La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1277 Culés

Bonus na start aż 3755 zł! Załóż konto i zyskaj aż dwa freebety na początek.

18+. Superbet to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

45

O co chodzi z tą modą na odkopywanie postów projektów itd. konfederacji/Mentzena sprzed nawet 7 czy więcej lat? Dlaczego nikt nie wrzuca filmików jak prezes mówi że nikt go nie przekona że czarne jest czarne albo jak tusk mówi że pieniądze w OFE nie są Polaków? Albo jak wydali 70 mln ma wybory które się nie odbyły, 1 mld na elektrownię która nie ruszyła a trzeba ją rozebrać, czy na aferki Amber golf etc.?

46

@sonek Bo to już przerabialiśmy, teraz czas pokazać że konfa jest również po prostu kolejną partią złodziei i hipokrytów. Innych w tym kraju najzywczajniej nie ma.

22

@sonek bo resztę partii ludzie znają i ich afery a na konfederację naiwniaki się nabierają

61

@sonek Po prostu niektórym hemeroidy się uaktywniły po zobaczeniu sondaży ostatnich ze słupkami, frustracja przelewa się niesamowicie

3

@misteriosoVEB dobre podsumowanie :)
Nadzieja umiera ostatnia. Szczególnie jak ktoś jest młody i naiwny. Ale miło będzie za jakiś czas pośmiać się dla odmiany z ich rozczarowania a nie naiwności przedwyborczej :)

konto usunięte

4

@sonek dlaczego nasz naród walczy w obronie duopolu POPiS. Nie wiem, ale się domyślam:)

1

@Medium co to za różnica 5 czy 15%?
Więcej swoich dopchnąć do koryta i tyle różnicy

3

@sonek Bo platformy i pisu nie trzeba juz szkalować i niczego udowadniać. Każdy wie że jedni to złodzieje a drudzy to kretyni, wieśniacy i złodzieje.
Za to konfa to w miarę świeża partia, dlatego warto się przyjrzeć czy nie są podobni do wymienionych (na co wychodzi w sumie), bo gadać na tiktoku ładnie to większość potrafi.

30

@sonek Najlepsze jest to, że ci co piszą o "nabieraniu się" na Mentzena prawdopodobnie głosowali na jakiegoś Hołownię, czy Kukiza :D

5

@sonek Przeciez wypowiedzi Tuska z przeszłości leca 24/7 w TVP info, to samo na TT. Konfederacja w tej kwestii miala zwyczajnie luzy, bo wszystkie armaty były skierowane przeciwko KO.
Im więksi będą tym będzie więcej krytyki, to tyczy się każdej partii.

2

@Azi Jak na fanatyka politycznego masz całkiem obojętne podejście do tych procentów, a najwięcej się produkujesz w komentarzach, gdzie tu logika?

3

@Azi A powiedz mi jedną rzecz. Jeżeli im chodzi o dopchnięcie się do koryta, to czemu nie pójdą do PO/PISu? Przecież tam mieliby dużo łatwiej dorwać się do koryta.

17

@sonek W ogóle się nie znam na polityce, ale obstawiam, że to typowe działanie kiedy poparcie partii x rośnie i zabiera poparcie partii y. Po prostu wyciąga się brudy, żeby poparcie wróciło na, powiedzmy, właściwe miejsce. Łatwo się też domyślić, że większość spamujących tą konfą to wyborcy PO (a konfa właśnie PO zabiera wyborców, chyba) i spoko, każdy ma wolny wybór, jednak pisanie, że wyborcy konfy to dzieciaki, a PO to elyta, jest po prostu zabawne.

0

@Medium jak poświęcisz tyle czasu na myślenie czy warto na kogoś zagłosować co marnujesz na dyskusje ze mną to sam się domyslisz gdzie i jaka jest w tym logika. Ale jakość nie wierzę w Twoją domyślność...

0

@Nano22 dlaczego łatwiej?

30

@Lucerfi Ja bardziej lubię jak piszą o "wyrastaniu" z Korwina/Konfederacji. No ciekawe do czego się wtedy dorasta. Do głosowania na PoPis przez 30 lat? xD

4

@Barca1992 Duopol polityczny w dojrzewającej demokracji jest raczej zjawiskiem standardowym. Z "chmury" partii klarują się ugrupowania, które zajmują największe przestrzenie poglądowe społeczeństwa. Nie jest niczym dziwnym, że ludzie z wiekiem raczej się "wyśrodkowują", a poglądy skrajne (Lewica, Konfederacja) są domeną ludzi młodych (wszak - kto za młodu nie był buntownikiem, to na starość będzie świnią :) ). I niczym dziwnym jest, że w dobie kryzysu i wojny do głosu dochodzą partie o skrajnych poglądach, które w swoim programie odwołują się do haseł narodowych. Zdziwieni są tylko ślepi.

