La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 671 Culés

51

Podsumowując uznanie za winnego, byłego policjanta, Dereka Chauvina:
-George Floyd przed interwencją zażył bardzo mocne i niebezpieczne narkotyki
-policjant nie klęczał mu bezpośrednio na szyi tylko na karku
-wszystko było zgodne z procedurami co przyznają jego koledzy z policji i i inni policjanci. Uczą tego w szkołach policyjnych
-na sąd wywierana była presja ze strony BLM ( groźby o wszczęciu zamieszek w razie uniewinnienia (O zgrozo domagali się kary śmierci, która w stanie Minesota jest niedozwolona więc XD z nich) oraz ze strony Białego domu i prezydenta Bidena co nie powinno mieć miejsca.

Jedyna nadzieja że zostanie uniewinniony przez sąd 2 instancji, bo nie zasługuje na żaden wyrok

19

@Kgorecki2500 Zasługuje na karę, ale nie taką jaka mu grozi.

7

@Kgorecki2500 Porąbany świat

12

@Kgorecki2500 Ale chochoł, sekcja zwłok wykazała, że narkotyki nie miały nic wspólnego z jego śmiercią. Co więcej, wyszło na sekcji, że faktycznie powodem uduszenia nie było uduszenie bezpośrednio kolanem a dociskanie drugim, przez co płuca nie mogły się rozprężyć. Nie powinien zostac uniewinniony, bo klęczenie 8 minut na kogoś karku kiedy ta osoba nie sprawia zagrożenia to zwyczajne znęcanie które doprowadziło do morderstwa.

4

@Kgorecki2500 naprawdę? Ja absolutnie nie bronie Georga. Ale uważanie policjanta za niewinnego to absurd. Przecież z nimi było 2 czy 3 kolegów. Nie można go było skuć i wsadzić do samochodu? Poważnie trzeba było na nim klęczeć?

Po drugie myślałeś ze policjanci by powiedzieli, że źle zrobił? Oni wszyscy powinno beknąć za tę śmierć.

0

@Kgorecki2500 nie chcę bronić bandyty ale pojawiły się jakieś dodatkowe nagrania z których wynika że policjant nie klęczał mu na szyi? Nic o tym nie słyszałem.

1

@AV0CAD0 defacto nie klęczał na szyi bo "szyje" określa się z przodu, George leżał na brzuchu więc policjant dociskał od strony karku

5

@Kgorecki2500 Tyle, że jak go uniewinnią to wg mnie prędzej czy później to całe BLM i inne ścieki dokonają na nim samosądu. Jednym słowem gość jest spalony i w tym kraju sporo nie pożyje przez ten cały syf. A na pewno o spokojnym życiu może zapomnieć.

2

@PawkoFCB wtedy sąd powinien osądzić tych ludzi za nękanie i zależnie od sytuacji( oby to takich sytuacji nie doszło) za umyślne zabójstwo. ( tylko proszę nie pisać że Chauvin też, bo przedstawiłem argumenty dlaczego nie, chyba że masz inne argumenty)

4

@PawkoFCB A niech się taplają we własnym syfie. Sami sobie piwa naważyli. To kraj zepsuty już od dawna. Dzisiaj tylko to się potwierdza.

0

@Kgorecki2500 Jaka by nie była decyzja, co by sąd nie zrobił i tak w końcu ktoś by go dopadł w jakiejś ciemnej uliczce i zaszlachtował jak świnie. Dla niego nie ma ucieczki, bo każdy zna jego tożsamość, wygląd, pewnie i adres(y) zamieszkania. Wariatów na tym świecie nie brakuje i ktoś prędzej czy później sam by go osądził. A pewnie wielu chciałoby zostać "bohaterem" dodatkowo.

0

@olsen ale są jakieś dowody na to że nie da się tak udusić? Pytam, bo sporo osób to podważa, a zatrzymałem się na wersji że udusił go kolanem.

