La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1899 Culés

77

Ruch #BlackLivesMatter nominowany do pokojowej nagrody Nobla. https://t.co/OUoTcTgNC2
twitter.com/disclosetv/status/1355217685089423360

102

@NaFazieHitman xd Tyle powiem

81

@tomek8756 Antifa wręczy nagrodę xD

98

@NaFazieHitman ten świat upada coraz bardziej

52

@NaFazieHitman Ponoć Łukaszenka jest nominowany, a nagrodę ma wręczyć Putin xd

78

@NaFazieHitman to trochę jakby dać nobla dla Sasina z dziedziny ekonomii :D

3

@NaFazieHitman Nominowany nie znaczy że (jeszcze) wygrał :)

5

@NaFazieHitman świat się kończy, trzeba wyłączyć i internety. Hashtag dostanie Nobla, a Nobel się w grobie przewraca. Nagrodę wręczą siostry Godlewskie.

1

@Kusco15 o to bym się już chyba nie martwił (:

8

@NaFazieHitman ja bym nominowal Thurama i jego sytuacje z opluciem innego zawodnika

2

@NaFazieHitman wymowne zdjęcie.

1

@Barca1992 Nie swiat ma sie dobrze, debili nie brak bylo i nie bedzie wiec nic sie nie zmienia :)

39

@NaFazieHitman to jest tak głupie, że tego by nawet były Premier i Przewodniczący Rady Europejskiej nie wymyślił.

1

@ProMILs właściwie wiesz w uzasadnieniu jest, że walczyli z rasizmem na całym świecie i zwrócili na niego szczególną uwagę ;))

konto usunięte

27

@NaFazieHitman Dla mnie pokojowa nagroda Nobla przestała istnieć jak dostał ja Obama.

0

@martin3131 a potem rozpętał wojnę? :P

konto usunięte

7

@NaFazieHitman Dostawał ja w momencie w którym jego demokratyczne myśliwce latały nad Syria.

0

@martin3131 a no to jeszcze lepiej.

konto usunięte

0

@martin3131 Obama autoryzował więcej ataków bombowych dronami niż Bush, a niby to republikanie zawsze podżegają do wojny. Pozdrawiamy Michaela Moore'a! X)
W sumie nie powinno dziwić. Czy był kiedyś okres, że nie było kontrowersyjnej nominacji, skoro nawet J. Stalin był dwa razy nominowany...

konto usunięte

0

@NaFazieHitman Jaką wojnę? Przeca to była ARABSKA WIOSNA... X)

0

@Joaquin88 ah no tak zaprowadzali demokracje? :D

konto usunięte

1

@NaFazieHitman regime change ;)

konto usunięte

4

@Joaquin88 Najwidoczniej w dzisiejszych czasach żeby dostać pokojowego Nobla trzeba używać dynamitu!

konto usunięte

2

@martin3131 nomen omen Nobel

2

@NaFazieHitman Kolego, ruch nie jest odpowiedzialny za osoby które za nim pójdą, a sama idea- czyli równość rasowa- jest świetnym tematem jeśli chodzi o pokój na świecie. Nie jest w porządku przypisywanie ruchowi zdjęć wandali, ponieważ wrzucasz wszystkich ludzi (tych których cele są klarowne i dobre też) do jednego worka. Głupie porównanie, ale to tak, jakbyś powiedział, że wszyscy kibice piłkarscy w Polsce to bezmyślni rycerze ortalionu, a przecież oglądanie piłki nożnej to nic złego.

10

@NaFazieHitman Black lives matters to rasistowska organizacja , wywyższająca czarną rasę nad inne. Faszyzm wrócił.

23

@Pablit bardzo mądrze napisane!
ale po co ograniczać się tylko do rasy? najlepiej będzie jeśli wszyscy ludzie będą sobie równi - nazwijmy taki wspaniały ruch Komunizmem!
co z tego, że jakiś tam Stalin wymordował w jego imieniu dziesiątki mln ludzi? Mao Zedong? Czerwone Khmery? who cares!
ruch nie jest odpowiedzialny za osoby które za nim pójdą, a sama idea- czyli równość wszystkich ludzi - jest świetnym tematem jeśli chodzi o pokój na świecie. Nie jest w porządku przypisywanie ruchowi morderstw wandali, ponieważ wrzuca się wszystkich ludzi (tych których cele są klarowne i dobre też) do jednego worka.
Komuno wróć!

