La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1664 Culés

18Nie mam zamiaru się czepiać angielskiego, a sam przekaz nawet ok. Jeden z lepszych polityków w PIS jak dla mnie.

Komentarz usunięty

44

@DonMatteo901 Jeżeli Jaki to jeden z lepszych polityków w PiS to cienko z nimi :)

Komentarz usunięty przez użytkownika

8

@DonMatteo901 on nie jest w PIS tylko w Porozumieniu. bardzo dobrze nie donosi na polske i broni tradycji rodziny

2

@DonMatteo901 Wypowiedź bardzo dobra, szkoda, że PIS nic nie robi w tym kierunku.
Jedyną partią konserwatywną w Polsce jest KONFEDERACJA.

6

Nie w Porozumieniu, a w Solidarnej Polsce.

24

@DonMatteo901 Kurde, więcej fake newsów chyba się nie da w tak krótki okres czasu zawrzeć.
Ale śmieszy chyba najbardziej te nie istnienie stref wolnych od LGBT. A te uchwały samorządów? Przecież taka duma była, że te województwa to wprowadzają, a jak do tego doszła jeszcze lobbowana przez sektę Ordo Iuris Karta Praw Rodzin, to już w ogóle. No, ale się okazało, że pieniążków nie będzie, więc trzeba zwinąć interes, a raczej udawać głupka, że nic takiego nie miało miejsca.

1

@sebasek99 Chodzi o to, że są to strefy wolne od IDEOLOGII, a nie ludzi o innej orientacji seksualnej

Komentarz usunięty

2

@SelloutCrowd No dobrze nie jest :D Ale wolę Jakiego, niż tę bandę dziadków po 60.

9

@osa91 wstyd przed kim ? przed tymi co nas okupowali przez dziesiątki lat?

15

@NaFazieHitman Przed cywilizowanym światem. Wyprowadzamy na salony zaściankowych jełopów, którzy na zachodzie już wyginęli dawno albo siedzą w przyczepach są określani jako "white trash". Ale dla nas zaściankowość, zacofanie i opowiadanie kłamstw to cnota.

7

@DonMatteo901 przecież niJaki to marionetka takich samych dziadków po 60, więc o czym mowa

0

@NaFazieHitman tzn ze ci co nas okupowali to jeszcze żyją.

3

@dawidlabadz123 Ja wiem o tym. Niestety na nieszczęście konserwatystów już nie można jawnie powiedzieć, że to przeciwko homoseksualistom, biseksualistom itd., ponieważ wtedy to się spotka od razu z negatywnym odzewem i nie ma jak tego bronić, więc trzeba się chować za taką mową trawą w typie "ideologii LGBT". Tak jak się podatki nazywa "opłatami", tak tutaj trzeba wprowadzać taką nowomowę, aby mieć jakąkolwiek podkładkę oraz nie wyjść na skrajnego. Tymczasem wystarczy po prostu wejść w te rezolucje i wszystko staje się jasne, rzekoma ideologia nie ma nawet najmniejszej definicji, więc staje się wygodnym workiem, w który można wrzucić cokolwiek (a więc jest wygodną furtką do represji LGBT), a całość jest taksowaniem się pod własną moralność oraz jednoczesnym demonizowaniem osób innej orientacji.

5

@osa91 "white trash", ciekawe ciekawe :D

5

@sebasek99 To jak rozumiesz te "strefy wolne od LGBT"? Jak homoseksualista tam wjedzie to go snajper odstrzeli?

1

@inViNcibl3 No tak są określani w USA ludzie co są bezrobotni od zawsze, zwykle po wielu nieudanych związkach (8 rozwodów to średnia w niektórych miejscach), uzależnieni od alkoholu i narkotyków i mieszkający w przyczepach kempingowych, bo nie stać ich na dom.

3

@inViNcibl3 Tak, bo oczywiście, że żyjemy w kreskówce. Tylko popełniłeś błąd, bo akurat tutaj użyto czarów i on po prostu się zdematerializuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na serio, to krótkie pytanie - chciałbyś żyć w województwie, w którym jego sejmik nazywa cię ideologią, twierdzi że jesteś zagrożeniem dla rodziny, jakiś wielkich wartości, twoje istnienie narusza "fundamentalne prawa i wolności", generalnie traktuje jako zagrożenie? Albo może szerzej - chciałbyś żyć w kraju, gdzie aż 4 województwa, ponad 20 gmin i 14 powiatów twierdzi ww.?

6

@sebasek99 Naprawdę uważasz, że oni "odczłowieczają" homoseksualistów i dlatego nazywają LGBT ideologią? To jakiś nowy gatunek homo ideologus?

7

@inViNcibl3 Po Twoim podejściu do LGBT zakładam, że mam poglądy chrześcijańskie. Podobałoby Ci się życie w gminie, która jest strefą wolną od katolicyzmu? Czy może byłbyś urażony i absolutnie dotknięty?

