La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 540 Culés

500 zł bez ryzyka + 50 zł freebet w apce + 20 zł freebet na LALIGA. SPRAWDŹ!

18+. Fuksiarz.pl to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard może uzależniać.

17

Tirowiec wyprzedzający na autostradzie powinien mieć zabierane prawo jazdy

8

@Commandement no chyba, ze musi wyprzedzać osłów jadących 50-60km/h

12

@Commandement A zdajesz sobie sprawę, że często dzięki temu wyprzedzaniu może zdążyć wrócić do domu na weekend przed końcem czasu jazdy?

45

@Antimadridista_WR No ja wiem, dlatego niech wyprzedza 4-5 innych tirów pod rząd, na zakazie, jadąc 2 km/h szybciej XD

1

@Commandement pamiętaj, że osobówki na autostradzie mogą poruszać się z prędkością maksymalną 140km/h

2

@Unikatowy I nigdy tej prędkości nie przekraczam
Zresztą zwykle jadę tak 120-130 :p

26

@Antimadridista_WR czyj to problem ze nie wróci do domu? Trzeba było znaleźć pracę na miejscu

19

@Lukas90 m in. Gdyby nie Ci tirowcy to nie miał byś co do gara włożyć;)

4

@OnlyCules A co to ma rzeczy, odnośnie ich jazdy i ilości wypadków jakie powodują.

1

@Antimadridista_WR No to już nie przesadzajmy. Wtedy trzeba zmienić firmę z dziada na poważna co przyjedzie po Ciebie albo gniesz tacho kilka minut i lecisz.

4

@OnlyCules tak i co jeszcze? Bo Co tirowcy to ratują cały świat???? dodam że sam chwilę pracowałem ale wolę pracę na miejscu niż w delegacji w budzie

21

@Antimadridista_WR to może pora skończyc z jazdą na styk u januszy? normalna trasa powinna mieć 1-2h zapasu lekko, żeby mieć gdzie nocować

5

@Commandement Przede wszystkim w Polsce autostrada powinna mieć 3 pasy. Jeden jedzie 92 km/h a drugi 91 km/h i za nim robi się gigantyczny korek…

3

@Commandement wrzuciłeś wszystkich do jednego worka. Widomo, że nie ma sensu wyprzedzać kogoś kto jedzie 88kmph. Ale jak ktoś się obija jadąc 70-80 to już to daje sporo.
@Lukas90 bez urazy ale co za idiotyczny komentarz XD
@Benz właśnie po to się to robi, żeby nie musieć naginać czy jechać na magnesie i potem dostać karę kilkanaście tysięcy. Co do szefa, żeby przyjechał to masz rację.
@MICHU2 łatwo powiedzieć, ale weź znajdź taką. I nie zawsze się da, bo jak jeździsz w te same miejsca ciągle to czas masz taki sam mniej więcej.

2

@Antimadridista_WR No tak bo inni użytkownicy autostrady to jeżdżą sobie dla zabawy i nikomu się nie spieszy nigdzie, tylko biedni tirowcy muszą dojechać na czas.

3

@usztafik XD ale ty autem nadrobisz tę jakże wielką stratę w jakąś minutę

1

@Gitarkafcb Zgadzam się

4

@Antimadridista_WR uwiez, że nie mam nic do wyprzedzania się ciężarowych gdyż są takimi samymi użytkownikami dróg jeśli nie robi tego na zakazie i nie zajeżdża drogi. Ale to nie mój problem ze nie zdąży na weekend do domu sam sobie taką pracę wybrał.

4

@Antimadridista_WR ten kto w życiu nie jeździł, czy nie miał z tym kontaktu to tego nie zrozumie, daj spokój :)

1

@Lukas90 No to fakt, widzialem takich artystów jak jechali w zabudowanym terenie z 80 km/h i wyprzedzali na podwójnej ciągłej. Jak może to niech sobie wyprzedzi, ale niektórzy zachowują się jakby mieli gdzieś innych uczestników ruchu.

1

@Lukas90 spoko, ale pamiętaj, że ja mam na myśli tych co wyprzedzają takich dzbanów jadących przed nimi np 70kmph i mówimy o autostradzie zgodnie z postem. Wiadomo, że tacy co wyprzedzają kogoś bo jedzie 1-2 mniej i zajeżdża drogę osobówkom to chamstwo, ale akurat tego na drogach najwięcej :)

3

@Unikatowy Ja nie rozumiem. Przez takich agentów ruch na autostradzie nie jest płynny tylko co chwilę trzeba zwalniać, bo pan kierowca musi wyprzedzać przez 5 minut XD
@Antimadridista_WR wyprzedzanie jadąc 20 km więcej nie trwa tak długo i ja nic do tego nie mam, ale większość wyprzedza mając 2 km więcej

0

@OnlyCules A co ma piernik do wiatraka?

