0

@Azrik no dokładnie, więc Ty nie kupiłbyś Raphy ani Lewego, idąc twoim rokiem rozumowania w związku z czym odpowiedziałem Ci że właśnie dlatego nie jesteś dyrektorem sportowym bo czasem nieoczywisty transfer okazuje się idealnym a ten nie był taki nieoczywisty bo Barca nie miała pół prawdziwego skrzydłowego w momencie kiedy go ściągała.

0

@ShawnC to z tego że jego kontrakt był tak zbudowany zdaje się że klub godził się na sprzedaż za mniejszą kasę w przypadku spadku z ligi więc twoj pomysł że cena była do zbicia jest nietrafiony.

0

@Azrik w twojej wersji obecny sukces drużyny to czysty fart i nic więcej xD a ja przedstawiam wersję od początku taka sama. Drużyna budowana jest na wychowankach, uzupełniana transferami na pozycję gdzie są braki. Ty prubujesz spłycić to do farta i problemów finansowych.

1

@Traba727 Ty chyba więc tym bardziej nie grałeś bo stawania przed piłka żeby rywal nie mógł szybko rozegrać stałego fragmentu gry uczy się od najmłodszych lat xD

0

@Azrik no i widzisz jakbyś się pomylił co do Raphy na przykład? Dlatego nie jesteś dyrektorem sportowym żadnego klubu tylko idziesz tu pierdoły bez sensu xD

1

@ShawnC zaraz, zaraz. Przecież Leeds wtedy zdaje się utrzymało dlatego cena nie spadła? Na pewno można było wykorzystać wiek Lewego zwłaszcza że Bayern nie chciał go zdaje się puścić? xD
Eh jak ja uwielbiam to bezsensowne mamrotanie tutejszych ekspertów od wszystkiego.

0

@LinekMichal Valverde to jest za przeproszeniem półgłówek od biegania i walenia na siłę z dystansu. Czasem chamsko w kogoś wjedzie wślizgiem albo z impetem wladuje w plecy. Idealny przedstawiciel tego madryckiego klubu razem z Ceballosem i Asencio.

0

@Kluivert189806 powinien, tak jak real w ubiegły sezonie robił to przed Barca xD

0

@yoli "222mln za Neymara, jak pokazał czas, to było coś najlepszego co nas spotkało."
Co Ty w ogóle pleciesz? xD przecież od tego zaczął się cały cyrk z rozdawaniem na lewo i prawo. Dembele, Coutinho itd. to jest jeden z zapalników nieposkromionej i głupiej polityki transferowej bo myśleli że 220 mln to jest studnia bez dna... Z perspektywy czasu to właśnie ten moment spowodował że te klauzulę zaczęto dawać miliardowe, żeby żaden klub na kilka chwil przed rozpoczęciem sezonu nie rozwalił zespołu wykupując jednego z najlepszych zawodników.
Te klauzulę nie są po to żeby kluby myślały że tyle warty jest zawodnik ale po to żeby Barca miała pełna kontrolę nad tym kogo sprzedaje a kogo nie.

1

@liber02 nie no bo wcześniej Rajikard nic z Barca nie osiągnął? xD to oczywiste że nowy trener przychodzi gdy poprzedniemu zaczyna iść gorzej a Guardiola chyba nie zatrudnił się sam nie? xD

2

@Azrik chłopie, nie masz ani pół argumentu żeby podeprzeć swoje mamrotanie. Laporta przychodząc miał w kadrze co najmniej kilka o wiele za dużych kontraktów, drużyna była w rozsypce a kibice przed kolejnym sezonem obawiali się o top 4 żeby zagrać w lidze mistrzów.
Poprzez inżynierię finansowa odbudował skład, postawił na młodych plus ściągnął zawodników na pozycję gdzie były ewidentne braki. Kounde do obrony, Martinez, Rapha na skrzydło(wymień jednego skrzydłowego dynamicznego, szybkiego i z dobrym uderzeniem w tamtej kadrze) itd., jednocześnie wychodząc żmudnie i nie bez komplikacji z finansowego bagna a w dodatku rozpoczynając remont stadionu.
W tym czasie Barca zdobyło mistrza Hiszpanii 2 razy plus dodatkowo kilka pucharów krajowych a w lidze mistrzów wreszcie wróciła do elity nie wydając na transfery praktycznie więcej niż zarobiła że sprzedaży od 2 sezonow zdaje się a ty przychodzisz i mówisz że nic się nie zmieniło xD no gratuluję xD

2

@Zielony55 podeprzyj to jakoś sensownie xD bo zdaje się że za poprzedniej kadencji Laporty skład był budowany podobnie, czyli na wychowankach i uzupełniany transferami.

