Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Ramon_Villaverde De Jong ma 27 lat i mecz grał wczoraj a nie dziś, czyli 96 godzin odpoczynku a nie 72
0
Pan Bór to mógłby w pompkę cmoknąć pana Lewandowskiego za to, że temu się jeszcze chce na tą kadrę przyjeżdżać. Nic już więcej nie osiągnie, zwłąszcza że obecne kadry to cień tego co mieliśmy dekadę temu a i sam Robert mógłby się oszczędzać.
0
@bartekvisca Bo nie potrzebuje xD Brak marketingu GTA wywołuje większy ruch medialny niż kosztujące dziesiątki a czasem setki milionów akcje marketingowe innych tytułów.
Rockstar nie musi i nigdy nie robi długich akcji marketingowych, drugi trailer GTA 5 wyszedł 10 miesięcy przed premierą gry a to i tak tylko dlatego, że przesunięto premierę bo pierwotnie akcja marketingowa miała potrwać 4 miesiące.
0
No to kobiety dostały jedyną słuszną lekcje: Chcecie wygrać z madryciakami to władujcie im 5 bramek, sędzia nie będzie miał powodu was przekręcić.
Jak będziecie grać na granicy, to zawsze pojawi się jakiś malutki błąd sędziego. A to spalonego zobaczy, a to nie zauważy piłki w siatce, a to mu kartek zabraknie
1
@GTBTP No trochę inny kontekst, moralnie wątpliwe przyznawanie medali sędziom zaczynającym jeszcze w PRLu ale z drugiej strony nie był katem, wydał wyrok zgodny z obowiązującym prawem i mówimy o dwóch osobach przez 10 lat PRLu, później przez 20 lat pracował już w wolnej Polsce, jak rozumiem weryfikację przeszedł i jakieś tam zasługi ma.
W przeciwieństwie do pani Skrzypek, która jedyne co w Wolnej Polsce robiła, to była sekretarką Kaczyńskiego.
15
Andrzej Duda w swojej kadencji zrobił wiele haniebnych rzeczy, ale na specjalne wyróżnienie zasługuje chyba to co zrobił dzisiaj, wręczając pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski pani Skrzypek, która w życiu nie zrobiła kompletnie niczego poza byciem sekretarką zbrodniarzy PRLu a potem Jarka Kaczyńskiego.
Ten Order to drugie najważniejsze odznaczenie cywilne jakie w Polsce można dostać, jakim napluciem na to odznaczenie i wszystkich odznaczonych jest umieszeni wśród nich anonimowej osoby bez dokonań tylko dla gierki politycznej robionej na trumnach?
0
@Macior79 Araujo? Gra we wtorek o 21 więc miałby tylko 48 godzin
0
@Jakchcesz Ale ja to wiem, ale niektóre jego wpisy śmieszne i nawet trudno wywołać nimi gównoburze i właśnie to jeden z takich postów a mi kasują wpis
0
Czy na La Rambli jest zakaz wklejania postów z twittera od Gały?
Usunięto mi komentarz w którym napisałem, że to słodkie jak wychwala Viniciusa za strzelenie szóstej bramki w szóstym roku gry dla reprezentacji xD
0
@Eklerek Nic nie rozumiem. Czy to zakaz jednorazówek czy ogólnie epetów? Bo jak ogólny zakaz to czarna dupa, od 5 lat nie palę zwykłych i czuje się dużo lepiej na elektronicznych, iqosa nie chce śmierdzi, produkuje kiepy i jest cholernie drogi.
2
@mmaciass PiS go nie wymieni bo i nie ma po co. Wąchają się z Konfederacją i to bez ogródek a Konfa udając, że jest niechętna i tak na to idzie. Choćby spotkanie Mentzena z Dudą.
0
@Jakchcesz Będąc fanem danej produkcji dalej nie trzeba chcieć jej po wielokroć przechodzić, mnie np. to nie bawi w długich grach RPG gdy znam fabułę, nawet Wiedźmin 3 którego jako jednego z niewielu przechodziłem kilka razy nie był tym samym odczuciem co przy pierwszym podejściu.
KDC2 może przejdę za kilka lat jak zapomnę o czym był, ale nie za pół roku jak wyjdzie DLC które doda kilka godzin rozgrywki i tu jest właśnie największy problem z takim powolnym rozwojem gier fabularnych - znasz fabułę.
