La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1021 Culés

9

Barca również wyraziła wsparcie dla piłkarza Jakuba Jankto, który ujawnił, że jest gejem
Podobnie uczyniło wiele innych klubów z Europy, Chelsea , Ajax.


@Kgorecki2500 @michal26 @Kondziubarca @Barca1992

45

@tomek8756 Nie ma się czym chwalić.

4

@tomek8756 trochę śmiesznie to teraz wygląda po przeczytaniu wpisu @Eto'o9 R10

62

@tomek8756 to już jakaś paranoja, że wszyscy muszą gościa lizać po jajkach, bo się ujawnił. Nikogo to nie powinno interesować, ale takie czasy.

1

@tomek8756 Wszystkon fajnie ale po co on to publicznie ogłosił? Nie wiem dalej. Bez sensu totalnie. Czy inni ludzie ogłaszają jaką mają orientację? Jest gejem to fajnie, i tyle. Jeszcze gdyby to zrobił w Chinach, Iranie czy innym państwie gdzie tacy ludzie faktycznie są prześladowani ale w Europie?

konto usunięte

0

@Firestone Nie wszyscy, tylko mężczyźni

1

@Kgorecki2500 bo może xd a po co piszesz tu posty?

41

@tomek8756 Zawsze mnie śmieszy jak się z tego robi nie wiadomo co i te sztuczne "brawo co za odwaga" xD

0

@tomek8756 Niech go kupią.

55

@tomek8756 a ja jestem hetero !!!! Oczekuję plusików

1

@Jakchcesz Bo mogę ;)

1

@Kgorecki2500 no właśnie otóż to :D ludzie mogą robić w necie dużo rzeczy na które mają ochotę (o ile nie łamią prawa oczywiście) i nie ma co się doszukiwać większego sensu

7

@tomek8756 I bardzo fajnie. Trzeba chwalić taka odwagę, w tak hermetycznym środowisku jakim jest środowisko piłkarskie. A patrząc na sekcje komentarzy w Polsce nadal bez zmian.

konto usunięte

12

@tomek8756 szczerze gdyby nie la rambla to bym nawet nie wiedział o tym ujawnieniu xD

1

@tomek8756 zostawił rodzinę, a kluby go popierają? A rodzina?

0

@tomek8756 A ja poniekąd rozumiem poruszenie takim wyznaniem. Z innymi orientacjami czy innymi prywatnymi kwestiami nie mam problemu, tak jak duża część innych osób, ale też zdaje sobie sprawę jak ludzie potrafią być nadal zamknięci na takie "inności". Jako hetero w środowisku hetero nie mam okazji dostrzec jakiejkolwiek stygmatyzacji, ale nie neguje jej istnienia.
Robi się z tego "afera", bo wciąż to dość rzadkie w naszej kulturze i pomimo rosnącej akceptacji nie dziwię się poruszeniu.
Za parę dni każdy o tym zapomni.

Edit: bym zapomniał: gardzę jedynie za fakt, że miał rodzinę która teraz jest w tym pokrzywdzona. Za to należy mu się wiadomo co wiadomo gdzie, ale on to pewnie lubi :D

1

@tomek8756 Ja tam lubie wszystko, raz z nim raz z nią żeby był taki smaczek. Raz z bialutkim raz z ciemniejszym. Oczekuję wsparcia.

0

@tomek8756 dziwne, ze tutaj jeszcze nie znaleźli sie jacyś obrońcy tego goscia dla których jest bohaterem xdd

3

@Barca1992 Widzisz, to są zalety posiadania konta na LR :)

konto usunięte

1

@tomek8756 chyba wady:D

2

@Unikatowy Przecież rodzina ponad wszystko, aż do grobowej deski.
Jak jej nie kochał, to chyba lepiej że wzieli rozwód w 2019r

0

@tomek8756 sami z nich robią odmieńców, a później się dziwią jaka jest opinia publiczna.

0

@tomek8756 te comigauty są bardzo dziwne, mamy im współczuć czy Co??

