La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1681 Culés

53

Wiem że wielu tu konfederacji nie lubi, a Braun to już w ogóle wróg publiczny dla wielu, ale zauważcie, że jest to jedyna partia, która głośno mówi sprzeciw tej nowej bandyckiej ustawie zwanej "Ustawa o ochronie ludności". A może od innych partii niby opozycyjnych słyszeliście jakieś głosy sprzeciwu co do tej ustawy?
Edit. W pierwszym linku jest nitka do rozwinięcie i tam całość wypowiedzi
@tomek8756 @Kgorecki2500 @michal26 @Kondziubarca @lucas/catalan @PanAgenda2030A tu raz jeszcze dla przypomnienia co wprowadzić ma ta ustawa


53

@Barca1992 Z tego też powodu uważam, że o ile Konfa nigdy nie powinna rzadzic, tak jest ważną partią wchodzaca w sklad Sejmu. Może przez to, że są w tak malej liczbie sprawiają wrażenie piesków, co tylko szczekaja i ujadają, ale takim działaniem wpływają na to, że ludzie dowiadują się czegoś, co PiS, PO i inne PSL czy Lewica nie nagłaśniają. Mam nadzieję, że ta ustawa nie przejdzie, bo to jeszcze bardziej oddali nas od demokratycznej formy sprawowania rządów w tym kraju.

9

@Ojciec5tkidzieci mądrze napisane ;)

6

@Barca1992 niestety mało Polaków ogarnia go nas czeka wola się kłócić nadal między sobą.
Będziemy zdychać z głodu i zimna.ludzie będą mieli przusowe zamknięte biznesy będzie rządowe bezprawie jak w Chinach

14

@Barca1992 to ja pragnę przypomnieć, że nie ma Pis lepszego politycznego sojusznika ponad Konfę. Nikt im tyle nie dał co słynne "mimo wszystko Duda", które doprowadziło do scentralizowania całej władzy (w zasadzie to jej kontynuacji) w łapach jednego starego, spruchniałego oszołoma. Teraz to można płakać do bólu i to nic nie zmieni. Dziękuję za uwagę.

72

@arasz1819 tak tak tak. Pierdu pierdu. A kto głosował ramię w ramię z PiSem? Konfa najmniej razy głosowała tak jak PiS. Zobacz sobie jak głosowała Lewica czy PO. O Kukizie nie wspomnę nawet..

28

@Barca1992 teraz gdzie jest zapłakany niczym dziecko przed Konstytucją Szymon Hamownia?

Komentarz usunięty

5

@michal26 ale jakie to ma znacznie jak głosowali po tym jak im oddali całą władzę? Co mnie obchodzą nic nie wnoszące sprzeciwy pod publiczkę kiedy najpierw zrobili im tak dobrze, że już Pis ich do niczego nie potrzebuje. To jest tak jakbym komuś przepisał swój dom, a potem się sprzeciwiał, że mnie z niego wyrzuca. Serio, odrobina rozsądku jeszcze nikogo nie zabiła.

@FC1899Barca usłyszeć to od Ciebie to jest komplement i tak to potraktuję.

33

@arasz1819 jak oni oddali? O czym Ty mówisz xD
Przecież to ludzie głosowali. Konfederacja nikogo nie poparła w tamtych wyborach

2

@michal26 Oj Michał, Michał. Dyskusja nie ma sensu jak jeden z nas będzie udawał, że nie wie o co chodzi. To hasło to sam sobie wymyśliłem? Z resztą zapytaj kolegów ilu pod jego wpływem zagłosowało na Dudę. Trzaskowski przegrał nieznacznie i te głosy mogły zadecydować, że dzisiaj byśmy zupełnie inaczej funkcjonowali. I to bardzo mocno tłumaczono, że bezpieczniej dla wszystkich będzie jak prezydent nie będzie z obozu PiS. Tyle i aż tyle. Więc jak słyszę, że dzisiaj Konfederacja jest oburzona działaniami PiS to bym się pośmiał gdyby nie to, że to jest tragedia.

28

@arasz1819 no to na pewno nie ja udaje. Akcja "MimoWszystkoDuda" jest autorstwa PiS
"Awantura dotyczy wyemitowanego w poniedziałek 6 lipca 2020 spotu „Mimo wszystko Duda”, sugerującego, że konfederaci poprą w II turze wyborów prezydenckich Andrzeja Dudę. Jednak sami konfederaci twierdzą, że mamy do czynienia z „ordynarną ustawką”.