co z tego, że od lat wszyscy są równi wobec prawa? skoro czarnych zabija się troszkę więcej tylko dlatego, że popełniają o wiele więcej najgorszych przestępstw - gdzie tu sprawiedliwość?
czy G. Floyd nie zasługuje na taki sam szacunek jak Matka Teresa tylko dlatego, że przystawił ciężarnej kobiecie pistolet do brzucha i pobił kilka kobiet?
czy żółty chłopak uprzywilejowany tym, że mógł przesiedzieć 95% wolnego czasu nad książkami, które kupił mu ojciec pracujący na 2 zmiany od 40 lat w pralni chemicznej, ma mieć takie same szanse na dostanie się do dobrej szkoły jak Murzynka z pierdyliardem stypendiów socjalnych i IQ 85, której ojca nie ma od kiedy wyszedł po fajki w poniedziałek rano 20 lat temu?
nikt przecież nie powinien ciężko pracować na przyszłość swoich dzieci - to państwo musi się zrzucić na tych co najgłośniej płaczą!

2

@martin3131 i okradać sklepy z RTV

1

@mindbender84 chyba jednak nie do końca mnie zrozumiałeś. Kompletnie nie popieram zachowań, które towarzyszą takim marszom. Nie ważne na jaki szacunek zasługuje, minimalny mu się należy, jak każdemu człowiekowi. A co do ostatniego zdania, to mam zdecydowanie inne podejście do tego tematu. Zapoznaj się proszę z wyglądem tej sprawy w USA i nie siej poglądów Mansona.

2

@NaFazieHitman I tak wygra Pani Lempart.

3

@Pablit Kolego, ruch nie jest odpowiedzialny za osoby które za nim pójdą? w takim razie co powiesz o ruchu Trumpa? (:

1

@NaFazieHitman Dlatego dziwię się że ktoś takie nagrody u wyróżnienia traktuje poważnie. Podobnie jak z Oscarami

3

@NaFazieHitman jak obama dostał to i blm może dostać xD #WHITE LIVES MATTER

2

@mindbender84 świetny tekst brawo!

0

@FutbolToMagia
"Black lives matters to rasistowska organizacja , wywyższająca czarną rasę nad inne. Faszyzm wrócił".

czemu faszyzm wrócił?

2

@pax "Paradoksalnie najbliżej faszystowskiej praktyki i idei sytuuje sie europejska lewica, lewicowa ingerencja państwa we wszystkie dziedziny życia, realia zachodniego państwa opiekuńczego, i caloksztalt Unii Europejskiej. We Włoszech faszyzm cieszyl sie masowym poparciem młodych wloskich intelektualistów i artystów. Artystycznym wyrazem tej fascynacji byl futuryzm. Jonah Goldberg w swej pracy „Lewicowy faszyzm" przypomniał, że hasło
„Przekonanie, że ospałe masy trzeba wyrwać z letargu" było zasadniczym założeniem faszyzmu. Futuryści odrzucali burżuazyjne normy i chcieli powrotu do pierwotnego stanu wolności od norm. Goldberg piszac o faszyzmie przybliżył czytelnikom życiorys Benito Mussoliniego, uwypuklajac jego lewicowa tożsamość, katolicką krytykę faszyzmu, i fundament faszyzmu jakim byla rewolucja francuska." Co powiesz o tym?

1

@NaFazieHitman
Wpisy Jana Bodakowskiego słabo tu wypadają. Radykalny katolicki prawicowiec podporządkowuje swoja tezę a raczej wyobrażenie szukając punktów wspólnych pomiedzy lewicą a faszyzmem a nawet nazizmem. Oczywiście pomija najwazniejsze punkty faszyzmu, szczególnie włoskiego - autorytarny charakter państwa, państwo typu wodzowskiego, imanentną cecha faszyzmu był kult władzy czego o lewicy a nawet Nowej Lewicy nie mozna powiedziec a zarzucic im można raczej elementy anarchistyczne.
Pomijajac kwestie typowych przeciwnienstw (faszym uznawał lewicę za ideologicznego wroga), to z cech wspólnych pozostaja takie cechy jak młodość , kult siły czy przemocy (chociaz pisze że u lewicy to raczej symbolika), pewne elementy państwa opiekuńczego. Jednak zupełnie inne doktryny gospodarcze, społeczne i polityczne - w faszyzmie u Mussoliniego było: "„wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu”, a jak jest u lewicowców, chyba nie muszę okreslac. Jak zauwazysz to stara sie autor wszystkich swoich "ideologicznych przeciwnikow" upchac do jednego worka - Unia Europejska jest nie tylko lewicowa, ale i faszystowska.