0

@SelloutCrowd Wiem, ale wolę oglądać jego, a nie Jarka, czy innych Sasinów.

5

@osa91 Miałbym w to totalnie wywalone, nie chodzę po mieście i nie krzyczę, że czegoś mi brakuje, a taka strefa jedynie to mogłaby mi utrudnić.

4

@inViNcibl3 Nie odpowiedziałeś na moje pytanie. Zadam je inaczej: chciałbyś, aby jakaś twoja cecha - którą nie jesteś w stanie zmienić, taki się urodziłeś po prostu - sprawiała że jesteś nazywany zagrożeniem, naruszeniem obowiązującego prawa i wolności?
A to tylko część problemu...

6

@inViNcibl3 Bo Ci nie brakuje żadnych praw. Jakoś w czasach komunistycznych ludzie chodzili i krzyczeli, że chcą jakichś wolnych wyborów, wolnych związków zawodowych itd... Teraz się ich uważa za bohaterów. Tak samo LGBT chodzi o krzyczy że chcą mieć takie same prawa jak heteroseksualni. Chcą małżeństw, chcą nie być dyskryminowani i szykanowani, wyzywani i tłuczeni butelkami przez łysogłowych naziolków, w perspektywie pewnie móc adoptować dziecko. Fajnie jest być sobie w uprzywilejowanej grupie społecznej, która ma wszystko, siedzieć przed TV i pomstować jakie to te mniejszości są straszne, bo chcą mieć to samo co ja. A przecież ja jestem lepszy niż jakiś tfu tfu gej czy inny tfu tfu homoś, więc mi się należy więcej, nie?

7

@NaFazieHitman ależ nikt nie donosi na Polskę tylko na pis które łamie konstytucję.Bo do tych zmian nie ma większości konstytucyjnej w sejmie ktore przeprowadziło.Czyli nie ma poparcia suwerena.A co do tkzw. donoszenia to zaczął pierwszy europoseł Andrzej Duda w sprawie o Radio Maryja.Trochę śmieszne jest się czepiać czegoś co samemu się wprowadziło;)

5

@sebasek99 czemu tak to przedstawiasz, że przeciw homo czy bi skoro tu wcale moim zdaniem nie oto chodzi? ktoś jest gejem to musi odrazu chodzić ze spodniami opuszczonymi do połowy? stąd ludzie gadają o ideologii bo na to wychodzi jak się robi "dzikie akcje" na mieście i wszedzie rozwiesza flagi czy nakleja vlepki żeby każdy wiedział o tym ruchu? czemu nie możemy w takim razie chodzić bez majtek jeśli jesteśmy hetero i patrzymy na tyłki dziewczyn na mieście to odrazu sexiści? ludzie nie walczą z gejami czy lesbijkami teraz, a z tym, że na siłe się to wszedzie promuje.

1

@NaFazieHitman To można to jasno zaznaczyć. Tymczasem w tej rezolucji, Karcie Praw..., jak i własnych ustawach nie jest to w żaden sposób sprecyzowane, ergo można bardzo łatwo cokolwiek przedstawić jako tą "ideologie", a to już jest niebezpieczne. Jak normalny człowiek wyjdziesz z partnerem na ulice? "Uuuu, czemu się obnosisz, a to zgodnie z rezolucją nielegalne".
Z tego względu nie ma się co oszukiwać, że to ma jakiekolwiek inne cele niż homofobiczne. Zwłaszcza, że jak widzę, dla niektórych propagowanie, to jakiekolwiek pojawienie się geja w przestrzeni publicznej, a marsze (legalne, możliwe dla każdego obywatela) są "hodzić ze spodniami opuszczonymi do połowy", bo oczywiście wiadomo, że każde tak wyglądają...

4

@sebasek99 Zagrożeniem nazywani są "bojówkarze" LGBT, którzy swoimi prowokacjami bardziej szkodzą aniżeli pomagają prawdziwym mniejszościom. Oni nie rodzą się tacy, tylko robią to z wyboru. Do reszty homoseksualistów nikt, poza niewielkim odsetkiem patologii, nie ma żadnych problemów. Te strefy dotyczą tej pierwszej grupy, a nie grup ze skrótowca LGBT.

0

@osa91 Mają to samo co ja, mogą zawrzeć związek małżeński z osobą płci przeciwnej i starać się o adopcję dziecka. I uwierz mi, takie prowokacje, jakich jesteśmy ostatnio świadkami, nie będą skutkować łagodzeniem stosunków z łysogłowymi naziolkami, wręcz przeciwnie. Nie wiem czy świadomie czy nieświadomie, ale sposób, w jaki chcą przekonać do mniejszości "aktywiści", jest kompletnie nietrafiony.

0

@inViNcibl3 Jasne, jasne, to czemu nie zostało to wyszczególnione w uchwałach?

