La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj. By Użytkownikom La Rambli ułatwić korzystanie z tego działu w zgodzie z regulaminem, stworzyliśmy dla Was Kodeks La Rambla. To zbiór sugestii i wskazówek, które pozwolą Wam poruszać się po La Rambli bezpiecznie, bez narażenia na blokadę konta. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z Kodeksem!

La Rambla

Online: 1394 Culés

163

Podstawa:
Matma 98%
Polski 86%
Angielski 100%
Rozszerzenie:
Biologia 98%
Chemia 93%
Matma 74%
Medycyna moja!!!!!!!!!!! ^^ :D :)

12

@BarceloDomo Nie gadaj chłopie że miałeś takie wyniki. Po prostu nie :D

10

@BarceloDomo Ty z planety Ziemia jesteś, że takie wyniki otrzymałeś? :p

17

@BarceloDomo matma elegancko, nie marnuj życia na medycynę, zapraszam na polibude.

2

@BarceloDomo gratulacje :) kozak wyniki.

18

@draxidox
Niech idzie leczyć ludzi

68

@BarceloDomo Mogę się już zapisać do Ciebie ma jakieś badania na 2035?

0

@sonek czym się strułeś tym się lecz

0

@sonek nie za te pieniądze. Świeżo po studiach jako inżynier budowy (a przypomnę, że inżyniera robi się w 3.5 roku) miałem na rękę 4300 UoP a to i tak nie jest sufit. Taki stan rzeczy uzyskuje lekarz po x latach pracy. Już nie mówię w chwili obecnej jak jestem kierownikiem robót z uprawnieniami budowlanymi.

26

@draxidox tyle że lekarz potem ma 2 z przodu i cztery cyfry prywatny gabinet i za dzień dobry bierze 100 za 15 minut rozmowy.

17

@draxidox przeciętny lekarz obecnie zarobi 3x tyle. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

6

@draxidox Nie mydl ludziom oczu, że świeżak po studiach jako inżynier budowy ma 4300 na reke :)

1

@Ghotti to mówimy tylko w wypadku jak taki lekarz zrobi już specjalizacje a to tez nie jest takie hop siup.
Dwa, Osoba z uprawnieniami budowlanymi może również inkasować 500zł za podpis w momencie odbioru prac, wpisywania się w dziennik budowy tzn. natoriusz.
@Odcinkowy Tak? Po studiach 3x tyle? Ciekawe.

0

@Qlewer tutaj nie ma mydlenia oczu

4

@draxidox No jest, bo sam jestem po studiach budowlanych jak i pełno moich znajomych.
Nie mówię ze nie miałeś tyle, tylko to nie jest standard i ze kazdy dostaje taka kase od razu.

26

@BarceloDomo Kolega tu pokazuje swoje genialne wyniki, a pod spodem kłótnia :D Ah Rambla Rambla ;) Gratulacje, teraz będzie tylko ciężej :D Ale dobrze o tym wiesz i wiesz że warto

0

@sonek niech od siebie zacznie :P
Żarcik oczywiście ;D

0

@Qlewer To może macie pecha, kwestia uczelni, region? Ja byłem jeszcze w tej uprzywilejowanej sytuacji, że byłem po technikum z zawodem murarz - tynkarz plus w każdej wakacje robiłem fizolke i nie byłem taki blady jak po ogólniakach ludzie.
Ci znajomi którzy wyszli z uczelni jak ja i nie szli na magisterkę, wszyscy trzymali się w ryzach 3,5 - 5,0 na początek.

2

@BarceloDomo Gratulacje! Dobrze wiedzieć, że w przyszłości będą leczyć nas ludzie którzy są cholernie mądrzy i bystrzy, powodzenia ^^

1

@Odcinkowy @Ghotti To nie jest prawda, droga lekarza do dobrych zarobków jest dość długa. Ogólna mediana zarobków to 4530 zł netto (znalezione w internecie), strona wynagrodzenia.pl
A przecież najpierw jest rezydentura, gdzie zarabiasz tyle, jak nie mnie, ale brutto.
Tak naprawdę, obecnie najlepszym zawodem jest prawdopodobnie coś w informatyce, na stażach można bez problemu zarobić nawet więcej niż 4k. Jeśli jest się w tej dziedzinie dobrym, to pensje 7-8k dolarów przy pracy zagranicą to nie jest nic niesamowitego, i można już nawet w trakcie studiów takie dostać.

