La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1740 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Graj odpowiedzialnie.

konto usunięte

24

Czy Donald Tusk i jego partia kryli i dalej kryją pedofilów??
1. Były działacz PO - Rafał P. - został zatrzymany dopiero w 2015 roku. Rok później został skazany na ponad 4 lata więzienia.

2. Radni PO - Łukasz M. i Marek L. - zostali skazani m.in. za wykorzystywanie 14! dziewczynek i posiadanie ponad 3 tysięcy filmów i zdjęć z dziecięcą pornografią. Pierwszy wyrok zapadł w 2011 roku, lecz cały proces toczył się do 2019 roku. Tak działają sądy w tym kraju, nygusy.

3. Radny PO - Piotr Z. - został skazany w 2011 roku na TYLKO 2 lata za WIELOKROTNE gwałty na córce sąsiadów. Po 2 latach wyszedł na wolność. Z nieoficjalnych informacji wynika, że wrócił łask i jest działaczem z ramienia PO.

4. Aktywista z KO - Robert K. - 8 września 2022 roku prokuratura skierowała akt oskarżenia.

5. Działacz LGBT i prominentny działacz PO - Krzysztof F. - sprawa aktualnie znana każdemu.
Koalicja PO-KO chciała całą sprawę przemilczeć i zamieść sprawę pod dywan. M.in. skandaliczne słowa Olgierda Geblewicza (wypowiedziane długo przed tragedią): „komentowanie tej sprawy nie powinno być przedmiotem debaty publicznej”.

W maju 2019 roku sejm zaostrzył kary dla pedofilów. PO-KO, Nowoczesna byli temu przeciwni. Tak, zgadza się - nie głosowali, ale w tak kluczowej sprawie to chyba jasne, że niepoparcie zaostrzenia kar jest równoznaczne z byciem przeciwnym.

Tak tak, katonazistowski PiS nałożył wyższe kary za pedofilię, gdzie, według narracji mediów i polityków PO, najwięcej takich znajduje się wśród księży.

Wnioski wyciągnijcie sami, bo tutaj nie ma o czym dyskutować.

@siuuu @VbamboeB @mvnBasten @ObiwanKenobi @pluszek @pawelke3n @maroon

konto usunięte

59

@Ksavix PO ma 240 tys członków w całym kraju, ty wyjechałeś tu z 6 osobami.
Księży mamy 24tys. - od 1950r udowodniono 3,5 tys. duchownym ok. 216tys przestępstw seksualnych
FAKTY

38

@Ksavix Wyciągam wnioski: pedofile zostali skazani na karę zgodną z kodeksem a ty masz problem, że ktoś nie chciał upubliczniać sprawy co służyłoby tylko i wyłącznie wojence politycznej kosztem ofiar - tak jak to ma miejsce obecnie w przypadku samobójstwa chłopca który stanął na świeczniku przedwyborczych walk.

A co do zaostrzenia kary i głosowania PO to wyborna manipulacja, bo nie dodałeś, że ustawę zakwestionował Duda, prokuratura a TK uznała ją niezgodną z konstytucją z powodu burdelu jaki PiS narobił przy prowadzeniu legislacji oraz nieścisłościach w samej ustawie która nie została przemyślana tylko napisana na kolanie i przepchnięta przez sejm w 2 dni.

19

@Ksavix No i tak jak napisane, wszyscy siedzą. I to jest właśnie ta różnica, jedni za pedofilie siedza, drudzy zmieniaja miejsce zamieszkania.

konto usunięte

6

@pyra92 A co mi tutaj wyskakujesz nie na temat? Coma wspólnego ksiądz do polityka/działacza z PO? Liczy się sam fakt ukrywania. Nie zapomnij, że politycy mają władzę w rękach, a co za tym idzie sposobność, żeby takie czyny skutecznie ukrywać.

konto usunięte

1

@tbas który polityk z PO zmienił miejsce zamieszkania? Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

22

@Ksavix Czyli wszyscy zostali skazani, a nie przeniesieni na inna wioske :)

konto usunięte

0

@marcin62 j.w.
który polityk z PO zmienił miejsce zamieszkania? Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

39

@Ksavix I cyk 1.5zl za wpis, czy ile Wam teraz płacą?

konto usunięte

7

@Ksavix "Tak tak, katonazistowski PiS nałożył wyższe kary za pedofilię, gdzie,
według narracji mediów i polityków PO, najwięcej takich znajduje się
wśród księży."
Schizofrenia?

konto usunięte

0

@Rastafarnianin słabe stawki macie w PO. Idź do szefa po podwyżkę, bo inflacja.