A no i nie zawsze jest to niewiele wnosząca zawartość, w takim Cyberpunku DLC wydane 3 lata po premierze jest immamentną częścią fabuły.
1
W sumie irytuje mnie rozwój gier fabularnych już po ich wydaniu w formie aktualizacji dodających ciekawe rzeczy czy DLC wplecionych wewnątrz głównego wątku.
Takie Kingdom Come ma dostać kilka DLC płatnych plus sporo darmowej zawartości w aktualizacjach.
No fajnie, ale to mam teraz czekać 2 lata żeby ukończyć grę czyli po każdym DLC ją ponownie przechodzić?
Tak, gra jest świetna ale przechodzenie kilkukrotne nie jest dla każdego
8
@NeroTFP1 Po prostu Mentzen jest fatalny w obyciu i przypuszczam, że on w tej kampanii może się ostro przejechać gdy dojdziemy do etapu konfrontacji.
Do tej pory lata od miasta do miasta, wygaduje z kartki jakąś paplaninę na kilka minut a potem biegiem do auta i nara, byle nikt go nie zatrzymał.
Ale Sławek dosłownie za każdym razem gdy zostanie postawiony bez scenariusza to się wykłada jak dziecko.
Podczas debaty z tak wielkim kalibrem jak Petru czekanie aż się czas skończy.
Krzyczenie na jakiegoś studenciaka, że on ma doktorat z ekonomii to lepiej wie lepiej od badań pedagogicznych, że klapsy wpływają pozytywnie na rozwój dziecka.
Obrażanie się bo ktoś go poprosił o wyjaśnienie, czemu zagłosować akurat na Konfederację.
Jeszcze jakieś tam inne rzeczy jak wywiad bodajże w WP z 2023 który był jednym wielkim samozaoraniem.
Masa tego jest, w sumie w każdej jednej sytaucji w której dostaje pytanie niewygodne, tak jak z tą dziennikarką teraz.
Pytała o jego własne słowa a Sławek tego nie uniósł emocjonalnie xD
Jak przyjdą jakieś debaty w którym oponenci będą mogli mu zadać pytanie, to chłop dostanie meltdownu
1
@GTBTP Nic się nie zbliża, żadnego resetu nie będzie a jeżeli ktokolwiek z obecnej administracji sądzi, że do takiego resetu dojdzie, to jest skończonym kretynem albo agentem.
Reset z ruskimi już się odbył. Po upadku ZSRR, potem za rządów Obamy i zawsze kończyło się jedynie eskalacją.
0
@Pressinho To, że na kartach poparcia dzieją się cuda to jedno, same te karty mają sensu o tyle o ile, PKW nie jest w stanie wszystkiego kontrolować co do detalu więc ograniczają się tylko do faktu, że dana osoba w ogóle istnieje i czy jeszcze żyje oraz czy nie podpisała się wielokrotnie (poza poparciem kandydata do Senatu, bo tam jeszcze weryfikują okręg).
Co do posiadania ponad miliona podpisów, nie, tu nie chodzi o to, że nie są pewni. To jest element kampanii wyborczej, po prostu pokazanie kto ma dłuższego siura.
A co do Stanowskiego, to nie chodzi o to, że robi po bożemu. Brak struktur to jedno, ale on bardziej liczył na głosy internetowe, żeby nie musiał zatrudniać żadnych wolontariuszy.
Ale wyłożył się na podstawowym błędzie poznawczym osoby internetowej, sądząc że wyświetlenia i subskrypcje przełożą się na karty.
To jak streamer który myśli, że jak będzie miał 2 tysie widzów i każdy przeleje złotówkę to będzie miał 2 tysiące złotych gdzie z zaangażowania widowni to najpewniej nie uzbiera nawet na pizzę.
Dlatego mówię, w polityce to się nazywa mobilizacja, przełożenie słów poparcia na czyny poparcia (głosy, karty poparcia kandydata, obecność na wiecach itd.) jest bardzo trudną sztuką i łatwo można się zagubić w błędnym myśleniu, że ogólny ruch wokół osoby przełoży się na czyny.
19
Andrzej Duda ostatnio wyraził zaniepokojenie upolitycznieniem prokuratury.
To dość zabawne i to nawet nie ze względu na to, co się działo przez 8 lat rządów PiSu, ale z faktu na to, że to sam Andrzej Duda podpisał ustawę, która przekazuje najwyższą władzę nad prokuraturą w ręce polityków poprzez ponowne połączenie roli ministra sprawiedliwości z prokuratorem generalnym.
