La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1071 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

25Dalej wmawiajcie ludziom, że Konfederacja to alternatywa a nie piąta kolumna i przyszła przystawka PiSu.
Cała opozycja zrzeszyła się przeciwko PiSowi, bo nie ma ani jednego aspektu w którym ci ludzie nie dopuścili się tragedii.
Cała poza Konfederacją, partią która NIGDY nie włączyła się do protestów przeciwko rządowi PiSu.
Partią na profilach której częściej zobaczysz strzelanie w opozycje zamiast w rząd.
I oni mają być alternatywą? Mam wierzyć, że zmienili zdanie i nie wejdą w koalicje z najgorszym rządem od czasów PRLu?
W jakim kraju partia opozycyjna częściej atakuje inną partię opozycyjną, niż rząd który wygrywa w sondażach?

91

@Tasde jak się nie włączyła? A kto kurła protestował w 2020 przeciwko obostrzeniom?
Mało to Konfederacja protestowała przeciwko PiSowi?

Po prostu Konfa nie chce mieć nic wspólnego z tą bandą z PO, czy Lewicy. Czego tutaj nie rozumiesz?

45

@Tasde nie zgodzę się że Konfederacja więcej uderza w opozycję niż w rząd, bo jest dokładnie odwrotnie

6

@Tasde no i jeszcze ich swiętoyebliwośc.

36

@Tasde przypomnij mi jeszcze - ile czasu Konfederaci występują w TVPiS?
Ile razy w tym roku zapraszano przedstawicieli Konfederacji do studia?
No wszak to ich "przyszły koalicjant", więc zapewne sporo, nie? ;)

36

@Tasde ale fikołek xD w takim razie platformę i lewicę najwięcej łączy z pisem bo głosują najczęściej tak samo. W jakim kraju totalna opozycja jest tak zjednoczona z władzą?

0

@Tasde na razie to te projekty ustaw Konfederacji dadzą mniej niż marsz, bo przy takiej liczebności w parlamencie każdy ma to w dupie i nic z tym nie zrobią XD

8

@Tasde
Tutaj nie można krytykować Konfederacji bo jesteś lewak i peowiec a Konfederacja to jedyna prawda objawiona ;)
Mentzem to taki nowy Korwin. Ja ich rozumiem. Będąc dużo młodszym uwielbiałem Korwina, wszystko wydawało się takie proste i oczywiste w tym co mówił. Ale dorosłem, jednak zmądrzałem, zauzywalem pewne zaleznosci. To są fajne hasełka, które chwytają młodzi ludzie. Z czasem tego się wyrasta :)

9

@michal26 skoro Konfederacja dzisiaj uważa, że maszerowanie i protestowanie nic nie da, bo to nie powstrzyma PiSu, to po co organizowała protesty przeciwko obostrzeniom? Z jakiej racji tamte protesty miały PiS powstrzymać?

35

@Tasde Konfederacja jest większą solą w oku dla PiSu, niż cała opozycja razem wzięta. Bo im zabiera głosy konserwatystów. Dlatego ją tak zawzięcie tępią.
Myśl chociaż trochę .

7

@Tasde "Cała opozycja zrzeszyła się przeciwko PiSowi" Tylko że cała ta niby opozycja ma program "my teraz chcemy do koryta". Czy Ty realnie myślisz że np po w czasie covid robiło by coś innego niz pis? Jak myślisz jak by walczyli z inflacją? Bo puki co to Tusk chcę dać 800 i to już a nie od stycznia. Czy myślisz że oni nie wprowadzą nowych podatków (przepraszam danin)?

Więc czym ta "opozycja" się różni od pis poza wymianą pisowców na platfusów w spółkach skarbu państwa?