1

@Commandement, dużo bardziej na ruch wpływają kierowcy osobówek, którzy zachowują się jakby mieli wykupiony abonament na lewy pas i nie zdają sobie sprawy, że wypadałoby korzystać przede wszystkim z prawego pasa. Kierowca ciężarówki niech sobie wyprzedzi jeśli ma taką możliwość, nie mam problemu żeby zwolnić i zaczekać, a potem i tak zniknąć daleko od tego kierowcy ciężarówki. Byleby tego nie robili w momencie kiedy widzą, że zbliża się do nich osobówka z maksymalną dozwoloną prędkością, bo awaryjne hamowania nigdy nie są przyjemne. Jednak tego typu wyjeżdżanie to i często od kierowców osobówek można spotkać. Czasem mam wrażenie, że ludzie po autostradzie manewrują tak jakby byli w mieście jadąc z prędkością 50km/h. Takim trzeba zabierać prawko, a nie komuś kto wyprzedza, bo akurat ma taką możliwość

0

@Antimadridista_WR
@Commandement

Wszystko zależy od prędkości pojazdów i TIR jest załadowany. Jeśli TIR jest przeładowany - co niestety jest normą na polskich drogach, to pełna zgoda - kary powinny być bardzo surowe. Ale jak jest pusty, to nie widzę przeszkód w wyprzedzaniu do 120 km.

Większym problemem są tirowcy jadący po mieście. Spora część z nich kieruje swoimi pojazdami, jakby jeździli samochodami osobowymi.

Dawno dawno temu ... (w odległej galaktyce) ... czyli w latach 90-tych jazda za TIR-em to była dla mnie przyjemność. A zwłaszcza w nocy.

1

@Commandement Przy różnicy 2kmph takie wyprzedzanie zajmie mu około 40s także już bez przesady, że to aż taki szmat czasu. Autem potem przyśpieszysz na chwilę o parę km i już nadrobiłeś stratę. Trochę czepianie się na siłę, ale wiem, że i tak to irytuje jadąc osobówką. Powinni wyprzedzać jak jest mały ruch i akurat nikogo nawet nie widać z oddali.

2

@OnlyCules hahaha, zbawcy świata normalnie xd
Gdyby nie pracownik produkcji nie byłoby co wozić, gdyby nie rolnicy to samo, gdyby nie pracownicy magazynowi nie miałby kto rozładować towaru, gdyby nie przedsiębiorca nie byłoby dla kogo wozić, gdyby nie sprzedawcy nie byłoby komu sprzedawać.

Kierowca to nie pępek świata, tylko zwykły pracownik jak każdy inny. Nawet powiem więcej. 25 lat temu kierowca miał jakiś szacunek, a dzisiaj 1/3 kierowców zawodowych to zwykle chamstwo, które nie potrafiłoby zarobić średniej krajowej w jakiejś bardziej skomplikowanej pracy, dlatego zostali kierowcami ciężarówek.

2

@Antimadridista_WR Otóż właśnie gdyby to było rzadkością to tak, nadrobiłbym. Tymczasem jeden tir wyprzedzi, a ja widzę, że nawet nie ma co się rozpędzać, bo 200 metrów dalej kolejny zaczyna manewr xd

0

@FCB_dimiC Oczywiście masz rację, kierowcy osobówek to temat na inny wpis XD

0

@Commandement Ale zdajesz sobie sprawę,że tirowcy lecą na tempomacie na tych autostradach a zależnie od ustawień fabrycznych różnica między ciężarówkami może wynosić nawet 8 km/h?
Oni też muszą wyprzedzać, kwestia tylko czy robią to z głową i poszanowaniem innych użytkowników ruchu czy jak większość Polaków za kółkiem widząc tylko czubek swojej maski i nie widząc lusterek...

0

@Lukas90 Gdyby nie Ci ludzie to prawdopodobnie byś miał tylko polskie produkty na półkach, polecam zaprzęgnąć mózg do pracy.

0

@Commandement Problemem nie jest wyprzedzanie się TIRów tylko fakt, że wyprzedzający nie może zwiększyć na krótki czas prędkości ponad te 90 km/h.