1

@Azrik ciężko się rozmawia z ludźmi twojego pokroju. Raphinia to przepłacony zawodnik? Gość, który jest na poważnie brany pod uwagę do złotej piłki a w tamtym sezonie był jednym z najlepszych jak nie najlepszym zawodnikiem? xD już samo to powinno zakończyć dalszą dyskusje.
Nie jestem fanem Ferrana ale coś zaczęło pozytywnego dziać się z jego gra, więc poczekam z oceną tego wydatku do końca kontraktu albo przynajmniej jeszcze na ten sezon bo już w ubiegłym roku miał przyzwoite statystyki.
Lewy to marka, znany niemal na całym świecie, dał wiele goli i marketingowo sporo wniósł więc również uważam ten argument za bezsensowny a przypomnę że w momencie kiedy przychodził mieliśmy zdaje się brajtłajta i de jonga w ataku, nie rozumiem jak można podważać sens tego transferu zwłaszcza że nikogo innego, sensownego, w tych pieniądzach nie udałoby się kupić.
Olmo przyszedł w zamian na Gundo i patrząc na cały sezon to był potrzebny, zdaje się że Flick Sam go chciał.
Biorąc pod uwagę ceny jakie obecnie wykładają klubu premier league to nie były wysokie transfery, nawet latdAc na to ile i za kogo płacił Real czy Atleti to nie można mówić tu o rozrzutności.
A jeśli chodzi o Diaza i Nico, nie udało się no Barca powiedziała pas, tym różni się Laporta od Bartomeu, że jak dochodzi do granicy jaką sobie ustalono za danego zawodnika to mówią pas.
Co do samego Nico to nikt nie wie do końca jak było i co się stało więc daruj sobie swoje oceny bo równie dobrze mógł mi brat namieszać z rodziną w głowie tak że ten uwierzył w potęgę Atleticu zamiast próbować wygrywać wszystko w Barcy - bo jeśli chciałbyś grać w większym klubie to na pewno Barca nie była jedyna na liście.

1

@Azrik przychodzisz komentować artykuł w którym masz na tacy liczby, nie twoje "wydaje mi się" i będziesz coś mamrotał że transfery Barcy mówią zupełnie co innego xD
Właśnie ostatnie okienka pokazują że Barca przestała na siłę ściągać piłkarzy z czystego uporu a potrafią odpuścić jeśli widzą że transfer będzie przepłacony.
Oczywistym jest że nie będzie 100% trafionych transferów bo chyba nie ma klubu na świecie który miałby taka skuteczność w tej materii.
Laporta przywraca to co robił poprzednim razem gdy był u sterów co już tu pisałem niejednokrotnie - uzupełnia transferami skład zbudowany z wychowanków.

0

@BrzydkiAS a kogo niby z Realu miałby powoływać do kadry Hiszpanii jak tam dopiero w tym sezonie powiększyło się to grono zdaje się o 2 zawodnikow? Wcześniej kogo miał powoływać? Lucasa co dostaje wylewu w co drugim meczu? xD

0

@directedbyfcb tak, operuje sporo piłka, wchodzi często w wolne przestrzenie ale pod presją często robi babole.
Już był taki okres w Barcelonie że muskal sobie te piłkę bez końca zwalniając przy tym każda jedną akcję. Musiał sobie ja dotknąć kilka-kilkanascie razy dotknąć zanim komuś podał. Obecnie jest trochę lepiej ale da się zauważyć jego stare nawyki.
Z tym że ja nie o tym pisałem. Ja pisałem o jego miękkości, wczoraj odpuścił conajmniej kilka piłek i ja dobrze pamiętam sytuację w Barcy kiedy zamiast walczyć stał i się przyglądał.