1

@tomek8756 Szkoda słów..... Tak jakby ich palili na stosie naprawdę wielką odwagą się chłopak wykazał "jestem gejem hura!" C... że mam żonę i dziecko. Wszyscy jesteśmy dumni jakby to było osiągnięcie... Czekam aż ktoś powie "jestem zoofilem" to dopiero będzie odwaga bo oni są napiętnowani. Zdaję się że w większości krajów jest to karane... Ciekawe który pierwszy będzie odważny.

2

@Firestone W Barcelonie pewnie pierwsze googlowali, co to w ogóle za typ. Nie wiem po co klub sportowy gratuluje takich rzeczy pilkarzom. Chyba tylko dla zbicia kapitału poprawności politycznej.

1

@Kgorecki2500 Bo to nie chodzi w jakim kraju ale o to kim jest. W piłce nożnej homoseksualizm to temat tabu.

3

@Kgorecki2500 Czy inni ludzie przez swoją orientacje mają takie problemy jak osoby homoseksualne? Czy ludzie heteroseksualni w środowisku piłkarskim przez swoją orientację mogą nie czuć się bezpieczni i być piętnowani? No nie wydaje mi się. Taki ruch ze strony Jankto który jest piłkarzem na takim poziomie jest potrzebny, może chociaż trochę uświadomi reszcie środowiska piłkarskiego które jest toksyczne i przewrażliwione że bycie homo nie jest niczym co trzeba potępiać. Jankto to nie zwykły Kowalski, więc jego Coming out może zadziałać na szerszą skalę i pomóc młodym piłkarzom którzy borykają się z podobnymi problemami.

4

@Chucky Ale ty nie jesteś piłkarzem, który w swoim środowisku musi się czuć bardzo nieswojo i momentami wręcz niebezpiecznie. Ludzie są okrutni, a community piłkarskie jest szczególnie toksyczne w takich kwestiach, są przypadki młodych osób, które borykają się z takimi problemami i brakiem akceptacji ze strony rówieśników przez co popadają w mroczne myśli. Jankto będąc piłkarzem na takim poziomie może uświadomić sporą część osób, że to nic złego, a jego coming out może dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Także twoje porównanie jest nie na miejscu.

2

@tomek8756 Dumni z tego że gość nie wie że tłok powinien chodzić w cylindrze a nie w rurze wydechowej... Jakie czasy taki bohater

0

@Donnie_Darko @Ostatnikrwawygang Na pewno koledzy z szatni chcieliby mu krzywdę zrobić jakby się dowiedzieli, no na pewno xD

0

@Kgorecki2500 Nic takiego nie napisałem. Ale z jakiejś przyczyny piłkarze nie robią coming outu.

0

@Ostatnikrwawygang Hmm... bo może nie każdy uważa to za coś niezbędnego do ich dalszej egzystencji?

0

@Kgorecki2500 Ciekawa teoria, ale mam lepszą. Na moje boją się ostracyzmu kolegów z zespołu biorąc pod uwagę że piłkarska szatnia to ostatni bastion maczyzmu. Z tego co ja-hetero się orientuje to raczej dla każdego geja wyjście z szafy jest ulgą więc to raczej poprawia ich egzystencję.

0

@Donnie_Darko Przecież jak ktoś nie dostaje pomidorem po głowie, to nie ma problemu.
Heh, jeszcze kilka takich artykułów i będzie tu można normalnie pisać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

0

@Firestone https://youtu.be/f7h9BtE8kFs w takich wypadkach śmiech Korwina jest najlepszym komentarzem xd

0

@tomek8756 cyrk na kółkach

0

@Firestone
To nie jest lizanie, tylko wsparcie
Jednak w tym środowisku i w jego sytuacji sprawa trudna dość

0

@Emhyr
Tak w środowisku męskim piłkarskim to jest odwaga

0

@tomek8756 ale że rodzinę zrobił w uja to nie widzą już w tym problemu

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Kto zostanie mistrzem Europy?