La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1578 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

75

Poniżej wykres, który moim zdaniem idealnie podsumowuje prawicową ideologię w zakresie tzw. "ochrony życia".


96

@Chakalaka A w tej bajce były smoki? To ma jak myślę usprawiedliwiać i uwiarygadniać postulaty o aborcji na życzenie? No brak argumentów.

78

@Chakalaka A coś o piłce dałoby radę? :D

Komentarz usunięty przez użytkownika

91

@Chakalaka
Jeśli udostępnił by ten obrazek "były premier oraz były przewodniczący Rady Europejskiej " to bardziej by mnie to przekonało :P

15

@Chakalaka tam jeszcze powinno być "...rodziców, którzy są małżeństwem kościelnym".

20

@Majkel34
Nie, powyższe zdjęcie ma zobrazować brak logiki i konsekwencji wśród wyznawców ideologii pro-life.

5

@Chakalaka Nawet Twój idol mówił kiedyś, że nie jest za całkowitą legalizacją aborcji xD

5

@CatalanDream
To prawda, Tusk jest zwolennikiem kompromisu aborcyjnego.

4

@CatalanDream Myślę, ze Chakalaka umie sobie sam wyrobić zdanie i nie potrzebuje do tego opinii JE Donalda Tuska, to że się z nim zgadza w wielu kwestiach, nie oznacza że w innych będzie się dostosowywał.

31

@Chakalaka no nie udowadnia. Obrazek raczej pokazuje hipokryzję aborcyjnych środowisk, których jedynym argumentem za zabijaniem dziecka przez własną matkę jest to, że w życiu może być mu ciężko, może być niepełnosprawne lub może umrzeć przedwcześnie bez pomocy państwa, innych osób.
Słabe.

4

@Chakalaka Aborcja absolutnie zabroniona bo to morderstwo, ale potem niech ludzie sprzedają dom żeby wydłużyć dziecku cierpienie o kilka lat

10

@Nihas Patrząc na wpisy, wydaje się że tylko zdanie Tuska ma znaczenie

9

@Majkel34 No to już masz tutaj 4 argumenty, które spłyciłeś do 1.

8

@macio_944 spłyciłem bo to nie są argumenty. Zwykły bełkot.

13

@Chakalaka
Ogólnie jakbyś pomyślał, a nie przyklejał tylko tweety innych osób to wydaje mi się, że w żadnym cywilizowanym kraju nie masz zezwolenia na zabijanie ludzi w okresie od "narodzin" do "kresu funkji mózgu"

20

@Chakalaka chyba akurat w tej kwestii nie mogę sie zgodzić z Tobą. Dlaczego jest tutaj "brak logiki i konsekwencji"? Zwróć uwagę, które okresy zostały zaznaczone, a zrozumiesz, dlaczego ten obrazek ma sens. Oznaczono okres przed narodzinami oraz od momentu utraty zdolności samooceny. Jeśli organizacje pro-life, wiara czy światopogląd określa życie człowieka od momentu poczęcia, aż do naturalnej śmierci, to dlaczego obrońcy nie mają właśnie bronić w tym okresie życia? Dziecko dla jednych, płód czy embrion dla innych, ale w oczach nie których ludzi, organizacji jest to już życie. To bronią go, bo samemu, takie dziecko w brzuchu matki się nie obroni. Na drugim końcu osi jest życie osoby, która w przypadku choroby, wypadku czy innych okoliczności nie może podejmować decyzji. Ale także, to cały czas jest życie, i próbują go bronić. W środkowym okresie na osi z obrazki, jest zwykłe, codzienne życie, którego nie ma konieczności bronić, bo każdy żyje i potrafi świadomie, bez przymusu podejmować decyzję które prowadzą do utrzymania tego życia.

Nie jestem pro-lifem na 100 %, podchodzę otwarcie do kwestii aborcji czy eutanazji, ale wydaje mi się, że na siłę obrazek jest dopasowywany do obecnej sytuacji z Polakiem w UK. Postarajmy sie być bardziej otwarci na różne punkty widzenia, a nie, że jak coś jest nie po naszemu, to znaczy że jest głupie.

