O sobie

  • Zainteresowania Brak informacji
  • Ulubiony zawodnik Andres Iniesta
  • Ulubione zespoły Brak informacji
  • Barcelonie kibicuję od 1992

Statystyki

  • Dni w serwisie Ponad 4700
  • Liczba komentarzy 324
  • Polecenia 542

Komentarze

2

@tbas Chciwość napędza ten świat. Dzięki chciwości "zachód" rozwija się w każdej praktycznie dziedzinie coraz szybciej, bo każdy chce zarobić na dom, na dzieci, na wczasy i kebsa.
Kapitalizm to taki ustrój, gdzie chciwość napędza ludzi do podnoszenia kwalifikacji, do ciężkiej pracy aby zapewnić godziwe życie dla siebie albo chociaż dla dzieci/wnuków. Nie jest systemem idealnym, ale jakoś inne systemy zdecydowanie wyglądają gorzej a przy okazji zwykle kończą się dyktaturą.
Jeśli założenia tego systemu komuś nie pasują, to zawsze może spróbować swoich sił na Białorusi lub Wenezueli.
Powtórzę kolejny raz, jak pieczywo według ciebie jest bezzasadnie drogie, to otwórz piekarnię i wykończ konkurencję.

0

@tbas Jak dołączasz grafikę to może pokaż kolejny wykres https://obserwatorgospodarczy.pl/2023/03/08/polska-nie-jest-krajem-rozdawnictwa-socjal-w-polsce-jest-niski-na-tle-ue/ ,gdzie jesteśmy w górnej połówce krajów wydających najwięcej na socjal względem PKB ,wraz z komentarzem:

" Jednocześnie więcej na „socjal” przeznaczamy od Wielkiej Brytanii (22,1% PKB), Czech (22,0%) czy Luksemburgu (21,9%). Znajdujemy się także powyżej średniej OECD, która wynosi 21,1% PKB. "

A teraz jaśnie oświecony dosypie 800+ i oczywiście według ciebie ,nie będzie to miało żadnego wpływu na inflację, tak samo jak darmowe leki dla dzieci ,dotacje dla kolesi co założyli firmy 10 dni przed decyzją o przyznaniu wielomilionowych dotacji, itd.

Weź napisz po polsku ,bo nie rozumiem "Orlen jedzie z taki jak opętany, to samo tyczy się Pgnige i cen Energii." ???

1

@Piotr777 Zgadza się, tylko różnica jest taka, że większość z tych firm to własność prywatna i celem ich działalności jest wypracowywanie jak najwyższych zysków dla akcjonariuszy, a Orlen to firma państwowa i do tego monopolista, której wysokość zysków jest decyzją polityczną i raczej nie powinna po prostu łupić Polaków i wprost dokładać się do wzrostu inflacji.

0

@tbas Brawo, najlepiej pominąć fakty i nawet się do nich nie odnosić. Może jednak dwa słowa wypocisz jeśli chodzi o zyski ORLENu ?
A co masz do powiedzenia o najniższych cenach paliwa w Europie ? Też pomijasz te niewygodne dla ciebie informacje ? Bo wydało się twoje kłamstwo ?
Większość krajów ma większe rozdawnictwo ? Kolejne bzdury i kłamstwa.
A gdzie ja napisałem, że zabieramy cały socjal ?
Stworzyłeś własną tezę i bohatersko ją obalasz :P
Nie wiem, co to za pozycja "podręcznik młodego ekonomisty", ale widzę że ty doskonale się orientujesz w tym wydawnictwie/książce ,wiec pewnie mi objaśnisz.

