La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 637 Culés

0

Janusz Korwin-Mikke - co sądzicie o tym polityku? :D

23

@Quavosk lubię, szanuje.

28

@Quavosk dobry wariat, na pewno oryginalny człowiek

48

@Quavosk byłam kiedyś na spotkaniu z JKM i mam z nim zdjęcie. Chwilę pogadałam, bardzo kulturalny starszy pan :D w rękę mnie pocałował i traktował jak damę. Odczucia mega pozytywne.

1

@Dankhog nie zgadzam z się z częścią jego poglądów, chociażby odnośnie kobiet, ale czasami mówi jako jedyny innym językiem niż inni politycy i ja się z tym myśleniem zgadzam :-)

Komentarz usunięty

2

@Quavosk Przez niego zmarnowano szansę na lustracje.

28

@Quavosk do najwybitniejszego Polaka, byłego premiera Donalda Tuska mu daleko. Nazista, neofaszysta, szowinista i nic więcej. Wiem bo na TVNie tak mówili.

35

@sebasek99 jak przez niego xDD Przecież On był autorem ustawy lustracyjnej i to Macierewicz był za rozszerzeniem o prezydenta, co skończyło się fiaskiem i w efekcie 1/7 odtajnili. Wielokrotnie były podawane przyczyny, czemu ustawa lustracyjna odniosła tylko częściowy sukces.

2

@sebasek99 o czym Ty mówisz? Jak lustracja była jego inicjatywą xDD

5

@michal26 @clyde No i tak ją skonstruował, że nie dało się od niej odwołać, co z oczywistych względów pogrzebało jej wprowadzenie. Polecam poczytać ten akt, ponieważ to legislacyjny potworek.

7

@sebasek99 Lustracji i tak by nie było, bo takie były ustalenia Magdalenki

1

@Quavosk Janusz to wolność, Janusz to nadzieja.

15

@Quavosk Ma swoje zdanie, trzyma się go od wielu wielu lat. Nie jest chorągiewką i nie mówi tego, co chcą słyszeć ludzie.

4

@Quavosk inteligentny ale nie mądry

1

@barcelonaLM Janusz to skutecznie pogrzebał tamtą ustawą niestety, bo potem to powiązano z walką polityczną.

17

@Quavosk Bardzo szanuję Pana Janusza i doceniam go jako polityka, oczywiście nie zgadzam się ze wszystkim co mówi, ale w większości spraw ma rację. Nie owija w bawełnę, mówi jasno i przedstawia sprawy/problemy tak jak faktycznie jest, choć czasem mógłby się ugryźć w język, bo niejednokrotnie jedno zdanie za dużo niszczyło całokształt wypowiedzi/opinii na jakiś temat. Do tego chyba jedyny polityk który od początku swojej kariery politycznej ma te same poglądy i to co mówił kilkanaście lat temu powtarza i teraz.

3

@Quavosk Podobają mi się pomysły dotyczące gospodarki. Nie podoba mi się jego światopogląd. Szanuję za to, że jako nieliczny zawsze ma te same poglądy, a nie zmienia je co 5 sekund, żeby coś zyskać.

15

@Quavosk Czasem palnie jakąś głupotę ale przynajmniej trzyma się swoich poglądów, nie jest polityczną chorągiewką. Polityk co ma w czterech literach poprawność polityczną i dobrze. Do tego niezły raper
https://youtu.be/Q-Q0wuruQ8o

2

@Quavosk Janusz Polityki.

16

@Quavosk czym jestem starszy i bardziej obserwuję obecny świat, tym bardziej zaczynam rozumieć jego słowa z przeszłości (no bo ostatnio jednak nie jest w formie, wiek robi swoje)..

Dla przykładu : wcześniej nie rozumiałem zbytnio dlaczego tak się czepia tego, że chłopców wychowuje się coraz częściej w sposób podobny do dziewczynek. Chłopcy też mają być łagodni, delikatni itd.
Gdy zobaczyłem "strajk kobiet" to zrozumiałem. Przecież to był tak obrzydliwie żałosny strajk. Chodzenie po mieście i krzyczenie jakże niesamowite "wypie...". Czy te strajki im coś dały!? Kompletnie nic. Na wiejskiej siedzieli i się śmiali z tych wszystkich protestujących.

