La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 530 Culés

59

Jeżeli płeć będzie kwestią decyzji, a nie tego co logiczne czyli fizjonomii to otworzy to furtkę dla mężczyzn do oszukiwania. Jest wiele aspektów życia, w których kobiety mają lepiej. Szybsza emerytura czy miganie się od wysłania na front w czasie wojny. Jeśli to tak dalej będzie szło za 50 lat będę mógł powiedzieć, że jestem hipopotamem, a tylko wyglądam jak człowiek. Niby absurdalne, ale kiedyś tak samo absurdalnym bylo powiedzieć, że się jest facetem mając piersi i puśke. Faceta, który ma swój świat i myśli, że ściga go FBI się leczy, bo myśli, że jest kimś kim nie jest, a faceta z penisem, który powie, że jest kobietą nie będziemy leczyć, bo ma rację?

39

@masq Otóż to jeśli będę chciał uniknąć poboru do wojska to zamiast zapłacić lekarzowi dwie stówy za lewe zwolnienie poddam się długiej i wyczerpującej terapii hormonalnej i wszystkim związanym z tym legalnym procedurom, narażając się tym samym na całe życie słuchania od ludzi takich jak ty, że jestem wariatem i nigdy nie będę prawdziwy.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

19

@NGTRX Za czasów mojej młodości chłopaki unikali poboru do wojska na lewych zwolnieniach, czyli wydumanych chorobach . Było to dość powszechne. Gdyby mieli tak tęgie umysły jak nasz kolega wyżej mogliby po prostu zmienić płeć. Że też biedacy nie wpadli na ten oczywisty wariant.

I uwaga: kobiety migały się od wysłania na front! To jest dopiero hit!

11

@masq Nie można od tak powiedzieć, że "teraz jestem kobietą" lub "na ozyrysa i na apisa jesteś teraz dzikiem" i się dzieje. Przy takich przypadkach (jeśli się nie mylę - wybacz ale coś mi się kojarzy, jeśli trzeba znajdę jakieś źródło bo kiedyś o tym czytałem/słuchałem) następują badania psychologiczne, które mają stwierdzić że płeć psychiczna a biologiczna się nie zgadza. I wtedy na tej podstawie można posunąć temat dalej.

18

@masq to już się dzieje. Trans mężczyźni startują chociażby w zawodach sportowych w kategoriach kobiecych :)
Patologia, i żadne wysiłki skrajnie lewicowych tego nie zmienia.

13

@NGTRX skupiłeś się tylko na jednym aspekcie sprawy. Ja tylko podałem 2 pierwsze furtki jakie przyszły mi do głowy. Do wielu emerytalnego już się nie odniosłeś, bo tutaj ciężej nawiązać merytorycznie do tematu. Poza tym ja nie powiedziałem ani słowa o leczeniu choroby psychicznej hormonami, bo to bezsens.

10

@masq Nie rozumiem jej decyzji, nie szanuję tej decyzji, ale jako tako akceptuję. Jeśli nie robi krzywdy drugiemu człowiekowi to droga wolna. Mam tylko nadzieję, że nie będzie korzystał z przywilejów kobiet skoro czuje się mężczyzną.

0

@Zoker no właśnie mam tak samo jak Ty, ale obaj wiemy, że na tym to się nie zatrzyma.

21

@masq Owszem, ciężko merytorycznie nawiązać do takiej absurdalnej tezy, jeśli żyjesz w świecie w którym ludzie poddają się tranzycji, bo wiek emerytalny, to nie mam ani sił ani ochoty Cię z tej fantazji wyprowadzać.

2

@NGTRX Odpowiem na to dowcipem. Facet na SORze wykłada na stół rękę i mówi, że to nie jego ręka. Zawinęli go w kaftan i zawieźli do wariatkowa. Kolejny wyłożył na stół penisa i powiedział, że to nie jego penis. Kazali mu iść do domu i pochwalić się tym na Facebooku.

15

@masq Dobre dobre, dogadałbyś się z moim wujkiem, też lubi po paru kielichach takie żarty.

