfl Ale prezerwatywę noszę z własnej woli, a maseczka jest nakazana od rządu.

7

@Hopner15
Ostatnio pisałeś że 90% twoich znajomych kilka tygodni chodzi w tych samych maskach, mówiłem że można na rambli zorganizowac zbiórke na proszek do prania dla twoich znajomych. Fajnych masz znajomych co przez kilka tygodni chodzą w tych samych maseczkach, bielizny tez nie przebierają?
Uwielbiam twoją manipulację i wybiórcze podawanie tekstów, który to już raz.
"Jeśli jesteś zakażony, to poprzez użycie maseczki chirurgicznej możesz zmniejszyć ryzyko zainfekowania innych osób". Reszta tekstu Ryana.
Poza tym jego wypowiedz była sprzed 13 miesięcy gdy wzywano do zmniejszenie kupowania maseczek chirurgicznych na zapas przez społeczeństwo bo były braki dla personelu medycznego.
To chyba logiczne, że nieprawidłowe używanie czegokolwiek może spowodować szkody,

konto usunięte

3

@pax Epidemiolodzy wypowiadają się w różny sposób. Jedni mówią, że rzeczywiście maseczki pomagają, a drudzy że wręcz przeciwnie gdyż idąc przez miasto w tym kawałku materiału na ustach łapiemy wszystkie wirusy po drodze i potem dotykając ich rękami możemy się przyczynić do zwiększonego rozprzestrzenienia wirusa SARS-CoV2.

6

@Quavosk
Długo nosisz tą prezerwatywę? Bo @Hopner15 pisał, że jego znajomi noszą po kilka tygodni maseczki bez zmieniania. Bez urazy tak tylko pytam bo spodobało mi się wyrażenie noszenie prezerwatywy (raczej spotkałem się z zakładaniem lub używaniem) ;)

4

@Quavosk
Czyli z tego co piszesz to używanie maseczek według epidemiologów jest wskazane i maseczki pomagają ale należy się z nimi odpowiednio obchodzić. Tak?

Czyli z maseczkami tak jak z prezerwatywami, jak nie odpowiednio użytkujesz to nie masz bariery jak zgodnie z instrukcją to masz. Jakie to proste.
https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/jak-sie-chronic,rodzaje-maseczek-ochronnych--jaka-maseczke-na-koronawirusa-zaleca-cdc-,artykul,19635775.html

1

@pax ponoc praktyjuje sie zakladanie prezerwatyw przed wyjsciem z domu. Tak na wszelki wypadek. Moze i kilka dni tak minac, jak sie zapommi. Wtedy okreslenie “nosze” jest jak najbardziej na miejscu.
Chyba...

1

@pax Aaaa no to w takim razie można kogoś zarazić i być może zabić bo ma mniejszą śmiertelnośc spoko.Ale 3mln zgony na Covid (zawyżone ,przykład lekarzy dostających dodatkowe pieniądze za wpisanie covid) na kilkadziesiąt milionów rocznie no rzeczywiście tragedia

2

@semafor Na salach operacyjnych lekarz ma zdezynfekowane ręce i całe ciało i w dodatku zmienia na maskę co kilkadziesiąt minut i nie dotyka maski rękami ,taka mała róznica, marny twój argument

konto usunięte

3

@pax Przez część epidemiologów tak. Przez drugą część nie.

konto usunięte

3

@Hopner15 Urodzeń dzisiaj 380000 ludzi śmierci 162000. Dziwne że pomimo tego zabójczego wirusa populacja ziemi nadal rośnie. A może właśnie dlatego są te szczepionki?

5

@Hopner15
Mówiłem że będziesz wymyślać. Są oficjalne dane ile osób w ostatnich latach zaraziło się grypa a ile zmarło tak jak z koronawirusem. Jednak Ty nie zaakceptujesz tych danych i będziesz wymyślać własne. Lekarze dostaja pieniądze za wpisanie covid? Skąd wiesz, że nie jest odwrotnie? Po co mieliby to robić, od kogo dostaja pieniądze? Uwielbaim z Toba pisać. Dzisiaj już kończę, ale mam nadzieję, że jak się obudzę będę miał co komentować :))
sprawdz dane ile milionów Polaków w ubiegłych latach miało grypę i ile na nią zmarło. Bo wymyślone dane możesz podać ale kto w to uwierzy?

0

@Quavosk Zgony na Covid w tym roku coś koło 1mln , Zgonów w wyniku aborcji w tym roku 13.5 mln,rozumiem @pax że jesteś za zakazem aborcji na świecie?

6

@Quavosk
Przecież pisałes coś innego co do maseczek? Pisałes że część uważa że są przydatne a częśc uważa że są nie przydatne gdy są użytkowane niewłaściwie - czyli logika podpowiada że jak są właściwie używane to działają. Coś ciągle się rozmijasz.

konto usunięte

3

@Hopner15 Chyba za złagodzeniem. Takie to lewicowe myślenie. Morderstwo spoko, ale jak szmaty na twarz nie założysz to jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa.

6

@Hopner15
Zabrakło argumentów to piszesz o aborcji. Zawsze miałem ubaw. Co ma aborcja do noszenia maseczek ?

konto usunięte

1

@pax Naprawdę nie wiem jak to skomentować.

0

@pax Jedyne dane jakie podałem go 3mln zgonów na Covid co jest prawda więc nic nie wymyślam.W Ameryce dziesiątki tysięcy dolarów za wpisanie Covida jako zgon itd przypadków tysiące ale tobie ciężko to przyjąć do wiadomości

6

@Quavosk
Tzn.? Każdy kto dba o naród Polski o zdrowie Polaków to jest lewicowcem ?

3

@Hopner15 wyzej jest mowa o zasadach stosowania masek. Mimo ze jestem dosc nieuwazny, to staram sie nie macać maski co pol minuty, a zmieniac je i prac.
Rece tez dezynfekuje.
Wiec, maska odpowiednio stosowana dziala, czy jednak nie :)
Impementacja idei wolnosci do buntu wobec masek jest infantylna. A politycy to wykrzystuja bo wiedza ze sa osoby dla ktorych zakaz palemia czy wstepu bez maski to jest zamach na ich wolnosc. Kwestia otwarta pozostaje jak nazywaja rzeczywiste ograniczenia praw obywatelskich, ale moze nie, to wcale nie jest ciekawe.

2

@pax Odpowiedziałem w osobnych postach, ano to że jesteś zwolennikiem prawa dzięki któremu zabiją się miliony przyszłych ludzi,ale to ja jestem siewcą śmierci XDD.
PS. Ludzie z autobusu posła Brauna żyją (WSZYSCY)

1

@semafor Rozumiem że zakażemy ludziom dotykania palcami maseczki a także będziemy badać czujnikiem czy Maseczka nie była noszona dłużej niż 1h,jeżeli była no to przykro mi nie wchodzisz do sklepu.Ludzie by musieli wymieniać maski co chwila a ręce sobie związać żeby to miało jakikolwiek sens.

konto usunięte

1

@pax Dba o naród Polski promując aborcję xD

7

@Hopner15
W Hameryce zawyżają i dostają dziesiątki tysięcy za wpisanie covidu? Kto dostaje? Lekarze, rodzina? Od kogo dostają? To w Polsce nie dostają, to dobrze, ptrzynajmniej dane z Polski o wysokiej śmiertelności sa prawdziwe, ufff.
Miałem iśc spać ale podam Ci dane śmiertelności na przykładzie naszej ojczyzny abyś wiedział o czym jest mowa. Znając życie i dyskusje z Tobą stwierdzisz że dane są fałszywe i Ty masz swoje wymyślone.
Covid 2,75 miliona zakażeń - 65 tysięcy zgonów
Grypa 2018/2019 3,37 miliona zakażeń - 108 zgonów
https://rcb.gov.pl/grypa-w-sezonie-epidemicznym-2018-2019-w-polsce-i-europie/

Teraz pewnie będziesz snuł teorie spiskowe, wymyślał dane, pisał o niedoszacowaniu lub przeszacowaniu nie podając danych itd.

10

@Hopner15
Gdzie ja się tu wypowiadam o aborcji? Co to za temat przy maseczkach. Szukasz czegoś bo brakuje argumentów, z Konfederacji się wyrasta, spokojnie przejdzie Ci ;)

5

@Quavosk
??? Rozmawiamy o maseczkach czy o aborcji?

0

@pax Śmieszne jak nazywasz ludzi bez maseczkek zagrożeniem i to przez nas umierają ludzie.A machasz ręką na 13 mln aborcji w tym roku i nie chcesz aby prawo aborcyjne w żadnym kraju nie było zaostrzone,śmieszy mnie to tylko

konto usunięte

3

@pax Po prostu podałem paradoks że lewak który popiera aborcję czyli morderstwo będzie oskarżał Mentzena że nie nosi maseczki i naraża inne osoby na zachorowanie na koronawirusa.

5

@Hopner15 dlaczego Slawek nie promuje prawidlowego uzywania masek miast zbywac to smiechem. Wspomnianych wyzej prezerwatyw tez nie nalezy uzywac ponownie, lub pozyczac.
To ze ktos nie stosuje sie do zalwcen, wynika z roznych przyczyn, lekcewazenia swojego zdrowia i innych, zwyklej pajacerki i dziwacznie rozpatrywanej wolnosci. Gdyby panowala epidemia ktora zabija nieco bardziej spektakarnie, tez dr slawek drwil by sobie z masek?

Znam osoby ktore dokladnie tak pyszalkowato i glupio sie wypowiadaly, by pozniej niemal odejsc ze swiata zywych na stadionie narodowym.
Teraz - jako ze mozna zarazic sie ponownie - stosuje sie do zalwcen i unika wszelkich mozliwych kontaktow. Ta, zmieniaja maski, dorosli potrafia panowac nad ruchami, nie wszyscy ale potencjalnie jakas ich czesc.