Teraz sobie wyobraźcie jakby wyglądały strajki, gdyby była jakaś decyzja polityczna, która by sprawiła że to mężczyźni poczuliby się pokrzywdzeni, zaatakowani etc. Byłaby prawdziwa rozpierducha. Politycy by się zwyczajnie bali.
No, ale za jakiś czas przeciętny mężczyzna może będzie już inny, będzie prędzej dbał o to jaki makijaż zrobić do szkoły/pracy :D, a męskość zostanie trochę utacona. Przynajmniej tak się stara teraz wychowywać chłopców, a przynajmniej taki nurt próbuje narzucić lewica. Broń Boże od przemocy... Społeczeństwo ma być łagodne, aby nie potrafili się przeciwstawić.

7

@Quavosk polityk, z którego się wyrasta mniej więcej w momencie pójścia do pierwszej pracy

Komentarz usunięty

Komentarz usunięty

4

@clyde
Pozazdrościć idola :)
Całowanie w rękę fuj

5

@Quavosk
O takich ludziach nic nie można sadzić. Odjechany człowiek tutaj specjaliści od medycyny alternatywnej powinni się wypowiedzieć

6

@Quavosk
Calowita likwidacja podatków :)
To takie Sińce Finction polityczne jest JKM

3

@HueHueszki
Wolność kobiet tak :) napewno

2

@lucas/catalan
Jest takie przysłowie odnośnie poglądów :)

1

@Gall
Zgrywus Polityki :)

Komentarz usunięty

10

@Pawel1980 Gdzie on mówił/pisał o całkowitej likwidacji podatków?

3

@inViNcibl3
20 lat temu kolego a podobniez poglądów nie zmienia :)

4

@Pawel1980 Przytocz tę wypowiedź, bo nie mogę znaleźć :)

2

@Quavosk Bardzo inteligentny gość, z ciekawymi pomysłami na nasze państwo, niestety chyba zbyt tradycjonalistycznymi, aby przeszły w dzisiejszym społeczeństwie

1

@Quavosk trochę wariat, ale czasami powie coś madrze xd

3

@Quavosk Wariat. Oby nigdy nie doszedł do władzy.

21

@Pawel1980 Z tego co pamiętam mówił o radykalnym zimniejszemu podatków i ograniczeniu się do tych najważniejszych. Więc przestań pisać własne bajdurzenia.

Komentarz usunięty

1

@inViNcibl3
Poszukaj sobie wypowiedzi

1

@usztafik
Spytam ile masz lat ?
Odpowiadam około 20/30 tez wierzyłem z to co mówi Korwin w te bzdury :)

2

@usztafik
Ja mam 41 lat i pamietam dokładnie co mówił 20 lat temu :)

9

@Pawel1980 daruj sobie tłumaczenie im, też kiedyś byłem korwinowcem. Z tego zazwyczaj się wyrasta, niestety obecnie poglądy katolicko-narodowe są na fali, ale to chwilowe

4

@przemek14qwe Po prostu czekamy na wypowiedź Korwina, o likwidacji wszystkich podatków. Takie tłumaczenie (jeśli znajdzie taką wypowiedź) mi absolutnie wystarczy. Użytkownik @Pawel1980 mówił, że taka istnieje...

2

@Quavosk nie lubi ue czyli nie chcę tej kasy, za którą polska została zbudowana i też dzięki ciężkiej pracy Polaków. czyli za naszego życia nie mielibyśmy zbudowanych autostrad, szpitali wyremontowanych nowych, odnowionych szkół uczelni , finansowanych programów badawczych i prywatnych pomysłów na biznes.Urzędów Ośrodków, sportowych ,stadionów Orlików dworcy kolejowych ,autobusowych sfinansowanej szczepionki .Obecnej kasy na inwestycje eko po covidzie i wielu innych rzeczy.Szkodnik i dziwny zwolennik Rosji.

3

@GeneralXavi o kierwa co za idiotyczny komentarz popełniłeś

11

@Quavosk Jeden z mądrzejszych w tym cyrku - nieprzekupny, dlatego jest masakrowany przez mainstream. Szanuje i to bardzo !!

0

@elmayakos ty uważasz Tuska za porządnego człowieka? Serio?

0

@DamianBarcaCule oczywiście, że nie

3

@Pawel1980 Dalej czekam na dowód o całkowitej likwidacji podatków przez Korwina. Masz 41, a nie potrafisz odpowiedź na proste pytanie.

