La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1566 Culés

78

Czy też macie takie wrażenie, że dużo kobiet nie potrafi powiedzieć facetowi wprost, że ze znajomości nic więcej nie wyniknie? Przecież to jest normalne, że nie każdy każdemu podpasuje i w takim przypadku normalna osoba mówi tej drugiej, że przykro mi ale nic z tego nie będzie i tyle - pożegnanie w zgodzie, albo kumpelstwo. Przynajmniej ja tak zawsze robiłem, bo to jest fair wobec tej drugiej osoby - nie robienie złudnej nadziei. A dużo kobiet kręci, unika odpowiedzi, kłamie itd., żeby to w końcu facet nie wytrzymał... Szczerze potępiam takie zachowanie i uważam, że tacy ludzie są tchórzliwi i bardzo egoistyczni.

33

@TheNekro94 facet czesto nadinterpretuje zachowanie kobiety i stad oczekiwanie na jej deklaracje :)

2

@TheNekro94 Ale mówisz o sytuacji gdzie facet otwartym tekstem pyta czy będzie z tego coś więcej? W sensie no nie w taki sposób, ale mam tu na myśli szereg różnych rozmów

5

@TheNekro94 No co zrobisz.Dużo kobiet niestety taka jest.Nie wiem czy to satysfakcja z tego że manipuluje sobie facetem i ma go w garści,czy zostawienie go sobie na sytuację awaryjną,ale bardzo dużo takich przypadków już widziałem.Sam kiedyś podobnie miałem z jedną pannicą,ale to młody i głupi byłem :D

3

@Bykunn Nie otwarcie.. Chodzi o pewne zaangażowanie. Jak się z kimś kilka razy spotkasz to jesteś w stanie już stwierdzić, czy coś z tego może być dalej czy nie. I albo się w to angażujesz, albo nie. A są osoby, które się nie angażują, ale nie potrafią powiedzieć wprost, że nic z tego nie będzie, tylko kręcą itd.

3

@TheNekro94 No to się nie zgadzam w takim razie :) Po prostu kobiety zakładają i słusznie, że nie każda relacja musi prowadzić do czegoś więcej

12

@Bykunn Ale skoro ona już wie, że ta relacja do niczego więcej nie doprowadzi, a widzi, że facet się angażuje, to powinna mu powiedzieć, że wybacz ale nic z tego, prawda? Wg mnie to jest zachowanie fair.

7

@TheNekro94 No ale to nie wiem z drugiej strony co to znaczy angażuje :D No jak przynosi kwiaty i śpiewa serenady to tak. A jak się po prostu spotykają to niby czemu ma coś mówić? :D

10

@TheNekro94 dlatego byku ja nie gadam z kobietami, kupuje dwa kuflowe mocne i wieczorem gram w komputer. Gardzę lamusami którzy chodzą na siłownię, mają dziewczyny i własne samochody.

A tak serio, to też tak niby myślę ale kobiety to trudny temat i wydaje mi się tak jak koledze wyżej, że często źle interpretujemy albo nadinterpretujemy ich zachowania i my myślimy że coś z tego będzie a kobieta w tym czasie myśli "te buty na przecenie są fajne, chyba je kupię po wypłacie" :D

4

@Bykunn Bez przesady z serenadami. Ale to widać jak ktoś się angażuje. Zabiega o spotkania, powie jakiś komplement itd. - wiesz na pewno o co chodzi. Kobietom się to podoba i nie potrafią albo nie chcą powiedzieć facetowi, że nic z tego.

0

@Jakchcesz No ogólnie bardzo ciężko je czasami zrozumieć. A mnie w dodatku zawsze kręcą takie trochę jeb...(walnięte), z jakimiś problemami itd... A z takimi to najgorzej zawsze.

2

@TheNekro94 No niech się tu jakaś kobieta wypowie, ale mam nieodparte wrażenie, że one to widzą zupełnie inaczej i stąd te zawody :D I piszę tak jakbym nigdy nie miał takiej sytuacji :D Oczywiście że miałem i bolało.

11

@Bykunn Ja niestety emocjonalnie nie należę do najtwardszych, jak mnie kobieta kręci to też dosyć szybko potrafię się zaangażować no i potem wychodzi jak wychodzi...

3

@TheNekro94 ale wiesz, kobiety też lubią być adorowane i traktowane miło. Dlatego jak się trafi taki co będzie koło dupy latał to może się jej to podobać.