8

@SuperPatsonFCB Jakie projekty ustaw? Mieli gotowe 100 na początku kadencji, to im pies zjadł a w ogóle to nie były ich.
Teraz, po 4 latach napisali na kolanie jakiś gniot o PIT, żeby się ich elektorat mógł pałować, że mało kartek a jak się przeczyta tą ich ustawę, to się można dowiedzieć, że ta ustawa jest bardziej skomplikowana niż stara a i krótsza nie jest, tylko Mentzen, żeby zrobić w wała swój elektorat wyniósł całe bloki tekstu z ustawy o PIT do rozporządzenia ministra finansów (co poza byciem skomplikowanym ma też tą wadę, że ustawy o PIT nie zmienisz w jeden dzień, rozporządzenie minister może zmieniać według uznania więc mógłby sobie co tydzień zmieniać przepisy podatkowe).

10

@SuperPatsonFCB ale Konfederacja nie uważa, że to nic nie da.
Konfederacja protestowała przeciwko czemuś KONKRETNEMU. I taki marsz ma znaczenie. Natomiast ten tutaj? No raczej nie. Jest ogólnie przeciwko rządowi, co mija się z celem.

Konfederacja pewnie piję do tego, że najpierw PO i Lewica glosują ramię w ramię z PiS a teraz wielce oburzeni i protestują. Hipokryzja, cynizm.

10

@RosjaninBut brawo. Jest dokładnie tak, jak piszesz.

7

@Tasde Ja Ci powiem o co chodzi bo widzę że nie ogarniasz polityki albo masz problemy z racjonalnym myśleniem.

Konfederacji na tyle urosło poparcie niektóre sondaże dają nawet do 15 % więc oni nie pójdą ani z pisem ani z po. Wybierają trzecią drogę czyli sami chcą przejąć jak najwięcej wyborców pisu po i tego lewactwa.

Identyczna droga jak w Ranczu po co nam kilka stanowisk ministra od jakiś pierdół jak Czerepach dzwonią i ci i ci, oni się nas zaczynają naprawdę bać, olewamy i tych i tych :D

6

@jedrek7000 sytuacja bardzo mi przypomina słynne powiedzenie - "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta".
Mamy PiS - konserwatywny i autoryzujący rząd celujący w najniższe sfery i klasy społeczne. Patriotyczne tony, lekko eurosceptyczni.

Mamy PO i resztę tej demokratycznej opozycji - proeuropeizm, liberalizm kulturowy, uderzają do wyższej warstwy społecznej, lepiej wykształconej

No i masz Konfederację - liberalni gospodarczo, konserwatywni, patriotyzm, antysystemowa partia, uniosceptyczna. Uderzają do ludzi wkurzonych postpeerelowskim rządem od 30 lat ponad.

I zasadniczo to odpowiada 90% wyborców w Polsce. Może nawet więcej.
Pójście razem Konfederacji z PO w tym marszu, to harakiri dla nich, bo zaburza ich antysystemowe nastawienie.

1

@jedrek7000 Zacznijmy od tego że oni nie wybierają trzeciej drogi tylko ją wybrać muszą, dla połowy ich elektoratu sojusz z popisem to koniec.

5

@michal26 Piękne słówka tylko niestety masz pecha, bo już zweryfikowane w 2020.
Konfa nie chciała wesprzeć opozycji, w międzyczasie bokiem połowa RN poszła na stronę PiS dzięki czemu PiS znowu uzyskał autonomię władzy mając samodzielny rząd i prezydenta dzięki temu, że 51,5% elektoratu Bosaka poszła do Dudy i od samego Bosaka do Dudy poszło o ponad 100 tysięcy więcej głosów, niż od wszystkich pozostałych kandydatów razem wziętych.
No ale to strzał w stopę by był przecież, przyszłość Polski nie jest warta poświęcenia kilku tysięcy głosów narodowców.

17

@Tasde przecież Konfederacja w 2020 roku dokładnie podzieliła się na 3. 1/3 zagłosowała za Dudą. 1/3 za Trzaskowskim, 1/3 za ani jednym ani drugim. Oczywiście ten fakt totalnie pomijasz. Dla Ciebie wolność i słuszność jest tylko wtedy, jak ktoś głosuje tak, jak Ty, lub tak, jak głosować nakazuje "opozycja demokratyczna" i tyle.

1

@michal26 bo ludziom się wmówili na Twitterze że w pierwszej na Bosaka a w drugiej na Dude. Co jest nie prawdą.