1

@przemek14qwe
Wiem nie ma sensu tłumaczyć musza sami do tego dojść :)

1

@adku
Poszukaj w necie mi się nie chce szukać.
Pamietam jego wypowiedzi jak miałem ok 20-stoki, czyli 20 lat temu :)
Pan Korwin wtedy był liderem swojej partii i kandydatem na Prezydenta :) kilkukrotnym

1

@usztafik
Poszukaj sobie to twój idol przecież

4

@Pawel1980 No nie to ty wkładasz komuś w usta słów których nie powiedział,a więc czekamy aż dasz linka do strony albo źródło informacji

7

@Borneo "nie lubi ue czyli nie chce tej kasy za którą polska została zbudowana"
Nie przypominam sobie, że przed 2004 rokiem żyliśmy w lepiankach. U mnie w mieście szpital dziecięcy wyburzono w okresie gdy jesteśmy w UE, czy mam zatem winić UE bo gdzieś indziej jest tablica, że "Sfinansowano przy udziale środków z Unii Europejskiej bla bla bla...". Był u nas dworzec, gdzie można było kupić bilety, sklepik i ubikacja, ale to za komuny było. Teraz jest jedynie przystanek, gdzie pociąg staje. Danke UE. Boiska to raczej puste są. Więcej gra na nich pasibrzuchów znaczy dorosłych chłopów niż dzieci. Dzieci przecież mają teraz smartphona. Gdy byłem dzieckiem w tych miejscach były betony (częściej niż żwir) i trzeba było czekać na swoją kolej jak już grali. Czekam aż Polska zostanie mistrzem świata w kopanej. Zapewne chłopaki podziękują UE... To, że dostrzegasz gdzieś kontrast na lepsze między tym, co było przed wejściem Polski do unii a tym co jest teraz po niemal 17 latach to zasługa, że demokracja więcej niszczyła niż budowała. Podczas którego ustroju sprzedano najlepszy polski bank za jego ROCZNY ZYSK. Kiedy zniszczono stocznię? Który ustrój zarżnął huty i dobija teraz kopalnie? DEMOKRACJA. Ci wszyscy zwolennicy UE zapomnieli, że pieniądze na te odnowione fasady budynków czy chodniki z kostki nie wzięły się z powietrza. DOTACJE TO FORMA POŻYCZKI Polska będzie musiała je zwrócić jak będzie płatnikiem netto do UE, czyli w skrócie będzie więcej wpłacać niż wypłacać z unijnego budżetu. Tak jak wielkość kraju i liczba ludności działała na wielkość przyznawanych środków, których to często nasz kraj nie wykorzystywał, tak teraz to będzie także decydowało o składce do UE, co na pewno w 100% euro-kołchoz będzie egzekwował;). Idąc chodnikiem nie pluj, nie śmieć, zbieraj kupkę za psem bo jak jest za dofinansowanie unijne spłacasz go i będą twoi potomkowie spłacać tak długo jak Polska będzie w UE. Wiele tych budów, remontów, modernizacji, doposażeń zostało wykonanych przez NIEPOLSKIE firmy. Polski biznes niewiele się wzbogacił. Znaczy UE pożyczyła Polsce pieniądze, które wydaliśmy w ogromnej części u nich, w UE i teraz MY, następne pokolenia będziemy to spłacać z nawiązką... Wniosek. Kto jest ZA Unią Europejską powinien być ZA 500+!!!

14

@Pawel1980 Może masz 41 lat, ale argumenty dzieciaka. Mentalnie się gdzieś zatrzymałeś i dyskusja z Tobą nie ma sensu.

1

@Waslak12 choćby cały dzień szukał, to nie znajdzie. Janusz nigdy takich słów nie powiedział. Naczytają się tacy wypowiedzi wyrwanych z kontekstu, a potem powielają takie pierdoły wyssane z palca.

8

@Pawel1980 Jeśli znajdziesz taki filmik to przekaże ci 10 tys zł, wynagrodzę ci czas na przeszukanie tego, możesz notariusz znaleźć w celu spisania umowy, ale notariusza ty opłacasz.

1

@Pawel1980 Każdy polityk zapowiada, obiecuje, że coś zrobi i jak już on będzie rządził to będzie tak a nie inaczej. Jednak gdy już obejmie stanowisko okazuje się, że było to wyłącznie czcze gadanie, rzeczywistość zweryfikowała plany bądź zabrakło chęci/intelektu/... żeby wprowadzić plany w życie.