1

@draxidox Wiesz, nie chodzi o latanie koło dupy. Ja oczekuje tylko szczerości i zaangażowania z obu stron. Wtedy wszystko jest prostsze, bez zbędnych i złych emocji. Ale ciężko trafić na taką osobę.

3

@draxidox trzeba być złym człowiekiem, miałem kilka takich sytuacji w życiu gdzie widziałem że podobam się jakiejś dziewczynie ale jeśli ona mi nie, to odrazu dawałem mocny znak (nie chamski, czy niemiły) że nie jestem w ten sposób zainteresowany. Nie wyobrażam sobie jak można wykorzystywać zainteresowanie drugiej osoby do własnych celów i wygód.. Trzeba być serio chu.. człowiekiem xd

3

@Jakchcesz Dokładnie o tym mówię - jak widzę, że to nie to - od razu informuje o tym drugą osobę. A już miałem kilka przypadków, gdzie kobiety zamiast to zrobić to kłamały i unikały pewnych spraw.

4

@TheNekro94 bo kobiety lubią jak za nimi ganiasz.

0

@masq Wiem. Mnie osobiście doskwierałoby to jakbym wiedział, że robię komuś złudne nadzieje. No ale ludzie są różni...

2

@TheNekro94 Na szczęście nie grozi Ci to

4

@TheNekro94 Nie raz nie dwa widziałem i słyszałem wypowiedzi kobiet, które wprost przyznawały, że to miłe mieć adoratorów którzy za nimi latają, pewność siebie i poczucie atrakcyjności wzrastają. Więc jak dla mnie kobiety robią to z pobudek egoistycznych - pasuje im taka sytuacja i nie ciągnie ich do jej kończenia. Na usprawiedliwienie dodam, że faceci również np. tkwią w związkach, nie chcąc się oświadczać i żenić i również mamią dziewczyny i odwlekają oświadczyny w nieskończoność bo tak jest im wygodnie. Człowiek z natury dba o swój własny interes.

1

@TheNekro94 Dużo facetów z kolei nie potrafi powiedzieć, że interesuje ich relacja typowo damsko-męska i udają kolegów/przyjaciół.

3

@Rust_Cohle Uważasz, że jesteś zabawny? Dla Twojej informacji miałem również kilka przypadków, gdy spotykałem się z kimś i wiedziałem, że to nie to - i wtedy po prostu od razu informowałem o tym kobietę. Bo to jest zachowanie fair. Z jedną do tej pory utrzymujemy kontakt i się kumplujemy :)

3

@TheNekro94 Czarno na białym widać kiedy kobieta nie jest Tobą zainteresowana do czegoś poważniejszego, radzę popracować nad powściągliwością i samemu nabrać dystansu, a nie się użalać na serwisie piłkarskim. :p

1

@Matan_Zajcev No tak to niestety wygląda. Trzeba nabrać dystansu i tyle - choć nie zawsze jest to proste.

6

@AlicjaFCB Czy ja się użalam? Rozpocząłem tylko dyskusję i tyle. Nie widzę tutaj użalania się.

0

@Jakchcesz Nie wiem czy złym. Miałem sytuacje, szczególnie za czasów uczelnianych, że laska się przymilała. Ale była miła, fajna, szkoda było mi ją strofować. Natomiast nie robiłem jej zadnych nadziei, po prostu byłem mily.

0

@Bogan Zapewne tak, choć ja do takich nie należę. Wiem po kilku spotkaniach co mnie interesuje i albo się angażuje i pokazuje to w delikatny sposób kobiecie, albo odpuszczam i jej o tym mówię.

17

@AlicjaFCB No, forum piłkarskie jest do gadania o piłce co nie Alicja?

AlicjaFCB
1 września 2020, 10:39


Dyskusja
0Poleć komentarz


Czy uważacie, że nawoływanie nastolatek do tematów seksualnych itp przez facetów w średnim wieku, tak zwanych oprychów powinno być zgłaszane do odpowiednich jednostek? Bardzo mnie brzydzą tacy faceci.