8

@olsen Żadne klęczenie na szyji/karku nie miało znaczenia, setki zatrzymań w Ameryce czy Kanadzie kończyło się właśnie takim położeniem zatrzymanego i nikt od tego nie umarł. Jeszcze przed położeniem go na ziemię, Floyd krzyczał że nie może oddychać, zanim nawet go do radiowozu wsadzili, a przecież wtedy nikt mu na szyji nie klęczał. Są dowody że już nie raz chciał w taki sposób uniknąć zatrzymania przez policję. Gość był po prostu spruty na maxa i serce nie wytrzymało. Zresztą, jego dziewczyna sama przyznała że kiedyś razem byli tak naćpani, że czuli się jakby umierali. Ten wyrok jest tylko zagrywka polityczną i tyle.

4

@AV0CAD0 zapewne dlatego, że drogi oddechowe są od przedniej strony. Myśle, że w taki sposôb bardzo ciężko byłoby udusić nawet celowo.

1

@escarabajo próbowali go wsadzić do samochodu. Ogladnij sobie film z zatrzymania.

11

@PatrykJoki Ja pierdole, ty tak serio? Sekcja zwłok wykazała, że został zamordowany przez policjanta ale tak nie było, bo jakiś anon z polski który co najwyżej w kościółku klęczal mówi, że się nie da? XD Jak mnie bawią tacy domorośli eksperci medycyny sądowej, którzy największej brutalności doświadczyli jak ich policja za szlugi zgarnęła podczas wagarowania na matematyce. Możesz tworzyć sobie jakieś niestworzone historie jak to narkotyki go zabiły, ja wolę wierzyć oficjalnej sekcji zwłok potwierdzonej przez kilku lekarzy. I olaboga nawet nie byli czarni!

4

@AV0CAD0 No bo na sekcji zwłok wyszlo, że przyczyną nie było dociskanie na szyje kolanem tylko dociskanie drugim kolanem jego pleców nie pozwalajac płucom sie rozprężyć.

1

@Kgorecki2500 "...nie klęczał mu bezpośrednio na szyi tylko na karku." - a nie to spoko, jak na karku to przecież tylko gila. XD Drugim kolanem dociskał klatkę piersiową tak że koleś nie mógł oddychać jakby co.
"...co przyznają jego koledzy z policji." - jak jego kumple mówią że wszystko spoko to nie wiem czego się ten sędzia czepia. XD

0

@PatrykJoki To akurat dziwne, że 4 szkolonych gości nie radzi sobie z jednym facetem... ale co ja tam wiem.

0

@speedweed "[...] i inni policjanci"

2

@olsen Hahaha, ale fikołka zrobiłeś. Nie znasz mnie i próbujesz lecieć ad personam tekstami z podstawówki xD nie wiem gdzie ty to wyczytałeś, ale patolog sądowy wykazał jasna przyczynę zgonu, gdzie samo klęczenie na karku Floyda nie miało znaczenia. Oszczędź sobie następnym razem te teksty i przejdź do merytoryki, chociaz nie będę ukrywał że nie ma czego się spodziewać po człowieku z papieżem na profilowym.

0

@Kgorecki2500 których interesy są silnie powiązane bo cała policja jest oskarżana od nadmierną brutalność.

Nikt tego nie wytłumaczy lepiej niż John Oliver, polecam serdecznie. Myślę że rzuca trochę światła na śmierć Floyda, sytuacje policji i czarnoskórych w Stanach.

https://www.youtube.com/watch?v=Wf4cea5oObY

2

@Kgorecki2500 już milion razy było wyjaśniane ze narkotyki nie miały większego wpływu na jego smierć. Tutaj jest np rzeczowa analiza na podstawie oficjalnych raportów (a nie fejkow podawanych przez jakieś media) https://youtu.be/xRoqSyIi-98

A Floyd miał już założone kajdany i był unicestwiony kiedy policjant na nim klęczał, policjant nie reagował na jego prośby, oraz prośby przechodniów o zwolnienie kolana, obok byli inni policjanci, a całość trwała dosyć długo. To niezle procedury.

Ale co te lewackie sądy mogą wiedzieć, my wiemy lepiej.

« Powrót do wszystkich komentarzy