0

@Commandement Największy paradoks jest taki że na autostradzie (A4) którą zazwyczaj jadę te 10 km co jakiś czas (tyle mi starcza do kolejnego zjazdu) spotykam się bardzo często z takimi sytuacjami gdzie Tir blokuje pas, natomiast już parę razy w te wakacje robiłem trasę Kraków - Warszawa S7-ką gdzie tam max 120 się jedzie i ani razu przez te 250km nie miałem problemu z wyprzedzaniem tir tira a parę tych tras zrobiłem. Nie wiem czy to kwestia tego że niektórym wydaje się ze na autostradzie wszystko wolno czy co.

1

@Commandement Ja nie mam nic do wyprzedzających się tirów choćby i po dwie minuty, ale jak do jasnej cholery widzą, że jestem sto metrów za nimi i jadę 50-60-70km/h więcej to niech mi nie wyjeżdżają przed zderzak, żeby jeden 91km/h wyprzedzał drugiego 90km/h, a mnie zmuszał do awaryjnego praktycnzie hamowania. Zwłaszcza, że zwykle z tyłu w zasięgu kilometra nikogo nie ma na lewym pasie.

0

@Commandement
Dlatego nie ma sensu zasuwać na polskich autostradach. Co z tego, że wyprzedzę innych jadać 180, skoro za kilka minut spotkam się z resztą aut w kolejce za wyprzedzającym tirem.
Swoją drogą w Czechach lub Słowacji podobno wprowadzili zakaz wyprzedzenia dla tirów na autostradach. Nie wiem czy już to działa, ale jestem ciekawy czy faktycznie jest/będzie respektowane.

1

@Antimadridista_WR Zwłaszcza jak idiota jeden z drugim wyprzedza się z prędkością 2 km większą albo ile razy po hamulcach muszę dać bo nie może władca drogi poczekać chwilkę aż przyjadę tylko się bierze za swoje wyprzedzanie bo on jest najważniejszy na drodze, gardzę bardzo tymi "zawodowymi kierowcami"

2

@polcza Mieszkam w Czechach. Nic takiego nie wprowadzili. I wątpię żeby coś takiego było kiedyś wprowadzone.

1

@Commandement gdyby ciężarówki miały zakaz wzajemnego wyprzedzania sie, to na autostradach powstawalyby wielokilometrowe kolumny i ogromne utrudnienia dla firm transportowych.

0

@Kluivert_P Na Słowacji wprowadzili i jakoś żyją. W Polsce na autostradzie są etapy, gdzie taki zakaz obowiązuje, ale standardowo, kierowcy mają to w poważaniu

0

@Commandement latwo sie decyduje o rzeczach, które siebie nie dotyczą. Jako spedytor-logistyk mam nadzieje ze nigdzie indziej tego nie wprowadza.

0

@dowi8
Sprawdziłem 2 pierwsze artykuły w necie, oba z początku 2020 roku. Z pierwszego wynika, że w Czechach obowiązuje zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na określonych odcinkach dróg (ok 150k autostrad).
Drugi artykuł mówi o tym, że za zbyt długie wyprzedzenie, które powoduje spowolnienie ruchu, kierowca tira może otrzymać mandat:
https://40ton.net/tak-czesi-karza-za-wyprzedzanie-ciezarowka-na-autostradzie-mandaty-do-1700-zlotych/
Zatem ograniczenia w wyprzedzaniu są, ale nie w całym kraju.
Znalazłem natomiast, że całkowity zakaz wyprzedzenia na autostradach i drogach szybkiego ruchu wprowadziła w zeszłym roku Słowenia.
https://www.scigacz.pl/Zakaz,wyprzedzania,samochodow,ciezarowych,TIR,Juz,od,1,listopada,2021,w,calej,Slowenii,42718.html

0

@olav jacy ludzie? Ci w fabrykach którzy produkują te produkty czy może masz na myśli tych którzy sprzedają to dalej? To jest cały łańcuch i wszyscy są ważni żeby te produkty były na półce. I nie umiejszam kierowcy ale też nie wychwalam jego wkładu w to.

0

@Commandement ja uważam, że jakimś rozwiązaniem tych wyścigów słoni byłoby wprowadzenie przepisu, że wyprzedzany TIR musi zwolnić np. o 10km/h

Komentarz usunięty przez użytkownika

0

@Commandement "Na Słowacji wprowadzili i jakoś żyją. W Polsce na autostradzie są etapy, gdzie taki zakaz obowiązuje"

To na Słowacji mają przechlapane, ciekawe co robią jak jakiś delikwent jedzie 60/h

0

@Commandement Ja nie widzę żadnego problemu. Wystarczyłoby ,żeby policja regularnie karała mandatami "władców szos", którzy wymuszają hamowanie na lewym pasie. 1000 zł i jeden z drugim zastanowiłby się nad sensem życia.