Wygląda na to, że rzeczywiście spot był inicjatywą środowisk bliskich PiS-u, a nie typowych wyborców Krzysztofa Bosaka.".
Wystarczyło się trochę zagłębic. Konfederacja nie miała NIC wspólnego z tym. A to, że niektórzy zwolennicy Konfy zagłosowali na Dudę? Pretensje do nich.

0

@Barca1992 niech się buja ruski sprzymierzeńca mam go w du.....

21

@michal26 tia, Konfederacja jest winna że PiS rządzi, typ bredzi takie kocopoły że głowa mała

1

@michal26 ok ok. Czyli jak PiS wypuszcza bzdury łapami i ustami jakiegoś Rachonia czy innego Sakiewicza, albo teraz tymi młodymi przydupasami na tt, to znaczy, że to nie PiS. Fajnie było pogadać.

19

@arasz1819 proszę? Kampania "Mimo Wszystko Duda" nie jest autorstwem Konfederacji. Po prostu. Są przesłanki, graniczące z dowodami, że to z ministerstw (PiSowskich) wyszła ta akcja. Nie rozumiem w ogóle tego co napisałeś teraz. Odnośnie czego się to...odnosi?

16

@lucas/catalan Typ jest ciężkim odklejeńcem jak większość platformiaków

2

@michal26 tego, że jest to kampania ludzi Konfederacji. No litości. Wszyscy o tym dobrze wiedzą, a Konfederacji udają durniów? Pokaż mi przed wyborami który czołowy Konfederat powiedział, że to nie ich akcja? Po wyborach to już sobie mogli mówić co chcą, bo to jest właśnie to o czym piszę. Najpierw zrób dobrze, a potem udawaj, że to nie ty, jak już to nic nie znaczy.

Dobrze, że macie tu wspólne grono klepania się po plecach, bo z merytoryczną dyskusją nie ma to nic wspólnego.

9

@arasz1819 to sobie poczytaj artykuł na lewicowym oko.press. nawet tam zachowali obiektywność w tej kwestii..

2

@michal26 no dlatego mówię, że nie ma sensu ta dyskusja. Twoim tokiem rozumowania to Duda nie jest propisowy, bo prezydent jest bezpartyjny, TVP nie jest propisowa, bo z założenia ma być neutralna i tak dalej i tak dalej. Jak ja bym próbował Ci wmówić, że za KOD-em czy akcją kobiet nie stoją środowiska PO czy lewicowe to byś uwierzył? Akcja #mimowszystkoduda wyszła ze środowisk konfederackich żeby ukierunkować swoich wyborców jednocześnie pozostając "neutralnymi" dla ogółu, bo wiedzieli, że też część osób zagłosuje na Trzaskowskiego. Podobno interesujesz się polityką, a takie rzeczy to dzieciom się tłumaczy.

26

@arasz1819 Tak, pis nie ma lepszego sojusznika niż konfederacja dlatego wszystkie swoje socjalne programy niszczące gospodarkę przegłosowali głosami wszystkich oprócz konfederacji xD I konfederacja nie poparła nikogo w drugiej turze o czym piszesz, ludzie sami zadecydowali - ja np. nie poszedłem w ogóle głosować bo duda czy trzaskowski to jeden ch... a nie żaden wybór.

12

@michal26
przestań się kopać z odklejeńcem peło xD

10

@arasz1819 ale o czym Ty w ogóle mówisz? Duda jest PiSowy i TVP jest PiSowska
Problem polega na tym, że zarzucasz partii coś, czego nie zrobiła. W żadnym miejscu nie było tak, że stanowisko całej Konfederacji było proPiS w tamtej drugiej turze. Jeśli już, to zwolennicy Konfederacji mogli się do tego przyczynić a nie sami posłowie. To jest błąd, którego nie dostrzegasz w ogóle. Mi zarzucasz, że nie widzę tak oczywistych rzeczy i w ogóle wysnuwasz jakieś chore tezy, do Ciebie niepodobne, bo nie raz już pisaliśmy...
1. Zwolennicy Konfederacji mogli się przyczynić do wygranej Dudy, choć według sondażu niemal równy podział 1/3 był. Po równo: głosowali na Dudę, Trzaskowskiego, nie głosowali w ogóle/oddali nieważny głos.
2. To PiS stoi za akcja "Mimo wszystko Duda" i o tym pisał m.in. lewicowy Oko.Press.
3. Ani Korwin, ani Braun ani Bosak, z tego co mi wiadomo, publicznie nie nawoływali do głosowania na Dudę.