10
@Herato Z prostej przyczyny: Popularność wśród Mariuszy z Brighton nie przekłada się w żaden sposób na świat rzeczywisty.
Oczywiście Stanowski będzie wymyślać tysiąc wymówek, dlaczego jemu się nie udaje a innym tak, już coś tam nawet o tym nagrał, nie wiem dokładnie co bo zainteresowanie straciłem po zobaczeniu rolki z wyliczeniem, że Czaskoski nie mógł uzbierać miliona.
Realnie nie ma po prostu żadnej sprawczości i ma pustą popularność, w polityce nazywa się to mobilizacją. Napisanie komentarza pod jego filmikiem czy wciśnięcie przycisku "Subskrybuj" nie wymaga żadnej pracy, wysłanie karty poparcia to już duża operacja jak na kogoś, kto całe zaangażowanie w Stanowskiego ogranicza do oglądania filmiku siedząc na kiblu.
0
@Encore Chiny trudny tor, bardzo techniczny i zdradliwy
4
@Pawlak1992 Żaden z obecnie startujących kandydatów nie jest gorszy od Nawrockiego
1
@DTMisTheBest Jedno i drugie, mniejsza moc guzika z możliwością bliższego trzymania się za rywalem, dzięki czemu byłoby więcej walki torowej ale z ułatwieniem redukującym brudne powietrze.
Każdy sport się profesjonalizuje, dzisiejsi kierowcy są na innym poziomie umiejętności niż ci starzy i popełniają dużo mniej błędów a bez popełnienia błędów i bez przycisku nikogo nie wyprzedzisz.
1
@Kgorecki2500 Jakimś idiotycznym nonsensem byłoby remakowanie gry z 2018 roku. Wystarczyłby patch odblokowujący FPSy na konsolach nowej generacji i tyle.
1
@Kozinho. Tak, 30 euro centów od wpisu, a co?
7
Konfa chce rządzić krajem, jednocześnie co chwila się kompromitując i wywalając na prostych rzeczach.
Albo nie potrafią napisać jednego paragrafu ustawy na 1/3 kartki A4 i muszą to 4 razy poprawiać mając za szefa partii specjalistę z tej dziedziny.
Mając (obecnie już nie) 18 posłów nie potrafili się ani razu zebrać, żeby wszyscy podpisali się pod ustawami przez co po wyborach do Europarlamentu wszystkie ustawy z pierwszego półrocza 2024 poszły do śmietnika bo straciły ustawowo wymagane poparcie.
Teraz PKW odrzuciło ich sprawozdanie finansowe za te Eurowybory bo spóźnili się ze złożeniem wniosku przez co umknie im subwencja i dotacja z budżetu xD
A to nie pierwszy raz kiedy PKW kwestionuje ich rozliczenie przez głupie błędy, ciekawe czy i teraz uda im się wywinąć mimo złamania przepisów.
Nie wiem jak można chcieć oddać władzę nad całym krajem w ręce ludzi, którzy nawet własnego interesu nie potrafią upilnować
0
@Ojciec5tkidzieci Ale odpowiedz jakie to ma znaczenie? Bo chyba zgubiliście się w ogóle w sensie istnienia prokuratury.
Prokuratura ma działać zgodnie z prawem i procedurami, nic więcej. Prokuratura nie musi być "bezstronna" bo to nie jest sąd. Prokurator ma oskarżyć, drążyć, szukać, dociekać z pełnym zawzięciem a kto się sprawdzi lepiej niż ktoś, kto nienawidzi i nie boi się podejrzanego?
Sąd ma być bezstronny i to sąd oceni czy prokuratura wykonała należytą pracę i znalazła należyte dowody.
Więc póki nie ma żadnej podstawy by sądzić, że Wrzosek łamie prawo to gdzie widzisz jakikolwiek problem?
Równie dobrze możesz zadać pytanie, czemu sprawę morderstwa prowadzi ktoś, kto otwarcie nienawidzi morderców...
0
@Ojciec5tkidzieci Mhm, zwłaszcza w 2020 roku, gdy zgodnie z procedurą prokuratury przyjęła sprawę wyborów kopertowych, którą ziobrowska szefowa prokuratury umorzyła w 3 godziny a przeciwko Wrzosek wszczęto postępowanie dyscyplinarne a później próbowano przyklepać jej ujawnianie informacji procesowych i zaatakowano ją Pegasusem.