Spośród tych partii, które pozostały SLD rządziło mając swojego prezydenta, PO rządziło mając swojego prezydenta, PiS rządzi ze swoim prezydentem. O początkach lat 90-tych, upadkach AWSu i Unii Wolności pisać nie warto, to był marazm. Janusz Korwin-Mikke nie rządził nigdy. Tak jak można UCZCIWIE jeśli się chce zweryfikować SLD, PO, PiS, co za ich rządów zrobiono, co zbudowano, co zniszczono, tak w przypadku Pana Korwina-Mikke i Konfederacji nie można, a i jego poprzednich partii również nie można. JKM nigdy w polityce nic nie wgrał

1

@Joaquin88 chłopie akurat ja pamiętam czasy stanu wojennego i wiem nawet gdzie i stały samochody opancerzone.Doskonale wiem co komuna zrobiła z Polską.Kiedy Polska wychodziła była hiperinflacja na poziomie 400% coś co dzisiaj bylo warte tyle to jutro cena była z innej bajki.Nie można było handlować.Po reformie udało się ja zdławić.Ale pozostały ogromne długi które udalo się zmniejszyć z usa czy z klubem paryskim.Potem za gospodarkę wzieły się mikro przedsiębiorstwa które z zachodu ściągły towar i to był pierwszy impuls wychodzenia z problemu.Dopiero zbudowanie sieci drug urzędów kultury pracy i transferu z ue technologii dało nam dopiero względnie dobry poziom życia.Ale nie ma inwestycji bez sieci dróg transportu itp.A to stalo się dzięki ue.Masz pecha bo mi ciemnoty nie wciśniesz bo ja akurat na koźminskim rok miałem ue i wiem jak to funkcjonuje.Polska zrobiła reformę województw po to aby wiedziedzieć jakie jest pkb województwa aby najsłabsi dostali najwięcej.Niestety rozwój miast jest sxybsxy od najsłabszych regionów.Ale gdyby doplat nie bylo swoją droga popytaj rolników o kwestie doplat;)To różnica byłaby większą .Mówienie ze polska nie skoezystała na uw i nie idnowiła i frastruktury bo w twoim miescie nie odnowili dworca....bo nie chcę cię za bardzo obrażać.Bo jest to zwykła bezczelność .Poparcie dla ue jest wyraźne.Natomiast na km widać jak zmieniła się warszawa która była brzydka.A nawet goście którzy przyjeżdżają twierdzą ze im się Wawa podoba bo wszystko jest nowe.Chlopie nie pieprz.Proszę sobie porównać wzrost gospodarczy ukrainy która byla po 89 lepsza niz polska i zwrócić uwagę na datę wejścia do ue Zobaczysz jaki był wzrost polski a jaki ukrainy i co oznaczało nie wejście do ue
Dalej pozyczka ktorą bierzemy jest przez covid sama w sobie nie jest zła o ile pieniądze sa dobrze zainwestowane.Na razie płacimy kary za co2 i węgiel zaczyna być ciężarem i inwestycje w eko to nowe technologie miejsca pracy itp.Z ue będa lepsze gwarancje i mniejszy procent deal jesr dobry nie pieprz chlopie:)pozdr

2

@sebasek99 Gdyby nie JKM nikt by nie wiedział co to w ogóle jest lustracja. Byli SB po prostu niszczyliby sobie kolejne kwity, teczki, archiwa bądź zabierali do prywatnych zbiorów na haki

0

@przemek14qwe Znaczy jesteś taki trochę koniunkturalista, jak wiatr zawieje.

Patrz a wraz z tymi protestami były głosy, że nacjonalizm ze szkolnej ławy się skończył i jak tu cytat "(...) wreszcie stare k**** głosujące na PiS wymrą" to w Polsce będzie ZACHÓD a la Calais, "tolerancja" i równość X)

3

@Joaquin88 Nie zgodzę się, że "JKM nigdy w polityce nic nie wgrał
". Korwin mówił zawsze, że nie chodzi mu tylko o przejecie władzy, ważniejsze jest dla niego zmiana sposobu myślenia ludzi. Dlatego stosuje tak kontrowersyjne porównania, czasem ostry język... Jeśli porównujemy ruchy wolnościowe w Europie a w Polsce, to u nas mają się całkiem nieźle. Co by nie nie powiedzieć, Korwin zmienił sposób myślenia wielu ludzi w Polsce (tu uważam, że zdecydowanie wygrał w polityce). Nie ma co ukrywać, że praktycznie cała Europa i większość USA jest lewicowa. Z każdymi nowymi wyborami w USA, każdy kolejny prezydent od Demokratów, jest bardziej lewicowy od poprzedników. Nowa Pani wiceprezydent Kamala Harris to już chyba "komunistka". W latach 80-tych byłoby to nie do pomyślenia.