9

@semafor
Napiszesz, że zmieniasz maseczki co godzinę to napisze, że powinna być zmieniana co pół godziny, jak napiszesz że zmieniasz co pół godziny to napisze że co 15 minut. Będzie wymyślał swoje teorie byle nie przyznać , że nie ma racji.
Szukam danych ile maseczka może być założona, lekarze piszą że spokojnie od godziny do 4 godzin, są artykuły że powinna byc po około godzinie ściągnięta na 5 minut dla polepszenia układu oddechowego i założona z powrotem. Długość noszenia maseczki zalezy od jej zawilgocenia czyli od aktywności fizycznej.

3

@Quavosk
A kim jest lewak ?

3

@pax Sytuacja zaywzonych śmiertelności i pieniędzy za to jest znana, ale głową muru nie przebijesz.108 zgonów(całkowicie inaczej uwzględnia się zgony na grype) i tysiące hospitalizowanych a co tam nic takiego ważne że Pax co roku paradował bez maski narażając innych

konto usunięte

2

@semafor dr Sławomir Mentzen. Bardzo proszę wypowiadaj się z szacunkiem o człowieku który w życiu osiągnął więcej od Ciebie.

konto usunięte

1

@pax Nie będę Ci tłumaczył takich podstaw.

7

@Hopner15
Temat aborcji dalej bo zabrakło argumentów o maseczkach, grypie, covidzie. Teraz napisz o BLM i bedzie komplet. Jak zwykle zero merytoryczności.

0

@semafor Bo nie da się oduczyc odruchowych ruchów i nie da się wydawać codziennie kilka złotych na maseczki nowe,jest to po prostu niemozliwe, a więc sensu nie ma.

1

@Quavosk
Acha, fajnie. czyli piszesz coś czego sam nie rozumiesz i nie potrafisz wytłumaczyć.

1

@pax Argumenty przedstawione ale do ciebie nigdy to nie trafi tak to bywa na lewicy.Cos ta aborcja niewygodna skoro nie potrafisz odpowiedzieć 13mln aborcji( w tym rok) spoko aborcja prawem człowieka powinna być legalna, 1 mln na covid (w tym roku) siewca śmierci morderca .Fikołki logiczne na lewicy odc 1394949

7

@Quavosk
Tzn. co osiągnął? Zrobił doktorat z ekonomii, sięgnął kasę na partie z budżetu państwa, coś jeszcze ?

7

@Hopner15
Widzisz jak łatwo w postaci zwykłych danych statystycznych grypy i covidu wykazac wymyślanie teorii. Mówiłem, że tak zrobisz, będziesz pisać niepotwierdzone teorie.

1

@pax Ma najszybciej rozwijającą się kancelarie podatkową ( i wiele innych firm)a do tego żonę i 3 dzieci ,nieudacznik z niego nic nie osiągnął

3

@Quavosk zaraz, chwileczke, a skad wiesz co osiagnalem a czego nie.
Zabawnie jest mierzyc ludzi swoj miara, ale bywa ze wbrew statystykom strzela sie kula w plot. Za zadne mozliwe skarby nie zamienilbym swych osiagniec z panem slawomirem. Mysle ze to ciezko bedzie Ci zrozumiec

1

@pax Grypa jest mnie śmiertelną no i co z tego ? To znaczy że możesz nie założyć maski? Covid w porównaniu epidemii z poprzednich lat to pestka a biorąc pod uwagę wszystkie zgony na świecie tak samo.

9

@Hopner15
Jakie argumenty? Wykazałeś się brakiem logiki przy maseczkach, wymyślaniem rzeczy przy grypie a mnie pytasz o aborcję o której nie jest rozmowa i o której je nie podejmowałem chyba nigdy dyskusji. Widzę, że chcesz zmienić temat i uciec od dyskusji o głupiej wypowiedzi Mentzena. Czemu sądzisz, że jestem za lewicą? Bo krytykuję głupotę w wypowiedziach liderów Konfederacji? Nie trzeba być z lewicy aby to widzieć. Ale dla Konfederacji każdy kto widzi ich głupotę, utopijne hasła i robienie z ludzi idiotów to lewak, bo tak łatwiej.

2

@Hopner15 “Ma najszybciej rozwijającą się kancelarie podatkową ( i wiele innych firm)a do tego żonę i 3 dzieci ,nieudacznik z niego nic nie osiągnął“

musisz zrozumiec ze dla wielu osob jest to punk odniesienia, ale sa zapewne osoby - rowniez na tym forum - ktore z takimi osiagami nie maja problemow, a wiecej samoze takie ktoew osiagnwly cos o wiele bardzoej dla nich wartosciowego i pan slawek jawi im sie jako zwyczajny czlowiek ktory na niesczescie trafil do polityki.
Z mojego punktu widzenia jest to calkowicie nieninteresujacy punkt odniesienia. Wrecz kara uznalbym przymus prowadzenia takiego zycia jakie ma ten pan. Nie mowiac juz o wstydzie za to co musialbym klepac w mediach.

9

@Hopner15
Wow, ma żonę i trójkę dzieci i kancelarie podatkową. No niesamowite, ale się chłop rozwinął, widzę że dla elektoratu Konfederacji jak ktos ma żone i dzieci to już szczyt osiągnięć, a co dopiero że ma własną kancelarię, elita.

4

@Hopner15
"Grypa jest mnie śmiertelną no i co z tego ? To znaczy że możesz nie założyć maski?"
Świetny pomysł, od kolejnego sezonu grypowego będę chodził w masce. Satysfakcjonuje Cię taka odpowiedź?
"Covid w porównaniu epidemii z poprzednich lat to pestka a biorąc pod uwagę wszystkie zgony na świecie tak samo".
No tak, uwielbiam takie myślenie. To, że w wypadkach samochodowych giną miliony nie oznacza że nie zapinam pasów zmniejszając ryzyko śmierci, tak jak z Covidem zakładam maskę zmniejszają ryzyko zarażenia. Czemu mam nie ograniczac ryzyka własnej śmierci i innych?
Piszesz o pandemiach z POPRZEDNICH lat, to napisz ile ofiar pochłonęły pandemie w okresie ostatnich 10 lat, a nie zrobię ułatwienie z ostatnich 50 lat, a niech będzie wymień te pandemię z ostatnich 100 lat. Tak od 1921r.

Zaczynasz pisać pisać jak Stalin - śmierć jednego to tragedia śmierć milionów to statystyka. Co tam 3 miliony zmarło , co tam, pestka.

2

@pax od tych osiagniec, ambicji i blasku intelektualnego, az prawie zemdlalem. Wyklady tego polityka z natury przypominaja niemal spotkamia amwayowcow czy handlarzy wynalzkami ktore maja leczyc kregoslup.
Jednak z jakiegos powodu jest to osoba godna nasladowania. Niepojetym wydaje sie fakt, ze ktos tak by nie chcial, a juz na serio szalenstwiem jest bycie ze swoim zyciem zupelnie w innej galaktyce. Nie mowie tu oczywisice wylacznie o finansach, choc te przeciez najbardziej imponuja. A zegarek drogi ma?
bo jak nie to odpadam

6

@semafor
Problem jest taki, że podobnie jak przy handlu bezpośrednim znajduje grono odbiorców zachwyconych utopijnymi prostymi hasłami, jakby garnki zeptera miały odkurzac i odbierać netflixa.
Nie widzę niczego czym mógłby mi zaimponować, nie jestem zwolennikiem dojenia polskiego budżetu (on nie ma z tym problemu) ma doktorat i co z tego, nie jest to wybitne osiągnięcie. Ma Kancelarie podatkową i daje rady jak nie płacić podatków do polskiego budżetu. Jak chce na tym zarabić, nikt mu nie broni, dobrze że robi to na czym się zna, ale nie jest to dla mnie człowiek który nie wiadomo co w życiu osiągnął. Robienie z niego guru na temat maseczek, obostrzeń jest juz kuriozalne.

8

@Hopner15
Jak na doktora to ma strasznie ubogi dorobek naukowy, wręcz skąpy.

2

@pax Rozumiem, ze osoba ktora wyrasta ponad przecietnosc budzi podziw osob, ktore chcialby sie znalezc na miejscu tej osoby. Nie mniej stosowanie tych samych mir wobec innych osob jest tylko czesciowo uzasadnione. Nawet jesli wiekszosc wykzuje jakies tam wspolne cechy, zawsze jest spora szansa ze trafia sie na kogos o innych wlasciwosciach.
Czestym problemem rozmow na tym forum jest zalozenie, ze rozmawia sie z osoba ktora dobrze sie rozpoznaje. O ile - jak wspomnialem - statystyki pozwalaja podejmowac takie ryzyko, na tym forum czesto zdarza sie ze rozmowcy bardzo sie myla co do uczestnikow dyskusji.

Polityk o ktorym sobie tu wesolo rozmawiamy, ma wiele szkodliwych spolecznie wypowiedzi, a ta o maseczkach jest jednoznacznie niekorzystna dla obywateli. Ciekawe ze nasi rozmowcy nie widz jak lowi ich na swoja wyborcza wedke.
Podobnie jak o antysemityzmie wyborcy tej partii lubia sluchac argumentow przeciw maseczkom.

2

@pax "Czyli starsze osoby bojąc się dla nich groźnej choroby proszą o założenie maseczki w pomieszczeniu zamkniętym a on ma na to wywalone, bo co go inni obchodzą? Ważne, że on jest wolnościowcem a inni Polacy się nie liczą i ich zdrowie bo logika, zdrowie i zwykłą przyzwoitość byłyby zaprzeczeniem w tym przypadku jakieś złudnej idei?"