15

@Ksavix "Liczy się sam fakt ukrywania"
I już wiadomo, że robisz po prostu prowokacje i odwracanie kota ogonem.
Podpowiem: Nikt z PO sprawy nie ukrywał bo sprawcy jak sam podajesz, zostali za swoje czyny skazani.
Ukrywanie to jest księży, którzy nie odpowiadają za swoje czyny tylko są przenoszeni do innych parafii, a to, że ktoś z PO coś zrobił i nie podali tego do opinii publicznej to nie jest żadne ukrywanie, więc nie manipuluj.

9

@Ksavix A czy ja napisałem, że politycy PO zmieniali miejsca zamieszkania? To nie ja tutaj mam problem z czytaniem. :)
Zwykle nawiązanie do rozwiazywania problemu pedofili wśród kleru, czyt. przeniesienie na inna parafie.

A wyzej sam napisales, ze w.w ludzie zostali skazani, wiec jakie ukrywanie?

konto usunięte

0

@pyra92 kolejny co nie umie czytać!
Przedstawiłem brak logiki w narracji PO i im podobnym. Ta narracja jest pozbawiona sensu.
I gdzie napisałem o księżach, że są czyści, krystaliczni albo że ponoszą kary?

Nie zmieniaj tematu. Będziesz chciał sobie pogadać o księżach to załóż swój wątek.

konto usunięte

10

@Tasde On by pewnie chciał, żeby każda z ofiar tych pedofili popełniła samobójstwo w imię "afery", którą można rozkręcić w tvpis.

konto usunięte

0

@Tasde Nie. Piszesz bzdury kompletnie nie na temat. Mój wątek odnosi się do działań polityków. Sprawa księży to inna para kaloszy.
Odpowiem: wszyscy z PO sprawę ukrywali i milczeli, o czym mogą świadczyć zacytowane przeze mnie słowa.

I dalej. Ja nic nie piszę o ukrywaniu lub nieukrywaniu księży więc bredzisz nie na temat. Załóż sobie swój wątek i tam pisz o księżach czy o czym chcesz.

konto usunięte

0

@marcin62 Mój wątek nie dotyczy księży i na tym się skup. Nie będę rozmawiał na ten temat w tym wątku. Chcesz porozmawiać i dowiedzieć się jakie mam zdanie na temat księży to załóż swój wątek lub porozmawiajmy na priv.

6

@Ksavix Typie, jak masz udar to zgłoś się na pogotowie a nie piszesz po forach...
Zajrzyj do słownika i sprawdź definicje słowa "ukrywać" a "upubliczniać", PO niczego nie ukrywało, sprawa trafia do sądu, zapadł wyrok.
Przestać manipulować.

2

@pyra92 On chce prowokować, przecież widać, że specjalnie ucieka od tematu, moderacja powinna banować takich z miejsca, bo regulamin zabrania prowokacji.

konto usunięte

0

@Tasde Sam siebie zbanuj jak nie potrafisz rozmawiać z kulturą. Milczenie = ukrywanie. Powinny być jawne dane takich pedofilii.

3

@Ksavix "Tak tak, katonazistowski PiS nałożył wyższe kary za pedofilię, gdzie, według narracji mediów i polityków PO, najwięcej takich znajduje się wśród księży."

Mimo wszystko wmieszales ksiezy w dyskusje.
Ale już pomijając ten mały detal, to wciąż wszyscy w.w ludzie zostali skazani, po prostu nie było do tego medialnego nagłośnienia. A jak wiemy, zamiatanie problemu pod dywan =/= niechęć do medialnej szopki.
Ostatni przykład Mikołaja Filiksa pokazuje, że upublicznienie sprawy w nieodpowiedni sposób (co przy obecnych mediach nie jest jakimś wielkim wyzwaniem) może być tragiczne w skutkach.