1

@inViNcibl3 To wprowadźmy prawo szariatu i ciekawe jak Ci się spodoba. Będziesz miał te same prawa co muzułmanin. Będziesz mógł wierzyć w Allaha, ale jak chcesz wierzyć w cokolwiek innego to zbrodnia. W czasach komunizmu też wszyscy mieli równe prawa, nie? Każdy miał przecież prawo zagłosować na PZPR, popierać komunizm i pojechać do Rosji. W czym więc był problem?

Nie zakazujmy ludziom bycia sobą, nie zakazujmy im własnych poglądów, nie zmuszajmy ich do bycia jak większość skoro nie są jak większość. Tym bardziej że nie ma to żadnego, absolutnie żadnego wpływu na Ciebie, czy mnie. Nic to nie zmieni w naszym życiu, a ich życiu zmieni wszystko.

Jeśli chodzi o prowokacje to mogę się z Tobą zgodzić, ale zależy co masz na myśli. Tęczowa flaga na pomniku Jezusa albo Maryja z tęczową aureolą to nie jest prowokacja i obraza. Tak samo jak pójście na Marsz Równości w koszulce z Jezusem, czy Maryją. To prowokuje (po obu stronach) tylko skrajnych idiotów, których trzeba tępić, a nie przyklaskiwać im. Prowokacją byłoby pójście na ten marsz w koszulce "zakaz pedałowania" albo stanie pod kościołek z hasłem "religia to opium dla mas". Jeśli chodzi Ci natomiast o utrudnianie pracy policji, agresję, przemoc i inne cyrki jakie ostatnio się odstawiły w Warszawie to traktuje je tak samo jak naziolskie wybryki w Białymstoku. Skandal i wstyd. Należy to piętnować i walczyć z tym.

A ludzie homoseksualistami się rodzą co dowodzi większość badań. A nawet jeśli się stają to nie robią tego z wyboru. Umiałbyś wybrać że od dzisiaj pociąga Cie facet? Ja nie, bo pocałowanie mężczyzny budziłoby we mnie obrzydzenie. Tak samo jak geja obrzydza pocałowanie kobiety. Oni nie mają na to wpływu. Natomiast na pewno nie rodzą się agresywnymi ekstremistami. Bo określenie ich bojówkami to jednak przesada... jakby ich organizowali, szkolili i tworzyli paramilitarne organizacje to by to pasowało, ale to nie są zorganizowani bojówkarze tylko po prostu wściekły i bezmózgi motłoch.

0

@sebasek99 Nie czytałem wszystkich uchwał, ale pierwsza lepsza mówi o "radykałach dążących do rewolucji kulturowej". Przykro mi, ale to potwierdza moją tezę :D
BTW. nie jestem zwolennikiem tworzenia takich stref, ale przypisywanie im nie wiadomo jakich cech jest manipulacją. Jakbym usłyszał w Parlamencie Europejskim, że w jakimkolwiek państwie tworzone są strefy wolne od jakiejś grupy społecznej, która ma zakaz wjazdu do tego regionu to też bym się pewnie oburzył. Tak jednak w tej sytuacji nie jest.

1

@osa91 Ale ja im niczego nie zabraniam, mnie to bardziej śmieszy. Mówię tylko, że w taki sposób nie zaskarbią sobie sympatii u reszty społeczeństwa. Tęczowa flaga na pomniku Jezusa albo Maryja z tęczową aureolą to jest oczywista prowokacja, zrobili to tylko i wyłącznie dla rozgłosu. Nie wiem czy finalnie osiągnęli to, co chcieli, bo raczej nie przybliżyło ich to do "równych praw".

0

@inViNcibl3 http://tuszownarodowy.biuletyn.net/fls/bip_pliki/2019_08/BIPF58FB49947FE09Z/stanowisko_Rady_Gminy_Tuszow_Narodowy_ws._powstrzymania_ideologii_LGBT.pdf

No i to jest we wstępie, ale reszta jest tak samo, jak w innych, więc wychodzi to co mówiłem wcześniej. Z tym, że doszli ci "radykałowie" i rzekoma "rewolucja kulturowa", też zresztą nie określone. Ładnie brzmią, ale w rzeczywistości co to znaczy? A pewnie cokolwiek, co się nie spodoba. Tak się nie robi prawa.

"Jakbym usłyszał w Parlamencie Europejskim, że w jakimkolwiek państwie tworzone są strefy wolne od jakiejś grupy społecznej,Jakbym usłyszał w Parlamencie Europejskim, że w jakimkolwiek państwie tworzone są strefy wolne od jakiejś grupy społecznej,"
To mniej głuchego telefonu, a więcej uważnego słuchania.

0

@sebasek99 Pięknie uciąłeś główną część tego zdania, gratuluję :D

0

@inViNcibl3 Ty nie, ale prawo obecnie tak. A Ty ich krytykujesz za to, że chcą zmiany tego prawa. Niech o to walczą, ja ich popieram. Natomiast jeśli dojdziemy do sytuacji jak na zachodzi, że zaczną się domagać bycia uprzywilejowanymi to będę temu absolutnie przeciwny.