Po 1 - jeżeli maseczki chronią przed zakażeniem, to jeżeli ktoś ją nosi, to jest zabezpieczony. Dlaczego więc wymaga od kogoś innego znajdującego się w przestrzeni ogólnodostępnej czegoś podobnego? Jeżeli maseczki nie działają, to po co je nosić gdziekolwiek i tego wymagać?
Po 2 - Twoja wolność kończy się tam gdzie naruszasz wolność drugiego człowieka. Nie możesz wymagać od innych czegoś niezgodnego z prawem, nie możesz zmuszać kogoś do zasłaniania twarzy. Jeżeli jesteś na swoim prywatnym terenie to rób sobie co uważasz za stosowne, ale dyktowanie takich zachowań w przestrzeni ogólnodostępnej lub tam, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza jest pozbawione mocy prawnej.
Po 3 - To właśnie osoby starsze w dużej mierze nie chodzą w maseczkach, w dużej mierze unikają samoizolacji i mają wywalone na swoje życie tłumacząc, że oni to już wszystko przeżyli i ich nic nie obchodzi. Na Wilanowie, gdzie pracuje wszyscy chodzą w maseczkach.
Po 4 - Skąd wiesz, że pan Mentzen nie ma medycznych przeciwskazań i nie jest zwolniony z noszenia maseczek? Co wtedy? Jakaś obca osoba ma prawo wymagać ode mnie, żebym celowo szkodził swojemu zdrowiu poprzez zasłanianie twarzy i ograniczeniu sobie tlenu? To już brzmi jak faszyzm.
Po 5 - Skoro starsze osoby boją się choroby to niech się zaszczepią. Skoro szczepionki mają 95% skuteczność, a wszystkie starsze roczniki miały już możliwość poddać się szczepieniu to mogły z niego skorzystać i uwolnić się od lęku. W takim razie na dzień dzisiejszy odsetek niezaszczepionych osób starszych powinien być marginalny, a sytuacja, którą opisałeś, niemal niewystępująca.
Po 6 - Jeżeli wszystkie poprzednie przykłady nie docierają to pozostaje ten ostateczny. Jeżeli boimy się choroby to siedźmy w domu, jak instruuje rząd. Są organizacje czy wolontariusze, którzy załatwią wszystko co potrzeba dla osoby starszej, która boi się wychodzić z domu i spotykać osoby w pomieszczeniach zamkniętych.

3

@nwchades
Pisowcu siedź cicho.
Każdy inteligentny człowiek, ma umiejętność logicznego myślenia. Wystarczy uruchomić internet i wpisać sobie jakich rozmiarów są wirusy. Po przeanalizowaniu ich wielkości, każdy zdrowo myślący wie, że maski nie chronią przed żadnym wirusem. Jedynie maski skażeniowe, gazowe takie jak mieli w Czarnobylu chronią przed promieniowaniem i przed wirusami. Do tego jest potrzebna maska zabudowana z podpięciem do tlenu, by nie filtrowała skażonego tlenu a zasysała sztuczny, czysty tlen. USA już dawno przeprowadziło badania na temat maseczek, wystarczy sobie wpisać w internecie. Co do jeszcze maseczek, wy jesteście na tyle nierozgarnięci ( ci co noszą wszędzie maski ), że nie macie pojęcia że zamiast się chronić to się sukcesywnie wyniszczanie i o to chodzi Państwu. Proces oddychania i wydychania się kłania, odsyłam do szkoły średniej - podczas wydychania wydychany dwutlenek węgla + wydychamy toksyny z organizmu. Mając maseczkę, organizm nie potrafi się oczyścić wykorzystując wymianę tlenową a zakaża się własnymi szkodliwymi substancjami. Reasumując maseczki nie chronią, maseczki chronią jedynie przed pyłem i innymi pyło podobnymi substancjami. Maseczki szkodzą na nasze zdrowie i płuca, zakażając je własnymi toksynami. Rząd się cieszy bo jak lud głupi to podatny na manipulacje.

1

@Quavosk Do noszenia maseczki zmuszać nikogo nie można, ale małżeństwo czy tam związek partnerski osób homo to tragedia. To samo z aborcją chorych płodów. Co za wybiórczość... Brak mi słów na te waszą "wolność".

2

@Quavosk a ten znowu o polityce. Tylko polityka i polityka, a jaka masz o nie wiedzę? Co przeczytałeś? Co studiowałeś? Podaj książki z których zdobywałeś jakaś wiedzę. A rzucasz tą polityka tu i bronisz konfederacji jak świętości. A ciekawi mnie jaką masz faktyczną wiedzę czy tylko obsesję

konto usunięte

2

@Quavosk Czyli maseczkę też byś nosił, gdyby ci nie kazali?

Komentarz usunięty

0

@Persyfl Poproszę o wypowiedzi Mentzena, które potwierdzą przytoczoną przez Ciebie pierwszą część cytatu odnośnie Żydów i gejów. PS. Nie szukaj- nie ma takich.

1

@Quavosk I na jakiej podstawie sugerujesz jednemu z użytkowników, że profesor Mentzen osiągnął więcej niż on? Powiedz co wiesz o osiągnięciach tego użytkownika i na jakiej podstawie oceniasz jego osiągnięcia z osiągnięciami Profesora Mentzena? Starasz się tu dużo wymądrzać a sam nie imponujesz zbyt dużą kulturą i klasą oceniając osobę której nie znasz, że osiągnęła mniej

konto usunięte

1

@Hopner15 "zabiją się miliony przyszłych ludzi"
Błąd logiczny. Jeśli się zabija, to nie ma żadnych przyszłych ludzi. Co najwyżej potencjalnych. Ty jesteś potencjalnym gwałcicielem. Czy mamy cię traktować jak faktycznego gwałciciela?

7

@Peciak
AD1. NIe czytasz dyskusji, nie odnosisz się do meritum. Dajesz teorię a następnie bez udowodnienia wyciągasz z niej wnioski. Przedstawiłem artykuł gdzie jasno były wskazane dane: https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/jak-sie-chronic,rodzaje-maseczek-ochronnych--jaka-maseczke-na-koronawirusa-zaleca-cdc-,artykul,19635775.html . Dajmy obiektywnie środkowy przykład skuteczności maseczek, czyli zwykła chirurgiczna maseczka kupowana w żabce za złotówkę. Ilość cząsteczek patogenu przedostających się przez taką maseczkę w chwili mojego oddechu to 50% a ilość cząsteczek przedostających się przez maseczkę z powietrza to 25%. Jak sam widzisz, jak nosisz maseczkę to masz 25% szans na zakażenie, ale jeśli druga osoba ją ma to masz już jedynie 12,5% bo połowa jego cząsteczek jest zatrzymywana przez jego maseczkę.
Możesz pokazać jakieś dane wskazujące, że maseczki nie działają gdziekolwiek (piszemy tu o zamkniętej przestrzeni)? czy tylko luźna teoria którą uznałeś za pewnik?
AD.2 Nie rozmawiamy o mocy prawnej to inna kwestia od logiki, przyzwoitości i szanowania drugiej osoby. Poza tym dzięki temu rządowi i sejmowi mamy fatalne prawo i obostrzenia w chwili ich wymagania przez np. służby mają niestety "moc prawną". Taki to jest system prawny-bezprawny, dlatego dostajesz mandat bo policja np. działa na podstawie rozporządzeń ministra i ustawy, dopiero sąd później może stwierdzić że nie ma podstawy prawnej do mandatu. Dlatego do momentu stwierdzenia braku podstawy prawnej przez sąd mandat jest nałożony zgodnie z prawem (na podstawie prawa przez organ uprawniony). Wracając do meritum. Nie jest tak, że zawsze wolnośc kończy się tam gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka. Dlaczego w miejscach publicznych jest zakaz palenia, dlaczego w pomieszczeniach zamkniętych jest zakaz palenia (chyba że są wyszczególnione strefy lub jest specjalna tablica informacyjna). Jeżeli ktoś przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie może mieć wpływ na moje zdrowie to on narusza moją wolność.
ad. 3 Nie rozmawiamy która grupa w jaki sposób nie przestrzega noszenia maseczek, ale rozmowa która jest najbardziej narażona na ciężkie przejście choroby. Rozmawiamy o nieodpowiedzialnym zachowaniu młodego polityka, Ty piszesz - ale osoby starsze też nie stosują się do obostrzeń. Co to za argument? Jego zachowanie jak i tych z twojego przykładu jest niewłaściwe i tyle.
Ad.4 Jeśli wiesz to podziel się tą informacją. Mentzen nigdzie o tym nie mówi, ale jeśli wiesz i jeszcze piszesz o faszyzmie to podaj te informacje. Kolejna teoria.
ad.5 Wszystko zależy, moja babcia - 95 lat została zaszczepiona w ubiegłym tygodniu pierwsza dawką, obecnie szczepi się osoby pierwszą dawką osoby powyżej 60 roku życia. Od dzisiaj ruszają zapisy 45 latków, które terminy najwcześniej będą mieć gdzieś w maju. Od razu widać inny argument, jak osoby starsze się boją to mają się zaszczepić, może są takie które cenią sobie wolność i dobrowolność szczepień sądząc, że nic im nie będzie bo uważają że polskie społeczeństwo jest odpowiedzialne i będzie stosować się do zaleceń epidemiologów i przestrzegać chociażby maseczek a one same ograniczają kontakt do niezbędnych sytuacji i dlatego nie chcą aby ktoś nie nosił maseczki w ich obecności. Może cenią sobie "wolność" i nie chcą się szczepić, ja uważam że popełniały by błąd, ale podobno według niektórych nie powinno się zmuszać do szczepień. Mamy obecnie 6,8% społeczeństwa zaszczepionych pełną dawką a 20% pierwszą a teraz popatrz to na liczbe ludności i wiek.
ad.6 przykłady nie docierają bo to nie są argumenty ale niesprawdzone teorie w większości. Fajnie, że piszesz iż jak ktoś nie chce się zarazić niech siedzi w domu, jak instruuje rząd. A więc lockdown działa, jak się zamykamy to zmniejszamy emisje patogenu, ograniczamy pandemię. W Polsce jest prawie 10 milionów osób z wiekiem 60+, ale uważasz że nagle organizacje pozarządowe i wolontariusze im wszystkim pomogą.

