La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1042 Culés

90

Kilka ciekawostek o Donaldzie Tusku:
-Donald Tusk kilka dni po zaprzysiężeniu na drugą kadencję rządu dał nagrody, średnio po 12 500 zł, 11 ministrom i wiceministrom. Tusk jako premier ministrom i wiceministrom przyznał 125 nagród w łącznej kwocie 416 800 złotych

- Donald Tusk na towarzyskie granie w piłkę jeździł orszakiem rządowych limuzyn. W jednej limuzynie jeździli ochroniarze, w kolejnej sam Donald Tusk, a w trzeciej podwożeni gracze.

-Mecze premiera Donalda Tuska ochraniał policyjny śmigłowiec. Helikopter kilkakrotnie oblatywał teren nad boiskiem, zanim politycy PO wybiegli na murawę. Sytuacja powtarzała się w każdy wtorek i czwartek. Godzina lotu śmigłowca, to ok. 4 tysięcy złotych. Oznacza to, że miesięcznie śmigłowiec wylatywał w związku z hobby premiera ok. 16 tys. zł.

-Donald Tusk odbył co najmniej 285 podróży do i z domu, czyli średnio prawie siedem razy w ciągu miesiąca. Korzystając tak często z rządowych maszyn, premier łamał własne obietnice z expose z 2007 roku i początku kadencji o obcinaniu przywilejów władzy. Loty premiera Donalda Tuska do domu kosztowały ponad 6 mln złotych.

Komentarz usunięty

51

@Zoker po prostu ciekawostka, ale przecież ''Donald Tusk to wybitny polityk i należy podkreślać jego dorobek.''

konto usunięte

28

@Joe_Pesci Wybitny polityk. Mąż stanu.

Komentarz usunięty

konto usunięte

39

@Joe_Pesci "Beata Szydło przeznaczyła ponad 1,5 miliona złotych na nagrody finansowe dla ministrów rządu i kancelarii premiera za 2017 rok " : ) i to tylko za jeden rok.

14

@Ghotti brawo dla Pani Beaty za te hojne dary :P

25

@Joe_Pesci No a teraz daj cyferki obecnej partii rządzących z premiami, jazdami autami. Nie zapomnij o kosztach pilnowania Jarka, jego domu itp. Tu pewnie jest ciekawie. Jak już będziesz sprawdzał to nie zapomnij byłej premier sprawdzić i latanie wojskowym samolotem do domku. I tak mógłbym cały dzień.

3

@Ghotti ciekawostki o Beacie też się może pojawią :D

60

@tbas ale czy ja tutaj bronię kogoś? Jest ciekawostka o Tusku i tyle, może będą następne o innych politykach, przecież nie napisałem, że PiS też jest święty i nic nie wydaje

5

@Joe_Pesci Dlaczego może? , daj w jednym newse dla porównania.

Komentarz usunięty przez użytkownika

39

@tbas ale chłopie weź zluzuj pośladki :D miłego dnia i smacznej kawusi życzę

konto usunięte

3

@Joe_Pesci jeszcze tylko źródło tych informacji i będzie picobello :D

0

@ksobi źródło informacji: Internet

36

Od siebie dodam sprawę Amber Gold.

W 2011 roku firma Amber Gold przejęła większościowe udziały w dwóch polskich liniach lotniczych OLT Jetair oraz Yes Airways. Tak powstała marka OLT Express. W maju 2012 roku, bank BGŻ zawiadomił ABW o podejrzeniu „prania pieniędzy” przez Amber Gold. Premier Donald Tusk nie podjął interwencji ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, ponieważ firma OLT Express, z jej tanimi przelotami świetnie wpisywała się w rządową propagandę. Po ujawnieniu afery przekonywał, że nie był informowany o sprawie Amber Gold. Jednak w jednej z nagranych rozmów w aferze podsłuchowej, Marek Belka, prezes NBP, ujawnia, że informował premiera o sprawie.

Nieoficjalnie mówi się też, że powodem było m.in sponsorowanie przez właściciela Amber Gold filmu Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie, a także fakt, że syn Donalda Tuska był zatrudniony na gdańskim lotnisku, gdzie miała swoją bazę samolotów firma OLT Express i dla której również pracował.

Amber Gold był parabankiem i piramidą finansową, działającym bez zezwolenia KNF. Dodatkowo właściciel firmy Marcin Plichta, był w przeszłości wielokrotnie karany za oszustwa finansowe. Mimo ostrzeżeń KNF, składanych doniesień do prokuratury, ostrzeżeń kierowanych do premiera Donalda Tuska firma działała dalej. 13 sierpnia 2012 roku firma ogłosiła decyzję o likwidacji, nie wypłacając klientom pieniędzy, była to kwota około 700 mln złotych.