2

@michal26 "Jeśli już, to zwolennicy Konfederacji mogli się do tego przyczynić a nie sami posłowie." no przecież cały czas o tym mówię. Tak samo jak pis się wysługuje innymi, żeby potem powiedzieć, że to nie PiS w razie czego, tak samo oni się wysłużyli swoimi wyborcami, jakimiś organizacjami. Kurski do dzisiaj twierdzi, że TVP jest neutralna i jak zapytasz pisowca powie to samo. Jeżeli ktoś by zrobił pode mnie taką akcję to bym od razu to dementował, odcinał się, a jak by były przesłanki to i sądził. A tymczasem co zrobiła Konfederacja? Nic. Poparcie w białych rękawiczkach. I skąd to oburzenie, jak to żadna nowość w świecie polityki. Jakby mieli większy interes to by poparli oficjalnie, ale wiedzieli, że oficjalne poparcie Dudy może im uciąć poparcie to zrobili tak jak zrobili. Często cytujesz oko press i się na nich powołujesz? :]

0

@arasz1819 czyli ta konfa nie jest taka głupia skoro uważa że Duduś jest lepszy od króla bula miłościwie nam wcześniej panującego i chwała im za to :)

2

@Barca1992 gdyby tylko nie zbierała całego środowiska szurów, nacjo-idiotów i osób, które są anty-wszystko co mi się nie podoba, to rzeczywiście mieliby szanse na głosy od normalnych ludzi. Ja się wyleczyłem już z tej ślepej miłości i pomimo sympatii do niektórych członków, byłoby mi teraz wstyd przyznać się, że na nich głosowałem. To jest polityka i oni wiedzą, że muszą gadać niektóre głupoty, by przyciągnąć elektorat. Problemem jest, że tworzą przy tym silny "negatywny elektorat". Szkoda, że w Polsce nie ma prawdziwej partii wolnorynkowej, a jeśli już powstają takie inicjatywy (przykład Gwiazdowskiego czy obecnego KNP) to mają marginalne poparcie. Mimo wszystko trzeba Konfie przyznać, że stanowią ważną rolę i dobrze, że są w sejmie, bo wiele patologii ustawodawczej nagłaśniają - problemem jest jednak to, że przez dużą niechęć nikt nawet nie patrzy na ich posty czy nagrania poza ich własną bańką fanatyków i garstki ludzi postronnych.

1

@arasz1819 a w kontekście "przekazania swojego poparcia" Dudzie to nie wiem naprawdę co was tak dziwi. Przecież Konfie i tak bliżej do PiSu z racji ich nacjonalistycznej i prokatolickiej większości, więc zero zdziwienia.

5

@arasz1819 no nie no. Moment. PiS się wysłużył wyborcami Konfederacji a nie Konfederacja. Taka "drobna" różnica.
Konfederacja oficjalnie powiedziała, że nikogo nie popiera. Z tego co kojarzę, to nawet protestowali, że to nie od nich akcja, etc.
Co mieli więcej zrobić? Powiedzieć , by głosowali na Trzaska, bo Ty tak chciałeś?

0

@michal26 może dlatego, że większość ustaw ma sens i nie jest kontrowersyjna w żaden sposób, więc wszyscy poza konfą za nimi głosują?

1

@goldensun no...raczej nie za bardzo. Śledziłem akurat w jakich ustawach jak głosowali i tak samo bym głosował, a PiS wielokrotnie chciał i często forsował kretynizmy

0

@Barca1992 ludzie są mało inteligentni... krzyczą pis drudzy po, a jeszcze inni myślą że krzyczą coś nowego czyli Holownia... A tak na prawdę wybierają i krzyczą jedno i to samo...

0

@arasz1819 tragedia to będzie jak banda z po się dorwie do władzy... Wtedy to będzie trzeba wyjść na ulicę i dopiero krzyczeć wolne sądy...

2

@arasz1819 Widzę, że nie wiesz o co chodzi w polityce.Ktoś Cię już wyjaśnił, że Lewica czy PO więcej razy glosowali za ustwami PiSu, niż Konfa.Po drugie,to normalne, że jak wyborcy Konfederacji mieli do wyboru Trzaskowskiego czy Dudę,to wybrali Dudę.Po trzecie, nawet jak Trzaskowski zostałby prezydentem,, mało by to dało.Rządzi się w sejmie,a nie po żyrandolem.

