8

Sturęcy-Są to olbrzymy o 100 rękach i 50 głowach. Byli to pierworodni Gai i Uranosa. Ojciec ich brzydząc się nimi wrzucił ich do tartaru razem z ich bracmi Cyklopami co rozwscieczyło Gaie. W tartarze byli pilnowani przez potwora o imieniu Campe. Gdy Kronos przejął władze wykorzystał ich do budowy pałacu a następnie strącił ich do tartaru. Gdy Zeus ich uwolnił stanęli po jego stronie w wojnie między Olimpijczykami a Tytanami zwana tytanomachia. Po klęsce Kronosa ich zadaniem było pilnowanie tytanów w tartarze.
Najbardziej znanym przedstawicielem sturękich jest Briareus.

Wystąpili także w serii Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy oraz Herosi Olimpijscy.

Art przedstawiający Briareusa
https://cutt.ly/GnXJXeb

Ps Jutro zajmę się wspomniana wyżej tytanomachia a następnie gigantomachia. Potem zajmę się Tytanama i Olimpijczykami oraz mniejszymi bóstwami i potworami.

@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @kryhaa @ElPonczato @Szreko

0

@eosz ccleaner i adwcleaner

5

Mount Sanford-Jest to wygasły wulkan tarczowy położony w stanie Alaska w USA na terenie pola wulkanicznego Wrangla. Ma on 4949m n.p.m co czyni go jednym z największych wulkanów w stanach zjednoczonych. Zbudowany jest z andezytu i pokryty jest lodowcami a największy z nich nosi ta sama nazwę co wulkan. Szczyt wulkanu powstał na trzech innych wulkanach tarczowych. Wulkan ma ok 900 tys lat a ostatni raz wybuchł 300 tys lat temu.

Typ wulkanu: Tarczowy
Status: Wygasły
Położenie: Alaska-USA
Wysokośc: 4949m
Rodzaj erupcji: Prawdopodobnie Efuzywna-Hawajska
Ostatnia erupcja: 300 tys lat temu

Zdjęcie wulkanu
https://cutt.ly/QnZU0S7

@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @KrystianR @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121

0

@EleanoR był post o Masywie Tamu. Jego powierzchnia jedt większa od wulkanu z Marsa.

Nie mniej postaram sie wrzucic niedługo cos na ten temat

0

Po meczu wrzuce post o wulkanie z Alaski

2

A poza tym uważam,że Reprezentacja Polski w Piłce Nożnej powinna zostac unicestwiona.

13

Fanes-Pierwotny bóg w mitologii Greckiej. Należał do grona Protogenoi. Związany był z siłą napędzająca wszechswiat. Czczono go w tradycji Orfickiej. Jeden z mitów môwi o tym,że Nyks była jego córka.
Narodził się z pierwotnej mieszaniny pierwiastķów gdy Chronos i Ananke ja podzieliły. Według wierzen starożytnych Greków Fanes był pierwszym władca wszechświata i później przekazał władze Nyks a ta Uranosowi a po nim władzę przejął Kronos i Zeus.
Według starożytnych Greków ptaki powstały w skutek walki Fanesa z Chaosem. Przedstawiany był jako męsko-żeńskie bóstwo a atrybutami jego był złoty hełm i złote skrzydła.

@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @kryhaa @Szreko @ElPonczato

1

@cracker Ale wiecie,że ja biore sie za cos co w jakims stopniu ogarniam? Nie znam mitologii slowianskiej i nordyckiej. Ogarniam Grecko-Rzymska w jakims stopniu oraz po czesci Egipska

Mam zawieszony na razie cykl Tolkiena oraz Wulkanu i Grecka mitologie. M.in dlatego,że te tematy ogarniam. Nie chce sie brac za cos czego nie znam bo moge cos pokręcic. Nie tkne sie czegos czego nie rozumiem i nie ogarniam bo to nie ma sensu i nie byłbym rzetelny.

10

Chronos-Prabóg czasu w mitologii Greckiej. Nie mylic z Kronosem. Według mitu narodził się z Chaosu i był mężem Ananke z,która podzielili swiat na 3 częsci ziemie morze oraz niebo. Był w gronie Protogenoi. Razem z małżonka strzegli porządku i pilnowali upływ czasu. Od imienia Chronos wywodzi się słowo Chronologia.
Inna wesja mitu mówi o tym,że jest synem Gai i Hydrosa

Był przedstawiany jak starzec poruszający koło zodiaku albo jako mężczyzna w sile wieku.
Często mylono Chronosa z Kronosem bo obydwaj zajmowali się czasem.