0

@pax to książka Jonah Goldberga, w której opisuje Mussoliniego jako wcześniejszego socjalistę, dzięki za odpowiedź ;)

1

@pax faszyzm to między innymi ideologia rasistowska, zgodnie z definicją słownika języka polskiego. Jeżeli czarne życie ma większe znaczenie niż inne, to jest to rasizm. Czarnoskórych jest kilkanaście procent w USA , a odpowiadają za 2/3 przestępstw. W interwencjach policji ginie mimo wszystko więcej ludzi rasy białej, a jednak mówi się o rasizmie wobec czarnych i publicznie się wspiera czarnych, a nie białych. W ogóle bronienie jakiejkolwiek rasy jest złe. Każdy człowiek ma prawo do ochrony swojej godności, zdrowia, mienia bez względu na kolor skóry.

0

@FutbolToMagia
Jesteś pewny żę BLM - to tłumaczy się: czarne życie ma WIĘKSZE znaczenie ?

0

@NaFazieHitman ruch nie namawia do wandalizmu, tylko do udziału w protestach przeciwko rasizmowi.

7

@pax "czarne życie ma znaczenie" jest podkreśleniem jednego koloru, więc jest to w domyśle "głównie czarne życie" a nie "także czarne życie". Gdyby dali All Lives Matter, może bym im kibicował, ale jak w Anglii nad stadionem przeleciał samolot z napisem "white Lives Matter" to klub został ukarany finansowo, to chyba nie jest fair, aby jedna rasa mogła się gloryfikować, a druga nie.

0

@Pablit wporządku :)))

1

@NaFazieHitman Poprzedni laureaci Hitler i Stalin będą dumni

1

@FutbolToMagia
Uwielbaim pokrętne insynuacje, czy błędne tłumaczenia. "więc jest to w domyśle" - uwielbiam jak ktos na własnym domysle próbuje zbudować jakieś własne twierdzenie. "Czarne życie ma znaczenie" jest określeniem neutralnym, wskazującym jedynie że ma znaczenie życie osoby o czarnym kolorze skory - Ty nadinterpretowałeś sobie że "głównie" czarne życie ma znaczenie lub czarne życie ma "większe" znaczenie. tam tego nie ma, ale jak cos niepasuje to trzeba sobie to stworzyc.
O jakiej gloryfikacji piszesz? czy BLM gloryfikuje czarną rase i np. wypuszcza broszury jak fajnie byc czarnym, jakie jest wspaniałe życie czarnych w porównaniu do białych?

0

@michal1899
Hitler i Stalin laureatami. Fajne głupoty wypisywane tylko po to aby dokopać BLM.

konto usunięte

2

@pax Temu, że nominowani byli nie można zaprzeczyć. Józef to nawet, ho ho, dwa razy.;)

PS Obaj otrzymali tytuł "Człowieka roku" Times'a...

konto usunięte

6

@pax Określenie Black Lives Matter nie jest NEUTRALNE. Neutralne jest ALL LIVES MATTER, które to BLM i jego zwolennicy uznają za RASISTOWSKIE... Dlaczego pytasz pewnie? BLM stosuje pokrętną logikę, mianowicie twierdzi, że osoba która stosuje określenie "all lives matter" jest rasistą bo przeszkadza jej "black lives matter". Natomiast ci od "BLUE LIVES MATTER" to dla BLMu rasiści, biali suprematyści...

konto usunięte

2

@Pablit To czemu liderzy BLMu nie wyjdą i powiedzą: "Czarna rasa jest nieuczciwie traktowana, czarny człowiek ma w USA pod górkę. Niech pokojowym protestem ludzie pokażą swój głos niezadowolenia. Jednak potępiamy wszelki wandalizm, plądrowanie sklepów, przemoc nawet wobec przeciwników oraz niszczenie biznesów i dorobków życia innych ludzi"

0

@Joaquin88 przecież to robią, przeciez są pokojowe manifestacje

konto usunięte

3

2

@pax to nie białym policja czyściła buty i myła stopy, tylko czarnym. To nie białemu zabitemu bandycie zrobiono grafitti z anielskimi skrzydłami na ścianie, tylko czarnemu. Przestań udawać głupiego, ja ciągle wierzę, że stać Cię na racjonalne myślenie. I zgadzam się z przedmówcą. Black lives matters nie jest neutralne, tylko rasistowskie. Wyszczególnia jedną rasę, a więc stawia ją na piedestał i sugeruje, że życie czarnego jest ważniejsze niż innego. All Lives matters byłoby neutralne, wtedy wszyscy mogliby iść w jednej, tej samej sprawie.