0

@masq Ja wiem, że transy często nie lubią i brzydzą się swoich biologicznych genitaliów, ale chyba żaden jeszcze nie powiedział, że to nie jego penis/wagina xD

29

@NGTRX właśnie widzę po jakiej skomplikowanej i długotrwałej terapii hormonalnej jest wasza gwiazdka Margot. Już niestety kolego jesteś nie na bieżąco, wręcz trącisz zaściankiem i konserwą. Dziś zwykły trans jest podobno passe, a modny jest genderfluid. Do południa chłopak, po południu dziewczyna, a wieczorem wiertarka udarowa - tożsamość jest płynna i zmienna jak nastrój młodej Julki.

11

@masq Nic dodać, nic ująć. No, ale niektórzy przyklaskują temu i nazywają nas ciemnogrodem :D

6

@Comentateiro Zapytaj takiej Ellen Page :p Albo tego typa, który myśli, że jest jakaś Margot.

Komentarz usunięty

12

@Comentateiro ja się tylko cieszę, że ludzi o twoich "horyzontach" jest w Polsce około 2% (wyborcy Biedronia). Czy to nie zaszczyt być w tej "elicie" intelektualnej, która chce pisemnej zgody na seks?

20

@masq Nie mam nic wspólnego z Biedroniem, w żaden sposób nie identyfikuje się z politykami. Żadnymi. Fundamentem moich poglądów jest nauka, a jeśli czegoś nie rozstrzyga, zostawiam liberalny wybór jednostce.

Nie dziwota, że przypisujesz mi afiliacje polityczne, ponieważ innym przypisujesz swoje ułomności. Ty tak rozumujesz, to znaczy, że inni też tak patrzą. I to kolejny kamyczek do ogródka z Ciemnogrodu. Naprawdę nikt Cię nie przywiązał do tego ogródka. Czytaj, otwórz umysł, bądź na bieżąco z rozwojem nauki, a unikniesz tak tępych i chybionych wpisów, jak ten księgujący mnie u Biedronia.

3

@masq To jak ktoś ma podobne zdanie co @Comentateiro to od razu jest wyborcą Biedronia? Czyli jak ktoś w większości stara się poprzeć zdanie nnaukowymi faktami i myślą o innych ludziach to od razu jest lewakiem czy jak?

9

@Comentateiro Idąc twoim tokiem rozumowania i bezgranicznego zaufania nauce kiedyś byś tak samo jak teraz twierdził, że Ziemia jest płaska, bo tak głosi nauka. Albo, że lewoskrętna witamina Co jest lepsza od zwykłej. Obie te rzeczy to wierutne bujdy, ale o tym czy w nie wierzysz decyduje tylko fakt w jakich latach żyjesz i jaki aktualnie jest na dane zjawisko trend. I nie wypieraj się Roberta, bo niezależnie od tego czy na niego głosujesz czy nie macie wiele wspólnego.

@Huberc1kk kiedyś naukowy fakt głosił, że Ziemia jest płaska. Jesteś w stanie przewidzieć w czym teraz naukowcy się mylą.

Komentarz usunięty

12

@masq Naukowcy są samokrytyczni, coś czego Ty w sobie nie masz za grosz. Jeśli się mylą, to skorygują, ale ich twierdzenia są oparte na badaniach. Ty wyciągasz swoje stwierdzenia z dupy. Jakkolwiek nie patrzeć zdanie naukowców miażdżąco przewyższa Twoje bezwartościowe wypociny. Ty chlapiesz ozorem, naukowcy prowadzą dociekliwe badania.

Poza tym wyciąganie opinii o płaskiej ziemi, czyli z epoki gdy nauka była w powijakach i nijak nie równała się z tym czym dysponują naukowcy obecnie, to też argument rodem z ciemnogrodu. Może obejrzyj się dookoła i zobacz co dała nauka, bo wszystko co widzisz z niej wynika, albo dzięki niej istnieje.

0

@Comentateiro @Rewolucja123 , pokaż, że jesteś konsekwentny. Gość złamał regulamin, obraził mnie, nazwał ciemnogrodem. Poprosisz moderację o pomoc?

5

@Huberc1kk A ktoś, kto ma odmienne zdanie od @Comentateiro jest ciemnogrodem?

5

@LuisSalvano Absolutnie nie, ale zdanie nieuzasadnione, czyli wyciągane z dupci jest bezwartościowe. Jeśli stwierdzisz, że Słońce to planeta, to nazwę Cię niewyedukowanym głupcem.