2

@Ksavix Jest to ciekawe ale dobrze by było podawać źródła tych informacji tak by każdy mógł osobiście je zweryfikować.
Jak podaje Dziennik Gazeta Prawna: "W głosowaniu nad nowelą nie wzięło udziału 143 ze 145 członków klubu PO-KO, zaś dwóch zagłosowało za przyjęciem noweli."
Sprzeciw a wstrzymanie się od głosu/brak udziału w głosowaniu w sprawie ustawy która zmienia cały szereg przepisów to nie to samo.

https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1412869,sejm-uchwalil-nowelizacje-kodeksu-karnego-ktora-zaostrza-kary-min-za-pedofilie.html

3

@Ksavix absolutnie każde przestępstwo powinno być karalne niezależnie, czy to po czy pis.Akurat pis po to złamał praworzadność ,aby być bezkarnycm i codziennie mamy afery villa plus , 70 mln safina szedło itp.

chcesz porównać liczbę przestępstw pedofiliskich organizacji kościół vs ilość przestęostw pedofili po.ilę wymieniłeś 5 . A ile zaliczył kościół.Bo pis to mafia polityczna ,która będzie betonowała układ pedofilski w polskim kościele.Grała na głosy co robi z jp2.

Ta uchwała o której mówiłeś ,była po to aby przykryć to co dzieje się w kościele i rozszerzyć to na resztę pedofili.Czyli zabetonować uklad pedofili w kosciele rozmyć to.Efekt będzie taki że z pis nic się nie zmieni co widać.Kwestia pedofili w kościele co pokazuje kolejny film to stajnia augiasza.Autor reprtażu ma kolejne przypadki i sprawy.Problem do wyczyszczenia, jest nie tylko w Polsce ale i na świecie.Czy wiesz że obecnie jest ogromny spadek liczby wiernych w Polsce i jest na poziomie 28% jest także spadek nowych księży w kościele.Przyczyna nie tylko leży milionerach pokroju rydzyka, Głodzia i bizancjum kościoła zasłanianu się bogiem choć mają być zwykłymi przedstawicielami boga a nie Bogami. .To wszystko było pokazane w klerze opartym na faktach. .
Jak myślisz dlaczego?czemu kościół przestaje być zwyczajnie też wiarygodny.Bo romansuję z tą władzą ,która wykorzystuje kosciól do zbierania głosów, sama przestaje być wiarygodna i zapewne straci władzę..Wystarczy zobaczyć ile środków poszlo na biznesmena rydzyka .Bez względnie trzeba odseparować władzę od kościoła a sprawę JP2 wykorzystać do walki z pedofilią w kościele i pamiętać o jego dobrych rzeczach ,bo jest to ważne.W kościele trzeba rozbić biskupową mafie przerzucającą pedofili.Inaczej proceder będzie trwał dalej.A polski kościól stanie się kanapowym towarzystwem wzajemnej adoracji, który będzie mógł się utrzymywać z dotacji państwa.Bo wierni przestaną zwyczajnie w tym wydaniu kościół popierać.A statystyki spadku wiernych są dramatyczne a pis to tylko przyspiesza.Na szczęście zmiana władzy jest szansą na uporządkowanie relacji państwo kosciól i zniszczenia rozmydlanie procederu pedofili w kosciołach i próby odwrócenia uwagi od pedofili w kosciele mówiąc generalnie o pedofili.Bo o to pisowi chodzi odwrócić uwagę i jak teraz to robisz pokazać pedofilię z po.Cel przykryć temat pedofili w kościele i zabetonować układ pis -kościół.Efekt trwanie dalej pedofili w kosciele i zbijanie glosów w wyborach.Co robi pis tkzw. Broniąc wiary;) jaki będzie efekt dalszy spadek wiernych kierunek kościół w Polsce organizacja kanapowa towarzystwo wxajemnej adoracji

konto usunięte

0

@mcsarna Nie ośmieszaj się.
https://www.wprost.pl/kraj/10217570/zbigniew-ziobro-platforma-znowu-stanela-po-stronie-pedofilow.html
A PO potrafi tylko skarżyć się - najpierw do TK gdy mieli większość, teraz do UE. Nic nowego.

konto usunięte

0

@Borneo Nie zgadzam się z twoją opinią. Fakty mówią zupełnie co innego niż przedstawiłeś. I co najważniejsze napisałeś sporo tekstu. Szkoda tylko, że nie na temat.

edit.
"w klerze opartym na faktach" xD
Ok dzięki za dyskusję. Teraz wiem, że nie warto dalej wchodzić z Tobą w konwersację.

3

@Ksavix Chłopie, ale jaką normalną dyskusję z tobą, skoro ty tylko kręcisz, manipulujesz, zmieniasz temat.
Już wróciłeś do tego samego choć cie już w drugim poście wyjaśniłem, że ustawa zaostrzająca kary dla pedofilów została napisana na kolanie i przepchnięta przez sejm w 2 dni bez żadnych konsultacji z kimkolwiek.
Ty znowu zwalasz na PO bo ci tak Ziobro powiedział, a pomijasz, że pisowski prezydent Andrzej Duda wysłał ustawę do TK bo miał do niej wątpliwości a TK ją odrzuciło jako niekonstytucyjną.
Ty liczysz, że ktoś się złapie i pomyśli, że PO popiera pedofilię, bo nie podpisali się w ciemno pod bublem prawnym PiSu, który został odrzucony przez sam PiS...