5

@Majkel34 Co? Napisałeś wyraźnie "jedynym argumentem", a teraz się wypierasz, że to nie są argumenty... Poza tym jak można nazywać bełkotem brak pomocy państwa, lub innych osób, czy to że dziecko może umrzeć...

11

@Chakalaka Ty to widocznie jesteś zapatrzony ślepo w jedną opcje a druga non stop krytykować, mam dużą część znajomych, co ma poglądy bardziej prawicowe i potrafi jakoś sama z siebie zorganizować zbiórki dla chorych, potrzebujących dzieci, pomaga w opiece, ale Ty podłapiesz już jakieś zdanie negatywne, które ktoś powiedział i od razu wszyscy muszą być tacy sami. Odpowiem a i nie wszyscy, bo nie każdy musi być ślepo zapatrzony w jedną rzecz a inne muszą być złe od razu.

2

@macio_944 naucz się czytać ze zrozumieniem. Nie ubrałem tego w cudzysłów. Można to nazwać bełkotem bo jak tłumaczyć zabicie nienarodzonego dziecka z powodu tego co może podkreślam może wydarzyć się w jego życiu.

Jest to bełkot tłumaczący zabijanie dzieci przez matki, które uchylają się od odpowiedzialności za swoje czyny, oczywiście pomijam tu kwestie zawarte w kompromisie aborcyjnym. Tak takie coś też istnieje.

6

@Nihas idzie to też w drugą stronę. Chaka włożył do jednego worka wszystkich prawicowców i uważa że każdy myśli tak samo.

4

@kamilkrycha stereotypowe myślenie kogoś kto jest strasznie przeciwny stereotypom dotyczącym wszystkiego co lewicowe, postępowe itp itd.

2

@Kidd
Sformułowanie "umrze to umrze" odnosi się do okresu noworodkowego i niemowlęcego w życiu człowieka. Jest to nawiązanie do licznych przypadków zgonów nieuleczalnie chorych dzieci, kiedy to niejednokrotnie one i ich rodziny są pozostawione same sobie - wtedy już bez wsparcia działaczy pro-life.

12

@Majkel34 Kiedyś dobrze napisałem że w jego przypadku wystarczy po prostu uważnie czytać, co wypisuje. Nie trzeba się odzywać żeby się kompromitował.

8

@Nano22 niestety kompromituje się ogromna ilość ludzi, którzy uważają że zabójstwo dziecka jest czyimś prawem. No żaden z argumentów za aborcją na życzenie nie ma żadnego sensu.
Nie masz nic do powiedzenia bo jesteś facetem-chyba, że to popierasz.
Mam coś do powiedzenia szczególnie jeśli to moje dziecko.

Nie będę kochała dziecka.
Przez ten znienawidzony pewnie przez Ciebie kościół jest prowadzonych wiele "okien życia" chociażby. Ludzie bezpłodni czekają na dzieci.

Dziecku będzie źle w życiu, doświadczy przemocy.
Tak zabijmy je przed urodzeniem.

Moje ciało moja sprawa.
Twoje ciało nie ma dwóch głów, dwóch par nóg i rąk i dwóch typów dna.

Nie no po prostu no nie.

11

@Chakalaka właśnie nie. Wstawiony przez Ciebie obrazek zaznacza "umrze to umrze" dla okresu: narodziny -> kres funkcji mózgu. Co trzeba rozumieć jako cały okres normalnego funkcjonowania człowieka, a nie wybiórczych momentów w trakcie życia. Dlatego też obrazek ten jest tendencyjny.

1

@Kidd
Tutaj się zgodzę. Klamra z tym sformułowaniem powinna obejmować tylko początkowy fragment odcinka pomiędzy "narodzinami" a "kresem funkcji mózgu".

konto usunięte

4

@Chakalaka
Ochrona płodu nie człowieka :) w punkt Kolego Chakalaka !!!

Chronimy płód bez mózgu, a jak się urodzi to niech sobie umrze :)

4

@Pawel1980 zależy czy mówimy o całkowitym zakazie aborcji czy o aborcji na życzenie "wpadłam to se usunem!!111 moje prawo".

