0

Czemu Arabia Saudyjska nie wprowadza zakazu sprzedaży ropy naftowej?

0

Aż tak was boli Boski Robercik?

2

Jeszcze Polin nie zginęło!

2

Ile lat temu ostatnio ktokolwiek z Barçy strzelił gola w obu meczach pucharowego dwumeczu LM?

0

Aż tak was bolą boscy Roberto i Robercik?

0

@MarioVeB! Tutaj się zgodzę - jak ma być pionkiem, to nie musi być.

0

@MessiForeverTheBest Jakiś Wolski mnie nie interesuje.

0

@MarioVeB! No właśnie co ma piernik do wiatraka? Co mnie obchodzą inni ministrowie poprzednich rządów?

5

Polska - państwo w którym największym specjalistą od operacji wojskowych jest lekarz internista.

0

Aż tak was boli Boski RoBercik?

0

Boli was Boski RoBercik?

0

W 2024 zostaniemy zadłużeni na 2628,57 Sasinów (nie uwzględniając tzw. długu ukrytego, odsetek i ew. deficytu po wykonaniu budż.), co daje 7,18 Sas/dzień.

Źródła:
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/9385376,deficyt-budzetu-panstwa-w-2024-r-ma-wyniesc-184-mld-zl.html

https://majcherski.com/sasinator/

0

@AxelF Jak w 2020 wiedziałeś jaka będzie cena węgla, bo ma cykle (wszystko ma cykle) to czemu nie zagrałeś na giełdzie? Zarobił byś ponad 700%, setki tysięcy. Skoro teraz jesteś pewien, że spadnie, to czemu nie grasz na CFD na spadki węgla? Też byś sporo zarobił.
Napisałem, że dobrym pomysłem jest prywatyzowanie, więc czemu zarzucasz mi, że górnicy wzięli w łapę podwyżki?
Tak Chiny budują elektrownie jądrowe, ale węglowe też na potęgę. Na całym świecie koaplnie węgla zarabiają, tylko w Polsce ciągle tracą. Dopóki rządzą nami sabotażyści i złodzieje, to się nie dowiemy czy to poszło na podwyżki na darmo i nie wiadomo co, bo np. sprzedawali za pół ceny spółkom skarbu państwa, czy nie.
Tak, w polityce zawsze trafiają się sabotażyści i zlodzieje, ale po 39 jest to systemowe i bez przerwy, bo jesteśmy państwem podbitym, podległym.
Także nie trać czasu na dyskusję, tylko inwestuj pół majątku w spadki węgla na CFD, bo jesteś pewien, że będzie znacznie tańszy niż teraz.
Tu się zgadzamy w obecnej sytuacji politycznej najlepiej prywatyzować. Prywatne i nie tylko kopalnie na całym świecie, w tym Czechach funkcjonują i zarabiają.

0

@AxelF Artukuł z 2020 - od tego czasu węgiel podrożał ponad 100%, nie liczac piku z okolic 2020 gdy przez ponad rok był droższy o ponad 700% od ceny z 2020, a cały świat, łącznie z Polską zamawiał na potęgę. Co śwaidczy samo w sobie o "mądrości i obiektywności" "ekspertów" którzy to głosili. Tylko wtedy można było zarobić dziesiątki miliardow.
Być może masz rację, w kwesti, że dobrze by było sprywatyzować, bo w Polsce po 39 "rządzą" tylko sabotażyści i złodzieje.

https://tradingeconomics.com/commodity/coal

2

Boli was Boski Pessi?

1

@David_Martin Tak, być może, ale w 2 była słynna ręka Bellinghama, więc po tym, co wspominasz i dodatkowo po tym już to było znacznie bardziej klarowne :)

0

@AxelF Jak kopalnie mogą być nierentowne, skoro jeszcze nie tak dawno nie było węgla i trzeba było sprowadzać z drugiego końca świata rekordowo drogi węgiel, bardzo niskiej jakości w tym z Rosji(!), podczas gdy u nas duża część to najlepszy węgiel koksujący, i wszędzie skąd zamawiali już kopalnie były nierentowne? Kopalnia Makoszów została zamknięta po tym jak wyszedł raport, że jest dochodowa. Cena węgla po tym jak "eksperci" orzekli, że kopalnie się nie opłacają urosła jedyne grubo ponad 100%. Tona węgla kosztuje 143,75 dolarów, a my mamy oficjalne zasoby oznaczone jako bilansowe, czyli opłacalne do wydobycia przy aktualnej technice i cenach na ponad 80 mld ton. Być może masz rację, tylko w ręce polskie i nie za ułamek ceny tak jak wszystko inne. W podległym państwie zadaniowanych sabotażystów wszystko co najważniejsze i najbardziej dochodowe jest "nierentowne" i trzeba zaorać z kosztami orania 600 mln, jak kopalnię Makoszów.

0

A i klatę ma jak byk.

2

Skoro "wynik był już rozstrzygnięty", to to oznacza, że była to czysta brutalność bez istotnej intencji walki o piłkę. W tym roku wygrać ligę ma po prostu Real i to widać od 2 kolejki.

1

@ShawnC Kiedy? :)

0

@Ptasior Konkludując - Hołownia, to PO, ale ludzie na niego głosowali, bo nie jest PO i to jest czysta uczciwość... IQ 40.

0

@The Game 10 Zdecydowaną większość tego co dało się sprzedać Niemcowi, to już sprzedali po 89 (PiS też), więc o to tak bardzo bym się akurat nie martwił.

0

@Ptasior To geje nie paradują już od lat? Co to ma do rzeczy? Brak argumentów - jedyny argument, to bezsensowna zmiana tematu na jakieś propagandowe bzdury, nie świadczy to najlepiej o zdolności do dyskusji. Największą zaletą Hołowni miało być, że jest "Trzeci", czyli nie jest ani PO(!) ani PiSem, czyli was wydymali, jak zwykle. Ja PiSowskiej propagandy nie popieram od lat. A geje już paradują od lat, więc nie wiem czy już grzyby rosną czy co?

0

@bartas97 Gdyby od tego referendum coś mogło zależeć, to by go nie było - tak jak we wszystkich ważnych decyzjach podejmowanych w ostatnich 20 latach.

0

@Kgorecki2500 A za PiSu były dobre czasy? Podpisywali wszystko czego UE sobie zażyczyła. Np. poprzez podpisanie "Zielonego" Ładu i Fit for 55 zamknęli 14 kopalni w 7 lat, w tym kop. Makoszów - złoża warte ponad 200 mld zł, z bardzo czystym, opłacalnym węglem i bez zagrożenia dla górników.

0

Będziecie mieli "Trzecią" Drogę jak wejdzie w koalicję z PO i będzie głosować identycznie (poza jakimiś rzadkimi pierdołami, pod propagandę).

0

I posyła Haalanda do domku po raz kolejny xD

0

@bartas97 Ok, ale mecz na wyjeździe a u siebie, to jest wyraźna różnica.

0

Myślicie, że warto współczuć ludziom, którzy są tak naiwni, że wierzą, że nie spełni się proroctwo: "Nic się w tym kraju nie zmieni.", czy nawet nie ma co im współczuć?

0

@cchesterr43 I to by było na tyle sukcesów tych "rządów".
Dobranoc.

Media

Sonda

Czy klub powinien sprzedać Alejandro Balde?