La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1718 Culés

69

A potem się ludzie dziwią, że jak tak może być, że prawie nikt nie lubi Neymara? No to na pewno zazdrość!!!

Jeśli te doniesienia o homofobicznych odzywkach okażą się prawdą, no to po prostu mamy tutaj typowe zachowanie Brazylijczyka rodem ze szkoły podstawowej. Gość najpierw sam prowokuje i obraża, a potem biegnie na skargę, że ktoś mu dokuczył. Nie wspominając już o tym, że w pyskówkach najmocniejszy, a przy najmniejszym kontakcie fizycznym z przeciwnikiem mamy symulkę i udawanie bólu.

Jeśli faktycznie nazwał zawodnika Marsylii tak jak go nazwał, no to sorry, ale zakazać futbolu na długi czas, skoro się zachować nie potrafi.

36

@NeroTFP
"Gość najpierw sam prowokuje i obraża, a potem biegnie na skargę, że ktoś mu dokuczył."

Gdzieś już to widziałem...

4

@NeroTFP na szczęście na tym forum juz nie ma zwolenników jego przyjścia. Wszyscy poszli po rozum do głowy:]

8

@NeroTFP Neymar to rozpieszczony ignorant, robiący z siebie ofiarę, chociaż sam atakuje XD
Tak samo zdjęcie z red bullem I inne akcje
Nie zdziwię się jak z 5-6 sezonów po zakończeniu kariery będzie bankrutem.

1

@Chakalaka zachowanie podobne do pedagoga...

15

@NeroTFP Jeśli, jeśli, jeśli, jeśli. Nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, ale już trzeba ponarzekać na Neymara. Wiem, że modne jest wyzywanie Neymara, ale wystarczyło oglądać mecz i zobaczyć jak Neymar był zaczepiany i faulowany w tym meczu, ale wiem, że o to ciężko u niektórych.

0

@NeroTFP nie wnikając w szczegóły, na tyle na ile gościa znam to na bank nie jest bez winy

47

@BarcaInfo a to oficjalne potwierdzenie tego że był obrażany jest?

42

@BarcaInfo
Według Ciebie fakt, że był faulowany w trakcie meczu upoważnia go do używania wulgarnych i homofobicznych odzywek?

43

@BarcaInfo i pisze to ktoś, kto wrzuca 100000 newsów dziennie, które też nie są potwierdzone.

7

@Bykunn W punkt.

18

@BarcaInfo Ty ciągle wstawiasz nieoficjalne informacje i się nie czepiasz, jak ktoś je komentuje, dlaczego tu ma być inaczej?

2

@Bykunn Nie ma nic oficjalnego. Tylko oświadczenie PSG i tyle. Zarówno Neymar jak i również Alavaro nie są bez winy bo na pewno prowokacja była w tym meczu z jednej jak i drugiej strony, ale po meczu to Neymar został zwyzywany przez osoby, które nawet nie oglądały tego meczu. Ładna hipokryzja.

26

@BarcaInfo jest nagrane. krzyczał o rasizmie po czym homofobicznie go obrazil i nie ma dowodu na to tylko, że to neymar był rasistowsko obrażany jak już, bo wyglada na to że sobie to wymyślił, żeby sie wybornić tylko zapomniał, że byli nagrywani.

8

@NaFazieHitman Z Twittera się nie liczy.

26

@BarcaInfo No właśnie "jeśli". Apeluję o czytanie ze zrozumieniem i wykorzystywanie wiedzy wyniesionej ze składni. Spójnik "jeśli" wyraźnie wskazuje na to, że aby była prawdziwa druga część zdania, musi być spełniony także pierwszy warunek. Wyraźnie napisałem "jeśli". To tak jakbym sobie, gdybał, co bym zrobił, jeśli byłbym milionerem.

A to, że całą resztę o "wyzywaniu Neymara" już sobie dopowiedziałeś, to nie moja bajka. Pomijam już fakt, ze urządzasz sobie personalne wycieczki w kierunku użytkowników, pisząc "że z tym ciężko u niektórych".

17

@BarcaInfo jak ktoś czegoś nie widział, a to komentuje to jest według Ciebie hipokryzja? Najwyraźniej nie rozumiesz znaczenia tego słowa

8

1

@Chakalaka Pokaż jakieś oficjalne potwierdzenie tych słów, a nie filmik od stacji Gol. Zawsze śmiejesz się z Neymara czy prowokujesz różnymi komentarzami nawet nie oglądając meczów PSG. Hipokryzja na najwyższym poziomie.