Może i zrobiono to w celu prowokacji, ale nie sądzisz że to prowokuje tylko idiotów? Bo co jest obraźliwego w czymś takim? Jeśli trafisz na przykład na geja katolika w koszulce z Jezusem i tęczową flagą na plecach, bo chce połączyć swoje przekonania to znaczy, że prowokuje? Wg mnie naprawdę trzeba być głupim żeby kogoś prowokowało łączenie nieobraźliwych symboli. Albo absolutnie zradykalizowanym do poziomu założenia klapek na oczy i powtarzania jak mantry przekazu serwowanego nam przez radykałów. Podajmy sobie ręce, stwierdźmy że ten drugi człowiek może być kim chce i robić co chce, nie obrażajmy się i nie bądźmy agresywni. To takie proste. A radykałów zepchnijmy tam gdzie ich miejsce, czyli w niebyt.

1

@osa91 Nie wiem czy sprowokowani są idiotami, ale jestem pewny, że Maryja z tęczową aureolą miała sprawić "przykrość" katolikom. Dla niektórych wierzących jest to ważna postać, a takie coś jednak trochę ośmiesza. Nie kupuję tych tłumaczeń, że przecież w tęczy nie ma nic złego. Ja mam to gdzieś, innych mogło to urazić.

0

@inViNcibl3 A może miała po prostu pokazać, że wiara nie wyklucza, że w kościele też jest miejsce dla takich osób i łączenie bycia członkiem społeczności LGBT i wiary katolickiej jest możliwe? Nie wiem jak to może kogoś ośmieszać. Bardziej wg mnie ośmiesza wiarę łączenie "Bóg, Honor, Ojczyzna" na jednym banerze z faszystowskim krzyżem celtyckim, ale to nie jest prowokacja. A wiesz dlaczego? Bo takie rzeczy prowokują radykałów, a radykałowie konserwatywni nie mają problemu z faszyzującym ONR i używanymi przez tą organizację symbolami. To naturalni sojusznicy. Ty masz to gdzieś, więc jesteś rozsądny. Dlaczego więc mamy się przejmować tym, że obraża i prowokuje to ludzi nierozsądnych? To działa w dwie strony. Tak samo mam daleko gdzieś, że jakiegoś lewicowego świra prowokują absolutnie akceptowalne rzeczy. Czy prowokacją jest modlenie się za ateistę? Moja była dziewczyna jest ekstremalną katoliczką, a ja ateistą. Zdarzało się jej za mnie modlić. Babcia pewnie też się za mnie modli. Nie ma w tym nic złego, nie prowokuje mnie to.

1

@osa91 Prawdziwych intencji tych akcji i tak nie poznamy, cokolwiek by nam te osoby mówiły. Moim zdaniem była to akcja mająca wywołać reakcję, którą wywołała. I nie wiem kogo miała przekonać do swoich racji, bo pozytywne wrażenia mają tylko ich stuprocentowi zwolennicy.

1

@osa91 Stary, bardzo Cię szanuję, ale z tym symetryzmem to przesadziłeś. Widziałeś, co się działo w Białymstoku? Łapanki, bierność policji? Łatwo to sprowadzić do kiboli, ale ten marsz szedł wśród "zwykłych" ludzi, plujących, obrażających, grożących, obrzucających butelkami. Jak można to zrównywać z tym, co się działo w Warszawie? Zakładam, że o zatrzymanie Margot Ci chodzi.
A religia to opium dla mas, albo nawet heroina.

1

@inViNcibl3 Jakbyś nieco historii liznął, to byś wiedział, że byciem grzecznym praw się nie wywalcza.

0

@Persyfl Ja nie twierdzę, że to były zachowania o porównywalnym stopniu naganności. Twierdzę tylko że jedno i drugie przekroczyło granicę przyzwoitości i powinno się za to wyciągać konsekwencje. Abstrahuję też od tego co zrobiono w Białymstoku, gdzie zastosowano "systemowe przymykanie oka" przez policję. Z drugiej strony trochę rozumiem, bo od transseksualisty albo geja najwyżej dostaniesz w twarz albo na Ciebie napluje, a kibol skasuje Cię cegłówką. Natomiast policja nie wywiązała się ze swojej roli i nie jest dla mnie istotne, czy dlatego że jej kazali, czy ze zwykłego tchórzostwa. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że nie może być przyzwolenia na agresję i łamanie prawa z żadnej ze stron i w żadnej formie. Zabicie człowieka jest przekroczeniem granicy, ludobójstwo tak samo. Skala inna, ale oba zachowania niedopuszczalne. Nie stawiam więc znaku równości w poziomie naganności, a jedynie twierdzę że na oba rodzaje zachowań nie ma przyzwolenia.