Piszesz o wolności, ale jak ktoś rozumie tą wolność jako odpowiedzialność społeczną to piszesz że powinien nie wychodzić z domu i się zaszczepić. Czyli ma być tak jak Ty chcesz (i podobnie Konfederacja) albo skrajność w drugą stronę.

konto usunięte

1

@BART97 Osoba która osiągnęła więcej w życiu niż Pan Mentzen nie siedziałaby po nocy na jakimś serwisie i kłóciła się z Korwinowcem.

5

@monsterrize
No właśnie, lud głupi i podatny na manipulacje. Poczytaj o skuteczności maseczek. https://www.medonet.pl/koronawirus-pytania-i-odpowiedzi/jak-sie-chronic,rodzaje-maseczek-ochronnych--jaka-maseczke-na-koronawirusa-zaleca-cdc-,artykul,19635775.html
Oczywiście mogę podać linki artykułów naukowych, obojętne.
Fajnie się czyta jak ktoś zaprzecza logice.
Patogen znajduje się w ślinie i przenosi się drogą kropelkową, załóż maseczkę jak założę swoją i podejdź do mnie i spróbuj napluć mi w twarz. Potem zastanów się kiedy jest większe prawdopodobieństwo zakażenia gdy obaj mamy maseczki czy gdy żaden z nas ich nie ma?

3

@Quavosk
Tylko dalej nie wiem co on takiego osiągnął? Ma kancelarię podatkową to takie wielkie osiągnięcie?
Rodzinę i potomstwo większość ludzi ma, wykształcenie też, on ma doktorat ale w swojej dziedzinie jakiś osiągnięć naukowych nie ma zbytnio.
Mam zazdrościć mu lepszej umiejętności wypełniania PITów?

5

@Quavosk
Skoro jesteś tak wielkim zwolennikiem Konfederacji, Korwina czy Mentzena. Masz może projekt ustaw tzw. "100 ustaw Mentzena", które miano złożyć w sejmie jako wynik 3 letniej pracy korwinowców?
Jakoś nie mogę go ostatnio znaleźć.

5

@Quavosk Korwin siedzi po nocach robi live i kłóci się z lewakami. Czyli osiągnął mało w życiu z twoją logiką bo kłóci się z głupszymi non stop. A Mentzen zamiast zająć się ekonomią to nagrywa często "zabawne" filmiki o lewakach. Czyżby nie był takim dobrym ekonomistą, że musi zwracać na siebie uwagę w ten sposób?

7

@Quavosk Cześć i chwała Panu Sławomirowi! Jaki on miłosierny i dobry, że nie chciałby tak od razu z partyzanta wściekle okładać pięściami po twarzy drugiego człowieka, gdy ten wykonując swoje obowiązki służbowe zwraca komuś uwagę. Jestem zachwycony i zbudowany tą proobywatelską oraz proludzką postawą. Z pewnością należy mu się za to jakiś medal.

3

@Quavosk opisz osiągnięcia szanowanego ekonomisty Sławomira Mentzena. Sam go kiedyś dużo czytałem i słuchałem ale zmądrzałem. Jak na swój wiek ma bardzo ubogą historie kariery. Więc nie wiem czy jest on aż tak zdolny jednak

konto usunięte

4

@Hopner15 "Ma najszybciej rozwijającą się kancelarie podatkową"
Tak najszybciej, że co chwilę musi brać kasę od państwa?

1

@nwchades "Z tego co pamiętam pan Sławomir jest doktorem nauk ekonomicznych, nie medycyny"
.... a to ciekawe bo minister zdrowia który podejmuje decyzje medyczne i narzuca nam swoją wole na skale całego kraju ma dokładnie takie samo wykształcenie XD.

3

@sokot
Tylko rekomendacje przedstawia mu sztab specjalistow.

1

@pax specjalistów od PISU? Jedyny słuszny wybór? Bo jak lekarz ma inny pogląd to jest wzywany na dywanik .... . A jak emitowany program zawiera treści niezgodne z polityczną linią gdzie wypowiadają się lekarze w odmiennym tonie to redaktor jest kneblonawy i progam zawieszny ? ;) Spoko ta władza i jedyny słuszny nurt XD. Czekaj ale to podobno Konfa ma taka być jak dojdzie do władzy ... hmm.

1

@pax Chociażby Aids 35 milionów lub Hiszpanka(102 lata temu) ponad 50 mln ,grypa sezonowa 500 tysięcy kazdego sezonu i wiele innych epidemii które atakowały wszystkich a nie tylko starszych schorowanych (w większości).Szkoda że ty machasz na epidemie aborcji która pochłania kilkadziesiąt milionów rocznie, ale ich można to ok.Nie wywołuje żadnego powiększenia zgonów bo maseczki nic nie dają ale tobie nie przegada.Jesteś lewakiem co pokazałeś w wielu dyskusjach że masz poglądy lewicowe.

0

@Persyfl @pax Najlepszy w swojej branży w Polsce rzeczywiście żadne osiągnięcie.Jeżeli mu się należy to bierze tylko frajer by nie brał

0

@Persyfl A co z tego wyrośnie krowa świnia czy człowiek? Gdyby nie popełniono 50 mln aborcji to byłoby 50mln ludzi więcej czy nie ?

0

@pax Mylisz się , Policjant w momencie wypisywania mandatu łamie prawo ,ale zostaną bezkarni bo Pis nimi steruję.

7

@Hopner15
Rozumiem ze Aids przenosi się drogą kropelkową i możesz zarazić się w sklepie?
To było pewne że przytoczysz hiszpankę ponad 100 lat temu, gdy był okres wojny, fatalnych warunków sanitarnych, i złego leczenia bo nie znano metod leczenia.
Naciągane jak zwykle teorie. Brakuje tylko dżumy sprzed ponad pół tysiąca lat.

5

@Hopner15
Jakie prawo łamie. On nie jest od interpretowania prawa. Ma przepis i tyle. To sąd orzeka czy była podstawa prawna, nie czy mandat był wystawiony zgodnie z prawem. Dlatego pis zrobiło bajzel prawny.

0

@pax "Zgodnie z art. 7. Konstytucji organy administracji publicznej muszą działać w granicach prawa. W przeciwnym wypadku łamią prawo i narażają się na konsekwencje. Jednym z takich organów jest Policja" ich przełożoni wydając rozkaz łamią prawo, policjant wykonując rozkaz mandatu za brak maseczki,za nielegalne otworzenie się np.restauracji, łamie prawo. Gdyby kaczor rozkazał policjantom bić ludzi to musieliby bić każdego bo oni wykonują rozkaz?Dopiero sąd musiałby uznać że to niezgodne z prawem ? https://www.youtube.com/watch?v=fNa66XrZzlE tu masz dokładnie to opisane

1

@pax Prosiłeś o bardziej śmiertelne epidemie to ci pokazałem nie mówiłeś jakie.Zawyżone zgony na covid to pestka w stosunku do ogólnej liczby zgonów na świecie

6

@Hopner15
Dzięki ze mnie oświeciłeś. Teraz już wiem że Berkowicz zasiada w trybunale konstytucyjnym i wydaje orzeczenia w sprawie zgodności aktów prawnych z konstytucją. To co on czyta jest wydrukowane w Dzienniku Ustaw, :)

Nie rozumiesz systemu prawnego. PiS zrobiło taki bajzel że policja zgodnie z prawem wystawia mandaty które nie mają podstawy prawnej. Sądy odrzucają te mandaty w sprawach indywidualnych (i mogą wysłać zapytanie do TK), ale nie ma orzeczenia TK dotyczącego niezgodności z Konstytucją obostrzeń.

4

@Hopner15 mówiłem w jakiej cenzurze czasowej no ale za dużo wymagalem

6

@Hopner15
Jestem lewakiem bo....? Wytłumacz, bo masz nawyk nazywania kogoś tak jak Tobie się podoba. Wklejasz cały czas jakieś teksty o aborcji chcąc zmienić temat z maseczek, co ma aborcja do maseczek? Zachodzisz w ciążę nie używając maseczki czy co?
Maseczki nic nie dają, szkoda że badania pokazują coś innego. Epidemia aborcji - więc aborcja jest występowaniem zachorowań na pewnym obszarze. Cały czas się pogrążasz.

7

@Hopner15
Do 28 października był problem z maseczkami bo ustawa covidowa wykraczała poza umocowania prawne, ale ustawa została zmieniona i obecnie od prawie pół roku ma pełne umocowanie prawne o czym mówią nawet niechętni obecnym rządom prawnicy - chociażby Stowarzyszenie Iustitia, ale Berkowicz to ekspert prawny. Jeśli mandat jest nakładany za brak maseczki to z kodeksu wykroczeń a nie z kodeksu karnego a czym Berkowicz nie wspomniał. Typowe.

4

@Hopner15
Skąd opinia że jest najlepszy w swojej branży? Ma opłakany dorobek naukowy a co do kancelarii podatkowej jest jakiś ranking, że uważasz że jest najlepszy?