Uzasadnienie poprawne: nauka wykazała, że Słońce jest gwiazdą
Uzasadnienie niepoprawne: bo comentateiro tak sądzi

Ja tępię głupotę, a nie poglądy odmienne od moich.

Gdybyś nie był zaślepiony, albo miał odrobinę otwartości, to byłoby dla Ciebie jasne. Głupota zawsze stawia opór.

1

@Comentateiro Cóż, wolę być głupcem w twoich oczach niż osobą, która ślepo akceptuje każda odmienność. I tak samo wychowam dziecko. Na tym zakończmy, bo do kompromisu w tym temacie nie dojdziemy.

4

@Comentateiro a co jeśli naukowcy dzisiaj są w błędzie? Tak jak byli wielokrotnie w przeszłości? I kiedyś to skorygują?

2

@LuisSalvano Nie głupcem, ale osobą, która nie chce się doinformować. Miej swoje poglądy, jeśli wykluczają innych nie będę ich szanować i tyle. Przecież nie zamierzam Cię pouczać jak masz żyć.

Konfrontowanie poglądów nie zawsze jest przyjemne, nie tylko dla Ciebie. Pozdrawiam i miłego dnia

5

@masq Dopóki naukowo uzasadniają, że nie są w błędzie, takie założenie należy poczynić. Jeśli za 10, 50 czy 500 lat okaże się, że się mylili, skorygują to. Na czymś trzeba się oprzeć. Nie mogę opierać się na moim widzi mi się, bo jestem bardzo ograniczony jako jednostka. Mam wiedzę mniej więcej głąba. Dlatego ludzie bez porównania mądrzejsi objaśniają mi świat. Gdybym ich podważał bo tak mi się widzi, byłbym arogancki.
Nauka jest samokrytyczna, ona na tym bazuje. Proces naukowy to stawianie tez , które potem się falsyfikuje. Jeśli czegoś nie wykaże się niezbicie, dowód nie istnieje. A nawet jeśli się coś udowodni, dalej pozostawia się furtkę na korektę. Zakładanie błędu jest nierozerwalnie związane z procesem naukowym.

Muszę kończyć bo czeka praca.

4

@Comentateiro Arogancki jesteś tak czy siak o to się nie martw. Kiedy nie jest się czegoś pewnym dobrze jest oprzeć się na przeczuciu, wtedy podejmuje się najtrafniejsze decyzje. Oglądałem naukowy program o tym. A w moim przeczuciu świat, w którym mąż może zrobić żonie laskę normalny nie jest. I badania dowodzące inaczej są to zapewne badania opłacone. Cały świat opiera się teraz na kłamstwie.

3

@masq Każdy może być w błędzie, ale metodologia naukowa pozwala na niezależną weryfikację (różni, niezależni naukowcy z całego świata badają tę samą pracę/publikację) tez poprzez falsyfikację, replikację itd. To powoduje, że naukowcy są praktycznie tysiąckrotnie mniej skłonni do pomyłek. Nie ma żadnej alternatywy, która pozwalałaby na formułowanie opinii w sposób bliższy rzeczywistości. To jest trochę przykre, że w szkole nie uczą nic o filozofii nauki i dopiero na studiach miałem okazję otworzyć oczy na to na czym tak na prawdę opierają się odkrycia, wynalazki itd. Analfabetyzm naukowy i dezinformacja to jedne z największych zagrożeń XXI wieku, bo jak ludzie przestaną ufać naukowcom to wrócimy do palenia książek.

Edit.
Przeczucie? xD. Daj link do tego programu "naukowego" bo jakoś mam wątpliwości. Albo to źle zinterpretowałeś, albo ten program jest nic nie warty bo nauka ma właśnie wyeliminować przeczucia z procesu poznawczego. Badania są opłacone? A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przeczucia? Widać u ciebie ogromny brak wiedzy niestety.

2

@Comentateiro jeszcze 50 lat dalszych lewackich szaleństw, chorej ideologii i pseudo nauki, a okaże się, że do tych lepianek lub jaskiń wrócimy

0

@LuisSalvano Po co prowokujesz użytkownika @Rewolucja123?!

