Ronad10
Dołączył/a: lipiec 2023
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@Bogan Yamal 18 lat, Cubarsi 18 lat, Bernal 18 lat. Każdy z nich za 15 lat będzie mial 33 lata. Obecnie w tym wieku piłkarze grają spokojnie na najwyższym poziomie więc 15 lat spokojnie jak nie więcej patrząc jak wydłuża się wiek aktywnych piłkarzy.
7
@Pedryrodryges wskaż mi drugiego środkowego obrońcę w jego wieku, który wygrał już tyle co on
1
@Campeon87 hahahaha xD wy, wyznawcy Tuska i Kaczyńskiego macie tak wyprane mózgi że nic wam nie pomoże.
0
@Coveta to że jeśli budowa nie jest skończona to może się zdarzyć wszędzie zwłaszcza gdy nie ma docelowego zadaszenia. Widzimy tylko kilka filmików, nie wiemy czy dalej w korytarzach nie ma kolejnych kratek odprowadzających wodę, nie wiem gdzie ta woda się dostała i czy została odprowadzana tak jak powinna a było to zdaje się oberwanie chmury. Natomiast tutaj jak zwykle już wszyscy wszystko wiedzą i na pewno coś jest źle zrobione.
0
@Cules69 TVP to jest w likwidacji. Jedyne na co powinno ich teraz być stać to wypłaty i odprawy dla pracowników i sprzątanie tego burdelu.
4
@Bonezz przecież tusk dolewa tyle samo kasy do tvp w likwidacji co pis. Przestań więc opowiadać te bajki albo zacznij rozglądać się po za sok z buraka.
https://www.money.pl/gospodarka/rok-po-przejeciu-tvp-ile-rzad-doplaca-do-publicznej-telewizji-7104998535703264a.html
"W 2025 roku Telewizja Polska otrzymuje środki z budżetu państwa na realizację swojej misji publicznej, przy czym całkowite planowane koszty na ten cel to 3,54 mld zł, a media otrzymały już dotacje. W pierwszym kwartale 2025 roku przyznano 350 mln zł, a w drugim kwartale kolejne 300 mln zł. W sumie, na rok 2025, Telewizja Polska i Polskie Radio mają otrzymać łącznie 3,5 mld zł z budżetu państwa, co zastępuje zlikwidowany abonament RTV. "
A tak w ogóle to po jakiego grzyba w ogóle mielibyśmy płacić na coś co jest w likwidacji. Niech to zamkną w końcu w cholerę jak zapowiadali a pieniądze przeznacza na onkologię.
0
@tbas https://stadiumdb.com/news/2024/07/spain_reals_bernabeu_museum_devastated_by_rain
0
@Coveta https://stadiumdb.com/news/2024/07/spain_reals_bernabeu_museum_devastated_by_rain
Ja nie wiem po cholerę jeden z drugim się wypowiada na tematy o których nie mają pojęcia? xD
0
@barceloniak_radom czyli zapytam jeszcze raz :) o jakich nieprawidłowościach mówisz? Bo nieetyczne to może być wszystko w zależności od punktu widzenia.
1
@barceloniak_radom nie no, nie ma żadnego znaczenia że klub był na skraju bankructwa jeszcze nie tak dawno i musieliśmy grać brajtłajtami i minguezami jednocześnie szukając jakiegokolwiek dodatkowego przychodu żeby uratować klub.
A jeśli chodzi o te powiązania o których piszesz to zapadły jakieś wyroki skazujące czy jednak odbywało się wszystko w granicach prawa? No jeśli w granicach prawa to o jakich nieprawidłowościach piszesz?
1
@barceloniak_radom no, I w jakiej kondycji sportowej i finansowej był wtedy klub? Za pierwszej kadencji Laporty? Bo po nim przyszli "fachowcy" i koncertowo rozje... Zbudowany kapitał tak że teraz nie możemy się z tego wygrzebać.
0
@barceloniak_radom nie wiem czy wiesz ale Laporta jako prezes nie pobiera honorarium.
Nie wiem czy również wiesz ale dając gwarancję ryzykuje swoim prywatnym majątkiem a takie musiał dać już obejmując stery.
0
Ciekawe jakie oni mają majątki że jeszcze wykazują zdolność w bankach na kolejne gwarancje.
0
Tym bardziej nie rozumiem tej blokady przez ffp. Klub z zamkniętym stadionem notuje przychód w okolicach 900 mln, real niecałe 1.2 mld więc to nie jest żadną przepaść a różnica w średnich zarobkach to nieco ponad 3 mln na zawodnika, chociaż nie wiem jak real obnizyl wynagrodzenie zatrudniając zdaje się 4 nowych zawodników w tym Trenta który mało na pewno nie zarabia. Gruby madridista natomiast nadal szuka każdej okazji żeby wydłużyć proces powrotu do zasady 1:1.
3
@seicel I co z tego wynikło? Bo zdaje się że ostatnio jeden wybraniec próbował zgwałcić lalkę owinięta Polska flaga a inni trzymali irracjonalny baner i nadal nic.
3
Ciekawe czy ta organizacja wypowiedziała się już na temat drużyn z narodu wybranego grających w europejskich rozgrywkach.