0

@Jakchcesz "a nie się użalać na serwisie piłkarskim", no tak nic nie napisałam o poruszaniu innych tematów, ale zdania typu "Ja niestety emocjonalnie nie należę do najtwardszych, jak mnie kobieta kręci to też dosyć szybko potrafię się zaangażować no i potem wychodzi jak wychodzi..." są zabawne. ;p

18

@AlicjaFCB Co tutaj jest zabawnego? Nie można o tym popisać na forum? Rozumiem, że dla Ciebie słabości ludzi, których nie znasz są zabawne (a każdy ma jakieś słabości). Tylko niektórzy nie boją się o tym mówić/pisać, a niektórzy udają twardych i jacy to oni nie są ;)

21

@AlicjaFCB Widze, że jesteś tutaj wystarczająco długo żeby zauważyć, że są tu poruszane róóóżne wątki. Niektórzy piszą, że się zaręczyli, inni że chodzili sobie po górach i jakąś ścieżkę czy restauracje polecają. Niektórzy pytają o sprawy sercowe bo może nie mają z kim o tym pogadać, a tutaj jest ogrom ludzi z całej polski którzy może dadzą jakieś inne, świeże spojrzenie na dany temat. Spójrz troche szerzej.

0

@Jakchcesz Myślę, że nie jest trudno przeczytać kawałek zdania ze zrozumieniem. ;p

0

@TheNekro94 Kobiety rzadko kiedy wiedzą czego chcą. A miłość jak z bajki od pierwszego wejrzenia to rzadkość, ale występuje

3

@TheNekro94 A wiesz, że to działa w obie strony? Nigdy zachowanie nie jest przypisane do płci, równie dobrze kobieta może się w dany sposób zachować, jak i mężczyzna.

Sama mam wystarczająco powodów by pójść na łatwiznę i generalizować, np. jasno i wyraźnie dawałam do zrozumienia, że nie byłam w tamtym momencie zainteresowana związkiem, bo miałam inne priorytety, a koleś, który był mną zainteresowany, próbował mnie różnymi argumentami nachalnie przekonać. Zatem mogłabym napisać: zauważyliście, że większość facetów jest uparta i nie dociera do nich słowo "nie"?

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą zranić. Nie jest to kwestia płci.

0

@l0Messini Miłość od 1 wejrzenia to bajki z młodości (czasy gimnazjum, liceum), gdzie zupełnie inaczej się to przeżywało, ale z takich związków przetrwa może 1%. Później, po wielu próbach, wielu związkach itd. człowiek nabiera dystansu i po prostu szuka kogoś przy kim dobrze się czuje, kto mu się podoba itd.

2

@TheNekro94
Dlatego ja nauczyłem się kiedyś zaznaczać na początku mocno swoje zainteresowanie i otwarcie o tym mówiłem od początku. Druga sprawa, że kobiety najczęściej są takie że lubią mieć opcję rezerwową.

0

@D1OS Ja wiem, że nie jest to kwestia płci. Ale jednak facetom łatwiej jest powiedzieć nie, a kobietom takie adorowanie się często podoba i tego nie przerywają. Takie odnoszę wrażenie. Ale wiadomo - ludzie są różni po obu stronach płci i nie można wrzucać wszystkich do jednego worka.
Gdy ja słyszę nie, to od razu odpuszczam, ale właśnie czasami tego "nie" nie słyszę, choć kobieta już to wie.

0

@Toretto Tylko że takie otwarte podejście, może je też zrazić - różnie to bywa.

10

@TheNekro94 to kwestia natury kobiet. Kobiety nie są tak bezpośrednie, decyzyjne. Są także bardziej cierpliwe, ale niezdecydowane. Nie robią tego po złości, że nie mówią, czy coś będzie z tego czy nie.

Myślę jednak, że zauważysz, iż podobasz się kobiecie. Jeżeli kobieta sama do Ciebie pisze lub dzwoni (szczególnie wtedy) od jakiegoś czasu i nie jest to jednorazowe, to znaczy że jesteś dla niej atrakcyjny. Jeżeli nie odzywa się sama, to nie jest Tobą zainteresowana. Ale czy nie jest tak samo u facetów?

Rada z mojej strony: jeżeli nie chcesz psuć sobie nerwów , to po maksymalnie trzecim spotkaniu powinieneś powiedzieć, że nie masz już 15 lat (chyba , że masz) i nie interesują Cię podchody. Niech dziewczyna się określi, czy jest Tobą zainteresowana, czy nie. Wtedy trzeba wymusić odpowiedź i albo jest pozytywna i budujecie relację dalej, albo powie, że "to nie to" i olewasz ją całkowicie od tego momentu (ewentualnie przypominasz się jej w jej trudnych sytuacjach, aby być blisko i wesprzeć, wtedy zdobywasz punkty).