We wrześniu 2012 roku, Dziennik „Gazeta Polska Codziennie” ujawniła nagranie rozmowy jaką przeprowadził jej dziennikarz z podający się za asystenta szefa Kancelarii Premiera Tomasza Arabskiego z prezesem Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszardem Milewskim. W rozmowie sędzia prosił o instrukcje, czy przyspieszać posiedzenie sądu w sprawie aresztu prezesa Amber Gold. Umówione też zostało spotkanie Milewskiego z premierem Donaldem Tuskiem.

15

0

@Ghotti no przecież się należy;)

6

@Ghotti im się to po prostu należało

1

@patry295 A co smarujesz codziennie że wiesz?

6

@Joe_Pesci luz Beata też mówiła że im to się poprostu się należy;) a kaczyński też jego ból był ważniejszy niż twój;)A jakby się podliczyło wyjazdy z borem prezydenta na narty plus rozjebana flotę limuzyn to uuuuu trochę by wyszło ale to taka ciekawostka;)))można pisać o innych;))))

6

@NaFazieHitman a co z wzięciem kredytu na ten cały miszmasz ze skoków jak organizator to na komisji powiedział nikt z komisji nie zadał choćby pytania. Z komisjiMoże ten wątek Siekielski podejmie w aferze Skoków.

8

@Joe_Pesci Ciekawostka o Jacku Sasinie
-Pan Sasin w 2020 roku przepie******* 70 milionów zł na wybory, które się nie odbyły.

8

@Borneo Bo ta komisja to była szopka. nie ruszacie naszych - nie ruszamy waszych. Ten układ dobrze działa w Polsce.

1

@Borneo
To jak już tak porównujecie - podaj ile tych limuzyn miało wypadki za rządów PiS, a ile za rządów PO - wynik może cię zaskoczyć, także nie wiem czy te dane będziesz chciał "ujawnić".
Tu masz o manipulacji dziennikarskiej w związku, jak to napisałeś, bólem Kaczyńskiego: https://www.tvp.info/49490226/dorota-gawryluk-o-o-wizycie-kaczynskiego-na-powazkach-medialna-manipulacja-od-poczatku-do-konca-wieszwiecej

1

@Ghotti Bo i im się "po prostu należały"! ;)

4

@Joe_Pesci 16 tys. x 12 -cy = 192 tys roczne. 350 lat Tuska = 1 Sasin.

3

@cata_luna chłopie Emilewicz z ostatnich dni.Transmisja mszy w tvp z okazji jego matki.Przemówienie kaczyńskiego o amber gold.to jakiś Matrix .To nie jest jedyny polityk pisowski na ambonie swoją drogą. Wypadki miała szydlo a to co się działo w bor to nonstop było to zeszło na poziom memu w kwestii boru.
https://www.google.com/amp/s/auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/548330,rzad-przetarg-samochod-ministerstwo-cena.html.amp na tym tle pojawiły się memy i było sporo polewki
https://m.kwejk.pl/obrazek/3283815/majestatyczne.html
Ale rozumiem że w tvp swiat pisowski jest taki no cudowny;)

2

@NaFazieHitman znam taką teorię spiskową ,ale tu mi się nie zgadza podstawowa rzecz.Pis zrobił skok na władze (kasę)i trój podział władzy.To nie jest przyjazna rzecz wobec opozycji. Oni chcą władzy na stałe i chcą się zabezpieczyć przed konsekwencjami.Nie jest w interesie opozycji nie dojść do władzy to przedmiot sporu.Kolejna rzecz Jarosław nienawidzi Tuska za śmierć brata jest to duży jego problem.Jeśli móglbym go uwalić zrobiłby to.Mi się ta teoria nie klei.Choć przekaz jest nośmy i ma potencjał dużej popularności aby tak sądzić.

1

@Borneo
Albo jesteś leniem albo manipulantem, tym bardziej śmiesznie brzmi stwierdzenie że "w tvp świat pisowski jest taki no cudowny".
Pijesz również zapewne do przemówienia Kaczyńskiego w kościele... no popatrz, nie tylko on:
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/Te_k9kpTURBXy8yN2IwM2E1YTZlNzNmMDlmYzIyNzE0ODQ3OWZlOTQwNy5qcGeRkwLNA0gAgqEwAaExAQ

5

@Joe_Pesci
"Tusk jako premier ministrom i wiceministrom przyznał 125 nagród w łącznej kwocie 416 800 złotych" Wychodzi średnio po 3334 na głowę. Nie wiem czy taka nagroda dla konstytucyjnego ministra nie jest raczej policzkiem w twarz. Skąpiec i tyle.