To jak o czymkolwiek z tobą dyskutować, skoro ty nie masz zamiaru dyskutować, nie masz zamiaru przyjąć żadnego argumentu do wiadomości a na każdy komentarz odpowiadasz kolejnym kłamstwem albo manipulacją?

0

@Ksavix bardzo na temat, to odciągnięcie od ogromnego problemu pedofili w kościele i próba zabetowanie ukladu władza kościół co jest koszmarne w skutkach.To jedt kierunek kosciół polski organizacja kanapowa wxajemnej adoracji.Czyli dalszy spadek wiernych i przyciąfanie pedofili którzy beda wykorzystuwać wiarę aby działać dalej.Bo tak się dzieję na swiecie.

Dlatego z tym walczę bo w grę chodzi dobro dzieci.Nie jedt to atak na wiarę czy Boga a jest to ratowanie wiary przed ludzmi którzy mocno się zgubili a go reprezentują.Natomiast pusowi to wiadomo wybory i pkt.A co do twojego zarzutu w puerwszym zdaniu odniosłem się kazdy winny powinien być ukarany niezalezanie od przynależności partyjnej.Tylko post powyżej ma przykryć problem pedofili w kościele przex odwrocenie uwagii.I ugrac punkty wyborcze pisowi i zabetonować układ mafi biskupów i mafi politycznej pis bo jak mozna ich nazwać jak podeptali praworzadność.

5

@pyra92 ciekawi mnie skąd masz takie dane o tych 3,5tys duchownych. Ze znanego instytutu danych z d..? Moze podziel sie ze wszystkimi jesli to maja byc fakty

0

@Ksavix Mi osobiście podoba się pomysł zwiększenia kary za pedofilie bo były śmiesznie małe.
Ignorancją jest jednak założenie że ustawy konstruowane przez Ziobrę i PiS, które są zazwyczaj gargantuicznych rozmiarów muszą być bezwiednie akceptowane przez opozycję.

konto usunięte

0

@Tasde A ty zwalasz na Ziobro bo tak Ci Grabiec, czy Schetyna powiedzieli. Ten sam tok myślenia.
Proszę nie robić pomówień. Sytuacja z Ustawą jest inna niż opisujesz, ale clou tej sprawy jest niepoparcie tej ustawy. Uwierz, jeżeli dopatrzyliby się niezgodności z konstytucją to głosowaliby PRZECIW, nie wstrzymywaliby się od głosu. Zrobili tak jak zawsze - umyli rączki żeby był wilk syty i owca cała.

9

@Ksavix I o tym właśnie mówię, manipulacja, przekręcanie, zmiana tematu.
Ja zwalam na Ziobro, czy ty wstawiłeś artykuł z Ziobro?
Ustawa była zrobiona źle, PO nie głosowało co skutkowało tym samym czyli nie poparciem ustawy.
Mogli też być przeciw, wtedy byłaby woda na młyn i robienie dokładnie tego samego co teraz robisz, czyli "PO PRZECIWKO ZAOSTRZENIU KAR DLA PEDOFILÓW" bo przecież przecięty Kowalski orientuje się, że PiS napisało ustawę na kolanie i nie przeszła nawet przez ich własny TK.

2

@Tasde Chce Ci się ?

1

@jaras121 Czasami mnie łapie na kłótnie z botami.

Komentarz usunięty

konto usunięte

0

@pyra92
cóż pis i kler funkcjonariuszy mają wszędzie.

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

3

@pyra92 te 3.5 tysiąca skazanych księży to w Polsce? Masz źródło do podrzucenia?

ilu księży mieliśmy od 1950 ogółem? Ilu sprawców ogółem zostało skazanych za pedofilię od 1950? Ile było spraw w ogólne dotyczących pedofilii od 1950?

0

@pyra92
PO nie ma 240 tys członków. Ma niecałe 24 tys. (słownie: dwadzieścia cztery tysiące).
Jeśłi pierwszą liczbę, źle podałeś, to i pozostałe są nic nie warte.