Tak samo Użytkowników @NeroTFP co by się nie pojawiło to on z miejsca już zarzuca winę na Neymara. Jeśli jakieś źródła podają coś dobrego na jego temat to źródło słabe i milczy, ale jeśli pojawi się coś przeciwko Neymarowi to jako pierwszy pisze kolejne posty o tym.

@NaFazieHitman Stacja Gol nie jest wiarygodnym źródłem.

Ani jeden, ani drugi nie jest bez winy to w meczu były prowokacje, ale pisać coś na temat piłkarza nie oglądając danego meczu i oceniając jak Neymar był w nim traktowany to hipokryzja. Ja wiem, że modne jest wyzywanie go, ale oglądajcie chociaż mecz by móc obiektywnie ocenić, a nie z miejsca zarzucać winę na Neymara.

Już za czasów gry w Barcelonie Neymar wiele razy był prowokowany, wiele razy go kopali po kościach, to samo jest w PSG. Każdy piłkarz po pewnym czasie nie wytrzyma tego, a sędzia też nie reagował we właściwy sposób.

2

@NeroTFP Przecież Ty cały czas gdybasz o Neymarze negatywnie co by się nie działo. Zero obiektywizmu.

1

@NeroTFP A co powiedział do tego gościa?
Ja to bym Neymarowi i tak karę dał. Nawet jeśli nic nie zrobił. Za sam fakt bycia Neymarem. A niech ma. Będzie święty spokój.

34

@BarcaInfo
Szczytem hipokryzji jest to, kiedy Ty zarzucasz innym udostępnianie informacji z nierzetelnych źródeł podczas gdy sam wklejasz na Ramblę mnóstwo plotek i informacji wyssanych z palca ze źródeł o wątpliwej reputacji.
Wystarczy spojrzeć na Twój najlepiej oceniony komentarz odnośnie wypowiedzi Kondogbi, która nigdy nie miała miejsca.
Pół biedy kiedy ograniczasz się tylko do powielania dezinformacji. Gorzej jest kiedy zaczynasz pisać coś od siebie.

1

@NeroTFP Jeśli faktycznie nazwał jak nazwał... Nazwał go pedałem.. Tak ciężko to napisać ??

4

@Chakalaka i właśnie to jest właściwy przykład na użycie słowa "hipokryzja". Co do reszty - w punkt

19

@BarcaInfo "Pokaż jakieś oficjalne potwierdzenie tych słów, a nie filmik od stacji Gol"
To Ty w takim razie pokazuj tylko potwierdzone informacje, a nie wklejasz jakieś durnoty od słabych dziennikarzy.

3

@Chakalaka Ja Ci tylko piszę, że to nie jest to wiarygodne źródło, a Ty to odbierasz jako coś złego. To jest słabe źródło i tyle
Czy ja dodając jakieś informacje piszę, że to musi być prawda i masz w to uwierzyć? Nie.

Zacznij odróżniać gdy ktoś pisze, że dane źródło jest słabe - jako ciekawostkę i przestrogę by w to nie wierzyć zbytnio, a nie, że ja komuś coś z góry narzucam, nie narzucam, tylko informuje.

Wypadłoby gdybyś to odróżnił bo widzę, że masz z tym ogromny problem.

1

@NeroTFP Jeszcze pół roku temu chciałem jego powrotu do Barcy ale teraz to już nie ma sensu. Lepiej inwestować w Fatiego.

1

@_wiktoria_ Nie wklejam informacji od słabych dziennikarzy. Gdyby tak było to nie miałbym tylu odbiorców, zarówno tutaj jak i na Twitterze.

9

@BarcaInfo
W jaki sposób rzetelność źródła ma wpływać na treść nagrania? Jeśli ktoś z nas ma problem to raczej Ty - z logicznym myśleniem.

13

@BarcaInfo "Fakt" i "SuperExpress" to najpopularniejsze i najchętniej kupowane gazety w Polsce. O ich rzetelności i wiarygodności nawet się nie wypowiadam.

Zamykam dyskusję i kończę temat.

4

@Chakalaka Nie rozumiesz. Stacja Gol nie jest wiarygodna. Już wiele razy w LaLiga próbowali wyłapać jakieś słowa od piłkarzy, a jak się później okazało takie słowa nie padły. Ty zacznij oglądać mecze PSG i później oceniać dane sytuację, bo dość często atakujesz Neymara, o tak dla mody i prowokacji. Zero obiektywizmu jest w Twoich wpisach o Neymarze. Tylko po to by zacząć prowokować i nic więcej. Nie bez powodu takie posty później znikały.

15

@BarcaInfo Został zwyzywany bo na agresję słowną odpowiedział agresją fizyczną bo jak zwykle puściły mu bezpieczniki.