3

@cata_luna Proszę cię nie rozmieszaj mnie to ile pis płaci rydzykowi kasy nawet z ministerstwa sprawiedliwości i jeździ do Rydzyka na dywanik;))aby zapłacić za poparcie to czysty deal poparcie za kasę podatnika.Minister Ziobro nawet się nie zająknoł jak rydzyk bronił swoich pedofili.Przemawiając z a ołtarza.Nie jest przypadkiem że liczba wiernych spada jest nawet jest licznik ludzi którzy z kościoła odchodzą.Zmniejsza się liczba kapłanów.
polecam ci film 2 papierzy autoryzowany przez watykan.Z Hopkinsem.Konserwatywny papierz zdaje sobie sprawę że kościół nie może iść w tą stronę i przekazuje władzę reformatorowi który ma wyciągnąć z tego koscioł.Mowa tu o Ratzingerze i Franciszku.Nasz kościół broni tych wszystkich złych rzeczy które niszczą kościół, które były w klerze który był oparteyna prawdziwych zdarzeniach.Pis te zmiany mega utrudnia a za pomocą rydzyka torpeduje.
Co do tvp to paski to jeden mem sprawdzano czy przekaz wiadomosci jest obiektywny i wyszło że nie spełnia norm.Tvn z tym problemów nie miało.
2mld zloty na propagandę tvp gdzie jest problem ze szpitalami to wdtyd i ruszyli to nawet pisowców.Będą kolejne miliardy na ta propagandę.Pisząc na ten cukierkowaty świat w tvp jestem cyniczny bo sobie tvp na to zadłużyło.Nic nie usprawiedliwia transmisji kw tvp za śmierć kaczynskiej i opowieści o amber gold to nie jest miejsce na to.Mój kumpel pisowiec stwierdził że to było przegięcie.Ja akurat nie popieram żadnej partii.Bo partie się zużywają popieram raczej aktualnie ważne i korzystne sprawy dla polski.Dla mnie to samo tyczy się polityków każdej opcji choć pis degraduje i niszczy wraz biskupami którzy żyją jak królowie głódź Rydzyk;)mega negatywny temat i oby franciszek zrobił z tym porządek.

2

@Joe_Pesci A podaj może wskaźniki gospodarcze, np. jaki wzrost PKB miała Polska podczas kryzysu.

1

@Joe_Pesci Jedyny w swoim rodzaju, najwybitniejszy Polak w historii.

0

@Joe_Pesci Przecież wiadomo, że tusk to złodziej, ale kaczyński gorszy. Mimo wszystko wolę złodzieja od faszysty.

4

@Gitarkafcb dlatego nigdy nie będzie "dobrze". Bo wybierane są tylko 2 opcje jak tu: Faszysta lub złodziej. Nikt nie daje wiary w inne mniejsze pozycje i z góry wybiera spośród tych dwóch. Przecież to są wybory rzędu HiV czy Parkinson.

konto usunięte

2

@pax 125 nagród to nie osoby, równie dobrze jeden minister mógł dostać 10 nagród :P

konto usunięte

1

@Joe_Pesci
Porównaj to z tym co obecnie się dzieje :)
Tusk był premierem i jest normalne ze miał prawo do ochrony ! Także prawo do korzystania z limuzyn.
Nie widzę tu nic dziwnego. Premier czy prezydent to jest akurat funkcja prestiżowa. Poza tym lepiej pomysł ile taki premier poświęca czasu itp

Obecnie szeregowi maja ochronę i jeżdżą limuzynami sądowymi.

konto usunięte

1

@NaFazieHitman
Sprawa Amber Gold to są grosze przy GetBeck akurat :)


1

@Pawel1980 No i co z tego, że grosze, żadnej afery nie powinno się bagatelizować. Po drugie po co zawsze porównywać do innej władzy? To, że jedna jest gorsza nie znaczy, że można przepuścić wszystkie nadużycia drugiej.

konto usunięte

1

@CatalanDream
Afery zawsze będą jaka by nie była władza akurat :) to jest natura ludzka. Poza tym premier np nie jest w stanie wszystkiego nadzorować od tego są odpowiednie instytucje.
Zarzucanie wszystkiego Premierowi jest płytkie i osoby to robiące nie maja pojęcia wogole jak to wyglada :)

0

@Joe_Pesci wszyscy są siebie równi. Jedni gorsi od drugich. Polska nigdy nie będzie normalnym krajem, ale na to pozwala on lud

konto usunięte

1

@cata_luna A czego dotyczyło przemowienie Komora w kosciele? I czy też było transmitowane w telewizji publicznej za pieniądze podatników?