0

@Joaquin88 xD Dzięki JKM to mogli sobie łatwo tą lustracje uwalić, bo jego propozycja aż sama się prosiła o krytykę (zresztą słuszną, przecież od każdego zarzutu powinno być odwołanie, inaczej mamy do czynienia z samosądem) i dzięki temu sama lustracja stała się poniekąd synonimem walki politycznej, a nie uczciwego procederu. A ten pogląd sprawił, że ta się nigdy u nas nie dokonała.
I proszę cię, lustracja to był temat, który pojawił się praktycznie od początku wolnej Polski, JKM ani jej nie wymyślił, ani nawet pierwszy tego tematu nie podjął.

0

@Borneo Nigdzie nie pisałem, że komuna była idealna! Nie pisz, że demokracja jest wspaniała.

Z tymi cenami celowo piszesz o krótkim okresie upadku. Taki wzrost cen a jaki państwo polskie gwarantowało sztywny kurs $. Czysty zysk dla ludzi z kapitałem z zachodu. Takie wzrosty cen a zakłady pracy sprzedawali dla inwestorów (w większości z zachodu) za symboliczne 1 zł, którzy to w większości te zakłady zamykali vide polski cukier, zelmer. Rozwój miast jest szybszy teraz a kiedyś tak nie było. Dobrze wiesz, że wraz z demokracją wiele upadło. Gdzie są te zakłady pracy i hotele robotnicze zbudowane po 1989 za wspaniałej demokracji? No gdzie?

Czy Polska będąc już płatnikiem netto do UE spłaci te dotacje z z nawiązką?:)

PS Jak jesteś zwolennikiem myśli ekonomistów z tam tych lat, że jak państwowe to trzeba sprzedać, PARDON, ODDAĆ W DOBRE RĘCE to nie odpowiadaj.

0

@adku Zgadzam się. Chodziło mi o wygranie prezydentury czy żeby przynajmniej jego partia byłaby niezbędna do większości. Aby jego partia była przynajmniej takim PSL-em, koalicjantem dla zwycięzców

0

@sebasek99 Gdyby chcieli uchwalić. Po co niby mieliby pisać ustawę przeciwko sobie samym.
Jak się zawaliła ta hala targów gołębiarzy, to zapewne widziałeś jak odśnieżają dachy. Natomiast wcześniej nie było chłopa/baby z wyobraźnią na tyle, że takie coś może się stać

PS Mogę przyznać rację, że były jakieś wady prawne. Ale czy człowiek, który nie ma nic na sumieniu będzie się ich chwytał?

0

@Joaquin88 Dobra, bo widzę że się nie dogadamy xD

0

@sebasek99 Uchwalając tę ustawę, kręciliby sami na siebie sznur. Wszyscy wiedzieli, nie wychylali się gdyby nie ten JKM. Zresztą od zwykłego człowieka do samej góry tyle ludzi należało do partii, że poniekąd w dużej mierze zwykłym ludziom to było na rękę. Pozdrawiam

0

@sebasek99 Robisz biznes, cokolwiek. Co nie zakazane jest dozwolone. Obejmujesz pozycję gdzie stanowisz o przepisach. Czy ustanowisz przepisy, który objęłyby odpowiedzialnością to co robiłeś w przeszłości, czyniąc je nielegalnymi czy chociaż niemoralnymi? Tym samym zmieniając to co możesz osiągnąć w przyszłości?

0

@Joaquin88 nie pisze ze demokracja jest wspaniałą pozwala cwaniakom pokroju pis czy kotwinowi i solidarnej polski kombinować .Nie chroni przes takimi zagrożeniami do urządzenia własnego folwarku.Jrst to system który jest najlebszy jaki wymyślono.Komuna upadła bez strzału bo zbankrutowała także w polsce.Rywalizacja z zachodem który miał 30 lat przewagi była niemożliwa.Te zakłady potrzebowaly inwestycji kultury pracy i innowacji.Nikogo prywatnie nie było stać aby je kupić.A potrzeba była kada aby oanstwo funkcjonowało i miało kasę na wkład zobacz jak wcześniej przed ue bylo z drogami czy nawet z metrem w Wawie.Wcześniej to była kpina.Pis rządził i nie znalazł innej drogi za pierwszym razem.W tej chwili to mamy skupowanie banków hoteli czyli komuno wróć aby były stanowiska dla pisowców.Paranoja.