18
Dwa wnioski na ten moment w zasadzie. Realowi starcza sił na pressing z przeciętniakami na jakieś 65 min.
Drugi, opłacało się wywierać presję na sędziów - faul po którym pada gol dla prześcieradeł, w końcówce tchou się zaplątał, czysciutki wślizg zawodnika Oviedo, wychodzą 2 na 1 na 30 metrze od bramki i sędzia gwiżdże. Zaraz po tym pada 3 gol dla Realu. Reforma zdaje się idzie tak jak tego chcieli bo to pod ich dyktando się to dzieje.
6
Ale to Oviedo jest żałosne xD mam nadzieję z nami b da grać tak samo że z przodu każde dotknięcie piłki to strata albo niedokładne podanie.
1
@antimadridista76 że w 10 czy 20 min jakie dostał wyciągasz takie wnioski? xD
6
@Guillegavira ah no tak, bo Messi, Neymar, Suarez i inni to było slabiaki, masz rację xD
0
@DonCarletto wiesz ilu zawodników z Ameryki południowej, średnio, rocznie jest uznawanych za wielkie talenty? xD
0
@Maciej1078 podeprzyj proszę swoją tezę sprawozdaniami :) więcej konkretów, o ile wzrosly zobowiązania od czasu kiedy Laporta wrócił? Na liczbach najlepiej :)
1
@Lokusekpl zatrważającą jest ilość twoich pomyłek w ocenie rzeczywistości. Bo gruby madridisty zaostrza przepisy za każdym razem kiedy Łapiecie udaje się znaleźć furtkę do poprawy sytuacji Barcy w ffp. Zrobił te słynne dźwignie, nie minął sezon a madridista zmienił przepisy tak że nie można już takich transakcji zaliczać do ffp a przynajmniej nie w całości jeśli dobrze pamiętam.
Przy sprzedaży licencji do miejsc VIP tylko czekał jak można uwalić te transakcje i chciał to zrobić ale grubasek z Madrytu nie potrafił zrobić tego skutecznie więc dostał po łapach w Wyższej instancji.
I tak obserwuje i czeka gdzie i jak uwalić kolejne pomysły kaporty na zwiększenie przychodów które pozwoliłoby wrócić do 1:1.
1
@Firestone a Font tonjiby kto jak nie polityk? Zdaje się tylko że mniej udolny.
0
@YETImaciek gdybyś czytał ze zrozumieniem to zauważył byś że mój komentarz to przypuszczenia, hipoteza.
Zakładam więc że jeśli audytor nie uwzględnia tych przychodów w sprawozdaniu to oznacza że coś stoi temu na drodze. Najprawdopodobniej jest to właśnie forma i zapisy w umowie na sprzedaż tych miejsc.
Jak zapewne przeczytałeś, te miejsca już istnieja, są skończone i czekają na odbiór. Gdyby porównać go do deweloperki, to deweloper miałby za taką inwestycję wypłacone już większość środków od inwestora.
Nie wiem w którym momencie można zaksięgować przychód ze sprzedaży aktywów w Hiszpanii ale wydaje mi się że w Polsce istnieją sposoby aby zaksięgować je, albo ich część przed dostarczeniem/oddaniem do użytku.
0
@OldMc84 jak żeś ty wyliczył dodanie 50-60 mln po powrocie na pełny stadion skoro przychody szacowane sa na ponad 200 mln z samego stadionu? xD
Kolejna sprawa to długo o którym piszesz. Zdaje się za zasada 3:1 czy tam 4:1 działa właśnie tak że określone wpływy możesz wykorzystać tylko w części na kolejne kontrakty/wydatki a reszta ma służyć do latania dziur. Z resztą same sprawozdania zdaja się mówić zgoła co innego bo zobowiązania zmalały odkąd Laporta stara się wyjść z tego syfu po poprzedniku.
0
W zasadzie to jest z jednej strony zła i formacja ale z drugiej da się zauważyć pozytyw. Mianowicie, jeśli te miejsca byłyby sprzedane jak tu niektórzy twierdzą na 30 lat to audytora nie interesowałoby czy są one używane czy nie. Są sprzedane, gotówka dotarła, nie ma żadnych czynników uzależniających działanie tych lóż od wypłat środków.
Jednak, jeśli audytor upiera się że muszą te loże być w użyciu, oznacza to że jak już kiedyś gdybalismy pod wątkami o sprzedaży tych lóż, że nie jest to typowa sprzedaż a rodzaj wynajmu czy może jakiegoś rodzaju franczyzy gdzie opłata z góry jest stała ale kolejne przychody z tych miejsc w pewnej części nadal będą trafiać do budżetu klubu.
9
@CurryTheGoat30 jakiś konkret? Kto byłby takim wybawieniem? Bo coś mi się wydaje że od ostatniej kadencji laporty to zjawiskowo przespano i przejedzono kapitał jaki został wtedy zbudowany i laporta teraz wrócił próbując zrobić to znowu. Zbudować kapitał na przyszłość przy jednoczesnym utrzymaniu się w topie sportowym. Chętnie więc poznam kandydata idealnego.
0
@neolodz jaki jest twój kandydat?
2
@Firestone bartomeu in? xD czy kogo tam byś widział?