La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1252 Culés

#Tiki-taka

UEFA podsumowała sędziowanie na EURO. 100% decyzji VAR było prawidłowych, przy 93,5% decyzji sędziów na boisku. Jej zdaniem karny na Sterlingu w półfinale był słuszny. [@partidazocope]

84

Zabawne bardzo. :p

2

trudno by przyznali, że to była prawidłowa decyzja (tj. do karnego na Sterlingu)

12

Czyli każdy kontakt w polu karnym=karny.

konto usunięte

20

Ledwo co go dotknął, ale karny był słuszny XDDDDDD

11

Myślę że Var często wprowadza więcej zamieszania niż kiedy go nie było ... Ja bym zrobił coś na wzór Siatkówki, każdy trener ma 2 prośby i sprawdzenie danej sytuacji, jeśli ma rację to próba powinna zostać dalej, jeśli się myli próba przepada.

2

@Encore No każdy który powoduje wytrącenie z równowagi napastnika w dobrej sytuacji bramkowej.

24

@Bobo25 zwłaszcza kiedy ten piłkarz już leci na glebę zanim ktokolwiek go dotknął

3

@Magicc89PL ten temat już był wałkowany tu setki razy, były dwa kontakty, pierwszy kolanem jednego z Duńczyków powodujący wytrącenie z równowagi biegu Anglika i drugi udem Jensena już w czasie "lecenia na glebę".

0

@kaamil1910 Patrząc na ilość kontrowersji, to trenerzy często by trafiali i zbyt często korzystali z tej możliwości. Mecz trwałby zbyt długo, chyba.. :)

4

UEFA to taki pies, który sam liże sobie jaja

0

ciekawe czy doczekamy czasów, gdy sama UEFA będzie tłumaczyła czemu taka decyzja wg nich była słuszna. Bo jeśli była to może warto doedukować kibiców, komentatorów czy innych sędziów...

0

@eXi Ale gdyby nie trafił to przepada szansa

0

Jak dobrze że Angole przegrali ten finał, chociaż los wymierzył sprawiedliwość, bo w UEFA raczej nie znają tego pojęcia.

0

@Encore myślę, że po pamiętnym karnym na Ramosie, który był tak mocno ciągnięty za koszulkę przez Lengleta, że aż poleciał w drugą stronę to tak można uznać, że od wtedy już każdy kontakt to karny.

0

Jak można napisać coś tak durnego? Że przy 93,5% decyzjach w 100% nikt się nie pomylił zamiast napisać, że było 6,5% błędnych decyzji na tym turnieju.

0

@kaamil1910 ja jestem w 100 procentach za tym co mówisz tylko dałbym takie prawo kapitanom. To zdecydowanie zwiększyłoby prestiż i wagę opaski.

0

Ale UEFA nie ma honoru. Podlizywanie się Anglikom do końca.

0

@kaamil1910 100% zgody. By się skończyło narzekanie, że sędzia użył VARu/nie użył VARu. Gdyby trener zasygnalizował, że uważa inaczej, to by był psi obowiązek sędziego zobaczyć sytuacje na ekranie i konsultować z VARem, a nie, że pan Lahoz sobie stwierdzi, że jemu VAR niepotrzebny i zadowolony. Z kolei jak trener by po prostu zawracał tyłek, to po dwóch próbach by było po robocie i tyle. Mogliby nawet na te trenerskie "prośby" zatrzymywać czas. ;)

0

No wielkie zaskoczenie, że dla nich był. Przecież ta sama uefa przepychała anglie jak mogła, to zaskoczeniem by było jakby uznali, że nie było XD

1

Decyzje VAR były słuszne bo zgodne z procedurą VAR. Może jednak czas pomyśleć nad procedurą VAR, żeby rzadziej było tak, że wszyscy sędziowe mają czyste papcie, tylko kibice jakoś czują się oszukani... Bo nagle wychodzi, że VAR zamiast starać się zobiektywizować newralgiczne momenty to tak jak np. w meczu Anglia-Dania na siłę wyszukał potwierdzenia decyzji sędziego (przy faulu na Keanie i potem przy sytuacji ze Sterlingiem) zamiast starać się jednak wpłynąć na lepszą decyzję. Wszyscy mają alibi, bo kontakt, a jednak chyba nie o to chodzi w sędziowaniu i nie w tą stronę to powinno iść.

1

@PizzerMan Czytanie ze zrozumieniem. Ze zdania jasno wynika, że według UEFA:
100% decyzji VAR było prawidłowych
93,5% decyzji sędziów na boisku było prawidłowych

0

@Zawsze_Wierny w jaki sposób ich przepychali ? Bo powielasz głupoty

1

Organizacja skorumpowana do szpiku kości. Ale SL jest bee. Byle kasa się zgadzała.

0

@PizzerMan Chodzi mi o to, że informacje podane w taki sposób pozwalają na to, że można osobno ocenić pracę sędziów na boisku, oraz skuteczność systemu VAR. Nie ma w tym nic durnego.

1

poproszono UEFA aby publicznie oceniła pracę sędziów, których wybrała UEFA. Czyli pośrednio UEFA miała ocenić UEFA.... nie tu nie ma nic dziwnego :-) tak działa świat

0

@kaamil1910 ale kto decyduje czy trener ma racje czy nie? Jak sam widzisz nawet z VARem wszystko zalezy od indywidualnej interpretacji sedziego

1

Czyli w polu karnym musi być zachowany dystans społeczny.... :p

0

Proszę podać nazwiska sędziów do publicznej wiadomości, którzy się pod tym raportem podpiszą. Oj, nie ma chętnych? Czemu mnie to nie dziwi :D

0

Gdyby spersonalizować UEFA to byłby to piłkarz, sędzia, var i trybunał arbitrażowy w jednym

0

A jak ja mówiłem pani w szkole, że 100% moich odpowiedzi na sprawdzianie było dobrych, bez żadnego uzasadnienia, to nie chciała mnie słuchać :(

1

kopiuj wklej ze strony RFEF ?

0

Dlatego nikt ich nie szanuje :)

0

Gebels był by dumny z takiej propagandy ze strony włodarzy z UEFA.

1

To czemu 10 innych karnych nie było? F..k Logic...???

0

Jeżeli to był karny to w każdym meczu sędziowie musieliby gwizdać co najmniej po kilka takich.

« Powrót do wszystkich komentarzy