4

@VamosB piszesz do informatyka ;) w trakcie studiów to można o takim czymś pomarzyć chyba że jest się totalnym geekem ale to jest ułamek procenta ludzi i wtedy raczej taki nawet na studia nie idzie albo na zaoczne bo dzienne strata czasu.

Sam zaczynałem bez znajomości po technikum informatycznym, zaoczne studia, najpierw rok stażu za 750? Potem dwa lata lokalnie za 1700. To były 3 lata razem. Potem korpo w wawie rok za 2300 i awans i było nadal śmieszne 3500? Rok posiedziałem i odszedłem. Potem zadzwonili czy jednak nie chciałbym wrócić po miesiącu czy dwóch w nowej firmie mi się nie podobało więc wróciłem ale już za 7k msc. Także dojście do jakiejś sensownej pensji zajęło mi 5 lat. Popracowałem tam jeszcze dwa lata i odszedłem i od 3 lat mam 10+ msc. Tak to wyglądało z jakimś samozaparciem, bez znajomości nie będąc wyjadaczem.

0

@draxidox Wrocław. Nie ma opcji zeby takie zarobki byly jako ktos swiezo po studiach inzynierskich.

1

@Ghotti To zapewne się z tym zgadzasz

1

@VamosB tja do dziś żałuję że nie wywaliłem do USA bo za to co robię mediana 10-12k $ miesięcznie

0

@Qlewer są, choćby sobie wejdź na grupę fb "sensowna praca dla inżynierów budownictwa". Na tej grupie podstawową zasadą jest jawność widełek płacowych. Popatrz sobie na te widełki i zobaczysz, że inżynier może zarabiać jeszcze więcej.

0

@draxidox Patrzyłem bo jestem w tej grupie

0

@draxidox
Tak jak ktoś wyżej napisał, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Mam w rodzinie osobę po medycynie. Obecnie po studiach 2/3 lata i już teraz 5 cyfrowa wypłata. Inżynierów budownictwa też znam kilku w podobnym wieku i nikt takich pieniędzy jeszcze nie ma.

2

@BarceloDomo dobra dobra, frytki i cole poprosze :)

1

@Ghotti Ja obecnie studiuję, ale ponad połowa moich znajomych pracuje (staże), no i każdy zarabia co najmniej 3,5 na rękę. A nie każdy jest mega geekiem. Więc mega dziwna sprawa, ale może kiedyś było inaczej.

1

@BarceloDomo ta biologia i chemia to jakiś kosmos. Gratuluję i krocz o swoje dalej (medycyna).

0

@VamosB programiści? to nic dziwnego ;) no ja zaczynałem 12 O.o lat temu ...

1

@draxidox @Qlewer z tymi 4300na rękę zaraz po studiach dla inżyniera to raczej ciężko (nie mówię, że niemożliwe bo zależy też pewnie od miasta itp) Ja z uprawnieniami mam niewiele więcej bo 5000 na rękę. U nas w firmie to inżynier raczej koło 3000-3300 na rękę.Po drugie umówmy się, że zawód nie dla każdego.

0

@Keson No wiem, dlatego napisalem zeby nie mydlil oczu ze to jakas norma. Dodatkowo pytanie jak to się przeklada na przepracowane godziny w tygodniu bo to nigdy nie jest praca standardowa 8-16.

1

@Keson 5000 na rękę z uprawnieniami :DDDD? To jest wyzysk tyle w temacie.
Mam moją starą umowę z 2016 roku jak zaczynałem 5550 dokładnie brutto, to było ponad 4 koła.

Może po prostu ja się otaczam złymi ludźmi, w jakiejś bańce i faktycznie poza nią jest tak źle xD
Btw. a lekarz to zawód dla każdego? Oba zawody są wymagające, bardzo stresujące. Jest tutaj czynnik pracy z drugim człowiekiem, podejmowanie trudnych decyzji, rozwiązywaniem problemów.

2

@Qlewer no raczej często to 6-16 a zdarza się, że i dłużej. Nie wiem jak to jest u lekarzy, ale widząc prywatne wizyty u ginekologa mojej żony, która jest w ciąży i musi tam łazić raz albo dwa razy na miesiąc, to kasa jest tam ogromna. 200 zł za wizyte. Kolejki takie, że szkoda gadać, a wizyta trwa średnio 15min.