Sędzia Tuleya też pewnie jest siepaczem ośmiu gwiazdek bo pojawiał się demonstracjach gdy został zawieszony przez nielegalną izbę dyscyplinarną za to, że stanął w obroni porządku prawnego, który PiS rozbijał od 2016 roku.
Już napisałem, absolutnie każdy prokurator byłby tak samo podważany, bo kto nie jest od Ziobry jest "bodnarowcem".
Czy każdy kto sprzeciwiał się bezprawiu PiSu teraz nie może brać udziału w rozliczaniu PiSu? To kto ma to zrobić? Aferę korupcyjną Kaczyńskiego ma prowadzić jakiś młody prokurator co dopiero zaczął pracę czy może prokuratorzy Ziobry, żeby było uczciwie?
1
@Ojciec5tkidzieci To samo co wyżej, nie bawcie się w odwracanie kota ogonem.
Czy ktoś przez te 3 dni miał jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości przesłuchania? Nie.
A co do Wrzosek, to jaki masz do niej zarzut a propos jej pracy prokuratorskiej poza tym, że jest przeciwna PiSowi? Jest i to nie bez przyczyny, tak samo jak każdy jeden prokurator który nie chciał wykonywać bezprawia Ziobry za co był represjonowany, tak jak Wrzosek właśnie.
Tak działał cały aparat PiSu, mieli swoich ludzi na usługach a ci co się nie zgadzali byli niszczeni.
Teraz każdy prokruator nie należący do Ziobry to "bodnarowie" a każdy sędzia nie działający z ręki neo-krs to iusitiowiec i w ten sposób nikogo nie można dopuścić do rozliczania PiSu.
1
@BorzyKrzys Uważam, że sprawa powinna być prowadzona przez osoby kompetentne.
Ale to jest whataboutism. Nie ma najmniejszego śladu tego, że przesłuchanie było prowadzone w jakkolwiek niewłaściwy sposób, nikt nie miał żadnych zastrzeżeń, nie było żadnych skarg póki nie umarła.
To jakim jest argumentem kto prowadził to przesłuchanie, jeżeli zrobił to w pełni legalnie i nie było co do niego żadnych wątpliwości?
Wiesz, problem polega na tym, że absolutnie każdy kto nie jest prokuratorem od Ziobry będzie "politycznym siepaczem". Przerabiane wielokrotnie w każdej jednej sprawie przeciwko PiSowi, dosłownie każdy prokurator jest "bodnarowcem" tutaj masz siepaczy Giertycha bo - ku zeskoczeniu - Giertych prowadzi zespół ds. rozliczania PiSu, właśnie z takich spraw jak dwie wieże, które zostały umorzone przez Ziobrę bez przyczyny.
6
Rzadko zgadzam się z Korwinem, ale tu trafił w punkt. PiS znowu tańczy na trumnach, żywi się śmiercią.
Zmarła kobieta po przesłuchaniu w sprawie korupcyjnej Kaczyńskiego. Przesłuchanie miało miejsce 3 dni wcześniej, ona była tylko świadkiem.
Każdy spiskowiec z odrobiną intelektu podejrzewałby o jej śmierć ludzi przeciwko którym to przesłuchanie było a nie przesłuchujących, dla których byłaby ultra cenną zdobyczą przed sądem.
Najpewniej babka umarła sama z siebie, niemniej kłamstwa PiSu poszły w świat i trafiły już nawet to Jacka Posobiec, jednego z klakierów bliskich Trumpowi
0
@Danny Gaucho Ale czy to ma znaczenie? Zawsze jak jest dla nas korzystne to dobrze a jak nie to znaczy że kłamstwo, ale chyba nie na tym to polega jak skrajna fanbaza odbiera informacje?
Realnie Archivo VAR analizują pracę sędziów we wszystkich meczach La Liga i coś z LM ale nie wiem czy wszystkie czy tylko hiszpańskie mecze.
Analizują to zgodnie z przepisami, posiłkując się masą informacji jakie da się uzyskać, wiadomo że w przypadku sytuacji stykowych wydadzą własną interpretacje, ale ogólnie nie ma powodu by im nie wierzyć, bo udowadniają na jakiej podstawie podejmują werdykty.