@Nano22 jeszcze argument o tym, że po 4 (?) tygodniach płód jest dopiero człowiekiem.
Płód to etap rozwoju CZŁOWIEKA. I poza tym- gdy minie dokładnie co do sekundy 4 czy któryś tam tydzień to nagle czary mary stajemy się ludźmi?
Litości.

6

@Majkel34 napisz po raz tysięczny słowo zabójstwo, zaklinając rzeczywistośc i robiąc z ludzi którzy są za prawami kobiet (a także ich partnerów) do decydowaniu o swoim ciele i życiu. W prawie usunięcie ciąży nie jest zrównane z odebraniem życia. Ale powtarzaj dalej, bo fajnie to wygląda na papierze.
Człowiek zwany @Chakalaka aka Chaka, przedstawił problem totalnie emocjonalnego i manipulacyjnego sterowania prolajfowcami za pomocą "nie zabijaj". Zbity kapitał polityczny służy wyącznie wygrywającej partii. Chroni tak długo życie jak to wiąże się z głosowaniem. Ochrona życia po narodzinach - go fu.. yourself.
Nie chcesz słuchać agrumentów nie słuchaj, podązaj dalej, wypisuj emocjonalnie puste manifesty i oskarżaj ludzi o brak podstawowych wartośći, gdy sam reprezentujesz zerowe zrozumienie i brak empatii dla osób, dla których wychowywanie chorych dzieci jest codziennością.
Poźniej "etycy" dla odmiany zaczynają interesować się osobą gdy jest już w stanie śmierci mózgowej, te życie chronią podobnie.
Wydawało się, że ten rysunek jest niezwykle prosty, ale okazuje się, że bez opisu, ani rusz. Skąd u osób przekonanie o własnych walorach intelektualnych skoro najbardziej oczywiste fakty trudno połączyć ze sobą mimo, że są ze sobą nierozerwalne.

4

@Majkel34 Twoja wiedza na temat aborcji jest stricte propagandowa - "wpadłam to se usunem!!111 moje prawo".
Ale np "nie mam nic do powiedzenia to sobie napiszę" świetnie opisuje Twoje przemyślenia.

7

@semafor "Nie chcesz słuchać agrumentów nie słuchaj, podązaj dalej, wypisuj emocjonalnie puste manifesty i oskarżaj ludzi o brak podstawowych wartośći, gdy sam reprezentujesz zerowe zrozumienie i brak empatii dla osób, dla których wychowywanie chorych dzieci jest codziennością."

Na jakiej podstawie twierdzisz, że nie mam empatii do osób, które wychowują niepełnosprawne dzieci?
Mówię o braku wartości i empatii w przypadku zabijania takowych, tłumacząc to problemami. Rozwiązaniem problemu nie jest zabicie takiego dziecka. Nie jest też prawem. Po urodzeniu jest ochrona życia. To bodajże art 148 kk.

"Wydawało się, że ten rysunek jest niezwykle prosty, ale okazuje się, że bez opisu, ani rusz. Skąd u osób przekonanie o własnych walorach intelektualnych skoro najbardziej oczywiste fakty trudno połączyć ze sobą mimo, że są ze sobą nierozerwalne."

Tak. Oczywistym faktem jest czyjeś pseudofilozoficzne dorabianie ideologii do usuwania ciąży. Fakty są takie, że środowiska lewicowe tworzą argumenty nie mające jakiegokolwiek poparcia, jakiejkolwiek wiarygodności moralnej i intelektualnej. Skąd u Ciebie takie przekonanie. Sam/sama rzucasz pustymi sloganami. Prawo do życia ma każdy. Nie argumentujemy tego czyjąś może i prawdziwą hipokryzją. To jak usprawiedliwianie swojego rasizmu czyimś.