0

@Azi No jak dlaczego? W Konfie balansują na granicy progu, w optymistycznym scenariuszu wprowadzą kilkunastu/kilkudziesięciu posłów. Poszliby do PiSu, to na luzie by dostali posady.

18

@Azi Haha dzięki takim jak Ty nie muszę myśleć nad tym, zagłosuje na konfederacja żebyś się jeszcze bardziej czerwony na twarzy zrobił z nerwów :)

1

@Nano22 Jak byłem w liceum to miałem takiego nauczyciela z wosu, który mówił że jak był młody to siedział przy jednym stole z Korwinem na zlocie UPR, ale z korwinizmu wyrósł. Wiesz na kogo głosował? Na PO :D

0

@Nano22 ale taka platforma ma ponad 20 tys. członków. PiS chyba jeszcze więcej. Myślisz że łatwo się przebić?

8

@Medium a głosuj sobie. Jak dla mnie to możesz sobie też walić głową w ścianę albo młotkiem po dłoni. Również na złość mnie. Co to jest przedszkole? Albo jestem Twoim ojcem żeby się Ciebie wstydzić? Śmiech na sali :D

0

@Bobo25
To znaczy, że należy porzucić wszelkie nadzieje na poprawę prawa chociaż w kilku aspektach?
@misteriosoVEB
Masz jakieś rozwiązanie co możemy zrobić z tą beznadziejną sytuacją?
@Medium
Serio tak im wzrosły te sondaże? Nie śledzę ich na bieżąco
@kuz
Rzetelna weryfikacja jak najbardziej jest potrzebna, ale o to ciężko w polskiej przestrzeni medialnej.
@hayek
Czyli są ofiarami własnego sukcesu? TVP Info ma raczej stałych odbiorców i szkoda o tym rozmawiać.
@Xpert77
Czyli tak jak wyżej? Ofiary "sukcesu"?
@Azi
Sugerujesz, że ludzie w średnim wieku i starsi mają popaść w marazm i żyć bez nadziei?

0

@sonek założyć własną partię

0

@sonek sugeruje co najwyżej różnice między nadzieja a byciem oszukiwanym/naiwnym.

Nadzieja że alkoholik nie wyda na alkohol kasy, która mu dajesz, to nie jest nadzieja a naiwność. Tak samo jest w polityce: to że masz nadzieję że jakaś partia wreszcie okaże się ta jedna dobra w historii świata to nie nadzieja tylko głupota.

Problem nie jest w tym że nie masz nadziei ale w tym że nie próbujesz rozliczać rządzących z tego co obiecują zrobić. Więc u nas już nie ma programów wyborczych tylko jest przerzucanie się kto więcej da. A z czego da? O to już nikt nawet nie pyta...

0

@sonek Śmieszne jest to, że ludzie nie chcą Konfederacji kiedy nigdy nie miała okazji się wykazać i snują jakieś teorie z dupy o ich złych zamiarach, a chcą (bezpośrednio lub pośrednio przez to, że nie idą głosować albo głosują na partie które z góry dostaną max 2%) i świadomie w takim razie wybierają PO lub PiS, którzy od 16 lat nas ewidentnie dymają wzdłuż i w poprzek :-D

0

@misteriosoVEB
A coś na najbliższe wybory?

0

@Azi
A konferencja chce coś nowego rozdawać?

0

@sonek boją się potężnej Konfederacji

0

@sonek nie ma to żadnego znaczenia co chcą albo co mówią co chcą. Ja ich oceniam po tym co robią a nie po tym co obiecują.

0

@sonek O Tusku masz codziennie o 19:30 w TVP.
@Lucerfi Co to znaczy nabierali się na Kukiza czy Hołownie? Jak ktoś nie chce głosować na PIS czy PO, bo coś mu w nich nie pasuje, to szuka partii o zbliżonej charakterystyce. To czy ta partia przetrwa to już inna sprawa.

0

@Azi
Napisałeś, że trwa przekupstwo wyborców to się pytam jak to robi konferencja.

0

@sonek gdzie to napisałem? I kto to jest konkurencja w tym wypadku? Bo rozumiem że dla Ciebie jest jakaś różnica między osoba z partii x a y?

1

@Azi
Cytat
Więc u nas już nie ma programów wyborczych tylko jest przerzucanie się kto więcej da. A z czego da? O to już nikt nawet nie pyta...
Koniec cytatu

Co więcej daje konfederacja?


0

@sonek Serio nie rozumiesz co napisałem? Czy to naprawdę jest tak trudne do ogarnięcia?

Dobrze. Napisze bardzo prostym językiem bo wiedzę że masz problem z ogarnięciem: czy widziałeś program wyborczy jakiejkolwiek partii na najbliższe wybory?