1

@Tasde
Nigny w życiu nie oddam głosu na ten ciemnogród
i tego sie trzymam
"ruch palikota" bis.

4

@michal26
Mentzen weź się przedstaw bo widzę ze się wstydzisz

4

@Tasde
Kurna jak można było tak to forum zepsuć politycznie
Klakierzy płatni Konfy powinni być usuwani

3

@michal26 Konfa jest antyunijna a nie uniosceptyczna. Ich konserwatyzm kulturowy oraz jawna antyunijność nie pozwoli im na wygranie wyborów.

1

@SuperPatsonFCB dlatego że dla opozycji nie chodzi o to aby powstrzymać władze obecną, a może inaczej chodzi też o to ale najważniejsze to to żeby sami się dorqali do władzy, Oglupiaja ludzi głupimi hasłami aby do władzy się dorwac, a konfederacja sama protestuje bo też chcę rządzić ale bez tego lewactwa tylko sami

0

@michal26 konfederacja jest liberalna tylko gospodarczo, światopoglądowo jest podnóżkiem Watykanu i Moskwy. Trzeba być ślepym lub nieświadomym, żeby to ignorować. I tak, już nie raz tu czytałem, że nie należy skupiać się na ich poglądach, tylko na pomysłach na gospodarkę, bo inaczej jest się głupim, zacofanym i w ogóle. Ciekawe tylko, czy osoby, które głoszą takie hasła równie mocno usprawiedliwiają fakt, że Niemcy dali w wyborach władze Hitlerowi i NSDAP, czy jednak wychodzą z założenia, że cały naród jest wszystkiemu winny 'bo widzieli co wybierają'

1

@lukasz222 no tylko, że Hitler skupiał się właśnie na światopoglądzie;)

0

@michal26 tylko udowadniasz, że wyborcy konfy nie tylko nie rozumieją, ale i nie znają historii. Miłej niedzieli

6

@Tasde Właśnie nie branie udziału w tym marszu systemowych kłamców i złodziei jest swego rodzaju manifestacją Konfederacji. To pokazuje, że jasno odcinają się od systemu i nie będą maszerować obok parszywych socjalistów licytujących się za pieniądze Polaków. Obiecywanie 800 plus i później maszerowanie przeciwko inflacji, którą chce się tym programem wywołać nie spowoduje, że inflacja magicznie spadnie.

Z resztą jakkolwiek Konfederacja nie postąpi, w tą czy w inną stronę to jest fala krytyki, to pokazuje jak twardą trzeba mieć skórę w polityce i żeby nie przejmować się tymi co źle życzą tylko robić swoje.

0

@lukasz222 a może nie? Głównie ich przemówienia poruszały temat różnicy rasowej, narodowej. Poruszali kwestie nacjonalistyczne. Jak to inaczej nie nazwać jak światopogląd? Jak poruszali kwestie gospodarki, to w kontekście tego, że "niesprawiedliwy Traktat Wersalski!!"
To jest oczywiste.

3

@Gruak najlepsze było dzisiaj w śniadaniu rymanowskiego. Tyszka ciśnie do Kloski o likwidacji gotówki gdzie Hołownia przecież o tym mówił ale zaraz kontra, że to nie prawda i wyrwane z kontekstu. Jak Mentzenowi ciągle wypominają jego niby piątkę gdzie sytuacja była podobna to już nie je wyrwane z kontekstu a święta prawda

Komentarz usunięty

0

@Mezocyklon87 Dokładnie. Chciałbym z tej okazji zacytować klasyka
"Moja jest tylko racja i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

1

@Tasde Akurat to opozycja z pisem naczele uderza w konfederację najczęściej.

1

@Barca2022 Otóż nie bardzo.