2

@Barca1992 @NaFazieHitman Ten Świat już upadł.

1

@NaFazieHitman świąt się kończy

2

@NaFazieHitman to niech jeszcze nominują Strajk Kobiet. Jak lecieć to na całego :) Świat schodzi na psy.

0

@mejsinio Nominowali opozycję z Białorusi

0

@Joaquin88
Skomentowałem kłamliwy komentarz, dziekuję że uznałeś że był zkłamany.

0

@Joaquin88
Czy jak napisze życie Polaka jest ważne czy jest to naturalne czy jest to szowinistyczne?
BLM nie określa które życie jest ważniejsze, tylko pokazuje że "czarne" zycie jest ważne. All Lives matter jest neutralne, nawet bardziej właściwe a samo BLM zawiera się w ALM.

0

@FutbolToMagia
Wyjaśniłem Ci , po co mam powtarzać te same argumenty które Ty nie uznajesz. sam sobie tłumaczysz, sam snujesz domysły a potem na tych domysłach budujesz swoj światopogląd. Wskazalem Ci błędy w twoim mysleniu a nawet w tłumaczeniu BLM.

1

@pax problem w tym, że błędy w myśleniu są u Ciebie. To Tobie trzeba wskazywac drogę, bo nie wyciągasz wniosków

0

@NaFazieHitman naszej opozycji to nie grozi. Zresztą jakiej opozycji? U nas nie ma opozycji. Jest tylko antyPis

0

@FutbolToMagia
Mam wyciagac wnioski z twoich przekłamań i domysłów?
BLM zostało załozone po zamordowaniu czarnego nastolatka gdzie sprawca nie został ukarany. BLM był ruchem wskazujacym problem dyskryminacji ludności afroamerykańskiej w USA, a ruch ALM był załozony później jako kontra do BLM.

1

@pax tylko Ty tu się posługujesz manipulacja i kłamstwami. Blm to przewrót i rewolucja a nie walka z dyskryminacją. To BLM dyskryminuje inne grupy .

konto usunięte

0

@pax To fakt. Nominowani byli, ale laureatami już nie. Jeśli w Time mają gdzieś ściankę z ludźmi roku, to wiem chyba których akurat brakuje...;)

"Czarne życie ma znaczenie" wprost mówi, że czarne życie jest ważne. Oczywiście. Mi i pozostałym chodzi o to, że nie towarzyszy identyczna reakcja na zbrodnie czarnego na białym tak jak to ma miejsce w odwrotnej sytuacji, a ma, miało chociażby podczas protestów BLMu. Podczas tych protestów zginął przeciwny im czarny policjant (bodaj emerytowany). Wiesz, gdzie BLM ma jego śmierć... Czarnego zwolennika Trumpa podczas tych protestów też przekopano na śmierć. Wiesz, gdzie BLM ma jego śmierć... Obaj również czarni, a ich życie mniej wartościowe... Dla BLMu i jego zwolenników to byli tzw. uncle Tom's znaczy w skrócie usłużni białym zdrajcy. BLM, nazwa wprost nie jest rasistowska tylko te cyrkusowanie wokoło. "Make America great again" również nie jest rasistowskie. Ale na CNN-ie przy okazji kradzieży i burd podczas protestów BLMu, prezenter Cuomo przyjmując usprawiedliwiający ton mówił mniej więcej "Ludzie są rozgniewani i mają ku temu powód". Ten sam prezenter o czapce MAGA mówił kategorycznie, że noszący ją mówią niebezpośrednio obcokrajowcom/ludziom nie białym "nie jesteś tu mile widziany".

Dziękuję, że Ty również uznajesz ALM za neutralny. Tak BLM⊂ALM, ale bez krzywdzenia innych ludzi ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?