2

@monsterrize Pisowcem mnie jeszcze nikt nie nazwał. :D A co zabawniejsze wielokrotnie krytykowałem obecny rząd nawet na La Rambli.
Jeżeli nie rozumiesz jak przenosi się wirus i uważasz że on sam z siebie może się przemieszczać, no to nic na to nie poradzę. Zresztą, wspominałem o kropelkach, najwyraźniej Cię to ominęło.
@sokot Nic na to nie poradzę, że rządzą nami ludzie niekompetentni, ja ich nie wybrałem.

1

@pax
Boże, jak czytam twoje wypowiedz to aż mnie skręca, jak można być tak mało kumatym w XXI wieku. Ja rozumiem, że w latach 90tych, ludzie mogli takie bajki kupować, ale teraz, gdy mamy dostęp do internetu ??

1. Podajesz źródła z Onetu, gościu obudź się, podaj linki jeszcze do Pudelka i do Lewandowskiej. Skoro opierasz się na takich mało wartościowych artykułach od no-namowych redaktorów z Onetu, to za dużo do gadania nie mamy ;pp

2. " Fajnie się czyta jak ktoś zaprzecza logice. "
- Logiki u Ciebie nie ma od długiego czasu, śledzę twoje wypowiedzi od pewnego momentu i za głowę się chwytam.

3. " Patogen znajduje się w ślinie i przenosi się drogą kropelkową, załóż maseczkę jak założę swoją i podejdź do mnie i spróbuj napluć mi w twarz. "
- Człowieku przy kichnięciu wirus jest w powietrzu, ty go nawet nie zauważysz, ślina zatrzyma się na masce od strony wewnętrznej a reszta, czyli wirusy wydostają się na zewnątrz. Wielkość wirusów liczy się w nanometrach, teraz idź do dowolnego laboratorium i niech ci wbiją do łepetyny, że wirusy, które widać jedynie pod mikroskopem, przenikają przez każde tworzywo, są tak małe. Jedynie maska - pełna zabudowana, gazowa z podpięciem do tlenu, chroni przed skażeniem i wirusami.

Te szmaty, które zakładasz ochronią cię ewentualnie przed pyłem i na budowie jak przy wełnie robisz.

4. " kiedy jest większe prawdopodobieństwo zakażenia gdy obaj mamy maseczki czy gdy żaden z nas ich nie ma? "
- Nie ma różnicy żadnej czy mamy ją na sobie czy jej nie mamy. By się nie zarazić trzeba by było siedzieć w bunkrze z powietrzem filtrowanym.

Ameryka robiła badania na temat maseczek, wyszukaj sobie i poducz się trochę tematu, bo publicznie wprowadzasz ludzi w błąd, tym samym ośmieszasz się, chyba, że lubisz robić z siebie klauna. Być może jesteś PiSowy, więc rozumiem te wariacje.

1

@nwchades
Akurat dobrze wiem jak to wszystko funkcjonuje w praktyce, bo współpracuję z niezależnym polskim laboratorium w Szczecinie :) Oglądaj więcej telewizji i tak już 3/4 ludu ogłupiona błędnymi informacjami. Co najlepsze Rząd na początku sam się " sprzedał " mówiąc, że maski nie są potrzebne, zobaczyli następnie biznes i powiedzieli, że jednak są potrzebny. Wierz sobie w co chcesz, głupiego i tak się nie naprowadzi na dobrą stronę.

3

@monsterrize Nie oglądam telewizji. Naprawdę na tyle tylko Cię stać? "Pisowcu wyłącz telewizję"?
Wirus Sars-CoV-2 przenosi się głównie drogą kropelkową. Jeżeli nie rozumiesz co to znaczy i uważasz że może przemieszczać się samodzielnie w powietrzu, to nie wiem jak do Ciebie dotrzeć.

0

@nwchades
Czytasz w ogóle moje wypowiedzi ? Bo ch* wie, co ty przytaczasz, ale gdy Ci odpowiadam, to nie odnosisz się do tego. Ładnie jesteś odklejony, dla sprawdzenia czy ja jestem normalny, pokazałem moje i twoje wypowiedzi i na 10 osób, każdy się z Ciebie śmieje, więc.. potrafię zrozumieć, jaką funkcję przyjmujesz w tej dyskusji.

1

@monsterrize Pokazałem jedenastu osobom twoje wypowiedzi i @nwchades - i każda z 11 osób śmieje się z ciebie - tyle warty jest twój argument.

0

@Twisterek
Słabe to było, ale uznam, że twój post jest zabawny ;)

2

@monsterrize Wow, bo się zarumienie, aż 10 osób widziało moje wpisy?
Uroczy jesteś. Ale wulgaryzmy zostaw dla tej Twojej dziesiątki znajomych.
Argumentów u Ciebie brak, a najzabawniejsze jest Twoje mniemanie, że jak coś powiesz, to ja to mam wziąć za prawdę.
Pokaż mi proszę, w jaki sposób wirusy mogą przemieszczać się samodzielnie w powietrzu, panie laborancie.

3

@monsterrize Widzisz - twoje komentarze dostarczają mi sporo radości, tobie zaś moje - musimy częściej sobie odpowiadać - same pozytywne skutki z tego wynikają ;)

2

@monsterrize
Coś potrafisz merytorycznie, jakieś argumenty czy tylko chwytanie się za głowę? Nie przedstawiłeś jakichkolwiek argumentów.
Jeszcze raz dam Ci logiczny sposób bo z tym masz problem. Ubierz dwie maseczki (nawet zwykłe materiałowe czy zwykłe chirurgiczne) (bo mówimy o dwóch osobach w maseczkach) i spróbuj zdmuchnąć świeczkę. Powodzenia. Mam ubaw :))

5

@monsterrize Specjalnie dla Ciebie, bardzo świeża metaanaliza, według której nie ma powodów żeby twierdzić, że wirus w znacznym stopniu przenosi się drogą powietrzną (też nie sam z siebie, tylko za pomocą aerozoli, mniejszych niż kropelki):
https://f1000research.com/articles/10-232/v1

Mamy też odpowiedź w The Lancet, która jest w opozycji do powyższej pracy. Autorzy twierdzą, że brak rzetelnych badań potwierdzających obecność wirusa w powietrzu nie jest wystarczający żeby stwierdzić, że tego wirusa tam nie ma:
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(21)00869-2/fulltext

I tak działa nauka. Wymiana poglądów, badania, dojście do prawdy.
A wiesz co jest w tym wszystkim najzabawniejsze? Nawet jeśli wirus przenosiłby się w znacznym stopniu za pomocą aerozoli, to nadal maski powinno się nosić, mimo że byłyby mniej skuteczne niż w przypadku kropelek śliny.

0

@nwchades
Ja mówię o bliskim kontakcie, wiadomo, że na otwartej przestrzeni zarazić się covidem to jakieś 0.1% szansy, więc sam sobie zaprzeczyłeś po co są maski.
Maski według Państwa są po to aby w zamkniętych pomieszczeniach nie zarażać się. Kwestia zamkniętego obiektu już potwierdza, że oddychając powietrzem da się zarazić. Więc wszystko co napisałem jest prawidłowe.

0

@Twisterek
Też tak myślę.

1

@pax
Ale co ty jesteś niepełnosprawny ( nie obrażając ludzi niepełnosprawnych ), że nie potrafisz sobie wejść, wpisać www.google.pl i poszukać informacji ? Aktualnie to ty nie przedstawiłeś żadnych argumentów, wyznajesz tylko swoje teorie o maskach.

Ubierz dwie maseczki (nawet zwykłe materiałowe czy zwykłe chirurgiczne) (bo mówimy o dwóch osobach w maseczkach) i spróbuj zdmuchnąć świeczkę.

- Japierdziele, ostatni raz odpisuję, bo widzę z tobą jest bardziej złożony problem. Ty piszesz o sile wydmuchu powietrza a ja mówię o wirusie, który nie jest w żadnym stopniu powietrzem. Siła wyrzutu powietrza nie świadczy o sile wyrzutu wirusów, to są 2 różne kwestie. Chyba, że tak jak podajesz przykład ze świeczką, uważasz, że wirus jest powietrzem, można i tak ;p

Wytłumaczę to jeszcze w inny sposób, lekki wydmuch powietrza z maski, którego możesz nawet nie poczuć, wyrzuci załóżmy, 100 tyś. wirusów wielkości paru mikronów. Wirusy wchodzą w proces cyrkulacji powietrza, na przestrzeni otwartej,- podmuchy itd. i mają już autostradę do przemieszczania się. Kto powiedział, że wirus potrzebuje pędu jakiegoś aby wydostać się ?

2

@monsterrize Ja sobie sam zaprzeczyłem? :D
Powoli zaczynam sądzić, że z tym laborantem to ściemniałeś, bo chyba nie wiesz o czym mówisz.
Wiesz na jaką odległość potrafi przelecieć ślina przy kichnięciu, kaszlnięciu? Wiesz że drobinki śliny również mogą unosić się w powietrzu (raczej krótko, ale zawsze), ale nie czyni ich to powietrzem?
Maseczki są po to, żeby jak najmniej tych drobinek się z Ciebie wydostawała do otoczenia.
Poczytaj badania, wyłącz to z czego tam teraz wiedzę czerpiesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@nwchades @pax
Tu macie Polskie Cebule, informacje wstępną zaprzeczającą waszej chorej teorii.

https://www.rp.pl/Biznes/303019989-Glowny-chirurg-Stanow-Zjednoczonych-Przestancie-kupowac-i-nosic-maski-chirurgiczne.html

Są tysiące publikacji, udowadniających, że maski dają 0% bezpieczeństwa przed wirusami, nawet przed grypą nie chronią i nigdy nie chroniły. Maski miały za zadanie chronić przed pyłem i innymi obiektami, które są większe niż skala mikronów.

