0

@michal26 ty tak na poważnie? Przeczytałeś w ogóle te artykuły, które ci wypluł GPT żeby się nie skompromitować ślepo kopiując je dalej?

Pierwszy artykuł:
"He said Russia would likely make 1,500 tanks every year, while the US makes 135 tanks a year."

Wiesz co to znaczy, czy ci pomóc to przetłumaczyć? Podpowiedź - to nie jest czas teraźniejszy.

Drugi artykuł:
"Russia has one factory producing new tanks — Uralvagonzavod in Nizhny Tagil.[7] Estimates vary widely for the factory's production rates, ranging from about 20 tanks per month to just 60 to 90 per year.[8] Uralvagonzavod can also reportedly refurbish about eight tanks per month, while three other repair plants can reportedly refurbish about 17 tanks per month each.[9] Еven Uralvagonzavod's higher new production estimates plus Russia's reported refurbishment rates leave the Russian DIB unable to replace Russia's continued high tank losses."

Ostatnie zadanie - czyżbyś wkleił artykuł, który zaprzecza twojej bzdurnej tezie? I gdzie te mityczne 1500 czołgów rocznie?

Poza tym, gdzie lotnictwo, gdzie marynarka tam stosunek strat do nowo wyprodukowanego sprzętu jest drastycznie na niekorzyść Rosji?

0

@michal26 "Rosja dzisiaj ma więcej sprzętu niż przed wojną. "

Jakieś źródło tej "rewelacji"?
Marynarka zdecydowanie "w plecy".
Lotnictwo zdecydowanie w plecy (nie licząc dronów).
Czołgi/ transportery/ artyleria także w plecy.
Być może produkcja rakiet dalekiego zasięgu zbliża się do tej ilości jaką zużywają na bieżąco, ale nie ma obecnie mowy o odbudowie zapasów do poziomu sprzed wojny.
Więc jakiego sprzętu (może poza dronami) mają "więcej niż przed wojną"?

1

@clyde no i? Czy Stany Zjednoczone i Wielka Brytania się z tych gwarancji nie wywiązały?

0

A co na to NATO?

5

@TAN "Barca nie tylko była nad przepaścią ale zrobiła wielki krok naprzód. "

Gdy stoisz nad przepaścią to zrobienie kroku na przód brzmi jak świetny pomysł. Ale w sumie to świetny opis poczynań Laporty, krok w przepaść.

4

@Commando no, przecież nigdy się nie zdarzyło, że zawodnik zrezygnował z przejścia do Barcelony z powodu złego zarządzania klubem i tego, że może być problem z jego rejestracją, prawda? Prawda?

0

@Colon a Resurrection jeszcze lepsze. Przynajmniej pierwsze pięć odcinków, które do tej pory wyszły .

1

4

@Criss18Barca "Tym samym o zwycięstwie oraz ostatecznym miejscu w konkursie zadecyduje wyłącznie drugi skok."

Najświętsza zasada skoków mówi, iż "Najważniejsze to oddać dwa równe skoki." więc jestem zdecydowanie na nie.

0

Wystarczyło parę razy przespacerować się po szatni w mundurze Wermachtu nucąc Deutschland, Deutschland über alles i teraz już do końca cała szatnia za nim. Stare, sprawdzone sposoby najlepsze.

3

@pt9 też niedawno wróciłem, jeśli ktoś nie pcha się w najbardziej oblegane miejsca w najbardziej popularnych miejscowościach to ceny są naprawdę ok. Za to na przy wszelkiej maści deptakach/ promenadach to nie dość, że drogo, to jeszcze bardzo często paskudnie, bo po co się mają starać, jest tyle ludzi, że jeśli klient nie wróci to przyjdzie następny.

0

@Vegeta88 ja nie oceniam czy to jest dobre czy złe rozwiązanie, stwierdzam tylko fakt, że tak było i jest obecnie.