I jeszcze jedno - zaangażowanie w budowanie relacji powinno być maksymalne i od początku z obu stron, od kobiety i od mężczyzny. Nie chodzi o nie wiadomo jakie deklaracje, ale chodzi o poświęcanie czasu, odpisywanie na wiadomość, inicjowanie rozmów.

1

@FutbolToMagia Mądrze napisane. Dobra rada i w 100% zgadzam się również z tym:
"Zaangażowanie w budowanie relacji powinno być maksymalne i od początku z obu stron, od kobiety i od mężczyzny. Nie chodzi o nie wiadomo jakie deklaracje, ale chodzi o poświęcanie czasu, odpisywanie na wiadomość, inicjowanie rozmów."
Święta prawda. Ale często bywa tak, że zaangażowana jest jedna osoba, a gdy od drugiej oczekuje się jasnej deklaracji czy ona chce rozwijać tą znajomość to są uniki itd.

4

@TheNekro94 Trafiłem na kilka takich, zabiegałem, chciałem, mogły mieć wszystko, nie chciały, teraz są same, a ja trafiłem na skarb, który mnie docenił. Karma wraca, dobro także, ja układam sobie życie, a one dalej same na studiach czy dorywczych pracach :D

1

@PawkoFCB Z tą karmą to różnie bywa, czasami wraca, czasami nie, z dobrem jest to samo ;)

0

@TheNekro94 Nie musi nic mówić, to widać z daleka, że nie jest zainteresowana. Wystarczy kilka spotkań by to wyczuć, chyba, że się łudzisz, że może zaskoczyć za jakiś czas.

12

@AlicjaFCB Wg mnie jesteś typem podłej dla mężczyzn kobiety. Miałem kilka takich koleżanek. Z mężczyzn można się naśmiewać, wyszydzać, żartować (wyznanie autora o tym, że nie jest najtwardszy określiłaś jako zabawne), ale z kobiet nie (w zamyśle - bo kobiety są lepsze i bardziej wartościowe).

@D1OS Tak, to prawda, ale musisz przyznać, że za tę upartość odpowiadają po części kobiety. Dawno temu interesowałem się psychologią i relacjami i spędziłem dużo czasu na czytaniu różnych blogów, babskich forów czy po prostu rozmawiałem ze znajomymi o tym. Masz pojęcie jak wiele kobiet doradza innym, by nie angażować się zbyt szybko, by dać się facetowi wykazać i że czasami warto odmówić facetowi by sprawdzić, jak bardzo mu zależy. Że jeśli kobieta odmówi mężczyźnie, np. spotkania, a on to zaakceptuje, tzn. że widocznie mu nie zależało. Bo gdyby mu zależało, to by się nie zraził tylko nadal zabiegał o spotkanie. Wielokrotnie słyszałem z dumą, że jakiś facet strasznie latał za moją koleżanką przez cały rok i to jej się spodobało bo wiedziała, że mu zależy. Więc ja jako mężczyzna teraz patrzę na to w sposób podobny do opisywanego przez Ciebie - dla mnie Nie niekoniecznie oznacza Nie. Twoje "koleżanki" mnie tego nauczyły :P

0

@Matan_Zajcev A no właśnie - kobiety rzadko mówią co naprawdę myślą. Trzeba się domyślać, a jak tylko odbierzesz jej zachowanie inaczej niż ona tak naprawdę miała na myśli, to już może powstać pewien konflikt. Dlatego ja cenię sobie szczerość od początku do końca, ale ciężko spotkać taką osobę w dzisiejszych czasach.

0

@TheNekro94
Niedokonca się z tym zgadzam. Jeśli laska od początku poczuła te iskre to się nie zrazi. Oczywiście wszystko z wyczuciem, nie mówię żeby na 1 randce mówić jej że chce się z nią dzieci mieć ^^

0

@Toretto No może i racja - aczkolwiek za kobietą nie trafisz. Różnie może zareagować. Ja po prostu ostatnio trafiam na same niezdecydowane i już dawno nie czułem mocnego zaangażowania z obu stron. Albo ja szybko odpuszczałem, albo one (tylko że one nie szybko, bo tak jak to tutaj opisałem kręciły w nieskończoność).

