Ronad10
Dołączył/a: lipiec 2023
6 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
Patrząc na to jaki to jest młody skład i jaka panuje atmosfera to coś mi się wydaje że będą się z niego śmiać w szatni przez długi czas jeszcze xD
0
"Przypadkowe nadepnięcia
Niesankcjonowane, gdy są niezamierzone i nieprzewidywalne, szczególnie gdy obaj zawodnicy walczą o piłkę w tym samym momencie."
Aż mi się przypomniał nieuznany gol po tym nadepnięciu przez kounde na czubek buta przeciwnika właśnie w trakcie walki o piłkę.
1
@lysy1015 gdyby Deco z Laporta mieli ustalać skład to nie zatrudniali by trenera.
2
@th@les myślę że kluczowy tu jest remont stadionu. Większość z ludzi jadących tu po zarządzie zapomina o fakcie że od chyba 2 lat mamy zamknięty stadion bo to Laporta w końcu zaczął jego remont a na dobrą sprawę to już dawno powinno być zrobione.
1
@lysy1015 czegoś tu chyba nie rozumiecie wszyscy. Flick mówi zarządowi że chce bramkarza. Zarząd ściąga mi bramkarze i Flick komunikuje że Garcia będzie nr 1 a nie Szczęsny, Ter Stegen czy Pena. Swoje pretensje powinieneś więc kierować do Flicka że nie zna się na robocie bo wybrał złego bramkarza na jedynkę.
5
@Messi1992 w czym ty tu widzisz problem? Czy przychodzisz z notatnika się dowartościować swoim biadoleniem?
3
@Frankinho patrząc na wypociny niektórych z Was to powinniście sobie to wytatuować na czole.
2
@Faro gwarancja bankowa w dużym skrócie polega na tym że bank za ciebie poręcza że gdyby doszło do umownej sytuacji wypłaci kasę a później będzie ściągać te pieniądze z ludzi którzy o takie gwarancję wnioskowali.
1
@Wykwintny_Jasio nie wiem czy wiesz Jasiu ale cała kadra oprócz transferów jest zarejestrowana.
3
To teraz czekam aż ci wszyscy komentujący eksperci odszczekają te swoje mądrości jak to "hehe szwagry" wypchnęli z klubu Inigo za darmo.
0
@th@les poki co nie ma najmniejszego sygnału do takiego działania a sam Laporta mówi że chce za wszelką cenę pozostać przy obecnym modelu. To już Perez w Madrycie o tym otwarcie mówi ale nie wiem skąd taka teorie wysnułes?
3
Rashford ma to czego Ferrana ani Lewym nigdy nam nie dadzą - szybkość.
1
@xszymekx4 eh, szkoda, zawsze to sygnał telewizyjny jest stabilniejszy i jakość lepsza a czasem jakieś egzotyczne kanały które złapał dekoder C+ pokazywały takie mecze :/
1
Nie pokazuje tego żadna telewizja, której daje się złapać sygnał z Polski? Na C+ ktokolwiek nie kojarzy czy jest taki kanał?
0
@Nightraider Laporta zawsze tak chciał budować drużynę, szkółka obudowana transferami. Nie wiem jak można więc czynić z tego zarzut.
0
@Herbert na remontowanym stadionie być może była potrzeba namalowania tych linii właśnie wtedy do jakichś testow czy jak już wspomniałem pomiarów. Zwłaszcza że zdaje się iż kiedy była ta testowa murawa były przeprowadzane testy oświetlenia?
1
@Herbert to że Ty czegoś nie rozumiesz nie oznacza jeszcze że nie ma sensu xD zapewnie wiele rzeczy nie rozumiesz.
"Testowe malowanie linii na boisku piłkarskim służy przede wszystkim do sprawdzenia poprawności rozmieszczenia i widoczności linii przed właściwym malowaniem. Jest to etap przygotowawczy, który pozwala uniknąć błędów i zapewnić precyzyjne oznaczenie boiska zgodnie z przepisami i potrzebami gry. Szczegółowe cele testowego malowania linii:Sprawdzenie dokładności rozmieszczenia:Testowe malowanie pozwala upewnić się, że linie są naniesione w odpowiednich miejscach, zgodnie z wymiarami boiska i przepisami danej dyscypliny sportowej. Ocena widoczności linii:Testowe malowanie pozwala sprawdzić, czy linie są wystarczająco wyraźne i kontrastowe, aby były dobrze widoczne zarówno dla zawodników, jak i sędziów, niezależnie od warunków oświetleniowych. Ocena jakości farby i sprzętu:Testowe malowanie pomaga zweryfikować, czy użyta farba i sprzęt (np. wózek do malowania) pozwalają na uzyskanie oczekiwanej jakości linii (równe, precyzyjne, trwałe). Korekta ewentualnych błędów:Jeśli podczas testowego malowania zostaną wykryte błędy, można je skorygować przed właściwym malowaniem, co pozwala uniknąć kosztownych poprawek i przestojów w grze. Zabezpieczenie przed uszkodzeniami:Testowe malowanie pomaga upewnić się, że linie nie zostaną uszkodzone podczas eksploatacji boiska, co jest szczególnie ważne na boiskach o intensywnym użytkowaniu. Podsumowując, testowe malowanie linii to kluczowy etap przygotowawczy, który pozwala zapewnić, że boisko będzie odpowiednio oznakowane, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, organizację gry i estetykę obiektu sportowego.
