luka1995
Dołączył/a: czerwiec 2023
3 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kubsoleon Trza się umieć ustawić (czyli mieć po swojej stronie La Ligę) ;)
0
@partymaker Tylko, że cała Chelsea grała sezon temu gónwo - a Felix się nie wyróżniał, miło z jego strony; dobry kolega :D
A tak poważnie Chelsea go nie wykupiła właśnie przez Atletico i ich chore żadania (kupili go za ponad 120 mln i chcą, aby się przynajmniej większą część zwróciła).
0
@JarekS Źle mnie zrozumiałeś.
Oczywiście, jak mają się kogoś pozbywać z dwójki Garcia, Alonso - to wiadomo, że powinni się pozbyć Alonso (obydwaj są bardzo elektryczni, ale Eric jest młodszy i jak mówisz bardziej perspektywiczny).
Rzeczywiście może się rozwinąć i być naprawdę świetnym stoperem, ale na ten moment oddałbym go na wypożyczenie (po prostu Barca to dla niego za wysokie progi - z całym szacunkiem, stwierdzam fakt, a bardzo go lubię).
Zresztą casus Lengleta - w Barsie 2 sezony temu bardzo elektryczny i niepewny, ale oddali go na sezon do Tottenhamu i tam już nie był taki elektryczny (ba, prezentował się na tyle dobrze, że był najczęściej w pierwszym składzie); może z Ericiem będzie podobnie (wypożyczenie do Arsenalu nie jest głupie), a może nie?
Chociaż w Barcelonie wolą chyba (niestety) zostawić mega elektrycznego i niepewnego Alonso, bo obskoczy LO i w razie potrzeby też ŚO.
No to patrz - na obronie mamy Araujo, Inigo, Christensen i od biedy Alonso na ŚO, na prawej Kounde (tam najczęściej pewnie będzie grał) i Cancelo (jeśli przybędzie), na LS Balde i właśnie Alonso.
A jeśli Cancelo rzeczywiście przyjdzie, wówczas można poeksperymentować z 3 ŚO - i wtedy Erica bym mimo wszystko zostawił (tylko, że Xavi będzie pewnie stawiał na Cancelo - Araujo - Kounde (Christensen?) - Balde, i Eric całkiem zardzewieje na ławce/trybunach, a po co to?))
W sumie, o czym pisałem już wielokrotnie, ale napiszę raz jeszcze: Z KLUBU POZBYŁBYM SIĘ OBECNIE JEDYNIE LENGLETA - bo wtedy mamy wszystkie pozycje zdublowane (jakby mnie ktoś pytał ;)
19
Źle mu nie życzę, ale nie powiem, że nie odczuwam lekkiej satysfakcji.
Wszyscy go ostrzegali (poza pazernym agentem): nie odchodź z Barcy!
Jednak on wybrał $$$ niż rozwój piłkarski, mimo wszystko szkoda.
7
@Kilotopy Raków ma bardzo nikłe szanse na awans, wszak Kopenhaga to bardzo ciężki i nieprzyjemny rywal; szczególnie u siebie.
W ubiegłym sezonie byli w grupie z Manchesterem City, Borrusią Dortmund i Sportingiem Lizbona (o ile mnie pamięć nie myli) i również, jeśli dobrze pamiętam - żaden z tych zespołów w Danii nie wygrał.
Ale awans Rakowa nie jest całkiem niemożliwy, bo w piłce nożnej mnie już nic nie zdziwi ;)
Ja w Raków Częstochowa wierzę, do boju!!!
0
@against_modern_football Czyli ogólnie rzecz biorąc, szanse wynoszą 0 %. Jak zawodnik nie chce to pocałujcie misia w d**ę xD
1
@partymaker Z Felixem jest jeden problem - postawił na złego konia (Atletico Madryt ze swoim do bólu defensywnym stylem, a Felix jest po prostu piłkarzem na wskroś ofensywny).
Felix piłkarzem jest świetnym, czego zalążki widzieliśmy w Benfice.
W Atletico NIGDY nie grał i nie będzie grał na miarę swoich ogromnych możliwości.
Teraz drzemiący w nim potencjał musi udowodnić - poza Europą tego raczej nie zrobi.
Zatem Felix jak dla mnie spoko w Barcy, tylko, że nas na niego nie stać, jest zbyt drogi w utrzymaniu.
Zaś co do Ansu - on wróci do swojej formy prędzej czy później i do seryjnego strzelania goli - trzeba dać mu czas i na niego postawić, czego Xavi (ku mojemu ubolewaniu nie robi i pewnie nie zrobi :().
Reasumując mój wywód - nie sprowadzałbym Felixa, kosztem pozbycia się Ansu Fatiego.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia;)
0
@JarekS Primo: Martinez nie ma być zbawcą Barcelony - ma być jedynie solidnym zmiennikiem. Weź pod uwagę, że on nie przyszedł żeby np. wygryźć z 11 Araujo - zwłaszcza po ubiegłym sezonie.
Secundo: Garcia aktualnie zdecydowanie jest gorszy niż Inigo (nie ma znaczenia, że jest dużo młodszy), przypomnij sobie - bo raczej ewidentnie zapomniałeś - końcowkę ubiegłego sezonu, jak Eric często grał w podstawowym składzie, to głównie za jego sprawą ter Stegen nie pobił tego rekordu Cecha. Eric - człowiek bomba.
Tertio: Eric potrzebuje ewidentnie ogrania w Hiszpanii, bo niestety (lubię go) Barca to dla niego obecnie za wysokie progi. Powtarzam - najlepiej by go było wypożyczyć i to do klubu z Hiszpanii (taka Girona na sezon jest według mnie ok).