5

@Matan_Zajcev Zgodzę się, większość kobiet jak tylko dostrzeże jakąś słabość u mężczyzny, to po prostu wykorzysta na swoją korzyść.

0

@TheNekro94 faceci też czasem nie potrafią odpuścić, nawet jak kobieta postawi sprawę jasno.

1

@Ermitano No bywa i tak, sytuacji w relacjach między facetami a kobietami jest mnóstwo. Ja odpuszczam jak tylko dostanę jasny sygnał, ale dużo kobiet tego sygnału nie potrafi niestety dać.

0

@TheNekro94 to rozwiązanie jest jedno. Tak jak napisał kolega, musisz wyjść z inicjatywą odnośnie zainteresowania z jej strony i nie tracić cennego czasu na księżniczki.

0

@TheNekro94 kobiety są jak Neymar.............

2

@TheNekro94 no ja się niestety spotkałam z odwrotną sytuacją, facet nie był w stanie zerwać ze mną znajomości, gdy powiedziałam, że nic ponad przyjaźń z tego nie będzie. Wyniknął z tego toksyczny związek, na zasadzie jakoś to będzie, może miłość się pojawi. No, nie pojawiła się, to był koszmar. Na szczęście to już dawno za mną, teraz jestem od wielu lat w świetnym związku. Od tamtego czasu jednak mam alergię na obwinianie dziewczyn za friendzony i robienie z nich tych złych w każdym takim przypadku, bo nie zawsze tak jest.

0

Nie oznaczajcie autora dyskusji bo ma BANA.

0

@Matan_Zajcev Z dystansem traktuję to, co napisałeś. Nie będę wypowiadać się w niczyim imieniu, ani za nikogo nie będę ręczyć. Mogę tylko i wyłącznie opierać swoje stanowisko o moje własne odczucia, od tego, jak ja traktuję drugiego człowieka i jak bardzo liczę się z jego uczuciami. Każdy tak naprawdę ma inne spojrzenie na drugą płeć, oparte o osobiste doświadczenia.

konto usunięte

0

@TheNekro94
Jak nie ma sexu to sie odpuszcza i tyle :)

3

@PawkoFCB Ciekawe co rozumiesz przez mogly mieć wszystko. I to że Cię odrzuciły, a dzisiaj pracują dorywczo czy są na studiach? To jest karma?!

Wziąłeś pod uwagę, że mimo Twoich podchodów, może po prostu ich nie interesowales? Może nie chciały mieć tego wszystkiego akurat od Ciebie? Wziales pod uwagę, że może nie chca być w związku? Wziales pod uwagę, że może byłeś zbyt nachalny? Czy tylko widzisz jedna stronę medalu? Ty spoko, one ble, bo mnie nie chciały. Z jednego się cieszę. Że dzisiaj jesteś szczęśliwy.

3

@TheNekro94 Haha La Rambla zawsze na czasie, dzis w nocy musiałem właśnie po ponad dwóch miesiącach znajomości dowiedzieć się na czym stoję, wleciałem w prost, no i tyle, nic z tego nie będzie i koniec, szkoda że trzeba z nimi robić takie podchody itp. Serio to co napisałem idealnie pasuje

2

@TheNekro94 Faceci teraz to w większości przypadków słabsza płeć i kobiety boją się, żeby nie płakali. Nogi im spuchną i "rurki" potem nie zejdą.

0

@TheNekro94 To dziwne, że tak ciebie często to spotyka. :-DDDDD

0

@AlicjaFCB Ale hipokrytka z Ciebie, typowe :D

0

@TheNekro94 kiedyś znajdzie się taka co Cię zrozumie w 80% i będziesz szczęśliwy.

0

@TheNekro94 Poniewaz kobiety lubia byc adorowane. Miec kilku wielbicieli. Podnosic tak swoje ego. Smutne ale prawdziwe. Tak rosnie nasza samoocena widocznie.

0

@Bogan To prawda wielu facetow to tchorze robia podchody ale nie powiedza wprost ;).

0

@Toretto Mowienie na pierwszej randce ze chce miec z nia dzieci to nic zlego ;P...

0

@AnnaMarianna To jak określić kobiety? :D Jeżeli faceci to tchórze....to kobiety to już mega tchórze :D Nic nie powiedzą wprost, wszystkiego się domyślaj, ale tak było jest i będzie, logika to domena facetów.

« Powrót do wszystkich komentarzy