Twoje ciało nie ma dwóch par nóg, dwóch par rąk i dwóch typów dna. Biologia :)

konto usunięte

6

@Chakalaka każda idee można ośmieszyć upraszczając w ten sposób. Pozwolę sobie więc uprościć w drugą stronę:
(Od seksu do narodzin) -> można usunąć (narodziny do kres funkci mózgu) -> umrze to umrze (kres funkcji mózgu) -> dobić
Chyba że o czymś nie wiem i osoby lewicowe jakoś bardziej dbają o zdrowie człowieka podczas życia od prawicowców? Ma to sens? - nie, podobnie jak te bzdety co właśnie wrzuciłeś.

konto usunięte

5

@Chakalaka @Kidd
"Sformułowanie "umrze to umrze" odnosi się do okresu noworodkowego i niemowlęcego w życiu człowieka. Jest to nawiązanie do licznych przypadków zgonów nieuleczalnie chorych dzieci, kiedy to niejednokrotnie one i ich rodziny są pozostawione same sobie - wtedy już bez wsparcia działaczy pro-life" - proszę powiedz zatem jakie wsparcie generalnie dostają rodziny od środowisk lewicowych, a może Ty wspierasz rodziny które same zdecydowały się na wychowanie niepełnosprawnego dziecka? Czy może odpowiedzią dla tych ludzi będzie - "trzeba było usunąć"

konto usunięte

2

@Majkel34
Prolive i większość prawicy jest za całkowitym zakazem

Zgadzam się ze aborcja nie powinna być antykoncepcja
Powinna być edukacja sexualna Pozarna młodzieży i larwy dostęp do antykoncepcji

5

@Majkel34 Nie o tym jest ten rysunek, nie o mojej pseudo ideologi, a zerowym zainteresowaniu prolajfowców, życiem skrajnie chorych narodzonych ludzi.

Co do ciąży, po raz 1000 nie mam ochoty - nawet jako byt elektroniczny - dyskutowąc z osobą z która nigdy się nie zgodzę, a ona ze mna.
Jeśli powołanie życia ma się opierać na błędzie, braku edukacji, gwałcie i innych okolicznościach, to nie będzie nigdy wspólnej przestrzeni do rozmowy.
Może dlatego, że tak cenie, życie - a przede wszystkim odpowiedzialność za nie - uważam powołanie życia za skrajnie gigantyczne wyzwanie. Przeciętny człowiek, ma niewielkie kompetencje do wychowywania dzieci, ale zawsze zabiera głos w sprawach filozoficznie go przerastających.
Jeżeli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że przyszłe życie ryzykuje poważne cierpienie, psychiczne czy fizyczne, to lepiej na najwcześniejszym etapie ciąży, to powstrzymać. Nie zapładnianie jest najlepszym rozwiązaniem, promowanie świadomego macierzyństwa. Odradzanie prokreacji wielu ludziom, którzy nie mają do tego odpowiednich narzędzi.
Żadne jednak środowisko prolife nie promuje takiej formy zapobiegania zbrodni - jak to nazywają - a zwyczajnie są jedynie za tym, aby już po fakcie lecieć na całość.
Jest to skrajnie żenujące i byłoby groteskowe, gdyby nie powaga sytuacji. To jest właśnie brak empatii i podstawowych kwalifikacji moralnych i intelektualnych.


1

@Pawel1980 Nie mam nic przeciwko antykoncepcji. Jeśli nie chcesz - zabezpieczaj się.

Eutanazję rozumiem. Jest to decyzja ukształtowanej osoby zazwyczaj.

Większość większością. Rozmawiasz ze mną :)

4

@semafor "To jest właśnie brak empatii i podstawowych kwalifikacji moralnych i intelektualnych." - oj zdecydowanie, trafiłeś w sedno odnośnie takich osób :)

2

@semafor "Jeśli powołanie życia ma się opierać na błędzie, braku edukacji, gwałcie i innych okolicznościach, to nie będzie nigdy wspólnej przestrzeni do rozmowy."
Nie mówię tu o gwałcie czy życiu przez minutę nie mając mózgu lub urodzeniu się bez głowy. Tylko o podejściu "wpadłam to sem usunem". Czyli braku odpowiedzialności.
Jak najbardziej uważam, że zostawienie ludzi samym sobie w kwestii edukacji seksualnej i zagrożeń związanych z życiem/ śmiercią dziecka jest złe. Tak samo jak rodzenie dzieci bez głowy właśnie.

Usuwanie dziecka tylko z powodu uważania, że ma się takie prawo i "moje ciało" nie jest uzasadnione moralnie. Tyle. Zrozum o czym piszę a nie lej wodę.