0

@tbas Tak , właśnie wzrosły mi koszty ZUS, paliwo twierdzisz ,że drogie przez wschodnich sąsiadów, nie opowiadaj bzdur ,bo nijak to się ma do rekordowych zysków ORLENU. Może te zyski powstały z umiarkowanej marży monopolisty ???
Paliwo najtańsze w Europie, przestań kłamać i powiedz po ile jest benzyna w Ukrainie, Turcji, Bołgarii, Macedoni, i jeszcze wielu innych krajach. Najpierw sprawdź a nie powtarzasz to co usłyszałeś w TVP.
Dokładnie tak właśnie jest, jak zabierzesz nadmiar pieniądza z rynku, to inflacja przestaje rosnąć i zaczyna spadać, bo ludzie mniej kupują. Właśnie w taki sposób została zdławiona hiperinflacja z czasu transformacji Polski. Odrębna sprawa to skutki społeczne takiego zabiegu.
Koszty prowadzenia działalności zmniejszają się, bo spadają ceny wielu rzeczy/półproduktów/pracy, niezbędnych do prowadzenia działalności.
Twoje poglądy mocno zalatują komunistycznym postrzeganiem ekonomii, a takie nie sprawdziły się nigdzie na świecie.

Zobacz wszystkie

31

Jak ktoś jeszcze raz wspomni ,że Messi za dużo zarabia.....to niech od razu wykupi bilet do Zimbabwe w jedną stronę.

27

Gryzak - El-pistolero,z każdym rokiem bardziej mu kibicuję.Jakoś tak mam wrażenie,że pogra dla nas jeszcze przez długie lata i mam wrażenie, że będzie grał jak Ibracadabra,czyli im starszy ,tym lepszy .
W wywiadach coraz bardziej wyważony, widać że wiele się nauczył w dziedzinie PiaRu .

26

@Comentateiro Pomysł ciekawy, ale mam dużo lepszy.
Głosy wyborcze przydzielałbym według dziennej ilości wykonanych kroków.
Już argumentuję. Wiadomo ,że mistrzowie spacerowania, to osoby zdecydowanie energiczne, ambitne, zdrowe i "takie którym się chce".
Takie osoby swoją energią zdecydowanie przyczyniają się do rozwoju naszej Ojczyzny, w stopniu o wiele większym niż "kanapowcy". Takie ambitne jednostki nie zadawalają się byle czym, tylko są gotowe do nieustannego biegu po lepsze jutro, po świeży chleb rano do piekarni, po jajka, śmietanę i koper na rynek, a na wakacjach po leżak nad basenem lub wolną wydmę na Bałtykiem.
Chodzą dużo, biegają, kroczą ,co pozwala im zachować zdrowy osąd sytuacji a zarazem taki tryb życia zdecydowanie zwiększa ich możliwości rozrodcze, ponieważ bycie każdego dnia w wielu miejscach, stwarza im wiele szans na spotkania z płcią przeciwną, co nieuchronnie prowadzi do wzrostu dzietności !
Tak ! Krokomistrze powinni mieć co najmniej 5 głosów do oddania na każdych wyborach !

20

Tak , kupmy wszystkich wyróżniających się zawodników na świecie, zamknijmy La Massię i narzekajmy że w drużynie grają najemnicy za pieniądze a młodzi uciekają , bo nie widzą żadnej przyszłości w klubie.

20

NIEWIARYGODNE....Leo zaskakuje mnie kolejny raz.A myślałem,że wiem już o nim wszystko :).
Marnuje karnego,a ja wiem,że zaraz i tak zdobędzie gola ! Taka skaza charakteru,jak coś mu nie wyjdzie,to z tym większą złością(sportową) będzie się starał pokazać na co Go stać.
Z biegiem lat mam wrażenie,że coraz więcej udziela się jako ofensywny pomocnik.Dzisiejsze dogrania "La pulgi" to cud,miód i orzeszki.Trochę w stylu Xaviego,z najlepszych lat.Co najlepsze,to że wcale mnie to nie martwi :).
Leo...jesteś WIELKI !

Media

Sonda

Zgadzasz się na sprzedaż Raphinhi za około 80 milionów euro?