4

Lewy jak Lewy ale De Jong to jest taka miękka faja że szkoda gadać. Chłop nie ma za grosz genu waleczności w sobie, wygląda jakby grał na orliku i każda stykowa piłkę odpuszcza. Najgorsze jest to że w Barcelonie również często tak gra.

0

@MaroBrd no dokładnie, sprawa Olno jest inna bo tam było się do czego przyczepić a jeśli tutaj jest mowa tylko i wyłącznie o terminie czy jego przekroczeniu to wygląda na to że nie ma punktu zaczepienia żadnego.

2

@Bogan rozumiem Twoja postawę aczkolwiek się z nią nie zgadzam. Przenosząc to na prozę życia, to tak jakby ktoś podglądał Ci żonę/dziewczynę/chłopaka - nie wnikam, Ty byś się o tym dowiedział z lokalnej gazety bo go ktoś złapał ją gorącym uczynku i przeszedłbys nad tym do porządku dziennego bo ściganie tego człowieka to strata czasu.
Rozumiem ale się nie zgadzam.

2

@Bogan uświadomi im może że nie warto wojować w wątpliwy prawnie/regulacyjnie sposób żądając wyjaśnień i dokumentów do których nie ma się prawa dostępu.
A jak nie, to da czysta satysfakcję i świadomość że wpadła kosa na kamień.

2

@Bogan Barca ogarnia swoje poletko jak to nazwałeś ale to Athletic przybyl w roli nieuprawnionego "audytora" więc uważam że powinniśmy im odpłacić tym samym.

11

@MaroBrd nie wiem czy jesteś świadomy ale żeby do tego doszło to muszą być choćby przesłanki do tego aby sprawę rozstrzygnąć na korzyść klubu. W przypadku Olmo od początku były zastrzeżenia że Liga wysłała papiery do nieodpowiedniego organu, krótko mówiąc, są tam mocno ograniczeni.
W tym przypadku jest jest sztywny termin a cała sprawa opiera się o przekroczenie terminu to ciężko będzie tutaj cokolwiek ugrac gdziekolwiek.

1

@seicel jak tylko sąd wyda takie zabezpieczenie to nie ma problemu :) niech próbuja

13

@Bogan niby tak ale jedno i drugie to procedury. Jeśli Athletic się odwoła to Barca powinna włączyć się w postępowanie zadając szczegółów obiegu dokumentacji i protestować jeśli była choćby sekunda spóźnienia.

12

@KichuBlaugrana po 3 kolejkach to i beniaminek czasami miewa komplet punktów a na koniec sezonów się okazuje że muszą walczyć o utrzymanie.

0

@SuperPatsonFCB to że mury były odrapane, schody brzydkie itd. nie swiadczy o stanie konstrukcji. Zapewne były przeprowadzane badania, zapewne firmy które stawały do przetargu nie poszły w to w ciemno a chciały mieć dokumentację odnośnie stanu obiektu itd. ale wiadomo, eksperci z tej strony zrobiliby to lepiej.

6

Ciekawe że do Man City przylgnęła latka że wydają najwięcej, że kupują kogo chcą a nie ma ich na liście top 10 z rekordowymi wydatkami na transfery w sezonie.

7

@Patry10 wszystkie zjawiska które opisałeś zdarzają się częściej niż tak poważna przebudowa Camp Nou - więc tak, uznanie tego za siłę wyższą ma sens bo nikt nie spodziewał się że istniejące konstrukcje są w tak złym stanie w jakim je zastano po odkryciu ziemi.

0

Czyli 33 mln z transferów byłych zawodników plus około 25 mln ze sprzedaży w tym okienku to daje około 58 mln przychodu ze sprzedaży zawodników przy wydanych około 28 mln i jednoczesnym wzmocnieniu pozycji które tego wymagały i o które prosił Flick.

2

Jak te sytuacje są liczone niby? Przecież w meczu z Mallorca real stracił gola i Carreras wybijał piłkę niemal z linii. W samym tym jednym meczu można naliczyć więc co najmniej 2 okazje.
W meczu z Oviedo był słupek gdzie Thibo się nawet nie ruszył plus chyba też tam coś wybronił groźnego.
Z Osasuna jeśli dobrze pamiętam była co najmniej jedną sytuacja groźna.
Moje pytanie więc jak to jest liczone xD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?