0

@xixi Dlatego napisałem "raczej". Z drugiej strony oni dostają tylko od nas taki bagaż bramek i niekoniecznie są to ważne mecze, tzn. najbardziej prestiżowe, ale nie decydujące, bo to tylko kolejne spotkania w lidze.

0

@jeyx77x To jest właśnie jeden z powodów, dla których Real w przeciwieństwie do nas, będąc nieraz gorszą drużyną, nie dostaje raczej wpierdzielu w ważnych meczach. Mogą być słabsi, ale zawsze grają z zaangażowaniem, intensywnie, ostro i pragmatycznie - zarówno w ataku, jak i w obronie.

1

@Kusco15 Witek by wygrał za każdym razem - niewygodny jab, odchylanie głowy, trzymanie na dystans, klincze, siła fizyczna, moc ciosu i tytanowa szczęka zniszczyłyby Tysona na dystansie 12 rund, a prawdopodobnie wcześniej. Już James Tillis w 1986 roku - pomimo przegranej walki - przetarł szlaki i pokazał jakim stylem walczyć z Tysonem, potem Buster świetnie to wykorzystał, a o Lewisie nawet nie trzeba wspominać.

0

Czy tylko mi poruszaniem się w ringu Masternak przypomina Witalija Kliczko?

0

@Kusco15 Sam też to zauważyłem, że często się zgadzamy :D Po prostu staram się nie patrzeć na pewne rzeczy przez pryzmat sentymentu i oceniać raczej pragmatycznie ;)

1

@Kusco15 Gołota wszystko co miał do wygrania to przegrał, dosłownie wszystko. Lewis go zabił, Brewster go zabił, z past prime Tysonem uciekł z ringu, z Bowem (który był już po morderczej trylogii z Evanderem) dwa razy dał ciała, z Grantem przegrał przed czasem, z Byrdem zremisował i uważam, że to była krzywdząca decyzja, ale dla Chrisa (punktowałem sobie tę walkę, Byrd walczył w bardzo wyrafinowany sposób, genialna obrona, kontrola pojedynku). Jedyny ważny pojedynek, który mógł rozstrzygnąć na swoją korzyść to potyczka z Ruizem - jedna z najgorszych i najbrzydszych walk mistrzowskich jakie widziałem. Mogło tam być według moich wyliczeń 113-112 dla Andrew, 113-112 dla Ruzia, ale najlepszym rozwiązaniem byłby chyba remis. W sumie nie ma powodów, żeby stawiać Gołotę w roli faworyta w zestawieniu z Wilderem, AJ, Furym czy nawet Usykiem, który tak jak i Byrd, nie był klasycznym ciężkim. Bracia Kliczko robią z Andrew miazgę (w szczególności Witek), a podejrzewam, że taki grubasek Ruiz ze swoim stylem załatwiłby naszego rodaka tak jak Brewster.

2

@semafor Jeszcze raz napiszę: to czyste emocje - tyle i aż tyle. Oczywiście każde tego typu zwroty są złe i nie powinny być używane na boisku, co nie zmienia faktu, że Luisito jak mniemam rasistą nie jest. Bardzo też ciekawi mnie, co dokładnie powiedział Neymar i jak wygląda wierne tłumaczenie na język polski.

1

@YoNoEntiendoNada Ale właśnie w tym rzecz - taki Suarez też rasistowskim śmieciem nie jest, ma i miał wielu czarnoskórych kolegów w drużynie, zapewne także z wieloma dobrze się dogaduje i nie ma z tym problemu, natomiast przywołane przez Ciebie spięcie było podyktowane jakąś dozą emocji, może doszło do starcia i puściły mu nerwy, może zrobił to z czystej złości, w rzeczywistości nie będąc ani trochę rasistą, tak też bywa.

0

@YoNoEntiendoNada Chyba sobie żartujesz, że takie zwroty w złości nigdy nie padają :D Nie mówię tylko o odzywkach rasistowskich albo homofobicznych, ale w ogóle o wszystkich wyzwiskach. Sam Drenthe oskarżył naszego Messiego, jakoby ten nazwał go "Negro".

0

@Agent005 Poważnie jest gdzieś, bo chętnie bym transmisję w dobrej jakości i bez lagów :)

0

Czy dzisiejszy mecz Blaugrany jest transmitowany w telewizji?