Jako ateista nie mogę się nie zgodzić :) Natomiast absolutnie szanuję ludzi, którzy mają swoją wiarę i się jej trzymają. Czy uważam że są zmanipulowani i wierzą w bzdury? Tak. Czy mam zamiar z tego powodu ich atakować, wyzywać, prowokować, obrażać, szykanować albo próbować nawracać? Absolutnie nie. Nic mi do tego, ich sprawa. Tak samo z LGBT... Nie zmuszam nikogo by uważał, że związek dwóch facetów mu się podoba i że to popiera. Niech uważa co chce, ale też niech da ludziom postępować jak chcą. Dla jednego to grzech i się z tym nie zgadza, dla innego nie. To jest ok, ale sytuacja w której prawo legalizuje jedno myślenie lub postępowanie, a zakazuje innego uważam za niedopuszczalne.

1

@osa91 Najpierw mówisz, że nie stawiasz znaku równości, a potem go de facto stawiasz.
Łamanie prawa łamaniu nierówne, a sprzeciw wobec złego prawa jest chwalebny. O jakiej konkretnie agresji w Warszawie mówisz? To policjanci wyłapywali losowych ludzi z ulicy, to policjanci dopuścili się napaści seksualnej na posterunku, to policjancji utrudniali zatrzymanym kontakt z prawnikami i najbliższymi, w końcu to policjanci zrobili pokazowe aresztowanie i oni eskalowali sytuację.
W pewnych sytuacjach łamanie prawa jest jedyną drogą do jego zmiany. Patrz choćby Stonewall.

4

@Persyfl No jak ktoś inny łamie prawo to do paki, ale jak tęczowi skakali po radiowozie to w słusznej sprawie, wiadomo.

1

@inViNcibl3 Kto tam skakał po dachu?
Przypomnij Mi, ile osób zatrzymano w Białymstoku?

0

@Persyfl Nie interesuje mnie Białystok, nie mamy w tej dyskusji raczej nikogo, kto by ich bronił. Jeśli chodzi o radiowóz, niestety nie znam z nazwiska Twoich kolegów.

1

@inViNcibl3 Sam wspomniałeś jakiś innych łamiących prawo. Wypominam ci podwójne standardy.
Ile osób spośród zatrzymanych w Warszawie skakało po dachu?

1

@Persyfl O, czyli jednak skakali. Nie mam ochoty dyskutować z anarchistą.

1

@sebasek99 Z tego co gdzieś czytałem kilka samorządów dostało już "wyrównanie" od rządu, ale trzeba by to sprawdzić.

1

@Persyfl Stawiam znak równości w sprzeciwie wobec łamania prawa agresji. Zachowania absolutnie nie były proporcjonalne i jedno jest przekroczeniem prawa, a drugie absolutnym gwałtem na nim. Uważam że łamanie prawa może być drogą do wywalczenia sobie praw, ale jedynie w ramach biernego oporu, czyli świadomego naruszania prawa połączonego z akceptacją konsekwencji takich zachowań. Mówimy jednak o walce z głupim, szkodliwym i niesprawiedliwym prawem, a w Warszawie (tak oczywiście mówię o aresztowaniu Margot) doszło do utrudniania pracy policji w przeprowadzeniu czynności, do których przeprowadzenia była prawnie zobowiązana. Nie podobają mi się takie zachowania i powinny być wyciągane konsekwencje. Inne są natomiast konsekwencje utrudniania wykonywania czynności przez policję, czy obrazy funkcjonariusza, a inne napaści cegłówkami na na pokojowo maszerujących ludzi. Znak równości funkcjonuje więc tylko w ocenie naruszenia prawa. To zerojedynkowe. Naruszono lub nie. Inną kwestią jest skala i stopień tego naruszenia, które są nieporównywalne.

Agresją było samo zachowanie Margot (abstrahując od faktu, że poruszanie się tego G na czterech kółkach jest skandaliczne), która dopuściła się rękoczynów, niszczenia mienia i agresji słownej. Agresją było też utrudnianie pracy policji (pomimo jej działania w dość dziwny sposób oraz na podstawie absurdalnej decyzji sądu), obrażanie funkcjonariuszy, skananie po radiowozie. Nie zachowujmy się jak zwierzęta, bo to kontrproduktywne.

Jeśli chodzi natomiast o działania policji to chyba nawet nie trzeba ich komentować, bo były absolutnie skandaliczne. Zarówno w Warszawie, jak i w Białymstoku... Chociaż zupełnie w przeciwne strony.

3

@osa91 bandyta i koniec tematu, a jeszcze się wspiera taką osobę 300.000zl w zbiórce na "kolejne dzikie akcje" i "setki tysięcy vlepek" zajebiscie poprostu jeśli to popieracie. to już dawno nie jest walka z innymi zainteresowaniami seksualnymi, a z ludźmi robiącymi burdel na mieście i zniesławiającymi miejsca kultu religijnego "specjalnie by zaznaczyć swoje istnienie"
efekt odwrotny od zamierzonego bo rzygać mi się chce od tego całego LGBT.