5

@sonek obietnicą niższych podatków :) jeszcze niedawno tłumaczył, że w ogóle zlikwiduje dochodowe + składki na ZUS, zdrowotną itd.
Spadek dochodów miał rekompensować spadkiem wydatków, w tym np. likwidacją socjalu, a dzisiaj "nie wie" czy zlikwidowałby przynajmniej 13 i 14 emeryturę :) Oczywiście każdy może popierać kogo chce, ale śmieszą mnie wyborcy Konfederacji, którzy uważają, że ta partia czymś się różni od reszty :)

0

@Azi
PiS da to, po da kredyty okej okej ale co daje konfederacja? Jaki program "+" które są takie modne? Przykład podaj proszę bo może przeoczyłem

0

@Aragorn33
No okej czyli tutaj nie dają nowego plusa tylko chcą przestać zabierać, mówią o tym od dawna, ewentualnie obniżka mniejsza ale spore uproszczenia co też pozwoli przedsiębiorcom odetchnąć. To troszkę jest różnica jednak

4

@sonek Przy obecnym poziomie podatków i tak mamy ogromny deficyt budżetowy. Jakakolwiek obniżka podatków będzie wymagała więc gigantycznych cięć wydatków tylko Konfa dalej boi się powiedzieć komu zabierze :)
Jak dla mnie to nie jest żadna różnica w porównaniu z obecnymi partiami. Jedni i drudzy albo składają nierealne obietnice albo ukrywają rzeczywiste skutki ich realizacji ;)

0

@Aragorn33
Wiesz no jak pis dochodził do władzy też mało kto wierzył w 500+
Czyli nie idziesz na wybory?

5

@sonek no i to jest przykład obietnicy, która została zrealizowana, ale której skutki zostały ukryte przy wyborach bo PiS zarzekał się, że kasa na to jest, a po czasie się okazało, że finansują to z pożyczek, a pośrednim efektem jest dzisiejsza inflacja, której pierwsze sygnały pojawiały się już w 2019 r. ;)

Idę i nie ukrywam, że będę głosował na KO. Nie ze względu na ich program bo wiem, że oni też kłamią i obiecują gruszki na wierzbie. Tylko w ich przypadku mam nadzieję, że zwyczajnie z tych obietnic zrezygnują po wyborach + z perspektywy czasu wg mnie widać, że dobrze przeprowadzili kraj przez kryzys po 2008 r.. Oczywiście możesz w odpowiedzi zasypać mnie całą wyliczanką błędów, nadużyć itd. z tamtego okresu, ale to nie ma znaczenia bo ja wiem, że to jest zła opcja ;) tylko z dostępnych obecnie na politycznym rynku jest wg mnie najmniej szkodliwa.

0

@Aragorn33
Okej czyli wybierasz najmniejsze zło w swoim mniemaniu, rozumiem. A nie czujesz potrzeby czegoś nowego? Wyjścia z koła popisu i dodania do koalicji rządzącej kogoś nowego?
Ja się bardziej tym kieruje

0

@sonek co mam podać? Napisz po polsku. To Ty miałeś mi dać program wyborczy konfy. Od razu Ci powiem że takiego nie ma więc nie masz co szukać :D

0

@Azi
Ja coś miałem podać? Ja pytam czemu konfederacja jest tak ostatnio atakowana.
Piszę do Ciebie po polsku, ale nie che po raz kolejny się powtarzać. Z niektórymi się nie da dyskutować więc eot.

0

@sonek "No okej czyli tutaj nie dają nowego plusa tylko chcą przestać zabierać, mówią o tym od dawna, ewentualnie obniżka mniejsza ale spore uproszczenia co też pozwoli przedsiębiorcom odetchnąć"

To nie jest po polsku. A przynajmniej nie znam takiego polskiego. Słyszałeś o dzieleniu na zdania? Tak żeby osoba która czyta wiedziała o co Ci chodzi?

Już nie mówiąc o tym że jakaś obniżka ale nie bardzo wiadomo czego. Może rabat na pizzę? Hawajską dla wszystkich?

0

@Azi
To nie był post do Ciebie, jakbyś czytał pozostałe może byś zrozumiał.

4

@sonek potrzeba czegoś nowego dla mnie nie oznacza czegokolwiek nowego. Konfederacja ma krótką ławkę i tuż za ładnymi i mądrymi buziami Mentzena czy Berkowicza jest od razu Braun, Godek czy środowisko prorosyjskie Sykulskiego (i tak, wiem, że Sykulski nie jest politykiem, ale współpracuje ściśle z Braunem, który w Konfie ma mocną pozycję). Zresztą jak dziennikarze zaczęli grzebać w przeszłości Mentzena albo dociskać go pytaniami to zaczęło wychodzić, że faktycznie gadaniem o podatkach próbuje ukryć swój światopoglądowy fundamentalizm, który dla mnie jest nie do przyjęcia.
Reasumując, moim zdaniem nie ma w tej chwili w polityce żadnej ciekawej nowości.