3

@Chakalaka Zostawiając temat główny, muszę powiedzieć, że nie masz racji, tzn. takowe odzywki tylko w pięknej teorii nie są integralną częścią piłki nożnej. Futbol, w szczególności na najwyższym poziomie (W ogóle sporty kontaktowe), jest grą na maksymalnym pułapie emocji i adrenaliny, jeden drugiego kopnie, następuje starcie i padają słowa pokroju "bambusie", "czarnuchu", "pedale" i cała paleta innych wyzwisk. Oczywiście nie powinno tak być, ale szczerze wątpię, że ma to jakieś podłoże homofobiczne lub rasistowskie, po prostu w sekundę człowiek wybucha i nawet nie myśli nad konsekwencjami. Ile to razy sam na meczu tego doświadczyłem.

1

@Dialerable Może nie jest to gra osadzona w średniowieczu, ale prawdopodobnie najlepsze klasyczne RPG w historii - Planescape Torment. W tej perełce jest zawartych 3200 stron tekstu, cała masa różnych możliwości rozwoju postaci i fabuły oraz genialnie wykreowany, oryginalny świat okraszony nutką filozoficznych rozkmin (nie mówiąc o towarzyszach, do których autentycznie się przywiązałem). Polecam i pozdrawiam Piotr Fronczewski ;)

0

@FCMichalo Ogólnie na przedmioty humanistyczne - mając oczywiście smykałkę do tych tematów - można się baaaardzo wiele nauczyć w krótkim czasie, o ile nie ma się dodatkowych zajęć jak choćby praca. Zapierdzielaj codziennie po kilka godzin i zdasz maturę śpiewająco.

0

@viscajasiek Twierdzę, że fakt upartego i przykazanego z góry szukania specjalistów wśród mniejszości, w sytuacji gdy na rynku jest cała masa osób z poważnymi kwalifikacjami - bez względu na ich jakiekolwiek inne cechy - to aberracja logiki i zdrowego rozsądku, a prawdziwym docenieniem wspomnianych gruo byłoby zatrudnienie ich przedstawiciela, ale tylko biorąc pod uwagę wkład własny, pracowitość i podejście do wykonywanego zawodu. Jeśli bezprzedmiotowe łamanie zasad wolnego rynku, w obszarach, gdzie ten ma się świetnie i niczego nie wypacza, nie stanowi dla ciebie problemu to czas zakończyć dyskusję.

1

@viscajasiek Oczywiście, że mogą zatrudniać specjalistów, ale w sytuacji, gdy film chce walczyć o Oscara, wachlarz fachowców z absurdalnego powodu znacząco się zawęża, a zasada konkurencyjności w oparciu o jakość wykonywanej przez nich pracy zostaje zupełnie wypaczona - ludzie wykonujący swój zawód nie są oceniani ze względu na umiejętności, tylko ze względu na niezwiązane z profesją cechy, np. pochodzenie czy orientację seksualną - to bardzo szkodliwe społecznie i w niczym nie pomaga owym mniejszościom. Na koniec zapytam jeszcze raz: Jaką mniejszością są kobiety? Z jakiego powodu są uwzględniane w nowych zasadach akademii filmowej?

1

@Artuuuuur "Chcesz powiedzieć, że CR nie ma podjazdu do Messiego w strzelanych bramkach ? Czy np w wygranych trofeach?" - Wręcz przeciwnie, moim zamysłem było właśnie zrównanie dorobku obu piłkarzy i pewne usprawiedliwienie Messiego, mającego większe trudności ze strzeleniem tych kilku dodatkowych bramek ze względu na jakość drużyn w eliminacjach, a konkretniej braku w grupie eliminacyjnej zespołów z absolutnego końca rankingu FIFA. I tak, najbardziej miarodajne są rozgrywki Ligi oraz Ligi Mistrzów - tam dorobek strzelecki obu panów jest uśredniając bardzo podobny, a rywalizacja jak zwykle na najwyższym poziomie. Zresztą najlepszą formą oceny tych gigantów jest oglądanie ich w akcji mecz za meczem od dobrych 15 lat :)