1

@NaFazieHitman Ja absolutnie nie popieram żadnych form agresji i łamania prawa. Natomiast nie mam nic przeciwko wspieraniu inicjatyw zgodnych z prawem. Wlepki? Sure. Trollowanie kretyńskiej ciężarówki? Sure. Wątpię by ktokolwiek wspierał Margot w celu finansowania zachowań niezgodnych z prawem.

A nie chciało Ci się rzygać jak widziałeś co wyrabiano w Białymstoku? Nie chce Ci się rzygać kiedy widzisz ciężarówkę jeżdżącą po mieście i opowiadającą kłamstwa szkalujące ludzi? Bo mi się chce.

0

@DonMatteo901 a ja wolę oglądać Jarka niż takich antypolaków jak J.Lewandowski, Róża Thun V......, Szczerba, "żywa gotówka" z Torunia, czy kierownika basenu z Łodzi, czyli Jońskiego. Pozdrawiam, Kaczysta.

0

@dawidlabadz123 Czyli że na przykład dwóch gejów może się tam spokojnie umówić na randkę, ale już nie mogą rozmawiać o swoich uczuciach, czy co?

0

@Nowy1103 To bardzo ciekawe, bo akurat powszechnie wiadomo,że osobą, która nienawidzi Polaków jak mało kto jest Jarosław Kaczyński.

1

@inViNcibl3 To ty twierdzisz, że skakali. Ja się dopytuję o szczegóły.
Nie dziwi Mnie, że boisz się konfrontować swoje poglądy.

0

@Persyfl Konfrontowałem swoje poglądy z twoimi kilkukrotnie, nie ma to żadnego sensu.

1

@osa91 "Stawiam znak równości w sprzeciwie wobec łamania prawa agresji."
Czym jest prawo agresji?
"Uważam że łamanie prawa może być drogą do wywalczenia sobie praw, ale jedynie w ramach biernego oporu,"
tylko historia uczy, że to absolutnie tak nie działa. Weź nawet za przykład protesty za PRLu. Nikt prośbą nie dostaje praw od ciemiężyciela.
"doszło do utrudniania pracy policji"
Piszesz tak, jakby samo w sobie było to czymś złym.
" w przeprowadzeniu czynności, do których przeprowadzenia była prawnie zobowiązana."
Prawa źle funkcjonującego i decyzji źle umocowanych, ale nadal Margot chciała się dobrowolnie oddać w ich ręce wielokrotnie, ale woleli zrobić pokazówkę. Poza tym, w 38 policja też w Niemczech też działała w granicach prawa.
" niszczenia"
Uszkodzenia. Serio to wchodzimy w prawilne naginanie faktów?
"Agresją było też utrudnianie pracy policji"
Serio? Ilu policjantów odniosło obrażenia? A ilu protestujących i przechodniów?
" skananie po radiowozie."
To tuż też poproszę o liczbę skaczących po radiowozie.
"Nie zachowujmy się jak zwierzęta,"
Ale jesteśmy zwierzętami. Poza tym, to policja dopuściła się zdecydowanie większej liczby nadużyć i łamania prawa. Co jest złego w przeciwstawianiu się przemocy, nawet jeśli dopuszcza się jej państwowy aparat represji?

1

@NaFazieHitman "efekt odwrotny od zamierzonego bo rzygać mi się chce od tego całego LGBT."
Zawsze ci się chciało i zawsze ci się będzie chcieć. Nie jesteś niczyją grupą docelową.

1

@osa91 " Wątpię by ktokolwiek wspierał Margot w celu finansowania zachowań niezgodnych z prawem."
Ogólnie to zbiórka była na Stop Bzdurom a nie Margot, ale Ja i wielu innych wspieramy ich zachowania niezgodne z prawem.
Jak bardzo libki tego nie rozumieją...

1

@inViNcibl3 "Konfrontowałem swoje poglądy z twoimi kilkukrotnie, nie ma to żadnego sensu."
Oczywiście, że nie ma, bo nie o fakty ci chodzi, tylko o potwierdzenie własnych uprzedzeń, a w tym ci nie pomogę.

1

@NaFazieHitman a ty kaleczysz język. To kto bardziej szkodzi Polsce. Takie nieuki jak ty, czy ludzie mówiący prawdę w Europie?

0

@Pingwinek szkodze polsce ja najbardziej.

0

@Persyfl odkąd nie zacząłem tego oglądać na każdym kroku nie gardziłem tęczą, więc nie mów mi co się chciało, a co nie bo dobrze wiem - nigdy nie plułem na gejów czy lesbijki, było mi to wręcz obojętne bo jestem człowiekiem, który ma w dupie opinie innych, więc co kogoś by obchodziła moja, adekwatnie nie wyrażam o kimś opinii. Jednak jeśli coś mi jest wciskanie na siłę to wyraże swój sprzeciw i tyle, mało mnie interesuje co ktoś o tym sądzi. miłego wieczoru.