0

@draxidox a jakie miasto ? Bo to też ma znaczenie. Ja jednak mniejsza mieścina to i zarobki niższe niż w stolicy np. U nas w firmie jest kilku kierowników nazwijmy ich młodszych czyli jak ja z uprawnieniami 2-3 lata i każdy z nich ma pensje około 5000zl. W innych firmach z tego co się dowiadywałem dość podobnie

Lekarz oczywiscie, że nie dla kazdego. Chodzi mi tylko, że tam chyba są większe pieniądze do wyjęcia poziom wiedzy, odpowiedzialności tu i tu porownywalny. Ale być może się mylę

2

@Keson firma oczywiście siedziba w Warszawie. Natomiast nigdy nie pracowałem w stolycy. Po całym kraju praca, w chwili obecnej siedzę na zakładach chemicznych Anwil w Włocławku. Pochwalę się, że Duda stał przy wykopie mojej budowy
https://www.wnp.pl/chemia/andrzej-duda-na-placu-budowy-wartej-ponad-1-3-mld-zl-inwestycji-w-anwilu,399776.html xDD

3

@draxidox i tu pewnie mamy rozwiązanie zagadki. Ja jednak praca na miejscu. Tzn wszystkie budowy które mamy to w granicy 80km od siedziby firmy, także codziennie po pracy jestem w domu. Brak delegacji itp

Niezła inwestycja:) u mnie max to była budowa za 50mln, więc ja mały żuczek przy Tobie :)

1

@Keson ano coś za coś, jakoś kredyty, leasingi trzeba spłacać.

0

@draxidox
koleś 5500 brutto to chyba nigdy nie było ponad 4 koła - sprawdzałem na kalkulatorze wynagrodzeń ale luz:)

https://www.pit.pl/kalkulator-wynagrodzen-netto-i-brutto/

0

@lucca87 no bo ja w głowie sobie już ułożyłem pensje + kwotę jaką mi zwracali za paliwo na dojazdy, a wtedy to było niecałe 100km dziennie.

0

@draxidox
no to nie zarobiłeś tylko miałeś kilometrówkę a właściwie zwrot kosztów:)
choć przy dobrej kilometrówce mogłeś coś jeszcze ugrać na tym zwrocie:)

0

@lucca87 no tego drugiego się trzymajmy. dużo jeździłem wtedy z dziewczyną nad morze

1

@BarceloDomo gratulacje :) po swoim przkladzie wiem ze warto sie uczyc :) rob dalej swoje a bedzie dobrze , beda momenty zwatpienia itd ale to normalne :) krok po kroku do celu - dasz rade.Pozdrawiam

3

@draxidox no ja zatrudniam lekarzy. I trochę się uśmiałem z tymi porównaniami do inżyniera budowy. Bez urazy oczywiście i z szacunkiem dla tego zawodu ale to jest obecnie inna liga.

1

@draxidox XD nie marnuj życia jak?

8

@draxidox wy ludzie nie bierzecie w ogóle pod uwagę, że może studenci medycyny idą na te studia bo chcą leczyć i pomagać ludziom, a nie tylko zarabiać hajs?

0

@joloskyy był taki jeden co chciał leczyć dla idei :D

2

@draxidox Ja również po polibudzie i na pewno z takimi wynikami jak @BarceloDomo poszedłbym ponownie :) Zrobiliśmy to bo chcieliśmy a kolega jeśli czuje pasje niech idzie na medycynę i będzie jednym z tych przyjaznych lekarzy :)
Ja po poli poszedłem w projektowanie w CAD. Po prawie 2 latach zrozumiałem, że totalnie mnie to nie jara i nie czuję się w tym dobrze. Zmieniłem branżę i pracuję w spedycji jako przedstawiciel handlowy :)

P.S Zapraszam do kontaktu pracowników firm produkcyjnych :D

1

@BarceloDomo Brawo, brawo. Musiałeś w to tonę pracy włożyć, ale z celem na medycynę nie dało się inaczej. Szacun!

1

@BarceloDomo
To idz na pulmunologie, bo za chwile pulmonolodzy beda mieli mnostwo roboty przez namordniki ktore debilnie nosicie.

1

@BarceloDomo gratulacje :)

1

@BarceloDomo Gratulacje! świetne wyniki!

0

@MessiUltras endokrynologia mnie najbardziej interesuje :)

1

@BarceloDomo Imponujące wyniki, gratuluję! Oby jak najwięcej takich jak Ty!