0

@Joaquin88 Ale ty nie rozumiesz, że w myśl tej ustawy, to Macierewicz potem mógłby nawet na ciebie rzucić to oskarżenia i nic nie mógłbyś zrobić? To nie jest jakaś tam mała wada prawna, tylko wielki bubel.

1

@Borneo Cwaniaki, aferzyści są w każdej partii!

Demokracja najlepszym systemem jaki wymyślono. Zęby trochę bolą po tym zdaniu. Zakładam, że 500+ ci nie przeszkadza bo to determinuje wyniki ostatnich dwóch parlamentarnych i prezydenckich wyborów. Dla JKM rządy głupców, coś prawdy w tym jest...

Tak, jest gdyby w komunie była gospodarność ten system by się utrzymał. Tak przy jednym biurku siedziały 3 osoby, jedna robiła, jedna nic nie umiała a trzecia poszła do kolejki...

Z oceną, co PiS skupuje trzeba się wstrzymać. Czy będzie budżet państwa wychodził na tym na + czy przynajmniej na 0. Jedno jest pewne jak wróci opozycja do władzy będzie miała co prywatyzować, przy PO już zaczęło tego brakować. Został w sprzedanych firmach już tylko przedrostek POL.

Nadal nic o tym, że Polska będzie musiała spłacić te dofinansowanie wyższą składką do UE.

1

@Joaquin88 "Demokracja najlepszym systemem jaki wymyślono" - nie zgadzam się z tym, przykład CHIN, pokazuje, że każdy kraj demokratyczny w dłuższej perspektywie przegra gospodarczo z tym krajem. Lepsze ustroje: Republika, Demokracja z ograniczonym prawem glosu i wagą glosu (uzależnionym od wiedzy i inteligencji)

0

@sebasek99 Na mnie na pewno nie...

Jeśli nie chcieli bubla prawnego dlaczego więc nie wzięli aktywnego udziału w pisaniu tych przepisów? Tylko chcieli ukręcić sprawie łeb. Im wygodnie z takim "bublem prawnym". Wynik lustracji mogą zawsze dyskredytować i podważać. Gdyby ustawa była napisana idealnie, nie można by się doczepić do niczego jedno jest pewne nie byłoby miejsca dla TW w polityce czy budżetówce. A na to oni pozwolić nie mogli i nie mogą. Zbyt wielu ma cokolwiek na sumieniu. Tzw. polityka "grubej kreski".

0

@adku Napisałem "Zęby bolą" X). Odnosiłem się do komentarza powyżej. Zgadzam się z tobą

0

@Joaquin88 Nie doczytałem :)

0

@Joaquin88 500+nie korzystam z tego i ma swoje minusy powoduje ze ludzie idchodzą z pracy nie tworzą pkb .Buduję się rozczeniowe państwowe i w sytuacji kiedy jest kryzys to niech ktoś próbuje s tym momencie wycofać coś takuego nie ma obcji bo przegrasz w wyborach.W jwestii dzietności też nie zdaje egzaminu.W 2015 roku uważałem ze nie jesteśmy jeszcze na etapie aby rozdawał kasę z podatków bo to pis z własnej prywatnej kasy nie daje tylko z podatków.Uważałem ze trzeba dalej budować inrastrukturę bo jest nieskończona inwestować w innowacje naukę itpZrobiono deformę szkolnictwa inwestycje sa najnliższe a drogi zanotowały ponad rok opóźnień.Nalezało inwestować w sluzbe zdrowia a nie w propagande 2mld tvp ref.Nie opowiadać co robiła szedlo z dudą ze węgla mamy na 200 lat bo już jest nieopłacalny a smog zabija 2 krotnie więcej osób niż covid poprzez raka zawały i udar.Koszty wegka to dopłaty co2.Ale ogromne pieniądze na leczenie ludzi lekarstwa i w polsce w stosunku do reszty krajów rozwiniętych krócej się żyje.Straciliśmy 5 lat na to aby w tym obszarze zrobić zmiany.Zachamowano rozwój wiatraków promując wegiel.Straciliśmy też kasę z ue na wymianę piecy bo bo rzad fatalnie przygotował dystrybucje tych srodków.To tak jakby sieć sprzedawała tel w 2 pkt sprzedażowych.Ja bym starał się dać ludziom wędkę a nie rybę.Wspierał bym przedsiębiorcze postawy samorozwój.Dawanie kasy miało plusy ale państwo powinno dawać wędkę a nie rybę.