1

@Nocturno Nie wiem do kogo się odnosisz, czy mnie czy Chakalaki, bo ogólnie nie zgadzałem się z Kolegą w tym poście. Specjalnie w żadnej wypowiedzi w tym wątku nie używałem argumentów prawej czy lewej strony. Odnosiłem się tylko do samego wykresu, który jest tendencyjny. Nie wiem czy argumentacja, ze jedna czy druga strona naszej sceny politycznej ma jakieś realne rozwiązanie tego bardzo ciężkiego tematu. Faktem jest, że tak jak zwrócił uwagę, Chakalaka, pomoc publicznej służby zdrowia jest znikoma dla dzieci z ciężkimi wadami. Z drugiej strony, żaden z rządów od `91 roku nie przedstawił logicznej i realnej ustawy aborcyjnej, czy ochrony dzieci poczętych ale z wadami. Nie mówię już o kwestii eutanazji. A przecież mieliśmy zarówno rządy lewicowe jak i prawicowe. Nie pojawiły się żadne realne opcje.

1

@Nocturno lepiej bym tego nie podsumował.

2

@Majkel34 rodzenie osób które są niechciane jest całkowicie nie moralne. Edukowanie osób, może zapobiegać przypadkowym ciążom itd. O tym też napisałem. Interesuje Was wyłącznie wpadka, a nie konsekwencje. Osoby takie jak Ty stać wyłącznie na tekst w rodzaji "wpadłeś, to rodź" pomijając już przypadek daczego własnie zachodzi zapłodnienie.
Taka podstawa to jest prawo dzikusów z szałasów, zanim jeszcze zaczęli umieć budować kurhany i nazywać piorun bogiem Perunem.

3

@semafor Rodzenie osób, które są niechciane jest całkowicie niemoralne?
Moralne jest zabicie takiej osoby. Czyli co, zabijmy ludzi bezdomnych, będących na marginesie społecznym- a nie to wina prawicy, że nie pomaga powinni być usunięci.
No to napisałeś/aś.
Jak pisałem wyżej urodzić nawet niechciane dziecko można i można się go zrzec w szpitalu. Dostanie się do adopcji i będzie przez kogoś kochane.
To, że nie bierzesz takiej możliwości pod uwagę świadczy o Twym skrajnym egoistycznym , pretensjonalnym podejściu do życia a nie "cenieniu" go jak wcześniej napisałeś/aś.

Właśnie! Może ojciec będzie chciał się zająć takim dzieckiem. Bierzesz pod uwagę taką możliwość?

2

@Majkel34 Dla mnie pokazuje hipokryzję co niektórych obozów władzy i ideologów którzy jak już dziecko się urodzi przestaje dla nich mieć znaczenie, co pokazał strajk osób opiekujących się swoimi najbliższymi z niepełnosprawnością.

0

@Gall tak. Hipokryzja jest wszechobecna. Tylko czyjąś hipokryzją nie usprawiedliwia się zabójstwa dziecka. Tak samo jak pisałem już kiedyś- swojego rasizmu nie usprawiedliwia się czyimś.

Komentarz usunięty

konto usunięte

3

@Majkel34
Za eutanazja jestem.
Jestem także przeciwny bez sensownymi podtrzymywaniu życia w przypadku śmierci pnia mózgu.