2

@BulaKG w Irlandii i Wielkiej Brytanii zwykły patrole nie mają broni palnej przy sobie i nie jest to żadna nowość ani nic wyjątkowego.

0

@Luciano99 o Jezusie... Ty masz na myśli uderzanie go pistoletem po kostkach? Bo próba postrzelenia go w nogi w takiej sytuacji to chyba najgłupszy pomysł jaki mogłeś wymyśleć.

3

@Piotr,1985 fantastycznie, za jakiś czas się okaże, że znów się "trochę" pomylili w obliczeniach i do kompletu z miastami widmo w których nikt nie chce mieszkać będą mieli autostradę widmo, którą nikt nie ma potrzeby jeździć. Sztuczne pompowanie PKB przez nieprzemyślane i przeszacowane inwestycje odcinek 2137.

5

@NeroTFP1 David Gilmour i Roman Kostrzewski

1

@kubix05 *światowej gwiazdy futbolu z wielkim talentem argentyńskiego podwórka.

1

@clyde "jakoś dwa lata temu była podwyżka. "


https://www.poznan.pl/mim/smartcity/infoteka%2C1016/nowe-taryfy-biletow%2C149525.html?utm_source=chatgpt.com


Dwa lata czy tam pięć lat, co za różnica? Tobie naprawdę nie chce się poświęcić 2 minuty, żeby sprawdzić czy nie napiszesz kolejnej bzdury?

1

@clyde "Właśnie się dowiedziałam, że w Poznaniu od 1 września wzrost cen biletów okresowych o 25%. Zamiast 150 zł będzie 200. "

Z matematyki to ty raczej orłem nie byłaś, procenty cię znowu pokonały.

Oczywiście przemilczałaś fakt, że dla płacących podatki w Poznaniu i aglomeracji podwyżki nie będzie żadnej, dalej 119 zł. Ale to już tak dramatycznie nie brzmi jak błędnie policzone 25% podwyżki, prawda?

1

@kubix05 "Wcześniej występował w zespole Tottenhamu Hotspur, w którym rozegrał 280 spotkań, zdobywając 435 bramek,"

No chyba nie.

0

@Metempsychosis o Jezusie... Ty na poważnie myślisz, że efektorów używanych do niszczenia rakiet balistycznych czy hipersonicznymi stosuje się też do niszczenia dronów? Poczytaj czym jest wielowarstwowa obrona przeciwlotniczą, czym jest Żelazna Kopuła i za co odpowiada, czym jest system Arrow, czym są Patrioty, czym jest David’s Sling. Ciężko się dyskutuje z kimś kto nie ma pojęcia o podstawowych kwestiach, a wymyśla jakieś bzdury.
Problemy Izraelowi od początku sprawiały irańskiego rakiety hipersoniczne, bo nie mają zbyt dużych możliwości do zestrzeliwania ich (głównie systemy Arrow), a z biegiem konfliktu tylko ten problem się powiększał. Ale ataki dronami nie miały nic do tego, poważnie myślisz, że ktoś używał by Arrow do zestrzeliwania wolno lecących dronów, przez co nie miało by pocisków do niszczenia rakiet hipersonicznych? No bądźmy poważni.

Po pierwsze, nie jest wcale takie pewne, że Chiny będą tak chętnie i jawnie dozbrajać Iran, bo zależy im na dobrych stosunkach z Arabią Saudyjską.
Po drugie, nikt tak naprawdę nie wie ile te chińskie systemy przeciwlotnicze są warte, bo nigdy nie zostały poważnie sprawdzone w prawdziwym konflikcie.


0

@Metempsychosis P.S. stwierdzenie, że to Izrael i USA chciały pokoju bo bały się "potężnego" Iranu brzmi co najmniej śmiesznie biorąc pod uwagę, że to Iran pierwszy chciał zawieszenia broni. Brzmi jeszcze bardziej śmiesznie, jak się to skonfrontuje z faktem, że Izrael w pojedynkę zaorał irańską obronę przeciwlotniczą i mógł swobodnie operować w ich przestrzeni powietrznej i atakować wybrane przez siebie cele. Ile Izrael stracił samolotów bojowych w tym konflikcie? To teraz wyobraź sobie co by zostało z "potężnego" Iranu, jeśli USA zaangażowały by się w ten konflikt jakkolwiek bardziej niż uderzeniem na obiekty nuklearne.