Brniecie dalej w swojej głupocie i zapętlacie się.
Dlatego mamy taką sytuację w kraju jaką mamy ;)
Lud polski zawsze był naiwny i mało rozgarnięty.
Główne medium polaka to telewizor..

Pozdrawiam

0

@nwchades
Wyjdź z szałasu i idź do laboratorium i porozmawiaj, tak trudno ?
Chyba, że masz tak smutne życie i wolisz klepać na klawiaturze w domu, uważając siebie za naukowca.

0

@pax ścislej mowiac z art. 116 kw. :)
Inna sprawa, ze maseczki w otwartej przestrzeni nie sa potrzebne, co niedawno potwierdzily badania z bodajze Niemiec i Irlandii, a takze mowil o tym m.in. prof. Flisiak jesli chodzi o Polske.
Co do dzialania niezgodnego z prawem to bardziej nalezy tu wskazywac np. kierowanie wnioskow do sadu wobec wlascicieli silowni, ktorzy legalbie obeszli obowiazujace przepisy. Jednak policjant nie jest od egzekwowania, czy dany przepis jest legalny. Po to jest orawo do odmowy i skierowania wniosku do sadu. ;)

0

@nwchades @pax
Maski chirurgiczne to płaskie maski dwu- lub trzywarstwowe, wykonane z polipropylenu (czyli tworzywa sztucznego), zwykle wiązane z tyłu głowy. Są one luźno dopasowane do twarzy i ogólnie rzecz ujmując mają za zadanie chronić w sposób mechaniczny lekarzy i pracowników sektora medycznego przed rozpryskiem płynów ustrojowych (takich jak np. krew, limfa) lub innych niebezpiecznych płynów - na przykład na sali operacyjnej. Tego typu maski nie zapewniają użytkownikom ochrony przed wdychaniem mniejszych cząstek unoszących się w powietrzu i nie są uważane za środek prewencyjny w chorobach zakaźnych dróg oddechowych. Należy je wymieniać na nowe po każdym kontakcie z pacjentem.

Polecam pierw janusze, zacząć od zrozumienia genezy powstania wszelkiego rodzaju maseczek. One nie były tworzone by chronić ludzkość przed wirusami a przed pyłami, itp. Gdyby maska za 5 zł chroniła przed wirusami to na naszym świecie by nikt nie chorował.

4

@monsterrize Artykuł sprzed roku, gdzie nagle zabrakło maseczek dla szpitali i placówek medycznych, więc władze robiły wszystko żeby zniechęcić społeczeństwo do ich masowego wykupowania?
Stać Cię na więcej. A, daj te tysiące publikacji. Ale publikacji w pismach naukowych, na stronach uczelnianych, a nie filmików na Youtube.
Widzisz, ja w przeciwieństwie do Ciebie opieram się na wiedzy ludzi mądrzejszych ode mnie, Ty uważasz że pracując w laboratorium jesteś Alfą i Omegą.
I widzisz, kolejny, podstawowy błąd, nawet nie czytasz co kopiujesz.

"Tego typu maski nie zapewniają użytkownikom ochrony przed WDYCHANIEM mniejszych cząstek unoszących się w powietrzu"

A kto twierdzi że zapewniają?

0

@nwchades
Rozumiem pracujesz jako smutny człowiek na etacie i nie masz pojęcia, że to wszystko to czysty interes naszego kraju. Jest popyt jest podaż, chyba, że do szkoły się nie chodziło i nie wiesz co to oznacza.

Przypomnij sobie początek pandemii, jak wszyscy nasi rządzący tłumaczyli, że maski nie są potrzebne, aż do momentu gdy wszedł kontrakt na maski, respiratory itd. Rozumiem w kosmitów i Świętego Mikołaja nadal wierzysz.

Ogólnie niezła beka z ciebie bo poziom inteligencji wraz z analogicznym myśleniem masz na poziomie zerowym.

3

@monsterrize Wycieczki personalne gdy brakuje argumentów - niczego innego się nie spodziewałem.
Wyżyj się jeszcze trochę, mi to nawet zbytnio nie przeszkadza.

konto usunięte

1

@Quavosk Będę szczery. W czasie ostatnich wyborów parlamentarnych poważnie rozważałem zagłosowanie na Konfederacje. Ich podejście do pandemii skutecznie utwierdza mnie w przekonaniu, że byłby to bardzo zły ruch.

0

@nwchades
Rozumiem, że jesteś botem, bo się powtarzasz i zapętlasz.
Ja tym samym podaje ciągle argumenty, których i tak nie czytasz.
Obstawiam, że wierzysz faktycznie we wszystko co ci tv powie.
Trudno, ale mam niezłą zabawę przy tym.
Ja robię swoje, przesyłam dalej argumenty i mogę tak przez tydzień robić.

https://dorzeczy.pl/opinie/181056/wiemy-na-100-proc-ze-maski-sa-nieskuteczne.html

0

@nwchades
W sumie nie chce mi się szukać informacji, nawet cię nie znam, więc guzik mnie obchodzi to czy nosisz maskę czy nie.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się prawdy, to czwarty raz powtórzę, wybierz się do niezależnego laboratorium w swoim mieście, weź maskę, która niby cię chroni przed wirusem... ;) szybko Ci udowodnią, że każda maseczka przepuszcza wirusy.
Mi to fajnie wytłumaczyli, pokazali, zachęcam również i Ciebie.

Jak się dowiesz, zrozumiesz, to wróć tu i przeproś mnie publicznie :)
Uciekam, bo czas to pieniądz, żyjemy w kapitalizmie a nikt mi nie płaci za to by przekonywać kogokolwiek do swoich racji.

Pozdrawiam

2

@Ojciec5tkidzieci
Właśnie o to wtedy chodziło. System prawny był patologiczny. Policjant zgodnie z prawem dawał mandat który sąd zgodnie z prawem anulował.

0

@monsterrize
Wieczorem odpowiem jak będę domu, narazie mam zbyt duży ubaw czytając twoje wpisy. Pokaże też artykuły naukowe podważające twoje teorie

5

@monsterrize Czekaj, czekaj. Zarzuciłeś @pax że wrzuca artykuł z onetu, a sam wrzucasz artykuł z dorzeczy? Takiego fikołka to ja dawno nie widziałem. :D
Twoje argumenty kończą się na "nie wiem jak przenoszą się wirusy, ale znam gościa z laboratorium, który powiedział mi że maski nie działają". Fajnie to wygląda naprzeciw naukowców zajmujących się tym tematem, których badania ja wrzucam.

Ale na tym skończymy, stawiasz dorzeczy ponad The Lancet, to chyba wystarczająco Cię podsumowuje.

1

@nwchades
Każdy kto ma mózg i skończył szkołę i ma jakąś wiedzę podstawową, to wie jak się wirusy przenoszą. Kończąc już wątek, powtórzę ;

Jeżeli chcesz dowiedzieć się prawdy, to czwarty raz powtórzę, wybierz się do niezależnego laboratorium w swoim mieście, weź maskę, która niby cię chroni przed wirusem... ;) szybko Ci udowodnią, że każda maseczka przepuszcza wirusy.

Mi to fajnie wytłumaczyli, pokazali, zachęcam również i Ciebie.

pozdrawiam

2

@monsterrize
Dawno nie miałem takiego ubawu, nie tylko brak logiki, argumentacji ale i podstaw fizyki. Więc twierdzisz że wirus nie jest powietrzem, mamy sukces, raz się nie pomyliłeś. Dodam że przenosi się drogą kropelkową czyli jest w płynach które wydychamy, ślina, flegma, woda, obojętnie. Więc jeśli przenosi się drogą kropelkowa jest cięższy od powietrza więc opada na ziemię po wydechu. Więc po to jest ten dystans społeczny. Według Ciebie on cały czas jednak krąży w powietrzu. A widzisz i to jest argument aby chodzić w maseczkach na świeżym powietrzu ale tylko tych ściśle przylegających z zaworkiem bo przecież wirus cały czas krąży według Ciebie. Tak uważasz? Bo to wynika z Twojego wpisu.

2

@pax
Ale mnie nie interesują twoje jakieś wpisy.
Tak jak napisałem, kto chce niech sprawdzi odpowiedź u źródła, w każdym mieście są specjalizujące się w tym zakresie laboratoria, które codziennie przeprowadzają tysiące testów. Tam jest wiedza, a to, że sobie przytoczysz czyjąś publikację, pisaną pod partię np. PiSu, to mnie to guzik obchodzi.

Mnie obchodzą fakty, więc to co naukowcy mówią i to prosto w twarz.
Byłem, dowiedziałem się, zachęcam również i Ciebie.
Więcej analogicznego myślenia.

Kończę odpisywać bo zrobił się niepotrzebny spam, to co chciałem powiedzieć powiedziałem. Jedyny mój argument, chyba najrozsądniejszy to wybrać się do laboratorium i porozmawiać z ludźmi, którzy pracują tam :)

Pozdrawiam.

2

@monsterrize
Do mnie po raz pierwszy mówisz taki argument. Akurat mam kuzynkę w sanepidzie, rodzinę w szpitalu zakaznym i na onkologii i wiadomo że piszesz bzdury.

1

@pax
Idź, dowiedz się i przeproś.
Bo sam pierdolety wypisujesz.
To ostatnia wiadomość moja, w drodze wyjątku.
Widać, że jesteś mało inteligentny bo, ani sanepid ani pracownicy szpitali nie są naukowcami aby przeprowadzać badania i wystawiać opinie na temat skuteczności maseczek. W sumie pisz dalej, pośmieję ale wieczorem, bo teraz uciekam.