2

@semafor masz bardzo dużo racji. Chyba nie da się napisać prościej tego, co sam napisałeś, że wszystko odnosi się do edukacji. Przy wysoko rozwiniętej świadomości seksualnej młodzieży, ale nie tylko młodzieży. To się tyczy całego społeczeństwa, można by było uniknąć wielu niechcianych ciąż. Jednakże także kraje "wysoko" rozwinięte w tej dziedzinie borykają się z problem "niechcianych ciąż". Niestety, ale traktowanie aborcji jako środka antykoncepcyjnego nie powinno mieć miejsca. Zwłaszcza, ze istnieje coś takiego jak "pigułka dzień po". Metoda wypracowana w kompromisie aborcyjnym jako ratunek dla Kobiet po gwałtach. Jednakże, generalizowanie wszystkich Kobiet i nienarodzonych dzieci jest olbrzymim uproszczenie. Jest wiele ośrodków adopcyjnych, jest drugi rodzic, czy taka opcja jak przedstawił @Majkel34 czyli zrzeczenie się praw rodzicielskich juz w szpitalu przy porodzie. Tylko to nie rozwiązuje problemu dziecka jako jednostki społecznej. Musi znaleźć się rodzina chętna do adopcji, która musi przejść cały proces weryfikacji. Musi pojawić się opieka psychologa nad takim dzieckiem. A pragnę zaznaczyć, ze ośrodki opieki nad dziećmi, wioski SOS czy domy dziecka są w Polsce przepełnione. Nasze prawo adopcyjne jest strasznie skomplikowane i trudne. Co więcej, nie każdy będzie w stanie zaadoptować dziecko nieuleczalnie chore. I wtedy takim dzieckiem zostaje obciążona albo Matka / Rodzice biologiczni, albo system państwowy, który i tak kuleje. Dlaczego w takim momencie, w momencie świadomości, że urodzi się dziecko "skazane na śmierć" nie poszukać ratunku i rozwiązania w aborcji. W obecnym świecie, medycyny prenatalna rozwinęła się na tyle, ze nie trzeba czekać do 7-8 miesiąca, w celu określenia wad genetycznych / wrodzonych. Można to diagnozować dużo szybciej.

3

@Majkel34 "Rodzenie osób, które są niechciane jest całkowicie niemoralne?
Moralne jest zabicie takiej osoby. Czyli co, zabijmy ludzi bezdomnych, będących na marginesie społecznym- a nie to wina prawicy, że nie pomaga powinni być usunięci."
A to co za figura logiczna? mam rozsupływać Twoje konstrukty myślowe? Sorcia, nie mam na to czasu, ani ochoty.

Nie rozumiesz, co jest niemoralnego w rodzeniu niechcianych dzieci, no trudno, widać inaczej rozumiesz odpowiedzialność za powoływanie do życia osobę i jej stan psychiczny.

konto usunięte

2

@Kidd kolego ja Cię tylko zacytowałem i niechcąco razem z nickiem. To nie jest komentarz do ciebie.

4

@Chakalaka dziwie się że administracja toleruje ten twój trolling. nakręcasz gównoburzę po czym znikasz . książkowy przykład trolla . na innym forum byś szybciutko wyleciał ale tutaj jak widzę jest to jeszcze pochwalane . dziwna sprawa

4

@Chakalaka dokładnie. Do narodzin dbają o twoje dobro (xd) a po urodzeniu? Radź sobie sam.

2

@Ls0811
Najwyraźniej w ogóle nie przeczytałeś dyskusji skoro twierdzisz, że zainicjowałem dyskusję a potem zniknąłem.

2

@semafor tekst o szalasach to prymitywny atak typowy dla lewicy.
Nazywajmy kogoś ciemnogrodem, zacofanym katolem gdy nie mamy argumentów.

2

@semafor cóż dopasowanie do poziomu merytorycznego Twojego wpisu.
Gdybyś napisał "zmuszanie kogoś do rodzenia kogoś niechcianego" wtedy możemy dyskutować na poziomie.
Twój wywód o rodzeniu takich jako niemoralnym jest tak tragiczny, że nie da się inaczej.
Skoro nie umiesz rozgryźć konstruktów myślowych tak prostych to może nie powinieneś się udzielać. Nie ma się nad czym zastanawiać to bardzo prosty lopatologiczny konstrukt ;)

Stan psychiczny i powoływanie do życia. Jaki stan psychiczny? Przecież jesteś za usuwaniem. Nie ma dzuecka to nie ma stanu psychicznego, konsekwencji i powołania do życia. O czym Ty piszesz?

1

@Kidd ja nie piszę o dzieciach,które zaraz po urodzeniu umra. Piszę o usuwaniu ciąży bo tak się komuś podoba....