0

@Commandement
Nie ma zakazu wiec może

1

@Commandement Na trasie 100 km zyska taki kierowca jadący 90 km/h a kolega jadący 87 km/h. Ich różnica w czasie wyniesie z kilka minut. Jeszcze do tego właśnie jadą 90 km/h gdzie właściwie oni powinni według przepisów jechać 80 km/h

0

@AbelKabel Otóż są zakazy ^^

1

@Commandement mistrz prostej jadący kilkadziesiąt km/h za dużo i pośpieszający innych powinien mieć dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

0

@piekielnewrota Nigdy nikogo nie pośpieszyłem na autostradzie, więc zgadzam się ¯\_(ツ)_/¯

0

@Commandement
Jak są to nie może
Jednak jest ich mało
Na większości autostrad i dwupasmowek ich nie ma
Nie są narzucone odgórnie

0

@AbelKabel Nawet jak są to tirowcy je olewają, zresztą ja nie pisałem nic o obowiązujących przepisach, tylko że samo wyprzedzanie przez tiry powinno być karane ¯\_(ツ)_/¯

0

@Commandement dobre, popieram, żeby nie te Tiry to byłbym zawsze dwie minuty wcześniej w robocie. Na szafot z nimi

0

@Commandement to co Ci nie pasuje w tych Tirach? Jadą swoją prędkością wyprzedzając a ty grzecznie czekasz a potem w pedał i jedziesz swoją. "Nigdy nikogo nie pospieszałem". Gościu, to jest clue wątku, który zacząłeś, nie podoba Ci się, że ktoś jedzie za wolno przed Tobą. Definicja pospieszania. I jeszcze tyle owiec pod tym wątkiem. Nie podoba sie to wiejskimi jeździj albo się dostosuj.

0

@Commandement
Aby było karane musi być przepis

A napisałeś w odpowiedzi na mój komentarz ze są zakazy
Wiec Ci odpisałem ze nie ma
Są odcinki z zakazem ale jest ich mało, bardzo mało
W Niemczech na autostradach 2 pasmowych są takie zakazy i to sporo
Ogólnego zakazu nie ma wyprzedzania
Będzie to będą kary

0

@AbelKabel Wiem, że nie ma przepisu, a powinien być, o to chodziło w moim wpisie XD
@forzablanca No tak gaz do dechy na jakieś 10 sekund, bo zaraz kolejny sobie wyprzedza i to tak 3 pod rząd bo jedzie 2km szybciej. Super jazda XD
To że mi się to nie podoba, to nie znaczy że pośpieszam tirowców :p

0

@Commandement Też mi się to nie podoba ale afery z tego nie robię. A i tak gorzej na nerwy działają mi cipy z osobówek co jadą lewym pasem 100-110 i mając kilometr wolnego prawego nie zjadą bo gdzieś tam na horyzoncie jest Tir

0

@polcza Faktycznie jest taki zakaz, nawet o nim nie wiedziałem, ale dla pewności szukałem po czeskich źródłach. Tylko to masz postawione normalne znaki. W Polsce też takie są, nie wiem czy na autostradach akurat, ale są. W każdym razie w Czechach autostrady są w dużo gorszynm stanie niż w PL i tam są one nonstop remontowane, więc te 145km autostrad to pewnie i tak jest większość z tego w remoncie ;) A prawo o zbyt długim wyprzedzaniu jest raczej martwym przepisem, nie znalazłem nawet żadnej informacji na ten temat. O Słoweni się nie wypowiem, bo nie znam ani języka ani nic. Natomiast mimo, że tiry mnie na autostradach strasznie wkurzają to uważam, że takie przepisy są bzdurą.

1

@Commandement
Zgadzam się ze powinien być

A za wyprzedzanie na ograniczeniach np do 50-60 odebrane zawodowe prawojazdy.
Do tego nie trzeba zmian przepisie.
Mnie notorycznie wyprzedzają tiry jak zwalniam na 2 pasmowe do 70 przed przejściem dla pieszych.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

REKLAMA

Sonda

Jak oceniasz letnie okienko transferowe w wykonaniu Barcelony?