0

@michal26 ano nie, trzeba sięgnąć głębiej, niż polski podręcznik z historii

Komentarz usunięty

2

@Piana90000 Po to, że nie mieszkasz w lesie.
Choćby chodzisz do sklepu i płacisz 4 złote za chleb który kosztował niedawno 2 złote, a to dzięki obecnemu rządowi, który zmarnował 50 miliardów złotych które miały iść na inwestycje w energetykę.
Masz też komputer albo telefon skoro tu piszesz, ceny tego sprzętu zależne są od kursów walut a te w przez ostatnie kilka lat były mocno podkopywane przez NBP zarządzane przez człowieka obecnego rządu.
Nie musisz się interesować polityką, ale jej nie ominiesz.

0

@Tasde Dosyć fanatyków w kraju! Tak dla przypomnienia "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej" - mówił w 2019 roku Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji". Wasz nowy nacjonalistyczny populista z tiktoka. Ważniejsze dla mnie są poglądy niż obietnice bez pokrycia dla gawiedzi. Ale dalej lemingi łykajcie ten konfederacki badziew.

1

@Tasde "W jakim kraju partia opozycyjna częściej atakuje inną partię opozycyjną, niż rząd który wygrywa w sondażach?" Wedle jakiego wzoru wyliczone jest to stwierdzenie częściej i o ile konkretnie częściej?

1

@RosjaninBut
Odbiera głosy patologi nacjonalistycznej
Fajnie w sumie
Niech odbiera

1

@michal26
Jakbym widział konfederate to bym kazał mu klękać i się modlić aby jego dziecko było zdrowe i aby było białe i aby bylo takie jak on.
Wiec przestan pierniczyc o tej wolności i o tej antysystemowisci
Partia która jest rasistowska i tolerująca tylko hetero nie jedt wolnościowa. Nie jest anty systemowa bo tworzy swój system ludzi takich jakich chce widzieć !
Wiec przestan pierniczyc

0

@maroon Zajrzyj sobie na ich profile społecznościowe i policz ile zobaczysz zdjęć Tuska a ile Kaczyńskiego

0

@Tasde Myślałem ,ze skoro ktoś pisze podobne stwierdzenia to zadał już sobie ten trud i stąd moje pytanie o jakieś konkrety. Niestety albo stety jedynym portalem społecznościowym z jakiego korzystam to La Rambla albo youtube a tam nieraz wyświetlało mi propozycje ich filmików z różnymi hasłami uderzającymi w rząd. W opozycję oczywiście też i jakos nie zauważyłem wyraźnej tendencji w tych atakach choć przyznam, że oczywiście tego nie liczyłem.

0

@maroon To wejdź na Twitter i znajdź zdjęcie Kaczyńskiego bez zdjęcia Tuska obok.

1

@AbelKabel bla bla bla kurde faja :)

2

@Tasde myślisz że Konfederacja włączyła by się w dzisiejszy protest pro Tuskowy xD. Cała ta pożal się Boże opozycja ma taki sam program pro inflacyjny co PiS.

0

@michal26
No właśnie twoja odp pokazuje cała prawde o twoje partii
Żenada

A niestety światopogląd jest bardzo ważny
Pomimo iż jestem przedsiębiorca nigdy nie zagłosuje na taka partie której liderzy dzieła ludzi na białych i czarnych

A hasełka obniżmy podarki itp sa tak proste i dziecinne ze aż żenujące
Tylko niedoświadczone młodziaki się na to łapią
Bo nie tylko podatki są problemem
A może nawet nie są
Problemy są inne

1

@lucas/catalan
A jaki program ma konfederacja oprócz sloganów chwytliwych
Żaden !

4

@AbelKabel ale z Tobą nie da się dyskutować. Jest dosłownie kilka osób na tej stronie z którymi zdecydowanie nie da się dyskutować na tematy polityczne.