3

@Majkel34 "tekst o szalasach to prymitywny atak typowy dla lewicy.
Nazywajmy kogoś ciemnogrodem, zacofanym katolem gdy nie mamy argumentów."
Nie jest to tego rodzaju zarzut. Nie zrozumiałeś mnie, człowiek stosujący najbardziej proste i prymitywne prawa to człowiek sprzed zrozumienia złożoności życia. Każdy z Was chce karać i matke i dziecko za popełniony przez osoby uprawiające błąd skutkujący zapłodnieniem. To brutalne, ale i prymitywne prawo.

3

@semafor Ale czemu karać? Czemu błąd? Seks jest błędem? Antykoncepcja?
Mój drogi jeśli piszesz o zrozumieniu komplikacji życiowych to powinieneś wiedzieć, że za błędy się placi. Brutalne jest podejście, że życie jest karą za błąd.
Zerojedynkowe myślenie.

2

@Majkel34 niechciana ciąża i rodzenie niechcianego dziecka jest przymusem wprost, a karą za popełniony błąd, niezastosowanie, lub nieskuteczne zastosowanie antykoncepcji. Prościej się już nie da tego przedstawić.
Twoje myślenie jest nawet nie zero jedynkowe, a jedno wymiarowe.
W każdej innej przestrzeni życia, błąd można w jakiś sprosób naprawić, albo zmienić skutki jakie za sobą niesie.
Przymus powoływania życia w wyniku błędu jest barbarzyńskie. Takie myślenie również.

2

@semafor w tym przypadku też da się go naprawić. Podarowanie życia ma być okropne?
Straszne jedt to co piszesz. I jest to właśnie jednowymiarowe i egoistyczne.
Dziecko płaci życiem za błąd? Chyba aborcją się płaci. Życie nie musi być karą. Nie jest powiedziane jak się potoczy. Nawet dowiedzenie się o tym, że matka nie chciała dziecka przez nie i ziwazane z tym emocje to rzecz naturalna,która kształtuje osobowość. To co zrobi z tym dziecko zalezy od niego. I tylko od niego.
Nie zabijaj.

1

@Majkel34 Darowanie życia to koncepcja relogijna uzasadniająca w ogóle istnienie człowieka dosłownie. Ogromną pychą jest mówienie o sobie jako dawcy życia. Większość ludzi, albo niezmierzone ilości ludzi na świecie cierpią. Podarowałeś więc niewiarygodnie dużą ilość życia w cierpieniu o wspaniały człowieku.
Pycha stoi za takim myśleniem. Ja nie jestem za odbieraniem życia, a nie powowływaniem do życia ludzi, którzy na starcie obciążeniu są bardzo wysokim ryzykiem życia w cierpieniu itd.
Trudno mi odnaleźć coś bardziej egoistycznego od uwikłania innej, a w tym przypadku nowej i zupełnie niewinnej osoby we własne błędy.
Mit o dawaniu podobnie jak inny frazes o miłość bliźniego, wspaniale wygląda i się prezentuje, ale poza życzeniem nie ma nic wspólnego z tym jak wyglądają życia milionów na tej planecie.


4

@semafor niemoralne jest rodzenie niechcianych ludzi ale moralne jest odbieranie im z tego powodu życia.
Czytasz to co piszesz?

A i nie jestem katolikiem.

1

@Majkel34 i tez odniosłem się do tego, jako traktowania aborcji jako antykoncepcji. I w pełni popieram Twoje zdanie w tej kwestii

1

@Majkel34 najwyraźniej nie czytasz co piszę, ponieważ zawracasz znów do wątku, który już dawno znalazł się w innym miejscu. To, że pisanie nie ma sensu wiadomo, ale tu się przedstawia ta prawda w czystej postaci.

Zabijanie nie jest moralne, ale przerwanie wczesnej ciąży nie jest zabijaniem. ZNÓW trzeba to powtórzyć po raz 1000, ani prawo ani nauka tak tego nie definiuje.
Kończę tę dyskusję ponieważ nic z niej nie wnoszę do swojego doświadczenia, jako internetowy, elektroniczny ktoś. Co miałem i chciałem tu zostawić zostawiłem.

1

@semafor nie chcesz dawać życia jeśli ktoś ma być obciążony od urodzenia cierpieniem?
Czary mary każdy jest. To część życia. Idąc Twoim tokiem " rozumowania" trzeba by było usuwać każdą ciążę.