1

@ksobi Gwoli ścisłości warto dodać, że Kaczyński przemawiał w kościele, a nie przed nim, gdyż znajdowała się tam grupa zwolenników strajku kobiet, która w trakcie mszy kilkukrotnie przez megafon skandowała hasło "twoja wina". Ani nie popieram wchodzenia z polityką do kościoła, ani nie popieram zakłócania mszy za zmarłą osobę.

konto usunięte

1

@JimMorrisonFCB no ale też dziwna sprawa że tvp transmituje msze za matke Kaczyńskiego... to raczej nie jest normalna praktyka no chyba że coś przegapiłem i szary Kowalski też ma takie transmisje

0

@Joe_Pesci Wszyscy sa siebie warci.. Nie ma sensu rozkminiac ktorzy gorsi.. Tacy sami. W rządzie byla i jest patologia. Rak . Niestety dzieki mediom nieoperacyjny :/

0

@Borneo
To jak leniuszku? Nie odniosłeś się do tych limuzyn. Argumentów już brakło? Walisz sloganami, które nijak mają się do rzeczywistości. Atakujesz TVP, a idę o zakład, że wiedzę czerpiesz z TVN.
Tak na marginesie - chcesz się wypowiadać, zainwestuj w słownik, trzy razy przeczytaj co napisałeś, skoryguj. Czytając twoje wypociny, aż zęby bolą - błędy ortograficzne, składniowe, interpunkcyjne. Kto to jest papierz? Raz można się pomylić, choć słownik podkreśla na czerwono, ale więcej? Nie przyjmuję do wiadomości tłumaczenia małolatów o dysleksji, dysgrafii czy innych upośledzeń, które jest remedium na lenistwo, brak systematyczności i edukacji. Przyznaj ile przeczytałeś w swoim życiu książek? W sumie po co? Masz przecież filmy.

0

@cata_luna No nie wiem leniuszku może ci mało ci napisałem;)przepraszam czy 9 vipów to mało?Bo nie wiem do czego pijesz.Kto odpowiada za bor i sop.Kto rządzi w państwie?pis ma pełnią władzy i za to odpowiada i zatrudnia ludzi.Widzisz sęk w tym że nie popieram żadnej partii bo partie się złużywają i obrastają w piórka z pisem tak właśnie jest.W zasadzie cnie ma tygodnia aby ta partia nie zaliczyła wpadki, afery.Wybierę partię aby odsunąć pis od władzy chociaż solidarna Polska jest gorsza dla własnej prywaty chciała pozbawić kasy z ue która będzie potrzebna po covidzie.Czerpie wiedzę z różnych źródeł jestem po koźminie i rzeczpospolita jest moją podstawową gazetą z uwagi na ekonomie i polsat.W tvn są ciekawe dyskusje gdzie jest kandydat i pis i przeciwnika ale jest i polsat.Nie mam swojej jakiejś ulubionej stacji tvp nie da się oglądać bo co chwilę musiałbym przerywać prowadzącemu i mówić nie bo to i to .2 mld w sytuacji pandemii dawać na propagandę w sytuacjo pandemii i służby zdrowia to nawet wśród pisiaków budzi po ludzku mieszane uczucia.Podobnie jak piotrowicz w tk.
Jeśli chodzi o błędy zwyczajnie jestem dyzlektym i tyle są wady ale i umiejętności które dzięki temu człowiek ma.Chlopie nie pierd.

0

@Borneo
Do czego? Do bezmyślnie powielanych haseł, zarzutów, które mają li tylko wywołać emocje, a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Słyszałeś o wypadkach wcześniej? Chyba nie, bo nie podawałbyś kolizji za rządów PiS jako zarzutu, skoro wiedziałbyś, że takie zdarzenia miały miejsce wcześniej (nawet z większą częstotliwością). Takie zadanie dla ciebie: poczytaj o relacji pani Natalia A. o zdarzeniu jakie miało miejsce 10 grudnia 2014 roku.

2 mld w sytuacji pandemii? Czyli na walkę z koronawirusem czy na "ratowanie" gospodarki? To już nie na onkologię? Nie na walkę z niepełnosprawnością? Cele jak widać się zmieniają. Co pomyślą teraz oszukani przez was pacjenci onkologiczni lub niepełnosprawni? To dobitny przykład wykorzystywania chorych do celów politycznych. Byle wzniosłe hasełko, które ma zrobić szum, które dobrze się sprzedaje. A prawda jest zgoła inna. A wiesz, że te pieniądze to nie gotówka tylko obligacje? Pewnie nie...

0

@cata_luna chłopie nie ośmieszaj się tak to jest jak zarządzanie biorą się amatorzy i rozpieprzają samochody .Za to są odpowiedzialni ludzie którzy te służby nadzorują ci politycy mogli też zginąć.Za to odpowiada pis tak to jest jak ham to karety wejdzie;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto wygra mecz Finalissima 2025?