0

@NaFazieHitman Ale serio, nikomu nie zależy na twoim zdaniu. Chill

3

@Persyfl
1. Oczywiście zabrakło spójnika "i". Pisane na szybko jak zawsze :)
2. Bierny opór działa. Dr King nie uciekał się do przemocy, Ghandi (twórca biernego oporu) również.
3. Utrudnianie pracy policji to przestępstwo.
4. Zgodnie z info przekazywanym przez policję nie mogli jej wcześniej aresztować, bo nie było jeszcze decyzji sądu. Brzmi jak prawdziwy argument i jestem w stanie w to uwierzyć. Prawo funkcjonuje tutaj dobrze, ale oczywiście decyzja o areszcie tymczasowym była błędna. Pytanie tylko czy z powodów politycznych/ideologicznych, czy z powodu typowego dla polskich sądów (i absolutnie nagannego) klepania tymczasowego właściwie każdemu ze strachu, że będzie skandal jak ktoś zwieje, a sąd nie zastosował aresztu. To jest duży problem wymiaru sprawiedliwości.
5. A jaka jest różnica między uszkodzeniem, a niszczeniem? Ja nie widzę. Natomiast to nadal bez znaczenia, bo takie działanie jest złamaniem prawa.
6. Agresja nie musi oznaczać napaści na funkcjonariusza. Widać na każdym nagraniu, że to nie było pokojowe zachowanie.
7. Na nagraniach widziałem kilka takich osób.
8. Tu się zgodzę. Jesteśmy zwierzętami, ale chyba wiesz dobrze, że użyłem tego w kolokwialnym kontekście, ale jeśli nie to już tłumaczę... Zachowujmy się jak cywilizowani ludzie. Nie widzę też nic złego w przeciwstawianiu się przemocy organów władzy. Natomiast widzę wiele złego w doprowadzaniu do przemocy. Jeśli staliby tam i pokojowo demonstrowali, a nie starali się blokować prac policji i nie wyzywali ich na każdym kroku, a policja zaatakowałaby ich jak na Białorusi to oczywiście byliby usprawiedliwieni. Niestety protestujący swoim zachowaniem zmusili policję do zastosowania środków przymusu bezpośredniego. Czy nadmiernych? Całkiem możliwe, ale to inna kwestia.
9. Oczywiście zbiórka na Stop Bzdurom, a moja wypowiedź była skrótem myślowym, bo Margot jest członkiem Stop Bzdurom. Trochę mnie boli, że tak otwarcie mówisz o tym, że chętnie wspierasz przekraczanie prawa... Naprawdę nie można walczyć o swoje prawa w granicach obowiązujących przepisów? Agresja i przemoc zawsze była domeną naziolków. NIe zniżajmy się do ich poziomu.

0

@neoman2 kto Ci to powiedział, Kajdanowicz z TVNu?

1

@sebasek99 zadna ustawa nie byla wprowadzana , sprawdz sobie zanim walniesz kolejna "gafe "- nie przeszla zadna ustawa , plus nie zmieniono prawa.Wolne strefy od LGBT istnieja tylko w glowach ludzi ktorzy lykaja wszystko z mediow

Pisalem o tym wielokrotnie

0

@sebasek99 czyli jest dokladnie to co napisalem ze nie wprowadzono zadnej strefy wolnej od LGBT .Wprowadzili sprzeciw do wprowadzania jej do samorzadow i promocji .mylisz pojecia

1

@RadekACCA Czyli ogłosili województwo wolnym od "ideologii LGBT" czymkolwiek ona w ich rozumieniu jest. O to od początku chodzi, więc nie klucz tutaj.

0

@sebasek99 napisalem wyraznie ze nie ma w Polsce stref wolnych od LGBT , a Ty wrzucasz mi link potwierdzajacy to o czym mowie :) a potem dalej brniesz w slepy zaulek twierdzac ze jest inaczej

Otworz jeszcze raz dokumenty ktore sam mi wrzuciles , przeczytaj ze zrozumieniem.Jesli nie rozumiesz , popros kogos kto zrozumie i niech ci wytlumaczy

Takich stref w PL nie ma i nigdy nie bylo

1

@RadekACCA No dobra, to nie ma stref wolnych od LGBT, a są wolne od ideologii LGBT...
Kompletnie nic to nie zmienia w wydźwięku, oprócz tego, że oczywiście mogą konserwatyści rżnąć głupa, właśnie w taki sposób, jak ty to robisz, czyli udawać, że takich spraw nie było, nie ma tu homofobii, a w ogóle to dawno i nie prawda. Trochę tchórzliwe, ale jeżeli takie zakłamywanie rzeczywistości ci pasuje, to mi nic do tego.