1

@Borneo 500+ to trochę jak dofinansowanie z UE. Pieniądze, które nie wzięły się znikąd. Pieniądze z których ktoś korzysta, a ktoś inny będzie spłacał. Pisałeś powyżej o tym jak Warszawa dziś wygląda a jak wyglądała przed wejściem Polski do UE. Cała Polska będzie to spłacać do UE. Zresztą kiedyś już ludziom potrącali, wtedy na odbudowę stolicy. Zgodzę się w 100%, że 500+ demoralizuje!!! Wiesz kto również tak myśli? Chyba masz podobne zdanie jak JKM, "korwiniowi".

1

@Borneo Węgiel jest nieopłacalny przez limity CO2 i sprowadzanie z Rosji tego miału. Na prawdę myślisz, że ci z zachodu z łaski swojej myślą sobie "Pomożemy tej Polsce w transformacji energetycznej" i sprzedadzą nam technologie, licencje po taniości. Zabawne, w tych firmach często pracują polscy inżynierowie, Polacy z fachem wyuczeni w polskich szkołach, uczelniach publicznych (czyli za free). Nie dość, że polski podatnik sfinansował edukację ich kadry to będzie słono płacił za eko energię... Wiatraki działają jak wieje. Utylizacja paneli fotowoltaicznych jest szkodliwa dla środowiska.

Zgadzam się, że państwo winno dawać ludziom wędkę a nie rybę. Tylko, że ludzi też nie bardzo chcą i nauczyli się wyciągać łapę po to co im się nie należy. I o to też chodzi Korwinowi-Mikke z jego przekazem, że socjalizm poniekąd zniewala.

5

@Quavosk Jeden z najbardziej wykształconych i niewątpliwie najbardziej inteligenty w historii polskiego parlamentu. Niestety mówi prawdę dlatego nie jest lubiany bo nie od dziś wiadomo, ze ludzie wola słuchać pięknych kłamstw niż brutalnej prawdy. A to, ze od zawsze mówi to samo to tylko bardzo duży plus dla niego, ze pomimo niskich wyników nie zmienia zdania w celu zyskania większego poparcia.

1

@Joaquin88 jestem liberał, nie nazywam starych osób ku*** chociaż nie zgadzam się z nimi. Ich głupota i głosowanie na PiS wynika z braku edukacji i elementarnej wiedzy. Podobnie zresztą jak u korwinizmow

0

@Quavosk Do najwybitniejszego polskiego polityka Donalda Tuska nie ma podjazdu.

0

@Joaquin88 Bo to Korwin ją sobie od tak ogłosił, nie informując reszty, podtrzymując że zrobił to w kilka dni. Co zresztą stworzyło okazje do krytyki na zasadzie "zrobił to na kolanie".
" Wynik lustracji mogą zawsze dyskredytować i podważać."
Ale tylko nieoficjalnie, może na łamach gazet, bo w samej ustawie nie było żadnej procedury odwoławczej. Bach! Mamy wyrok i nie mógłbyś złożyć od niego apelacji.
"Gdyby ustawa była napisana idealnie"
I tu w punkt! Niekompetencja Korwina albo celowe jego działanie, sprawiły że ta kwestia jest już raczej pogrzebana.

0

@Waslak12
20 lat temu kolego nie wiem czy jest link :)
Obecnie trochę zmienił zdanie bo już niektóre podatki lubi.

0

@usztafik
A może na odwrót i Ty nie dorosłeś jeszcze.
Po co komuś coś wyjaśniać.
Przecież i tak nie przyjmujesz innego zdania.
Albo sam kiedyś zrozumiesz albo nie.

0

@adku
Po co piszesz takie głupoty.

0

@Joaquin88
I nie wygra bo to jest taki klaun polityczny :)