1

@Majkel34 moj tok rozumowania polega na tym, że podążam za związkami logicznymi. "Darowanie życia" skomentowałem osobno, jako frazes i mitomanie. Nie zestawiłem tego wprost z zakazem dawania życia. Przerwanie ciąży opisałem na tyle dokładnie, że 5 latek by zrozumiał.

"dawanie życia" jest wytrychem pozwalającym ludziom wierzącym w różnego rodzaju poglądy na narzucanie innym tego rodzaju rezimów egzystencjalnych. Ale tego wątku już rozwijał nie będę, ponieważ nie mam zamiaru tłumaczyć każdego kolejnego zdania po 10 razy.

A propos cierpienia - Twoje wnioskowanie i riposty są tak dalekie od treści które zawarłem powyżej, że pozostaje mi Cię pozdrowić.

2

@Majkel34 Aborcja na życzenie to konieczność, podobnie jak każdy inny zabieg medyczny nielegalny w Polsce ze względu na fanatyków, jak np. wazektomia. Usunięcie płodu to nie jest morderstwo, z czym część środowisk nie umie się pogodzić. Jesteśmy ostatnią plamą cywilizowanego świata, od lat 90 cofnęliśmy się ku konserwatyzmowi, kiedy cały świat poszedł do przodu. Nawet na Węgrzech jest aborcja i związki partnerskie

konto usunięte

1

@Majkel34
Tu raczej przedstawia to fakt ochrony chorego płodu :) i po porodzie niech się dzieje wola Boga :)

1

@Chakalaka to może wyjaśnij o co chodzi. Bo obrazek wydaje się dowcipny a jak się zastanowić, nawet bardzo krótką chwilę, to nie ma wiele sensu

2

@Chakalaka A Ty w którym etapie tej historii jesteś, "kres funkcji mózgu" ? Skrzywienie tego narodu zaczyna przerażać. Wytatuowałeś sobie pewnie grzmota na czole i latasz po ulicach W-wy jak mniemam z resztą lewicowych "wolontariuszy"

2

@Majkel34
Ładnie określił dziecko, a bardziej życie - BŁĄD - i to tłumaczy podejście takich ludzi.

1

@Majkel34
Ta sama wrażliwość będzie w przypadku eutanazji. Najpierw przyzwyczajanie do aborcji, a potem usuwanie starych, niepotrzebnych i niechcianych osób. Aż bym przeklął, żeby podsumować takie podejście. Zabawa w Boga czy w panów i władców.

Komentarz usunięty

2

@semafor
Określanie czyjegoś życia jako błąd jest skrajnym przejawem wyzbycia się wszelkich uczuć, człowieczeństwa. I ty piszesz o moralności?

0

@semafor
"a nie jestem za odbieraniem życia, a nie powowływaniem do życia ludzi, którzy na starcie obciążeniu są bardzo wysokim ryzykiem życia w cierpieniu itd." To mnie przeraża - kim jesteś? Na jakiej podstawie określasz to ryzyko, skąd masz pewność co do tego jak będzie przebiegało to życie, które nazywasz błędem?

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@Chakalaka
Trochę zmienione, ale bardziej trafne:


Komentarz usunięty

2

@Czajka90 w piłkę grasz na etapie "umrze to umrze"

2

@Czajka90 ach, no i dyplomatą możesz zostać na 2 ostatnich etapach, ale to już nie jest o piłce.

0

@cata_luna nie zmieniaj sensu mojej wypowiedzi, nie życie jest błędem ale zostało powołane w wyniku czyjegoś błędu. Rozmowa dotyczy w dużej mierze tego konkretnego kontekstu, wiec nie manipuluj, bo rozmawiasz sam ze soba.

0

@cata_luna w wyniku błędu, nie potrafisz czytac? dwa razy piszesz to samo i za kazdym razem jest to nieprawda.

1

@AxelF
"umrze to umrze (...)"
Mam wrażenie że tak myśli każdy obrońca A klasowego zespołu o swoich przeciwnikach :D

2

@david89 podejrzewam, że myślą tak Busquets, Lenglet i paru innych gagatków, o wielu akcjach rywali ;)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?