2

@monsterrize
Wysyłałeś mnie do laboratorium więc pytam osoby z laboratorium które twierdzą że piszesz bzdury. To teraz odsyłasz mnie do naukowców, jak napisałem że wieczorem podeślę Ci badania naukowe to odpisałeś że ich i tak nie uznasz. To się nazywa fundamentalizm a ja mam ubaw.

0

@pax Ja Ci tylko podałem 6 przykładów, dlaczego wymaganie zakładania masek przez kogokolwiek w przestrzeni zamkniętej ogólnodostępnej jest naganne. Począwszy od tego, że nie ma na to podstaw prawnych, przez możliwości zabezpieczeń samego siebie poprzez maseczke/szczepienie/brak wchodzenia z innymi ludzmi w te przestrzenie, a na medycznych przeciwskazaniach do ich noszenia skończywszy. Nie jest to istotne, które z tych 6 przykładów dotyczy Pana Mentzena.

Dlaczego odpowiedzialnością za własne zdrowie i życie ktokolwiek może obarczać osoby postronne? Jeżeli ja się zaraziłem na podziemnej imprezie w nocnym klubie to jest to wina innych ludzi, którzy tam byli, czy moja? Czy może właściciela klubu? To samo dotyczy innych przestrzeni, jak komunikacja miejska, sklep spożywczy, przychodnia czy zakład pracy. Choćbyś wszyscy przestrzegali obostrzeń i wszyscy byli zaszczepieni i wszyscy by wymieniali codzinnie maseczki to i tak 5% się zarazi. Na końcu nie masz wpływu czy będziesz w tych 5% czy nie. Możesz ograniczać to ryzyko do minimum stosując wiele metod, ale ostatecznie jedynym sposobem na brak zakażenia jest siedzenie całe życie samemu w domu.

"Dlaczego w miejscach publicznych jest zakaz palenia" nie ma czegoś takiego. Nie wiem o czym piszesz. Państwo nałożyło zakazy palenia w przestrzeni, którą zajmuje, na takiej samej zasadzie, jak ja mogę wprowadzić zakaz fotografowania na swojej posesji. Dotyczy to w ogromnej większość zamkniętych pomieszczeń oraz placów zabaw i przystanków komunikacji. Przy czym warto zaznaczyć, że nikotynę można przyjmować na wiele sposobów, jeżeli ktoś chce to zrobić gdziekolwiek. Tak więc na ulicy mogę sobie palić tytoń, w parku, w lesie, na chodniku też.

Co do badań to noszenie maseczek na dworzu nie daje praktycznie nic. Noszenie maseczek w zamkniętej przestrzeni pomaga, ale dystans 1,5m czy 6m już nie ma znaczenia. Najważniejszy jest czas przebywania w zamkniętej przestrzeni i stopień jej wentylacji. W dużym sklepie, czy na klimatyzowanej sali kinowej ryzyko zakażenia jest bliskie zeru. Najwięcej zakażań ma miejsce wciąż w szpitalach, zakładach pracy (gdzie mamy małe zamknięte biura) i w szkołach (gdzie potem od dzieci zarażają się domownicy). Wszędzie tam, gdzie przebywa duża ilość osób na małej przestrzeni przez kilka godzin.

Nie rozumiem ataku na Pana Mentzena akurat za to stwierdzenie. Pseudoeksperci i rząd wprowadza absurdalną narrację i od tego ludzie głupieją i stają się agresywni. Gotowi są pobić drugiego człowieka ze strachu przed chorobą, który został nakręcony przez media i rząd. Absurd goni absurd i jak pojawia się głos rozsądku to jest wściekle atakowany przez zidiociałe społeczeństwo.

2

@Persyfl to jak w tym starym dowcipie o Leninie, jak to Leninowi w Poroninie dziecko się wpakowało na kolana, i mówi "dziaduszko Lenin, dajcie cukierka" A on się tylko uśmiechnął, a mógł zabić. Taki to był dobry człowiek. Metzen też się tylko uśmiechnął :D

2

@Persyfl "Cytując klasyków - a mógł zabić. " o widać już mnie uprzedziłeś i też Ci się skojarzyło :)

3

@Peciak
"Po 1 - jeżeli maseczki chronią przed zakażeniem, to jeżeli ktoś ją nosi, to jest zabezpieczony. ..."
Zgoła przeciwnie. Maseczka zabezpiecza osoby z którymi styka się ta, maszeckę nosząca. Zatrzymuje większość drobinek śliny, śluzu po swojej wewnętrznej stronie. Dzięki temu, w przestzreni zamkniętej, choć w otwartej również na mniejszych przestrzeniach, unosi się potencjalnie mniej zarazków wirusa, w powietrzu w którym oddychają uczestnicy spotkania. Jeśli wszyscy noszą maseczki, to tego wirusa jest bardzo mało, nawet jeśli któraś z osób jest zarażona. Jeśli trafi się tak, że akurat ona maseczki nie ma, to zagrożeni są wszyscy, nie zależnie czy sami maseczki mają. Rozumiesz?

2. "Twoja wolność kończy się tam gdzie naruszasz wolność drugiego człowieka. "...
Hasełko wyświechtane przez wszystkie przypadki i okoliczności. To jest ewidentnie stan wyższej konieczności i instytucjonalny paraliż i bezdenna głupota organów władzy, nie upoważnia Cię indywidualnie do narażania innych.

Po 3. - ale jakiś statystyczny dowód na to?

Po 4 - "Skąd wiesz, że pan Mentzen nie ma medycznych przeciwskazań i nie jest zwolniony z noszenia maseczek? "
Bo sam wcale nie tłumaczy swojej odmowy przeciwskazaniami tylko ideologią.

"żebym celowo szkodził swojemu zdrowiu poprzez zasłanianie twarzy i ograniczeniu sobie tlenu" - brzmi jak głupota, nie jak faszyzm.

Po 5 - Po pierwsze nie wszystkie szczepionki mają 95% skuteczności, a często około 90%. Po drugie wiele osób z powodów zdrowotnych zaszczepić się nie mogło, nawet jak chciało, po trzecie, nie wszystkie roczniki "zagrożone" to osoby starsze, bo ostatnie mutacje wirusa spowodowały, że jest znacznie więcej osób młodych pod respiratorami i mówią o tym lekarze i statystyki.

6. Czego dowodzi ten przykład? Że wolontariusze, robiąc zakupy z "wolnościowcem" bez maseczki nie są narażeni i nie mogą roznieść później wirusa do iluś osób starszych?

4

@Quavosk Nie no, nisamowity człowiek. A to, że w pomieszczeniach zamkniętych stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia innych? Co tam! Najważniejsze, że w mordę nikomu nie da za zwrócenie uwagi.

6

@pax dzięki Ci za to że orasz wszystkich szurów elegancko, ja już nie mam siły kłócić się z antynaukowymi konfiarzami, w imieniu wszystkich myślących - wielkie dzięki

0

@AxelF

ad1 - jakieś badania na to? Jakis sytatystyczny dowód na to? Czy tylko tekst z onetu?
ad2 - jezeli jest stan wyzszej koniecznosci to nalezy go wprowadzic. bezdenna glupota jest wymagac czegos sprzecznego z konstutucja na mocy rozporzadzenia
ad3 - nie mam, ale wystarczy, że pojdziesz na jakis spacer to zobaczysz
ad4 - nie musi sie tlumaczyc przed toba i opinia publiczna. sprawa stanu zdrowia to prywatna informacja. nie mozesz zakladac, ze tylko dlatego, ze o tym nie tobie nie mowi, to tak nie jest. w zwiazku z tym trzeba założyć taką możliowość, więc ją wymieniłem
ad5 - ale przykład był dotyczący osoby starszej i tylko do takiego sie odniosłem to raz. Dwa, że to, że ktoś nie chce się zaszczepić bo nie chce, ale potem każe mi bezprawnie zakładać maskę bo on się teraz może zarazić to hipokryzja i głupota. Nie wiem jak można używać takiego przykładu nawet. Jak ktoś nie może się zaszczepic z przyczyn zdrowotnych na razie (w tym np ja) to unika nieptrzebnego ryzyka na wlasna reke.
ad6 - mowie o sytuacji, ze ktos bardzo boi sie zakazenia, nie wychodzi z domu, nie moze sie zaszczepic i nie ma bliskich, którzy moga pomoc, to moze sie zwrocic do fundacji i wolontariatow, którzy przyniosą BEZKONTAKTOWO zakupy pod drzwi, czy pomoga zalatwic sprawy w urzedzie czy oplacic rachunki na poczcie. Takich osob jest malo, ale sa i mozna im pomagac w taki sposob. Nie musza one wychodzic z domow i wymagac bezrefleksyjnie, zeby inne osoby w jej towarzystwie nosily maseczki

konto usunięte

2

@(L)iBarca W sensie, że piątka Konfederacji już zniknęła?
https://oko.press/program-konfederacji-zydzi-geje-aborcja/

0

@Peciak Odnośnie noszenia maseczek można sobie poczytać https://swprs.org/face-masks-evidence/, tutaj są zawarte bezpośrednie przesłanki że noszenie maseczek nic nie daje.

konto usunięte

2

@Hopner15 Najlepszy według kogo? I w czym? W unikaniu podatków? Skoro taki najlepszy, to dlaczego nie potrafi się utrzymać na rynku bez państwowych pieniędzy?
"Jeżeli mu się należy to bierze tylko frajer by nie brał"
Albo ktoś, kto nie jest hipokrytą. Poza tym, gdyby jego firma dobrze prosperowała, to by mu się nie należało.

konto usunięte

2

@Hopner15 "A co z tego wyrośnie krowa świnia czy człowiek?"
Nic nie wyrośnie, czyli w takim samym procencie krowa, świnia czy człowiek.
"Gdyby nie popełniono 50 mln aborcji to byłoby 50mln ludzi więcej czy nie ?"
Nie, a co?

konto usunięte

0

@monsterrize
monsterize: "wierzysz faktycznie we wszystko co ci tv powie."
Też monsterize - powołuje się na dorzeczy.