1

@viscajasiek https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2020/09/09/oscary-nowe-zasady-najlepszy-film-akademia-filmowa-analiza/
https://kultura.onet.pl/film/wiadomosci/oscary-zmiany-w-regulaminie-nowe-zasady-przyznawania-oscarow/0qrd4wf
"Opracowano cztery tzw. standardy. Od 2024 roku wymagane będzie, aby filmy ubiegające się o Oscary spełniały dwa z tych czterech standardów." - wcale a wcale nie wszystkie i nawet nie prawie wszystkie filmy spełniają te wymagania. Mało tego to nie są jakieś pierdoły tylko dość istotne rzeczy ingerujące w cały zespół filmowy od góry do dołu i w dużym stopniu we własność prywatną producenta, jaką są pieniądze. Nie zatrudniamy specjalistów tylko te osoby, które czują się urażone. Swoją drogą, od kiedy kobiety są mniejszością? ;) Takie działania jak zwykle zrobią więcej szkody niż pożytku dla sprawy ludzi wykluczonych.

0

@Artuuuuur "Eliminacje do MS
Messi: występy: 45, bramki 21
Ronaldo występy: 34, bramki 30
czyli + 9 dla CR"
W el. MŚ 2022 w strefie Ameryki Południowej rywalizować będzie dziesięć reprezentacji: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Ekwador, Paragwaj, Peru, Urugwaj i Wenezuela. Cztery najlepsze drużyny uzyskają bezpośredni awans do mundialu w Katarze, a piąta zagra w barażach.

Eliminacje MŚ 2018, gr. B: Portugalia, Wyspy Owcze, Łotwa, Andora, Węgry, Szwajcaria.
Z całym moim ogromnym szacunkiem do Cristiano - nie róbmy sobie żartów.

2

@Artuuuuur Tylko jak mam zważyć te gole? Który jest ważniejszy: strzelony przez Ronaldo przeciwko Schalke lub Wolsburgowi w fazie pucharowej czy może bramki Messiego w grupie przeciwko Juve albo Man City? To samo tyczy się meczów towarzyskich: gol z Brazylią w sparingu czy gol z Azerbejdżanem w eliminacjach? Zauważ, że to działa też w drugą stronę - w danym momencie taki Wolsburg może być mocniejszy niż, np. nasza Barcelona, który dostaje 8 bramek od Bayernu w jednym meczu ćwierćfinałowym.

1

@viscajasiek Ale dlaczego ktoś miałby narzucać producentowi filmowemu, na kogo ten ma wydawać swoje własne, prywatne pieniądze (oczywiście cały czas poruszamy się w sferze walki o Oscara za najlepszy film)? Jesli chodzi o początek - początek takiego "ustawodawstwa", wprowadzania coraz to dalej idących wymagań i restrykcji, badania zasięgu społecznego przyzwolenia.

1

@viscajasiek Oczywiście, że film niosący pewną myśl jest ważny i ma większe szanse (ileż to takich filmów zrobiono jeszcze w poprzednim wieku), tylko co z tym wspólnego mają jakieś parytety dla mniejszości? Oczywiście, że z rasizmem i homofobią należy walczyć, tylko znowu, jaki to ma związek ze wspomnianymi wytycznymi oscarowej komisji(?)? Obrana przez tamto towarzystwo droga jest fatalna. Spadek prestiżu następuje nie dlatego, że istnieją ludzie uprzedzeni i mający jakieś problemy z mniejszościami, tylko właśnie zachodzi wprost proporcjonalnie do ilości implementowanych nowych rozwiązań, głupot przykazanych z góry. Jak się okazuje już nie można robić konkurencyjnego filmu w 100% na swoją modłę i DLATEGO z roku na rok coraz mniej ludzi będzie brało na poważnie oscarową galę. Miej też świadomość, że ten proces to dopiero początek ;)

2

@viscajasiek Nareszcie stawiasz sprawę jasno. Rozumiem, że teraz żeby wygrać Oscara za najlepszy film, trzeba podprogowo i świadomie zmieniać krok po kroku mentalność społeczeństwa - nie można tylko trzeba, taki jest prikaz pewnego gremium, który zresztą szanuję i przyjmuję do wiadomości, bo tak jak już wspomniałem: ich cyrk, ich małpy. Na pewno odbije się to na odbiorze całej imprezy przez ludzi i ocena fanów kina nie będzie wcale związana z jakimiś uprzedzeniami. Już teraz wiele osób zanotowało systematyczny spadek poziomu prestiżu na corocznej gali.