16

@BarcaInfo no tak, przecież Neymar już jest od roku u nas, Depay ma jutro prezentację, a Suarez już trenuje w Juve xD

2

@NeroTFP Dlatego Barcy nie potrzeba takich gwiazdeczek, Neymarowi w PSG pozwalano na wszystko i teraz na boisku się czuje bezkarny, wcześniej jeszcze te symulki, turlanie się. Po prostu wstyd, w sumie to dobrze że u nas już nie gra, chociaż może byłby bardziej spokojny.

6

@BarcaInfo Sorry ale co ma do tej sytuacji oglądanie PSG? Mamy słowo przeciwko słowu. Ktoś twierdzi że padły rasistowskie inwektywy, a ktoś inny że homofobiczne. Jakaś stacja "wyłapie" coś, potem się okaże że z kosmosu. Nie wiemy jak było, nie wiemy kto jest winny, nie wiemy czy ktokolwiek, a może obaj. Wiemy tylko jedno... Rasizm i homofobia nie mają miejsca na boiskach piłkarskich. Mogą się faulować, kopać, prowokować... Taki jest sport i od tego jest sędzia, by to oceniać. Natomiast niedopuszczalne jest wyzywanie kogoś na tle homofobicznym lub rasistowskim. Jeszcze raz powtórzę, że nie wiemy jak było, jakie słowa padły i od kogo. Media coś wyciągają, piłkarze coś twierdzą... Nikt z nas tam nie był i nie słyszał. Dlatego mam po prostu prośbę o ostudzenie emocji i nie jest to prośba skierowana tylko do Ciebie, ale generalnie do dyskutujących w tym temacie, bo zaraz Wam moderacja zrobi wakacje. A smutno na LR zarówno bez Ciebie jak i pozostałych kolegów wypowiadających się :)

0

@Chakalaka A wolałbyś, żebym Cię nazwał pedałem, czy złamał Ci nogę? Hm? Bo jak to drugie to chętnie, zawsze chciałem spróbować.

7

@Baros1990
Faule stanowią integralną część piłki nożnej. Wulgarne i homofobiczne odzywki już nie.

2

@NeroTFP

Po co marnować nerwy na dyskusje na temat zawodnika innego klubu? :) W naszym kurniku jest wystarczająca ilość tematów i problemów aż głowa boli :)

3

@BarcaInfo Tzn jak mnie ktoś kopał w czasie meczu to potem mogę go zjechać od najgorszych, upodlić, a być może i zabić???
Życie to nie gra komputerowa.

3

@Chakalaka Zostawiając temat główny, muszę powiedzieć, że nie masz racji, tzn. takowe odzywki tylko w pięknej teorii nie są integralną częścią piłki nożnej. Futbol, w szczególności na najwyższym poziomie (W ogóle sporty kontaktowe), jest grą na maksymalnym pułapie emocji i adrenaliny, jeden drugiego kopnie, następuje starcie i padają słowa pokroju "bambusie", "czarnuchu", "pedale" i cała paleta innych wyzwisk. Oczywiście nie powinno tak być, ale szczerze wątpię, że ma to jakieś podłoże homofobiczne lub rasistowskie, po prostu w sekundę człowiek wybucha i nawet nie myśli nad konsekwencjami. Ile to razy sam na meczu tego doświadczyłem.

3

@Hawajczyk Integralna czescia futbolu to moze sa w Polsce, gdzie Patryk Malecki na ekranach teelwizorow tak wymawia pewne rasistowskie zwroty, zeby nikt nie mial watpliwosci co mowi i zadnych specjalistow od czytania ruchu warg nam nie potrzeba do rozszyfrowania tych slow.

Ja sie wychowywalem z chlopakami o roznych kolorach skory i nikt nigdy nie pomyslalby, by w trakcie meczu nazwac rywala w rasistowski sposob - szczegolnie, kiedy w ten sposob uderzaloby sie we wlasnych kolegow.

0

@YoNoEntiendoNada Chyba sobie żartujesz, że takie zwroty w złości nigdy nie padają :D Nie mówię tylko o odzywkach rasistowskich albo homofobicznych, ale w ogóle o wszystkich wyzwiskach. Sam Drenthe oskarżył naszego Messiego, jakoby ten nazwał go "Negro".

1

@BarcaInfo Na tym forum to normalne. Zacznie się hejt na zawodnika więc reszta za tłumem. Mało kto myśli samodzielnie.