2

@Peciak ad 1 :
https://ruj.uj.edu.pl/xmlui/bitstream/handle/item/264496/badora-musial_wymogi_i_nakazy_dotyczace_noszenia_masek_ochronnych_2020.pdf?sequence=1&isAllowed=y
https://www.ump.edu.pl/media/uid/f_4f-_-56f0aad4_-df0/95ab_c.pdf
https://wumed.edu.pl/pl/o-uczelni/aktualnosci-wydarzenia/czy-maseczki-ochronne-powstrzymuja-roznoszenie-wirusow-naukowcy-sprawdzili-ich-skutecznosc.html
https://www.wum.edu.pl/sites/www.wum.edu.pl/files/uczelnia/stosowanie-maseczek-w-dobie-pandemii-covid.pdf
https://farm.gumed.edu.pl/62263.html
https://www.uw.edu.pl/wp-content/uploads/2020/09/m26303923covid19-str-01-70-15-09-20-calosc.pdf
Ech, trochę tego i jest i część lub cała z każdych z tej publikacji jest odpowiedzią na Twoje pytanie.

ad2. Jeśli to wiesz, a mimo to, "na złość władzy odmrażam wszystkim uszy" to jak się to ma do wolności Innych ?

ad.3 ach, a więc skoro u mnie to głównie młodzi olewają maseczki to mogę zmyślić dowolną tezę, która będzie do tego pasowała, np taką, ze należy zamknąć wszystkich do 30 roku życia więzieniach ?

ad.4. ale nie musi też siać niebezpiecznych poglądów zapytany o tę kwestię. Może odmówić odpowiedzi, ale odpowiada bo to jest zgodne z jego politycznym interesem. Cynizm w czystej postaci.

5. Nie jje, nie pije oddycha i żyje. Tak unika? Chyba że już masz namiary na tę sieć wolontariuszy którzyu doniosą każdemu niemogącemu się zaszczepić zakupy, zdezynfekują siebie i zakupy przed kontaktem... przecież to tyle łatwiej zorganizować, niż zmuszać jaśniepana do noszenia "szmaty" i pozbawiać Cię tym samym wolności wręcz do cna.

to samo do 6.

0

@Persyfl Jak to nie ? Zapobiegasz śmierci 50 mln ludzi i doprowadzasz do tego że się urodzą a więc 50 mln ludzi więcej (no może 49 mln licząc poronienia lub nieszczęśliwe sytuacje)

0

@Persyfl @pax Jego kancelaria rozwija się najszybciej,ponadto ma 2 inne firmy jest rozpoznawalny na całą Polskę,dostał kilka tysięcy głosów w wyborach do sejmu,autor wielu książek.To są zacne dorobki patrząc obiektywnie ale dla was to nic bo wam nawet jak napisze że białe jest białe to powiecie ze to odcień zielonego,tak to bywa głową muru nie przebijesz

konto usunięte

2

@Hopner15 No normalnie nie. Chyba, że chcesz liczyć po mentzenowsku.

konto usunięte

4

@Hopner15 "Jego kancelaria rozwija się najszybciej,"
Ponownie, według kogo rozwija się najszybciej. Ostatnio żebrał o pieniądze od państwa, ponoć żeby nie zwalniać. O jakim rozwoju zatem mówimy?
O czym świadczy to, że ma 2 inne firmy? Mało roboty w kancelarii, czy nie poświęca jej wystarczająco uwagi?
"jest rozpoznawalny na całą Polskę"
Zdecydowanie nie na całą. No i jego rozpoznawalność nie wynika z działalności jego kancelarii.
'dostał kilka tysięcy głosów w wyborach do sejmu"
I o czym to świadczy, gdy według ciebie jest znany na całą Polskę, a zdecydowała się na niego głosować tylko garstka ludzi?
"autor wielu książek."
Ilu konkretnie? Raczej bohater wielu memów :D
"To są zacne dorobki"
No nie za bardzo. Palikota nie przebił. Nawet się nie zbliżył.
"bo wam nawet jak napisze..."
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯


2

@Hopner15
Nie opublikował ani jednej monografii naukowej. Raczej zbieraninę swoich poglądów i to niezbyt mądrych. Więc dorobek naukowy 3-4 artykuliki to jest po prostu katastrofa.

0

@Persyfl Ahahhahah zaskakująca logika, dokonamy 50 mln aborcji =50mln ludzi się nie urodzi
Nie dokonamy 50mln aborcji =50 mln ludzi będzie więcej bo się urodzą.Rozumiem że to dla ciebie może być za trudne zrozumieć tak prosta rzecz ale nic nie poradzę.Co do Mentzena to szkoda ci odpowiadać bo widać że mocno trollujesz i obojętnie co napisze i tak będziesz pisał swoje farmazony Brak logicznego myślenia i zachowywanie się jak dzieciak jest charakterystyczne dla ciebie

0

@pax Ale ja nie wiem jaki ma dorobek naukowy bo się nie zagłębiałem w temat ,dorobek zyciowy ma dosyć dobry,tylko ślepy tego nie widzi

2

@Hopner15
Dorobek życiowy ma przeciętny, napisałeś że jego dorobek to żona, dzieci i kancelaria wypełniająca pity. Tyle. Poszedł w politykę, kandydował do sejmu, nie dostał się. Tyle. Poszedł w naukę, słabiutki dorobek naukowy. Tyle.

konto usunięte

2

@Hopner15 Nie wiem, co dla ciebie jest zaskakujące, ale jak chcesz logiki, to nie ma tam wynikania. To bardziej przypomina liczenie strat z piractwa internetowego. Ja tylko stwierdzam prosty fakt, że 50 milionów aborcji mniej nie oznacza 50 milionów więcej ludzi.
"Zaskakujące" może być co najwyżej twoje połączenie nieodpowiedzialnych zachowań pana Sławka z aborcją.
Trochę nie trafiłeś z tymi farmazonami, bo póki co nie jesteś w stanie w żaden sposób oprzeć na faktach swojej laurki dla pana Sławka. Gdyby nie pomoc państwa, rynek by go zweryfikował. No ale darwinizm społeczny jest wam na rękę tylko gdy dotyczy innych.

0

@Persyfl "50 milionów aborcji nie oznacza 50 milionów więcej ludzi" chociaż raz (przez pomyłke pewnie) napisałeś prawdę Brawo Tak trzymaj!

konto usunięte

4

@Hopner15 Taka sama prawda jak to, że 50 milionów aborcji mniej nie oznacza 50 milionów ludzi więcej. Nie ma się czym podniecać.

0

@Persyfl Aaa te 50mln to jak nie zostanie wyskrobane to i tak zniknie w powietrzu i nie powiekszy świata o 50mln nowych ludzi, Dzięki za wyjaśnienie!!!

0

@nwchades jest ich mnóstwo, wszystkie badania potwierdzają, że maseczki nie maja wpływu na ilość zakażeń.

0

@pax nie zabrakło argumentów, wy lewaki po prostu ich nie rozumiecie, wiec ileż można wam powtarzać non stop to samo.

5

@Hopner15 postaram Ci się to wytłumaczyć w miarę prosto - zadaj pytanie, czy jeśli te 50 mln aborcji, nie zostałoby wykonane oficjalnie, w gabinecie lekarskim na poziomie, zrefinansowane, z osobą poddające się aborcji pod opieką lekarską, to i tak większość z nich, nie zostałaby wykonana nielegalnie. Ileż więcej jest dokonywanych nielegalnych aborcji, poza takimi statystykami zwłaszcza w krajach, gdzie aborcja legalna nie jest.
Po drugie, równie istotne, jaka część tych aborcji była dokonana ze względu na zagrożenie życia matki lub dziecka. Jeśli choć 1/10, to już 5 mln ludzi mniej czysto matematycznie, jeśli upierasz liczyć się to jak Stalin (statystyka, a nie ludzkie wybory).
Jeśli te dwa proste fakty, nie naprowadzają Cię na wniosek, że nie ma tu korelacji 1:1 to trudno mówić o rzeczowej dyskusji.

konto usunięte

2

@Hopner15 Współcześnie aborcje rzadko się przeprowadza "skrobanką".
"to i tak zniknie w powietrzu"
Chciałeś logiki, to się niej stosuj. Logika jasno stwierdza, że 50 milionów mniej aborcji =/= 50 milionów więcej ludzi. Jak nie potrafisz sobie z tym poradzić, to trzeba się było do niej nie odwoływać.
Ja ci tu nic nie wyjaśniam, tylko stwierdzam semantyczny fakt w wątku, który aborcji nie dotyczy. Pojawiła się tu ona tylko dlatego, żeby odwrócić uwagę od negatywnych społecznie zachowań pana Sławka. Nie licz więc, że ktoś będzie jakoś specjalnie drążył jej temat.

0

@AxelF Drogi kolego chodzi mi o całkowicie inna sytuację.Mówie o sytuacji w której niedokonuje się 50 mln aborcji (legalnych czy nielegalnych)I po prostu pozwala się przeżyć i urodzić ,dzięki czemu mamy 50 mln więcej ludzi na swiecie czemu usilnie zaprzecza @Persyfl

konto usunięte

1

@Pianist00 "wszystkie badania potwierdzają, że maseczki nie maja wpływu na ilość zakażeń."
Bzdura. Uważaj , za fakenewsy grozi ban.

konto usunięte

4

@Pianist00 "wy lewaki po prostu ich nie rozumiecie"
Och, biedny on, bohaterski, niezrozumiany geniusz, Norwid naszych czasów.