Taka jest moja opinia ;)
P.S. Choć i tak wolałbym zostawić Erica i wypozyczyć Alonso, ale pewnie zostawią tego drugiego, bo może grać na ŚO i LO.
0
@th@les Fati MUSI zostać!!!
0
@catalanian09 W pracy się pracuje :D
6
Ja bym mimo wszystko Abde zostawił (przynajmniej na ten sezon), zwłaszcza, że na pozycji LS mamy jedynie Ansu Fatiego.
Zobaczycie : Abde będzie w tym sezonie kotem - moja opinia ;)
1
@JarekS Martinez już ponoć trenuje z zespołem. Także tego... xD
P.S. Martinez nie rozegrał u nas jeszcze ani minuty - ergo: nie bądź tak pochopny z ocenianiem go.
0
@Kamil689 Oczywista oczywistość ;)
0
@Kilotopy No ok zgodzę się, że gra drużyny za Xaviego często nie porywa - jednak wolalbyś styl gry np. preferowany przez Valverdę? Za niego gra owszem często była skuteczna, ale przez ten jego do bólu pragmatyczny styl, nie dało się na to patrzeć na trzeźwo, bo oczy krwawily od tego męczenia buły.
0
@Qaz123A przypomnij mi, ile trofeów wygraliśmy za Koemana, a ile za Xaviego?
Zresztą mniejsza o trofea przypomnij sobie jak wyglądała gra drużyny za Koemana, czy za Setiena, a jak wygląda za Xaviego.
Statystyki, jak widać nie grają xD
Pozdrawiam ;)
1
@Kamil689 Też nie rozumiem, po co kolejny pomocnik. Na Cancelo okienko powinno się skonczyć (oczywiście transfery do klubu).
Jak już bowiem pisałem - powinno się jeszcze pożegnać Lengleta.
1
@cules100pro Też nie trawię reprezentacji Anglii i życzę im, aby nic nie wygrali.
Ale jak Pep rzeczywiście obejmie ich reprezentację to będę rozdarty i z bólem serca przyznaję niestety, że prędzej, czy później mogą coś wygrać.
Jakby objął taką Hiszpanię... Ech marzenia nic nie kosztują xD
0
@walkerKK Co najmniej...
0
@matirix20 Dobrze prawisz ;)
1
@PJ777 Dobra oferta za Raphinię to moim zdaniem 150 mln euro. Ale co to dla Chelsea?
1
@Artysta9 No chyba nie ;)
0
@Coutinho007 Eee... Nie ma co zakładać, że co chwila będzie miał kontuzję.
Już ponoć trenuje z grupą. :)
0
Postulat: nie czytajcie żadnych artykułów, mających w tytule słowa " może odejść z klubu" i jakiś klub " jest gotowy złożyć ofertę" - przykładowo Barcelona też " była gotowa złożyć ofertę za Bernardo Silvę" i... na gotowości się skończyło xD
0
@Coutinho007 Haha celnie xD
Ale mimo wszystko ja na ławcę wolę mieć hiszpańskiego Vermaelena (który obrońca był bardzo solidnym, tylko kontuzjogennym)
0
@Laza No nie powinno być problemu, ale za Xaviego tak nie będzie.
Serio, jak Roberto zrobił 1 kapitanem, choć nie oszukujmy się: w klubie delikatnie mówiąc są lepsi kandydaci od niego - to call me crazy, ale ja w to nie wierzę ;)
0
@zaky274 Słuchaj chłopie, jak przedłużą kontrakt z Xavim (a przedłużą w zależności od wyników w sezonie). Roberto na 100 % zostanie.
0
@zaky274 I serio myślisz, że Laporta powie Xaviemu: " Sprzedajemy ci Roberto - pogódź się z tym".
A Xavi odpowie:" Ok, spoko, wprawdzie to mój 1 kapitan, ale lajcik."?
0
@Borneo Pierwsze 2 zdania niezbyt zrozumiałem xD
Ale z ostatnim się zgadzam - Eric, Roberto i Alonso to bardzo niepewni i nieprzewidywalni zawodnicy.
2
@Litman Lepiej zostawić Erica niż ściągać za darmo Inigo Martineza?
Przecież Eric to jest tykająca bomba (niezliczę, ile bramek straciliśmy przez niego w ubiegłym sezonie) - nie wiadomo, kiedy Marc będzie musiał interweniować.
Inigo to był jeden z najlepszych zawodników Athletic Bilbao w ubiegłym sezonie, zresztą Inigo to w każdym sezonie jest ich najlepszy obrońca i co najmniej bardzo solidny obrońca w Hiszpanii.
Że często ma kontuzję?
Dlatego u nas będzie zmiennikiem.
Poza tym chłop jeszcze ani jednego meczu u nas nie zagrał.
Wolisz mieć na ławcę solidnego, acz z niepewnym zdrowiem obrońcę, czy obrońcę tak niepewnego,że nie bez powodu ma ksywę Człowiek - Bomba?
Ja osobiście wolę tę 1 opcję ;)
Pozdrawiam
P.S. Jestem za tym, żeby Erica Garcię wysłać na sezon na wypożyczenie.
0
@czarek78 No ok, Fati siedzi na ławce, ale kto za niego w podstawie (przy hipotetycznym założeniu, że gramy 4-3-3)?
Czy Abde obecnie dałby więcej niż Fati?
Wystawiać uparcie Gaviego na LS (to de facto jest granie na 4-4-2)?
Również pozdrawiam;)