0

@NeroTFP nic nowego , przeciez robil to jak gral w Brazylii , robil to jak gral w Barcelonie i kontynuuje to grajac w PSG

od zawsze taki byl , tylko grajac w Barcelonie wiekszosc fanow przymykala "oko " bo w koncu gral dla ukochanego klubu i te jego wybryki czy odzywki ignorowali

Facet prowokuje i nie okazuje "rywalom szacunku " , stad ci czesto poluja na jego nogi

Kilka meczy kary powinno by mu na chwile ochlodzic glowe ale i tak wkrotce wroci z czyms nowym bo taki ma charakter.


3

@Hawajczyk I dlatego bylo o tym glosno - bo na codzien to nie pada. Co innego rzucac obelgami, a co innego obrazac kolor skory drugiej osoby. Jest powod dla ktorego Suarez dostal bana na 10 meczy w Premier League, kiedy obrazil Evre. Takie incydenty sa naglasniane, bo zdecydowana wiekszosc pilkarzy to nie sa smiecie, ktorzy kogos by nazwali ‘czarnuchem’.

1

@YoNoEntiendoNada Ale właśnie w tym rzecz - taki Suarez też rasistowskim śmieciem nie jest, ma i miał wielu czarnoskórych kolegów w drużynie, zapewne także z wieloma dobrze się dogaduje i nie ma z tym problemu, natomiast przywołane przez Ciebie spięcie było podyktowane jakąś dozą emocji, może doszło do starcia i puściły mu nerwy, może zrobił to z czystej złości, w rzeczywistości nie będąc ani trochę rasistą, tak też bywa.

1

@Hawajczyk to dlaczgo wyzywa go rasistowskimi kalumniami? sorry tylko poebani ludzie tak wyzywaja innych, to samo sie tyczy Neya jesli rzucal edałami w strone tego obroncy. Nie mozna zwyczajnie nazwac kogosc kupa ówna?
Jest cala masa rasistowskich powiedzonek na ktore nie zwracano przez lata uwagi, tak samo antysemikich. Do dzis ktos zalujący grosza co robi? albo kto lata po pustym sklepie itd. Ciekawe jakby bylo powiedzonko ma lepkie raczki jak byle (tu wpisz obrazliwy epitet na osobe z Polski) to byłoby to jednak mniej okej.

Nie mam pojecia po co ludzie w ogole męczą konia z tym wymazywaniem rasizmu, nie tylko z historii a takze jezyka potocznego. Sa tak tym przejeci, a przeciez wystarczy albo powiedziec ze jest sie rasista albo ze sorka, nie zastanawialem sie nigdy na tym i rzeczywiscie cos tu nie gra.
To nie tabuny - zwlaszcza ludzi co dopiero podstawowki pokonczylo - przedstawia tu glebokie przemyslenia nad problemem rasowym. Z mlekiem matki wyssane kretynizmy.


2

@semafor Jeszcze raz napiszę: to czyste emocje - tyle i aż tyle. Oczywiście każde tego typu zwroty są złe i nie powinny być używane na boisku, co nie zmienia faktu, że Luisito jak mniemam rasistą nie jest. Bardzo też ciekawi mnie, co dokładnie powiedział Neymar i jak wygląda wierne tłumaczenie na język polski.

0

@NeroTFP Ciekawe ze sie zrobila afera o to czy jest oficjalne potwierdzenie.. ze Neymar go pocisnal, a nie o to ze Neymar sobie to wymyslil... bo z tego co widze to Ney na pewno byl obrazany, ale na pewno nikogo nie obrazil bo nie ma oficjalki.. Zalosne..

0

@NeroTFP nieprawda. Druga cześć zdania może być prawdziwa bez „spełnienia warunku z pierwszej części zdania” (zob. Wikipedia „implikacja materialna”). Zatem nawet jeśli te doniesienia o homofobicznych odzywkach nie okażą się prawdą to i tak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zachowanie Neymara uznać za typowe rodem ze szkoły podstawowej ;)

Komentarz usunięty

0

@MessiUltras
Człowiek to nie coś, nieważne czy tego kogoś lubimy czy nie - to raz.

Dwa - tak długo jak nie robi nic niezgodnego z prawem, tak długo każdy ma prawo nazywać się, ubierać się a także żyć z kim tylko ta osoba sobie chce.
Nikogo nie obchodzi czy się Tobie to podoba, skoro nie ma krzywdy to możesz po prostu odwrócić wzrok i iść w swoją stronę.

Oczywiście brak jakiejkolwiek dojrzałości a być może i czegoś więcej skutkuje takimi właśnie genialnymi opiniami.
"Coś" eksdi.

Dyskusja o rasistowskich/homofobicznych odzywkach a ty lecisz jeszcze dalej z odczłowieczaniem xD

Ja bym tam wysłał na wakacje ale zakładam że moderacja nawet nie przeczyta.

« Powrót do wszystkich komentarzy