0

@Aragorn33
Spoko rozumiem

0

@sonek widzę że nawet nie ogarniasz do kogo piszesz... Brawo Ty!

0

@Azi
Ślepy? Post zaczyna się od @ Aragorn33

2

@sonek odpowiedź jest głębsza. Wyborcy lewej autentycznie się boją. Boją się, bo wciąż są straszeni że po wyborach jak konfa zgarnie 10% no, no nie wiem, może koniec demokracji będzie? A na pewno, że społeczeństwo nie dorosło i w sumie dziwne, że Tusk startuje, bo nie musi nic udowadniać. A tak się chłop męczy.

Komentarz usunięty

1

@misteriosoVEB
Idioci sam Korwin to tak określił :)

0

@Nano22 No tylko problem jest taki że piramida wieku wyborców to wyrastanie potwierdza, ostatnie wybory pokazały też że konfederacja nie jest atrakcyjna dla przedsiębiorców czy elitarnych zawodów a przecież cały czas udaje partie dla tych mądrzejszych.Za to jest szalenie popularna u tych co praw wyborczych nie mają xD

0

@Medium
Rozumiem, że zakrywasz oczy, żeby nie widzieć faktów z życia Twoich pupili?
On są przecież są tacy idealni!

0

@Barca1992
Duopol POPIS? Co za durne hasło?! Przecież te partie w większości mają odmienne postulaty a przede wszystkim przeciwny profil wyborcy. To tak jakby pisac, że Usa rządzi duopol Dems/Gops a Niemcami CDU/SPD.
Ja zagłosuje na PO a w życiu nie zagłosuje na Pis, więc gdzie tu logika? Znacznie bliżej Pisowi do Konfy. Jakby nie patrzeć, to czołową postacią Konfy jest K. Bosak, który swego czasu był w LPR, która była koalicjantem Pisu.
A wracając do tematu, to skoro ludzie ich wybrali (PO lub Pis) to rządzą. Konfy ludzie nie lubią, to mają 5-10% i więcej nie będzie.

0

@Lucerfi
Bo ludzie uczą się na błędach i przestrzegają innych.

0

@Nano22
W Pisie chętnie ich wezmą jak im braknie kilku posłów do większości. Taki Bosak był już przecież w koalicji LPR-Pis, więc ma doświadczenie.
W PO wiedzą, że ludzie z Konfy, to większe wizerunkowe straty niż wzrosty, więc nawet nie ma chemii z wolnościowym Dziamborem, mimo że ten nóżkami przebiera.

0

@Xpert77
Widać, że mało się znasz na polityce. To nie obelga, tylko ocena. Jak zobaczyłbyś przepływy wyborców, to zdecydowanie najwięcej Konfa zyskuje na Pisie. Głownie z powodów światopoglądowych. Drugi powód, to wiek wyborców. Emeryci z Pisu wymierają, a młodzi nie interesują się polityką, tylko trendem i ewentualnie jakimś chwytliwym hasłem. Tutaj mamy hasło "likwidacji" podatków. Tyle, że młodzież jest bardzo zmienna i równie dobrze spora część z nich może nagle zmienić swoje preferencje np na Lewicę. Przy Hołowni już byli jak Ci mieli 10-12%, ale świeżość minęła.

3

@MrCental jeśli nauką na błędach jest głosowanie na PO, to chyba znamy inną definicję błędu

0

@Amigo_Blanco
Zasadniczo celna analiza. Nie zgodzę się tylko, że w czasie wojny rosną skrajne partię. Wtedy raczej lgną do władzy. Widać skoki Pis przy kryzysie granicznym i na początku wojny w Ukrainie. Natomiast partie skrajne, tak jak pisałeś budzą się w trakcie kryzysu ekonomicznego. Wyborcy "wierzą", że oni coś zmienią. Ale finalnie i tak głosują na partie mniej skrajne. W Europie praktycznie tylko Włosi (tam wzięlo sie to z kryzysu, w który wprowadziła ich Lewica) wybrali skrajną prawicę, ewentualnie mocną pozycję ma Le Pen. U nas Konfa nie powinna przekroczyć 15% w szczytowej formie, a poźniej czeka ich albo kolejne 4 lata w opozycji i spadek poparcie (wyborcy się znudzą brakiem aktywności, inni się postarzeją i uciekną w bezpieczniejsze partie) albo koalicja (prawdopodobnie z pis) no i wtedy utrata zaufania wśród swoich wyborców.

0

@MrCental No sam to napisałem, ze się mało znam, napisałem jedynie co mi sie wydaje :D

1

@Amigo_Blanco I ci, którzy 7 lat temu nie wiedzieli co to za cwaniaczek ten Mentzen :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?