0

@viscajasiek A jeśli ktoś nie chce spełniać wymagań na poziomie ideowym, po prostu nie ma ochoty, ma nie wrogie i agresywne, ale przeciwne spojrzenie na te kwestie i nie zgadza się na promocję tego typu wartości? Tak po prostu.

5

@viscajasiek Ale rozumiesz, że nie chodzi tutaj o kwestie biedy i pieniędzy? Wolność artystyczna, wolność filmowców i reżyserów polega wlaśnie na tworzeniu zindywidualizowanego dzieła, własnej wizji. Jak ktoś chce to niech sobie robi kino złożone tylko z mniejszości i potem niech dostaje za to torbę Oscarów. Jeśli oscarowa komisja tego pragnie, to mogą nawet urządzać sobie orgie na scenie podczas swoich eventów - ich cyrk, ich małpy. Niech mają tylko świadomość, że przesuwają coraz bardziej granice absurdu, coraz bardziej zwracają uwagę nie ma jakość dzieła, tylko kwestie zupełnie od kina odległe.

11

@viscajasiek "Nie trzeba nikogo zwalniać. Wystarczy zatrudnić kilka dodatkowych osób z mniejszości, a dla filmów o takim rozmiarze nie powinno być to problemem."
Zdajesz sobie sprawę, jak absurdalne jest to, co napisałeś? Twórcy - bez względu na to, czy takie działanie stanowi problem, czy nie - mają POD PRZYMUSEM (tzn. pod przymusem w przypadku, gdy chcą walczyć o Oscara za najlepszy film) umieszczać w swoje wizji reżyserskiej, kreacji, własnej produkcji jakieś mniejszości? To bezpośrednie uderzenie w twórczą wolność, ponoć tak istotną dla lewicy. Tego typu działania są po prostu skandalem i nie ma żadnego wytłumaczenia.

0

@Kuczek No ja jasno wskazałem swoje drużyny, poza tym zawsze można sprawdzić ile Messi i Ronaldo strzelili zespołom z TOP 50 i to również może być w pewien sposób miarodajne. Nie mam też żadnych powodów żeby twierdzić, że Ronaldo jest bardziej decydujący w reprezentacji - obaj są najepszymi strzelcami w historii swoich zespołów, najlepszy wynik Cristiano na MŚ to najgorszy wynik Messiego. Jedno trofeum Portugalia zdobyła, wygrywając w finale z gospodarzem i faworytem Francją - bez pomocy swojego kapitana. Nie słyszałem też, żeby został wybrany zawodnikiem turnieju/najlepszym strzelcem. W życiu nie podważam osiągnięć Ronaldo i uważam go za historyczny TOP, dlatego nie jest mi ani trochę przykro, a w szczególności z powodu twojej opinii.

0

@viscajasiek W jaki sposób wyszły ci takie procenty? Które drużyny uważasz za ogórki? Ja brałem pod uwagę tylko te najsłabsze z najsłabszych ofiar Leo i Cristiano. Poza tym wysokość n.p.m. wcale nie jest słabym argumentem, ponieważ to są naprawdę olbrzymie wysokości, przewyższające znacznie nasze Rysy i naprawdę lipe boiska, nie można tego przyrównać do jakiegoś wiatru na Wyspach Owczych - o ile to w ogóle prawda :D

1

@Kuczek Przepraszam, że co? Nie rozumiem powyższego stwierdzenia. Czemu niby Messi miałby mieć taki sam procent bramek w meczach z ogórkami, gdyby strzelił tyle bramek co Ronaldo? Biorąc pod uwagę moje subiektywne wyliczenia z czapy to wręcz przeciwnie. Ponadto wcale nie uważam, że Leo jest słabszy w reprezentacji, ma po prostu potężnego pecha, przegrał finał CA 3 razy (W tym 2x w karnych - raz trafił jako jedyny z zespołu, drugi raz zmarnował karnego jako pierwszy, ale równocześnie Vidal również nie strzelił) i raz finał MŚ, był wybierany MVP turnieju na obu imprezach. Gdyby tylko miał więcej szczęścia (bo tylko tyle wówczas brakowało) to raz na zawsze skończyłoby się głupie gadanie o słabym Messim w reprezentacji.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?