1

@lucas/catalan Ale wiesz, że Konfederacja nie ma lepszych pomysłów a co do inflacji, praktycznie żadnych?
Kręcą się w kółko jedynie odnośnie rozdawania pieniędzy, ale nie pytaj ich jaki mają pogląd na 500+ czy emerytury+ bo jednoznacznej odpowiedzi nigdy nie dostaniesz, ponieważ narodowcy to socjaliści i nie chcą likwidacji tych świadczeń.
O podatkach było wielokrotnie mielone, Mentzen u Stanowskiego powiedział jaka jest prawda: Nie da się obniżyć poza pierdołami jak podatek od spadku.
I to żadne zaskoczenie, bo wie to każdy kto choć trochę się orientuje w finansach publicznych.
To może uproszczenie podatków? Mentzen chwalił się, że chce i umie to zrobić.
To zrobił, ustawę o PIT gdzie udowodnił, że chcieć mu się za bardzo nie chce bo pisał ją na kolanie a do tego nie bardzo umie, bo mimo bycia krótszą o kilkaset stron, jest kilkukrotnie trudniejsza do zrozumienia i nie poprowadzisz nawet jednoosobowej działalności bez doradcy podatkowego.
Nic innego ta partia nie proponuje.

3

@Tasde
Konfa to Kukiz bis. Udają antysystemowców, a już przebierają nóżkami, żeby dorwać się do posadek SSP będąc w koalicji z pisem. Ich niby atakowanie Pisu nastawione jest na wyciągnięcie jak największej ilosci wyborców opozycji i chwilowo im się to udaje, ale jak ludzie przyjrzą się bliżej, to zobaczą tą wydmuszkę i ich poparcie wróci na 7%.

1

@MrCental Dokładnie tak jest. Zwykli karierowicze.
Cała Konfederacja jako twór nie miałby prawa istnieć gdyby miał stanowić władzę. Oni i bez władzy mając tylko 11 posłów co chwila mieli jakieś zgrzyty i kłótnie między "wolnościowcami" i narodowcami.
Przecież jeszcze do niedawna Korwin uważał, że narodowcy mają gwóźdź w mózgu a teraz tworzy z nimi partię.
I właśnie na tym polega problem, to w czym oni się zgadzają to kato-zamordyzmie wynikającym z tego gniotu zwanego Konfederacją Gietrzwałdzką, ale już np. jak połączyć interwencjonizm narodowców z liberalizmem (a wręcz anarchizmem) wolnościowców, to tylko sekciarze wiedzą.

Normalnie by się nie połączyli bo mają konflikty interesów i to wychodzi do dziś (właśnie o 500+ chodzi, Mentzen powiedział, że by usunął ale to nie jest stanowisko partii, to jakie jest i co zrobią?), ale osobno wszyscy byli pod progiem, to się połączyli i teraz udają, że im chodzi o coś więcej niż stołki.
Gorzej, że zbierają dość spory elektorat ludzi naiwnych, niedouczonych a wręcz zaślepionych prostotą przekazu i chłopskim rozumem.
No bo jak Mentzen mówi, że podatków nie da się obniżyć i podaje doskonale znany powód każdemu rozgarniętemu a potem spamuje twittera, tiktoka i youtube, że obniży podatki i już nie masz argumentu, nawet słowa Mentzena nie wystarczą, by obalić propagandę Mentzena.
I tak ze wszystkim, ale to temat na inną dyskusję by pokazać kłamstwa, manipulacje i czysty populizm w ich wykonaniu.

1

@MrCental to powiem dyplomatycznie. Jestem bardzo ciekawy, czy właśnie tak się stanie.
Mówię szczerze. Do tej pory symptomów ku temu nie było. Żaden z 12 posłów Konfederacji (byłych lub obecnych) nie skorzystał z tej opcji, choć 4 lata mijają. Nawet Dziambor móglby uciec pod skrzydła PiS czy PO, a tego nie zrobił i najprawdopodobniej do wyborów nie podejdzie.

Jest tylko jeden sposób, by się przekonać. Konfederaci muszą wprowadzić 60+ posłów. To jest wystarczająca liczba, by z całą stanowczością określić, czy się sprzedadzą, czy też nie.