0

@Metempsychosis dobra, to jeszcze raz:
"To teraz dla porównania - atak na Izrael irańskimi dronami, czyli na dobrze przygotowanego przeciwnika z wielostopniową, jedną z najlepszych na świecie obron przeciwlotniczych. Jakie były efekty i sukcesy takiego ataku?"

Odniesiesz się do tego? Owszem, z rakietami hipersonicznymi Izrael miał problem, ale tu jest mowa o dronach, a o tym nie napisałeś ani słowa. Jaki był efekt irańskiego ataku dronów na Izrael? Podpowiem - praktycznie żaden.

0

@Metempsychosis ja nie wątpię, że to był sukces Ukrainy, ale tu wystąpiły dwa czynniki. Jeden to zaskoczenie, drugi to czynnik "rosyjski" czyli kompletny brak osłony zaatakowanych lotnisk przed dronami.

To teraz dla porównania - atak na Izrael irańskimi dronami, czyli na dobrze przygotowanego przeciwnika z wielostopniową, jedną z najlepszych na świecie obron przeciwlotniczych. Jakie były efekty i sukcesy takiego ataku?

0

@RosjaninBut masa bzdur, propagandy i jakiś odklejonych teorii.

"Nie ma na świecie czołgu, którego nie mógłby zatrzymać dron za 300-400 dolarów. Taki czołg nie istnieje. "

Taaa... Izraelczycy z Trophy uśmiechają się pod nosem. Poza tym nie wszyscy są takimi "geniuszami" taktyki żeby wysyłać podarowane Abramsy, pojedynczo, bez żadnego wsparcia, (już o przeciwlotniczymi nie wspominając) na rosyjskie linie, a potem się dziwić, że są unieszkodliwianie jeden po drugim.

"Kolejnym wyzwaniem jest zastąpienie ukraińskiej piechoty naziemnymi systemami robotycznymi, które zajmą się całą logistyką frontu."

Nie no dobra, teraz już na pewno wiadomo, że to pisał jakiś odklejeniec.

4

@Pressinho ten Regan to jest świnia.

0

@aldewir nie, nazwa Malwiny to wymysł Argentyńczyków, którzy chcieli sobie te wyspy przygarnąć. Jak się to skończyło dobrze wiemy. To terytorium brytyjskie więc używamy prawidłowej nazwy, Falklandy.

0

@Popitek12 Falklandy. A nie, czekaj...

1

@Foro "winę ponosi chyba kierowca BMW, który na jednym pasie stanął równolegle do ciężarówki."
Nie do końca, ja na tym filmie nie widzę na jakim pasie stoi ciężarówka, mam podejrzenie, ale tylko podejrzenie, że chciał z pasa do skrętu w lewo skręcić w prawo. Albo ustawił się po środku obu pasów, a to dlatego, żeby przy skręcaniu w prawo nie zawadzić o barierki. Gdyby stał tylko na pasie do skrętu w prawo/ jazdy prostu to nie wcisnęło by mu się tam BMW. Więc stał pewnie bliżej osi jezdni, pytanie na ile, jeśli w całości na pasie do skrętu w lewo to wina jego jest ewidentna.

6

@Foro ja absolutnie nie odnoszę się do sytuacji, która jest na filmie, bo już ktoś wkleił zdjęcie na którym widać, że pasy ruchu w tym miejscu są wyznaczone znakami.
Ja odnoszę się tylko do tego co napisał @Safrani , iż "Nie ma linii, to jest jeden pas ruchu i zatrzymywanie się obok siebie na skrzyżowaniu jest zabronione.", co jest bzdurą i nie jak ma się do przepisów.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?