0

@Joaquin88 Węgiel jest nieopłacalny bo przez smog umiera 46 tyś polaków więcej niż na covid ,do ceny węgla dolicz bardzo drogie leczenie ludzi operacje.Nie mówiąc o tym ze jak jest smog ludzie siedzą w domach i mniej gdziekolwiek jeżdżą i chodzą siędzą w domu.Sprzedarz jest spada nie mówiąc że człowiek nie może iść na spacer itp. Ale dlaczego jest nieopłacalny bo w Rosji jest tańsza siła robocza i węgiel jest łatwiej dostępny.
UE po to stworzyła system dopłat licząc w województwach pkb aby wiedzieć który region w ue jest najbiedniejsze i on dostaje największą dopłatę choć i tak miasto mimo wszystko jest silniejsze i różnice się powiększają.Dlaczego tak jest bo ue dąży do tego aby wyrównać poziom życia w ue.Ue nie walczy z Polską to mit stworzony przez prawice ue rywalizuje z Chinami Usa, Rosją ,Arabią Saudyjską i moze emiratami dojdą indie.Nie jest w interesie ue upieprzanie regionów.To polska chciała wejść do ue a nie odwrotnie i to polska dostosywała swoją kontystytucje do prawa ue aby była zgodna.Dlaczego po to aby np.Polak który pojedzie do hiszpani czy włoch miał zbliżone prawo jak inny obywatel ue.Aby nie było zaskoczeń.Dlatego jest komisja która nadzoruje czy kraje trzymają się konstytucji które są zbieżne.Pis w tym momencie nie trzymając się konstytucji łamie prawo i polskie i ue.Studiowałem akurat zasady w ue więc pewne sprawy tłumacze i teraz jesli jest spór sprawy rozstrzyga Tsue.Można oddać problem do ko.isji weneckiej w której są specjaliści z całego świata nie tylko z ue aby sprawdzili prawo.Waszczykowski coś takiego zrobił i wykazali mu że pis się myli
Tu dochodzimy do meritum sprawy czym jest konstytucja zdegradowana przez pus w oczach społeczeństwa.Jest dokumentem który gwarantuje prawa obywatela w stosunku do zakusów władzy i partii politycznej.Jeśli partie i ich rząd je łamie obywatelowi powinna się zapalić czerwona lampka .Że władza narusza ich granice.Takze granice obywatela ue polaka hiszpana czy Wlocha w polsce.Oczywiście prawica mówi nic za darmo daliśmy im dostęp do rynku.Pytanie jest zasadnicze kto dał komu dostęp do większego rynku i jego instrumentów?A trzeba powiedzieć że eksport mocno rośnie.Argument wysuwany przez prawice jest z D...
Dlaczego jestem za tym abyśmy byli w ue w jej strukturach.To nie sa idealne struktury ale gwarantują pewne reguły demokratyczne.Historia pokazała co sie dzieje jak za władzę biorą się jednostki które mają jazde na władze- hitler, stalin, husein, putin, Łukaszenkp.Zobacz co stało się z pisem miało nie być afer brną od afery do afery obecnie emilewicz podsłuchy na śląsku.Codziennie coś dzieje.
Władza zmienia ludzi.Silne osobowości mogą zrobić czasem coś dobrego ale trafi się jedna czarna owca która odmienia wszystko
Boję się ludzi z jazdą na władze takim jak kaczyński przedewszystkim Ziobro bulący kasę rydzykowi.Nie ufam mu na 1mil.Gdyby nie ue mielibyśmy policyjne panstwo.Bosaka pamiętam z młodzieży wszechpolskiej nieprawdopodobnie bezczelny facet.Teraz strategicznie wyborach podszedł ideologie schował pokazywał biznes.Też mu nie ufam.Korwin ja nie mam wrażenia ze to normalny człowiek na pewno nie do rządzenia ale innego punku spojrzenia bym posłuchał może na coś zwróci uwagę.A ponieważ pamiętam komunę i nie chcę mieć niczegw stylu komuny czy to z prawej czy lewj strony.bo zdaża się że polityk co innego mówi co innego potem robi.Że wolę być w ue mieć dopłaty przestrzegane wolności zapisane w konstytucji przepływ usług ludzi i towarów bo ue to nie tylko kasa.Nie mam zaufania do jednostki.W Pplsce cwaniaków nie brakuje.

1

@JohnA A w czym dyplom magistra filozofii jest lepszy od magistra z historii nie mówiąc o magistrach ekonomi czy zarządzania?
Akurat w Sejmie jest sporo prawników i lekarzy więc na pewno nie jest jednym z najlepiej wykształconych, a w ogóle pominąłem doktorów i profesorów.

3

@Pawel1980 Człowieku co Ty bredzisz, na jakiej podstawie zakładasz, że ja jestem zwolennikiem Korwina. Ja zarzuciłem Ci kłamstwo, a ty wyciągasz jakieś z dupy argumenty ad personam, nie odnosząc się do mojego pytania. Ty masz 41 lat? Jezusie, bez odbioru robaczku.

0

@usztafik
Po twoich wypowiedziach widac ze lubisz Korwina :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Co było najgorsze w Barcelonie w 2020 roku?