1

@Comentateiro ja tak z ciekawości tylko. Ale chciałbym się dowiedzieć co obecnie nauka mówi o rozwoju płci a w zasadzie ich zmienności podczas życia. Do tej pory wydawało mi się, że człowiek ma zdefiniowaną płeć przez kilka genów na chromosomie Y i związany z tymi genami poziom testosteronu.

6

Tl;dr wątku: Może moje spojrzenie na świat jest zacofane, ale jest logiczne i zdroworo... A niee, czemu nauka stoi w sprzeczności z moimi twierdzeniami? Pewnie jest fałszywa i opłacona.

0

@LuisSalvano Jeśli nie potrafi go uargumentować to tak

0

@viscajasiek nie wygoogluję Ci czegoś co widziałem 10 lat temu.

0

@IronSanHybrid Haha dobre :D

0

@LuisSalvano myślisz, że ja czytam każdą dyskusję?

0

@Rewolucja123 Biorąc pod uwagę ilość zgłoszeń do moderacji, myślę, że tak. Tak czy inaczej, oznaczyłem ciebie już, to możesz pomóc, skoro już tu jesteś, w tej dyskusji.

1

@LuisSalvano moge.

1

@masq Abyś mial zmoeniona prawnie płeć musisz wyglądać jak kobieta, przyjmować hormony i żyć z takimi danymi sie posługiwać. Wiec nie pisz głupot. A płeć i poczucie jej nie leży w genitaliach tylko mózgu. Jakby Ci ucieli penisa nagle bys sie czul kobieta? Niech każdy żyje w zgodzie ze soba i nie zagląda nikomu do majtek jeśli to nie Twój partner/ka to Cie nie powinno obchodzić

1

@Nocturno płeć biologiczna to tylko jedna z kategorii płci. Z biologicznego punktu (płeć zewnętrzna) owszem, możemy wyróżnić kobietę, mężczyznę oraz osobę klasyfikowaną jako hermafrodytę. Ale prócz tego mamy płeć psychiczną, hormonalną czy też mózgową.

0

@Comentateiro to jest silniejsze od "logiki"

1

@Comentateiro "I uwaga: kobiety migały się od wysłania na front! To jest dopiero hit!" sorka ale nie w izraelu, tam trzeb cos innego wymyslic

5

@NGTRX "logiczne" myślenie nie pozwala na za wiele, ale to może właśni fizjoloigia mózgu w którym część chemii blokuje najbardziej proste połączenia. Przecież ktoś zmieniający płeć nie może zmagać się z tym latami, żeby finalnie dojść do wniosku na podstawie bardzo łozonego procesu doświadczeń, że jednak dominuje u niego inna niż oficialna płeć.
Nie, to sie robi tak na spontanie, kreska, browar, jakiś zew i cyk, zmina z pan na pani, albo non binary, a jutro zobaczymy.
"MUSK" boli.

5

@masq Ludzie mają przeżyć swoje jedyne życie niezgodnie ze swoją fizjologią, żeby reszta nie została brutalnie oszukana na:
- poborach do wojska
- wcześniejszej emeryturze
- zawodach sportowych

Priorytety prawicy :)

2

@baczmus płeć biologiczna nie jest zewnętrzna - jest naszym kodzie genetycznym. Podobnie jak brak skrzydeł. Jest to jedyna zupełnie mierzalna z kategorii, zero-jedynkowa i rozstrzygalna. Policja na miejscu zbrodni nie bada w kierunku płci pamiętnika ofiary tylko kod genetyczny.
Nie ma czegoś takiego jak płeć mózgowa, jest tylko męska lub żeńska budowa mózgu jednak nie znaczy to że 99% mężczyzn ma budowę zupełnie męska - np. lekarz mężczyzna lepiej dogada się z pacjentami jeżeli ma nieco żeńska budowę mózgu. Nie jest jednak przez to kobietą. Płeć psychiczna.. może zmieniać się pod wpływem wydarzeń życiowych, nie nazwał bym tego czymś stałym, można ją modelować we wczesnym dzieciństwie. Płeć hormonalna.. są kobiety z podwyższonym poziomem testosteronu i czujących się zupełnie kobietami. To jest tylko odzwierciedlenie działania naszego organizmu. Ktoś kto chce myśleć że zmienił płeć bo bierze hormony po prostu oszukuje swoją biologię. Jeżeli przestanie je brać.. biologia zrobi swoje.