Oczywiście moim marzeniem jest to, by Hołownia się nie dostał, czyli miał te 7,8% w wyborach.
Wtedy tylko 4 partie będą miały swoje mandaty. Ok..190 PiS, ok. 160 KO, ok. 70 Konfederacja i ok. 40 Lewica.
To tak z grubsza oczywiście. I to jest scenariusz, gdzie wówczas PiS lub KO będą mogły stworzyć rząd tylko z Konfederacją lub w przypadku PiSu - także z Lewicą. I BARDZO jestem ciekaw, który scenariusz finalnie nastąpi.
Jestem gotów zaekperymentować. Gorzej niż teraz nie będzie.
Moja hipoteza jest taka, że:
1. Konfederacji nie dopuszczą do stołków. Będą starać się ich przekonać przepuszczeniem ustaw wzamian za poparcie innej ustawy.
2. Prędzej Lewica pójdzie z PiSem niż Konfederacja.
3. Konfederacja wejdzie do Sejmu prędzej niż Trzecia Droga, która tym Marszem tylko dobiła samą siebie. Oni jeszcze nie wiedzą jaki cyrograf podpisali. Tusk wygrał, bo właśnie KO będzie miało 30%, a TD idzie w kierunku 10%, co dla nich równoznaczne jest z balansowaniem nad progiem wyborczym..

2

@Tasde no tak tak. Tylko wyborcy KO są douczeni nie są naiwni. To już wiemy :)
Jakoś dziwnym trafem większość ustaw głosowali razem, jako jedność i na palcach...no obu rąk, można policzyć te, gdzie był JAKIŚ podział. I nie widzę w tym nic złego.
Jeśli ustawa będzie dobra dla Polski, to chciałbym, by 460 posłów głosowało ZA, niezależnie od opcji, a jak jest niewiadomo jaka, to lepiej, by była dyskusja i nawet wewnątrz partii, w KAZDEJ partii, powstały zgrzyty. To jest normalna rzecz, że w każdej partii nie zawsze jest 100% zgody. Wystarczy prześledzić głosowania..

0

@michal26
Ze mną się nie da
Właśnie się da
Wchodzę na istotne tematy światopoglądowe i dyskusja ucięta
To nie jest dyskusja
Temat podatków jest tematem żadnym w sobie bo polityka i rządy to temat bardzo obszerny
Podatki to mały ułamek wszystkiego
Uważam ze ten temat akurat jest wyczerpany, bo bardzo prosty w rzucaniu prostych schematów i lapliwych
Tak samo było z pandemia , łatwiej było być przeciwko i wszystko negować
To nie jest polityka tylko propaganda !

A ta strona zawalona jest klakierami płatnymi Konfy lub nawet działaczami
Wiec darujmy sobie wywody

1

@michal26 Lewica z Pisem? Są jakieś sprawy, które ich łączą? Za to Konfederacje z Pisem od groma, jedynie gospodarczo są różnice.

2

@michal26 Jak ktoś jest tak zafiksowany nienawiścią do PiSu i miłością do KO to nie zobaczy logicznej alternatywy i szansy jaką jest dla ludzi Konfa. Jedyna partia, która idzie pod prąd do tego komunistycznego układu

3

@Tasde "Cała poza Konfederacją, partią która NIGDY nie włączyła się do protestów przeciwko rządowi PiSu." - na tym można zakończyć czytanie tych bzdurów :D
@Tomo1989 cały socjalistyczno - zamordystyczny program łączy lewice z socjalistami z pisu. Zresztą głosowania to pokazują jak ładnie ramię w ramię głosują

0

@against_modern_football zapamiętaj moje słowa: po wyborach Konfa będzie kluczowa w utrzymaniu PiS u władzy.

1

@sedziaoxford dla pisośmieci pewnie tak ale konfederacja jasno dała do zrozumienia że nie będą wchodzić w koalicje z pislamistami

konto usunięte

0

@Tomo1989 są. Pieniądze i wpływy oraz stołki w SSP. :)

0

@against_modern_football Tak jak podejście do poglądów międzynarodowych czy światopoglądowych xD

0

@against_modern_football konfederacja nie zrobi rządu z PiSem - ale będzie kluczowa w utrzymaniu PiS u władzy :) jedno nie wyklucza drugiego. Głos na Konfę jest de facto głosem na utrzymanie PiS u wkładzy. Taka nieunikniona arytmetyka sejmowa.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?