Komentarz usunięty przez użytkownika

2

@BarceloDomo Witamy na pokładzie! :)
Moja jedyna rada, jako od starszego kolegi - nie sięgaj teraz po książki od anatomii, tylko wykorzystaj te wakacje w 100%

3

@BarceloDomo szacun! Witaj w klubie. U mnie biologia 83, chemia 90. Na jaką uczelnię się wybierasz?

A panom, którzy się kłócą ile i gdzie będzie zarabiał więcej po x latach, to pragnę przypomnieć, że liczy się też także pasja, zainteresowania i powołanie do danego zawodu ;)

3

@NeyM Święta prawda i tak trzymać. Fakt, że osiągnęliście chłopaki takie wyniki znaczy, że jesteście niezwykle pracowici i inteligentni. W tym zawodzie zawsze znajdziecie pracę, a możecie zrobić wiele dobrego :)

1

@NeyM Wrocław, moje miasto ;) A ty?

1

@BarceloDomo prawdopodobnie Gdańsk

0

@draxidox zaczynam właśnie praktyki z polibudy. Jakaś praca po studiach dla kolegi kibica ?

0

@BarceloDomo gratuluję, ale moja córka jest studentką prawa. ;)

1

@BarceloDomo z takimi wynikami to byś na medycynie Dembele wyleczyć by nie miał żadnej kontuzji

1

@BarceloDomo Szacun od bardzo starego już exmaturzysty, a obecnie
inżyniera po polibudzie...

0

@BarceloDomo Nie idź do Łodzi. Chemia z histologią niszczą tutaj ludzi na 1 roku.

1

@BarceloDomo defekt tarczycy to niestety choroba cywilizacyjna. Coraz więcej osób na świecie ma z nią problem. Ratowanie zdrowia i życia ludzkiego na pewno sprawią Ci masę radości a przy tym będziesz godnie żyć. Rób to co kochasz a będziesz podwójnie szczęśliwy.

konto usunięte

0

@BarceloDomo Setny centyl z biologii to 90%, reszta nie wiem

2

@BarceloDomo Gratulację! Witamy na początku drogi, ciężki kawałek chleba sobie wybierasz, mówię to jako lekarz rezydent! :) Ciężki, ale piękny zarazem i dający dużo satysfakcji! Polecam bardzo mocno Szczecin :) Nr 3 w Polsce w tym roku w rankingu Perspektyw z uczelni medycznych :)
Zarobki nie są tragiczne pod warunkiem, że pracujesz dużo więcej(a jest to nieuniknione z powodu braków kadrowych), a normą są miesiące po 220/240 godzin w ramach specki.

0

@tomek11 dla mnie 168h/msc przy rozlozeniu 12h/dzien jest w sam raz (15 dni pracujacych) , nie wyobrazam sobie 240h pracować zaniedbujac przy tym zycie prywatne, kiedy jestem jeszcze mlody. :D

A panom maturzystom gratuluje dobrych wyników. Cały czas tylko czekam na pojawienie sie tu pana z nickoem na "Ch" i to, czy w tym roku matma poszła gładko. ;)

0

@draxidox w 1.roku pracy jako lekarz na specce z neurochirurgii mam sporo więcej niż podałeś. Masz jakieś out of date dane.

1

@BarceloDomo ale kot! obys znalazl lekarstwo na raka ! ;)

0

@draxidox
Też mam inż, też nie narzekam, niech on idzie na lekarza xD

1

@Sapos93 Tomek, Ty się już nie chwal tak, bo zaraz Ciebie od konowałów będą wyzywać, nie patrz na całość z dyżurami, a tylko na podstawę, która nie jest szałowa. Pozdrawiam, Tomek ze szkoły doktorskiej :)

0

@tomek11 O hej :) nie bardzo rozumiem co ma bycie konowałem (tj. kiepskim lekarzem) do rzeczowej dyskusji o zarobkach, którą podjął @draxidox? Wg niego 4300 lekarz otrzyma po x latach czyli nie za wcześnie. Na podstawę nie ma co za bardzo patrzeć bo nikt tej podstawy nie dostaje, podstawa jest widmo, każdy ma jakies bonusy dyżurów w miejscu stałej pracy, nawet choćby ze 2 dyżurki na miesiąć to już wychodzi spokojne >5k.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Liga typerów

1 KOLAKM 20 pkt
2 norbi77 17 pkt
3 DESPac 17 pkt
4 boronez 16 pkt
5 tribo 16 pkt
Zobacz tabelę

Sonda

Którego napastnika powinna sprowadzić Barcelona w miejsce Luisa Suareza?