0

@osa91 King nie był wcale grzecznym i spokojnym chłopcem i pierwszy krytykował właśnie liberalną bierność. Sprawdź sobie, jak o nim mówili w czasach jego aktywności, a znajdziesz zaskakująco dużo podobieństw z retoryką używaną współcześnie do krytyki aktywistów.
Czy protestów za PRLu też nie popierasz? Sufrażystek, walczących o prawa pracownicze?
Ad 3 owszem, niezależnie od tego, co policja robi. Za czym to argument?
Ad 4, info przekazywane przez policję we własnej sprawie nie jest specjalnie wiarygodne. W tym wypadku jest również mocno niespójne. Nie mieli decyzji sądu i tak towarzysko sobie do niej pojechali pogadać o hipotetycznym aresztowaniu.
Strach przed ucieczką mógł być jak już w pierwszej instancji. Sędzia, który wydał nakaz aresztowania to też nie koleś z nadania PiSu, za to ten sam koleś, który skazał Śpiewaka w sprawie córki Ćwiąskalskiego.
Ad 5, taka jak między złamaniem palca a spaleniem żywcem. Na gruncie prawa to też odrębne przepisy.
I czemu argument o łamaniu prawa miałby w tym kontekście mieć większą wartość?
Ad 6, no w takim rozumieniu, to pokojowe są tylko niektóre nacjonalistów. Skąd w ogóle założenie, że manifestacja musi być pokojowa?
Ad 7, daj te nagrania.
Ad 8, w takim samym kontekście użyłem. Podziękuję za takie ucywilizowanie.
Kto przede wszystkim stosował przemoc jak nie policja?
Jakoś tak wyszło, że kilku tych grzecznych zawinęli na dołek.
Czemu ludzie mają grzecznie stać na protestach jeśli to nic nie daje?
Środki przymusu w postaci rzucania ludźmi jak workami ziemniaków?
Ad 9, właśnie takie skróty myślowe tworzą zmanipulowany obraz rzeczywistości. To nie są pieniądze dla Margot.
Zawsze uważałem, że prawo jest dla ludzi, a nie ludzie dla prawa. Nie zamierzam traktować go jako kolejnego bożka.
Można walczyć w granicach przepisów, tylko to nic nie daje, a same prawo jest problem choćby z tego powodu, że sankcjonuje obecny stan rzeczy.
Do tej pory LGBT nieśmiało dopominali się o swoje na liberalną, grzeczną modłę i mają tyle z tego, co nic plus homofobusów, wyzywania od zarazy. Teraz się jeszcze okazuje, że ranią uczucia pomników i malunkami kredą stwarzają zagrożenie dla ruchu lądowego.


0

@sebasek99 Rżnie głupa to raczej pan Biedroń, który w wywiadzie dla Reutersa żali się, że w Polsce LGBT jest traktowane jak Żydzi w III Rzeszy.

0

@inViNcibl3 No i el classico, zaczyna się gra w Uno. Wybacz ale mi się nie chce bawić w szukanie po Googlach dziwnych zachowań/cytatów ludzi związanych z jakąś przeciwną opcją polityczną. Nie sądzą, aby jakkolwiek było potrzebne dla dyskusji.

0

@sebasek99 jakie zaklamanie ? przeciez odwoluje sie wyraznie do dokumentu ktory sam podales .Jest tam czarno na bialym napisane. ale rozumiem ze dokument dopasowujesz do wlasnej interpretacji

Homofobia itd wow widze ze jezyk TVN sie tutaj udziela :)

wydzwiek moze sobie miec jaki ktos chce - najwazniejszy jest dokument a on o strefie wolnej od LGBT nie mowi nic .Nie daj sie manipulowac

0

@RadekACCA Dobra, ładne fikołki, ale już starczy. Sam wiesz, że to jest jedynie kłótnia o nagłówek, to czy w bełkocie moralizatorskim w uchwale użyto samego" LGBT" czy dodano "ideologię" albo "strefę". Natomiast sama treść jest jednoznaczna. Mamy złe LGBT, ale na szczęście dobrotliwy samorząd będzie województwo/powiat/gminę przed tym chronił, jak Jerzy wioskę przed smokiem. Jak pięknie z ich strony, szkoda że się teraz przed tym wycofują.

0

@sebasek99 fikolki to pewnie robisz na w-fie .To nie jest zadna klotnia o zaden naglowek , tylko wylozenie czarno na bialym co zawiera owy dokument .. a Ty probujesz dorobic dodatkowa ideologie bo tak Tobie wygodniej. Tresc jest jednoznaczna i nie potrzeba nadinterpretacji , czytanie ze zrozumieniem sie klania

0

@Nowy1103 Mam rozum i potrafię go używać. Taka mała różnica między normalnymi ludźmi a takimi pelikanami jak Ty.

« Powrót do wszystkich komentarzy