La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1284 Culés

59

Dlaczego z niektórymi ludźmi (i to dorosłymi!) tak trudno się dogadać? Rozumiem, że nie każdy jest orłem z języka polskiego, ale poprawne komunikowanie się w swoim ojczystym języku to nie jest chyba zbyt wiele, prawda? I potem tacy ludzie idą na wybory, głosują i decydują o przyszłości kraju.

Wiadomość, którą dostałem odnośnie korepetycji z języka polskiego:

"Dzień dobry, potrzebołwa bym kroepetycji dla córki szkoła chodzi teraz i by ten egzamin musiała pisać co by zdac bo potem przyjęcia zaś kolejna szkoła i tak w kołko to by pan mógł kilka rzeczy pokazać bo ona nie umie a ten egzamin pisza i żeby znów pisać potem te sprawzdiany rozprawki bo z czytaniem i jest problem. jaka cena proszę o kontakt i cz by się dało przez komptuer bo wirus znów chorzy by ktoś był a jak przez komputer to czy się tak da pokazać jak oni piszą tak jak nauczycielka im to jakoś pokazywała ale nie pamiętam bo to znów dwa miesiące mineły niech pan da znać żebyśmy się jakoś dogadali i jak zaczeli prosze o kontakt"

I co ja mam jej odpisać... :D

54

@NeroTFP Wstydzi się przyznać,że to dla niej te korki;)

86

@NeroTFP Odpisz, że możesz dać im zniżkę na pakiet rodzinny.

12

@NeroTFP albo babka pochodzi z mega dziury zabitej dechami albo była wstawiona jak to pisała... nie wierzę :-/

26

@NeroTFP Odpisz "Widzę, że nie tylko córka potrzebuje korepetycji...". :D

17

@NeroTFP "szkoła chodzi teraz" - Muszę to zapisać. Odpisz jej: czy to na pewno córka potrzebuje korepetycji, bo masz spore wątpliwości po tej wiadomości.

14

@NeroTFP napisz że jeśli napisze jeszcze raz, bez błędów, to rozpatrzysz jej wniosek:)

26

@NeroTFP Napisz, że jeśli poziom języka polskiego ma podobny do niej, to niestety cudotwórcą nie jesteś xD

31

@NeroTFP Nie dałem rady przeczytać na jednym wdechu, na szczęście dała w połowie kropkę to chwile sobie odpocząłem.

5

@NeroTFP Składnia na bardzo wysokim poziomie.

4

@NeroTFP jako brat polonista jestem zalamany xD

12

@NeroTFP nawet jakbym był nawalony to bym nie umiał tak pokaleczyć języka xD

3

@NeroTFP
eeee makarena!

1

@NeroTFP Czemu się dziwić? Wystarczy sięgnąć po badania dot. czytelnictwa w Polsce (link):
https://kultura.gazetaprawna.pl/artykuly/1471648,badanie-czytelnictwa-2020-biblioteka-narodowa.html

Kolejna badania dot. m.in. czytania za zrozumieniem (link):
https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/niezaczytani-o-polakach-ksiazkach-i-alfabetyzmie,893289.html

1

@ronni37 No chyba że pociągałbyś z "tulipana" :-)

0

@NeroTFP Niestety, ale nie jest to problem pojedynczych jednostek. Bardzo wiele osób ma problemy z poprawnym pisaniem, składaniem zdań, ortografią i nie wspominając już, o jakichkolwiek podstawach interpunkcji. Przekrój wiekowy takich osób jest naprawdę różny i najczęściej są to bardzo prości ludzie i to wcale nie tylko z "dziur zabitych dechami".

3

@NeroTFP Z jednej strony wiem do czego zdolni są ludzie, ale jednak wciąż mam nadzieję, że to jest trolling(pisanie do korepetytora j.polskiego - śmieszne, he he) albo jakiś test :D tzn. Nadawca oczekuje odesłania tej samej wiadomości bez błędów. Stawia wyzwanie. Właściwie, nawet odstawiając na bok te teorie spiskowe, odesłanie wiadomości bez błędów jest całkiem ciekawym wyjściem z tej sytuacji. Możesz jeszcze pod koniec napisać, że pierwsza lekcja była gratis czy coś w tym guście ;)

3

@NeroTFP Tylko dlatego, że Twój wpis dotyczy poprawności językowej, pozwolę sobie (w celu, nazwijmy to, dydaktycznym; nie po to, żeby się przyczepić) Cię poprawić – nie: „odnośnie (czegoś)", ale (popr.): „odnośnie do (czegoś)".

0

@NeroTFP Wiadomość napisana tragicznie, to fakt, ale tu na forum często nie jest lepiej niestety.

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Jakchcesz hahahaha :)

1

@JimMorrisonFCB ale tu zaraz znajdą się ludzie od poprawiania!! ( W tym ja:) )

0

@NeroTFP Może kobiecina przed napisaniem tej wiadomości przyjęła z 200 ml czystej na wyluzowanie. Nie można tego wykluczyć.

1

@NeroTFP To jest tłumaczenie z Googla, po prostu jakiś obcokrajowiec potrzebuje pomocy. Zwróć uwagę na składnię. Do tego niechlujnie przepisane.

0

@NeroTFP Może nie jest Polką. Często inteligenci oceniają od razu poziom polszczyzny a nawet nie wiedzą, że ktoś taki może mieszkać tu od niedawna i słabo znać język

0

@th@les @viscajasiek Spieszę z wyjaśnieniami. To była Polka, z krwi i kości. :D

0

@NeroTFP Jestem prawie pewny że albo był to trolling, albo osoba, która pisała tę wiadomość jest w jakimś stopniu upośledzona. Zdrowa osoba, nie ważne z jakimi brakami w wykształceniu nie powinna mieć aż taki problemów z napisaniem kilku zdań.

0

@NeroTFP jeśli możesz to przyjmij te korepetycje. Widać, że matka dziecku nijak w tym nie pomoże, a skoro jest możliwość, żeby chociaż córka posługiwała się poprawną polszczyzną...

Ale powiem, śmiechnąłem :D

« Powrót do wszystkich komentarzy