0
@Herbert powodów może być bardzo wiele. Byc może slużyło to pomiarom całej płyty, sprawdzenie czy gdzieś nie trzeba ułożyć więcej docelowej murawy, czy po narysowaniu linii reszta murawy leży równolegle do trybun, może też bandy reklamowe na poziomie murawy były odmierzane od linii końcowych boiska, lawki rezerwowych itd.
Ale przyjdzie tu taki mądrala i będzie wyśmiewał wszystko co się w klubie dzieje. Nie rozumiem na prawdę takiej postawy, no chyba że przychodzisz tu będąc kibicem innego klubu, ale tego również nie rozumiem xD
0
@Cules69 ciężko mi zrozumieć jak można nazywać się Cules i jednocześnie przekręcać celowo nazwisko założyciela tego klubu.
3
@Herbert raczej odradzam komentowanie spraw których się nie rozumie. Zapewne malowali sobie te linie dla zabawy nie?
0
@bulo Niemiec poszedł na wojnę z klubem, nie wiem więc czego się spodziewał. Klub nie wymagał od niego niczego nadzwyczajnego, poprosili go tylko o podpis pod raportem medycznym żeby liga mogła ocenić jak długo będzie trwała przerwa.
10
Żaden zawodnik nie może być większy od klubu.
31
Nie no nie wierzę xD Rudiger za znak podrzynania gardła i prowokowanie kibiców drużyny przeciwnej dostaje jakiś tam mecz czy 2 W ZAWIESZENIU a Flick za protesty od razu mecz zawieszenia xD to jest cyrk.
1
@Bogan bo możemy, inna kwestią jest kupno a inna rejestracja w zasadach ffp grubego madridisty.
Odnośnie kontraktów to najwidoczniej nie ma już lepszych rozwiązań a kreatywności w działaniu odmówić mu nie można.
2
@pep71 oczywiście że wycena powinna należeć do niezależnego organu lub powinien być stworzony jakiś algorytm pozwalający to ocenić. Musiałoby to być robione co roku ponieważ wycena piłkarza bardzo często się zmienia ale stosując ujednolicone zasady możnaby to jakoś pewnie wyplaszczyc aby nie było skoków wartości w górę i w dół co roku w setkach milionów.
4
@Lewangoalski co masz na myśli pisząc mając tutaj?
Takie zasady, które blokują kluby na rynku transferowym mają tylko jedno możliwe zakończenie. La Liga stanie się Liga farmerska. Gdzie drużyny od 4 miejsca w dół nie będą w stanie rywalizować w żadnych europejskich rozgrywkach bo Atleti, Real i Barca są już za duże żeby aż tak upaść, chociaż widzimy co się działo z niektórymi potęgami.
Druga kwestia to Laporta początkowal poprzednio i robi to tym razem odrodzenia Barcy. Kiedy Laporta przejmował stery zastanawialiśmy się czy Barca będzie w stanie kończyć ligę w pierwszej 4. Sytuacja finansowa była tak tragiczna że było blisko upadku. Remont stadionu miał być już kończony nawet nie go nie rozpoczęto.
Możesz tu prawić te swoje mądrości że ty byś lepiej tym wszystkim zarządzał ale prawda jest taka że Laporta przyszedł, robi co musi żeby wyprowadzić finanse na prostą a do tego w czasach tak wielkiego kryzysu remontuje stadion. W dodatku drużyna w międzyczasie jest w stanie walczyć o wszystko a gdyby nie wyprowadzka z camp nou zapewnie już dawno bylibyśmy w zasadzie 1:1.
2
@Lewangoalski wychodzi więc że 90% klubów w tej lidze jest beznadziejnie zarządzana bo nie wiem czy zauważyłeś ale real żeby zrobić porządne zakupy przez kilka lat nie kupował kompletnie nic, atketico ruszyło na zakupy również dopiero od zeszłego roku a reszta klubów zbiera z rynku resztki, to co spadnie ze stołu bo nikt nie ma miejsca w tym całym ffp.
1
@Bogan te kontrakty były przedłużane głównie po to żeby rozłożyć pensje na więcej lat co pozwala na zmniejszenie kosztów rocznych. Przypominam że Laporta zszedł z poziomu 110% przeznaczanych na pensje do zdaje się coś około 60-70 o ile dobrze pamiętam.
4
@Lewangoalski cóż za merytoryczna odpowiedź xD jeśli masz jakieś argumenty, następnym razem nie bój się ich użyć bo bez nich twoja odpowiedź wygląda co najmniej żałośnie.
2
Nie znam kompletnie zasad księgowych w Hiszpanii ale zawsze zastanawia mnie ta amortyzacja zawodników. Jesli już przyjmujemy że zakupiony zawodnik zaliczany jest do środków trwałych, których wartość trzeba amortyzować z powodu zużywania co z drugiej strony pozwala na zmniejszenie podatku dochodowego, czy nie powinno się więc stosować czegoś na wzór odwróconej amortyzacji w przypadku wychowanków, którzy grają w pierwszym zespole co mogłoby odejmować się od amortyzacji zawodników z transferów?
Ponieważ zawodnik to nie maszyna, która zawsze będzie tracić na wartości, myślę że ciekawym pomysłem byłoby przeciwstawianie tych dwóch zapisów księgowych. Młody zawodnik wychodzący ze szkółki warty jest przeważnie grosze. Następnie wraz z rozwojem i kolejnymi występami w pierwszej drużynie jego wartość rośnie a klub dopóki tego zawodnika nie sprzeda nie ma z tego tytułu żadnych "korzyści księgowych" oprócz sprzedawanych koszulek czy środków że zdobytych tytułów.
Ale to tylko luźne dywagacje.