2

@Recha_0684 jak kiedyś się dowiesz czym jest prezydenckie veto i co potem trzeba zrobić, żeby je obejść to wróć i porozmawiamy. Z obecna wiedzą nie powinieneś się nawet wychylać.

1

@Ojciec5tkidzieci Przecież większość pisiorów lub platformersów i tak popiera cały ten covidowy teatrzyk więc oni zawsze sobie zracjonalizują, że politycy robią to w imię ich bezpieczeństwa.

Komentarz usunięty

0

@Ojciec5tkidzieci
W tym pełna zgoda

0

@Barca1992, tak sobie Was tu czytam i wydaje mi się, że nikt nie wspomniał, że te wszystkie podpunkty dopiero będą miały moc kiedy zostanie wprowadzony stan klęski żywiołowej i jest to ogólnie zarządzanie kryzysowe. Wydaje mi się, że musiałoby się stać na prawdę coś złego by ów ustawa weszła w życie szybko. Tzn czy ją uchwalą to pewnie tak, ale czy kiedykolwiek w najbliższym czasie będzie miała zastosowanie. Śmiem wątpić choć oglądając wiele źródeł o tzw. teoriach spiskowych może być zgoła inaczej. Błędne koło.

1

@Ojciec5tkidzieci
Nie zgadzam się. Browny, Korwiny, Dziambory i każdy kto ich przygarnia to polityczne zło.
Nie można być bezprogramowym cielakiem "target 10%" by ludzie, którzy nic poważnego w życiu nie robili posiedzieli se na stołkach, nie biorąc za nic odpowiedzialności i być "pozytywną siłą w sejmie".
O owej ustawie słyszałem całe dni temu na Twitterze. Są NGO monitorujące ustawy, kto jak głosował, są media. My głosujemy na nie portfelami zapisując im 1% lub kupując gazetę, a nie bezwiednie dotujemy ich subwencję za głoszone brednie.
Nawet jeśli trafia im się okruch czegoś pożytecznego, jak w tym przypadku, to jest druga strona - rezultatów działanie, podobnie jak argumentów się nie liczy tylko waży. Jak ktoś jest tak klarownym szkodnikiem i ruską onucą jak Brown, to żadne ziarenko której się ślepej kurze trafiło, nie przeważa wagi głupoty/zamentu którą czyni na codzień.

0

@arasz1819 Synuś jak naprawdę dowiesz się w czym chodzi o veto,to się odezwij.Poczytytaj,dowiedz się o co chodzi w polityce,a później pisz bzdury.Widzę Twoje wpisy u góry i stwierdzam, że nie masz pojęcia o polityce.Może taty zapytaj czy kogoś.

1

@michal26 nawet nie sprawdzajac pamiętam że Pis chciał się z Konfederacją dogadać, przepuszczając jakas ich ustawę, byle tylko oficjalnie poparli "długopis".
Nie zgodzili się i otwarcie o tym w mediach/internecie mówili, do tego nie popierają praktycznie żadnych ustaw i ruchów prowadzonych przez pis, ale co tam. Jak dla mnie podobna sytuacja z Orange man Bad, co by się nie działo Konfederacja zła.

0

@Barca1992 Oni juz nam kilka razy dupe uratowali jesli chodzi o wolność obywatela ale to za bardzo się w mediach nie sprzedaje (umówmy się wszystkie są kupione albo po jednej albo po drugiejs tronie barykady) więc nikt o tym nie mówi. A kilka juz takich ustaw PIS'u uwalili i ja przynajmniej jestem im bardzo za to wdzięczny. Dla podkreślenia znaczenia - to były ustawy ktróre popierała OCZYWIŚCIE KO - bo i jednym i drugim zniewolenie zwykjłego obywatela na rękę - w koncu co kilka lat wymieniają się władzą- jak nie jedni skorzystają to drudzy w przyszłości.

0

@sokot możesz proszę wymienić parę przykładów?

0

@Barca1992 To że są jajogłowymi dzbanami którym najlepiej byłoby kupić czapeczki foliowe nie znaczy że w niczym nie mogą mieć racji. Tutaj się z nimi zgadzam, tak samo jak z wypowiedzią Korwina o staraniach o reparacje wojenne od Niemiec.

0

@PoGGi pierwszy z brzegu ustawa pozwalają donosić na kolegę z pracy czy szczepiony. To konfederacja to zatrymala

« Powrót do wszystkich komentarzy