@AssisMoreira @kazbychu @Verema @Jakchcesz @Kgorecki2500 @Ojciec5tkidzieci @Szreko @ElPonczato @kryhaa

8

Ambryn-Jest to aktywny wulkan tarczowy położony w archipelagu wysp Vanuatu. Wulkan ten jako jeden z nielicznych posiada jeziora lawy a konkretnie 2 blisko szczytu. Najwyższy punkt wulkanu ma wysokosc 1334m n.p.m. Kształt Ambryna przypomina trójkąt a w jego szczycie znajduje się kaldera o wymiarze 12x8.
Wulkan jest zbudowany z bazaltu.. W kalderze znajdują się 2 stożki Benbow oraz Marum. Kilka razy wulkan miał potężne erupcje a ostatnia miała miejsce w 1913 roku.
Jezioro lawy zostało osuszone podczas erupcji w 2018 roku. Kaldera Ambryn powstała ok 1900 lat temu podczas erupcji Pliniańskiej.

Typ wulkanu: Tarczowy
Status: Aktywny
Położenie:Vanuatu
Wysokosc: 1334m
Rodzaj erupcji: Efuzywna oraz Eksplozywna-Pliniańska
Ostatnia erupcja: 2018
VEI: 6(Taki stopien miała prawdopodobnie erupcja,która utworzyła kaldere)

Zdjęcie wulkanu:
https://cutt.ly/6nJzzlv

@AssisMoreira @kazbychu @Ingiel @SitvMen @AV0CAD0 @Jakchcesz @deszczyk89 @skorupa1117 @jaras121 @KrystianR

3

Ciężkie jest zycie kibica Barcy Polski Argentyny i Lecha :(

0

Golazo Leo? Nowe,nie znałem :)

0

Pedri koncowka swietna :)

1

Jestem tak zły na tych patałachów,ze mi sie nawet postu o wulkanie nie chce wrzucac. Oby Argentyna nie dała dupy

5

@tobiasson92 Kolejny wpierdziel sie szkuje. Boze za co...

6

Siatkówka to powinien byc sport narodowy. Tam chociaż jest z czego byc dumnym i nie kompromitujemy sie

0

Teraz to powinni grac ci co chca walczyc za Orzełka. Lewy i spółka moga sie nie podnosic z ławki bo i tak nie bedzie różnicy

0

No nic trzeba czekac na Hiszpanów i Argentyne. Wstyd mi za tych kopaczy. Cały naród ponownie sie musi wstydzic za tych piłkarzy

2

Po tym meczu Sousa powinien podziekowac 3 sabotażystom. Nieszczesny Butik i Złota piłka won z kadry.

1

Lewego tez trzeba pożegnac. Gówno daje tej kadrze ostatnimi czasy a do wszystkich pretensje. Niech sam zacznie cos grac...

6

Pretensje ludzie maja do Leo o gre w kadrze to co powiedziec o Lewym? Co to za kapitan pytam sie?

3

Krychowiak ameba umysłowa popsuła cały wysiłek o ile tak to mozna nazwac...

1

@MarioVeB! To jest typowy skrzydłowy. On nie umie bronic.
On gra najlepiej jak jest zwolniony z gry w obronie i nie raz to pokazał

1

@NaFazieHitman Trener trenerem ale ich psim obowiazkiem jest chociaz walczyc. Nie ma w tym meczu niczego włącznie z inteligencja boiskowa u naszych kopaczy

5

Gardze nimi po prostu gardze. Wstyd na cały swiat by 34 Hamsik i spółka jechała nas jak chce. Won i do kadry ludzi,którym się chce walczyc za Orzełka na piersi

4

Szczesny z niego bramkarz jak z ojca ekspert.

0

Szczęsny to jest parodia. Jeden jedyny mecz mu wyszedł i potem pieprzony recznik

1

Mecz otwarcia mecz o wszystko mecz o honor oby nie po raz kolejny ;)

4

Bardzo ładne golazo. Brawo Czesi

9

Eter-W mitologii Greckiej jest to bóstwo swiatła i uosobienie wyższych rejonów niebieskich. Zaliczany jest do grona Protogenoi czyli najstarszych bytów w Greckiej mitologii. Jest synem Nyks oraz Ereba i brat Hemery.
Aer niższe powietrze zamieszkiwane było przez Olimpijczyków natomiast górne powietrze było domena Etera.
Co ciekawe Nyks i Ereb to byty Nocy i Ciemnosci a ich dzieci Hemera i Eter sa ich przeciwienstwami czyli Dniem i Swiatłem.

Został wspomniany w książce Greccy Bogowie według Percy Jacksona(Polecam cała serie Riordana)

@AssisMoreira @kazbychu @Jakchcesz @Verema @Ojciec5tkidzieci @Szreko @ElPonczato

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?