0

@Nocturno mój błąd. źle użyłem słowa "biologiczna".

Zgadza się - policja na miejscu zbrodni osądzi: kobieta, mężczyzna, osoba posiadająca jedne i drugie narządy. Tutaj działamy zero-jedynkowo. Osądzamy wtedy to na bazie budowy ciała i narządów płciowych zewnętrznych.

Współcześnie możemy podzielić termin płeć na 10 kategorii, w której również jest płeć mózgowa (inne to socjalna albo gonadalna) :) Owszem, jedne czasem wynikają z drugiej.

Ale no głównie w temacie grzanym na LaRambli jest omawiana płeć właśnie psychiczna. Gdzie już mądrzejsi ode mnie zbadali i uzgodnili, że istnieje zjawisko gdzie "świadomość" nie pasuję do "ciała".

0

@masq "faceta z penisem, który powie, że jest kobietą nie będziemy leczyć" Leczymy, nie słyszałeś o korekcji płci?

1

"a nie tego co logiczne"
Całe szczęście medycyna jest trochę bardziej logiczna od wyborców konfederacji

5

@masq jak ja się cieszę, że są wsród nas normalni ludzie. pozdrawiam Cie serdecznie za zdrowe normalne podejście do życia. Wynaturzenia i skrzywienia psychiczne nie mogą być nazywane normalnością, a oni mają 80 płci do wyjaśnienia każdej dewiacji.

3

@NaFazieHitman i tak najgorsi to ci dziwacy co są leworęczni.... To nienaturalne i w ogóle ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

@Rewolucja123
Typ płacze o to,że zgłaszasz ,a sam robi to nagminnie i sie tym chwalił nie raz :D Hipokryzja pierwszej masci :D

1

@MarioVeB! Mam przeczucie, że zgłasza tylko takie co go obrażają. :D

0

@masq
Kwestia decyzji samej w sobie to nigdy nie będzie i nigdzie tak nie jest.

0

@LuisSalvano
A kim Ty jestes zeby zeby wyrokowac kto ma jak zyc? Odkladajac nauke na bok - jak ktos chce byc inny, i nie krzywdzi w ten sposob innych osob i nie ingeruje w ich zycie, to co komu do tego? Po co ludzie zagladaja do lozek osobom o innej orientacji.

A jak sie okazuje po ostatnich wydarzeniach, ci co najglosniej krzycza przeciwko LGBT, pozniej sami uczestnicza w orgiach homoseksulanych w Brukseli :)

0

@wajcha Mnie nie obchodzi, co robią w domach. Zależy mi przede wszystkim na tym, aby nie dostali praw do adopcji dzieci i nie afiszowali się na lewo i prawo.

2

@LuisSalvano
"Nie afiszowali sie" - podejrzewam, ze czy Jozsef Szajer tez tak mowili. Zreszta co to oznacza "afiszowac sie"? Chodzic za reke? Siedziec w restauracji we dwojke? Pocalowac sie publicznie? Podejrzewam, ze Ty tez robisz takie rzeczy jako osoba heteroseksualna, wiec dlaczego chcesz ograniczac zycie innych?

Co do adopcji, to rozumiem, ze to jest jedyna rzecz, ktora Ci przeszkadza w dazeniu do rownych praw srodowiskom LGBT? Czyli jezeli by "wyjac" ten postulat to bys akceptowal dazanie do ich rownouprawnienia? Poza tym Cie zaskocze, ale zdeterminowane lesbijki nie potrzebuja praw do adopcji, zeby miec i wychowywac dziecko. Jak wtedy Ty jako straznik wartosci jedynych i najwyzszych, chcialbys ureguowac taka kwestia zebysmy my heteronormatywni nadludzie nie musieli sie wzdrygać na widok dziecka z dwojkom mam.

2

@LuisSalvano postulat o nieafiszowaniu się czyt. nieokazywaniu swoich uczuć i emocji publicznie jest najbardziej obrzydliwym jaki pada w dyskusjach o prawach osób LGBT.

0

@17bajo Przykro mi :(

1

@LuisSalvano spoko, nie martw się - dobry terapeuta powinien pomóc Ci rozwiązać problemy jakie masz z innymi ludźmi :)

0

@17bajo Obejdzie się. Nie będę dla jakiegoś malutkiego % zmieniać swojej postawy :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?