@Ksavix
Z PiS-em i ich ustawami, to jest tak, że mieszają rzeczy ważne i niedopuszczalne. Nie wiem, co się nie podobało PO w tamtej ustawie. Ale twierdzenie, że PO popiera i kryje pedofilie, to jest kłamstwo. Prymitywne oszczerstwo.

Prawdę mówiąc nie wiem, czego oczekujesz po partii, wśród których złapie się pedofila? Partia ma przeprosić? Do ugrupowań politycznych ludzie wstępują dobrowolnie. Nigdy nie wiadomo, kto chce się zapisać. Są określone procedury w wewnętrznych statutach/regulaminach dla członków partii. I tylko to może zrobić taka organizacja. Wyrzuca przestępce i kończy sprawę.
.

konto usunięte

0

@pyra92 Których kryły niby wolne sądy po komunie od 30 lat zapomniałeś dodać.

0

@Ksavix Każdy pedofil powinien siedzieć bez wyjątku na przynależność. A co powierz na prominentnych działaczy PIS vice?

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

1

@Awtameok_Klana chodzi chyba o Doktrynę Neumana. Możesz kraść, palić, łupić, jak będziesz w PO będą Cię bronić jak niepodległości (chociaż patrząc co robią w PE to ja bałbym się bać gdyby mnie przyszło bronić). W sumie to nawet lepiej jak Cię oskarżają, bo wówczas jesteś prześladowany politycznie ect

1

@mleczkoo
No i nic się nie zmieniło, tylko zamiast PO masz PiS. Jak jesteś "nasz", to nawet dostaniesz ułaskawienie od prezydenta.

4

@Ksavix TVP przedawkowane. Niewiarygodne, że dalej znajdują się ludzie, którzy po pierwsze - skupiają się na czymś innym niż sam problem samobójstwa i jego możliwych powodów i którzy po drugie - w ten sposób chcą niejako usprawiedliwiać podłość niektórych "dziennikarzy"

2

@Ksavix dzięki za wpis :). Bardzo merytoryczny ;). A tak poważnie to bardzo przyjemnie czyta się komentarze pod wpisem, większość w punkt, z argumentacją. Fajnie jakby przełożyło to się na frekwencję w wyborach. Trzymam kciuki :)

0

@Ksavix Miało być tak mądrze, a jak widzisz inteligentni użytkownicy La Rambli wytarli twoim populizmem podłogę.

Na szczęście na tą tępą propagandę PiSu, do której wynajmuje się takich ludzi bez właściwości jak ty, nikt się tutaj nie nabierze.

Poza tym strasznie miernie argumentujesz, nie rozumiesz prostych odpowiedzi kolegów, zatem zrobiłeś z siebie widowisko.
Miało być odwrócenie uwagi od pedofilii kościelnej, a wyszło zrobienie z siebie błazna.

0

@Ksavix Wrzuciłeś platfusów, ale generalnie krycie pedofilii wśród zamożnych ludzi, celebrytów, księży, polityków to niestety nic nadzwyczajnego. Niestety takie gadanie, takie posty jak twój zacierają powagę sytuacji i ponownie uderzają w ofiary tych zwyrodnialców - tak jak pisowcy mają krew na rękach tego dzieciaka którego ujawnili, a sąd nie bez powodu zataił dane procesowe wcześniej. W przypadku pedofilów nie można robić podziału na po,pis, aktor, ksiądz, hydraulik itd. to nie ma znaczenia, znaczeniem jest to że taka jednostka jest odpadem społecznym i powinna podlegać utylizacji - tak jestem za karą śmierci dla tych zwyrodnialców, a jeśli nie ma kary śmierci to przymusowa kastracja, opublikowanie wizerunku z informacją że jest zwyrodnialcem i wszyscy sąsiedzi o tym wiedzieli + długa odsiadka.

0

@against_modern_football Epstein Island.

konto usunięte

0

@barcelonaLM Samobójstwo z powodu złej polityki i nagonki telewizji.Takich sytuacji jest setki co roku tylko że ludzie są tak głupi że widzą tylko te o których im opowie telewizja.

1

@pyra92 Z oficjalnych danych wynika, że w 2020 roku, wśród 868 przebywających w zakładach karnych Pedofili, dwóch było osobami duchownymi... Powielam pytanie, skąd wziąłeś te statystyki, bo szukałem tych danych i nigdzie na nie nie trafiłem.

0

@pyra92 no też powielam pytania o źródła

0

@martin3131 bredzisz

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto Twoim zdaniem powinien dostać szansę pod nieobecność Gaviego?